CDA Regionale bijeenkomst 'Verkoop borduurstramien Gem. huis Middelhamis vlot verlopen Verdiensten van dhr. A. H. Tanis te Ouddorp gewaardeerd met Koninklijk Goud Passieconcert in Ouddorp M Visser Garage KNÖPS B.V. I d":VeJde_ Gifslufterdam voor Voornse kust gaat door Met de bus naar Voorjaars Ooelenconcert Onze SHOWROOM TIP VAN TOYOTA SOMMELSDIJK 54e Jaargang ^l^^j No. 5075 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. In het dinsdagnummer van het Rotterdams Nieuwsblad wordt met de bovengeschreven kop met grote stelligheid beweerd dat de aanleg van een slufterdam voor de kust van Voorne door zal gaan, nu kan wor den vastgesteld dat de Stuurgroep die een aantal locaties heeft onder zocht zijn keuze op het slufterdam- project heeft laten vallen en alle anderen heeft afgewezen. Eind deze maand zo blijkt uit het artikel zal de Stuurgroep een definitief beleidsplan bekend maken. De slufterdam zal op de langere termijn de beste methode zijn om het giftige slib zo goedkoop en zo veilig mogelijk op te bergen, een rede nering waar Minister Zeevalking van Verkeer en Waterstaat het blijkens een eerdere uitspraak mee eens is. De slufterdam zal een schiereiland om ringen van ca. 700 ha groot waarin 150 miljoen kubieke meter havenslib zal kun nen worden geborgen. De dam zal een hoogte van 15 meter -f NAP krijgen waar achter een basin van 17 meter diep zal worden gevormd. Om het gif bevattende vocht binnen het bassin te houden zullen de wallen een kern van moeilijk door- dringbare klei moeten krijgen. Aan de zeezijde wordt gedacht aan de aanleg van een beschermende duinstrook tot een breedte van twintig meter. De evt. aanleg van het slufterplan zal het Gemeentebestuur van Goedereede wei nig welgevaUig zijn omdat wordt gevreesd dat daardoor de doorstroming door het Goereese Gat nog verder zal worden beperkt. In aansluiting op de mededeling in Eilan- dennieuws van dinsdag j.l. betreffende het vooijaars-Doelenconcert van „Deo Can- temus" het volgende: Op woensdag 7 april bestaat de mogelijk heid per bus naar dit concert te gaan. Voor deze bus zijn nog een aantal kaarten beschikbaar. Opgave zo spoedig mogelijk bij J. M. V. d. Berg, Rubensplein 25, Middelhamis. Telefoon 01870 - 5466. Plezierige schoonmaak OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS A.s. weekend Toyota voordeelsbow met diverse speciale aanbiedingen U kunt er geld verdienen Kom even langs bij: garage Gedenkteken In Den Bommel Ook Den Bommel krijgt een gedenkteken ter herinnering aan het 500 jarig bestaan van St Adolfsland. Het zal morgenmiddag - zaterdag - officieel worden onthuld in het Ver. gebouw „Bommelstee", om half 5. christen democratisch appèl voor Goeree-Overflakkee op dins dag 16 maart a.s. om 20.00 uur in hetHerv. Verenigingsgebouw „On der de Wiek", Ring 57 te Dirksland. Als sprekers en forumleden zijn aanwezig: dhr. van der Meer (lid van de huidige CDA Statenfractie en CDA-lijsttrekker voor de Z.H, eilanden) dhr. Spit (CDA-kandidaat voor Prov. Staten) drs. W. J. Deetman (CDA Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen) Mr. A. B. L. de Jonge (CDA- Tweede Kamerlid) Er is uiteraard gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. De organiserende campagneteams rekenen gaarne op uw komst. Het feit dat de verkoop van de borduurstramien van het gemeentehuis van Middelhamis vlot verloopt is plezierig voor modehuis Borgdorff te Sommelsdijk die ze heeft laten ontwerpen en als enige verkoopt, het is zeker ook interessant voor de Bazarcommissie van de Herv. Kerk van Middelhamis omdat een deel van de gemaakte winst aan deze Commissie ten goede komt. Aan de beide enige leden van genoemde Commissie kon dezer dagen de eerste duizend gulden worden overhandigd en Koos Borgdorff deed dat van harte, wetend hoezeer de Commissie aanvulling van haar middelen behoeft. Daartoe zal op zaterdag 17 april weer een bazar en rommelmarkt in de Ring worden gehouden, een gebeuren dat vorig jaar bijzonder slaagde Zaterdag 20 maart zullen weer spullen voor de rommelmarkt worden opgehaald. Wie in Sommelsdijk of Middelhamis daar wat voor af wil staan gelieve