Vrijwilligersmedailles voor succesvolle P.T.T.'ers ouddorp: Feest bij sleuteloverhandiging 1000e woning van W.B.V. ,,Beter Wonen Weer reeks processen-verbaal bij tweede verkeerscontrole 4^^ - k^^ Stichting Icinderboerderij Hernesseroord met prachtige oift verrast R.P.F. afdeling Goedereede opgericht Karen Tienkamp in Middelharnis Oude Tonge werd door stankgolf geplaagd J Middelharnis: Korting Bibliotheekabonnement |Uw huis verkopen TAMBOER Zaterdag oliebollenactie in Middelharnis 54e Jaargang DINSDAG 9 FSBRUARI 1982 No. 5066 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week- dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Dinsdagavond 2 februari j.l. werd de Stichting Kinderboerderij een bedrag van 1000,aangeboden door een groep medewerkers van Flalckee Bakkerij B.V. te Dirksland. Het is reeds de tweede keer dat de stichting op deze manier door dit bedrijf wordt bedacht. In november 1978 stelden de medewerkers een prijs, die zij gewormen hadden in verband met het uitstekende arbeidsklimaat in hun bedrijf, beschikbaar voor de Stichting Kinder boerderij Hernesseroord. Ook nu werd bij monde van de heer Wolfert uiteengezet, hoe men dankzij een prettige samenwerking nog zeer goede bedrijfsresultaten bereikt, waarvan men graag uit sociale bewogenheid iets ter beschikking stelt voor een goed doel. Een andere medewerker, de heer Los, over handigde het geld aan de heer M. N. op vrijdag 5 februari j.l. is in de ge- niccntc Goedereede bestaande uit de woonkernen Stellendam-Goedereede- Ouddorp - een kiesvereniging van de Reformatorische Politieke Federatie op gericht De belangstelling voor deze bijeenkomst - 35 personen - en het groeiend leden aantal zijn voor het bestuur aanwijzingen dat in deze gemeente dringend behoefte bestaat aan een politieke partij met grond beginselen zoals in het basisprogram van het RPF is vastgelegd. Dhr. Edewaard, voorzitter van de Stichting Kinderboerderij Hernesseroord te Middethamis, ontvangt hier uit handen van dhr Los, één der medewerkers van Flakkee BakkerijB. V. te Dirksland, een bedrag van f 1000,ten bate van de kinderboerderij. Edewaard, voorzitter van de Stichting Kinderboerderij Hernesseroord. In een harte) jk dankwoord sprak de heer Edewaard de iioop uit, dat het bedrijf haar werk op dezelfde manier zal kunnen voortzetten en wenste haar voor de toe komst veel Sukses toe. Het geld za: worden besteed aan pro- jekten, die no.^ op het verlanglijstje staan van de stichtiag. LIRKSLAND Jaarverg. ,,De Christenvrouw" Voor de ms altijd verbonden aan de jaar vergadering woensdag 17 februari a.s. kunt u zich nog opgeven t.m. 12 februari a.s. bij mevr. Melissant, tel. 01877 - 2419. De bijeenkomst vangt aan om 19.45 uur en wordt gehouden in „Onder de Wiek". Na een uiteenzetting van de voorzitter- de heer A. W. de Ronde - omtrent het hoe en waarom bleek ook dat de poging op samenwerking met de SGP op niets was uitgelopen. Vrijdag en zaterdag houdt Youth for Christ weer een bootactie met de Flora Bastiana. Vrijdagavond is er voor ieder een gelegenheid om binnen te lopen, koffie te drinken, een praatje te maken, boeken te bekijken enz. Zaterdagavond 13 februari brengtKaren Tienkamp haar programma „The way You are". Het is een afwisselend pro gramma met zang en muziek. Plaats van handeling: de mobiele Youth for Christ Koffiebar gelegen in de haven van Mid delhamis, aan de kant van de Spuistraat. Middelharnis - Sommelsdijl( Namens de C.V.B, nodigen we u weer hartelijk uit op dinsdag 16 