Op z'n flakkees gezeit: Naer Menheerse, naer de M.D. 10 1 m 1 1 van... j e ug d- hoekje ^H ^H ^H ^H ^H Modehuis Intermezzo-heren komen weer goed voor de dag /T van Oom Ko De hand van de meester DAMVERENIGING „DENK EN ZET" Uw huis verkopen TAMBOER Briefwisseling 455,- 196,20 173,25 294,75 256,50 Henk vongd het trek goed dat ze nae d'r bezoek an Menheerse nog'es trug zouë gae. Hie wou ommers graeg wete waer Geertje Uiterwijk zat. Een stuitje naeder- hangd was den hélen oblegaosje in rustte. De vrouwen wazze ommers, doadverslete. Wat wil je oak, nae zoe'n drukken dag. Den oaren nochend gieng het gesprek weer voarder in dat bleef wel lange hange. D'r gieng een maend of vier, vuve over heen, toen het bekende Eilanden Nieuws weer wat bezongders in de penne had. De M.D. 10 komt nae Menheerse. Daer mos Neel, die pikfin, netuurlijk op an. Ze vroeg of Nel meegieng, mar die zeit: Nee oor, m'n binnen pas weg geweest dus gae joe mar alléén. Ik hawe d'r gien zin in. In as joe gaet, dan hawe m'n een oage- tuge verslag. Dus waerom zal 'k m'n eige nog druk maeke 's Ochens voor dag in daauw, draantelde Neel mit ter kerrebies al op 't stution. Ze wou wel een paer daegen, want ze most zuvvel tollen pussere. In Pie had van eiges oak weer een héle risse opgeschreve. Toen Neel dat geleze had, van je mot 's nae die in die in je mot oak 's bie die vrouwe van Bunk om dat putroantje gae, voor die bunbonschaeltjes. Jae, joe kan dat noe oalemaele wel zage, mar ik hawe van m'n eige al zoe'n hoap te doewe, dat ik onchristelijk niet overal belangde kan. Mar Pie lachende m d'r vuusje in docht, dat kan ze ommers toch nie laete. 's Ochens half negene stong ze al op 't Centraal van Rotterdam. Mar dan mos ze toch nog haest een ure in de bus zitte. Dat vond ze wel lange, mar de Flakkeejenaers vongde dat ze d'r zoa wazze, vroeger déje der toch drie uren over. Daer mot je niet over dienke. Mar voor ze in de bus zat, dan most ze éérst mit te Metro. Dat rotdieng, zei ze dan bie d'r eige in dan doch ze om d'r moeder, hoe die zei: Ik zal 't musschien nie meemaeke, mar d'r zal nog een tied komme dat je net as mollen ongder de grongd gaet. In dat zei d' r moeder dan, om datte d'r al zuvvel auto's deur de Nieuwe- straete gienge. Neel heugende nog goed t'n éérsten d'n besten, die over Fl^ee ree. Die most te tummermans ha, om hout te verkoapen. Jae....dat was een groaten munheer, mit een dikke suggoare in z'n mongd in gouwe horloge ketting. Musschien was het wel 'n O. Wejer geweest. Mar je keek ter téén op oor. Dat zag je niet zo dichte in Menheerse. De auto hoarde nog bie de oal de nieuwer- wesse ondeugden, die de locht kwamme verpeste. Dat zage ze tegenworig toch. In dan mos Neel ze oak glieke geve, mar ik krupe toch wel graeg mi' m'n gatje in die diengers, oak al hak oal d' n tied Zoe'n kniezebieter was ze toch oak weer niet, dus ze gieng daerom noe oak, doadgemoederéérd in de Metro: As een mol ongder de grongd. in 't ongderste regeltje: ze was in 'n oagenblik op 't Zuidplein belangd. Toch oak wat waerd, daer dé je vroeger oak ik weet niet hoe lange over. Geloldcig was te bus ter gaauw, dus instappe in wegweze. Ze zat een beetje stille in een hoekje, bie 't raem. In gieng in gedachten mee, nae de plekken, die vroeger de'n trem an déé. Poortugal, Spiekenisse. Dan docht ze over d'r schooljuffrouw, die daer vandaen kwam in bie Zwartewaal kreeg ze juffrouw Vienk weer in gedachten, 't Joon, joon, wat was tat al een stuit gelee. Zou die maansen noe nog leve. Jae, 't kon, mar ze zouwe dan wel oud weze, want Neel zelf was ommers de