dat na 5 uur aan een van de volgende telefoonnummers door te geven waarna het graag zal worden opgehaald. Koos Borgdorff overhandigt de duizend gulden aan Jaap Mackloet, links Wim van Nimwegen. In het midden een van de 40 nog beschikbare stramienen; vanuit Flakkee zijn ze al naar verre streken De heer A. H. Tanis die in zijn 40 jarige loopbaan in Overheids- en Gemeentedienst als comptabele en Chef van de afdeling flnanciën van de gemeente Goedereede al tientallen miljoenen door de vingers heeft laten gaan om die weer aan anderen over te dragen heeft dinsdagmiddag een „goudstuk" ontvangen dat hij levenslang het zijne mag noemenHet was de Eremedaille in Goud, hem opgespeld door burg. van Velzen, ten overstaan van de familie van de jubilaris, het gemeentepersoneel en vele anderen met wie hij op 't sociaal-maatschappelijk- en kerkelijk terrein contacten heeft. Dat dhr. Tanis de Onderscheiding welverdiend heeft werd primair door burg. van Velzen-, en in zijn navolging door vele anderen met overtuiging vastgesteld i Als „financieel economisch adviseur van de gemeente", zo werd hij in 's bur gemeesters toespraak aangesproken en gewaardeerd om zijn vriendelijkheid, be leefdheid en voorkomendheid, eerlijkheid en onkreukbaarheid, er steeds blijk van gevend zijn plaats te weten en voorts zijn „onnoemelijke" precisie. Zoveel waar dering móest wel tot de uitreiking van een onderscheiding leiden maar burg. van Velzen nam er de tijd voor om de persoon Tanis nog verder „uit te lichten". Hij is één van Ouddorps „oude garde" die er als dhr. A. Mierop - al 40 jaar op heeft zitten, begonnen in 1942 bij de distributie- dienst in Ouddorp vanwaar hij zo zou later op de bijeenkomst een broer ont hullen op de vlucht moest voor de Duitsers die een rekening met hem te vereffenen hadden.... In 1948 deed dhr. Tanis zijn intrede op Ouddorps gemeentesecretarie, werd op 8 februari 1966 gemeente-ontvanger van de nieuw gevormde gemeente Goedereede en deels uit 's burgemeesters eigen waar neming „vergrijsde" dhr. Tanis in de ambtelijke dienst, overigens in een beste stemming, een goede gezondheid en der halve met geen enkele ambitie om van de VUT regeling gebruik te maken ondanks het feit (dhr. van Velzen moest het met spijt vaststellen) dat er op dhr. Tanis jarenlang roofbouw was gepleegd. De uit breiding van de afd. financiën en het feit dat de gemeente nooit armlastig is geweest Op 27 maart: De Chr. Gem. Zangvereniging „Met Hart en Stem" te Ouddorp geeft op D. V. 27 maart om 20.00 uur een concert in het Verenigingsgebouw te Ouddorp. Dirigent van „Met Hart en Stem" is Jan Bezuijen uit Ouddorp. Behalve het organiserende koor zal hier aan meewerken het Interkerkelijk Jeugd- koor „Cantate Domino" uit Middelhamis. Dirigent van dit koor is Peet Wessels uit Stad aan 't Haringvliet. „Cantate Do mino" geniet grote bekendheid, zowel regionaal als landelijk. Het zal de eerste keer zijn dat deze jeugdgroep in Ouddorp zal zingen voor een breder publiek. Wij prijzen ons gelukkig dat deze mogelijkheid zich voordoet. De begeleiding van „Cantate Domino" is gelegd in de handen van de bekwame organist Paul Kieviet uit Sommelsdijk met kistorgel. Op deze avond zal de heer J. Bout, directeur van „De Vliedberg" de me ditatie verzorgen, terwijl samenzang een ruime plaats zal innemen. „Met Hart en Stem" en de samenzang zal begeleid worden door Abram B ezuijen hebben stellig aan de goede gang van zaken bijgedragen. Dhr. van Velzen sprak behalve zijn waardering voor dhr. Tanis' specialisme op het gebied van de ge- meentefinanciën ook zijn waardering uit voor diens nevenactiviteiten op het so ciaal-maatschappelijk en kerkelijk terrein, zoals het permingmeesterschap van „de Vliedberg" en dat van de Gezinsverzor ging en Maatschappelijk werk welke laat ste nu in een eilandelijk verband is op gegaan, voorts het boekhouderschap van de Evangelisatiecommissie van de Geref Kerk en het bibliothecarisschap van de Chr. Plattelands bibliotheek te Ouddorp. Namens het gemeentebestuur en na mens de hele gemeenschap dankte burg. van Velzen dhr. Tanis voor zoveel in spanningen, mogelijk gemaakt