februari 's middags half drie in „de Hoeksteen". Mevr. Buth-van der Laan zal ons vertellen over: 1 dag in het Jappenkamp. Als u vervoer nodig hebt, kunt u dit melden bij: mevr. C. Bienefelt, tel. 3428 en mevr. E. Groeneveld, tel. 2773. De bewoners van Oude Tonge zijn zaterdagmiddag vanaf 4 uur geplaagd door een zware stank die zich over en door het dorp verspreidde. De stank leidde tot een prikkeling van de ogen en hoofdpijn en enkele kleuters hebben zelfs overgegeven. Omdat men niet wist waardoor de stank veroorzaaict werd heeft enige tijd de angst geheerst dat de lucht giftig zou zijn. De gevolgen zijn gelukkig meegevallen maar Oude Tonge heeft een akelige mid dag gehad die zich maandagmiddag nog eens, zij het in veel lichtere mate, her haalde. De Milieudienst van Rijrmiond waartoe veel klachten werden gericht heeft aan de hand van genomen watermonsters uit de Krammer, vastgesteld dat het ging om de stoffen benzine, tolueen, xyleen, acetaat en dekalyne waarvan de laatste de groot ste boosdoener blijkt te zijn. Door de Rijkspolitie te water is in middels de waarschijnlijke dader opge spoord. Het is waarschijnlijk dat de stof fen op de Krammer zijn geloosd door een tanker die op weg was van Rotterdam naar Antwerpen. i t Directeur Lankhorst van het Post kantoor te Middelharnis heeft vrij dagmiddag gevolg kunnen geven aan zijn streven de bedrijfs-Zelf- beschermingsploeg eens in 't zon netje te zetten. „Dat hebben ze wel eens verdiend!" vond dhr. Lank horst en vrijdagmiddag werd de uitreiking van een aantal vrijwilli gersmedailles extra luister bijgezet door de aanwezigheid van burge meester van Welsenis en Brand weercommandant M. Peekstok. Had dhr. Lankhorst met wat zelfspot nog herinnerd aan de hilariteit die deze zomer in Goeree opsteeg toen op de daar ge houden eilandelijk brandweerwedstrijd de PTT brandweer een wiel van de pomp verloor, de prestatie die geleverd werd was toch maar goed voor een tweede plaats, waarmee vele andere, die wel beschikten over „glimmend materieel" een tikkeltje beschaamd werden gezet. Noch dhr. van Welsenis, noch dhr. Peekstok keken vreemd van die goede afloop op want de goede faam van de PTT'ers was hen al vooruitgesneld waar om burg. van Welsenis de PTT brandweer dan ook als de 5 e ploeg van de gemeente Middelharnis aansprak en waardeerde. Dhr. van Welsenis vond het wat knap dat de PTT'ers het andere ploegen op diverse wedstrijden „razend lastig" maken en de verdiende trofeeën, geplaatst in een vol geworden prijzenkast herinneren eraan dat de ploeg goed geoefend- en op zijn taak is voorbereid. Spr. had er alle waardering voor dat er vrijwilligers zijn die dit werk willen doen en een hoge bekwaamheid willen bereiken zodat op het kritieke ogen blik, in oorlog of vredestrijd, de passende hulp kan worden geboden. Met genoegen ging dhr. van Welsenis dan ook over tot de officiële uitreiking, eersten van het diploma Hoofdbrand wacht aan dhr. H. Buth en voorts van de vrijwilligersmedailles, voor 10 jaar aan de heren A. D. Melissant en W. Hanenberg, voor 15 jaar aan de heren H. Goede- gebuur, P. Taaie en C. A. Kooijman. M Mevr. Berbera Akershoek-Meijer (74) uit Ouddorp zal zeker niet gedacht hebben dat ze nog eens samen met de burgemeester in de krant zou komen! Haar verhuizing van de Hofdijksweg naar D iepen- dorst 26 zou zich geruisloos hebben voltrokken als niet juist haar nieu we home door de Woningbouwver. ^!s c'e duizendste in haar bezit zou zijn aangemerkt Dat betekende dat de