A .S Pinksterfeest M Visser Pinkster- aanbieding Garage KNÖPS B.V. ROMMELMARKT Volgende weelc één {(rantI Steun voor het werk van de Stichting „In de Rechte Straat" blijft noodzal(elljl( 4^ ^^vf Zes stacaravans voor gehandicapten het vierde blad Visser Meubelen b.v. Kiest U voor: Zie onze advertentie AUTO-SCHADE een aangepast beleid gefundeerd op oude grondvesten Wij willen de belangen dienen van de gehele bevolking Propagandatocht Ned. Chr. Reis Ver. Prachtige Orgelplaat uit de regio Waterland Minder publiek in binnensteden 54e Jaargang VRUDAG 28 MEI 1982 No. POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week:, dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. OOLTGENSPLAAT De Stichting Werkgroep Mindervaliden te Utrecht is er dit jaar in geslaagd het aantal stacaravans voor gehandicapten op zes te brengea Genoemde Stichting, uit gaande van de Hervormde en de Gere formeerde Kerk had vorig jaar de be schikking over 5 caravans voor vakantie doeleinden en wist het aantal weer met één te verhogen. De staanplaatsen van deze caravans zijru SOEST: de „Koolmees" en de „Pape gaai" in het park „Kings Home"; DOORN: de„Blankenzee"inhet„Gro- te Bos"; OOLTGENSPLAAT; de „Kievif op het Chr. Rek. Centrum" „Fort Prins Frederik"; KAATSHEUVEL: de „Reiger" en een nog niet met name genoemde caravan. Deze zes caravans, zijn ingericht voor 4 tot 6 personen, zijn aangesloten op het lichtnet, waterleiding en riolering. Vijf van de zes caravans hebben voor verwarming en koken een Butagas-installatie. Ze heb- be allen een aangepast toilet De caravans zijn allen gemaakt voor rolstoelgebruikers, maar ook voor andere gehandicapten. Ze hebben twee open slaande deuren en zijn heel geschikt om in gezinsverband, met familie of vrienden op vakantie te gaan. Nog plaats Alhoewel er al vele weken zijn volge boekt is er in enkele caravans nog plaats. Zo is er in „De Kievit" te Ooltgensplaat nog plaats van 12 t/m 26 juni en na 28 augustus 1982. Deze caravan, midden in het Delta gebied, is buiten voorzien van een wa rande aan een prachtig gelegen viswater en vlakbij is er een zwembad. De voorzitter van genoemde Stichting, de heerD. J. Teeuw, Neckardreef 1,3562 CK Utrecht, telefoon 030 - 623111 is graag bereid u de nodige inlichtingen te verstrekken. Van maandag tot en met vrijdag kunt u hem via deze telefoon bereiken van 10-12 uur, van 14 tot 17 uur en van 19 tot 20 uur. Diverse folders heeft hij ter beschikking. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Gemeente Middelharnis Daadwerkelijk beleid Een gezonde samenleving ^P Naar de norm van Gods Woord Stem dan Si Ga Pb lijst J. H. Koppelaar OUDDORP Kerkdienst Woensdag 2 juni hoopt voor de Ger Gem. voor te gaan ds. P. Blok van Capelle a.d. IJssel. Aanvang half 8. OOSTFLAKKEE Uitslag verkiezing in „'t Centrum' op woensdag2 juni a. s. zal de uitslag van de gemeenteraadsverkiezing van Oost- flakkee in het Verenigingsgebouw t Cen trum", van Weelstraat 10 te Ooltgens plaat worden bekend gemaakt Nadat op de verschillende stembureau's de stemmen zijn geteld volgt de totalise ring op genoemd hoofdstembureau. s Avonds na 7 uur is dit stembureau voor een ieder toegankelijk. op West Havendijk7, Tel. 01870 - 3328, SOMMELSDIJK Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS GOEDEREEDE Morgen, zaterdag 29 mei wordt in Goe- dereede tb.v. de restauratie van de Ned. Herv. Kerk een rommelmarkt, annex oude ambachtenmarkt gehouden. Veel ge zellige attracties, ook voor de kinderen. Aanvang half tien. Bij onbestendig weer in de vismijn te Stellendam. I.v.m. de vrije Tweede Pinksterdag zal het ons volgende week