zeven kruzen al ge- pusseerd. Mar ongderdehangd, kwam ze al soezende in Menheerse terecht. Ze keek ter eig'elijk een beetje van op: Binne m'n d'r al? Ja oor ze was op te Tremweg belangd. Neel docht nog in vroegere taar- men. Gaet t'n niet voarder? vroeg ze an de chauffeur. Weljaet, al wil je tot Ouddurp bluve zitte, mar dan mot je wel biebetaele. Nee, dat doe 'k niet oor. Ik binne noe mar 's op m'n ééntje gegaen. Dan kan je net loape in doew wat je wil. Oares mot je ééuwig in oaltied den oaren toch oak z'n zin geve. Net wat je zeit, mevrouw. Mar ik rieje deur in dan kan joe, je pad weer ver- vordere. As 'k het zoe hoare, dan hei je nog héél wat te verhapschaeren. Dat ha 'k net, mar goeie reis voarder, vandaege. Ze gieng avast mar nae de Goede Ree. Daer had ze d'r weer een hoap op te zoeken. Mar het was taer nog zoe druk, dat ze bie d'r eige docht: 'k Zalle mar gaauw het durp in gae. Hier in daer riep ze 's an de deure in kwambie'tFingerlienk. In de M.D. 10 lag al in volle glorie. Ze zag ter nog héél wat bekende in gieng oak tie sloepe nogs op. D aer sprak ze, zoe mar toevallig, Aeren Groen in ze mae- kende een ofspraeke, vanaevund kwam ze een pasjes. Toen dat tan deur gieng, was taer oak z'n zuster, Kloasje Groen, die mit Jan Knae- pe getrouwd geweest heit. En laet tie ze noe op het spoor brienge van.... Geertje Uiterwijk. Ik hawe m'n eige krom gesleept an foto's, die hadde Pie in ik bie ongs mee gekrege van Henk v. d. Horst Weetje niet, die hei no^p 't Boumanplein geweund. Hie was bie van Oudgaerden gloaf'k. Mar dat weet 'k niet precies oor. Affijn, het kwam van 't ééne in 't oare in toen dan het puntje bie 't paeltje kwam zei mevr. Knaepe: Ik zal zurrege dat joe het adres van d'r kriegt. Ze zit aregus in den Achterhoek in daer ha ik een nichtje weune, die der wel 's komt Geef je tillefoon nummer mar op. Friedags t'r op, kreeg ze het adres deur. Klaosje had woord gehouwe. In wat wong- der, Neel kon zoe mar zwiege tegen Pie. Henk die vroeg t'r al nae, zoe gaauw ze vrom gekomme was, mar toen wist ze nog niks in ze docht, lae mie 'n noe oak 's beheims weze. Mar ze had op z'n besten de tillefoon neergeleid, toen ze het groate nieuws al deurbellende: Noe moddejule 's luustere, ik ha 't addres van Geertje. In ze hoarende Pie al roepe, Henk, Henk.... kom eens gauw, Neel heeft het adres van Gré. Henk kwam mitterhaest anloape in schreef het op: Straks bel ik verder hoor, riep 'n nog in lei 'n neer. Een half uur laeter. belde Henk. Wij hebben Gré aan de lijn gehad. Hier is Nel. Zo.... dat is het tan, waal, waal, wat een ontmoeting was tat Ik ha Henk nog noait zoe in de weer gezieje. Hie heit fan aolles vertaald, over z'n vrouwe in dat 'n noe mit een vrouwe uut Menheerse getrouwd is. 'k Hawe nog noait gezieje dat 'n zoe in de weer kan weze. Mar ik ha dan oak nog pasjes mit ter gepraet Mar ze wist toch niet wie 'k was. Ik zage as 'k noe „Bid en Werk" eens noem. Zegt dat je iets. ja, zei ze, dat was vroeger de naai- vereniging. Daar werden kleren gemaakt voor arme mensen. Ik ha toen, Arjana Blok, Basje van Dongen in nog een minke. Mar nee, dat kon ze toch niet méér voor d'r haele. Mar de ofspraek dat m'n nae d'r toegaen is al gemaekt Kommende weke Dongderdag in dan praete m'n wel voar der. Ik bin benieuwd of ze mien nog zal kanne. Nee, ze kon joe oak niet, want tat ha 'k fanself wel gevroge. Gaene juie oak mee Nee, je mot niet teveul van een maans vraege. Ik bin pas nae Menheerse ge weest Ik hou het noe voorloapig mar hier. Mar ik zie je musschien voor dien tied nog wel. As het niet zoe is, doet