EIIIVI1DEn-l1IEUW5 Raad Dirksland liever knock out dan uit de ring weg te lopen Rijnsburger MEDEWERKERS BODEMONDERZOEK AKTIE 68 UITZENDBURO RENATA Discussie over subsidie-verordening sociaal-cultureel werk. |Uw huis verkopen TAMBOER Dhr. B. A. de Gast herdacht 2e Blad DINSDAG 2 FEBRUARI 1982 No. 5064 Dirkslands gemeenteraad heeft in de vergadering van donderdagavond een hele pil gehad aan de vaststelling van de subsidieverordening sociaal cultureel werk. In zijn algemeenheid was er wel waardering voor het, door het College overlegde werkstuk, maar op een vitaal onderdeel werd door de raad overtuigend tegengas gegeven. Dat was waar het College voor stelde de korting van 6,6% die het Rijk op haar uitkering aan de gemeenten toepast niet ten laste te brengen van de subsidie ontvangende instellingen. „Wij zijn van mening dat het om redenen van zorgvuldigheid niet opgaat om de verenigingen te korten op de in het vooruitzicht gestelde subsidie als gevolg van op de valreep door het rijk aangekondigde bezuinigingen", zo motiveerde het College zijn standpunt daaromtrent Al in april 1980 was aan dhr. M. Rooij bouwvergunning onthouden voor een wa- Dhr. D. A. H. van Dis was de belang rijkste opposant tegen deze stellingname. Hij vond het uitermate onlogisch dat een gemeente die zelf wordt gekort die korting niet ook toe zou passen in de subsidie toedeling, terwijl de raad thans werd voor gesteld die korting uit eigen middelen bij te passen. De raad bleek toch gevoelig voor de redenering van dhr. van Dis, hoezeer burg. Bos ook terugkaatste dat het in dezen een zaak van zorgvuldigheid is. „Wij hebben al met ze gesproken en er zijn verwachtingen gewekt. Het is daarom in het belang van de verenigingen om het beginsel van zorgvuldigheid goed in acht te nemen" hield de voorzitter staande. Overigens zullen de verenigingen er niet op tekort komen nu het voorstel van Dis werd aanvaard. Waar het College had voorgesteld 20% van de alg. kosten van de ver. te subsidiëren maakte dhr. van Dis daar in zijn voorstel 40% van, maar wel bedong het voorstel dat er op het gehele subsidie pakket 6,6% zal worden gekort. Oorspronkelijk lag het subsidiebedrag hier en daar hoger dan de thans overeen gekomen 40% maar toen nog werden de eigen inkomsten in mindering gebracht. Nu worden die niet meer in de subsidië ring betrokken. Het voorstel van Dis kreeg ook de in stemming van de PvdA fractie waarvan dhr. Eshuis zijn zorg om de voorgestelde 20% kenbaar had gemaakt. Graag stemde hij in met de door van Dis genoemde 40%, „wanf zo had dhr. Eshuis gerede neerd „sommige verenigingen hebben geen eigen inkomsten en ze zouden dan mooit zitten met een minimale subsidie van 20% waarvan ze niet rond zouden kunnen komen". „Zo'n vereniging die helemaal geen eigen inkomsten kan verwerven zou zich dan toch moeten afvragen of haar be staansrecht wel wortelt in de samenle ving", weerlegde de raadsvoorzitter, „wanneer je je bestaansrecht ontleent aan de ontvangen subsidie is het geen subsidie meer maar is het een financiering ge worden. „Maar zo'n vereniging kan toch een nuttige sociale functie vervullen en zelfs tot een steeds grotere komen" wierp dhr. Eshuis tegen. Het leek hem en de meer derheid van de raad goed om in te stem men met het voorstel van dhr. van Dis. Alleen de 3 aanwezige leden van de SGP fractie en weth. de Bonte verklaarden zich tegen. Windsurfen op zondag In de novembervergadering van vorig jaar gaven