Hoofd te stichten LOM school gisteravond benoemd Ouderavond Nieuwe Tonge Rabo Middelharnis opent bijlcantoor in Sommelsdijlc van 18 t/m 27 maart lo.oo -17.00 uur op vrijdag 10.00 - 20.00 uur STAD AAN'T HARINGVLIET - Molendijk85 - Tel. 01871 -1662/01870-2561 Ooit Gemeentekantoor bij v.m. tramstation Aciifiiuizen Op 22 maart in de Schouwburg Open Huis NCRV in Middelburg U'ï^-k^ Raad Oostflakkee: No. 5076 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Middelharnis' gemeenteraad heeft in een gisteravond daartoe belegde vergadering de bijna 36 jarige LOM-school onderwijzer E. H. W. Blanke uit Oud Beijerland benoemd tot Hoofd van de te stich ten LOM samenwerkingsschool te Middelharnis. Dhr. Blanke die vanaf de publieke tribune 's raads beraadslagingen aanhoorde was er getuige van dat alle 13 aanwezige stemmen unaniem op hem werden uitgebracht De raad was overigens geen andere keus gelaten. B en W motiveerden die enkele voordracht met de verklaring dat geen van de overige 10 sollicitanten voor de Com missie acceptabel was geweest-, maar een deel van de raad nam daar slechts onder protest genoegen mee. Met name de heren Koppelaar (SGP) en Kersbergen (VVD) gaven daar nadrukkelijk blijk van. Zij vonden dat de raad daarmee buitenspel was gezet en zij zouden tenminste de naamsvermelding van de overige sollici tanten op prijs hebben gesteld. Het was tenslotte de bezwaarden genoeg dat ook de Inspecteur zich met de voordracht had kunnen verenigen en dhr. Blanke bleek dan ook alle stemmen op zich te hebben verzameld. De stem van weth. L. C. WÊXê Het benoemde hoofd dhr. Blanke. Het zit er helemaal in dat de Gemeentelij'.Diensten en het Gemeentehuis van Oostflakkee tot in lengte vanjaren in Ooltgens- plaat gevestigd zullen blijven. Oostflakkees' gemeenteraad althans de meerderheid daarvan liet die voorkeur blijken toen j.l. donderdagavond het eindverslag van de Raadhuiscommissie werd besproken. Op grond van vooral financiële redenen kan er niet of nauwelijks gedacht worden aan de bouw van een nieuw gemeentehuis, waarom de oplossing van het thans geldende ruimtegebrek gevonden zal moeten worden in de directe omgeving van het Raadhuis te Ooltgensplaat Het gemeentehuis zou in die opzet de representatieve functies kuimen blijven vervullen terwijl aan te kopen panden de onderscheidene gemeentelijke diensten zouden kunnen herbergen. Nog niet vastgesteld werd in welke richting die uitbreiding gekozen zou moeten worden. De raadsvoorzitter burg. W. M. van der Harst slaagde er niet in de raad daarover een uitspraak te ontlokken al mocht die er een zijn zo nodigde de voorz. zonder stedebouwkundige of archetectonische onderbouwing. Het maken van een keuze zou in elke geval een verdere studie door het Stedebouwkundig bureau Zandvoort gerichter maken. Echter werden de alternatieven niet beperkt, maar juist, door toedoen van de PvdA fractie vermeerderd Die richtte de blik n.l. naar een centraal gelegen locatie, nabij het vroegere tramstation van Achthuizen, waarbij de vraag van VVD'er de Goeij of de tram dan ook terug zal keren om die plek bereikbaar te maken maar werd genegeerd. Het lijkt de PvdA een beste oplossing om daar niet een gemeentehuis maar een „goede werkplaats te maken voor de mensen die bij Oostflakkee in dienst zijn". Dhr. Poortvliet die deze gedachte verwoordde dacht daarbij aan een welgeoutilleerd Gemeentekantoor waarmee een verdere gedachte aan uitbreiding van het huidige gemeentehuis overbodig zou worden. „Zet alle gedachten aan het scheppen van voorzieningen bij het Gemeentehuis maar van u af!" zo adviseerde dhr. Poortvliet de raad. Overigens was hij met de overigen van mening het Gemeentehuis in zijn representatieve functie te handhaven voor o.a. het voltrekken van