M Visser Garage KNÖPS B.V. tlamemmaii Zaterdag 5 juni wordt drs. C. M. de Vos geïnstalleerd als burgemeester van Oostflakkee BOUWVAKKERS OPGELET VVV Midden Flakkee opgericht Jeugdsolistenconcours I Onze SHOWROOM t Etalagewedstrijd Scheepsherkenning in Middelharnis H.H. Paardenliefhebbers ORGELCONCERT Koninginne-, Spel en Schone Havendag voor Spartanen karets aufoservice Bezoek CDA-Commissies aan Zeeland Abonneert U op Eiianden-nieuws" Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend t Bejaardenkoor had succes PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Oirf>PORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Volvo 343 Winner 1.4 f 16.850 (f 14.280 excl. BTW) MIDDELHARNIS Kollekte voor gehandicapten OLIEBOLLENDAG OUD PAPIER Bejaardenreis Ouddorp mei 1982 R.P.F. afd. Dirksland Verkiezingsbijeenkomst POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS ƒ11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Ter gelegenheid van de feestelijkheden die volgende week in Middelharnis wor den gehouden, op zaterdag 15 mei te besluiten met een feestelijke Havendag, houdt de Middenstandvereniging „Mid^ delhamis" een etalagewedstrijd Scheeps herkenning". Inde etalages van een 40-tal zaken zullen scheepsmodellen worden tentoongesteld waarvan er tien genum merd zullen zijn. Het spel is dat de deelnemers aan de wedstrijd de types van de 10 genummerde modellen herkennen en de juiste be naming op het deelnameformulier aan te geven. De uiterste datum van inzending is dinsdag 18 mei. Voor een drietal goede inzendingen zijn 3 mooie scheepsbouw- pakketten beschikbaar. De deelnameformulieren worden op de plaatselijke basisscholen verspreid; ook zullen ze in de winkels verkrijgbaar zijn. OUDE TONGE Het bejaardenkoor „Tot ons Genoegen" uit Oude Tonge, behaalde op een Inter nationaal zangconcours te Made (N.Bin afd. B een eerste prijs met 320 punten. Zowaar weer een mooie prestatie voor dirigent en leden. Het koor telt nu 40 leden en iedere maandagavond wordt er repetitie ge houden in het dienstencentrum aan de Bemhardstraat, van zeven tot half negen. Wie mee wil zingen is van harte welkom op deze avonden. Dirigent van het koor is dhr. H. Wielaard uit Melissant van Goedereede, Havenhoofd en Oostdijk. De plaatselijke vertegenwoor diger van de Bouw en Houtbond F.N.V. komt in Goedereede, om U in de gelegenheid te stellen, Uw vacantiebonnen in te leveren en wel op zaterdag 15 mei van 14.00 tot 16.00 uur. In Verenigingsgebouw „Oost dam" in Goedereede. Tot ziens Zaterdag 8 mei organiseert de Vereni ging „Aanspanning 't Westland" een tourtocht met paarden, pony's en antieke rijtuigen in de omgeving van Renesse- Burgh-Haamstede. De start is om ±10 uur in Scharendijke, parkeerterrein v.m. Dolfiródam aan de Noordzeezijde. Er rijden ook vele liefhebbers van de mensport van Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland rnee. De rustpauze is omstreeks 13 uur bij restaurant vliegveld Haamstede. Voor eventuele informatie omtrent deze of overige ritten, M. Aars Jr., tel. 01878 - 1937. w Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870- 3094 MIDDELHARNIS Met ingang van 14 mei a. s. zal te Middel harnis aan het Zandpad 54 het kantoor in werking treden van de WV Midden Flakkee dat onlangs is opgericht. Niet alleen aan de bezoekers van ons eiland zullen diensten worden verleend en informaties worden verstrekt, maar de inwoners zullen gebruik kunnen maken van b.v. het theater-bespreek-bureau waardoor in het gehele land plaatsen voor voorstellingen kunnen worden gereser veerd. Tevens zullen de bekende .VVV- Geschenkbonnen daar aangeschaft kun nen worden. De initiatiefnemers, onder voorlopig voorzitterschap van de heer L. Vroeg- indeweij, roepen de inwoners op door middel van een jaarlijkse donatie, mini mum 15,voor particulieren, hun streven te steunen. De Gemeente Middelharnis verleent morele en financiële steun, zonder welke het initiatief niet gerealiseerd had kunnen worden terwijl door goede contacten met de omliggende gemeenten de verwachting gerechtvaardigd is dat deze zich binnen niet al te lange tijd aan zullen sluiten bij de thans gevestigde