KOOPAVOND Donderdag 29 april B oudeTonge: Slalom voor't oranjc liclit. liet werd een forse kiap Zoals ze werkte zo nam ze afscheid; in stiji Visser Garage KNÖPS B.V. „Heel Nederland zit te schreeuwen" Vrijstelling dienstplicht McmmitjmJM, Definitieve deelnemers aan raadsverl(iezing in juni a.s. Zr. van Kempen „metpensioen' OPEN JEUGDWERK X X Onze SHOWROOM BEJAARDENREISJE ROMMELMARKT No. 5086 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabó Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CUR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. In verband met Koninginnedag, vrijdag 30 april zal de Koopavond verplaatst worden naar Vrijdag 30 april zijn alle winkels GESLOTEN. Woensdag 5 mei zijn alle winkels geopend. „Middenstandsver. Middelharnis" Goerees' gemeenteraad heeft in de vergadering van woensdagavond een blik kunnen werpen op de zorg die het College bezet als het gaat om de ex ploitatie van nieuwe en itog niet vol gebouwde bestemmingsplannen. „De prijsmakers laten het afweten" stelde dhr. van Velzen vast, daarmee doelend op het feit dat nauwelijks nog par ticuliere bouw gepleegd werd terwijl juist met die grondverkopen de exploi tatie sluitend kon worden gemaakt. Overigens is dat niet een alleen maar Goerees' gegeven, „heel Nederland zit daarover te schreeuwen" liet dhr. van Velzen weten al strekt dat nauwelijks tot troost. De enige hoop is dat de zakkende hypotheekrente de bouw weer wat zal stimuleren maar als dat uitblijft zullen andere maatregelen on vermijdelijk zijn. Eerste grootschalige basiskaarten van bebouwde kommen gereed Tijdens een gistermorgen gehouden bij eenkomst in het Emgo gebouw te Middel harnis zijn door de directeur van de Dienst van het kadaster en de Openbare Registers Mr. Ir, C. J. Remijnse aan dir. la Fleur van de Emgo de eerste G.B.K.N. bladen uit gereikt die met behulp van luchtfotografie werden vervaardigd. Door de Nutsbedrijven en de Gemeenten die gezamenlijk voor het vervaardigen van de kaarten opdracht gaven zijn de door luchtfotografie verkregen basis- kaarten met eigen informatie aangevuld waardoor ze uitstekend kunnen worden ge bruikt voor eigen bedrijf of dienst en het onderling uitwisselen van gegevens. Er wer den ongeveer 200 kaarten - schaal 1500 - vervaardigd van de bebouwde kommen. Het is de bedoeling dat nadien ook het buiten gebied op grootschalige basiskaarten in kaart wordt gebracht. Herzie elke wedstrijd OOSTFLAKKEE De minister van defensie heeft voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap aan Pieter C. Schellevis te Den Bommel. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 J.l. dinsdag, de dag van de kandi daatstelling zijn in de onderschei dene gemeenten de volgende lijsten ingediend. Deze zullen derhalve deflnitief deelnemen aan de ver kiezing van de nieuwe gemeente raden op 2 juni. Op het moment dat we deze informatie inwonnen was de preciese nummering van de lijs ten nog niet bekend. In Goedereede nemen deel; met als lijsttrekkers: S.G.P. A. de Jong C.D.A. L. Visser P.v.dA. K Nijdam V.V.D. J. C. Komtebedde R.P.F. J. van Gurp D'66 Hans Grinwis Visserijbelangen: J. P. de Wit In Dirksland doen mee: C.D.A. D. A. H. van Dis P.v.dA. L. B. de Berg R.P.F. C. A. L. Leijdens V.V.D. J. L. Poortvliet S.G.P. A. C. van Rossum In Middelharnis nemen deel: Lijst Hoogzand: D. Hoogzand D'66 J. K. Niks P.v.dA. L. C. Kievit S.G.P. J. H. Koppelaar Vooruitstrevend Dorpsbelang '78 C. J. W. de Vries V.V.D. J. Th. M. Jacobs R.P.F. G. C.Joppe C.D.A. P. Krijgsman In Oostflakkee werden ingediend de lijsten van: P.v.dA. A. Kroon C.D.A. L. Hokke V.V.D. O. A. de Goeij D'66 G. J. Knukkel S.G.P. J. H. van Dam MIDDELHARNIS Zaterdag 24 april hopen we de laatste avond van dit seizoen te houden. Als afsluiting van het seizoen willen we de film „Heavens Heroes" draaien. Het belooft ook deze keer een mooie film te zijn. Iedereen vanaf 15 jaar is dan ook van harte welkom vanaf 19.00 uur in „de Hoeksteen". Laat het ook de laatste avond van dit seizoen niet afweten. Tot ziens Met de auto van z'^ pa mocht de jongeman uit het Zeeuwse 's Heerenhoek woensdagmorgen naar Amsterdam, maar