keukenmonteur leerling keukenmonteur keukenverkoper keukencentrum sssssitieleman bv melissant Heus.Dirl(sland Is niet zo van de ratten besnuffeld Hulp aan Polen Na stopteken doorgereden ics-i-t^SS Nu ook de Minister van Landbouw en Visserij naar Goedereede Jongeman (20) bij ongeval omgekomen ..Vernederende vertoning'' lierhaalde zich liij EMGO Niiddeiliarnis Accu's uit auto gestolen Auto in de Kerkgracht O.N.A. Den Bommel gedupeerd Uw huis verkopen TAMBOER Geslaagden blindtypen 54e Jaargailg DINSDAG 16 FEBRUARI 1982 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 5068 ABONNEMENTSPRUS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Nadat op 19 februari 1982 de vaste Kamercommissie voor de visserij in de Tweede Kamer der Staten Generaal een bezoek aan de gemeente Goedereede zal hebben gebracht, hoopt binnen één week ook de Minister van Landbouw en Visserij drs. J. de Koning naar Goedereede te gaan. Het ligt namelijk in de bedoeling dat hij op 25 februari d.a.v. een verkiezings- rede zal uitspreken op uitnodiging van het CDA-Goedereede met als onderwerp: De problemen van deze tijd. Deze avond wordt gehouden in het Ver enigingsgebouw „Oostdam" te Goede reede, Jongkoenstraat 1. Aanvang 20.00 uur. Deze bijeenkomst, die overigens telken- jare door het CDA-Goedereede wordt georganiseerd en die zich in een steeds groeiende belangstelling mag verheugen, zal deze keer o.a. in het teken van de provinciale en raadsverkiezingen staan. Verschillende aspecten van het land bouw- en visserijbeleid zullen daarbij on getwijfeld de nodige aandacht krijgen. Gedacht wordt o.a. aan: - naoorlogse verschuiving van de teelten; - de plaats van het loonbedrijf in de akkerbouw; - stijging van daling van de grondprijzen; - de wet agrarisch grondgebruik; - stichting van nieuwe bedrijven; - het EEG-beleid; - de zuivelindustrie; - de plaats van de kleine bedrijven; - investeringen in de visserij; - het ontbreken van middelen voor steun operaties; - quota-vaststelling in Europees verband door de Europese Commissie (ver deling van vangsten). De problemen van deze tijd beperken zich vanzelfsprekend niet alleen tot de landbouw en visserij. Daarom zal de be windsman ook andere aspecten van het Kabinetsbeleid belichten. Eén van de problemen, waarmede de gemeente Goedereede wordt geconfron teerd is het bevaarbaar houden van de vaargeul in het Goereese Gat, welke be vaarbaarheid voor de toekomst dient te worden gegarandeerd. Hoewel de Minis ter van Verkeer en Waterstaat hiervoor in eerste instantie de verantwoordelijke be windsman is, is het noodzakelijk en drin gend geboden dat de Minister van Land bouw en Visserij hierbij eveneens wordt betrokken. Een coördinerend beleid is in dit opzicht onmisbaar. Het z.g. plan Wa terman met de aanleg van de slufterdam kunnen ingrijpende consequenties geven voor de bevaarbaarheid van genoemde geul. Ook kan een en ander verstrekkende gevolgen hebben voor de recreatieve ont wikkeling en economische bedrijvigheid op de Kop van Goeree, met name voor de kustrecreatie te Ouddorp. Denk in dit verband ook eens aan de berging yan baggerspecie op een daarvoor afzonder lijk in te richten gebied (aanleg van het Land van Hawk middels een z.g. slufter dam). Gezien de vele problemen, die zich in deze tijd steeds meer aandienen (o.a. jeugd-werkloosheid) hoopt het bestuur dat vele kiezers en belangstellenden, met na me onze jeugdige kiezers, aan de uit- nodiging gevolg zullen geven Na de pauze wordt er gelegenheid ge geven om met de bewindsman over allerlei (graag dringende) zaken van gedachten te wisselen. U kunt uw vragen afvuren op de bewindsman. Daarom agrariërs, vissers, onderne mers, middenstanders, kortom alle be langstellenden, met name de jeugdigen, verzuim deze avond niet en laat us stem horen. Actie voor Polen: Mannenkoor „Internos" Hendrik ido Ambacht komt naar Ouddorp In januari zijn er hulpgoederen uit Oud dorp, in combinatie met de gemeente H.I. Ambacht naar Polen gebracht. In dank wil het mannenkoor „Internos" uit H.I. Am bacht een zangavond verzorgen in het Verenigingsgebouw te Ouddorp op a.s. zaterdag 20 februari om 8 uur. Zangliefhebbers kunnen genieten van de mooie stem van Enrico Grinzano. Hij verwisselde enkele jaren geleden het vrachtwagenstuur voor een zangcarrière in het buitenland. Sinds