huwelijken, het houden van raads vergaderingen en ontvangsten e.d. Het treffen van voorzieningen in en om het gemeentehuis was voor dhr. J. van Dam (SGP) daarentegen wel de oplossing al realiseerde hij zich dat dat voor de langere termijn zal gelden terwijl er eerder ruimte nodig is, waarom zijn vraag wat er op de korte termijn voor voorzieningen zullen kunnen getroffen. Een oplossing op lange termijn zag dhr. van Dam graag door deskundigen onderzocht waarbij hij vaststelde zeker niet akkoord te zullen gaan met een versnippering, maar juist een concentratie voor te staan. Het was ook de gedachte van weth. C. L. M. de Wit (CDA) en dhr. v. d. Boogert (VVD) die beiden begrepen dat aan nieuwbouw niet te denken valt Volgens dhr. L. Hokke zal de bouw van een Gemeentekantoor bij het v.m. tramstation van Achthuizen planologisch gezien geen enkele kans maken. Toch zal het op aandrang van de PvdA fractie door de stedebouw kundige in een nadere beschouwing worden betrokken, ,,want" zo motiveerde de voorz. ,,we willen soepel zijn in onze benadering en we willen geen mogelijkheid uitsluiten die later misschien toch reëel zou kunnen blijken te zijn. Aan de raad zal tz.t. een nadere studie worden voorgelegd. Kievit, voorz. van de Bestuurscommissie bleef achterwege omdat dhr. Kievit op thuisreis uit België de boot Breskens- Vlissingen had gemist en niet tijdig aan wezig kon zija De binnen de raad gerezen vragen en de geplaatste opmerkingen werden daarom door de raadsvoorz. burg. van Welsenis beantwoord. Waar die handelden over het ontbreken van meer kandidaten op de voordracht herinnerde dhr. de Vries er als Vertegenwoordiger van de raad in de Bestuurscommissie aan dat de raad haar vertrouwen aan de Commissie had ge geven en hij kon de raad verzekeren dat met dat verkregen vertrouwen zorgzaam was omgegaan. Het was zijn hartelijk wens dat de goeie sfeer waarin de pro cedure zich had voltrokken ook voor de toekomst bestendigd zal blijven omdat dat gunstigzal zijn voor het personeel, „onze" kinderen en hun ouders. De raadsvoorz. bleek allerminst de zorg te delen die dhr. Hoogzand kenbaar maak te. Hij geloofde dat de door Statenlid Wolff gestelde vragen n.a.v. de voor waarde dat het Hoofd van protestant- christelijke kom-af zal zijn, gevolgen zou den kuimen hebben. Burg. van Welsenis was daar in 't geheel niet bang voor, ervan overtuigd zijnde dat de raad een eigen bevoegdheid heeft de werving zo in te richten zoals zij dat wenst. Hoe de raad het wenste werd snel dui delijk, 13 stemmen op de heer Blanke die inderdaad voldoet aan de vorengenoemde voorwaarde, zoals ingebouwd op ver langen van de Ver. voor Chr. speciaal Onderwijs: de heer Blanke is lidmaat van de Gereformeerde Kerk. Bijeeni(omst voor wericers in de Verz. Bar. te iVI'liarnis Op D.V. dinsdag 6 april hopen we de laatste vergadering van dit seizoen te houden. Dhr. I. A. Kole hoopt te spreken over „Bijbelse motivatie om te werken in een verzorgend beroep". De vergadering wordt gehouden in eht verenigingsgebouw naast de Ger. Gem. te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. We hopen met elkaar een leerzame avond te hebben. Van harte welkom. OOSTFLAKKEE Diefstal bij de politie De politie is er snel in geslaagd de identiteit te achterhalen van de twee kna pen die in het weekend inbraken in de ruimtes achter het politiebureau te Oude Tonge waarin o.a. in beslag genomen spullen staan opgeslagen. O.a. was daarbij de bromfiets van een van de knapen. Kennelijk heeft hij de daaraan vreemde onderdelen willen ver wisselen maar zover is hij niet gekomen. Wel nam het tweetal een aantal inbeslag- genomen artikelen mee. Zij zowel als de Oostflakkeese heler werden achterhaald en tegen hen werd proces-verbaal op gemaakt. Op D.V. vrijdag 