ze dan de groete van m'n. In dat ik ze oak nog wel gekanne ha. In dan hoar 'k het toch wel gaauw, as je vrom komt. Ja, netuurlijk, mar 'k binne zelf hard- stikke nieuwsgierig. Tot mergenaevund. Goeie reis oor. De groete an Henk. (wordt vervolgd) Th. V. d. Vad w w 'X' 'X' 'X' 'X' 'X' 'X' 'jL* 'X' 'X' 'X* 'X* Afgelopen zaterdag is voor de heren teams van Intermezzo weer erg succesvol geweeest Zowel het 1 e, 2e, 3 e als 5 e team wisten 2 punten binnen te halen. Heren 4 en 6 moesten met een gelijkspel genoegen nemen. Heren 1 zette de zegereeks van de laatste weken voort door ditmaal Hou Stand uit Rotterdam met 2 - 3 te verslaan. Intermezzo beleefde met sterk aan vallend spel een goede start in deze uit wedstrijd. Hoewel Hou Stand tot 5 - 7 goed bij kon blijven moesten zij hierna toch afhaken, daar het hoge tempo van Intermezzo voor hen te hoog gegrepen bleek. De gasten wisten met 6-15 deze set in hun voordeel te beslissen. Een slechtere spelverzorging leidde ertoe, dat Inter mezzo in de tweede set moest toezien hoe Hou Stand een voorsprong nam, die niet meer uit handen werd gegeven: 15-12. Een herwonnen zelfvertrouwen gaf Inter mezzo de kracht om in de volgende set gedurende lange tijd een ruime voor sprong te houden. De agressief volley ballende thuisploeg reduceerde de achter stand echter van 7-12 tot 13-13, waarna Intermezzo toch nog moest berusten in een 17-15 setverlies. Intermezzo, dat de kans op winst nog niet verloren zag, streed in de vierde set moe dig verder,, wat hen geen windeieren legde. Een éénmaal opgebouwde voorsprong ging niet meer verloren: 11 - 15. De laatste set leverde het mooiste volley bal uit de wedstrijd. Hoewel Intermezzo een 12-4 achterstand had opgelopen, was de strijd nog niet verloren. Door elke punt te vechten konden de Intermezzoërs de tegenstander zo onder druk zetten, dat Hou Stand geen stand hield: 14 - 16. Zaterdags april om 16.00 uur spelen de heren tegen bekerwinnaar Flits, dat/mo menteel nog boven hen geklasseerd staat. Heren 5 leverde in Strijen een knappe prestatie door het boven hen geplaatste Volley Quick met O - 3 te verslaan. In zowel de eerste als de tweede set kon een aanvankelijk grote achterstand worden omgezet in winst. Door goed volleybal was Intermezzo in staat om ook de laatste set winnend te besluiten. Setstanden: 11- 15, 13- 15 eri7- 15. Overige uitslagen: Ibis - Heren 2 1-3, Mevo 3 - Heren 3 0-3. Wedstrijdprogramma thuiswedstrijden Intermezzo, zaterdag 3 april 09.00 Meisjes Dl - Volley 2 09.00 Jongens D3 - Volley 09.00 Jongens Dl - Volley 2 09.00 JongensD2-DataCenter2 09.00 Jongens D3 - Volley 2 Beste meisjes en jongens, we staan weer aan het begin van een nieuwe maand. De vierde maand is het reeds, en het vierde gedeelte van het jaar ligt al achter ons. Het is haast niet te geloven, maar het is toch maar zo. Zoals beloofd plaatsen we nu het door Jaap Joppe gemaakte kruiswoordraadsel. Voor hen die het te moeilijk vinden hebben we nog een eenvoudiger raadsel erbij ge plaatst Zo erg moeilijk is het nu ook weer niet maar bij voorbaat is er dan een uitwijkmogélijkheid. Dus maar één op lossing inzenden als het zover is. Of het kruiswoordraadsel, of het andere. APRILRAADSEL la Horizontaal 1broer van David 2. één der kleine profeten 5. deze stad werd door ApoUos bezocht (Hand. 18) 7. een getrouw dienaar van Christus (Kol. 1) 9. zuster van David (1 Kron.) 11. Benaja, één van Davids helden, was' er niet bang voor (2 Sam. 23) 12. dochter van Salomo (1 Kon. 4) 13. j^esidentie van Jabin (Richt 4) 14. sterrenbeeld (Job 9) 16. de helft van de naam van een stad houder (Matth. 