Ook Goeree-Overflakkee gaf duidelijke winst aan reclitse partijen en de VVD Middelhamis stemde via de stemmacliine Grote order voor het Oranje-atelier" te Dirksland Visser Garage KNÖPS B.V. ^R9 Wie bestelde een Tristar-kostuum Elvi Couture AUTO-SCHADE Niet fietsen op Westdijk/Zandpad Afname K.N.G.V. turnproeven Spartanen ■"1 Zangicorenmanifestatie in ,,De Doelen" Jaarwedstrijd smalfilmgroep ,,Flakkee" OOR POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) td. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 - TEL. 01870 - 2222 - MIDDELHARNIS Het landelijke verkiezingsbeeld dat inmiddels via de media tot u gekomen zal zijn van j.i. woens dag, toen de Provinciale Staten werden gekozen kan in grote lijnen ook op Goeree-Overflakkee wor den geprojecteerd, alleen steekt het met het opkomstpercentage gunstig af tegen het landelijk gemiddelde van ca. 69,8%. Wanneer men beziet dat Ouddorp zelfs een percentage van 84% scoorde dan illustreert dat de kennelijke waarheid van de ver onderstelling dat de afgang van links voor een deel zo niet zelfs een groot deel veroorzaakt is door het thuisblijven van de linkse kiezers met daartegenover de aan zienlijk betere stemdiscipline van rechts. Rechts mag zich daarom niet al te zeer in de overwinning verheugen al is die voor het Provinciaal Bestuur voor de eerst komende vier jaar onomstotelijk „binnen" maar het is wat hachelijk om de rechtse zege ook Op de Tweede Kamerverkie zingen en de gemeenteraadsverkiezingen te betrekken omdat in die gevallen van een betere motivatie en wellicht een hogere opkomst sprake zal kunnen zijn. Aan de binnenzijde van dit blad hebben we traditiegetrouw weer een staatje op genomen waarin de uitslagen per dorp zijn weergegeven. Ten opzichte van vorige verkiezingen is alleen in Middelhamis een verandering opgetreden doordat daar, door de introductie van stemmachines de stemdistricten zijn herverdeeld waardoor voor Middelhamis en Sommelsdijk een vergelijk met vorige verkiezingen mank zal gaan. Overal, in alle dorpen ziet men, naar landelijk beeld een vrij forse teruggang voor de PvdA die in de Zuid Hollandse Staten daardoor maar liefst 11 van de 34 zetels in zal moeten leveren en dat wordt voor deze partij aan wie enige zelfgenoeg zaamheid niet vreeihd is een moeilijke gang. Flakkee correspondeert overigens niet met het landelijk gegeven dat de VVD de PvdA in grootte heeft voorbij gestreefd. Op Flakkee werden 5045 stemmen op de PvdA en 3391 op de VVD uitgebracht. Het CDA en de VVD glorieerden lan delijk maar de flakkeese kiezer heeft aan het eerstgenoemde nauwelijks meegehol pen zomin als aan de winst van de SGP die na juni een vierde zetel in de Pro vinciale Staten in zal kunnen nemen. Vijfde op de SGP Statenlijst is dhr. KI. v. d. Ketterij te Middelhamis die nu fractie assistent zal worden. Op dhr. v. d. Ketterij werden 115 voorkeurstemmen uitge bracht. Het blijft verleidelijk om aan de hand van het staatje te gaan speculeren. In Goede- reede waar de RPF een Kiesvereniging heeft opgericht boekte deze partij, in com binatie weliswaar met het GPV een aan zienlijke winst t.o.v. de vorige Staten verkiezing, maar het blijft speculatief aan welke partij die meerdere belangstelling onttrokken is. Naar het lijkt niet aan de SGP -, eerder aan het CDA. In Middel hamis kan men zich dezelfde vraag stel len, in Sommelsdijk een forse stemmen winst (zeker t.o.v. 1978) voorde RPF, zo ook in Middelhamis maar het laat zich moeilijk raden aan wie die meerdere stem men onttrokken werden al liep het CDA Middelhamis nogal flink temg.... Ex treem is in Middelhamis de temgloop van de PvdA al moet bij het trekken van een vergelijk zoals gezegd rekening worden gehouden met de herindeling van de stem districten. Voor het boven Zandpad en de Westdijk te Middelhamis is sinds een aantal weken een fietsverbod van kracht maar, vooral op het Boven Zandpad, wordt dat verbod veelvuldig overtreden. De politie die tot dusver alleen nog maar waarschuwingen heeft uitgedeeld gaat vanaf nu elke ge constateerde overtreding beboeten. Wanneer men direct betaalt kost het een tientje maar 't is verstandiger zich dat te besparen. Op hetBoven Zandpad mag tot 12 uur 's middags gefietst worden, op de Westdijk alleen nog 's avonds laat en 's morgens vroeg. Op zaterdag 27 maart a.s. worden in de Olympiahal te Middelhamis weer de jaar lijkse tumproeven voor de jeugd af genomen. Eksamen kan er