B en W al antwoord op vragen van de SGP fractie over de bij Herkingen gehouden windsurfwedstrijd op een zon dag in augustus. De politie heeft daar omtrent een rapport opgemaakt waaruit B en W distilleerden dat nauwelijks zorg behoeft te bestaan voor een herhaling gezien de zeer geringe belangstelling voor het evenement. Wel vroeg dhr. Joh. Kalle (SGP) zich af waaraan de rapporteur heeft afgemeten dat de grote tent ver genoeg van de be bouwde kom heeft gestaan. „Heeft hij dat afgemeten aan het aantal geproduceerde decibels of aan het aantal klachten", vroeg dhr. Kalle zich af Dat de tent niet ver genoeg weg had gestaan was voor hem meer dan duidelijk omdat hij 's middags, tijdens kerkbezoek in de kerk de muziek termolen op een buitendijks gelegen per ceel. In de junivergadering van dat jaar verklaarde de raad een beroepschrift van dhr. Rooij ongegrond waarna door dhr. Rooij tegen die beslissing een AROB procedure is begonnen. De behandeling daarvan zal plaats vinden op 23 februari a.s. en aanvankelijk stelde het College voor geen verweer te voeren omdat dhr. Rooij de grond inmiddels heeft verkocht aan Staatsbosbeheer. „Het heeft naar onze mening weinig zin om nog langer energie te verspillen aan deze zaak", liet het College weten, maar een en ander kwam toch weer in een ander licht te staan nu duidelijk was geworden dat het gebruik van de grond voorshands niet zal ver anderen. Derhalve.... toch maar verweer al twijfelt een flink deel van de raad aan de goede afloop ervan, zeker dhr. Poortvliet Hij betoogde dat de Kroon al in 19 79 heeft uitgesproken dat aan het normale onder houd geen beperkingen gesteld mogen worden. „De gemeente kreeg eenjaar en 6 maanden de tijd om een nieuw bestem mingsplan op te stellen maar dat is niet gebeurd. Om ons gezicht te redden kun nen we die bouwvergunning maar 't best gauw verlenen" stelde dhr. Poortvliet voor. Dhr. Struijk (SGP) dacht er soortgelijk over: „ik ben ook bang dat de gemeente het zal verliezen; die molen komt er ge woon" meende ook hij. Op zijn wijze zei dhr. T. van Prooijen er het volgende van: ,,de meerderheid van de raad heeft de vergunning toen geweigerd en je zou wel een flauwe vent wezen wanneer je die vergunning nu wel gaf; dat zou een bestuur zonder enige gehalte zijn. Laat de AROB rechter in Den Haag het maar opknappen". Dat de gemeente het gaat verliezen was voor dhr. van Prooijen voor 100% zeker: „....maar goed.... zei van Prooijen.als we knock-out geslagen worden liggen we in de touwen, dat is eervoller dan tevoren uit de ring weg te lopen". „Als de familie Rooij morgen daar een meulentje gaat bouwen dan kun nen wij daar gewoon niks aan doen!" „CRM heeft die grond verworven en als die een molen nodig acht dan heb ik er vrede mee", vond dhr. van Dis (CDA). Maar ook hij wilde niet nu rechtsomkeert maken, waarmee de raadsvoorz. burg. Bos het helemaal eens was: „we moeten achter onze besluiten staan en die kuimen verdedigen". Instelling nieuwe commissie Een heet hangijzer werd ook het voorstel van het College tot de instelling van een vaste commissie van advies voor finan ciën. Er bestaan al meerdere raads commissies en om doublures te voor komen leek het het College goed mogelijk zo niet gewenst met de komst van de commissie voor de financiën een tweetal andere commissies op te heffen, tw. de commissie gemeentewerken en de sport- adviescommissie. De raad vond dat ech ter helemaal niet zo'n goed idee en zoals 't