zover is 't niet gekomen. Bij Oude Tonge maakte hij een slalom om zijn voorligger die afremde voor het oranje voetgangersoversteek-licht. Het was misschien de haast die hem parten speelde of wat onbedachtzaamheid, het zal de tegenligger die werd geramd nauwelijks een zorg zijn. De man, een Rotterdammer zag zijn Volkswagen Passat in een wrak veranderd toen hij er door passanten uit was geholpen. De wagen, tegen de vangrail gesmakt werd rijp voor de sloop geborgen. De bestuurder moest met een beenwonde naar het ziekenhuis. We plaatsen de foto, ter lering en waarschuwing, want we doen soms domme dingen Toen ze achttien jaar geleden haar entree maakte deed ze dat niet als de traditionele directrice met het witte schort Haar stijl was een zó andere en afwijkende dat in som- miger kring de vraag rees of ze toch wel de juiste keus was geweest voor 't klassieke huis „de Goede Ree". Maar Zr. van Kempen, „Marjan" voor de intimi, zou zich snel be wijzen door zich met dienende lief de in te zetten voor de oudere mens. Ze deed zich kennen als een lieve vrouw, met stijl en elan, met grote aandacht voor de ander, met het vermogen te luisteren en de harte lijke bereidheid te dienen vanuit haar geloof. Het zijn kwalificaties die niet wij bedachten maar die we moeiteloos bij elkaar sprokkelden uit de afscheidswoorden die tot haar werden gesproken toen ze woensdagmiddag afscheid nam van het werk dat haar al die achttien jaren zo lief was geweest Het was geen afscheid vol weemoed en deernis want Zr. van Kempen bracht in praktijk wat ze door de j aren heen van haar bewoners had geleerd de dingen die zo belangrijk schenen en zeker ook waren los te laten en ze vrijwillig weer terug te geven in de handen van Hem van Wie ze eerder ontvangen waren. Zo deed ze en dat maakte een diepe indruk; ieder wist hoezeer ze in „de Goede Ree" op haar plaats was geweest en al wapperde dan de vlag in de tuin 't was geen feest haar uit te wuiven. En toch citeerde ds. Cazander uit haar mond dat het afscheid wél werd geacht een feest te zijn vanwege alles wat gedurende de achttien jaar is geweest, waarom Be stuursvoorzitter ds. Cazander zijn af scheidswoord dan ook aldus toonzette, gedeeld in twee accoorden, van dank baarheid (jegens haar) en lofprijzing (jegens Hem). Ds. herinnerde eraan hoe „de Goede Ree" met de charme en stijl van de directrice vervuld was geweest, hoe hij in den lande geassocieerd werd met het Rusthuis „met die exclusieve directrice" maar ook herinnerde ds. Cazander eraan met hoeveel begrip ze de oudere mens had benaderd en bescherming had geboden, daarmee te kennen gevend de typische eigenschappen van de rechte directrice te bezitten. „U hebt over de bewoners ge waakt als een hen over haar kuikens!" zo kon ds. Cazander haar waarderend toe voegen, haar complimenterend om haar verdienste „de Goede Ree" te hebben gemaakt tot een fijne leefgemeenschap. Veel meer was er waarvoor Zr. van Kempen waardering oogstte, zoals haar personeelsbeleid en haar inbreng in de bestuursvergaderingen waarin ze zo bekende ds. Cazander dikwijls een matigende invloed had op de soms wat overspannen slagvaardigheid van de mannelijke bestuurders. Veel plaats ruimde ds. Cazander in zijn afscheidswoord ook in voor de lofprijzing waarmee hij ere wilde brengen aan God Die het in de voorbije jaren zo wél heeft gemaakt. Spr. hoopt en verwacht dat de nieuwe directrice Zr. van Riet het beleid aldus voort zal zetten en dat de leiding ook bij haar in goede handen is. Ds. besloot met de wens en bede dat het de scheidende Zr. van Kempen onder het beding en de gunst van God Die het zo wel heeft gemaakt voorts goed moge gaan. Als aandenken bood hij haar een plastiek aan. Een rij van sprekers zou daarna volgen, elk vol waardering en bewondering voor de scheidende directrice. Daarvan gaven blijk dokter J. C. v. d. Wulp namens de directie van „de Samaritaan", mevr. E. T. Kleijnenberg namens de bewoners van „de Goede Ree", broeder C. Hoeijenbos namens het personeel en burg. van Wel- senis van Middelhamis namens de burger- TALBOT Autobedrijf Tel. 01870-3094 MIDDELHARNIS De scheidende