Verkiezingen in 1982 sneeuwkettingen Garage KNÖPS B.V. Fa. van den Berg heropende verbouwde winkel Deze zomer de 25e „Delta Flora", met nieuwe organisator Nieuwe Grammofoonplaat van organist ArieJ, Keyzer tfammiefiuui Andere plaats Orgelconcert L Plus Tekenwedstrijd fnnbveéhtse CNV-jongeren onderzoeken Zeeuwse jongeren esselink middelharnis neemt bedrijf in zieriiczee over >-/$•> 54e Jaargang m\z, POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 VRUDAG 29 JANUARI 1982 No. 5063 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. In 1982 worden twee verkiezingen ge houden, t.w. op 24 maart voor de pro vinciale staten en op 2 juni voor de gemeenteraad. De voorbereidingsprocedure, welke vrij wel geruisloos aan de kiezers voorbij gaat, is voorwat de stemming ter verkiezing van de leden van de provinciale staten reeds op volle gang gekomen, terwijl deze voor de gemeenteraadsverkiezing dezer dagen een aanvang neemt. We geven u hier enige informatie over die verkiezingen. Provinciale Staten Voor de verkiezing van de leden van de provinciale staten opr24 maart bestaat van 10 februari tot uiterlijk 10 maart de mo gelijkheid om schriftelijk verzoeken in te dienen om bij volmacht of in het stem bureau naar keuze van de kiezer te mogen stemmen. Het stembureau naar keuze van de kiezer moet uiteraard wel binnen de provincie Zuid Holland zijn. Mondelinge verzoeken om in een stembureau naar keuze van de kiezer te mogen stemmen kunnen, onder overlegging van de oproep kaart, uiterlijk op 19 maart in persoon ter gemeentesecretarie worden gedaan. Een gemakkelijker manier om bij vol macht te stemmen is de overdracht van de oproepkaart. Zowel volmachtgever als gemachtigde dienen daarvoor het be treffende op de oproepkaart van de vol machtgever voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven. De gemachtigde kan bij de overdrachts methode de volmachtstem dus alleen uit brengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Een gemachtig de mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Gemeenteraad Voor de politieke partijen c.q. degenen dic aan de verkieziiig van de gemeente raad willen deelnemen door zich kan didaat te stellen is het van belang onder staande data goed in de gaten te houden. Indien een (politieke) groepering die aan de gemeenteraadsverkiezing wil deel nemen haar naam of aanduiding boven de kandidatenlijst wil hebben, dan dient zij schriftelijk aan hetCentraal stembureau te verzoeken de naam en/of aanduiding in te schrijven in een register, dat daartoe door genoemd stembureau wordt aangelegd. Het verzoek moet worden gedaan in het tijdvak van 22 februari t/m 8 maart. Formulieren zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Wanneer inschrijving wordt verzocht van een naam of aanduiding, welke bij de Kiesraad is geregistreerd, dan moet bij het verzoek een verklaring van de rechthebbende groepering worden over gelegd, waaruit blijkt dat deze machtiging heeft verleend de inschrijving aan te vragen. Op 20 april zal de kandidaatstelling plaatshebben. Op die dag kunnen, van 's morgens negen uur tot 's middags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau, of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter gemeentesecretarie de lijsten van kandidaten worden ingeleverd. Formulieren voor de lijsten, voor de schriftelijke verklaring van bewilliging en de machtiging tot het plaatsen van de naam of aanduiding der politieke groe pering zijn ter gemeentesecretarie koste loos verkrijgbaar vanaf 30 maart. Tevens kunnen leden van de gemeente raad een verklaring ondertekenen waarbij een kandidatenlijst wordt aanbevolen voor een voorkeursnummer. Dit wil zeg gen dat de lijst, welke door het grootste aantal leden (zittende raadsleden) is aan bevolen lijst nummer 1 krijgt, enz. De kandidatenlijsten welke niet voor een voorkeumummer worden