Weth. L van Visser tot Ridder in de Oranje Nassau verlieven Ruit ingetrapt; dader gegrepen Drs. C. M. de Vos nieywe burgemeester Oostflakkee Foto's verwisseld 13 jarige jongen na ongeluk overleden BOUWVAKKERS OPGELET K. Auperlé Koninklijk onderscheiden Dienst wijkverpleegsters op woensdag 5 mei 1982 Stichting Hulp Aan Polen vanuit GoereeOverflakkee |Uw huis verkopen TAMBOER Goedereede: Meisje aangereden No. 5089 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond B. C. Lokker Ridder Oranje Nassau 1272 jaar bij de Centrumbank DODENHERDENKING eecosoeoQO&soeoscocooQcoac Omloop van Meneerse in nieuwe recordtijd afgelegd OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Dankwoord DINSDAG 4 MEI 1982 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sonimeisdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Gisteren, maandag, is de benoeming per 1 juni bekend geworden van drs. C. M. de Vos uit het Utrechtse Odijk als burge meester van Oostflakkee. De 36 jarige heer de Vos is van beroep stafmedewerker aan de Evert Vermeer stichting, een stichting van de PvdA die zich bezig houdt met de vraagstukken rond de ontwikkelingssamenwerking. Dhr. de Vos die sinds 1966 lid is van de PvdA is, sinds 1974 wethouder in de gemeente Bunnik, o.m. belast met de portefeuille Welzijnszaken. Drs. de Vos (geen verwantschap met de Oostflakkeese familienaam de Vos) is getrouwd; het gezin heeft twee kinderen. Dhr. de Vos is lidmaat van de Ned. Herv. Kerk. MIDDELHARNIS Dctnderdagmorgen werd door burge meester Van Welsenis vergezeld van de wethouders Kievit en Krijgsman aan de heer K. Auperlé, wonende Berkenlaan 51 te Middelhamis de door H.M. de Ko ningin toegekende ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau, opgespeld. De heer Auperlé was bijna 50 jaar ver bonden aan het Onderling Begrafenis fonds te Middelhamis waarvan 3 3 jaar als administrateur. Ook was de heer Auperlé mim 20 jaar bestuurslid van de Land arbeidersvereniging „Voomitgang" te Middelhamis. De foto's behorend bij het arti kel over de huldiging van de heren van Oudenaren en Groo- tenboer uit Melissant, opgeno men op het 2e blad, blijken te zijn verwisseld» Op de bovenste foto met dhr. van Oudenaren maar dhr. Grootenboer, op de onderste foto dhr. van Oude naren. GOLTGENSPLAAT Oud-inwoner overleden: Zondag morgen 2 mei is in het Verpleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk op de leef tijd van 88 jaar overleden, mevrouw Neeltje Fun, sinds 17 december 1968 weduwe van de heer Simon Kamp. De begrafenis zal plaats hebben donderdag 6 mei des nam. 2 uur op de Nieuwe Begraaf plaats te Ooltgensplaat, vanuit Veren. gebouw „Elthato". Lampionoptocht: Wegens het barre weer is op 30 april de lampion- en fakkel optocht niet doorgaan. Deze zal nu plaats vinden op woensdag 5 mei (Bevrijdings dag) nam. om 8.30 uur vanaf het Veren, gebouw „'t Centmm". BARNEVELD - DEN BOMMEL Op de lijst van degenen die een ko ninklijke onderscheiding mochten ont vangen kwamen wij ook de naam van een oud-inwoner van Den Bommel tegen, na melijk de heer B. C. Lokker Anth.zn., thans gemeente-secretaris te Barneveld. Hij werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Lokker begon zijn ambtelijke loopbaan als volentair ter gemeente-sec retarie van Ooltgensplaat. Vervolgens was hij administrateur van de Distributie kring 368 te Ooltgensplaat en kreeg in 1944 een benoeming ter gemeente-secre tarie te Buitenpost(Fr.) en na bevordering bij de gemeente Barneveld. Ouddorp, Goedereede, Stellendam en Melissant Zr. Termaaten, tel. 01879 - 1702. Middelhamis - Sommelsdijk: Zr. Verolme, tel. 01870 - 3758. Dirksland, Herkingen, Nieuwe