heet „na ampele discussie" werd dan ook besloten de beide genoemde commissies gewoon voort te laten bestaan en de nieuwe commissie voor de financiën daar naast in 't leven te roepen. Dhr. Koningswoud (SGP) had de op positie tegen het Uquideren van de beide genoemde commissies ingezet, gevolgd door dhr. van Dis die het ook zonde zou vinden een paar goed functionerende commissies te laten verdwijnen en ook uit de PvdA fractie kwam, bij monde van de heer de Berg eenzelfde geluid. De heren vonden dat een alleen aanwezige com missie voor de financiën wel een erg zware commissie zou worden, bovendien maar „bemand" door 4 fractievertegenwoordi gers. De voorgestelde opheffing leek dhr. van Dis temeer onlogisch omdat het in een commissie als die voor Gemeentewerken ook over soms kleine dingen gaat. Liever was het hem dat de commissie voor de financiën niet daarmee vermoeid zou worden maar zich b. v. meer zou toeleggen op de vraag en de controle of bestedingen plaats vinden zoals ze zijn begroot en b.v. het nazien van de gemeenterekening. De gehoorde kritiek had de voorz. kenne lijk wat aangeslagen, „want", zei hij, „bij een voortbestaan van de overige commis sies kun je je de noodzaak van de instelling van een nieuwe afvragen". De voorz. meende uit de commentaren te proeven dat wat wordt teruggehuiverd voor de inderdaad zware commissie terwijl het er in de andere commissies zelfs wat gezellig toe kan gaan.... „Die opheffen zou een stap achteruit betekenen", hield dhr. van Dis vol: „je kunt het toch niet maken om de kleinere zaken van Gemeentewerken en Verkeer in de commissie voor de financiën te bren gen?" de ui die tegen een stootje kan én die vroeg oogstbaar is Aan het begin van de vergadering heeft burg. Bos woorden gesproken ter nagedachtenis van dhr. B. A. de Gast. Daarin memoreerde dhr. Bos het raadslidmaatschap van dhr. de Gast voor de SGP van 1 januari 1966 tot oktober 1971, de periode na de gemeentelijke herindeling. Daarvoor was dhr. de Gast eenjaar raadslid en wethouder in Sommels- dijk tot welke gemeente Kralingen toen behoorde. Om gezondheids redenen nam dhr. de Gast in 1971 ontslag maar tot 1975 bleef hij gemeentelijk vertegenwoordiger in het bestuur van het ziekenhuis. „Door zijn maatschappelijke en kerkelijke functies was hij een be kende figuur in de Dirkslandse samenleving waaraan hij thans na een lange lijdensweg is ontvallen" betreurde de voorz. De raad nam staande enkele minuten stilte in acht. Van weth. de Bonte mogen die twee echter wel weg, daar maakte hij allerminst een geheim van: „....eigenlijk hollen commissies de taak van B en W wat uit, ik ben niet zo commissie-achtig", waarmee dhr. de Bonte had gezegd. Hij zat daarmee in 't spoor van dhr. J. L. Poortvliet die het evenmin op een veelheid van commissies heeft begrepen. Een voorstel van dhr. Koningswoud zou tenslotte tot de oplossing leiden. Het aan tal taken van de nieuwe commissie werd daarin afgeperkt en besloten werd dan ook die in het leven te roepen en de beide anderen voort te laten bestaan. Met de stemmen van de 3 aanwezige PvdA leden tegen werd besloten tot aan koop van 14 ha grond van de gezusters Both waaronder ook de 6000 m^ die nodig zullen zijn voor de aanleg van een nieuwe begraafplaats te Melissant. De PvdA fractie wil het liever aan laten komen op een onteigeningsprocedure. Wij gaan ons niet in een avontuur storten", verklaarde dhr. de Berg. Hij vond de prijs overvraagd. Het