EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Keukenrek zo gemaakt van gaas Landbouw Gezondheid Nieuws uit de kerken Werkplaats Creatief Spel, wandkleden en kinderkleertjes maken Zangavond t.g.v. 10 jarig bestaan Drie nieuwe cursussen VJV: jUw huis verkopen TAMBOER De Samaritaan zoekt vrljwllllg(st)ers Mogen mosselkwekers binnenkort buitenom naar de Waddenzee Ouderavond van de Christelijke scholen Legliennen met claustrofobie Is alGoholisma een Europees probleem Bloembollen-middag Z-W Nederland 1982 2e Blad DINSDAG 9 FEBRUARI 1982 No. 5066 Het Vormingswerk Jonge Volwas senen (VJV) start dit voorjaar drie nieuwe cursussen. De eerste is een werkplaats Creatief Spel. Vanaf dinsdagavond 2 maart a.s. zal in het Diekhuus tien weken lang deze werkplaats gaan draaien. De twee andere cursussen zijn wandkleden maken en kinderkleertjes maken en versieren en worden in het VJV- centrum aan de Van Halenstraat 2 in Oude Tonge gegeven. Cursus leidster is Lydia van Es. Creatief Spel Beweging staat bij deze activiteit cen traal. Creatief spel is een vorm van uit beelden van situaties waarbij de tekst niet precies vaststaat. In dat opzicht verschilt het van toneel. In de werkplaats wordt ook aandacht besteed aan mime, dans en taal als expressiemiddelen. Het gaat er bij deze activiteit niet om, dat alles perfect uitgevoerd moet worden, maar dat de deelnemers leren uitdrukking te geven aan hun belevenissen fantasieën en gevoelens op een andere manier dan ze gewend zijn. ledere poging is daarbij goed. We zijn geen professionals, maar mensen die met elkaar en met hun eigen lijf bezig willen zija De werkplaats zal begeleid worden door Hanneke Reijs, die ruime ervaring heeft in het begeleiden van ex- pressiegroepen. Deelnemers dienen zich uiterlijk vóór I maart a.s. op te geven bij het VJV Postbus 14, Oude Tonge of telefonisch 01874 - 2627. De kosten bedragen 30,voor tien bijeenkomsten en de vaste spelavond is dinsdag vanaf 19.30 uur in het Diekhuus. Wandkleden en kinderkleertjes Deze twee cursussen duren beide 6 we ken en de kosten bedragen 20,per cursus. Ze worden gegeven door Lydia van Es, die regelmatig cursussen textiele werkvormen geeft. In overleg wordt be paald of deze cursussen overdag of 's avonds gegeven zullen worden. De plaats is het VJV-centrum in Oude Tonge. Be langstellenden dienen vóór 1 maart a.s. op te geven bij het VJV, Postbus 14, Oude Tonge, of tel. 01874 - 2627. Programma en kandidaten D'66 van de afd. Goedereede De plaatselijke afdelingsverkiezings- commissie (A.V.C.) heeft op maandag 1 februari 1982 de uitslag van de schrifte lijke stemming voor de lijstaanvoerder en Ujstvolgorde van de kandidaten van de Gemeenteraadsverkiezingen medege deeld. De officiële goedkeuring van het hoofd bestuur van D'66 wordt formeel vóór 31 maart a.s. kenbaar gemaakt. Lijsttrekker wordtHans Grinwis, de vol gende kandidaten in volgorde zijn: 2. Margriet Schouten-Dijkmans 3. Joep Prins 4. Sjaan Tjallema-Bakelaar 5. Joop Breve 6. Liz van Maastricht. Reeds op 11 november 1981 ging de afdelingsvergadering van D'66 akkoord met de door de programmacommissie opgestelde Gemeentelijk D'66 program ma. De eerste stap op weg naar de Ge meenteraadsverkiezingen in 1982 is hier mede gezet. Het bestuur is de mening toegedaan dat nu de inwoners van de Gemeente Goe dereede geïnformeerd kurmen worden hoe D'66 zich in de komende raadsperiode zal inzetten. Het D'66 programma zal vanaf medio april huis aan huis verspreid worden. Het Christelijk gemengd Koor „Comtnu met Sangh" te Nieuw Beijerland uit gaande van de Gereformeerde Gemeen ten te Nieuw Beijerland, viert binnenkort haar 10 jarig bestaan. D.V. zaterdag 20 februari 1982 heeft zij een zangavond belegd in de kerk van de Gereformeerde gemeente te Nieuw Beijerland aan de Middelstraat. De avond staat onder leiding van