Voetbalver. „Den Bommel" stak zelf de handen uit de mouwen Nieuw voetgangersbrugje moet alweer afgesloten worden L Geslaagde Koor en Samenzangavond in de Ned. Herv. Kerk teOudeTonge Good-Luck pakt punt van koploper Kinderdijk ^^V^Lj^S DINSDAG 2 FEBRUARI 1982 No. 5064 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Afgelopen vrijdag 29 januari werd er in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge een Koor- en Samenzangavond gehouden ten bate van het Steunfonds Bartimeüs te Zeist en Doom. Medewerkenden aan de ze avond waren: de- weleerwaarde heer Ds. de Jager, Chr. Gem. Zangvereniging „Com nu met Sangh" o.l.v. de heer A. L. van 't Geloof en het mannenkoor „Onder ling genoegen" uit Nieuwendijk o.l.v. de heer J. de Graaf. Martin Mans uit Dirks- land zorgde voor zowel de begeleiding van het koor als de samenzang. Psalm 146 1 en 6 was het openingsUed van deze avond, waarna ds. de Jager voorging in gebed. Als schriftgedeelte koos ds. Joh. 15 1 t/m 17, waarna hij de aanwezigen erop wees hoe de verhouding ten opzichte van onze naaste zijn moet aa.v. vers 12: „Dit is Mijn gebod, dat gij elkander liefhebt, gelijkerwijs Ik u heb liefgehad". Na het gezamenlijk zingen van psalm 122 1 trad het mannenkoor op. Ach tereenvolgens brachten zij ten gehore: „De Heer is Groot", „Heer wees mijn Gids", „Heer van hierboven". Prachtig uitgevoerd, zeer gedisciplineerd gebracht. Een woord van waardering voor de diri gent is ook zeker op z'n plaats. Hij ver zorgde zowel de directie als de begeleiding van het koor. Na de samenzang van psahn 118:7 was de beurt aan „Com nu met Sangh", zij zongen de volgende composities: psalm 139, het „Onze Vader", „Jezus mijn Heiland" en „Looft den Heer, om mijn ziel". Uitstekend samenspel tussen koor. dirigent, koor en pianist viel te beluiste ren. Prachtig gezongen, vooral het prach tige „Looft den Heere, om rn'h ziel". Na 2 coupletten gezongen te hebben van gezang 1491 en 3 was het woord aan één der vertegenwoordigers van de Chr. Ver eniging „Bartnneüs" die in het kort het een en ander van „Bartimeüs" vertelde. Punt 9 vermeldde een orgelsolo, ge speeld door de organist van deze avond, de heer Martin Mans. Hij vertolkte een improvisatie over „de Heer is mijn Her der" en „Eens als de bazuinen klinken". Hij bracht hierin het schitterende orgel geheel tot klinken. Technisch gaaf spel en muzikaal gebracht Aansluitend op de samenzang van psalm 99 1 en 6 trad het mannenkoor weer op, dat ook nu weer op zeer verdienstelijke wijze enkele liederen ten gehore bracht Hierna dankte de vertegenwoordiger van „Bartimeüs" alle aanwezigen. In het bij zonder de beide koren met hun dirigenten, de heren van 't Geloof en de Graaf, de organist, de heer Martin Mans voor de uitstekende begeleiding van koor- en sa menzang, alsmede voor de prachtige im provisatie. Ds. de Jager eindigde tenslotte met dank zegging. De slotzang was gezang 244 3 en 4. Onder de prachtige orgelklanken van het bekende opwekkingslied „Voorwaarts Christenstrijders" verlieten wij de kerk. We hopen dat dit concert navolging zal krijgen, want het is toch een goede zaak om op deze manier de Naam des Heeren groot te maken. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) I6I2 - 2120 De voetbalvereniging Den Bom mel is bijzonder ingenomen met de nieuwe accomodatie bij haar ter reinen aan de Schaapsweg en zater dagmiddag, toen burg. v. d. Harst zich, gesecondeerd door de mu ziekvereniging E.M.M, opmaakte voor de officiële opening werd van die ingenomenheid duidelijk blijk gegeven, verwoord door dhr. G. v. d. Boogert De jongste pupil, Mau rice Felsbourg had aan burg. v. d. Harst de aan een voetbalschoen bevestigde sleutel mogen overhan digen, een speels gebeuren waar voor na al 't gereken en gewerk nu ook wel eens plaats mocht zijn. Gerekend en gewerkt was er, dat werd duidelijk uit de woorden van dhr. v. d. Boogert Bij het opstellen van een plan was ge