Hemelvaart Predikbeurten DirkslandsAann. bedrijf J. W. de Geus Zn. geconcentreerd op Industrieterrein Eerste Middelharnisse Havendag slaagde meer dan volkomen k^^-VT Aan verwondingen overleden 54e Jaargang No. 5093 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Hij heeft Zijn werk volbracht, Hij vaart de hemel binnen. Nu kan de hemel aan het kroningsfeest beginnen. Gods heerlijkheid blinkt in de glorie van Zijn Zoon nu Christus zegevierend zetelt op Zijn troon. Hij overwon de dood heeft satans macht verslagen. God geeft Hem alle macht. Hij mag de eerkroon dragen. Hij heeft Gods recht voldaan, de hemelpoort gaat open Voor allen die van Christus zijn, op Zijn verzoening hopen. Verzoening voor hun schuld, wie knielen bij Zijn kruis neemt Hij in liefde aan, leidt Hij naar 't Vaderhuis. Waar Hij is voorgegaan en hun een plaats bereidt, hun leven is Zijn lof, geheel Hem toegewijd. Gods kind verbeidt de dag, de dag van alle dagen, als alles hier op aard voorbijgaat, zal vervagen. Het oude weggedaan, voor altijd zal verdwijnen, de hemel opengaat en Christus zal verschijnen met macht en majesteit, en aller oog Hem ziet, dan wordt de aarde nieuw en Christus rijksgebied. Dan zullen altijd bij Hem zijn die in Zijn Naam geloven wat vreugde dat zal zijn gaat elk begrip te boven. LANERTA Hemelvaartsdag, 20 mei OUDDORP-Herv. Gem. geen opgave- Ger. Kerk 9.00 uur ds. A. J. J. van Noord - Doopsgez. Gem. 19.00 uur ds. G. Willemstein, Barendrecht GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Aangeenbrug. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Oorschot; vrijdag 21 mei: 14.45 uur ds. C. Oorschot, huw. be vestiging Gerrit Keijzer en Gerda Oorschot- Ger. Kerk 10.30 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr. - Ger. Gem. 10.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. D. Kronemeyer, Utrecht. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekker; 2e koUekte orgelfonds- Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. Hooger- land. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen - Ger. ■Gem. 10.00 uur lezen. SOMMELSDIJK-Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. Kruijmer, extra koUekte Woord en Daad. DE SAMAWTAAN - 10.15 uur ds. J. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. G. C. de Jong- Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens- Chr. Ger. Kerk 18.00 uur ds. H. C. v. d. Ent, Dordrecht - Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Ligtenberg - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. van den Bom. OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. de Jager. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. ds. G. C. Klok, extra koll. noodl. gem. en personen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. ïTaae. DEN BOMMEL - Herv. Gem. geen opgave - Ger. Kerk 10.30 uur drs. J. H Becker Jr OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. Vermaat, Veenendaal- Ger. Kerk 9.00 uur drs. J. H. Becker Jr. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 14.30 uur lezen-OudGer. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur ds. A. v. d. Meer. Zondagmorgen is in het ziekenhuis te Dirksland de 76 jarige Com. Vreeswijkuit Neuwe Tonge overleden. De bejaarde man was donderdagavond rond zeven uur door een auto aangereden toen hij op de fiets, vanaf de Oudelandsedijk de Pro vinciale weg wilde oversteken. De auto mobilist die de fietser had zien naderen had al snelheid temggenomen en remde bovendien nog krachtig toen de fietser zijn rijbaan opreed maar hij kon niet meer voorkomen dat het slachtoffer de linker achterkant van de wagen raakte en tegen de weg werd gesmakt. Daarbij liep hij een zware schedelbasisfractuur op. Zaterdag leek in de toestand van het slachtoffer verbetering te zijn gekomen maar zondagochtend overleed hij niette min aan zijn verwondingen. 