Tonge en Oude Tonge: Zr. Vijftiuizen, tel. 01870 - 5398. AchtHuizen, Den Bommel, Stad aan 't Haringvliet, Ooltgensplaat: Zr. Vrij, tel. 01871-1534. In de nacht van zondag op maandag j.l. vertrok uit Dirksland een vrachtwagen naar Wejherowo in Polen. De tmck van de firma Van Dongen werd bestuurd door de heer A. van Dongen. De oplegger werd gratis afgestaan door Rentco, een ver huurbedrijf. De trailer brengt 26 ton aan voedsel, kleding, schoeisel, papier, zeep, medi cijnen, etc. naar het grote ziekenhuis(600 bedden) in de stad Wejherow, dicht bij Gdansk. Veel van ,de lading werd door school kinderen verzameld, een deel werd ge kocht tegen zeer scherpe prijzen, en een deel werd geschonken. Vermeldenswaard is dat iemand voor de derde keer een bedrag van 1000,voor het kopen van sinaasappelen beschikbaar stelde. De wagen werd zaterdagochtend 1 mei volgeladen op het terrein van transport bedrijf Maliepaard in Oude Tonge. Daar werden de materialen eerst verzameld in een loods. Een hartelijk woord van dank voor alle mensen die hebben meegeholpen met la den, is hier op zijn plaats. Niet het minst voor de heer Maliepaard, die met veel inzet aan de aktie deelneemt. We hopen u later meer over dit laatste transport te kunnen vertellen. Voor allen dL nog steeds onze akties willen steunen volgen hier het banknum mer/gironummer en adressen; Stichting Hulp Aan Polen vanuit Goeree Overflakkee, p/a Oostdijkseweg 71, Goedereede Tel. 01879- 1670 rek. 5051.10.172 bij A.B.N. te Stellendam; giro 267886, t.n.v. A.B.N, te Brielle, wegens 5051.10.172. GOUDA - DEN BOMMEL Benoemd tot chef-deurwaarden Oud- inwoner van Den Bommel, de heer H. Kroon K.zn., ambtenaar bij Rijksbelas tingen te Gouda is met ingang van 1 mei j.l. benoemd tot chef-deurwaarder ten kantore van de ontvanger der Rijksbelas tingen te Gouda. OOLTGENSPLAAT Maandag 3 mei was het 12'/2 jaar geleden dat de heer W. J. van Dam werd benoemd als employe bij de Nutsspaarbank te Rot terdam. Vervolgens werd hij overge plaatst naar het kantoor te Brielle-Oost- voorne onder de nieuwe naam Bonds spaarbank en werd drie jaar geleden be heerder van de nieuwe bank te Ooltgens plaat als bijkantoor van de hoofdvestiging te Middelhamis, thans Centmmbank ge noemd. De heer Van Dam die woont Dorpsweg 89 te Sommelsdijk werd maan dag op het kantoor te Ooltgensplaat ge huldigd in intieme kring, waarbij hij een draagspeld en oorkonde in ontvangst mocht nemen. OOLTGENSPLAAT Het bestuur van de Oranjevereniging organiseert vanavond een dodenherden king bij het monument aan de Kerksingel. Deelnemers aan de stille tocht naar het monument worden verzocht zich om 7.45 uur te verzamelen op het terrein van dhr. J. J. Mooyaart aan de Stoofstraat vanwaar men gezamenlijk naar het monument zal gaan. DEN BOMMEL Verkozen: In de Geref Kerk zijn verkozen tot ouderling, de heer C. Boger- man en tot diaken, de heer C. Bakelaar C.zn. STELLENDAM Donderdagmiddag is in het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam de 13 jarige Mavo scholier Robbert Disselkoen uit Stellendam overleden aan de verwon dingen die hij woensdagavond half acht had opgelopen toen hij door een motor werd geschept Dat gebeurde op de Zui- derdiepstraatweg toen de jongen vanaf het zwembad per fiets de weg overstak. Hij werd door de motor, bestuurd door J. K. uit Stellendam zodanig geschept dat hij een twintigtal meters werd weggeslingerd. Leden van de Ouddorpse Reddingsbri gade die juist in het zwembad trainden pasten eerste hulp toe maar de ver wondingen waren dermate emstig dat het slachtoffer donderdagmiddag overleed. OOSTFLAKKEE Gesloten: Op woensdag 5 mei (Be vrijdingsdag) is de gemeente-secretarie en zijn de kantoren van de gemeente-ont vanger en de Technische Dienst de gehele 1 dag gesloten. van Goedereede, Havenhoofd en Oostdijk. 