rekend in hoeverre de verenigings-bruin de kosten ei-van zou kunnen trekken. „Bruin" werd nogal tegemoet gekomen en dat maakte het de Ver. mogelijk 60.000,te voteren, nog aangevuld met een lening van'/ 40.000,die door de Gemeente werd gegarandeerd. Zaterdag werd het resultaat van alle in spanning bewonderd, een mooiere can- tine, een bestuurskamer en een scheids rechterskamer, een uitgebreide toilet groep. De vrijwilligers waren zo enthou siast aan het werk gegaan dat er een voorsprong van 2 maanden op het schema werd bereikt De betimmering-, het schoonmetsel- werk, het stucadoorwerk, de betegeling en al het overige beziend drukte dhr. v. d. Boogert zijn grote waardering uit voor wat door de vrijwilligersploeg is bereikt Dank bracht hij ook aan de bedrijven die gratis machines in gebruik gaven of tegen kost prijs benodigdheden leverden. ,,Als vele van die grote betaalde voet balverenigingen nu eens een voorbeeld zouden nemen aan een, voor het natuurlijk onbetekenend verenigingetje als het onze, dan zou de miljoenenschuld in het be taalde voetbaai waarschijnlijk binnen kor te tijd gesaneerd zijn en al die overbodige commissies er omheen opgeheven kunnen worden", zo gaf dhr. v. d. Boogert blijk van de trots om wat gepresteerd was. De sprekers die zouden volgen, met name ook burg. v. d. Harst lieten daarmee graag hun instemming blijken. Burg. V. d. Harst krijgt de sleutel aangeboden. OUDDORP Oud papier voor Harambee en kleding voor Kenya en Poien Op D.V. zaterdag 6 februari hopen wij weer oud papier en lorren op te halen, tevens ook de kleding die u niet meer draagt is van harte welkom. De lichte kleding willen wij bestemmen voor Kenya en de zwaardere voor Polen, waar deze kleding altijd nog welkom is. Wilt u ons helpen bij dit werk, graag Doet u er dan even een kaartje aan met vermelding lorren of Polen. Dit bespaart ons veel tijd bij het uitzoeken. De verantwoording van de vorige op- haaldag: Opbrengst oud papier520, Lorren120,— J.V204,— Totaal deze maand844, Oude Stand Harambee3699,16 Totaal nu.4543,16 en nog ruim 6 ton kleding voor Polen opgehaald, die al verzonden is en haar bestemming in Polen heeft gevonden. Allen hartelijk dank voor uw hulp'. Wij zijn weer goed begonnen dit jaar. Ga zo door. Verder ook dank voor de hulp bij het ophalen en aan hen die hun auto gratis beschikbaar hebben gesteld. Alles wat u zaterdag hebt aan te bieden wilt u dat voor half negen aan de weg zetten? Wie weer mee wil helpen is van harte welkom. Wij vertrekken om half negen van de Duinkerkerweg 6. Op dit adres kunt u ook doorlopend uw papier of kle ding brengen. Oprichtingsvergadering R.P.F. Kiesvereniging Goedereede Hef bestuur van de Reformatorische Politieke Federatie Goedereede i.o. or ganiseert op 5 februari a.s. een bijeen komst in het gebouw van de Ned. Herv. zondagschool in Goedereede om tot op richting te komen van een zelfstandige kiesvereniging in deze gemeente. Aanvang 8 uur. Kontaktpersoon: L. C. Kieviet Zonne bloempad 12, Stellendam, tel. 01879 - 1594. Bijeenkomst afdeling Flakkee van de C.B.T.B. De afdeling Flakkee van de C.B.T.B. West Nederland houdt a.s. vrijdag haar jaarvergadering in „Onder de Wiek" te Dirksland, aanvang half 8. Op deze avond zal de problematiek rond het gezinsbedrijf centraal staan. Forum leden zullen zijn de heer W. J. Sanderse, P. Lesuis en C. D. van Strien. De dames en jongeren zijn op deze avond van harte welkom. Angstig avontuur op liet Wad De bemanning van hetBruinisser motor- schip Bru 14, de Goede Verwachting, de beide gebroeders S. Otte Cz, beleefden vorige week bij het opnieuw bebakenen van hun mosselpercelen onder Texel een tamelijk angstig avontuur. Bebakening van de mosselpercelen is nodig om ieders van de Staat gepacht eigendom te onder scheiden en moet dus altijd gebeuren eer gevist kan worden, wanneer door de ijs- gang de bakens (stokken) zijn verdwenen. Toen men daarmee bezig wzs, kwam