VVV Midden Flakkee. a a a ^<Ba o o a DIRKSLAND Belanghebbenden worden er reeds nu op geattendeerd, dat op zaterdag 22 mei a.s. de organist Jan van Westenbrugge een orgelconcert komt geven in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Nadere bijzonderheden volgen nog. Houdt U alvast deze datum vrij Ondanks het ontbreken van een „oranje zonnetje" en de dreigende regenbuien hebben de Spartanen op het Rubensplein en Concordia meegewerkt aan de feest programma's t.g.v. Koninginnedag. Tus sen 14.00 en 15.00 uur werd er tram poline, langemat en kast gesprongen. Jammer dat het weer niet meewerkte waardoor de prestaties niet vergeleken konden worden met hetgeen de meisjes, de week ervoor, in Ridderkerk, lieten zien. Het was de 30ste noodzakelijk om warm aangekleed op te treden en dat (en weers omstandigheden) maakten het springen er niet gemakkelijker opMaar toch werd er met plezier gewerkt en de publieke belang stelling was groot. Een jazzgroep o.l.v. Janneke Groeneveld besloot de Sparta- demonstratie bij Wijkgroep Zuid. Voor het eerst traden de jazzgymmers op in zwarte pakken met rode accessoires". De gebruikte toestellen werden na afloop met vereende krachten in de auto van Peeman geladen. Deze firma verzorgde het vervoer naar/van de Olympiahal. Kwart over drie begon op Concordia de touwtrekkompetitie voor meisjes. Jam mer dat er tegenstandsters van andere (sport)verenigingen ontbraken, zodat de Spartanen tégen elkaar in de touwtrek wedstrijd moesten! Het was niet een voudig orn ploegen samen te stellen van de leeftijden variërend tussen 7 en 15 jaar. Ondanks dan handikap en het spekgladde grasveld werd er enthousiast en vol furie getrokken, aangemoedigd, gevallen en na tuurlijk gewonnenNa afloop kregen alle Sparta touwtrekkers een konsumptiebon aangeboden. Rond 16.00 uur begon het flink door te regenen en daardoor moest het tweede optreden van de Spartajazz- gymmers op het schoolplein aan het Be neden Zandpad afgelast worden. Zaterdag 15 mei a.s. wordt er in de Olympiahal te Middelhamis weer de jaar lijkse speldag voor jongens en meisjes van 8- 9 en 10- 11 jaar gehouden. Ter afsluiting van het wedstrijdseizoen or ganiseert het Rayon Goeree Overflakkee dit evenement, waarvan dit keer de spel- leiding berust bij Kees Zwaan en Eline Oosterling. Sparta Hygiëa heeft met 4 meisjes en 1 jongensgroep ingeschreven. De groepen moeten zo goed, vlug en behendig mogelijk een spellencircuit af leggen en voor de winnaars zijn er dan altijd leuke prijsjes te winnen. Diezelfde zaterdag is de schone haven dag, 's Avonds van 19.00^ 21.00 uur kan er dan o.a. door iedereen aan „volks- spelen" deelgenomen worden. Sparta Hygiëa heeft hierbij de organisatie van de ZÉEPHELLING op zich genomen. S Opbrengst kollekte: De koUekte voor het Ned. Astma Fonds heeft opgebracht 3814,50 (vorig jaar 2586,65). OOLTGENSPLAAT In de periode van 10 t/m 15 mei zal de jaarlijkse kollekte gehouden worden voor de AVO-Nederland, de vereniging voor arbeids- en welzijnszorg voor minder validen. Gehandicapten.... tussen wal en schip? U staat er niet bij stil dat het ook u kan overkomen. Dat u niet weet waar u terecht kunt. Van 't kastje naar de muur wordt gestuurd. Dit alle en veel meer kan ge beuren, wanneer u gehandicapt raakt. Ruim één miljoen Nederlanders worden dagelijks in hun doen beperkt. En de samenleving laat nog te vaak gehandi capten aan hun lot over. Laat ze tussen wal en schip vallen. Bovengenoemde vereniging streeft sinds 1927 naar een samenleving waarin ge handicapten en niet-gehandicapten ge lijke kansen krijgen bij arbeid, huisvesting, vervoer, sport en recreatie. Hiervoor is hulp nodig en vraagt men één keer per jaar om een bijdrage. Deze kollekte wordt van 10 t/m 15 mei gehouden. Uw gift is de brug tussen wal en schip Morgen, zaterdag 8 mei wordt in het verenigingsgebouw „Melishof' te Melis sant het jaarlijkse jeugdsolistenconcours gehouden. De belangstelling voor deze dag is erg groot, want het aantal deel nemers is flink gestegen ten opzichte van vorig jaar. Ook zien en horen we op dit concours instrumenten, die we de laatste jaren nog al eens gemist hebben, zoals: dwarsfluit, gitaar en trombone. Verder zijn er vele jeugdige muzikanten, die hun talenten zullen tonen op orgel, piano, blokfluit, accordeon enz. De afdeling zang heeft ook een flink aantal deelnemers. Martin Mans die vorig jaar de wisselbeker veroverde, zal zijn uiterste best moeten doen om die beker te behouden. 