8 De plaatselijke vertegenwoor- K diger van de Bouw én Houtbond K F.N.V. komt in Goedereede, o om U in de gelegenheid te b stellen, Uw vacantiebonnen in O te leveren en wel op zaterdag 15 8 mei van 14.00 tot 16.00 uur. S In Verenigingsgebouw „Oost- K dam" in Goedereede. 5^ Tot ziens De 7e editie van de Omloop van Me neerse, georganiseerd door VC Inter mezzo en AV Flakkee, is wederom een suces geworden. Dit jaar wisten 52 per sonen de wedstrijdloop binnen 30 minuten te voltooien. De grote winnaar deze keer was de heer Blom die in de recordtij van 21 min. en 7 sec. het 6900 meter lange traject v/ist af te leggen. Reeds na een kwart van de race had hij een redelijke voorsprong op de concurrentie opge bouwd, welke hij niet meer uit handen gaf Met 54 seconden voorsprong op K. Hollaar en 1 min. 11 sec. op Kees Groen, beiden lid van de atletiekvereniging Flak kee, bereikte Blom als eerste de finish. Het waren ook deze drie, die het tot dan toe bestaande record van 22 min. 22 sec. verbeterden. Ook de prestatieloop was dit jaar weer een succes. 155 deelnemers volbrachten het traject binnen de tijdslimiet van 1 uur. ca ca ca Q ci a ca MIDDELHARNIS De middenstanders op de Middelhar- nisse Westdijk en een deel van het Zand pad hebben vooral in de weekends slape loze nachten van de terreur die de café- bezoekende jeugd in die omgeving uit oefent. Wanneer die tot diep in de nacht passeert is de kans groot dat ze uit pure vernielzucht zonneschermen aan flarden snijden of winkelmiten intrappen, zoals ook op de avond van Koninginnedag ge beurde. De eigenaar van het winkelpand die vanuit zijn bovenraam een en ander zag gebeuren zette met behulp van zijn eveneens nog waakzame buurman de ach tervolging in. Toen het verantwoordelijke drietal een horecagelegenheid binnenging werd de politie gewaarschuwd en van de identiteit van de jongeman op de hoogte gebracht. Het bleek te gaan om twee inwoners van Sommelsdijk en een van het woonwagen kamp in Den Bommel welke laatste volgens getuigenis van de anderen de ruit zou hebben vernield. Na een nacht in de cel te hebben doorgebracht werd de volgende dag proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De omwonenden vragen zich vertwijfeld af hoe ze van de overlast af kunnen komen. Weliswaar oefent de politie toezicht uit en voeren de middenstanders soms zelf pa- Het moet wel een bijzondere ge legenheid lijn waarop zelfs de cri tici je markeren als een correct, degelijk en royaal mens en je poli tieke vriend en vijand je prijzen om je bestuurlijke vaardigheden.! 't Viel j.l. donderdag te beurt aan i Goerees' wethouder Lourens Vis ser op de bijeenkomst in de raad zaal waarop hij als Ridder in de Orde van Oranje Nassau zou wor den „gekroond". Rondom hem de velen met wie hij tijdens zijn lange bestuurlijke loopbaan contacten heeft opgebouwd, uit het Gemeente bestuur en tal van Verenigingen op politiek-, maatschappelijk en cultu reel terrein. Met zoveel belang stelling groeide de bijeenkomst uit tot een ware manifestatie die door dhr. Visser niet was begeerd maar die hem naar hij zou verklaren toch tot grote dankbaarheid stemde. Het was voor zijn mede College-leden, burg. van Velzen en weth. Voogd, on mogelijk geweest de werkelijke reden van de bijeenkomst te verhullen en toen dhr. Visser, mede omringd door zijn Friese schoonfamilie de raadzaal binnenstapte wist hij wat er te gebeuren stond. Burg. van Velzen confronteerde de genodigden met de inhoud van een „respectabele" lijst