leek de voorz. echter niet verstandig het op onteigening aan te laten komen omdat de rechter er wel eens een minder gewicht aan zou kunnen hechten dan de raad er aan wil geven. Hij zou kunnen beoordelen dat de behoefte aan grond voor een begraafplaats niet urgent is om dat er in dezelfde gemeente (b.v. in Dirks land) begraafplaats voldoende aanwezig is. Intrekking verkoopbesluiten Met grote spijt moest de raad gevolg geven aan het voorstel tot intrekking van een besluit tot verkoop van grond aan dhr. de Jong, gelegen aan het bedrijventerrein aan de Philipshoo^esweg. Dhr. de Jong, wiens bedrijf gebaat is met ligging aan het water heeft een bedrijf in Ellemeet ge huurd. Kernwapen-motie aangenomen Bij de voorstellen die vervolgens nog werden aangenomen was ook de motie zoals in de vorige vergadering door dhr. van Dis aangereikt n.a.v. het debat dat in die vergadering ontstond over de zgn. motie Hellevoetsluis waarin de gemeen ten een absoluut nee laten horen op de plaatsing van kernwapens op hun grond gebied. Dhr. van Dis slaagde erin meer sympathie op te wekken voor de motie zoals die door het CDA wordt onder schreven. Daarin wordt gewezen op de ongerustheid die over de aanwezigheid van kernwapens bestaat. De beste weg om deze wapens terug te dringen ligt in een eendrachtige en actieve, kritisch solidaire opstelling van de regering in het overleg met de Navo bondgenoten. In de motie wordt erkend dat een praktische uit voering van een gemeentelijk „nee" ten zeerste betwijfeld wordt, maar de regering wordt erin opgeroepen volharding en saamhorigheid te betonen om in samen werking met bondgenoten alles in het werk te stellen om de kernwapens in de wereld wezenlijk terug te dringen. De motie kreeg niet de instemming van de SGP fractie die het erop houdt dat het al of niet plaatsen van kernwapens een zaak is van de lande- lije Overheid. Het was ook het standpunt van het College. Binnenkort hebben wij weer te OOLTGENSPLAAT EN OMGEVING werk voor ervaring niet noodzakelijk voor de assistentie bij de kabel- en boorploegen. (geen graafwerk). Dit projekt duurt ca. 3 maanden. Mensen in het bezit van een groot rijbewijs, genieten de voorkeur. Goede beloning en alle sociale voorzieningen. Reiskosten en onkosten worden vergoed. Als u geen bezwaar hebt tegen buitenwerk kunt u voor verdere informatie bellen met IVlijnsherenlaan 223 D ROTTERDAIVI Tel. 010-863422 vraagt u naar Franta Wiidmann Donderdag 4 februari zijn wij in Ooltgensplaat voor nadere informatie had gehoord. bij Juffrouw Wagner. Renata werd uit- haarbijje, zolang als het kan, God zal ook van af haar jeugd in alles toe, ik geloof gestuurd, een grote blikken trommel haar leiden en alle dingen zullen zijn, niet, dat hij ooit in iets haar wil dwars- kwam te voorschijn, werd op tafel gezet en zoals Hij het wil". boomde. Ze ging niet naar school, maar Reis naar Warschau- Polen met ook Ouddorpse hulpgoederen Maandag 18 januari om 9 uur zijn Ge rard Euser en Henk Kreukniet naar War schau gegaan. Ze hadden meer dan 20 ton aan levensmiddelen, medicamenten en kleding bij zich. In Ouddorp werd door verschilleden collecten en giften het enorme bedrag van 16.000,behaald. Met acties in di verse winkels werd er nog voor 4.000, aan levensmiddelen opgehaald. Boven dien was er 7 ton kleding verzameld. Dit alles maakte dat er een aanhanger ge koppeld kon worden aan de vrachtauto, die klaarstond met goederen uit de ge meente H. I. Ambacht