enige tijd is hij terug in eigen land. Enrico (Henk Kreuk- niet) zal een reisverslag geven en d.m.v. video wat laten zien van het laden en vertrek van de vrachtauto. De entree is gratis, wel wordt een collec te gehouden bestemd voor hulpgoederen die Henk Kreukniet en Gerard Euser in maart/april weer naar Polen zullen brengen. DEN BOMMEL Uit de geparkeerd staande bestelwagen van de fa. C. v. d. Meide uit Middelhamis zijn in het week-end twee accu's gestolen ter waarde van negen honderd gulden. De wagen stond als te doen gebruikelijk op het parkeerterrein bij de sportzaal, de in de parkeer excessenverordening aangewe zen plek voor het parkeren van vracht wagens en bussen. NIEUWE TONGE Voor de tweede maal in korte tijd is een auto in de Nieuwe Tongse Kerkgracht gereden. Ditmaal gebeurde het in de nacht van zaterdag op zondag. De 20 jarige jongeman M. A. reed, komend uit de Kerkstraat, rechtdoor waar hij of links- of rechtsaf had moeten gaan. Hij en zijn meisje werden niet verwond, wel kregen ze elk een nat pak. HERKINGEN Ophalen oud papier Woensdag 17 februari hoopt men weer oud papier op te halen voor de Pr. Joh. Frisoschool. Men begint 's avonds om half zes bij de school.Wilt u het goed gebundeld gereed zetten s.v.p.? De nog jonge volleybalver. „O.N.A" heeft vorige week tot haar grote teleurstelling moeten constateren dat alle tot dusver be schikbare ballen - het waren er zes - waren gestolen. Niet dat O.N.A. er slordig mee omgesprongen was, integendeel, de ballen waren op geborgen in een afgesloten kast in de gymnastiekzaal. De club die een iet zo grote reserve heeft dat de ballen gemakkelijk kunnen worden vervangen is door de diefstal ge dupeerd omdat de ballen een waar de van ca. zeshonderd gulden ver tegenwoordigden. Wie inlichtingen omtrent de diefstal kan verschaffen of O.N. A. misschien op een andere wijze de helpende hand wil toe steken gelieve daartoe met een van de bestuurders contact op te ne men. Het zou een welkom gebaar zijn! OUDDORP In de nacht van zaterdag op zondag, om kwart voor een, is in het Korteweegje bij Stellendam, kort voor de afslag naar de Haringvlietdam, een ernstig verkeerson geluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 20 jarige jongeman Frans Hoog- zand uit Ouddorp. Met zijn Opel Manta komend uit de richting Middelhamis is de jongeman uit de - overigens flauwe - bocht geraakt waarbij hij achtereenvolgens tegen een ANWB paal en een lichtmast reed. Ge zien de schade aan de auto en het feit dat beide palen werden afgereden moet de snelheid waarmee werd gereden erg hoog zijn geweest. Het slachtoffer werd uit de wagen geslingerd; zijn verwondingen, waaronder een schedelbasisfractuur wa ren dermate ernstig dat hij ter plaatse overleed. De jongeman had enkele weken geleden zijn militaire dienstplicht beëindigd. Het is niet bekend waar hij het latere deel van de zaterdagavond heeft doorgebracht na dat hij tussen 8 en 9 uur zaterdagavond van huis was weggegaan. In een van de nummers van vorige week van het vakblad voor de bouwwereld „Cobouw" hebben de heren aannemers kunnen lezen van een „vernederende vertoning" zoals die zich 's nachts in Nijmegen had ontwikkeld. Een architectenbureau had middels een advertentie bekend gemaakt dat voor de aanbesteding van een uit te voeren werk van een miljoen een beperkt aantal bestekken uitgegeven zouden worden. Het zouden er tenslotte 14 blijken te zijn. Wakkere aannemers, begerig naar werk, waren al 's nachts uiü 2 uur voor de deur van het bureau gaan staan om zeker van een bestek te zijn, met als gevolg dat de collega's die een normaler uur hadden gekozen achter het net visten. Om wonenden van het bureau hadden trouwens 's nachts de poUtie gebeld omdat ze meenden dat de heren die daar rondliepen stellig iets kwaads in de zin hadden. De komst van de politie helderde overigens wrange werkelijkheid snel op. De advertentie die door de EMGO - de aanleg van een buitenopslagterrein - werd geplaatst leverde vanmorgen een vergelijkbaar tafereel. Ook de Emgo had laten weten dat een beperkt aantal bestekken zou worden uitgegeven en dat - zo begreep de aannemerswereld- was.andermaal een sein om er vroegtijdig bij te zijn. De uitgifte zou vanmorgen om 9 uur beginnen maar al om kwart voor vijf reed de eerste aannemer het terrein