dankzij een van God gekregen gezondheid en werklust, voor de vervulling waarvan ook Hare Majesteit alle waardering bleek te hebben zoals die werd gesym boliseerd in de Gouden Eremedaille. Gelukwensen Een veelheid van gelukwensen werden over dhr. Tanis en zijn echtgenote uit gestrooid, achtereenvolgens door ge meentesecretaris A. J. Vogelaar, dhr. de Jong van de afd. Financiën, dhr. Grootens als directeur Gemeentewerken, dhr. Heij- koop uit Ooltgensplaat namens de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, dhr. A. Brinkman namens de Woongemeenschap Demonstratie stemmachines Middelhamis Op woensdag 24 maart a.s. vinden de verkiezingen plaats voor de Provinciale Staten. In de gemeente Middelhamis zal op die dag voor de eerste maal gebruik worden gemaakt van zgn. stemmachines, in plaats van stembiljetten en stembus. Inwoners van de gemeente worden in de gelegenheid gesteld vooraf met deze ma chines bekend te raken. Hiervoor kunt u in de volgende week van 15 t/m 19 maart terecht op het gemeentehuis, afdeling Al gemene Zaken. Daar staat tijdens de kantooruren een stemmachine opgesteld, waarmee de nieuwe wijze van stemmen gedemonstreerd zal worden. uit Ouddorp met kistorgel. Deze kert organist heeft ondanks zijn jeugdige leef tijd al diverse malen „Met Hart en Stem" en andere koren begeleid. Gaarne willen wij u opwekken deze muzikaal zeer boeiende avond, waar bo venal woord en lied het lijden en sterven en de opstanding van Christus centraal staan, te bezoeken. Gezien de grote belangstelling waarin de beide koren zich steeds mogen verheugen, stellen wij u nu reeds in de gelegenheid toegangsbewijzen te reserveren bij mej. A. A. van Splunder, Dirkdoensweg 5, Oud dorp. Telefooii 01878 - 1465. „de Vliedberg" en ds. A. J. J. van Noord namens de Gereformeerde Kerk te Oud dorp. Zoals ook dhr. Vogelaar dat had verwoord zo wees ook ds. van Noord op de grote zegen een zo langdurig jubileum in gezondheid, samen met de echtgenote, mee te mogen maken. „U hebt in gezond heid en met levenslust mogen werken en u hebt uw talenten in dienst van de gemeen schap mogen stellen", zo bezag ds. van Noort, Gode dank brengend voor de be wezen trouw. Ds. besloot met de hoop dat de Schepper dhr. en mevr. Tanis ook in het verdere van hun leven zegenend nabij zal zijn. Jubilaris Tanis bleek met het goud op de rever ook de trots van zijn familie leden te hebben verworven. Overigens niet alleen omdat hij zo langdurig voor beeldig had gewerkt, maar zeker ook om dat hij in de oorlogsjaren distributie bonnen had getekend die op een lid van de ondergrondse werden aangetroffen. Hij had toen de vlucht moeten nemen en broer G. Tanis uit Den Haag gaf de aanwezigen een boeiende terugblik op die periode waarin moeder Tanis had ingezeten over „'t aereme jongetje" dat de vlucht had moeten nemen die hem zelfs naar Bunnik had gevoerd waar hij in een kippenhok verbleef. Met ere vermeldde dhr. Tanis de namen van hen die zijn broer tijdens diens vlucht hadden geholpen, zoals de mole naarsfamilie Voogd in wier huis N.B. ook Duitsers waren ingekwartierd. Moois Aleman, Krijn Grinwis, de beurtvaarder en Hans Hoek (van 't Plaetje) die zijn deportatie naar Duitsland niet overleefde. Dhr. Tanis nam te zijner nagedachtenis enkele ogenblikken stilte in acht. Dhr. Tanis besloot met de wens dat zijn thans onderscheiden broer ook in 't ver volg van zijn leven ernaar zal trachten de handen en voeten van de Heere Jezus te zijn Die kwam om het werk van de Vader zichtbaar te maken. De onderscheiden heer Tanis zelf sprak tenslotte een hartelijk dankwoord voor zoveel ontvangen waardering en de ge kregen geschenken, alle blijken van ver bondenheid met zoveel anderen. PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS MIDDELHARNIS OPEN JEUGDWERK Zaterdag 13 maart hopen we een Bingo avond te houden. Er zijn ook deze keer weer een heleboel prijzen te winnen. Iedereen vanaf 15 jaar is dan ook op deze avond van harte welkom vanaf 19.00 uur in „de Hoeksteen". 19 13 ea C3 i4 o e3 ca Dorpsweg 28^34 Tel. 01870 - 4466 «^«^«^k#i M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1