de plaatselijke predikant ds. A. Moerkerken. De organist voor de samenzang deze avond is de heer Kees Moree uit Heke lingen. Deze zal eveneens de solo's ten gehore brengen. D e organist voor de bege leiding van het jubilerende koor is de heer Joop Donkersloot uit Oud Beijerland. Verder zal aan deze jubileum-zangavond meewerken het Mannenkoor „Rehoboth" uit Tholen met hun dirigent de heer Rijk Rijkse. Wij hebben alvast een blik geslagen in het programma voor deze avond, en het belooft een mooie avond te worden. Ook begrepen we dat beide koren nog enkele stukjes samen gaan zingen, en dat is een goede gedachte. Het jubilerende koor bestaat 10 jaar, en telt op dit moment 90 leden. De dirigent van het jubilerende koor is de heer C. 't Mannetje uit Rockanje. Dat hij geen vreemde is in onze streek op het gebied van Zang blijkt wel uit zijn staat van dienst. Naar wij hebben nagegaan en vernomen, zwaait hij al bijna 11 jaar met de dirigeerstok en tot tevredenheid van allen die hem omringen. Wij hebben de heer 't Mannetje enkele malen eerder bezig gezien met koren (Kerstzangavond te Nieuwe Tonge, Zangavond in het Ziekenhuis te Dirks- land, Zendingsavond, Zangavond Woord en Daad te Oud Beijerland, Bondsdagen in de Doelen te Rotterdam. We wensen de heer 't Mannetje veel sterkte in de voorbereiding van deze ju bileumzangavond, en hopen nog eens een cassette of een plaat van de Koren waar hij dirigent van is (drie koren met een totaal van ongeveer 220 leden) te zien verschijnen. Waarnemer OUD VOSSEMEER Kudde herten: De laatste dagen heeft men in de HoUaerepolder een kudde van 8 herten gesignaleert. Het natuurgebied bij de Krabbenkreekdam is zeer rustig en men hoopt, dat de dieren zullen blijven. Tijdens het bereiden van een maaltijd moet alle keuken- gerei voor het grijpen hangen. Geen gezoek in laatjes, dat werkt niet prettig. Vandaar dat een handig rek van stevig gaas in de meeste keukens een uitkomst is. Het maken van zo'n rek gaat uiterst simpel omdat er pasklare gaaspanelen in de handel zijn. Zo'n handig rek tegen de spatwand boven het aanrecht- blad is niet alleen uiterst praktisch, omdat er heel wat keukengerei aan gehangen kan worden, het staat boven dien erg decoratief. U kunt gebruik maken van stevig Fortinet-gaas. Dat is verkrijgbaar bij de meeste ijzerwaren- en doe-het-zelf- zaken, en tuincentrums in de vorm van panelen van 40,60, 80 en 100 x 150 cm. Het gaas is voorzien van een groene PVC-laag, en is daardoor tegen vocht en vuil bestand. Tussen rek en achterUggende wand of erboven zittende kast, behoort zo'n 2 cm ruimte te zitten, zodat er makkelijk allerhande keukengerei aan gepikt kan worden. Vastzetten Het vastzetten kan op verschillende manieren gebeuren. Erg fraai is het gebruik van klosjes van zo'n 4 cm lengte. Maak ze rond raminhout met een doorsnede van om en nabij de 3 cm. Voorzie de klosjes 0,5 cm van een uiteinde van een keep. De breedte van de keep komt overeen met de dikte van het Fortinet-gaas. De diepte moet zo'n 5 mm bedragen. Die keep wordt gemaakt met de zaag of een vijl. Kelm daarbij het klosje in de bankschroef vast. Voorzie de klosjes voorts van een gat, door en door. Daar kan een schroef door om uiteindelijk de klosjes vast te zetten. Hangt u een gaaspaneel tegen de spatwand boven het aanrecht, dan hebt u zes van dergelijke klosjes nodig. Geeft u het rek een I^vorm zoals op de foto, zodat het onder de bovenkastjes doorloopt, dan hebt u per Fortinet- paneel negen van dergelijke klosjes nodig. Zes tegen de wand en drie tegen de onderzijde van de bovenkasten. Zet bij een recht Fortinet-paneel eerst de bovenste drie klosjes tegen de wand vast. Hang het rek eraan, en bepaal de plaats waar de onderste drie klosjes moeten komen. Haal het rek weg, en zet de klosjes vast. De klosjes kunnen nu eventueel afgewerkt worden. Dat