r' Weer geslaagd Flakkees transport naar Polen Nieuwe Tongenaartjes bollebozen In de regels van 't verkeer Goerees' veegwagen raakte uit de bocht M V isser Garage KNOPS B.V. cTVdde^ Gutenberg Bijbel te bezichtigen r\ -LfSr R.P.F, dingt mee naar raadszetelfs) Middelharnis AUTO-SCHADE één van de vele Alternatieve energie Slecht geheugen? Aanbesteding 8-klassige basisschool TIP VAN TOYOTA De TOYOTA Goed Nieuws Show SOMMELSDIJK U.D.I. her-opgericht S4e Jaargang VRUDAG 5 MAART 1982 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Uitgewuifd door de kinderen van de scholen uit Den Bommel vertrok vrijdag morgen 19 februari weer een volle vracht wagen met bestemming Polen. Het was dit keer Jan de Bakker b. v., die de wagen en de chauffeur R. de Bakker beschikbaar stelde voor dit doel. Namens het comité „Hulp aan Polen" ging ondergetekende mee. De container was geladen meto.a. melk, levensmidde len, kleding en medicijnen. In Wehjerowo (nabij Gdansk) moest alles uitgeladen worden. Aan de Oostduitse en ook aan de Poolse grens werd streng gecontroleerd; alle lust tot „heldendom" vergaatje, wanneer je de strenge bewaking door de fanatieke doua ne-beambten aanschouwt Na vele uren oponthoud waren we dan eindelijk in Polen. De wegen waren vrij wel sneeuwvrij en het weer was goed. Overal langs de wegen werden we toe- en nagezwaaid door kinderen, maar ook za gen we dat een zwaaiend kind van moeder een stevige draai om de oren kreeg. Ook door andere mensen werden we toe gezwaaid, namelijkdoor de Poolse politie: In totaal zijn we 17 keer in Polen aan gehouden. Reizen zonder een toestem ming van de autoriteiten is voor de Polen onmogelijk; iedereen is verplicht een per soonsbewijs bij zich te hebben, want de politie kan en mag iedereen controleren. Ondanks dit alles hebben we de plaats van bestemming toch bereikt en konden de goederen verdeeld worden over het zie kenhuis, het doven-instituut en het kinder tehuis. Het ziekenhuis verdeelt de goederen weer over twee bejaardentehuizen en een aantal „kinderbewaarplaatsen". Nog steeds is (goede) kleding erg wel kom en is er nog behoefte aan o.a. zeep, waspoeder, onderkleding, gloeilampen, blikgroente, (maand)verband, enz. Ik kan u verzekeren dat alle goederen in dank zijn en worden aanvaard en dat het nog steeds nodig is goederen in te zamelen en naar Polen te brengen, het comité rekent dan ook een volgende keer weer op uw steun. Wilt u de kleding zoveel mogelijk sorteren en voorzien van etiketten? (baby-, kinder-, jeugd-, dames-, of herenkleding).' Op de terugreis was de controle door de Poolse en Oostduitse douane zo mogelijk nog strenger. Zelfs met honden werd de wagen nagesnuffeld. Toch mogen we terugzien op een geslaagde tocht. Laten we hopen dat we, zolang het nodig is, kunnen blijven helpen. T. A. van Kooten. Mede met het oog op de in juni te houden raadsverkiezingen is j.l. maandag in Mid delhamis uit de eilandelijke RPF Kies vereniging de Reformatorische Politieke Kiesvereniging Middelhamis opgericht Op maandag 15 maart zal een ledenver gadering worden gehouden waarin de le den een uitspraak zal worden gevraagd over deelname aan de raadsverkiezing in juni en de dan te volgen kandidaatstelling. Alhoewel het nog niet vaststaat is het wel waarschijnlijk dat gèbraik zal worden ge maakt van de lange ervaring als raadslid van dhr. G. C. Joppe die thans definitief heeft besloten het CDA de rug toe te keren. De R.P.F. is zeker niet kansloos; tijdens de Kamerverkiezing vorig jaar vverden er in - groot- Middelharnis 360 stemmen op de R.P.F, uitgebracht Het secretariaat van de Kiesvereniging wordt waargenomen door dhr. L. J. Minnaar (tel. 3211). Voorzitster is mej. J. G. Joppe te Sommelsdijk. Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Plattelands Jongeren Euro-Delta afd. Flakkee organiseert op donderdag 11 maart a.s. een discussie-avond over het thema,,Alternatieve energie". De spreker van deze avond zal zijn dhr. R. de Bmyne. De avond wordt gehouden in Bellevue te Middelharnis. Aanvang 20.00 uur. P.S. Aan deze avond is eventueel nog een excursie mogelijk naar het Energie centrum in Petten op 20 of 27 maart. Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom. Een zestal jeugdige Nieuwe Ton genaartjes, leerlingen van de 6e klas van de Chr. Oranje Nassau basisschool hebben zich woens dagmiddag in Dordt geplaatst voor de volgende ronde in een Inter nationale Verkeersquiz waaraan o.m. wordt deelgenomen door scholen uit België, Luxemburg, Spanje, Italië, Duitsland, Zweden, Engeland en wellicht nog meer dere. De deelnemers uit Nieuwe Tonge werden woensdagmiddag uit de zes deelnemende ploegen als de besten uit het district uitge roepen wat voor hen tot plezierig gevolg heeft dat ze op 27 maart naar Almere zullen gaan waar de besten uit alle districten van V.V.N. (Veilig Verkeer Neder land) het tegen elkaar op zullen nemen. Wanneer ze dan ook zou den zegevieren dan staat de weg vrij naar de Internationale Kam pioenschappen die op 27 mei in ons land, in Eindhoven, gehouden zullen worden. De Nieuwe Tongenaartjes schij nen er wat van te kunnen, in Dordt namen ze maar liefst 110 punten voorsprong op de tweede Kort nadat chauffeur Anton Klink woensdagmiddag zijn Gemeentelijke Kolkenzuiger/veegmachine in de Oostdijk had volgezogen is hij in de Molenweg vlakbij Goedereede uit de bocht geraakt en zijdelings op de weg terecht gekomen. De wagen liep aanzienlijke schade op maar de bestuurder kon zonder letsel uit de cabine stappen. Het ongeluk gebeurde toen de wagen, precies in de vloeiende bocht uit moest wijken voor een tegenligger waarbij de rechterwielen in de berm kwamen. Bij de correctie die dhr. Klink toepaste moet de lading hem parten hebben gespeeld, ze deed de wagen kantelen. Er waren twee takelwagens voor nodig om het gerij weer overeind te zetten, een van de fa. Bruinsma uit Stellendam en een van de fa. Tuk uit Klaaswaal. Ooltgensplaat - Oude Tonge D oor burgemeester en wethouders van Oostflakkee had op dinsdag 2 maart 1982 des voorm. 10 uur op het Raadhuis te Ooltgensplaat de aanbesteding plaats van een 8-kias- sige basisschool, gelegen op een terrein aan de Van Halenstraat te Oude Tonge. Deze school komt in de plaats van de op dinsdag 22 september 1981 in de vroege morgen afgebrande geïntegreerde Open bare Basis- en Kleuterschool „Het Start blok" aan genoemde straat, ,op welks fundamenten ook de nieuwe wordt ge bouwd. De inschrijving had in drie gedeelten plaats. Allereerst de bouw van de school met als architect het Architectenburo Stuurman B.V. te Waddinxveen. Ver- yolgens de elektrotechnische installaties (verlichting etc.) en de klimaatinstallaties (verwarming), beiden voorbereid door B.V. Technisch Adviesburo TABO te Waddinxveen. Bouwkosten 1,2 tniljoen. Voor de bouw werd er alsvolgt inge schreven: l.C. Boeter en Zn. B.V., Middelhamis1.071.912,— 2. Bouw- en Aann. bedrijf W. Mooijaart, Oude Tonge1.106.840,— 3. Bouwbedrijf A. Mans en Zn., Middelhamis1.137.520,— 4. Bouw- en Aann. bedrijf Gebr. Verschoor B.V., Pernis1.152.860,— 5. Aann. bedrijf Osseweijer, Oude Tonge B.V. 1.154.040,— 6. Aann. bedrijf J. Kroon en Zn. B.V., Den Bommel1.177,640,— Voor de elektrotechnische installatie: 1. Voorn en Koning B.V., Bodegraven66.670, 2. A.I.C. Vernes B.V., Dordrecht67.496,— 3. Fa. Huibrechtse, Middelhamis68.204,— 4. E.T.B. J. van Loon, Oude Tonge68.853,— 5. H. van Rennes B.V., Klaaswaal69.360,40 Voor de klimaatinstallatie: 1. Frontier B.V. Tech. Inst. Buro, Oude Tonge74.559,82 2. Techn. Buro „De Wachter", Herkingen76.110,— 3. Voom en Koning B.V., Bodegraven94.046, 4. Korporaal B.V., Oud-Beijeriand97.763,— Alle prijzen zijn inclusief B.T.W. De totale aanneemsom van de no's 1 komt op 1.213,141,82. De gunning is aange houden. Over drie weken vindt de aan besteding plaats van een nieuwe R.K. Basisschool „De Nobelaer", eveneens te Oude Tonge. Op 5 en 6 maart Wij tonen u graag de nieuwe 1982 modellen o.adeTERCELBlackTop en de nieuwe CARINA DX De koffie staat klaar garage OOSTERLAND Ds. Weststrate bedankte voor beroep naar de Ger. Gemeente: Ds. J.C. West strate, predikant der Ger. Gem. te 's Gravenpolder, die onlangs een beroep ontving van de Ger. Gem. van Ooster- land, heeft voor dit beroep gemeend te moeten bedanken. OOLTGENSPLAAT De bijna 90-jaar oude Muziekvereni ging U.D.I. te Ooltgensplaat, was we gens gebrek aan leden vanaf 1976 op non-aktief gesteld. Allerwege werd dit besluit betreurd maar aan de situatie was weinig te doen. De instrumenten werden op het raadhuis opgeborgen in de hoop op betere tijden. Enkele weken geleden hebben gedane zaken een keer genomen. Op initiatief van enkele leden, ook oud- leden die „hun" muziekvereniging maar niet konden vergeten, is de vereniging weer her-opgericht. Met 12 man is de start begonnen ens woensdagsavonds om 7.30 uur kan men uit het Verenigingsgebouw „'t Centrum" de vertrouwde fianken weer beluisteren. Deze avond is gekozen voor de repetities, waar oude maar ook nieuwe leden aanwezig zijn. Vanzelf'kan deze verjongde vereniging nog veel meer leden gebruiken. Mogelijk schuild er in en ron dom het dorp nog onbekende maar verbor gen talenten die graag de muziek willen beoefenen. Zij zijn vanzelf hartelijk wel kom. Maar ook jongelui die interesse voor deze sport hebben of zij die denkenzou ik dit ook kunnen leren" zijn graag geziene gasten. U kunt ten alle tijde eens een repetitie-avond bezoeken en nader met de daar aanwezige leden kennis maken. Voor inlichtingen zijn de volgende leden altijd bereid, de heer G. Bakker, Pr. Hendrikstraat 32, telefoon 1740 en de heer P. van Putten Rzn., Esdoomstraat 7, telefoon 1703. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 In de week van 8 t/m 13 maart zal D.V. de Gutenberg Bijbel met de Fuldaband te bezichtigen zijn in het gebouw van de Christelijke Boekencentrale 't Gulden Boek B.V. te Langbroek. Op donderdag avond 11 maart is mevr. Boguslawski zeer ter zake kundig) bereid gevonden om tekst en uitieg te geven. De Gutenberg Bijbel is tot in onze tijd het meest waardevolle boek ter wereld. De 22 exemplaren, die nog volledig in takt zijn, blijken elk van onschatbare waarde. Ze worden dan ook begrijpelijk door verzamelaars en bibliotheken uiterst be hoedzaam beschermd. Toegang tot de uit gave zelfs voor wetenschappelijk on derzoek is uiterst moeilijk. In 1970 maakte een Gutenberg Bijbel op de inter nationale veiling te New York, een prijs van 10 miljoen Zwitserse francs. Momen teel kan een enkel blad uit het origineel al zo'n 21.000 gulden of meer opbrengen. Ook als facsimile is dit meesterwerk een minstens waardevast bezit. Een ongeloof lijke schat in vele betekenissen. Een fas cinerende facsimile-uitgave zorgt nu dat dit indrukwekkende fenomeen binnen het bereik van een selecte groep geïnteres seerden is gekomen. Tevens is dan ingericht een stand met een assortiment boeken afgestemd op de tijd rond Pasen, waar de boekhandel met zijn relaties (kerkeraad e.d.) volop zijn keus kan bepalen. Particulieren dienen, wanneer boeken gekocht wensen te worden, in het bezit te zijn van een introductie van hun boek handelaar. De openingstijden zijn van 10 tot 22 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Het adres is Margrietlaan 7. PEUGEOT TALBOT V- Au Kasta Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 )1870 - 3094 )ELHARNIS VERGEET NOOIT MEER namengezichtendata getallenadressen afspraken, jubilea, enz. Ontdek het geheim van een ijzersterk geheugen en hoe u o.a.vreemde talen in een recordtijd leert! Vraag GRATIS PROSPECTUS aan MEMOSCHOOL.Afd. 97 Antwoordnr. 465,2060 VE Bloemendaal Postzegel is niet nodig :$"iiky. Dorpswei: 28 34 Tol. Ü1S7Ü - 4466 ca C3 a 83 ga as ea m y

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1