op, om een half uur daarna al de tweede te zien verschijnen. De eerste was een medewerker van de fa. Heijman uit Rosmalen. Om 8 uur was het aantal al tot 13 uitgegroeid en tegen negenen zullen het er heel wat meer geweest zijn. Op de vraag aan de heren en de ene dame of ook zij de situatie „vernederend" vonden, zoals in Cobouw getypeerd kwam niet een absoluut bevestigend antwoord maar duidelijk was ook hier dat de aannemerswereld weinig ingenomen is met deze ont- Keukencentrum Tieleman heeft op korte termijn plaats voor een: Schriftelijke sollicitaties (discretie verzekerd) worden gaarne tegemoet yezien op uiterlijk woensdag 24 februari a.s. V Binnenweg 8 - 3248 AG Melissant wikkeling. Het ware haar liever dat een dergelijk werk dan maar onderhands zou worden aanbesteed óf dat er bij een openbare aanbesteding voldoende bestekken beschikbaar zullen zijn. EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. G. Mouw van Tholen. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur ds. H. Ligten- berg. OOLTGENSPLAAT- woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland van Dirks- land. MIDDELHARNIS- SOMMELSDIJK Op het examen machineschrijven te Zie- rikzee d.d. 16 januari 1982 zijn de vol gende kandidaten geslaagd: Mej. E. J. van der Ham, mej. J. G. Joppe, dhr. J. J. A. Keijzer, mej. M. A. van derMaas, mej. A. A. Peeman, mej. D. van der Sluys. Allen werden opgeleid door Typeschool Koetsdijk uit Oudenbosch. DIERENBESCHERMING Sinds 14 dagen vermist 10 maanden oude kater, witte buik, rug zwart/rood, staart grijs met wit. Inl. Mevr. Winter, Bouwdijk 20, Melissant, tel. 01877 - 2114. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Ver. ,,de Christenvrouw'' Op D.V. donderdag 18 februari a.s. hoopt de vereniging „de Christenvrouw", afdeling Middelhamis - Sommelsdijk haar jaarvergadering te houden. Deze zal plaats vinden in „de Hoek steen", Ring 13 te Middelhamis. Aan vang 19.30 uur. Na het huishoudelijk gedeelte zal de heer J. van den Berg uit Middelhamis dia's vertonen over Goeree Overflakkee. Belangstellenden zijn hartelijk welkom MIDDELHARNIS Vier i(eer met mes gestoicen Bij een woordenwisseling zaterdagavond rond 11 uur op het Zandpad heeft een in Middelhamis wonende Rijksgenoot de razie beslecht door de ander met een mes te verwonden. Hij stak viermaal toe, tweemaal in de borststreek en tweemaal in de rug. Het slachtoffer, de jongeman C. v. d. N. uit Sommelsdijk moest zich onder doktersbehandeling stellen. De ver wondingen bleken niet van ernstige aard te zijn. Tegen de dader werd proces verbaal opgemaakt. Raadsverg.Goedereede later De raadsvergadering a.s. donderdag avond gehouden zal worden begint niet- zoals op de agenda vermeld - om half acht-, maar ditmaal om 8 uur. Het Hoofd van de Technische dienst van het Waterschap Goeree Overflakkee, dhr. H. Stuurman en de beroepsrattenvanger dhr. Suurd hebben zich knap boos gemaakt op het Dirkslandse PvdA raadslid Teun van Prooijen. Dat hij breedsprakig is, ach, ze zullen 't hem niet kwalijk nemen maar anders wordt het wanneer hy dingen gaat beweren die persé onwaar zijn, zoals hü recentelijk tot tweemaal toe deed toen hij B en W inlichtte over een overlast van ratten op de Dirkslandse Straatdijk en het Smidjssiop. Die overlast zou al jaren voortduren, zo beweerde dhr. van Prooijen in zijn klacht aan het College dat hij vorige week weer bestookte met een verzoek om de „dagelijks ondervonden overlast" snel te ver helpen mede door het aanleggen van een nieuwe riolering. Dhr. Stuurman riep dhr. Suurd ter verantwoording maar die kon al bij voorbaat met de grootste stelligheid beweren dat er nauwelijks-, misschien zelfs helemaal niets aan de hand zou zijn, ook al ging het verzoek van van Prooijen vergezeld van een lijst met 19 hand tekeningen. Dhr. Suurd heeft zo zijn eigen informatie aan de hand van een nauwkeurig bijgehouden kaartsysteem, vandaar. Dat systeem onthulde dat van de 19 ondertekenaars een viertal eerder had geklaagd, sommige al enkele jaren geleden. Een van de ondertekenaars had tweemaal geklaagd maar de klachten waren blijkens het kaartsysteem alle tot tevredenheid opgelost en dhr. Suurd voelde zich zeker van zijn zaak en hij schuwde de'confrontatie met de ondertekenaars niet. Hij ging hun deuren langs en keerde terug met de voor het