is echter niet per se noodzakelijk, omdat het hardhout opgewassen is tegen vocht Bij een L-vormig rek luistert het plaatsbepalen van de klosjes wat nauwkeuriger. Eerst de drie bovenste klosjes tegen de wand monteren. Daarbij erop letten dat het gaas straks 2 cm van de onderzijde van de bovenkasten afzit Hang het rek in de drie klosjes en teken de plekken af waar de overige zes moeten komen. Haal het gaas weer weg en zet de klosjes vast Als het rek van Fortinet-gaas uit eindelijk aan de klosjes is gehangen, kan het in gebruik worden genomen. Gaas omzetten Het maken van een I^vormig rek met een Fortinet- gaaspaneel gaat alsvolgt Leg het paneel op een vlak werkblad. Laat het gedeelte oversteken dat omgebogen moet worden. Klem het paneel met twee lijmtangen onder een plank op de werkbladrand vast. Leg vervolgens een plank op het overstekende deel, en druk die plank voor zichtig met beide handen omlaag. Als u in de keuken boven het aanrecht om opbergruimte verlegen zit, voor pollepels of ander keukengerei, maak dan een handig rek van een Fortinet-gaaspaneel. Er zijn fraaie standaardpanelen in de handel die aan klosjes of haken gehangen kunnen worden. Voor het weghangen van allerhande voorwerpen kunt u ondermeer S-haken gebruiken. Die zijn bij de ijzerhandel te koop. NED. HERV. KERK Beroepen te: Oud Beijerland J. J. W. Mouthaan te Nunspeet Bedankt voor Maartensdijk W. Roos te Veen. GEREF. KERKEN Beroepen te: Nijkerkerveen (tijdelijke dienst) T. B. van Houten, em. predikant te Aalsmeer, die dit beroep heeft aange nomen; IJbergen drs. J. J. Th. Meijer te Blija. Aangenomen naar: LeekJ. D. Ubols te Amerongen. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt Beroepen te: Vlissingen, Dokkum en Drachten Z-O, (voor missionaire dienst Kalimanten-Barat) drs. H. Drost kand. te Enschede; Temeuzen, C. J. Mewe te Marknesse. Aangenomen naar: Spakenburg-Zuid J. C. Post te Schildwolde. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Bussum W. van Sorge te Nunspeet Bedankt voon Vineland (Ont. Ca nada) en voor Drachten J. Westerink te Urk; Broeksterwoude A. K. Wallet te Ouderkerk a/d Amstel. Intrede ds. J. Oosterbroek in Harder wijk: Ds. J. Oosterbroek, gekomen van Opperdoes, werd zondag bevestigd als predikant van de Chr. Ger. Kerk te Har derwijk door zijn broer ds. B. Oosterbroek van Haamstede, die D.V. in mei 1982 naar Brazilië hoopt te vertrekken als zen dingspredikant Als tekst voor de bevesti- gingspreek was gekozen 2 Cor. 1 vers 20 en 21Ds. J. Oosterbroek preekte intrede naar aanleiding van 2 Cor. 2 vers 15 en 16. Deze tekstwoorden handelen over de reuke des levens ten leve en de reuke des doods ten dode. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Tricht-Geldermalsen J. van Haaren te Amersfoort; Emmeloord, Hilversum en Krabbendijke Th. van Stuyvenberg te Meliskerke; Temeuzen R. Boogaard te Leiden; Drachten A. Breg- man te Rijssen; Oosterland J. C. West- strate te 's-Gravenpolder; Hoogvliet J. S. van der Net te Utrecht Aangenomen naar: Zoetermeer A. Elshout te Slikkerveer. Stichting Hervormd Diakonaal Verpleeghuis „De Samaritaan" Voor de bewoners van het protestants- christelijk verpleeghuis „De Samaritaan" zoeken wij mensen die zich enkele uren per week als vrijwillig(st)er voor de be woners willen inzetten. De bewoners zijn hoofdzakelijk bejaarde mensen die door een lichamelijke en/of geestelijke handi cap noodgedwongen hun huis moesten verlaten. Voor veel bewoners was de overgang van hun huis naar „De Samaritaan" erg groot. Het personeel probeert dit zo goed mo gelijk te voorkomen. Maar steeds weer blijkt dat de verpleging en verzorging zoveel tijd opslokt dat er vaak geen tijd is voor een rustig praatje met bewoners. Dit gemis aan persoonlijk kontakt maakt het voor veel bewoners moeilijk om zich in het verpleeghuis meer thuis te