Toen ze dinsdag Polen binnenreden was de eerste indruk van de chauffeurs: we rijden een oorlogsgebied binnen. Aan de grens moesten ze 3 uur in de kou wachten omdat ze ook veel post hadden mee genomen. Als ze onderweg stopten wer den de deuren opengemaakt en vroegen de mensen om eten. Buiten Warschau wer den ze opgewacht door mensen die hen naar de losplaats brachten. Grote delen van de stad zijn afgesloten. Rijen van 500 mensen wachten voor lege winkels. Op de plaats van bestemming (een school gebouw) stonden 50 vrouwen en enkele mannen al te wachten. Ze hebben de hele nacht door 5 hoge, steile trappen op gesjouwd met dozen en pakken. De nacht en de volgende dag hebben de vrouwen de kleding uitgepakt en pakketten klaar gemaakt. Veel pakketten gingen naar een groot kinderkoor, die voor de chauffeurs wat liederen zongen. De kinderen straal den van blijdschap toen ze hun pakket kregen. Ze hebben ook veel gehoord en gezien. Om 11 uur 's avonds mag er niemand op straat Drie minuten over 11 was er nog een bus met mensen. Ze werden er ter plaatse uitgehaald en afgeranseld. Toen de chauffeurs op weg waren naar huis is het nog even kritiek geweest Gerard werd vlak voor de grens uit de wagen gehaald en moest mee naar een soort hok. Hij werd beschuldigd van het omver rijden van een paaltje, dat er echter al jaren moest liggen. Zijn eerste gedachte was: wij zijn voorlopig nog niet thuis. Bovendien had hij nog een fotorolletje bij zich. Hij zag nog kans om dit aan Henk te geven. Ondanks de brieven in het Pools die hij Uet zien, dat hij met geschenken uit Nederland kwam, werd er ontzettend ge scholden op hem. Hij werd gefouilleerd. Ook moest hij 500,betalen. Daar hij geen Pools geld meer had, moest er nog gewisseld worden. Omdat hij iets verkeerd begreep, door het taalprobleem, kwam hij weer in moeilijkheden. Aan de grens op de terugweg moesten ze weer uren wachten, omdat ze ook post mee terugnamen. De medicamenten, voor een ziekenhuis mochten ze zelf niet wegbrengen. Dit zou worden gedaan door de mensen die hiel pen met lossen. Vrijdagavond 6 uur waren ze weer thuis. 1981 bracht gom. Dirksland 125 inwoners meer De bevolking van de gemeente Dirks land is vorig jaar met 125 zielen toe genomen tot 6868 inwoners per 1 januari 1982. In Herkingen vermeerderde de bevolking met 6, in Melissant met 12 en in het dorp Dirksland met 107, totaal in de hele gemeente 125. Herkinge had per 1 januari van dit jaar 1231 inwoners,- MeHssant 2000 en het dorp Dirksland 3637. De bevolkingsvermeerdering werd be haald dankzij een geboorte-overschot van 44 (103 geboortes tegen 59 overlijdens) en een vestigingsoverschot van 81 (213 vertrokken tegen 294 verstigingen). SINT ANNALAND Extra Kerkdienst- Voor de Gerefor meerde Gemeente van Sint Annaland hoopt D.V. op zaterdag 6 februari des avonds om 19.30 uur (half acht) voor te gaan in de Dienst des Woords ds. J. van Haaren uit Amersfoort. THOLEN Ophaaldienst oud papier: De Kon. Muziekvereniging Concordia heeft de ophaaldienst voor oud papier gewijzigd. Door het uitvallen van een vrachtauto heeft men de kom Tholen in 3 wijken verdeeld, 1 wijk op iedere eerste maandag van de maand, 1 wijk op de eerste zaterdag van de maand en 1 wijk op vrijdag voor afgaande aan de eerste zaterdag van de maand. De'bewoners van Tholen hebben hierover van Concordia een brief ont vangen in welke wijk zij zijn ingedeeld. VERVOLGVERHAAL door A. van Hoogstraten-Schoch D. A. Daatnen 