niet mo gelijk zijn twee nummers van ons blad uit te brengen. De eerstvol gende krant hopen we daarom uit te brengen a.s. vrijdag 4 juni. Redactie. GEMEENTE X=3. Pinksterfeest, bevrijdingsfeest. In een wereld vol van lijden wil Gods Geest ons gaan bevrijden van de geesten van de machten die de levensgang verkrachten, ondermijnen doen en denken alles wat ons hoop kan schenken zodat wij niet ondergaan in dit woelig aards bestaan. Pinksterfeest, bevrijdingsfeest Geest van God in mensenharten, vreugd doorstraalt verdriet en smarten. Kinderen van die God Die wint. Die Zijn nieuwe rijk begint in elk die bij Hem wil horen door Zijn Geest hier wordt herboren, die voor ons het feest bereidt 'n leven tot in eeuwigheid. LANERTA Flakkees werk op de Afsluitdijk Morgen, zaterdag, zal door Koningin Beatrix op de Afsluitdijk het beeld worden onthuld t.g.v. het 50 jarig bestaan van de Afsluitdijk is gemaakt door beeldhouw ster Ineke van Dijk uit Stolwijk. Het bronzen beeld stelt een steenzetter voor die de laatste steen plaatst, waarmee de definitieve sluiting wordt gesymboliseerd. Het plaveisel rondom het beeld- 300 m^ bazalt - en de stenen trap waarop de steenzetter staat, zijn aangelegd door oud- cursisten van de steenzettersopleiding te Stellendam. Wellicht zal de meeste be langstelling uitgaan naar het bronzen beeld maar in de bestrating schuilt zeker ook een stuk vakmanschap. Op zaterdag 12 juni 1982 organiseert de Ned. Chr. Reis Ver. regio Goeree een propagandatocht naar BRABANT. Aan deze tocht kurmen leden en andere belang stellenden deelnemen, 's Morgens gaan we naar Oisterwijk voor een wandeling met aansluitend lunch, 's Middags maken we een huifkartocht in Mierloo en aan sluitend hebben we een diner in Nistel- rode. We vertrekken die dag om 8.00 uur uit Ouddorp en op diverse plaatsen langs de provinciale weg naar Rotterdam kunt U instappen. Omstreeks 23.00 uur zijn we weer thuis. De kosten voor deze „all-inn" dag zijn voor een ieder 50, Opgave voor deelname uiterlijk: 2 juni 1982 bij: Reisbureau Buysse, Middel harnis, tel. 0187O 2853 of bij J. J. Ro denburg, Sommelsdijk, tel. 01870-5264. In de tweede bus zijn nog enkele plaatsen vrijHAAST U Onlangs is een langspeelplaat versche nen waarop 5 orgels in de regio Waterland te beluisteren zijn. De organist Willem Poot bespeelt hierop de orgels in de N.H. Kerk te Oosthuizen, de Grote Kerk te Edam, de Raadzaal te Purmerend, de Grote Kerk te Monnickendam en de Evang. Lutherse Kerk te Purmerend. De Stichting Orgelkring Waterland heeft deze plaat uitgebracht om de aandacht te vestigen op de enorme rijkdom aan his torische orgels die dit gebied herbergt het oudste orgel (Oosthuizen) dateert uit 1521 en is tevens één der oudste be speelbare instrumenten van Europa. Het jongste op deze plaat voorkomende orgel is dat van de Evang.-Lutherse Kerk te Purmerend (1892). Op elk orgel wordt muziek uit de ont- staanstijd van het instrument gespeeld. Hierdoor is een uitermate gevarieerd ge heel ontstaan, waarop bekende en minder bekende stukken te beluisteren zijn. Veel van deze onbekende werken zijn hier voor het eerst op de plaat verschenen. Willem Poot heeft ze bij speurtochten door biblio theek-archieven gevonden. De hoes van de plaat is voorzien van foto's en disposities van de orgels. In een uitgebreid tekstgedeelte wordt iets verteld over de muziek en de gebruikte regis traties. De Plaat kost 22,50 en is te bestellen door overmaking van 22,50 -I- 4, verzendkosten op postgironummer 3152401 ten name van de penningmees ter der Stichting Orgelkring Waterland te Moimickendam. Pinksterfeest - Zendingsfeest