van functies die door de actieve wethouder zijn en worden vervuld, begonnen in 1949 met het commandantschap van de brand weer, gevolgd door het raadslidmaatschap sinds 1953 waarna de betrokkenheid in diverse besturen elkaar snel opvolgde, in Emgo bestuur, Ruilverkavelingsverband, de C.B.T.B.de Woningbouwver. de Pol der en het Waterschap Goeree-Overflak kee en de C.D.A. Kiesvereniging, kortom een indmkwekkende lijst die we in ons j.l. vrijdagnummer al in zijn geheel hebben weergegeven. Burg. van Velzen kon herhalen wat hij ook in 1978 bij het zilveren jubileum van dhr. Visser had verklaard, n.l. dat hij zijn functies steeds met grote waardigheid heeft vervuld en dat hij zijn ambities in dienst van de hele gemeenschap heeft gesteld. Het deed dhr. van Velzen deugd ook te hebben vemomen van de daad werkelijke reddingsacties die dhr. Visser in de rampdagen van 1953 had onder nomen waaruit een mens en bestuurder was gegroeid die de conflicten niet uit de weg gaat maar die evenzeer tot overleg bereid is. Waardering uitte dhr. van Vel zen ook over het feit dat dhr. Visser na de gemeentelijke herindeling „mimer en bre der" ging denken, verder dan het Stellen- damse territoir waarvoor hij tot dan de zorg had gehad. „Uw blik is niet bij Stellendam blijven steken en namens de Dhr. Visser krijgt het ereteken opgespeld; naast hem. zijn blonde Friezin". hele Goereese gemeenschap die U zoveel jaren hebt gediend hartelijk dank liet dhr. van Velzen weten, in dhr. Visser de ideahst ziend die alle krietiek ten spijt doorgaat en ook daadwerkelijk ten dienste van de gemeenschap functioneert Het deed burg. van Velzen bijzonder goed „zijn" wethouder de Ridderorde op te kunnen spelden. Van harte deelde ook collega wethouder J. Voogd in die vreugde. Ridder Visser dankend voor de ondervonden vriend schap die het samen besturen tot een genoegen maakt ook al zijn er de ver schillen in politieke opvatting. Toen dhr. Voogd temgblikte op de stichting van de Huishoudschool te Ouddorp waarvan dhr. Visser de directrice al snel tot zijn bruid nam, zei hij, ziend op de stralende mevr; Visser en de drie spmiten: ,,leuk geslaagd". Vervolgens kwamen de collega raads leden aan het woord: een openhartig en eerlijk persoon met wie het ondanks de principiële verschillen prettig en eerlijk samenwerken is", waardeerde dhr. A. de Jong SGP), daarbij de hoop uitsprekend dat het „Eben Haëzer" in 't hart van dhr. Visser ruisen mag. Mevr. Grinwis(PvdA) die dikwijls met weth. Visser de strijd aanbond waardeerde het dat na gehouden discussies toch altijd de handen konden worden gedrukt alleen waardeerde ze 't minder dat dhr. Visser met de door haar voorgestane emancipatie zo de draak wist te steken.... CDA fractiegenoot van Oosterom per mitteerde zich een uitvoeriger kijk op de wethouder door hem af te schilderen als stuurman op het gemeentelijk schip. Tij dens zijn actieve aanwezigheid waren en kele kapiteins afgelost(de burgemeesters) maar de stuurman was immer op post gebleven en het deed dhr. van Oosterom genoegen dat die betoonde trouw thans in de hoge Onderscheiding haar bekroriing en erkenning vond. Conform het opgeroepen beeld bood hij dhr. Visser een scheepsbel aan waarmee dhr. van Oosterom ook wilde illustreren dat iedereen die daar aanleiding toe heeft bij dhr. Visser aan de bel kan trekken. Dhr. Jan Bmggeman bracht vervolgens gelukwensen over namens de Oranje vereniging Goedereede, vergezeld van een doos pijptabak en namens de V.V.D. fractie waartoe ook dhr. Bruggeman be hoort werd een waarderend woord ge sproken door dhr. J. C. Komtebedde. „Ook wij hebben dikwijls gehoor en be grip bij U