25 mei 1982: Discussie-avond over het midden- en kleinbedrijf in „de Hoeksteen" in Middelharnis Het Nederlandse Christelijk Onder nemers Verbond brengt een werkbezoek aan Goeree Overflakkee. Bestuursleden en medewerkers praten op die dag over de positie van de onder nemers in het midden- en kleinbedrijf op uw eiland. Met verschillende ondememers zijn daarvoor contacten gelegd, maar ook met gemeente en colleges van Burgemeester en Wethouders. Op 25 mei wordt een uitgebreid pro gramma afgewerkt Aan het slot van de dag wordt een openbare discussie avond gehouden. 25 mei is slechts één week vóór de Raadsverkiezingen. De gemeentepolitiek heeft ook invloed op het midden- en kleinbedrijf en op uw onderneming. Welke plannen hebben de verschillende p)olitieke partijen? En wat is de afgelopen jaren voor het midden- en kleinbedrijf gedaan? Tijdens een openbare discussie-avond zullen lijsttrekkers van politieke partijen hun programma toelichten. NCOV-voorzitter Sijko Veninga zal in een toespraak aangeven waar de knel punten voor het midden- en kleinbedrijf liggen en welke oplossingen noodzakelijk zijn. Graag tot ziens op 25 mei a.s. in gebouw „de Hoeksteen", Ring 13 te Middelhamis te 20.00 uur. „Voor ons beteketit de ingebruik name van ons nieuwe pand de op lossing van een heleboel proble men", liet aannemer Han de Geus weten op de uitnodigingskaart die hij uit liet gaan ter gelegenheid van de ingebruikname van zijn nieuwe bedrijfspand aan de Nijverheids- weg te Dirksland. Vrijdagmiddag bevatte het nieuwe gebouw dan ook de velen die aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. Ze werden omgeven door allerhande bouw materialen en machines voor de berging waarvan het pand is be doeld, terwijl er ook een mooi kan toor in gevestigd kon worden. Een hele verbetering ten opzichte van de voorgaande periode waarin aannemings bedrijf J. W. deGeus&Zn.b.v. zich voor berging en werkplaats met drie verschil lende mimtes moest behelpen. In zijn wel komstwoord liet dhr. de Geus blijken dat dat „verschrikkelijk moeilijk werken" was geweest Vooral was het moeilijker ge worden toen in 1978 zoon Cock in het bedrijf kwam en er met hem een timmer- bedrijf aan werd verbonden waarvoor ook weer mimte nodig was. Via onze krant nam dhr. de Geus op 26 mei 1978 kennis van het voornemen van het gemeente bestuur van Dirksland een nieuw in dustriegebied te gaan ontwikkelen en dhr. de Geus was er als de kippen bij. Hoe snel dat ook geweest moge zijn, het zou nog tot vorig jaar duren vooraleer er met de bouw van de imposante raimte begonnen kon worden. Oktober vorigjaar werd met de fundering begonnen maar het aannemingsbedrijf verkeerde in de gelukkige omstandigheid voldoende werk te hebben waarom de „eigen" bouw voor langere tijd stil kwam te liggen. Ook nu is er vooralsnog vol doende werk in portefeuille - zeker tot het najaar- en dhr. de Geus liet niet na om - terwille van het bedrijf maar zeker ook terwille van zijn medewerkers - daar zijn dankbaarheid over uit te spreken. Ook in deze minder florissante tijd in de aanne- merij wist dhr. de Geus op zijn personeel te kunnen rekenen. De goede onderlinge verhoudingen werden door het personeel onderstreept met de aanbieding van een voor het bedrijf geplaatste zonnewijzer. Dhr. de Geus zag niet alleen temg, op de periode waarin hij het bedrijf van de heer Duhen had overgenomen - per 1 januari 1963 - hij zag ook voomit op de toekomst waarvoor hij zoon Cock de boodschap meegaf dat weliswaar hard te werken, zuinig te zijn en de talenten te ontwikkelen maar desniettemin voor alles de zegen van Boven te verwachten. Ook mevr. de Geus werd door haar man in de dank betrokken voor de mggesteun die zij steeds gegeven heeft zonder welke het moeilijk-, zo niet onmogelijk zou zijn geweest te bereiken wat nu is bereikt. Met„vlag en wimpel" isj.l. zaterdag in Middelharnis de eerste Havendag geslaagd...! Die was georganiseerd door het gemeentebestuur, de middenstandvereniging en de Jachtvereniging „Flacquee" die zich