aanbevolen of welke door ever veel leden voor een voor keumummer worden aanbevolen verkrij gen haar lijstnummer door loting. Een verzoek voor een voorkeumummer kan worden ingediend van 6 t/m 20 april. Het verbinden v'an lijsten tot een lijsten- combinatieisini;emeentenbeneden20.0- 20.000 inwonerniet toegestaan. Voor de gemeenteraadsverkiezing op 2 juni bestaat de r logelijkheid schriftelijke verzoeken in ie dienen om te mogen stemmen bij volmacht of in het stem bureau naar keuze van de kiezer, binnen het gebied (de gemeente) waarvoor de verkiezing geldt, van 21 april t/m 19 mei. Mondelinge verzoeken om in het stem bureau naar keuze van de kiezer te mogen Bespreek tijdig de huur van uw LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Ooltgensplaat: Op Molendijk 21 te Ooltgensplaat is er de laatste weken hard gewerkt Nadat vooraf een verbouwing van het woonhuis op de 1ste verdieping ten uitvoer was gebracht, is er de laatste 10 dagen met man en macht gewerkt om de vrijgekomen ruimte achter de winkel bij de bestaande verkoop ruimte te trekken waardoor er nu een prachtige zaak is ontstaan. Op genoemd adres Molendijk 21 wonen Jaap en Ria van den Berg met hun zoon, die daar al vanaf 1 januari 1973 een handel in radio's, T. V.-'s, Vidio, verlichting, groot en kleine huishoudelijke apparaten hebben uitgeoefend. Door de uitbreiding is er nu een totale verkoop-oppervlakte verkregen van 80 m^. De afdeling foto-artikelen heeft met deze verbouwing ook een uitbreiding on dergaan en door gebruik van vitrine's liggen de fototoestellen en aanverwante spullen nu beter in het vizier van de klanten. Voor de diverse takken van de aan te bieden artikelen is er een aparte ruimte ingericht, b.v. voor lampen, re- korders, radio's, koelkasten, wasmachi nes, enz. „In de fortuin" Op de plaats van deze zaak is er al vele jaren handel gedreven. Ook in een aan grenzend pand. Vóór dat de huisnum- mering onder Napolion werd ingevoerd hadden de woningen veelal een naam. Zo moet het pand van de Fa. van den Berg de naam van „In de fortuin" hebben gedragen en het winkeltje van Lena en Arendje Beijer heette „In de patiënt". Waarom deze namen? Wij weten het niet Wel is het bekend dat er vroeger ook achter deze winkeltjes nog mensen (ge zinnen) woonden. O.a. de families T. Troost-Nattekaas, J. Hotting-van Biert, P. v. d. Griend-Hobbel, W. Buth W.Jzn., Lena en Arendje Beijer en meer anderen. Ongeveer 55 jaar geleden kwam het echtpaar J. v. d. Berg-de Vos, de groot ouders van de huidige eigenaar Jaap v. d. Berg er wonen. Een zoon van wijlen de heer Leen v. d. Berg (de vader van Jaap) begon in het voorste gedeelte een handel in rijwielen, annex reparatiewerkplaats. De heer L. v. d. Berg ging later ook een handel in radio's en electrische apparaten beginnen en hij is derhalve de grondlegger van de thans bestaande zaak. Jaap en Ria namen zoals reeds gezegd in 1973 de winkel over en in 1974 had de eerste verbouwing plaats, gevolgd door nu een tweede uitbreiding en vernieuwing. Der halve kan worden gezegd dat het een famihebedrijf is. De heropening had j.l. woensdagmorgen plaats, terwijl er dins dagavond reeds een receptie werd ge houden voor zakenrelaties, familie, mid denstand en genodigden. Wandelend tus sen een schat van bloemen werden vele goede wensen uitgesproken en het glas geheven. Uitvoering De verbouwing werd uitgevoerd door de fa. van der Welle-van Drongelen, metsel werk, A. Korteweg, timmerwerk (met buurman Aad Kammeraad als uitvoer der), M. Kreeft, schilderwerk en glas uitvoering, terwijl de stoffering door de fa. van Drongelen werd verricht. Onvermeld mag in dit geval ook niet blijven de hulp van de wederzijdse familie bij afbraak en inrichting ondervonden. Moge het „In de fortuin" een zeer „for tuinlijke" handel worden C Prijswinnaars 1 1. Christian Tanis (7 jaar) Duinkerkerweg 30 3253 