„Gods beloften in steen in uw midden opgericlit" Goerees' Raad kiest node voor Slufterdam-project voor Voornes kust NIEUWS uit de kerken Predikheurten Abonneert U op „Eüanden-nieuws Spartanen naar springwedstrijden in Ridderkerk Nieuwe kleuterschool „Samuel" op Goeree-Havenhoofd:***************\ Zangkorenmanifestatie in „de Doelen" Kandidaten R.P.F. MELIS SANT Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS'^ VRUDAG 23 APRIL 1982 Het was „tot verbazing der beschou wers" dat gisteren, op Goeree-Haven- hoofd het nieuwe gebouw van de Chr. kleuterschool „Samuel" in gebruik kon worden genomen. „De Heere heeft ge werkt door alle onmogelijkheden heen" was de erkenning die uit meniger hart opwelde en uitgesproken werd op de gehouden openingsbijeenkomst in de gemeenschapsruimte van de geïnte greerde kleuter-basisschool, die nu en voortaan hecht verbonden zullen zijn. Aan ds. R. van Kooten, erkend promo tor van de chr. kleuterschool was de eer het nieuwe gebouw te mogen openen. Hij deed het van harte zoals hij zich ook voor de stichting van de school had ingezet Men schreef toen 1976 en ds. van Kooten, nu te Zeist, was jong predi kant in Goedereede. In Goeree was het tot dari van de oprich ting van christelijk kleuteronderwijs nog niet gekomen, een nalatigheid die domi nee en kerkeraad tot schuld werd toen hij zondag 22 aug. '76 zou preken over 't gebod „de kerkedienst of het predikambt en de scholen te onderhouden". 'V'an pre ken zou 't niet gekomen zijn als toen niet, aan de dienst vooraf, besloten was die plicht niet langer te verzaken en de ge meente hoorde van een aanstaande kol- lekte voor het chr. kleuteronderwijs. De gedachte aan „Samuel" was geboren, „het was - zo schreef ds. van Kooten in zijn herdenkingsboekje", een radicale ommekeer. Na veel overwegen, gebed, strijd en tegenwerking was er op maan dagmorgen 31 januari de school, geïmpro viseerd nog wel in een houten gebouwtje, maar thans gevolgd door de ingebruik name van het permanente schoolgebouw, een wonder in veler ogen. „Er was moed en geloof voor nodig" zo zag voorzitter F. van der Laan in zijn openingswoord terug en ook volharding was nodig geweest om het begonnen werk ten koste van vele duizenden guldens van de Diaconie te bestendigen. Dank bracht dhr. v. d. Laan aan de velen die aan de totstandkoming deel hadden gehad en de hoofdleidster mej. Hartman voor de bewonderenswaardige manier waarop ze zich erdoor had geslagen maar bovenal liet dhr. v. d. Laan de Heere dank gelden, in hope dat de school aan haar doel zal mogen beantwoorden zodat kin deren zullen gebracht worden aan de troon der genade. Dat er moed en geloof voor nodig waren geweest, ds. van Kooten ontkende het niet, „maar" zei hij, gedachtig aan het bovengeschreven gebod, „er zou meer moed, zelfs overmoed nodig zijn geweest het na te laten!" Ds. wees erop dat Gods geboden ook Zijn beloften zijn al mocht de goede afloop niet bij voorbaat zeker wor den geacht, een mislukking zou verdiend zijn omdat al zo lang de schoolstrijd was vermeden en, de meest gemakkelijke weg was gegaan. „We deden het zei hij omdat Hij het vroeg en nu, terugziend is de hele geschiedenis één groot wonder". Dankbaar verklaarde ds. zich dat het had mogen gelukken dit „planthof der Kerk" te mogen stichten en hij wenste de school onder Gods Zegen een goede toekomst toe. Het schoolbestuur werd gewaar schuwd dat het werk nu niet gedaan is maar juist zal gaan beginnen: „....het geheim van Gods bevel en van Gods beloften is nu in stenen in uw In de overtuiging de ogen niet te kunnen sluiten voor de problemen van de berging van Rotterdamse baggerspecie heeft Goerees' ge meenteraad zich in zijn vergade ring van woensdagavond met deze materie bezig gehouden. In een vastgestelde motie die aan de be trokken bestuurlijke organen zal