weliswaar met veel ambitie op die organisatie hadden geworpen maar die één allesbeslissende factor oningevuld hadden moeten laten..., het weerToen zaterdagmorgen een heerlijk zonnetje de klim langs een wolkenloze hemel begon, tóen al kon de Havendag niet meer stuk Door de officiële genodigden werd een groot deel van de dag doorgebracht op het Haringvliet. Vanaf het zonnedak van een rondvaartboot waren ze getuige van het Admiraalzeilen waarbij burg. van Welsenis als Vlootvoogd optrad en op de foto ziet u hem geflankeerd door dokter Dogterom (meest links) van de Jachtvereniging „Flacquee" terwijl tientallen jachten langs varen en een groet brengen naar het Admiraal- schip. Aan dek daarvan koesterde men zich in de zon en zelfs de meest fervente landrot moest instemmen met de constatering dat de watersport pure ontspanning biedt De zon stoofde de hoofden en armen rood, zoals dat trouwens ook gebeurde aan de wallekant waar het bijzonder druk is geweest. Aan boord werd door burg. van Welsenis aan de eveneens meevarende dr. J. Verseput uit Rotterdam het eerste exemplaar van het boekje „van Visschershaven naar Jachthaven" overhandigd. Dr. Verseput heeft het op verzoek van het Gemeentebestuur geschreven; in de oorlogsjaren was hij leraar aan de H.B.S. te Middelharnis en hij heeft meerdere publicaties over Middelharnis, haar haven en visserij op zijn naam staan. Ook nu werd zijn werkstuk hogelijk gewaardeerd. De kaft wordt gesierd door een tekening van Aai Boogerman. „'t Is in Menheerse nog nooit zo gezellig geweest!" heeft ons iemand verzekerd die de middag- en avonduren in de omgeving van de haven heeft doorgebracht. Ook in het winkelcentrum is het die middag bijzonder druk geweest en burg. van Welsenis kreeg het gelijk aan zijn zijde toen hij eerder verklaarde dat de aanwezigheid van een schone haven voor de gemeente Middelhamis ook van economische betekenis is. Aanleiding tot het houden van de Havendag was het schoonworden van het havenwater tengevolge van de ingebruikname j.l. donderdag van de rioolwater zuiveringsinstallatie. Op de vaartocht door het Havenkanaal naar het Havenhoofd werden wat schepen gepasseerd op wier huid een voor het gemeentebestuur minder vleiende leuze was geschreven maar daar werd nauwelijks aandacht aan besteed. Het waren schepen die enige tijd geleden uit de haven verwijderd hadden moeten worden omdat ze een verboden ligplaats innamen. De Koninklijke Militaire Kapel heeft vanaf het schoolplein aan hetBeneden Zandpad een concert gegeven en langs de haven hadden in de vroege avonduren volksspelen plaats die bijzonder veel belangstelling hebben gekregen. Tien uurs avonds werd er ten besluite een vuurwerk afgestoken waarnaar duizenden mensen hebben gekeken. Het was een kleurrijk en knallend slot van een dag die heel bijzonder geslaagd mag heten en wellicht aanleiding tot een jaarlijkse herhaling heeft gegeven. Openbare vergadering C.D.A.-Oostflakkee Opdmsdag25 mei a.s. nodigt het CD. A. alle belangstellenden uit voor het bij wonen van een politieke vergadering in de kantine van de v.d. FIOS te Achthuizen om 19.45 uur. In verband met de komende Gemeente raadsverkiezingen zullen spreken C.D.A.- lijsttrekker L. Hokke en C.D.A.-kandi- daat S. Moerenhout. Na de pauze is uitgenodigd C.D.A.- Kamerlid B. J. M. Hermsen, die „Poli tieke Aktualiteiten" zal behandelen. De heer Hermsen is afkomstig uit vak bondskringen. Zijn specialismen in de fractie zijn Sociale Zaken (werkgelegen heid) en Financiën. Recent heeft hij voor de C.D.A.-fractie de kwestie „Ziekte wet" behandeld. Sprekers en aanwezige C.D.A.-kandi- daten voor de Gemeenteraad zullen vra gen beantwoorden. OOLTGENSPLAAT Bibliotheek „Elthato": In plaats van donderdag (Hemelvaartsdag) is de biblio theek „Elthato" geopend op woensdag 19 mei van 6.30 tot 7.30 uur. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 C3 CS Cl a R ei a C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1