AJ Ouddorp 2. Subine v. d. Berg (10 jaar) J. W. Frisostraat 17 3241 VA Middelhamis Danielle (8 jaar) Zwaluwstraat 28 Sommelsdijk stemmen kunnen, onder overlegging van de oproepkaart, in persoon worden ge daan tot uiterlijk 28 mei. Ook hier bestaat de mogelijkheid bij volmacht te stemmen door overdracht van de oproepkaart, zoals hierboven is aan gegeven bij de verkiezing voor de pro vinciale staten. Termijnoverzicht Prov. Statenverkiezing: 10 februari t/m 10 maart: indiening verzoekschriften om in een stembureau naar keuze van de kiezer te mogen stem men 10 februari t/m 10 maart: indiening verzoekschriften voor het stemmen bij volmacht Uiterlijk 19 maart behandeling ver zoeken om in het stembureau naar keuze van de kiezer te mogen stemmen, mon deling (onder overlegging van de oproep kaart) 24 maart dag waarop de stemming plaatsheeft Raadsverkiezing: 22 februari t/m 8 maart: indiening verzoekschriften aanduiding politieke groepering boven kandidatenlijst vanaf 30 maart: verkrijgbaarstelling formulieren voor kandidatenlijsten, enz. 6 t/m 20 april: inlevering verklaring voorkeur-nummer 20 april: kandidaatsteüing (inlevering kandidatenlijsten enz. tussen 9.00 en 17.00 uur) 21 aprilt/m 19 mei: indiening verzoek schriften om in een stembureau naar keu ze van de kiezer te mogen stemmen 21 april t/m 19 mei: indiening ver zoekschriften voor het stemmen bij vol macht uiterlijk 28 mei: behandeling verzoe ken om in het stembureau naar keuze van de kiezer te mogen stemmen, mondeling (onder overlegging van de oproepkaart) 2 juni: dag waarop de stemming plaats heeft. Opgemerkt zij nog, dat de overdracht van de oproepkaart (volmacht) kan geschie den tot op de dag van stemming, echter voordat de gemachtigde zijn c.q. haar stem heeft uitgebracht, omdat de ge machtigde bij de overdrachtsmethode de volmachtstem uitsluitend gelijktijdig met zijn of haar eigen stem mag uitbrengen. Het laatste om te voorkomen dat een gemachtigde meer dan 2 aanwijzingen aanneemt. Alle formulieren voor de verkiezingen zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeente secretarie, waarheen u zich ook voor nadere inlichtingen kunt wenden. Het bestuur van de Stichting „Delta Flora" is erin geslaagd voor de organisatie van de jaarlijkse „Delta Flora" een nieuwe organisator aan te trekken in de persoon van dhr. J. L. de Lignie te Middelhar- nis. Dhr. de Lignie heeft zich bij eerdere gelegenheden als goed organisator doen kennen en even zeer zullen zijn vele contacten met het bedrijfsle ven te pas komen in de voor bereiding van het jaarlijkse evenement, waarbij het be drijfsleven nauw betrokken is geraakt Jarenlang was het de Rabobank te Middelhamis die de organisatie op zich nam maar door een toename van werkzaamheden in de eigen organisatie was voortzetting daarvan niet langer mogelijk. Toen vorig jaar de sollicitatie werd opengesteld werd aanvanke lijk het echtpaar Barendrecht uit Middelhamis benoemd maar om standigheden leidden ertoe dat zij van die benoeming af moesten zien. Dhr. de Lignie reageerde op de her haalde oproep en inmiddels is hij vol enthousiasme aan het werk be gonnen, voornamelijk bestaand uit het leggen van contacten met po tentiële deelnemers aan het vak- of het overige gedeelte van de ten toonstelling. Ondanks het kwalijke seizoen voor de gladiolenteelt waarin de weersomstandigheden zodanig waren dat 8% van de knol len niet kon worden gerooid, heb ben veilingen en telers kennelijk hun optimisme behouden en is door meerderen al positief gereageerd op de geboden mogelijkheid zich op de tentoonstelling te presenteren. De tentoonstelling die a.s. zomer van 4 t^m 7 augustus zal worden gehouden zal de 25 e in successie zijn. Het bestuur zowel als de or ganisator hopen dat dit jaar meer dan ooit het flakkeese bedrijfsleven zich zal willen presenteren. Door een mindere belangstelling