voelen. Daar om is het vrijwilligerswerk op de vijf afdelingen in „De Samaritaan" sinds maart 1981 uitgebreid. We hebben thans al veel vrijwillig(st)ers maar.... nog niet genoeg! Wat doet nu zo'n vrijwillig(st)er? In zijn algemeenheid is de taak van de vrij- willig(st)er op de afdeling: Het scheppen van een meer huiselijke sfeer. Dat betekent in de praktijk: - gastvrouw/gastheer zijn op een vaste afdeUng; - bewoners helpen bij de maaltijden; - koffie en thee schenken; - helpen met handwerken, voorlezen etc. - wandelen met een bewoner, - zomaar een praatje maken etc. etc. In principe kunt u zelf bepalen op welke vaste tijd u wekelijks naar „De Samari taan" wilt komen. U moet er echter wel rekening mee houden, dat de vaste vrij- willig(st)ers al een deel van de tijd voor hun rekening hebben genomeri. Wanneer kunnen wij nu vrijwillig(st)ers gebruiken? De hele dag en elke dag van de week. Met name bij de maaltijden hebben we een aantal vrijwillig(st)ers nodig. Mocht u een vaste tijd wekelijks een bezwaar vinden, dan kunt u ook nog meedoen aan de maandelijkse ontspan- ningsaktiviteiten. Deze vinden plaats op dinsdagavond of donderdagavond of za terdagmorgen. Voor belangstellenden wordt er een in formatie-avond georganiseerd over het vrijwilligerswerk in „De Samaritaan". De ze avond zal plaats vinden op maandag 15 maart 1982. Aanvang 20.00 uur. Mocht u meer informatie wensen, dan kunt u terecht bij.mevrouw J. H. Kor- terink-Ravensbergen of mejuffrouw E. van der Zwaai, maatschappelijk werk sters, telefoon 01870 - 2500, toestel 139. Ook kunt u informatie verkrijgen bij één van de volgende vrijwillig(st)ers: Nieuwe Tonge: mevrouw van der Sluijs, telefoon 01875 - 1402; Herkingen: de heer Huizer, telefoon 01876-294; Sommelsdijk: mevrouw Campfens, telefoon 01870- 3556; Middelharnis: mevrouw Mangnus, telefoon 01870-5883; D en B ommel: mevrouw van den B oo- gert, telefoon 01871 - 1235. Minister de Koning van Landbouw en Visserij gaat binnenkort met zijn collega Zeevalking praten, om het mogelijk te maken, dat mosselkotters buitenom naar en van de Waddenzee mogen varen. Deze kotters die hun thuishaven in Zee land hebben en die naar Yerseke moeten om hun lading mosselen die zij op het Wad hebben gevangen te lossen c.q. aan de handel aan te bieden, zullen als ruim 80 jarige maatregel, die dit buitenom varen verbood straks wordt ingetrokken, veel olie kunnen besparen en een niet geringe tijdwinst kunnen boeken iets wat vooral in de zomer van belang is. Want mosselen vormen een bederfelijke waar, in de hondsdagen. En het kan niet anders, of de intrekking moet een feit worden. Ex minister Braks, nu Kamerlid voor de C.D.A. heeft in zijn Ministeriële periode wel geleerd (en hij was het ook die er bij Minister Jan de Koning op aandrong) dat het belachelijk is, dat deze bepaling nog geldt voor stalen schepen, uitgerust met alle nautische ap paratuur die er bestaat en met radar, radio, marifoons en andere moderne za ken tot de best uitgeruste schepen behoren die er in Nederland varen. Hopenlijk dat op korte termijn een gun stige beslissing valt MELISSANT Op vrijdagavond 12 februari a.s. houden de Christelijke kleuter- en lagere school een gezamenlijke ouderavond. Op deze avond zal een medewerker van het Chr. bureau voor school- en beroeps keuze te Vlissingen een causerie houden over het onderwerp „Schoolkeuze en be roepskeuze". Daarna: „Een voedselreis naar Polen", een verslag in woord en beeld van een tocht naar Polen tussen Kerst en Nieuwjaar 1981, gemaakt door o.a. de heren van Alphen, Mackloet Poppe en Arensman van de Groen van Prinstererschool in Middelharnis. Ze maakten onderweg dia's en een filmpje. Ook op de latere tochten (Maliepaard) gemaakte foto's zijn tot dia's verwerkt Alle ouders hebben een persoonlijke uitnodiging