worden gestuurd wordt Goerees' weerstand verwoord tegen een aan tal van de locaties zoals genoemd in het rapport berging baggerspecie. Berging achter een slufterdam voor Voornes kust wordt als de minst onaanvaardbare oplossing gezien maar de motie bedingt dat ook bij het maken van die keuze alles ge daan zal worden om gevolgen voo r het milieu, de uitoefening van de visserij en de bereikbaarheid van de haven te voorkomen. Met kracht van argumenten hadden B en W in de voorbereide motie de diverse locaties afgewezen. Enkele ervan, o.a. een eiland in de monding van het Haringvliet zouden de uitoefening van de visserij ernstig kunnen schaden en de garnalen- stand onder de kust ernstig verstoren. Weer andere (op de Aardappelenbult, bij de Brouwersdam of op de Middelplaat) zouden het strandgebeuren ernstig scha den en de strandvegetatie in nadelige zin beïnvloeden terwijl ook in visueel op zicht een kwalijke horizonvervuiling p op zou treden. De enig acceptabele moge lijkheid is de aanleg van een slufterdam maar ook daarmee dient zo bedingt de motie de nodige terughoudendheid te worden betracht i.v.m. de uitoefening van de visserij als de bereikbaarheid van de haven van Stellendam. Op dat laatste inhakend stelde PvdA'.er Nijdam vast dat de bestuurderen wel totaal verkeerd bezig zijn wanneer de verdieping van de ene haven ten koste zou - gaan van de bereikbaarheid van een an dere zij het ook kleinere haven. Over het aanvaardbaar zijn van ook maar enige locatie wilde dhr. Nijdam nauwelijks spreken, van hem dan ook de vaststelling dat het slufterdamproject het „minst on aanvaardbare" moet worden geacht. Hij vond ook dat bij realisering daarvan op de grootst mogelijke technische voorzie ningen moet worden aangedrongen. „Geen opwekkende lectuur" zo had dhr. F. V. d. Laan (S.G.P.) de uitvoerige toelichting ervaren maar ook hij begreep dat het probleem om een oplossing vraagt. „Schoorvoetend" ging hij mee met het College in het aanwijzen van de minst kwade oplossing, al nam het bij hem niet de bange gedachte weg dat de kop van het eiland „midden in 't vergifkomt te liggen. „We kennen niet de gevolgen die die berging zal hebben maar we zijn huiverig bij de gedachte aan dat waarmee we ons nageslacht opschepen", erkende dhr. v. d. Laan. Met eenzelfde zorg gingen ook de heren Komtebedde (VVD) en van Oosterom (CDA) akkoord. Met name dhr. van Oos terom drong erop aan in de motie de zorg te verwoorden en het verlangen te be nadrukken dat alle mogelijke maatregelen genomen zullen worden om gevolgen voor het milieu te voorkomen. Die zorg bleek ook het College niet vreemd al besefte de voorz. burg. van Velzen dat voor het gem. bestuur van Westvoorne, dat een soortgelijke motie aannam, die zorg nog groter zal zijn. Desniettemin achtte de voorz. het een goede zaak de motie nog eens aan te scherpen met de voorwaarde dat alle veiligheidsmaatregelen zullen worden ge troffen wanneer met het project begonnen wordt De zwaarte van de Goereese stem illus treerde de voorz. met wat hem voor de voeten was gegooid toen hij op een con gres gewezen had op de 600 arbeids plaatsen in de visserij die geen gevaar mogen lopen. Het Rotterdams bedrijfs leven had daarop laten weten dat het in Rotterdam om 30.000 arbeidsplaatsen gaat... Overigens waarschuwde de voorz. voor de gedachte dat de aanwezigheid van baggerspecie voor Rotterdam zelf geen probleem zou zijn, berging ervan zal de gemeente voor enorm hoge kosten plaatsen. midden opgericht Onze God is de Levende, Hij geeft meer dan Hij vraagt, werk in dat vertrouwen door". Moed was nodig geweest en veel aan vechting en verguizing was ook ds. van Kooten ten deel gevallen maar nu sprak hij van een andere moed, de moed op de grote oogst op de dag der Heeriijkheid als Hij zal vergaderen allen die Hij tot Zijn heeriijke