van die zijde nemen steeds meer bedrijven van elders hun kansen waar maar het bestuur vindt dat een minder gewenste ontwikkeling. Voldoe ning bestaat dan ook over de toe zegging van de FLO- de Flakkeese Landbouw Organisatie - dit jaar zorg te dragen voor een decoratieve presentatie van de flakkeese pro ducten, een en ander in overleg met de arrangeur die de bloemenpresen- tatie zal verzorgen. Om het publiek in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het leven op een veeteelt- en het land bouw bedrijf zullen tijdens de dagen van de „Delta Flora" op Flakkee enkele bedrijven voor het pubUek opengesteld worden. Geïnteres seerden kunnen dan - zoals gepro pageerd - de boer op en stellig zal daar veel belangstelling voor be staan, met name bij de duizenden toeristen die jaarlijks de expositie „Delta Flora" bezoeken. De nieuwe organisator dhr. J. L. de Lignie. Sinds kort is er weer een nieuwe gram mofoonplaat verschenen waarop de oud- Flakkeese organist Arie J. Keyzer het orgel bespeelt in de Grote Kerk te Dor drecht, aan deze kerk is genoemde or ganist sinds 1976 als vaste organist ver bonden, naast zijn functie als organist van de Rotterdamse Doelen. Op deze nieuwe LP. speelt Arie Keyzer naast een 4 tal eigen composities over verschillende psalmen twee grote werken uit de Franse Romantiek, n.l. de bekende Suite Gothique van Léon Boëllmann 1862 -1897) en Choral III in a van Cesar August Franck (1822 - 1890). Vooral de beide Franse werken klitiken majestueus op het grote orgel in de be kende Dordse Dom. Van geheel ander karakter zijn de eigen composities over vier psalmen n.l. 27, 22,23 en 39, die van een geheel eigen stijl getuigen. Ook deze bewerkingen worden fraai vertolkt, en gespeeld met vaak treffende registraties. Gezien de kwaliteiten van deze onder ons bekende organist, is het ons niet nodig dieper op het gespeelde en interpretatie in te gaan. OUDDORP (Z,H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 huisvestingssituatie van GOES De christelijke werkende jongerenorganisatie Werkende Jeugd - CNV distrikt Zeeland is begonnen met een enquête onder de Zeeuwse gemeenten om feitelijke informatie te krijgen over de situatie van de jongeren op het terrein van de huisvesting. De CNV-jongeren hebben eenvoudige vragen gesteld, die elke Zeeuwse ge meente moet kunnen beantwoorden als de wil daartoe aanwezig is. Ondermeer wordt gevraagd naar het aan tal ingeschrevenen, het aantal onder de 25 jaar, bouwplannen en realisatie en vragen over het huidige woningbestand. Werkende Jongeren - CNV wil een duidelijk inzicht krijgen in deze feitelijke situatie, omdat uit diverse krantenartike len en uit informatie vanuit het ministerie is gebleken dat de positie van de jonge woningzoekenden op de huisvestings markt niet al te rooskleurig is. De jongerenorganisatie is zeer geïnteres seerd naar de specifieke situatie in Zee land. Wanneer de resultaten verwerkt zijn, zal worden bekeken wat het te voeren beleid zal moeten zijn om de positie van deze jongeren te verbeteren en bij welke ge meente het eerst aan de bel moet worden getrokken. De plaat is verpakt in een mooi ver zorgde hoes. Op de voorzijde staat een prachtige foto van het orgel in de Grote Kerk terwijl we op de achterzijde naast de opgave van de gespeelde muziek met korte toelichting bij de composities van de psalmen van Arie Keyzer een korte le vensbeschrijving van hem vinden, en ten slotte de gegevens en dispositie van het orgel. Opname technisch is deze L.P. goed geslaagd te noemen, zeker als we be denken dat de Grote Kerk te Dordrecht een lange nagalm heeft, en dit een be paalde duidelijkheid in het beluisteren niet altijd ten goede komt. De plaat, zo die persoonlijk in de kerk wordt afgehaald kost 20,Wil men hem toegezonden krijgen dan is de prijs 25,-. Voor 20,is vanaf heden deze L.P. ook te verkrijgen