D.V. a.s. zondag wordt in de kerken herdacht de uitstorting van de Heilige Geest op de Pinksterdag. Terecht wordt het Pinksterfeest ook wel het zendings feest genoemd. Met Pinksteren is de scheidingsmuur tussen jood en heiden afgebroken. In verschillende talen hebben de apostelen de grote daden Gods ver kondigd. Het Evangelie van Jezus Christus moest worden uitgedragen tot aan de uiterste einden van de aarde. De verbreiding van dit Evangelie - en met name in de Rooms-Katholieke landen - is een van de voornaamste doelstel lingen van de Stichting „In de Rechte Straat". Het werk dat in 1958 onder leiding van de bekende ex-priester ds. H. J. Hegger begonnen werd, is inmiddels wereldwijd uitgegroeid. Uw financiële steun en bovenal uw ge bed voor deze arbeid blijft noodzakelijk Meer nog dan voorheen; De geestelijke nood in binnen- en buitenland stijgt De Stichting mag daarom niet verslappen in de uitvoering van de taak die de Heere zo duidelijk op de schouders heeft gelegd. Behalve uitbreiding van het werk stijgen overal de kosten. In het licht daarvan wil het comité „Goe ree en Overflakkee" van de Stichting „In de Rechte Straat", in verband met de viering van het Pinksterfeest van U een pinkstergift voor dit werk vragen. Uw gift wordt met belangstelling tege moet gezien op bankrekening 3420.58.533 tn.v. Stichting „In de Rechte Straat" bij de Rabobank te Middelharnis. Giro van de bank is 346124. Graag willen we in het kort een overzicht geven van het werk dat door de Stichting gedaan is en wordt Nederland Evangelisatiewerk dat gedaan wordt in plaatsen als Rotterdam, Maastricht War mond, Nijmegen e.a. Via advertenties wordt verder in ver schillende Limburgse kranten gepoogd mensen met het Evangelie te benaderen. Binnenkort zal er een nieuwe evangelie- satiefolder „Kopen zonder geld" ter be schikking van het evangelisatiewerk wor den gesteld. Italië In overleg met de Waldenzen-synode heeft I.R.S. ds. R. di Lorenzo (ex-pries ter) voor de helft van zijn tijd vrijgesteld voor evangelisatiewerk onder rooms-ka tholieken. Voor levensonderhoud en het opknap pen van een zaal die dienst doet als ontmoetingscentrum is resp. 15.000, en 35.500,toegezegd. Spanje De I.RS. betaalt het volledige levens onderhoud van het gezin van ds. R. Ro- Uit onderzoeken in Duitsland door de Universiteit van Keulen en in Nederland door het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf blijkt dat de middenstand in centra van steden met meer dan 50.000 inwoners steeds minder klanten trekt Het publiek zoekt het dichter bij huis of in winkelcentra in buitenwijken, o.a. om dat de stedelijke centra door verkeers maatregelen steeds moeilijker per auto bereikbaar worden, omdat er te weinig parkeeraccommodatie is, maar vooral ook omdat de rijks- en gemeentelijke over heden zich onvoldoende gelegen laten liggen aan de belangen van de midden stand in stadscentra. De middenstand in Nederlandse biimen- steden blijkt - in tegenstelling tot de middenstand die elders in de steden is gevestigd - tot 18% minder omzet te boeken. Zo biedt de Amsterdamse bin nenstad de laatste 5 jaar 28% minder werkgelegenheid. Oorzaken voor deze treurige situatie dienen dan ook op zeer korte termijn door de overheid te worden aangepakt Minister Zeevalking van Ver keer en Waterstaat zei onlangs in een inverview over dit onderwerp het dan ook mogelijk te achten dat zijn Ministerie in de toekomst de bouw van parkeergarages in steden zal gaan subsidiëren. drignez, ex-priester, die nu een kleine gemeente gevormd heeft in Ponferrada, alsmede de verdere onkosten die hij moet maken voor zijn evangelisatiewerk. De