Zr. van Kempen (l) met haar opvolgster Zr. van Riet. lijke gemeente en het Gemeentebestuur. Alhoewel nog pas goed twee jaar in de gemeente had dhr. van Welsenis „de Goede Ree" leren kennen als een gastvrij thuis voor hen die verzorging behoeven. Hij bood de scheidende zr. van Kempen een exclusieve prent aan van het grond gebied van Oud Middelharnis, in beperkte oplage gemaakt en bedoeld als exclusief geschenk aan hen die zich voor de ge meenschap verdienstelijk hebben ge maakt Die verdiensten werden vervol gens door dokter Dogterom onderstreept toen hij namens de plaatselijke artsen een afscheidswoord sprak en het was dhr. Kort uit Burg Haamstede die namens de directies van alle verzorgingshuizen op Goeree Overflakkee en Schouwen Duive- land sprak. Ook hij liet er geen twijfel over bestaan dat „Marjan" node zal worden gemist en dhr. Kort liet niet onbesproken hoezeer haar aanwezigheid en haar be zonnen inbreng steeds op prijs waren gesteld. Na zoveel goede woorden en evenzovele geschenken in ontvangst te hebben ge nomen was het woord tenslotte aan Zr. van Kempen, getroffen als ze was door wat haar was toegevoegd. Het had haar er overigens niet toe gebracht „buiten de schoenen" te lopen, „want", wist ze, „daar liggen soms scherpe keitjes!" Veel eer en vee! liever wees ze af van zichzelf en heen naar Hem van Wie ze wist steeds kracht en lust in haar werk te hebben ontvangen. Met de Prediker berustte ze erin dat er een tijd van komen en een tijd van gaan is. „Ik heb mijn werk met veel genoegen gedaan zo zag ze terug en juist dit werk heeft me veelszins gevormd. Ik heb van de bewoners geleerd wat het betekent los te laten, materiële zaken, maar ook familie en vrienden om je heen weg te zien vallen. Het is bevrijdend te mogen weten dat het kostelijke geschenken waren waarvan we hebben mogen genieten om ze daarna weer vrijwillig terug te geven aan Hem van Wie ze ontvangen waren". Zr. van Kempens' woorden maakten diepe indruk, ook toen ze, na een harte lijke groet aan de oudstgedienden uit het personeel tenslotte zei: als dochter van het platteland denk ik aan de ploeger die voorwaarts kijkt en die slechts omziet als het werk gedaan is. Ik heb mijn werk mogen doen in zwakheid soms en er zullen wel scheve voren tussen liggen, maar nochtans loopt mijn hart over van dankbaarheid en zeg ik, niet ons' o Heer', niet ons' maar Uw Naam geef eer. Als een zeer dankbaar mens kijk De in verwondering om. De vrede van God die alle verstand te boven gaat moge u allen vergezellen, Sjaloom....!" is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG 113 - TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Volgende week krant op donderdag Om volgende week, waarin Koninginne dag als werkdag vervalt, toch twee num mers te laten verschijnen hopen we het gebruikelijke vrijdagnummer een dag eer der, en wel op donderdag 29 april uit te brengen. Bezorgabonnees zullen de krant nog die dag ontvangen; de postabonnees op zaterdag 1 mei. REDACTIE MELISSANT Op dinsdag 18 mei hoopt de bejaarden- club de jeugd van vroeger" een reisje te maken naar de Koninklijke stallen te Soest. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Wie die dag mee wil gelieve zich tijdig op te geven bij mej. K. Goede- gebuur, Bej. Centrum 46 aan de Pieter straat, tel. 2736. De kosten bedragen totaal 60,per persoon. HERKINGEN Morgen, zaterdag 24 april organiseert D. V. de leiding van de jeugdverenigingen van de plaatselijke Hervormde Gemeente een rommelmarkt. Bij goed weer wordt deze gehouden rond de toren van de Hervormde Kerk. Is er sprake van regen en wind, dan vindt de verkoping plaats in één van de loodsen op het terrein van de fa. Witfliet Bestman, aan de Groene Kruisweg. De markt begint 's morgens om 10 uuren eindigt 's middags om 4 uur. Er zijn heel wat kleinere en grotere goed verkoopbare spullen verzameld. Ook zul len er vele attracties zijn voor de jeugd. Alles tegen lage prijzen. De netto-opbrengst is bestemd voor het „Onderhoudsfonds Kerkgebouw" van de Hervormde Gemeente. B3 a ca ca Kastanjelaan 41-43

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1