19 maart a.s. zal er een ouderavond van de christelijke scholen zijn in het verenigingsgebouw „ELIM", Zuiddijk 19, Nieuwe Tonge. Aanvang 19.30 uur. Na opening door de voorzitter zullen leerlingen van de scholen aandacht vragen voor het gegeven „water". Na de pauze zullen de heren Teerds en Noteboom (resp. direkteur en begeleider) van de Begeleidingsdienst voor Gerefor meerd Schoolonderwijs informatie ver strekken over deze dienst. Deze infor matie zal zowel van principiële als van praktische aard zijn. De Nieuwe Tongse christelijke scholen uitgaande van de vereniging voor chr. basisonderwijs op geref grondslag zijn per 1 januari j.l. aangesloten bij het Begelei dingscentrum voor Gereformeerd School onderwijs (B.G.S.). Het bestuur vindt het geheel vanzelf sprekend om als christelijke school ook aan te sluiten bij een dienst van dezelfde identiteit. Ieder die in het bovenstaande geïnteres seerd is, is van harte welkom. Aangemoedigd door het succes van de nevenvestiging aan de Mid- delharnisse Doetinchemsestraat heeft de Rabobank gisteren in „nieuw" Sommelsdijk opnieuw een bijkantoor gesticht in de vorm van een daartoe aangepaste container- unit. Deze „4e loot aan de Rabo- stam" werd met enige ceremonieel door de oud-voorzitter dhr. J. Doornbos nadat kantoorhoudster Gré Konings hem de sleutel aan geboden had. De werkelijke ope ning verliep aanvankelijk wat moei lijk maar dat bleek geheel te passen „Avondi(iani(en", iVI'liarnis geefs a.s. vrijdag concert Het Gemengd Ouderenkoor „Avond klanken" te Middelhamis-Sommelsdijk geeft a.s. vrijdagavond een jubileumcon cert ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan. Het concert begint om 8 uur en wordt gehouden in de aula van de Tech nische School. Medewerkenden zijn: Ouderenkoor „avondklanken"; gemengd koor„apollo"; dameskoor „ons koortje"; mannenkoor „ons koor": allen o.l.v. Gerrit Zoon; muziekvereniging ,,sempre crescendo" o.l.v. dhr. Jongejan en accordeonvereni ging ,,accordeola" o.l.v. dhr. L. Horse- ling. De Emmabloem is nog steeds nodig Van 22 - 28 maart wordt er weer Emma- bloem-collecte gehouden. Men behoort tegenwoordig al niet meer tot de jongsten, wanneer men weet waar die naam van daan komt: Koningin Emma, de moeder van Koningin Wilhelmina. Koningin Emma had een bijzondere belangstelling voor de tuberculosebestrijding. Daarom werd de collecte voor dat doel naar haar genoemd. In die tijd was.tuberculose een ware volksgesel. Overal in ons land waren sanatoria gevestigd, overal in ons land stonden de „ligtenten" in boomgaarden of op boerenerven. Daarin lagen patiënten soms maandenlang te kuren. Tegenwoordig is tuberculose op geen stukken na die gevaarlijke volksziekte van vroeger. Medicijnen zorgen ervoor, dat een tbc-patiënt gewoon kan doorleven en snel weer beter is. Maar oppassen is nog steeds nodig. Met de regelmaat van de klok duikt de ziekte nog steeds op. Dan hier, dan daar maken de kranten melding van een „tbc-explo- sie". Gróte groepen mensen blijken dan plotseling besmet en moeten voor onder zoek of behandeling naar een consultatie bureau van de tuberculosebestrijding. in de voorgeschiedenis waarin het ook niet van een leien dakje was gegaan. Dhr. Doornbos releveerde dat op de ontvangst in de cantine van het hoofd gebouw. Al in 1972 had het bestuur een onderhoud met burgemeester van Es van Middelharnis gehad, omdat ze snel wilde voortborduren op de succesformule de Bank bij de mensen te brengen, maar het zou tot 1982 duren vooraleer de vestiging zij het een tijdelijke gestalte zou krijgen. De vreugde was er alleen maar des te groter om en des te meer ge motiveerd zal men de relaties in de nieuwe kantoorunit van dienst zijn. Het accent za! er geheel in de Rabo sfeer op de persoonlijke dienst