's-Gravenhage 16-------------------------------------- Over de toekomst van een paar mensen kinderen wordt zo maar niet in een paar minuten beslist, ik zal eens rustig over alles nadenken en dan met je moeder komen spreken". Renata voelde zich wat teleurgesteld. Een zelfopofferende daad doet een mens gaarne spontaan en dan wil hij ook, als 't kan, even snel de vruchten van zijn daad zien rijpen. Ze had diezelfde avond naar Jaap willen gaan, hem in eens een schone toekomst ontsluiten en hem gelovig en zachtmoedig ter ruste zien gaan. Maar het gaat in het leven nu eenmaal heel anders en een kind leert beetje bij beetje de grote levensles, die een volwassene soms te veel tot eigen schade vergeet, dat „zij, die sterk zijn, hebben leren wachten". VUFDE HOOFDSTUK Een bezoek op het kasteel Ds. Blankestein bracht een lang bezoek geopend. De predikant keek door zijn grote brille glazen naar allerhande paperassen, die geel waren van het Uggen. Nu en dan kon hij een uitroep van verbazing niet achter houden, soms sloeg hij zich op de knieën en gebruikte zijn gewone uitroep van ver bazing: „Maar! maar!" Eindelijk keek hij juffrouw Wagner ver ontwaardigd aan en zei: „Weet u wel, dat u het kind groot onrecht hebt gedaan, door dit alles achter te houden? U hadt mij dit eerder moeten zeggen, ik zou gezorgd hebben, dat het kind een opvoeding had gekregen, waarop het aanspraak had, ik zou dadelijk naar die oude grootvader gegaan zijn en hem zijn plichten eens duidelijk voor ogen gehouden hebben. Als ik zo'n schepseltje tot kleinkind had ge had, de Heere weet, hoe ik er voor gezorgd zou hebben". Juffrouw Wagner was heel kalm ge bleven. „Ik heb in alle dingen volgens de wens van haar moeder gehandeld", zei zij rustig, „ik heb nog een briefje, dat zij heel beverig geschreven heeft en waarin ze zegt „Ik wil, dat mijn kindje gelukkig zal zijn, ik wil, dat ze leert liefhebben en nederig zijn en God dienen; daarom houd „Vindt dominee, dat ze niet goed op gevoed is, „uw toewijding is boven alle heb ik haar niet alles laten leren, wat een meisje van haar leeftijd behoort te weten?" „Zeker, zeker!" troostte de predikant, „uw toewijding is boven alle twijfel ver heven, maar er zijn nu eenmaal standen en maatschappelijke kringen in de wereld. Dit kind heeft, volgens haar geboorte, op veel meer dingen recht dan gij het ooit kunt geven, maar hoe het ook zij, alles is nu geweest, zoals het geweest is, er is niets meer aan te veranderen en ik zal eens rustig nadenken, wat mij te doen staat". „Als u mij het meisje maar niet ont neemt", viel juffrouw Wagner op eens angstig uit, „ik kan u met allerlei ge schreven bewijzen staven, dat de moeder mij het kind heeft toevertrouwd". „Dat zou ik wel laten", zei nu de do minee, haar verbaasd aanziende, denkt u, dat ik een kind zou willen ontnemen, iets dat in de gehele wereld met geen goud te koop is? Maar ga nu eens rustig zitten, juffrouw Wagner, en vertel me alles van de familie, eerst eens iets van Renata's moeder". „Ze was mooi, en haar vader gaf haar had gouvernantes, die even geregeld el kaar opvolgden en afwisselden, als de bladeren aan de bomen in het voor- of najaar. Zij had nog een broer, maar die ging vroeg naar kostschool, en kwam slechts in de vakantietijd thuis. De oude mijnheer is bekend om zijn norsheid en koppigheid. Het kasteel was mooi gemeubileerd en de plaats was uitgestrekt en er was een stoet van bedienden. Het waren meest oude