dienst getrokken heeft „Soli Deo Gloria" zo besloot ds. van Kooten. Eerder had hij de deur geopend nadat hij de sleutel uit de bek van een papieren vis had gehaald. De kleutertjes waren gekleed als vissers en vissersvrouwtjes en ze vorm den zo een wat allegorisch tafereeltje. Uit de meegedragen mand kwam voor ds. van Kooten een pakket en aan mevr. van Kooten die haar man vergezelde werd een prachtig boeket bloemen overhandigd. Toen het gezelschap genodigden was ge zeten zongen de kinderen Ps. 81 12 „opent uwen mond", de eerste Psalm die ook in de houten noodschool had ge- klonken. Meerdere sprekers Meerdere sprekers gaven daarna uit drukking aan hun behoefte het school bestuur van harte geluk te wensen. Dat deed als eerste burg. van Velzen namens het gemeentebestuur, blij als hij was met de goede en in de gemeente Goedereede bijna afgeronde huisvesting van het onder wijs waaraan de raad in de voorbije jaren miljoenen heeft besteed. „Welbesteed" wist de burgemeester waarin hij ook de 600.000,— voor „Samuel" betrok. De Inspectrice voor het Kleuter- en basisonderwijs mevr. Maan dacht er pre cies zo over, wijzend op de nu geboden mogelijkheid de integratiegedachte wer kelijk gestalte te geven. Dhr. J. A. Biemond sprak met veel waardering over het destijds genomen initiatief om vervolgens, namens de Rabo bank een cheque aan te bieden. Een mooi cadeau werd namens de Oudercommissie aangeboden door mevr. Tanis-Meijer. Het is een uit hout gesneden relief waarop is verbeeld hoe Samuel door zijn moeder Hanna bij de hogepriester Eli wordt ge bracht Architect Zeelenberg onderstreepte zijn dank voor de verkregen opdracht met de aanbieding van twee wigwams voor de kinderen en een bureaulamp voorjuffrouw Jaquelien. Goede wensen ook op een nog voor treffelijker samenwerking werden ge sproken door dhr. van Kooten als hoofd onderwijzervan de basisschool en in aansluiting daarop door juffrouw Jaque lien die ouders en allen die de school omringen vroeg de school in het gebed te gedenken. De bijeenkomst werd door ds. Aangeen- brug van Goedereede besloten, echter niet nadat hij namens de kerkeraad twee mooie geschenken had aangeboden in de vorm van een typemachine voor de juf en een prachtige aquarel van de oude school. Nu de kleuterschool een officiële status heeft gekregen zijn daarmee de bemoeiingen van de kerkeraad beëindigd. Bijzonder waardeerde ds. Aangeenbrug het dat de kerkeraad zich de stichting van de school tot taak had gesteld en hij getuigde ervan dat in het verloop ervan de hand en de hulp des Heeren duidelijk zichtbaar zijn ge weest En nóg is er veel te overwinnen" zo bezag ds. Aangeenbrug: „Laten we de opdracht niet naast ons leggen maar er steeds mee bezig zijn en ook in de toekomst het oog gericht houden op Hem. Laat Ps. 103 13 in onze harten zijn gegrift „gelijk zich een vadef ontfermt over de kinderen, ontfermt Zich de Heere over degenen die Hem vrezen". D.V. 29 april zal er in de gtote zaal van „De Doelen" te Rotterdam een zang korenmanifestatie worden gehouden met medewerking van vele koren, waaronder ook het koor, de Chr. Gem. Zangver eniging „Vaya Con Dios" te Melissant o.l.v. dirigent J. Zuidgeest Verder treden koren op uit Klaaswaal, Oosterland, Rhoon, Vlaardingen, Oud Beijerland, Dordrecht, Zwijndrecht, Rot terdam,. Puttershoek, Ridderkerk. Kaarten hiervoor zijn uitverkocht MIDDELHARNIS Voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2 juni a.s. heeft de R.P.F, voor de ge meente Middelharnis de volgende kandi datenlijst ingediend: 1. G. C. Joppe, Kluut 16, Somraelsdijk; 2. C. Quist, Kluut 14, Sommelsdijk; 3. Ir. G. de Jong, Fazantstraat 15, Sommelsdijk; 4. J. L. Minnaar, Steeneweg 21, Middelharnis; 5. A. Arensman, Vrouwtjesweg 15, Stad aan 't Haringvliet; 6. C. J. Hameeteman, Frans Halslaan 18, Middelharnis; 