sleutel heel officieel werd overhandigd en dat donderdag middag bij dat ceremonieel zo'n honderd belangstellenden op de stoep stonden, genodigd door de Woningbouwver. die meende dat aan een zo „heugelijk en gedenk waardig feit" best enige luister mocht worden bijgezet. Een groot deel van de genodigden nam binnen in de woningen een kijkje en men constateerde alom dat de bewoners van de 17 gebouwde bejaardenwoningen er heel riant bijzitten, zoals dat ook gezegd kan worden van de bewoners van de beide aangepaste woningen waarmee het com plex werd gecompletteerd. Ook het uit zicht is riant omdat er ruimte was voor de aanleg van een plantsoen met een wandel pad, een heel ander beeld dan aanvanke lijk de bedoeling was geweest waarom burg. van Velzen wat blij was dat het oorspronkelijke plan niet kon worden uit gevoerd en plaats maakte voor deze bouw, gestalte gegeven door bouwbedrijf van den Nieuwendijk en ontworpen door te- kenburo D. Vroegindeweij te Middel hamis. „Een ideale plaats voor bejaardenwo ningen, temeer ook omdat ze vlakbij het dorpscentrum liggen", liet ook „Beter Wonen" voorzitter A. Mierop weten en hij raadde de bewoners aan er een fijne leefbare woongem.eenschap van te maken en dat lijkt waarlijk wel te zullen lukken. De bewoners zaten tenminste nu al wel gemoed samen in het Verenigingsgebouw waar zou worden gerecipieerd. Mevr. Akershoek kreeg daar uit handen van dhr. Mierop een groot levensmiddelenpakket omdat ze zo dacht hij in de komende dagen nog heel wat aanloop zou krijgen.... Een korte terugblik op het onstaan van de woningbouwvereniging leerde dat op 22 oktober 1953 te Stellendam de Woning bouwvereniging „Beter Wonen" was op gericht met Stellendam als werkgebied. Op 1 januari 1956 had de Ver. 86 wo ningen, in 1960 waren het er 101In 1966 werd de naam van de Ver. gewijzigd in „Beter Wonen" te Goedereede en in 1967 ging ook Ouddorp tot het werk gebied behoren waarmee het woningbezit in 1968 tot 500 was toegenomen. Nadat in 1978 het 25 jarig bestaan was herdacht werd thans een nieuwe hoogtepunt bereikt in het gereedkomen van de 1000ste wo ning. „Beter Wonen" werd er hartelijk mee gefeliciteerd door burg. van Velzen die en passant de bestuurders een compliment bracht voor de wijze waarop zij ten dienste van de gemeenschap hun taak verrichten. Dhr. L. Visser die namens de Com missarissen het woord voerde en aan de wieg had gestaan van „Beter Wonen anno 1953" verklaarde eerlijk toen nooit te hebben kunnen denken dat de 1000e woning in Ouddorp uit zou strekken over de kop van het eiland", zo bezag dhr. Visser en de concentratie leek hem goed te zijn bevallen, „want" zei hij: „in al die jaren die ik er bij betrokken ben hek ik nooit zo'n mooi moment beleefd als dit nu we de duizendste woning hebben bereikt!" Alle verwachting had dhr. Visser ervan dat het met de leefbaarheid in het nieuwe blok waarlijk wel gaan zal en nu hij toch in het openbaar de handelingen van de Wo ningbouwvereniging besprak liet hij hen die klachten hebben weten dat er hard wordt gewerkt aan de verbetering van oudere huizen naar een peil zoals dat in 1982 mag worden verlangd. Een rij van sprekers zou hierna volgen, tw. de architect dhr. Vroegindeweij, de bouwer, dhr. C. A. v. d. Nieuwendijk, dhr. L. Dorsman namens de Rabobank, hij bood voor het plantsoen twee zitbanken aan, dhr. H. Stuurman van de woning bouwvereniging Middelhamis, dhr. J. A. Biemond namens de Rabobank Stellen dam en Goedereede en tenslotte dhr. Hans Hameeteman