'tZal voor de juryleden, de heren Khp en Schenkel, een heel werk zijn alle pres taties te beoordelen. Het concours begint 's middags om kwart voor twee en de prijsuitreiking vindt plaats aan het eind van de dag om 10 uurs avonds. Van half zes tot half zeven wordt er gepauzeerd. De entreeprijs voor een middag of een avond bedraagt 3,en voor de hele dag ƒ5,- We hopen natuurlijk weer op een flinke publieke belangstelling. s Morgens is er van 9 tot 12 uur gelegen heid tot het inspelen op orgel of piano. In Odijk, een liefelijk plaatsje in het prachtige Kromme-Rijn gebied dat op de nominatie staat Nationaal Landschap te worden maakt een gezin zich op om het Utrechtse te verlaten en zuidwaarts te trekken naar 't heel wat kalere Oostflakkee waar drs. C. M. de Vos (vandaag 36eerste burger gaat worden. Hij zal stellig veler sympathie gaan verwerven maar zijn tweetal, twee donkerogige pareltjes uit de Indische Archipel zullen pappa in populariteit wellicht nog voorbij gaan streven. Van Flakkee weten ze alleen dat je er langs komt richting Zeeland maar de 3 jarige Arjuno heeft bij een incognito-bezoekje aan Den Bommel bij 't zien van de jachthaven al vastgesteld dat hij kapitein wil worden, met mamma als matroos Arjuno (3) kapitein, mamma ma troos, het éénjarige dochtertje Ratih nog eenpoosje in de box en pa dus burgemeester, zo zal 't in de nabije toekomst moeten zijn, waarvan ove- riges alleen het laatste gegrond is op een Koninklijk Besluit dat bepaalt dat de 36 jarige doctorandus in de politi cologie per 1 juni burgemeester van Oostflakkee zal worden. Op zaterdag 5 juni zal de Installatie plaats vinden en zal het echtpaar de Vos-Harkema in 't middelpunt van de belangstelling staan. Mevrouw de Vos misschien nog even onwennig want zij komt van de een op de andere dag in een heel andere situatie terecht: „ik zal in die nieuwe positie steeds meer worden benaderd vanwege de positie die mijn man dan bekleedt", beseft ze en thans is dat veel minder het geval. Voor 't eerst zal mevr. de Vos dan ook geen eigen baan meer hebben. Ze is thans nog staf docente aan een middelbare beroeps opleiding Sociale Dienstverlening. Het was overigens geen full-time baan en ze vindt het prima dat ze zich meer aan haar gezin zal kunnen gaan wijden omdat met elk een baan de gezinssituatie „betrekkelijk onrustig is geweest. Overigens zal mevr. de Vos zeker haar best doen snel echt bij de Oostflakkeese gemeenschap te gaan behoren, ,,maar", zegt ze eerlijk, ik sta zeker niet in de voorste rij te dringen om allerlei functies op me te nemen". De nieuwe burgemeester wil dat best omdat het allemaal hoort bij de uit daging die hij heeft aanvaard. Thans, in de gemeente Bunnik is hij al achtjaar wethouder van Welzijnszaken en Volkshuisvesting, maar hij ziet met graagte uit naar het moment waarop hij zelf als raadsvoorzitter zal kunnen functioneren. „Dat bestuurlijke werk krijgt je te pakken en je wil dan méér gaan doen dan wethouder zijn", zo motiveert hij zijn sollicitatie naar de eerste post in Oostflakkee. Overigens zal hij nie mand garanderen tot aan zijn pensioen in Oostflakkee te zullen blijven en hij grondt die verwachting op een eigen filosofie: „....tijdens de eerste jaren ontwikkel je je meeste kracht en stort je je energiek op allerlei zaken maar later gaat dat vuur wat doven en gaan de ideeën ontbreken. Voor jezelf maar ook voor de gemeenschap is dat een verkeerde ontwikkeling". Ideeën heeft de jonge a.s. burge meester te over en op 5 juni zal zijn gehoor daar stellig over worden in gelicht. Een ervan is dat je ook als burgemeester de politieke overtuiging niet kunt en hoeft te verbergen en Oostflakkees' gemeenteraad zal dan ook horen en ervaren dat burgemeester de Vos P.v.d.A'er is, „maar....!" zo benadrukt hij: „Ik zal me als voorzitter van de raad zeker