bij dhr. C. van Eek, Westdijk 56, telefoon 2060 te Middel hamis. Voor de Flakkeese orgelliefheb bers dus een voordeel van 5,als de plaat op genoemd adres kan worden af gehaald. MIDDELHARNIS Raadslid neemt ontslag Het P.v.d-A. raadslid dhr. A. van Alphen te Nieuwe Tonge heeft bij schrij ven van 20 januari te kennen gegeven als raadslid te bedanken. Inmiddels is dhr. W. Langerak te Sommelsdijk als zijn op volger - tot september - aangewezen. In de raadsvergadering van a.s. donderdag zullen de geloofsbrieven van dhr. Lange rak worden onderzocht. De reden van de ontslagname van dhr. van Alphen isdathij in Gemeentedienst is getreden als ambtenaar van de afd. On derwijs en Welzijn. Elders in dit blad is een bericht geplaatst m.b.t. het te houden orgelconcert morgenavond in de Herv. Kerk van Mid delhamis. Door een defect aan het orgel aldaar zal het concert daar niet door kunnen gaan waarom het is verplaatst naar de Herv. Kerk van Oude Tonge. Aanvang kwart over 8. Chr. Gem. Koor „Deo Cantemus" Nieuwe L.P. kerstconcert Het ca. 370 leden tellend koor „Deo Cantemus" en de „Credo Singers" (ca. 200 leden) hebben zoals u wellicht bekend wederom het traditionele kerstconcert j.l. december in de grote Doelenzaal te Rot terdam gegeven. Hiervan is pas een langspeelplaat uit gegeven. Prijs 20, U kunt deze prachtige L.P. bestellen via overmaking van 24,(incl. porto) op gironummer 3947052 t.n.v. alg. adj. D.C. te Rotterdam met vermelding van L.P. Doelen'81. Wij zorgen voor omgaande toezending. Ramp herdenkings dienst in Oude Tonge y d vooralle jékerhetdl VINGERLING 3-MIDDEL HARMS-IEL 01370-2518 D OMLAAG MET DIE AUTOKOSTEN Speciaal voor de ,zelfsleutelaar" ver koopt 't Autowinkeltje goedkope on derdelen voor alle merken auto's. Dat betekent flink besparen Een greep uit onze voorraad: Uitlaten Luchtfilters Kontaktpunten Accu's Remseties Bougies Lampensets Trekhaken V-riemen Laksprays Banden Poets- middelen Oliën Gereed schappen Waterpompen Schokdempers Oliefilters Waterslangen Radiatoren Hofdi|l<seweg 6-9 Tel. 01878-1295/2011 OUDDORP «4^4l«^1^4^#|^««.A^4^4^4^J^«^«^«.^4^4^4^^^4^«44^^4^^W4^4«Jf«««.4^4^4^4^44^J^J^^#.4#^^4^4^«#*4^J^4^^4^4^)^4^«4^4^#J^^4^4^4^4^J^4^#4^A^«. 4 1»- 4 4- 4- 4 4 4 4 4 4 4 4 -4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 ca ca G3 <3 a Door de Gereformeerde Gemeente zal a.s. dinsdagavond, 2 februari een ramp-herdenl<ingsdienst worden ge houden. De dienst begint om tialf 8, voorganger is ds. G. IVIouw van Tholen. Bouwmaterialenhandel C. Esselink en Zn. b.v. te Middelharnis gaat zijn activiteiten op het buureiland Schouwen Duiveland belangrijk intensiveren. Dat krijgt temeer gestalte door de over name van hetZierikzeese filiaal van van Dijken Co. te Dordrecht per 1 januari 1982. Esselinl< zal op Scfiouwen Duiveland eenzelfde program voeren als in Middelharnis het geval. De behoeftes liggen op beide eilanden overeen komstig door eenzelfde wijze van bouwen, terwijl ook de klantenbenadering, de service verlening en de stipte leverantie dezelfde zullen zijn. Het Zierikzeese filiaal dat thans overgenomen is werd in 1979 aan het Groeneweegje gebouwd. Esselink, een bedrijf dat al uit 1913 dateert, zal er, evenals dat in Middelharnis het geval is gaan toeleggen op de verkoop van bouwmaterialen, zoals steen, bindmiddelen, beton, dakpannen, systeem- vloeren, dakelementen, hout en aluminiumkozijnen, plaatmaterialen, asbest- cementartikelen, wand- en vloertegels, sanitair, open haarden, isolatie mate rialen en kunststof produkten. Na de „samenvoeging" met Zierikzee zullen in het gehele bedrijf 23 personen werkzaam zijn. Ondanks de vele sombere berichten uit de bouwwereld ziet de directie van het bedrijf, zich mede gesteund wetend door jonge, geschoolde en ent housiaste medewerkers, de toekomst met vertrouwen tegemoet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1