een groot ijsveld aandrijven. De mosselkotter raakte samen met het ijs op drift en het schip werd zover op het droge geschoven dat het uit zijn vlot raakte, maar ook werd het door het ijs nog tientallen meters omhoog over de slikken geduwd, met het gevaar dat het schip zou omslaan. Dit gebeurde gelukkig niet, schade aan het roer en een flinke wachttijd eer men met hoog water kon vlot komen, was echter wel het gevolg. Nieuwe mosselpercelen in de Oosterschelde Aansluitend op het betoog, dat vorige week, in de vaste Commissie voor de Visserij van de Zeeuwse Staten, door de heer W. Okkerse werd gehouden, heeft donderdag 14 januari een delegatie uit Zevibel een vaartocht over de Ooster schelde gehouden en op verschillende plaatsen proeven genomen, (grondmon- sters bekeken) om na te gaan of nog nieuwe mosselpercelen in de Ooster schelde kunnen worden aangelegd. De tocht werd ondernomen met de Bru 24 van de firma Hoogerheide-Elenbaas. Punten waar een onderzoek werd inge steld waren onder meer Vuilbaart", „De Hammen" en een punt in de nabijheid van de Neeltje Jans. De uitslag was vrij posi tief. Dirksland: Het houten brugje dat de gemeente legde om voor voetgangers vanuit plan Molenzicht naar Bloemendaal v. v. de weg te bekorten is, althans bij een deel van de bewoners van Bloemendaal niet in de smaak gevallen. Gevolg ervan is n.l. dat de anders heersende rust nu veelvuldig verstoord wordt door passanten, waaronder dikwijls jeugdigen die met fietsen en brommers al te lawaaierig doen. De Bloemendalers verzamelden een aantal handtekeningen en boden die aan aan het gemeentebestuur. De Woningbouw vereniging schaarde zich aan hun zijde door duidelijk te maken dat ei geen ovcipad zal worden verleend en donderdagavond boog de gemeenteraad zich over de te nemen maatregels. In elk geval zal het brugje voor fietsers en brommers afgesloten worden, maar over een blijvende toegankelijkheid voor voetgangers lijkt met de Woningbouwvereniging nog wel te praten te zijn. „Een brug te ver", zo bezag burg. Bos het brugje in de donderdagavond gehouden raadsvergadering. Drie keer ingebroken in Oude Tonge In de nacht van vorige week woensdag op donderdag is op 3 adressen in Oude Tonge ingebroken. Dat gebeurde in de zelfbe dieningszaak van de fa. Both aan de Nieuwstraat waar de dieven via een zij deur binnenkwamen om weer te verdwij nen met ca. 5.500,aan geld, een partij sigaretten en enkele rollen Enkabé zegels. De daartegen over gelegen slagerij Spaay waar via de achterdeur werd binnenge drongen werd ook ontdaan van ruim dui zend gulden en een soortgelijk bedrag werd weggenomen uit de woning van mevr. Sala in de Bastingstraat waar de dief zich via een openstaand bovenlicht toegang tot de woning verschafte. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag Woensdag 3 februari nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaarden samenkomst gehouden worden. Winteruitvoeringen „Amicitia" Dirksland De muziekver. „Amicitia" te Dirksland houdt op de vrijdagen 12 en 19 februari winteruitvoeringen in „de Schakel". Voor beide avonden kan op dinsdag 9 februari plaats worden besproken, van 7 tot 8 uur in de hal van het Ver. gebouw. Aan de uitvoeringen zal worden meegewerkt door de fanfare zelf, de majoretten, de drum band en de miniretten. SCHAKEN „DE ZWARTE PION" Uitslagen schaken „de Zwarte Pion" d.d. 1 februari 1982. Ie afdeling: M. Verolme - W. MarkwatVi-Vi W. Peeman - C. J. Smitafgebr. C. Bakelaar - M. v. d. Waal0-1 A. Robijn - P. LesuisVi-Vi C. van Prooyen - G. de Jager----0-1 2e afdeling: J. Albrechts - E. Verbeekafgebr. J. Minnaar - C. Poortvliet0-1 J. Noordijk- N. van Brachtafgebr. C. v. d. Groef- H. K. Smit.0-1 Mej. Vroegindewey - A. Visser O - 1 A. de Vos - B. Verbrugge.0-1 Ladden J. Smallegange - J. Boeter0-1 JEUGDSOLISTENGOIVCOURS Op zaterdag 8 mei wordt het jeugdsolis- tenconcours gehouden in het verenigings gebouw „Melishof' te