verlening komen te liggen. OOSTFLAKKEE Twaalftal diefstallen bekend Twee knapen uit Oude Tonge en Oolt gensplaat, 20 en 19 jaar oud, die vorige week door de politie werden aangehouden hebben een twaalftal diefstallen uit auto' s, scholen en kantoren bekend. Ze pleegden die binnen een tijdsbestek van enkele maanden. De politie kwam hen op het spoor nadat vorige week uit Achthuizen tweemaal een doorrijden na aanrijding was gemeld. Toen j.l. dinsdag de daarvan verdachte auto kon worden aangehouden trof de politie in de kofferbak een groot aantal artikelen die van diefstallen afkomstig bleken. De knapen werden voor verhoor vier dagen lang vastgehouden. Er bleken ook een 23 jarige mededader uit Vlaar- dingen - en een drietal helers (waarvan twee uit Oostflakkee) in het spel te zijn. Omdat een van de verdachten militair is werd het onderzoek gedaan in samen werking met de Kon. Marechaussee. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Die bureaus vervullen dan ook nog steeds een belangrijke taak en het is jam mer, dat er voor de tbc-bestrijding ge collecteerd moet worden. Maar het is niet anders.... Van oudsher hebben de kruisverenigin gen de plaatselijke tbc-bestrijding ver zorgd. Daarom is de komende Emma- bloemcollecte bestemd voor kruiswerk en tuberculosebestrijding. Er komt een col lectant of collectrice bij u aan de deur. Het kan ook zijn, dat u in plaats daarvan een girokaart in uw brievenbus vindt U kunt natuurlijk ook nu meteen gireren: postrekening 116000 tn.v. Emmabloem- coUecte, Den Haag. De ruimte aan de Specht is nog onbebouwd maar de kantoorhoudster zal de ontwikkelingen letterlijk op zich af kunnen zien komen. Bestuur en directie vertrouwen een en ander graag toe aan mej. Konings die reeds bewezen heeft die taak aan te kun nen. Ze zal haar eerste dag in Sommels dijk vandaag met een bloemetje begonnen zijn, aangeboden door dhr. van Lenten namens het gehele personeel. Voor de Wijkgroep-Zuid was de komst van het bijkantoor temeer interessant door de aan bieding aan de groep van een cheque van 500,al was er, spijtig genoeg, nie mand van de groep om de gift in ontvangst te nemen. Op maandag 22 maart a.s. komt de NCRV in „De Schouwburg" te Middel burg met een veelkleurige presentatie van het radio- en televisiebedrijf en met een reeks andere activiteiten, 's Avonds is er voor de leden een provinciale vergadering. Vanaf 16.00 tot 21.20 uur is iedereen welkom in het Open Huis, waar men men bekende radio- en televisiemensen van de NCRV kan praten, aan de reactietest uit de Ted-show kan deelnemen en waar in de stand van de NCRV-gids diverse andere spelletjes worden georganiseerd. In de omroepersstand kan men een televisietest afleggen. Voorts zijn er doorlopende vi deo- en diapresentaties, praathoeken, voorlichtingsstands en tentoonstellingen, terwijl ook het nieuwste medium Teletekst wordt gedemonstreerd. Provinciale Vergadering Om 19.30 uur begint in hetzelfde ge bouw de provinciale vergadering, die toe gankelijk is voor de leden van de NCRV in de provincie Zeeland. In deze vergadering zal de voorzitter van de NCRV, drs. Thijmen D. Jansen spreken over „Waar om juist nu een NCRV". Leden van de Raad van Bestuur en de programmalei ders radio en televisie zullen vragen over de NCRV en haar programma's beant woorden. Tijdens deze vergadering is er een optreden van de Christelijke Brass Band „Wilhelmina" o.l.v. K. Zijlstra en samenzang m.m.v. Joop Reijnolds. De avond wordt besloten met de ver toning van de film ,,Hier Hilversum.... de NCRV". Tijdens deze provinciale vergadering gaan de activiteiten in NCRV's Open Huis gewoon door. De toegang is gratis. ^^^^M^ ca o a a e^a e a a RENAULT LENTESHOW bij ramoco b.v.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1