niet partij-politiek opstellen en ik zal alle raadsbesluiten verdedigen en uitvoeren. Ook die partijen die niet in het dagelijks bestuur zijn vertegen woordigd mogen op de meest uit gebreide informatie en betrokkenheid rekenen", zo laat hij weten; „ik sta een grote openheid voor en erken het recht van elk raadslid op zoveel mogelijk informatie". Dhr. en mevr. de Vos zijn beiden in de stad Utrecht geboren. Ze zijn lid van de Ned. Herv. Kerk maar ze voorzien dat de Geref Bondskerk niet hun keu ze zal zijn. Ze weten trouwens nog niet in welk van de Oostflakkeese dorpen ze zich zullen vestigen. Weliswaar staat in Ooltgensplaat de ambtswoning die op korte termijn beschikbaar kan zijn maar die wordt hen allerminst opgedrongen. Het kan daarom even goed zijn dat ze een eigen woning in een van de dorpen zullen kopen waar bij Oude Tonge enige voorkeur lijkt te hebben. Het zal in de komende weken overwogen worden. Het worden weken van afscheid, van het werk van de Evert Vermeer Stich- tingte Amsterdam, van hetGemeente- bestuur van Bunnik en van de Odijkse Gemeenschap waarin ze zich een plaats hebben verworven. Drs. de Vos vanuit zijn bestuurlijke bezigheden en mevr. de Vos i.v.m. haar betrokken heid bij o.a. het zondagschoolwerk en de volleybalvereniging, haar gelief koosde sport. Ze zien 't wel zitten, de gang naar Oostflakkee. Het gelukwenstelegram van de P.v.d.A. fractie en van de P.v.d.A. afdeling, de bloemen van hun oude bekende burg. van Welsenis van Middelharnis hebben daar mede aan bijgedragen. Ook een gelukwens-telegram van de P.v.d.A. fractie dus, terwijl ze zo graag een vrouw als burgemeester hadden gehad. „'t Ja.... sorry", zegt drs. de Vos, „maar ik kan mezelf moeilijk ver anderen". 't Hoeft in 't geheel niet: „een sympa thieke vent an de foto te zieën", zei de pompbediende bij wie we nog even tankten voor de rit naar Odijk. Misschien dan toch een tweede van der Harst? Dat willen eigenlijk alle fracties. Bezoek CDA-commissies landbouw uit Ie en 2e kamer aan Zeeland op 10 mei 1982. De commissies-landbouw van het CDA in de 1 e en 2e Kamer der Staten Generaal zullen op maandag 10 mei een werk bezoek brengen aan de provincie Zeeland en besprekingen voeren met vertegen woordigers van de georganiseerde land bouw in Zeeland en leden van de Staten fractie van het CDA in Zeeland. Op het programma staan een bezoek aan Schouwen-Duiveland, waar gesproken zal worden over de Zoetwatervoorziening in de landbouw en de positie van de kleinere akkerbouwbedrijven. Ook zal een bedrijf worden bezocht waar de relatie tussen deze twee onderwerpen zichtbaar kan worden gemaakt. 's Middags gaat het gezelschap naar Walcheren. Tijdens een bedrijfsbezoek zal geproken worden over de problema tiek van de bedrijfsopvolging en bedrijfs overname. Ook zal aandacht worden be steed aan het beleid ta.v. ruilverkaveling. HERKINGEN De Herv. Vrouwenvereniging „Niet in eigen kracht" te Herkingen, houdt D.V. op dinsdag 11 mei a.s. een oliebollendag. De bollen kunnen 's morgens afgehaald worden aan de wagen van de heer Hoger- werf op de Kaai. SOMMELSDIJK T.b.v. de restauratie van de Herv. Ge meente Sommelsdijkwordta.s. zaterdagS mei weer oud papier opgehaald in het oude gedeelte van het dorp. Wilt u het gebundeld klaar zetten. Bij het werkbezoek zullen vanuit de 2e Kamer aanwezig zijn: mevrouw Andela- Bauer, de heren Braks, van Noord, van der Linden, van der Sanden en vanuit de 1 e Kamer de heren Borgman, de Jong en Hendrikx en Kaland. Zoals afgesproken gaan wij D.V. 15 juni weer een dag uit. Wegens de grote toeloop gaan wij nu met twee bussen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. U kunt zich nog opgeven; zo spoedig mogelijk. Kosten 62,50 p.p. Opgeven bij: J. van Poortvliet, Dirk- doensweg 21, tel. 2101 of bij mevr. J. Hoek-van Poortvliet, Emmaweg 9, tel. 1780. Op vrijdag 14 mei a. s. wordt in het Verenigingsgebouw „Onder de Wiek" te Dirksland een openbare bijeenkomst belegd, waarin als spreker zal optreden de heer Chr. Mensinga, lid van de gemeenteraad te Delft. Onderwerp: Waarom de R.P.F. in de gemeenteraad Ieder hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1