gekregen, maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Aanvang óm half acht in de hal van de school aan de Beatrixlaan. De koffie is klaar om kwart over zeven. Dat hennen niet bepaald uitblinken in intelligentie is iedereen bekend. Maar het is de vraag of dit een reden is om deze arme hoenderen te martelen. Tenslotte hebben we de heerlijkste gerechten als omeletten, kippesoep, enz. aan hen te danken. De meeste consumenten zouden waar schijnlijk kippevel krijgen als zij wisten hoe de ongeveer 226 miljoen leghennen van de Europese Gemeenschap hun da gen in legbatterijen moeten slijten. Van alle Europese hennen zit 80% in leg batterijen. De overige 20% leeft op het erf (5%) of in kippenrennen of andere om heinde ruimten (15%). Hennen die in legbatterijen leven zitten opgesloten in hokjes waarvan de afmetingen van land tot land zelfs van bedrijf tot bedrijf sterk uiteenlopen. Maar het komt niet zelden voor dat hermen met zijn vijven opgepakt zitten in hokjes waar zij ieder niet meer dan 300 cm leefruimte hebben. Dat is bitter weinig: een vel papier van hetDIN- formaat A4 (21 x 29,7 cm) bijvoorbeeld heeft een oppervlakte van 623,7 cm^, ofwel meer dan twee keer zoveel als de ruimte waarover deze beklagenswaardige dieren beschikken Het spreekt vanzelf dat zij zich onder dergelijke omstandig- hede helemaal niet kunnen bewegen of zelfs ook maar met hun vleugels kunnen slaan. In de zomer van 1981 heeft de Europese Commissie zich het lot van deze hennen aangetrokken. Zij diende toen een reeks voorstellen in om de levensomstan digheden van de heimen te verbeteren (zie Eurofocus 30/81). De Commissie stelde voor dat iedere leghen over tenminste 500 cm^ moet beschikken en dat een hok minimaal een oppervlakte van 1600 cm^ moet hebben. Bovendien deed de Com missie voorstellen om verwondingen van hennen te voorkomen, over de verlichting van de hokken, de ventilatie, isolatie, enz. en over de verzorging en de gezondheids controle van de hennen. Deze voorstellen zullen binnenkort in het Europese Parlement besproken wor den. Het is nu al zeker dat dit debat niet vlekkeloos zal verlopen. In een recent rapport namelijk verklaarde de parlemen taire commissie voor de landbouw dat de producenten belangrijke investeringen moeten doen als de voorgestelde mini- mumoppervlakte van 500 cm^ per hen wordt goedgekeurd. Deze kosten zullen worden doorberekend in de eierprijs waardoor het moeilijk zal zijn tegen de eierproducenten van buiten de Gemeen schap te concurreren. De parlementaire commissie stelt dan ook een minimum- oppervlakte van 450 cm^ voor. De com missie voor milieubeheer, volksgezond heid en consumentenbescherming pleit daarentegen voor een minimumopper- vlakte van 600 cm^ voor de „lichte" rassen en van 900 cm^ voor de „zware" rassen. Naar de mening van de hermen zelf is nog niet gevraagd. Proost' Santé! Gesundheit' Salute! Mud in your eyeMiljoenen Europeanen spre ken deze woorden dagelijks uit Steeds meer mensen zoeken hun troost in alcohol omdat ze zich vervelen, alleen zijn of de spanningen van de moderne maatschappij niet langer aankunnen. Uit de laatste cijfers blijkt dat het alcoholverbruik in Europa hand over hand toeneemt Des kundigen maken zich zeer ongerust over deze ontwikkeling en zijn van mening dat alcohohnisbruik een langzame vorm van zelfmoord is. Groucho Marx zou op deze mededeling gereageerd hebben met de woorden: „Dat komt goed uit, want ik heb geen haast!" Het is wetenschappeUjk aangetoond dat stevige drinkers een grote kans maken aan een levercirrose of een hartaandoening te sterven. Mannen die drinken lopen het risico onvruchtbaar te worden en zwan gere vrouwen kimnen misvormde of gees telijk gestoorde kinderen ter wereld bren gen. Alcoholverslaving is tevens de be langrijkste reden waarom mensen in psy chiatrische ziekenhuizen moeten worden opgenomen. In