Waterschap geruststellende boodschap dat het allemaal welk los liep en hoe.... Op de man af gevraagd reageerden de onder tekenaars (die volgens het schrijven een dagelijks overlast onder vonden) aldus: Adres één: eenjaar geleden geklaagd en geholpen, later nooit een rat meer gezien. Adres twee: „we wonen hier tien maanden, nog nooit een rat gezien". Adres drie: „getekend uit sympathie Adres vien ,,wel getekend, maar met enige tegenzin, ik wilde de buurman niet afvallen" Adres vijf: „nooit las van ratten gehad, ik heb getekend omdat men dat kwam vragen" Adres zes: „getekend voor een nieuwe riolering, nooit om ratten- overlast" Adres zeven: „geen klacht over de rattenbestrijding, wel over de riolering" Adres acht „helemaal geen ratten" Adres'negen: „geen ratten maar we willen ^vel een nieuwe riolering" Adres tien: „geen ratten" Adres elf: „op 5 februari een rat ontdekt" Adres twaalf: „nooit een rat gezien, getekend uit sympathie". Het lijstje kan zo worden vervolgd behalve enkele adressen die niet thuis werden getroffen. Met een dergelijke opheldering van zaken acht dhr. Stuurman de zorg van het Waterschap, in casu ook van dhr. Suurd, genoegzaam aangetoond en hij vindt het allerkwalijkst dat dhr. van Prooijen een kennelijk valse voorlichting heeft verspreid. Het zou hem hebben gesierd zich eerst van de waarheid van de kennelijk ook hem toegespeelde beweringen te hebben vergewist Twee aanwezige voerkisten met vergiftigd voedsel houden de omgeving ratten-vrij. Wie anders beweert krijgt met dhr. Suurd te maken want ook hij heeft zijn beroepstrots. Er zit daar geen rat OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612-2120 MELISSANT Zoals u in het verslag van de laatste voedselreis naar Polen hebt kunnen lezen, wordt de nood in Polen steeds groter. Het eilandelijke comité heeft daarom besloten om de acties voort te zetten. De acties liepen via de scholen en dat blijft zo. Nu is aan de schoolleiders(sters) van elk dorp gevraagd om in de week van 15-20 febmari gezamenlijk een collecte te or ganiseren. Geld is namelijk erg belangrijk, omdat door het comité hoogwaardig voed sel kan worden ingekocht voor prijzen, die soms beneden de kostprijs van de fabriek liggen.... Er is in Melissant in de afgelopen maan den al veel geld gegeven: via de scholen, andere giften en kerkcoUecten al wel zo'n 4.500,— En toch.... organiseren we op 17 febmari, morgen dus, een huis-aan-huis-collecte Van dat geld zullen de eerste levensbehoeften wor den gekocht zoals: levensmiddelen (o.a. melkpoeder voor kinderen), zeep, medi cijnen, enz. De collectanten starten vanuit de beide lagere scholen om 7 uur 's avonds en gaan na hun wijk te hebben afgewerkt direct naar de Rabobank. De heer van den Bos is daar van 20.00 - 21.30 uur aanwezig om het geld te tellen en te bewaren. Twee politie-agenten die in de nacht van zaterdag op zondag op de kmising Korte- weegje-Haringvlietdam bij Stellendam het verkeer omlegden (i.v.m. het in het Korteweegje gebeurde dodelijk ongeval) hebben zich met een sprong in veiligheid moeten stellen toen een automobilist het gegeven stopteken negeerde en op een van de wachtmeesters inreed. Vervolgens maakte de wagen een zwaai naar Unks om ook op de tweede politie agent in te rijden die achter afzetting van mbberen pionnen stond. Beiden droegen ze een reflecterend vest en zwaaiden ze met een rode lantaarn. Zo groot was de schrik niet of de belaagden zagen kans het autonummer te noteren. De wagen scheurde weg in de richting van Helle- voetsluis. De daar woonachtige 20 jarige jongeman werd alsnog achterhaald. Hij verklaarde - denkend dat er een verkeers controle plaatsvond - een confrontatie met de politie mis te hebben willen gaan maar hij had het er alleen maar erger op gemaakt Hij zal nu worden vervolgd voor poging tot doodslag. MELISSANT Doorgereden na aanrijding Een Dirkslandse automobilist D. A. v. d. M. heeft zaterdagavond terwijl hij op de Melissantse Nieuweweg reed met zijn auto de daar geparkeerd staande wagen van dhr. K. ernstig beschadigd, v. d. M. reed weliswaar door maar hij kon later door de politie worden opgespoord. (dienstplicht vervuld) I (of iemand die hiervoor wil worden opgeleid) Binnenwec] 7a lel. 01877 2555 ca ca C3 ^^o ta ta a

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1