27) 18. Hethiet(Gen. 23) 20. vader van Pekah, koning van Israël (2 Kon.) 21. schrijver van de brief aan de Ro meinen (Rom. 16) 22. vader van één der veehoeders van David (1 Kron. 27) 23. voordat Paulus te Troas kwam, door reisde hij deze provincie in Klein Azië (Hand. 16) 24. koning van Israël Er kwamen steeds meer mensen bij, niemand liep nu voorbij. Ze moesten wel blijven staan, die muziek hield hen als het ware vast Het werd een hele oploop, zodat zelfs de politie er aan te pas kwam. Maar ook die bleven stil staan om te luisteren. Intussen was de hoed al behoorlijk ge vuld, en het duurde niet lang of het geld stroomde over de hoed op het trottoir. En de arme oude speler stond maar ver wonderd te kijken. Even later voelde hij hoe zijn oude viool weer in zijn handen werd gedrukt Het was stil geworden. De mensen gingen opzij om de vreemdeling door te laten. „Wie was dat? Wie speelde er zo moof? riepen de mensen. Maar niemand scheen het te weten. Neen, de oude man was het niet geweest Maar wie dan wel? „Het was de concertmeester" zei de oude speler. „O", riepen zij toen. Zo was het ook. De meester was voor- bijgekomen. Hij hoorde dat gekras, en hij zag dat de hoed nog leeg was. Hij had de goedkope viool uit de handen van de oude man genomen. Hij had de oude viool ^oen zingen. De oude viool werd in de handen van de meester een machtig instrument De oude viool kon ook nog iets anders dan krassen. Zo is het ook in het leven van een mens, van een jongen of van een meisje.-Als de Grote Meester in ons leven komt dan is dat te zien en te horen. Dan geven wij een ander geluid. Vertikaal 1op zijn reis naar Rome heeft Paulus er één ontmoet (Hand. 27) 2. Hemels...., purper en scharlaken (Ex. 39) 3. daar kwam water uit de rotssteen (Ex. 17) 4. beek waar Elia een tijd verbleef tij dens de grote droogte 5. havenstad bij Ezeon-Geber(Deut 2) 6. woonplaats van een waarzegster 7. zo wordt Trofimus nader aangeduid (Hand. 21) 8. één van de vrouwen, die Jezus volg den (Lukas 8) 9. bijnaam van Haman (Esther) 10. bedelaar (Lukas 16) 14. laatste letter van het Griekse alfabet (Openb. 1) 15. vader van Jehu, koning van Israël (1 Kon. 19) 16. broer van Joktan (Gen. 10) 17. Balak haalde Bileam uit dit land (Num. 23) 18. profeet 19. zoon van Aaron 1 2 3 't 5 6 7 S 9 10 11 11 73 Hl JS lé 77 78 13 10 11 XI li If Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" d.d. 29 maart 1982. Afdeling I P. van Brussel - I. Mackloet2-0 Afdeling II P. Bakker - J. Lxjdder1-1 A. Krijgsman - M. Klink1-1 Afdeling IV N. Kievit - W. NelisO - 2 J. Groenendijk - J. Kamp0-2 A. Campfens - H. Schellevis0-2 R Jacobs - H. Noordijk1-1 J. HoUeman - L. van Erkel0-2 In afdeling IV is J. Kamp kampioen geworden. Foto-expositie Piiilipsdam Voorafgaand aan de open dag, die op 8 mei wordt gehouden is voor belangstellen den uit de omliggende gemeenten een tentoonstelling georganiseerd over de Phi- lipsdam. Vier panelen met foto's en docu mentatie over de comparteringswerken, zullen de inwoners worden getoond (tot 28 maart in Steenbergen, en Nieuw Vosse- meer, van 29 maart tot 13 april in Oolt- gensplaat, van 13 tot 26 april inBruinisse en van 26 april tot 7 mei in Sint Philips- land) overal in de hal van de respectieve lijke gemeentehuizen. W W 'X' 'X' 'X' 'X' 'X' 'X* 'X* 'X* 'X' 'X' 'X' 10.00 09.45 09.45 10.45 10.45 12.00 12.15 12.15 13.45 14.00 15.00 16.00 16.15 16.15 Jongens Dl - Data Center Meisjes BI - Meisjes B2 X Jongens B1 - Jongens B2 Jongens - Kangoeroes Jongens A2 - HoUemare ji. Meisjes A1 - Kangoeroes 