I.R.S. financiert de Spaanse editie van het maandblad „In de Rechte Straat" die wordt verzorgd door ds. J. Sans even eens ex-priester. Deze editie wordt gratis ter beschikking gesteld aan rooms-katho lieken en protestanten in de (meestal zeer armoedige) Spaans-sprekende landen. De oplage bedraagt momenteel 7.500 exem plaren. Daar zijn telkens terugkerende grote sommen geld mee gemoeid. India De I.R.S. heeft daar in part-time dienst prof. J. Pulikunnel. Gefinancierd wordt het Evangelisatieblad „Hosanna" dat zo goed als uitsluitend onder rooms-katho lieken wordt verspreid. Prof. Pulikunnel is eindredakteur. De bijbelvertaling in het Malayatam nadert onder leiding van Prof. Pulikunnel haar voltooiing. De opdracht tot het in eerste aanvang drukken van 25.000 exemplaren is iimiiddels verstrekt De Filippijnen De I.KS. zorgt voor de studiekosten en het levensonderhoud van 10 studenten aan de Christian Reformed Seminary and Bible College van Bacolod en van acht studenten van de Asiatheologische hoge school, waar o. a. ex-priesterPezzota doc eert De I.R.S. betaalt voor een gedeelte het materiaal voor zijn evangelisatie- arbeid. Australië De I.R.S. steunt de evangelisatie-arbeid van ds. J. Parraga, voorganger van een gemeente van Spaans-sprekende emi granten. Zijn werk heeft de Heere rijk willen zegenen. Tenslotte v/illen we uw aandacht nog vragen voor de vertaling van het boekje „Wat is geloven?" in het Spaans. Dit boekje van de hand van ds. H. J. Hegger is met zegen in eigen land verspreid. De Spaanse vertaling voor verspreiding in de Spaans sprekende landen is reeds vol tooid. Er wordt alleen nog gewacht op de giften van de Nederlandse christenen die een Spaanse druk mogelijk maken De prijs per boekje gaat 5,20 bedragen en de Stichting wil er graag 10.000 laten druk ken. Helpt U ons In gebed en door financiële steun? Dat laatste kunt U dus doen door overmaking van een gift op bankrekening 3420.58.533 tn.v. Stichting „In de Rechte Straat" bij de Rabobank te Middelhamis. Giro van de bank is 346124. Voor uw steun zeggen wij U bij voorbaat hartelijk dank! Wij wensen U rijk ge zegende Pinksterdagen, waarbij we hopen, en bidden dat door de Heilige Geest er een geestelijke opwekking mag doorbreken! Het comité Goeree Overflakkee „In de Rechte Straat" OOLTGENSPLAAT Mooie kollekte voor A.V.O.: De huis-aan-huis-koUekte voor AVO-Neder- land („Arbeid Voor Onvolwaardigen"), een vereniging die zich inzet voor ge handicapten, heeft te Ooltgensplaat 1.369,75 opgebracht KoUektanten en gevers worden hartelijk dankgezégd. Brandweer Sommelsdijk 50 jaar Op 1 juni a. s. zal het 50 jaar geleden zijn dat het VrijwilUg Brandweerkorps van Sommelsdijk werd opgericht Het voort bestaan van de ploeg heeft na de gem. herindeling weliswaar aan een zijden draad gehangen toen in het gemeente bestuur stemmen opgingen de korpsen van Middelhamis en Sommelsdijk samen te voegen, maar de blusploeg Sommelsdijk bestaat nog steeds en het commando laat weten het „heugelijke feit" van het Gou den bestaansjubileum a.s. dinsdag 1 juni met een receptie voor genodigden te vie ren. Op zaterdag 5 juni worden jeugd wedstrijden gehouden en eveneens in het kader van het 50 jarig bestaan de or ganisatie van een landelijke wedstrijd volgt PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS B 13 Q^^ ta ca L VISSER Voorstraat 58, Stellendam CDA Lijst 2 J. VAN OOSTEROM N.Z. Haven 33, Goedereede SAMEN VERANTWOORDELIJK J. C. BEZUIJEN Hermansweg 30, Ouddorp G. H. J. NIJLAND Vissersstraat 9, Ouddorp J. L. PADMOS Molenweg 10, Ouddorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1