Melissant Mu ziekleerkrachten op Goeree Overflakkee en daarbuiten kunnen hier alvast rekening mee houden. Binnen niet al te lange tijd ontvangen zij de aanmeldingsformulieren voor het concours. Als er leerkrachten zijn, die ze niet ontvangen, dan kunnen zij telefonisch contact opnemen met C. J. Smit, Julianaweg 6, Melissant, tel. 01877 - 1270. OOLTGENSPLAAT Bezoel( beroepen prediicant De door de Herv. Gemeente beroepen predikant ds. W. Verboom te Nieuw Lek- kerland hoopt woensdag 3 februari een bezoek aan de gemeente te brengen, 's Avonds om 7.30 uur zal dan gelegenheid zijn in „Elthato" om met ds. en mevr. kennis te maken. KORFBAL In een technisch goede maar doelpunten arme wedstrijd heeft Good-Luck 1 kans gezien een punt te pakken van Kinderdijk. Het was voor trainer v. d. Laan een goede avond, want zijn reserves wisten verdiend van streekgenoot Korvo 2 te winnen. Good-Luck - Kinderdijk Al in de beginfase nam de thuisclub het initiatief en na enkele goede aanvallen kreeg Lenie Jongejan een strafworp mee, die echter werd gemist. Het bleef in de eerste helft zeer spannend en er was vaak goed korfbal te zien. Na een schot van Leo Grootenboer ving Joop Verolme op en schoot zuiver in. 1 - 0. Na de rust werd er opnieuw goed ge speeld. Kinderdijk kwam op 1 -1waarna de Good-Luck defensie hun aanvallers op afstand wisten te houden. In de aanval werd Bert Stuurman in gezet, hij zorgde al snel voor 2 - 1 Door twee afstandschoten kwam Kin derdijk tegen de verhouding in op 2 - 3, waarna Lenie Jongejan in de slotfase verdiend 3-3 aantekende. De reserves kwamen uit tegen het Oude Tongse Korvo 2, zij behaalden een 7-3 overwinning, voor Good-Luck scoorden: invaller Bennie Vis 3x, eveneens invalster Christine Leentjes, Ditty Grootenboer, Jan van Wezel en Wim Kattestaart allen lx. EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur ds. A. van Stuy- venberg. Meliskerke. OOLTGENSPLAAT - donderdag avond 7.30 uur ds. J. Baayens, Rotter- dam-Alexanderpolder. Start Z.C. „De Gooye" in C-competitie Nauwelijks bekomen van het behalen van het kampioenschap in de D-com- petitie in december j.l., moesten de zwem mers van „De Gooye" op 30 januari alweer aantreden voor de eerste wedstrijd in de C-afdeling. Voor het begin van de wedstrijd, in het zwembad „De Zeehond" in Rozenburg, werd de Gooye officieel gehuldigd. Alle leden kregen bloemen aangeboden en er werd een mooie beker uitgereikt. Daarna was het werken geblazen, want iedereen was ervan overtuigd dat het niet zo ge makkelijk zou gaan dan in de D-compe- titie. Bovendien was het programma voor De Gooye tamelijk lastig. Er nemen aan de C-competitie 10 ploe gen deel. Op elk onderdeel komen van elke ploeg 3 zwemmers aan de start, de twee beste tijden daarvan tellen voor het klassement. Er worden steeds 10 num mers gezwommen. Omdat na afloop bleek dat er op 6 onderdelen twee zwemmers van De Gooye bij de eerste tien waren geëindigd, bestond de indruk dat er een plaatsje bij de eerste vijf inzat. Medailles waren er voor Wanda Jon gejan en Theo-Jan Tanis'(allebei een 2e plaats op de 100 m. schoolslag). Nadat er aan de hand van de ontvangen uitslagenlijsten driftig was gerekend, was het opnieuw tijd voor verbazing. Het bleek namelijk dat De Gooye als tweede was geëindigd, met een achterstand van maar 11 seconde op Rijnmond uit Rotterdam, de club die met ons naar de C-afdeling was gepromoveerd en waarop de Gooye aan het eind van de vorige competitie 200 punten voorstond. Alle aanleiding dus om te proberen dat verschil in de volgende wedstrijd goed te maken. Derde werd A.C.Z., de ploeg die was gedegradeerd uit de B-competitie. De stand na deze wedstrijd is nu als volgt: 1. Rijnmond, 2174,3 pnt; 2. De Gooye, 2175,4 pnt; en 3 A.C.Z. 2177,5 pnt. Zeer geringe krachtsverschillen dus en opnieuw een prachtige prestatie van De Gooye. a ca 13 t^t^ ca es C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1