gevonden; u wist de zaken positief te benaderen", aldus dhr. Komte bedde, Gem. secretaris A. J. Vogelaar ver klaarde voor een groot deel uit eigen waarneming hoezeer dhr. Visser ge toond heeft daadkracht te bezitten en hoe voortreffelijk hij het hem voorgestane be stuur gestalte heeft weten te geven. Dhr. Vogelaar waardeerde dat temeer omdat steeds duidelijk was hoezeer weth. Visser zich in alles afhankelijk wist en namens het gehele gem. personeel wenste hij hem geluk met het bereiken van deze pijl, daarbij de hoop uitsprekend dat hem en zijn gezin nog vele goede en gezonde jaren gegeven zullen mogen zijn. Dat was ook de hartelijk wens van zijn 82-jarige schoonvader dhr. Abma uit Folsgare (tussen Sneek en Bolsward). De vitale spreker bleek bijzonder ingenomen te zijn met zijn Flakkeese schoonzoon die ooit zijn dochter overhaalde directrice aan de Ouddorpse huishoudschool te worden om haar zo leerde de geschiedenis vervolgens tot vrouw te nemen.... Als laatste sprekers boden de heren J. A. Biemond (mede namens de Rabo organi satie) en dhr. A. Mierop namens de Wo ningbouwvereniging gelukwensen aan. U was en bent een onverzettelijk iemand maar ook iemand van het overleg!", waardeerde dhr. Biemond. In zijn spontaan gesproken dankwoord liet dhr. Visser niet na alle sprekers te beantwoorden, vooropstellend niet al leen-; mar steeds samen te hebben ge werkt aan de opbouw, van de gemeen schap. Spr. vond het niet ongezond dat de degens wel eens terdege waren gekmisd maar bijzonder waardeerde hij het dat nadien de goede verhoudingen steeds wa ren teruggekeerd en men elkaar de hand toch weer kon drukken. Terugziend op de lange periode waarin hij actiefis geweest in het gemeentebestuurvanaf 1953 kon hij veel wederwaardigheden verhalen, over zijn collega's, de burgers maar niet minder over de vijf burgemeesters met wie in al die jaren was samengewerkt en dhr. Visser bleek er niet te groot voor ook met gevoelen terug te denken aan zijn ouders met wie hij dit hoogtepunt in zijn leven graag beleefd had en ook zijn schoon ouders dankte hij hartelijk voor hun aan wezigheid. De vele veranderingen op 't bestuurlijk gebied waren dhr. Visser aller minst voorbij gegaan en dat we in een tijd van meer inspraak leven had hij ervai^en toen zijn zoon bekende óók op een protest lij st voor een speelveld te hebben ge tekend....! ,,Ik heb stellig we! fouten gemaakt maar ik heb ook altijd geprobeerd ze te her stellen. We hebben voor de gemeente veel bereikt maar er is ook veel blijven liggen. We hebben een beste gemeenteraad maar die heeft ook veel van de tafel geveegd" zo zag dhr. Visser terug. Daarentegen voor uitziend besloot hij met de wens nog vele jaren onder Zijn zegen te mogen helpen aan het meebesturen van de gemeente Goedereede. trouilles uit maar juist dan blijft het vrij rustig. Het is intussen in het „rustige" Middelhamis wel zo geworden dat hard werkende zakenmensen die aan nachtmst toe zijn die voor een deel moeten op offeren om hun goed tegen 't kroegenvolk te beschermen. Welke raadsfractie biedt de oplossing; die zal straks stellig vele stemmen winnen....! OUDDORP Op Koninginnedag is de 11 jarige Irene Hoogenraad, terwijl zij op de Hofdijksweg fietste door een achteropkomende auto geraakt Het meisje liep daarbij een lichte hersenschudding en een gebroken onder been op. EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. E. Venema, Middelburg-C. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. C. Vogelaar, Benthuizen. OOLTGENSPLAAT- woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg(herdenking bevrijding).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1