gedaan worden voor de Al, A2 en A3 proef Van de 7 voorgeschreven onderdelen dienen er 6 gekozen te worden en geheel volgens de voorschriften getumd. Die onderdelen zijn bij de meisjes vrije oefening, balk, brug-ongelijk, bok/'paardsprong, lange- mat, ringen en minitrampsprong. Sparta Hygiëa heeft met 56 meisjes voor de proeven ingeschreven en de meeste Spar tanen „lieten yallen" de bmg-ongelijk, vrije oefening en balk. De Spartameisjes zijn 's morgens in gedeeld en beginnen om precies 9.00 uur. Groep 2 voor proef A2 begint met de ringen, groep 4 voor Al heeft de balk als eerste toestel en groep 13 voor Al en groep 14 voor A3 starten met de mini trampsprong. Iedereen is natuurlijk van harte welkom om vanaf de tribunes de Spartanen en overige deelnemers aan te komen moe digen. Rond 12.00 uur is de uitslag bekend en weten we wie er geslaagd of afgewezen is. De week daarop krijgen de Spartanen op les het diploma en bijbehorende lintje uitgereikt. Dat is bovendien de laatste week dat er gegymd wordt want van 5 t/ra 16 april is er Paasvakantie De zetelverdeling De zetelverdeling in Prov. Staten wordt als volgt: St '78 St '82 PvdA 34 23 CDA 23 21 WD 17 21 D'66 5 7 SGP 3 4 PSP-CPN-PPR 1 5 SP - - RPF-GPV - 2 OVERIGE In (groot) Middelhamis is woens dag voor het eerst via de stem- machine gestemd en de leden van de stembureaux hebben dat geweten Er moest nog zó dikwijls tekst en uitleg over de bediening van het paneel worden gegeven dat dat, naarmate de uren verstreken, een steeds grotere aanslag op de stem banden betekende. Op die nadere uitleg kon in elk van de 6 stembureaux gerekend worden maar voor hen die het nog verkeerd deden was een extra veiligheid ingebouwd. Het hoofd van het stembureau kon op een controle paneeltje zien wanneer de handelingen niet in de juiste volgorde werden gepleegd in welk geval opnieuw kon worden be gonnen. Overigens heeft de man met het controle paneel er geen weet van welke partij werd gestemd, alleen constateert hij dat een handeling verkeerd werd uitgevoerd. Het is zaak om het knopje links vóór de te kiezen kandidaat in te dmkken. Op een schermpje verschijnt dan de alleen voorde stemmer leesbare informatie wie werd gekozen. Wanneer dat overeenkomt met de bedoeling van de stemmer kan hij zijn keuze d.m.v. een druk op een rode knop bekrachtigen en wordt de stem uitge bracht. Een vrij simpele handeling waarmee men voor de tweede keer niet de minste moeite meer zal hebben. Nu echter meenden sommige hoofden van de stembureaux dat de voorlichting aan het publiek onvol doende was geweest. Het was die on bekendheid met de apparatuur die vooral in de piek na half vijf een vlotte door stroming in de weg stond. De uitleg en soms nog de aarzeling wanneer men een maal met het paneel geconfronteerd werd werkte vertragend en op de meeste stem bureaux was in de namiddag van een ware filevorming sprake. De reacties van het publiek waren zeer uiteen lopend. De een vond het een vondst en de ander verbaasde zich erover dat in een tijd van grote werkloosheid de stem bureaux zoveel werk uit handen had ge nomen. „Weet jij nou wat ik gestemd heb?" hoorden we twee dames elkaar vragen toen ze uit het Dienstencentmm in Middelhamis kwamen na daar hun stem te hebben uitgebracht. Wanneer voor de volgende verkiezing op 2 juni meer informatie wordt gegeven en wanneer ook een betere spreiding zou kunnen worden bereikt dan zal het met de stemmachines waarlijk wel gaan. Het was in elk geval een hele verbetering dat 6 seconden na de sluiting de totalen bekend waren. Nog eens 6 minuten daarna had de machine de volledige informatie over alle lijsten prijsgegeven In Stad aan 't Haringvliet gaf dhr. A. Tiggelman uitleg.. ffn De Oranjevereniging „Dirksland" hoeft bij het komende- en de daarna volgende feesten niet op een vlaggetje meer of minder te kijken en zelfs niet op een regenbui want het wordt kwaliteit waarmee straks de straten worden gesierd! Het was trouwens niet een goede fee die ze zomaar cadeau deed, nee, er wordt in Dirksland wei degelijk aangepakt door een aantal dames die thuis de naaimachine laten snorren en door hen die een „oranje-naai-kransje" hebben gevormd in de garage van Verenigingsvoorzitter Rien Knops aan de burg. Zaaijerlaan, waar ze elkaar enkele avonden per week treffen totdat het laatste vlaggetje zal zijn genaaid van de vierduizend die men verwacht uit de lappenvoorraad te halen. Aanvankelijk was