7. Mevr. A. E. van Loon, Zuiddijk 31, Nieuwe Tonge; 8.1. van den Boogert, Koninginnelaan 8, Sommelsdijk; 9. P. Vroegindewey, H. de Krijgeriaan 23, Sommelsdijk. De R.P.F. zal uitkomen op Lijst nr. 8. Kinderpostzegelactie handhaaft hoge ophrengst De jaarlijkse kinderpostzegelactie heeft in 1981 netto 15.250.000,— vijftien en een kwart miljoen gulden opgebracht Met dit bedrag wordt de recordopbrengst van 1980 geëvenaard. Dit voldoening gevend resultaat werd bereikt dankzij de inzet van 430 plaatse lijke comité' s en van de kinderen en onder wijskrachten van meer dan 8000 scholen. Het bestuur van de stichting Nederlands Comité voor Kinderpostzegels zal de mi nister van CRM eind juni een verdeelplan voor de opbrengst aanbieden. Het aantal aanvragen om kinderzegel- geld is gestegen, van 900 in 1980 tot 1300 in 1981In eigen land wordt kinderzegel- geld vooral gebruikt voor noodzakelijke vernieuwingen in de zorg voor lichamelijk, geestelijk of sociaal gehandicapte kin deren. Ongeveer een derde van de op brengst komt ten goede aan hulpverle ningsprojecten in ontwikkelingslanden. Bibliotheek— In verband met Konin ginnedag 30 april a.s. is er boekenruilen op donderdag 29 april 's avonds van 6 - 7 uur in „Melishof'. NED. HERV. KERK Beroepen te: Ommen D. Heikoop te IJmuiden-West; Geertruidenberg, Hoge Zwaluwe en Made, H. Rijksen, kand. te Zoetermeer; Nieuw Beijerland H. Poot, kand. te Doeveren; Ridderkerk (nieuwe predikantsplaats voor Oostendam en Drievliet) C. Oorschot te Stellendam. Bedankt voon Schoonrewoerd A. Gooijer te Putten; Oud Beijerland drs. C. A. V. d. Sluijste Veenendaal; Zeist drs. A. de Reuver te Capelle a/d IJssel; Wierden T. van 't Veld te Ede; Zoetermeer J. J. W. Mouthaan te Nunspeet; Everdingen (toez.) H. Schipaanboord te Uitwijk. Ned. Herv. Kerk Zegveld door brand verwoest Dinsdag 6 april j.l. verwoestte een felle brand de Herv. Kerk te Zegveld. De schade bedraagt minstens één miljoen gulden. Men hoopt D.V. voor de Kerst weer in het eigen kerkgebouw diensten te kunnen beleggen. Zekerheid hierover kan eerst over ongeveer een maand worden gegeven. De plaatselijke predikant, ds. H. Verheul heeft samen met enkele anderen nog bijtijds een zevehtiende-eeuwse kan selbijbel en het doopvont kunnen redden. Het orgel zal zeker een jaar onbespeeld moeten blijven, indien restauratie mo gelijk is. GEREF. KERKEN Beroepen te: Westervoort-Zevenaar- Lobith (streekgemeente) A. Broekhuis, kand. te Zaandam; St Anna-Parochie drs. C. W. Neef te Donk^rbroek; Meer kerk drs. T. Wever, kand. te Hoesel .(België); Leeuwarden T. Vrolijk te Kat wijk aan de Rijn; Puttershoek drs. L. J. van Gog te Brechterveld; Bunschoten- Spakenburg, drs. H. Hidding te Domburg /Westkapelle. Bedankt voon Amstelveen-Buiten- veldert A. Koomeef te Krommenie; Sex- bierum en Wagenborgch drs. M. S. Voet, kand. te Barneveld; Oldekerk en Noorde- loos-Ottoland P. J. Schotanus te Nottuln. Aangenomen naar: Boxtel-St Mi chielsgestel (samenwerkingsverb. Herv. Geref.) drs. D. Stolkte Wolphaartsdijken Lewedorp; Zaamslag drs. M. S. Voet, kand. te Barneveld; Westervoort-Zeve- naar-Lobith (streekgemeente) A. Broek huis, kand. te Zaandam; Leeuwarden T. Vrolijk, kand. te Katwijk a/d Rijn. Benoemd: door de classis Maastricht (tot studentenpredikant te Maastricht) drs. G. H. van der Bom te Sittard (tevens part-time studentenpredikant te Maas tricht) die deze benoeming heeft aan genomen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) B.eroepen te: Aduard W. M. van Wijk kand. te Middelburg; Hoogeveen H. Fol- kers te Eindhoven; Amersfoort-Centrum E. Hoogendoorn te Dalfsen; Zwolle E. Woudt te Den Helder; IJmuiden H. J. Messelink te Lutten; Hoogkerk (tweede predikantsplaats) E. Woudt te Den Hel der. Beroepbaarstelling: C. van Bremen, Von Weberlaan 1, 3752 VS Spaken burg. Zondag 25 april 1982 OUDDORP- Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord - Doopsgez. Gem. 9.30 (H.A.) en 19.30 uur ds. D. Smink. GOEDEREEDE-Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug, v.m. tiediening Heilige Doop; Ie koUekte verenigingsgebouw. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. den Butter, Stavenisse en 18.00 uur ds. C. Oorschot, sluiting winterwerk; diakoniekoUekte voor het Jeugdwerk- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur ds. A. J. Krol. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra, v.m. be diening Heilige Doop; extra koUekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. G. Lergner en 17.00 uur dhr. G. J. Smouten DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekkeren 18.00 uur ds. M. van der Linden; 2e koUekte: IZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoo- gerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uureerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 lezen en 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, v.m. bevestiging nieuwe lidmaten en nam. voorbereiding Heilig Avondmaal; ex tra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. bezoek aan de Rem. te Delft, ds. Bloemendaal. DE SAMARITAAN - 10.15 uur ds. H. J. Lam. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. G. C. de Jong, H.C. zondag 41; extra kol lekte kerk; donderdag 29 april: 13.45 uur ds. G. C. de Jong, huw. bev. Klaas Grootenboer en Jeanet v. d. Made - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. - M. G. L. denBoer, Utrecht- Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligten berg - Ger. Kerk 10.00 uur ds. D. Goudswaard en 17.00 uur drs. J. Kat- tenberg - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. P. J. v. d. Wal. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uureerw. hr. K. Groenendijken 18.00 uur ds. J. van den Bom, H.C. zondag 34; extra kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, voorbe reiding Heilig Avondmaal; extra kol lekte Studiefonds Ger. Bond - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. H. van Meer- veld, Bergschenhoek en 18.00 uur ds. D. Dekker - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 en 16.00 uur (Jeugddienst) ds. J. Hage. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte kerk; donderdag 29 aprifc 15.00 uur ds. H. Talsma, huw. bev. Jan Marinus van Rossum en Janneke Meinster - .Ger. Kerk 10.00 uur dhr. I. A. Verstraten, Halsteren en 18.00 uur ds. G. J. V. d. Linde, Hoogvliet OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 ds. J. van den Born en 18.00 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte voor het Quotum - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur kand. G. J. Mink, Am sterdam. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. F. Schuitemaker, Nieuw poort. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur dhr. Meuleman, Ouddorp - Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. YERSEKE - Herv. Ger. 4.30 en 18.30 uur ds. P. Kolijn, Krimpen a.d. IJssel. NIEUWERKERK- Herv. Gem. 10.00 uur drs. Alb. v. d. Ban - Ger. Kerk (N'kerk - O'land) 10.00 uur ds. G. Leene, Breda en 15.00 uur dhr. J. Verheul, Spijkenisse, speciale doven- dienst- Ger. Gem. 9.45 en 15.30 uur leesdienst - v/h Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 15.30 uur leesdienst NED. GEREF. KERKEN Bedankt voon Heerenveen J. Bouma te Loosdrecht Beroepbaarstelling: door de regio Dordrecht-Gorkum drs. G. C. Officer te Lierden, Oudsmidsestraat 12, 4033 AX. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naan Hengelo A. Hil- bers te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Rotterdam-Zuidwijk- Pendrecht-Lombardijen D. Hakkenberg te Lisse; Woerden J. van Haaren te Amersfoort; Meliskerke J. J. van Ecke- veld te Zeist; Sunnyside (Amerika) J. C. Weststrate te 's-Gravenpolder, Oud Beijeriand Chr. v. d. Poel te Yerseke; Hendrik Ido Ambacht J. S. v. d. Net te Utrecht Bedankt voon Sprang-Capelle i.s.m. dovenzorg R. Boogaard te Leiden; Ril- land-Bath en Hilversum A. Moerkerken te Nieuw Beijeriand; Norwich (Ontario- Canada) A. B. V. d. Heiden te Enkhuizen; Kapelle-Biezelinge J. J. van Eckeveld te Zeist Tweetal te: Rotterdam-Alexander- polder J. J. van Eckeveld te Zeist; J. van Haaren te Amersfoort. Heden werd na een smartelijk lijden in het verpleeghuis „De Samari taan" te Sommelsdijk van ons weg genomen, onze moeder, schoon moeder en oma JOHANNA ABETTA VAN SCHOUWEN weduwe van Bastiaan Kievit in de ouderdom van ruim 79 jaar. Ridderkerk: J. C. Kievit P. Kievit-Melissant Bas Nieuwe Tonge, 22 april 1982 Correspondentie-adres: J. C. Kievit, Dr. de Visserstraat 9, 2982 SB Ridderkerk Er is gelegenheid tot condoleren a.s. zaterdag van 19.00 tot 20.30 uur in het Herv. verenigingsgebouw „Elim", Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. maandag 26 april a.s. des nam. 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge, vanuit het Herv. verenigingsge bouw „Elim". Geen bloemen Heden nam de Heere in het ver pleeghuis „De Samaritaan" uit on ze familiekring weg, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante JOHANNA ABETTA VAN SCHOUWEN weduwe van Bastiaan Kievit in de ouderdom van 79 jaar. Nieuwe Tonge: A. van Schouwen Rotterdam: M. C. v. d. Hoek Nieuwe Tonge: P. van Schouwen L. van Schouwen- V. d. Nieuwendijk P. Noteboom M. A. Noteboom-Knöps P. C. Droger H. Droger-van Schouwen Nieuwe Toiige, 22 april 1982 MIDDELHARNIS Jaarverg. Jeugdvereniging De jeugdvereniging van de Ger. Gem. hoopt op D.V. zaterdag 24 april a.s. haar jaarvergadering te houden. In de avondvergadering hoopt Joke v. d. Heijden namens de stichting „De Vlucht- heuvel" te spreken over „Hulpverlening aan jongeren". Joke is werkzaam in De Berenbos. Dit is een opvangcentrum uit gaande van de Ger. Gem. voor jongeren die vastgelopen zijn in hun leef- en/of werksituatie. Deze maanden wordt er in verschillende nummers van „Sola" aandacht aan dit werk besteed, zodat u er meer van kunt lezen. Wij rekenen op uw komst in de avond vergadering. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK OPBRENGST KOLLEKTE De kollekte voor de „Nederiandse Hart stichting" heeft opgebracht Middelharnis6.653,90 Sommelsdijk4.216,50 Totaal10.870,40 Dit mooie resultaat werd bereikt door die gevers die ook nu weer hun hart lieten spreken. Maar ook door de ijverige kollek- tanten die hart voor hun werk toonden, en nog vele medewerkers o.a. de Pers, de mensen die de vlaggen en spandoeken aanbrachten enz. Namens de Nederlandse Hartstichting heel hartelijk bedankt Op zaterdag 24 april a.s. wordt er door Spartanen van 8-16 jaar weer deel genomen aan deze wedstrijden in Rid derkerk. G.V. OKK organiseert jaariijks dit springevenement in sporthal de Fakkel. Er is ingeschreven met 4 groepen die allemaal meedoen op de langemat, de kast en het trampolinespringen. Om 14.00 uur wordt er vanaf de Olympiahal vertrokken en zijn dan rond 15.00 uur in Ridderkerk, waar om 15.15 uur de wedstrijden be ginnen. Op baan 1 wordt langemat ge sprongen, baan 2 is voor de minitramp en baan 3 is voor de groepen die kast- springen. Om 15.23 uur komen de eerste Spartameisjes aan de beurt en de laatste groep om 18.10 uur. De wedstrijden lopen tot 18.34, waarna om 18.45 uur alle ploegen opmarcheren voor de prijsuit reiking. Om 19.00 uur kan er wellicht uit Ridderkerk vertrokken worden en rond 20.00 uur zijn de Spartanen weer in Middelharnis terug. De Spartadames Everaers en Kievit zijn door OKK uit genodigd als jury en zijn ingedeeld in baan 1 en 2. H: 4: H: H: 4: üi ff

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 2