Denemarken geldt dit zelfs voor 40% van de gevallen. Alcohol is er ook verantwoordelijk voor dat talloze vrouwen en kinderen mis handeld worden. En dan zijn er nog de auto-ongelukken met dodeUjke afloop en de geweldplegingen die hun oorzaak vin den in een overmatig alcoholgebruik. Ondanks de onvolledige en vaak tegen strijdige gegevens staat het onomstoteUjk vast dat het alcoholisme in Europa sterk verbreid is. Voorbeelden? Van de manne lijke bevolking van West-Schotland heeft 10% lichamelijke gebreken die door al coholmisbruik veroorzaakt zijn. Meer dan anderhalf miljoen Duitsers (uit de Bonds- repubUek) zouden aan alcohol verslaafd zijn. Deze percentages zijn eigenlijk niet eens verbazingwekkend als men weet dat de Europese Gemeenschap 70% van de wereldwijnproduktie en 50% van de we- reldbierproduktie levert, waarvan het leeuwedeel door de Europeanen zelf wordt opgedronken. Volgens Libero Lenti, een Italiaanse statisticus, is het alcoholverbruik gestegen omdat steeds meer mensen naar de fles grijpen. Sociologische studies wijzen uit dat alcoholisme niet langer veroorzaakt wordt door armoede of onwetendheid, maar door spanningen, vooral onder huis- vrouwe, jongeren en werklozen. Een aantal Europarlementariërs hebben onlangs verzocht een diepgaand onder zoek in te stellen naar het alcolhol- probleem in Europa. Zij willen met name weten wat voor invloed alcohol heeft op mensen en de samenleving in het al gemeen. Zij pleiten voor een groot scheepse anti-alcoholcampagne op zowel Europees als nationaal niveau. De parle mentariërs zijn van mening dat vooral jongeren een risicogroep vormen en dat er op scholen preventieve acties moeten worden gevoerd. Tenslotte eisen zij een strengere controle op reclame voor al coholistische dranken en pleiten zij voor een voorlichtingscampagne om mensen via de media te waarschuwen voor de gevaren van drankmisbruik. SINT ANNALAND Uienveiling van donderdag 4 februari 1982. Uien, maat veertig opwaarts, klasse twee N.L. 29,30. Uienprijs per honderd kilo gram. Aanvoer: achttien ton. THOLEN D'66 bij raadsverkiezing: Bij de vast stelling van de definitieve kandidatenlijst voor de Thoolse raadsverkiezing is Ma- rinus Geuze uit Poortvliet als lijsttrekker geplaatst De heer Geuze is landbouwer. Nummer twee is A. C. Arts uit St Maar tensdijk C.N. V. bestuurslid, drie is J. van der Reijdt uit Tholen, leraar Gem .Mavo, vierde is W. T. A. G. M. van denBergh uit^ Tholen, afdelingsvoorzitter. De vijfde is A. H. G. Steketee-Bijl uit St Maartens dijk en de laatste is drs. W. Heijbroek uit Tholen. Deze middag, georganiseerd door de kring Z. W. Nederland van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur en het consulentschap voor de Tuinbouw „Zuid-West Nederland", wordt gehou den op dinsdag 16 februari a.s. in het HUIS VAN NASSAU, Lange Nobel straat 2 te Zierikzee. Aanvang: 14.00 uur. Door allerlei omstandigheden neemt de gladiolenteelt in het Zuid-Westen af. Veel gladiolentelers vragen zich dan ook af of er voor hun bedrijf andere bloembollen telers zijn die de gladiolenteelt geheel of gedeeltelijk kunnen vervangen. AGENDA - Opening door de voorzitter de heer L. Arensman - Inleiding door de heer K. E. Schik, bloembollenvoorlichter bij het Consu lentschap voor de Tuinbouw „Zuid- West Nederland", over: De huidige problematiek in de gladiolenteelt en de mogelijkheden voor de tulpenteelt in Zuid-West Nederiand. - Inleiding door de heer A. v. d. Zwet bloembollenvoorlichter bij het Consu lentschap voor de Tuinbouw te Hoorn, over: De mogelijkheden voor de teelten van, lelie, narcis en iris in Zuid-West Nederland. - Een FORUM bestaande uit de in leiders en telers die reeds ervaring heb ben met deze teelten in Zuid-West Nederland zal de vragen beantwoorden. ,^^^^^i^'^^' 4:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 5