die namens de be woners een hartelijk dankwoord sprak. MIDDELHARNIS De Gemeenschapsbibliotheek houdt van 22 tot en met 26 februari 1982 een inschrijvingsweek. Overdag kunt u dan in de bibUotheek terecht van 10 uur 's och tends tot 5 uur 's middags. Wanneer u in deze week komt krijgt u op uw abonne ment 2,50 korting. De lezerskaart kan dan in april, nadat de bibliotheek is ge opend, gehaald en betaald worden. Het abonnement bedraagt 12,50 per jaar (in de inschrijvingsweek 10, voor65-l- enC.J.P./10,perjaar(inde inschrijvingsweek 7,50); voor jeugd tot 18 jaar is het abonnement gratis; voor mensen, die al een bibliotheekabonne ment hebben bij een andere bibliotheek, bestaat de mogelijkheid overgeschreven te worden. Inschrijfformulieren kunt u gratis af halen bij de Gemeenschapsbibliotheek, Zandpad 162, Middelhamis en hetDiek- huus. Kerkepad 1 te Middelharnis. Mocht u in deze week geen kans zien overdag uw inschrijfformulieren in de bibliotheek te brengen, dan kunt u ze ook in de brieven bus deponeren. SCHERPENISSE Boerderij gehandicapten: De Stich ting „Boerderij Gehandicapten Scherpe- nisse" is in onderhandeling over het ge- bmik van een boerderij aan de Veer- hoeksewegte St. Maartensdijk. De zaak is bijna rond. De Stichting wil deze boerderij gebmiken voor een woon-werk-project voor 6 gehandicapten. Zaterdag 13 febraari zal de Herv. Jeugd- raad een oliebollenactie houden. Vanaf half tien 's morgens zullen leden van de jeugdclubs langs de deur komen met vers gebakken oliebollen. De opbrengst van deze actie is bestemd voor een opknapbeurt van Het Jeugd honk, waar diverse clubs iedere week bij elkaar komen. Er iZal dit jaar ook weer een bazar en rommelmarkt worden gehouden in de Ring. De opbrengst hiervan komt ook ten goede aan het Jeugdhonk. Het stramien van hetGemeentehuis, wat ook is uitgegeven door de Jeugdraad, vindt goede aftrek bij de nijvere bor- duursters. EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Rotterdam- Centmm. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Ze zijn nog te koop bij Modehuis Borg- dorff te Sommelsdijk. Als u interesse heeft, wacht niet te lang meer, want ze zijn maar eenmalig gemaakt De tweede van de reeks aan gekondigde Verkeerscontroles door de Verkeersgroep van de Rijkspoli tie vorige week woensdag 3 fe bruari gehouden, lieeft weer een reeks processen-verbaal tot gevolg gehad, terwijl het aantal gecontro leerde voertuigen nog vrij beperkt was; tachtig in totaal. O.m. werden er vier gladde banden aan getroffen en twee chauffeurs reden met een verlopen rijbewijs. Twee van de ge controleerde wagens hadden een lekke uitlaat, één een defecte richtingsaanwijzer en tweemaal werd geconstateerd dat per sonenvervoer in, de laadruimte plaats vond. Twee overtredingen waren er ook omdat de trekhaak het zicht op de num merplaat ontnam. Vooral op dit dikwijls voorkomende euvel zal bij de komende controle en in de tussenliggende periode extra worden ge let. De politie weet haarfijn bij welke merken de nummerplaat bij aanwezig heid van een trekhaak verplaatst dient te worden en wanneer men weet dat de eigen auto aan dit euvel mank gaat lijkt het verstandig de overtreding ongedaan te maken. Een proces verbaal kost 50, en het lijkt verstandiger dat dan maar aan de voorkoming ervan te besteden. De politie herinnert er ook aan dat vanaf 1 februari het nieuwe deel III achter de voorruit moet zijn aangebracht. 4- 4- 4 c3 a a B ^*3 B a Cl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1