gedienstigen, want je had het er goed, de lonen waren hoog en je had weinig te doen. Er was een oude huishoudster, die voor alles zorgde, want de moeder was vroeg gestorven. Ik was kinderjuffrouw en kwam bij de jonge Mevrouw, toen deze tien jaar was. Renata lijkt niets op haar moeder, die was heel blond en niet groot, ik bleef zeven jaar bij haar, toen trouwde ik. Later reisde de oude heer met zijn dochter veel in het buitenland en daar schijnt zij iemand ontmoet te hebben en met hem getrouwd te zijn tegen de wil van haar vader. Zij schreef mij toen niet dikwijls meer, wat ik weet, heb ik van horen zeggen. Dat ze veel geleden heeft in haar huwelijk, is een uitgemaakte zaak. Haar vader heeft sinds die tijd niets meer van haar willen wetea op haar ziekbed heeft ze mij geschreven, en mij gesmeekt, het kind te komen halen in Zwitserland en het hier op te voeden. Zij wist natuurlijk niet, dat mijn man dronk, ik had het haar nooit geschreven. Zij dacht, dat ik een goed bestaan had, maar God vergeve het mij, het kind werd ons uit de hemel toegezonden op een ogenblik, dat ik der wanhoop nabij was, en ik behield het en voedde het op en be waakte het als een gierigaard zijn schat Gelukkig dat wij spoedig uit de Regen boogstraat verhuisden en nu hier kunnen wonen; ik geloof niet, dat het kind het beter zou kunnen heblien op het kasteel van haar grootvader". Ds. Blankestein keek nadenkend voor zich uit, toen zei hij langzaam: „Lief hebben, juffrouw Wagner, is zichzelf ge ven, wij zullen zien, wat God met ons voor heeft, wij mogen aan het kind niet ont houden, wat voor haar weggelegd is. Ik geloof, dat ik eens rustig met de groot vader zal gaan spreken, het gaat maar niet aan, om te zeggen: „ik heb geen dochter meer en ik trek mij van mijn kleinkind niets aan". Banden der natuur zijn heilige din gen en die kan een mens niet ongestraft losmaken". Juffrouw Wagner legde de hand op haar hart „Maar u kent de oude heer niet, hij is koppig en trots en opvliegend, denk u eens in, als hij Renata bij zich liet inwonen, en haar opvoedde, zoals hij haar moeder deed?" Ds. Blankestein dacht lang na. Toen stond hij op en zei: „Wij moeten toch doen wat goed is en wat het geweten ons voorschrijft en God zal alles ten beste leiden". Toen ging hij heen, want zijn besluit was genomen. Juffrouw Wagner keek hem met een bezorgd gezicht na, en borg al zuch tende alles weer netjes op en stopte de blikken trommel weer onder haar h)ed. Renata was niet als andere kinderen, die met grote nieuwsgierigheid naar hun af komst vragen. Toen zij oud genoeg was geworden, om te bemerken, dat zij een andere naam droeg dan juffrouw Wagner, had deze haar gezegd, haar moeder zeer goed te hebben gekend, die haar vóór 't sterven had gevraagd, 't kind bij zich in huis te nemen. Dit antwoord had Renata volkomen bevredigd. Zij hield veel van „moedie", zoals zij haar pleegmoeder noemde en was eigenlijk verdrietig, dat deze niet haar echte moeder was, daarom had zij er weinig meer van gesproken. Wat zij van „vaders" gezien had, in de Regen boogstraat, was nu niet zo geweest, dat zij ooit het gemis van een vader betreurde. (wordt vervolgd) ROBOT Postbus 4, 1747 ZG Tuitjenhorn, Tel.: 02269-1644 ^.^.,^J^^.^.^.4.l^l^^.^.^.^.^J^^.^.^.,^^^.^.^^.^.^^.^.:^^.^.4.^.^.^.^■!^'^'^'^^■^'^^■^.^■^■l^^■'^4■*'^*'^4■>^^■4■>^*'^*^ jHHHHH^»»^tJfj^4»^^*»»4*****»J^»4#»*»#.****»*»*»*»*»»»»»»*»»»»#»#

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 5