2 7 Heren 4 - Hollemare 2 V Heren 6 - Spivo 6 Heren 2 - Both en P. 2 T Dames 1 - Zebra's V Heren 5 - Kangoeroes 5 jj» Heren 1 - Flits j|^ Heren 3 - Kangoeroes 7 Dames 2 - Kangoeroes VP s^sfkSf^Q^i^^^c^s^c^i^i^ï^ APRILRAADSEL Ib Zet onder elkander: 1de man naar Gods hart 2. profeet die vele wonderen deed i. één der 12 verspieders 4. sterrenbeeld (Job) 5 naam die dwaasheid betekent (1 Sam. 25) 6. aartsvader 7. prediker der gerechtigheid (ark) 8. landstreek in Egypte 9. afgod der Filistijnen 10. richter 11. wilde Jozef niet doden (Gen. 37) 12. onderkoning van Egypte 13. Ik ben de Alpha en de(Openb.) 14. legerplaats der Israëlieten (Num. 33) 15 geraakte door Petrus genezen (Hand. 9) 16. vrouw, die zei „Noem mij Mara" (Ruth) De eerste letters van boven naar beneden gelezen een opschrift boven het kruis (Markus). Jozina Koppenaal - Ooltgensplaat: Als dat maar geen aprilgrap is Jozina Maar dat ben je inmiddels wel te weten gekomen. Als ik je werk zo bekijk, zal je geen problemen hebben bij het examen. Het is inderdaad een voorrecht als we gezond zijn. Om dat op te mogen merken Jozina De uitslagen hoor ik volgende keer wel van je José Koppenaal - Ooltgensplaat Er was niet zoveel nieuws in Ooltgens plaat José, maar toch is er nog een briefje uit gekomen. Vooruit maar, volgende keer beter. Het gaat goed op school hé. Ben erg benieuwd hoe de cijfers zullen zijn. Jullie zijn weer aan vakantie toe. Watdoen jullie toch met al die vrije tijd José? Conny Nieuwenhuize - Yerseke: Dat is dan een gezellige avond geworden Conny. Het was wel een interessant onder werp dat er behandeld werd. Ik heb het verhaal nooit gelezen, Conny. Je moet het blokfluiten wel steeds bijhouden, anders gaat het ten koste van je vaardigheid. Steeds weer repeteren, dan blijft het goed gaan. Bert Joppe - Dirksland: Jij zit dus ook al in de repetities Bert En een spreekbeurt gehouden. Over dat on derwerp kan jij wel wat vertellen. Het was dan een zoete spreekbeurt hé. Het wordt nu zachtjesaan tijd om wat in het land te gaan doen. Als het gaat drogen kan je je vakantie goed besteden Bert. Werk ze hoor Wanneer ben je jarig Bert Anja Joppe - Dirksland: Je hebt goedje best gedaan Anja, weer wat vooruit gegaan, dat is een goed teken. Je kan het best, maar je moet er een beetje aan trekken hé. Maar dat is niet zo erg hoor. Ik vind datje mooie cijfers hebt Er was een pittige opgave bij, maar je bent er toch uitgekomen. Klazina Joppe - Dirksland: Leuk zeg, dat je de oplossing nog op gestuurd hebt En je hebt het nog keurig gedaan ook hoor. Het was wel een hele, of beter gezegd „een echte puzzel" hé. Om iedere week weer wat te hebben is ook een hele kluif hoor. Voor de één niet te moei lijk, voor de ander weer niet te gemakkelijk. Weet jij hoe het moet Klazina Marga v. d. Doel - Nieuwe Tonge: Er is toch nog één lichtpuntje Marga; je rapport Dat is toch maar een heel blij bericht Als je een raadsel niet helemaal weet, dan stuur je op wat je hebt Dat is toch niet zo' n probleem Ik wist niet datje niet wist, wie Woeltje was. Heb je dat boek nooit gelezen Dat was het dan weer voor de eerste week in april. Voor hen die ook mee willen gaan doen is het begin van een maand zeer geschikt. Allemaal de hartelijke groeten van Oom Ko. verlovingsring Laat u deskundig maar vrijblijvend adviseren bij de goüdkoers. DesiM (slot) 1 1 1 1 1 Ik'sinv ^111 iiini Iksinv M>J Ik'snw (nJ Ihviivc 5 iiiiii Iksiree loS-i-5 mm ZANDPAD 32 MIDDELHARNISTEL.01870-2157 Prijzen per stuk. Wijzigingen voorbehouden i v m

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 6