het natuurlijk de bedoeling geweest kant-en-klare vlaggetjes te kopen maar mevr. Poortvliet vroeg heel slim de leverancier haar een monster te sturen. Toen niemand in Dirksland, vlagde, gewoon omdat daar geen aanleiding toe was, hing wel bij mevr. Poortvliet de vlag uit, voldoende lang om te constateren dat de kwaliteit om te huilen was. De regen had het rood- wit-blauw doen vlekken en het bestuur was wat blij dat de bestelling nog niet was gedaan. De kant-en-klare vlag getjes konden vergeten worden waarna men besloot in te gaan op de aanbieding van een coupon oranje stof. En omdat het hele dorp toch niet met oranje kon worden gesierd werd ook rood, wit en blauw dundoek aangekocht, aan de rol en daar moesten nog vlaggetjes van komen.... Geen nood, een aantal dames die elk jaar van harte mee organiseren en mee feesten werden snel bereid gevonden de handen uit de mouwen te steken. D at gebeurt thuis en in het atelier, op die laatste stek zéér tot ieders vermaak want het is er heel plezierig werken. Een van de wanden van de garage hebben ze met een grote lap oranje bedekt en daar de naam „Oranje atelier Dirksland" op aangebracht. De dames geloven stellig dat hun foto veel later nog eens terecht zal komen in een boekje met oude ansichten en foto's uit Dirksland. 't Is toch vrij curieus.... zo'n Oranje atelier vinden ze ook zelf. Dirksland zal op 30 april zeker het dorp zijn waar het meest wordt gevlagd, minstens gaan er vierduizend uit gestoken worden Politie vraagt: De politie op Flakkee is geïnteresseerd in de namen van degeneri die hebben ge reageerd op een enige tijd geleden ge plaatste advertentie waarin Tristar-Al- mere tegen redelijke prijs herenkostuums aanbood. Degenen die reageerden kregen spoedig daarna bericht dat de aflevering enige tijd was vertraagd i.v.m. de grote hoeveelheid bestellingen. Het ziet er echter naar uit dat de klanten niets meer zullen horen omdat het be treffende bedrijf inmiddels verdwenen is. Niettemin zou de politie graag de namen van de gedupeerden weten om een indmk van de omvang van de fraude te krijgen. PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS Ook Flakkee onder de deelnemers Uitgaande van de afdeling Rotterdam van de Koninklijke Chr. Zangersbond zal er op woensdag 28 april a.s. in de grote zaal van „De Doelen" te Rotter dam een zangkorenmanifestatie wor den georganiseerd, waaraan ook vele koren van Flakkee hun medewerking zullen geven. Op het uitgebreide programma zien we koren uit Ouddorp, de Chr. Gem. Zang vereniging „Hart en Stem", o.l.v. dir. Jan Bezuijen; de Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate" te Ooltgensplaat, dir. C. C. v. d. Heuvel; de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haring vliet; het gemengd koor „Soli Deo Gloria" te Stellendam; het Chr. Gem. Koor „Mid delhamis" te Middelhamis, allen o.l.v. dir. C. C. V. d. Heuvel. Verder treden koren op uit Hellevoet- sluis, Gouderak, Zwijndrecht, Poortugaal, Katwijk a/'d Rijn, Rijswijk, Bergschen- hoek, Rotterdam, Hendrik Ido Ambacht en Alblasserdam. Ook op 26 en 29 april zullen nog uit voeringen worden gegeven. Voor de avond van 28 april zal er vanuit Ooltgens plaat een bus rijden. Programma's, tevens bewijs van toegang ad 9,plus bus- kosten zijn te verkrijgen bij de koorleden en bij mevrouw M. van Drongelen-Wol- fert. Molendijk 15, telefoon 01873 -1647. Een zangminnaar wordt geboren en niet gemaakt. Uw bezoek aan deze manifesta tie bewijst dat u een geboren zangminnaar bent. Het belooft een fijne avond te worden. Geeft u vroegtijdig op OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Dinsdagavond a.s. wordt het weer een „heerlijk avondje" voor de leden van de smalfilmgroep „Flakkee". In de boven zaal van café de Kok te Sommelsdijk zullen ze met vertoning van hun beste films meedingen naar de hoogste eer de voor de beste filmer van het jaar beschik bare -wisselbeker, waarnaast overigens ook andere prijzen beschikbaar zijn. Voor de liefhebbers van de smalfilmerij is het erg plezierig dat Flakkee" hen op dit jaarlijkse hoogtepunt welkom heet. Geïnteresseerden worden daarom graag verwacht na half acht; om 8 uur precies gaat de vertoning beginnen. Het wordt stellig weer een heel amusante en leer zame avond. w y ^,^^.^^>^4.l^^l^^.^.^.^.lf.^l^.l^}^'^^f■l^'^>^■'^>^'^>^ C9 C3 G3 C3 C^ O CS a S modehuis Middelhaniis-tel.:2596

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1