brJ Visser Nieuwe Tonge: ^V2ine Op kippenfami; geen kip gekrenkt Aankoop EMGO terrein aan het Beneden Zandpad r earage KNÖPS B.V. „Nieuwjaarsreceptie Nieuwe Stijl" Gemeentebestuur Middeiliarnis Oude Tonge: Gevondene pleegde waarschijnlijk zelfmoord Nieuwe vacantiegids Ouddorp aan Zee hwhreéMse AUTO-SCHADE Middelhamis: VRUDAG 8 JANUARI 1982 No. 5057 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De man die maandagmiddag dood in een bootje op de Kaai in Oude Tonge werd gevonden heeft waarschijnlijk zelf een eind aan zijn leven gemaakt. Bij gehouden sectie in het politielaboratorium zijn in de maag van het slachtoffer sporen Van ta bletten gevonden die in combinatie met alcohol dodelijk moeten zijn geweest. Ook naast zijn stoffelijk overschot werden die tabletten aangetroffen. De 37 jarige man woonde alleen en had in Rotterdam geen contact met zijn om geving of familie; al fierder was hij in een psychiatrische inrichting opgenomen ge weest Het stoffelijk overschot is aan de familie ter beschikking gesteld. Toen de man maandagmiddag gevonden werd werd aanvankelijk verondersteld dat het iemand uit de omgeving, of zelfs uit Oude Tonge zou zijn. Omdat daar iemand al ruim een dag uit zijn gezin weg was werd zijn naam genoemd wat zelfs tot gevolgd had dat de kinderen van de man van school werden gehaald en het gezin op het ergste was voorbereid tot de man gezond en wel binnenstapte.... Waarmee weer eens is aangetoond dat het maar goed is dat de politie geen namen verspreidt vooraleer er volstrekte zeker heid is. Wanneer ieder zich daaraan ge houden had had dat het betreffende gezin heel wat angst kunnen besparen. PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS Door de VVV Ouddorp is zeer recente lijk een nieuwe vacantiegids uitgebracht, welverzorgd van opmaak en inhoud, ter wijl de prijp toch op slechts één gulden kon worden ge'houclen. Wie de gids toege stuurd wil hebben (aanvragen via tel. 01878 - 1789) wordt een notaatje van 3,50 aangeboden i.v.m. de hoge kosten van verzending. De gids werd gedrukt in een oplage van 10.000 stuks en zal gelden voor de eerst komende drie jaren. Tussentijdse veran deringen zullen aan het begin van elk jaar op een inlegblad worden vermeld. Aan de nieuwe gids heeft de VVV bijzonder veel werk gehad omdat voor het eerst een C_ Wereldontvangers j Kortegolf ontvangers van verschillende bekende merken. Geschikt voor ontvangst van de Single Side Band (SSB), waarop meerdere zenders overgaan in 1982. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 codering is toegepast Van elk te verhuren appartement, elke caravan of bungalow is nu alle wetenswaardigs via een codering af te lezen. Wat- ongeveer- de huurprijs is, hoe de ligging is, of er TV is, of een hond is toegestaan, of er een restaurant in de buurt is, of een wasserette enz. enz. Het heeft vrijwel een jaar in beslag genomen vooraleer deze gegevens compleet ver zameld en ingevuld waren. Voor een groot deel wordt de gids ook met informatieve advertenties gevuld van verhuurders en middenstanders. Zelfs komen er advertenties van bungalow parken in Herkingen en Oostflakkee in voor. Ook is er een pagina met algemene informatie over de vakantieplaats Oud dorp, met vermelding van o.a. de adressen van de doktoren, de telefoonnummers van de brandweer en andere relevante in formatie. Bij de brand die woensdagavond rond half zes uitbrak in een van de andere loodsen van kippenfarm de Boed te Nieuwe Tonge is geen van de tienduizenden kuikens en kippen die in het bedrijf rondscharrelen ook maar een veer gekrenkt. In het gedeelte v/aar de brand toesloeg was een werk- en opslagplaats gevestigd. Het aanwezige materiaal en enkele tientallen tonnen stro gingen, evenals driekwart gedeelte van de houten loods in vlammen op. De blusploegen van Nieuwe Tonge en Sommelsdijk die toesnelden losten in eerste instantie de meegevoerde 800 en 1200 liters water waarna bluswater uit de sloot moest worden betrokken. Dat had pas goed effect toen een van de wagens geplaatst werd bij de plek waar twee watergangen samenkomen. In aanjaagverband konden toen de ca. driehonderd meters worden overbrugd. Gelukkig dat de Noordoosten wind het vuur van de nabij gelegen loodsen weghield. De blusploeg van Sommelsdijk rukte om kwart voor 9 weer in; Nieuwe Tonge verzorgde de nablussing tot ca. 11 uur. Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS In de gisteravond te Middelhamis gehouden raadsvergadering zal het cm. zijn gegaan over het voorstel van het College tot aankoop van het terrein van de Emgo aan het Be neden Zandpad. De aankoop is langbesproken geweest en vanuit het Gemeentebestuur zowel als vanuit het Energiebedrijf werd heel wat aandrang uitgeoefend om de procedure te bespoedigen. Een on verwachte maar hardnekkige ver traging trad op toen er in de grond (Lv.m. de vroegere aanwezigheid van de Gasfabriek) een verdachte vorm van verontreiniging werd aan getroffen. Wanneer dat niet de kop had opgestoken dan zouden de onderhandelingen al vorig jaar januari kunnen zijn afgerond. Uit eindelijk is uit het gedane onderzoek ge bleken dat de verontreiniging van het terrein niet zodanig ernstig is dat uit gebreide maatregelen nodig zijn waarom B en W het ogenblik gekomen achten om tot afhandeling van de aankoop over te gaan. De prijs van het 5282 m^ grote perceel is gesteld op 800.000,in welk bedrag een schadeloosstelling van 225.000,is opgenomen. In het voorstel verklaren B en W dat de aanwezigheid van „enige verontreini ging" in de grond op zich geen probleem geeft. Daar waar bebouwing is gepland (de nieuwe gemeenschapsbibliotheek) moet in het uiterste geval rekening ge houdenworden met gecontroleerde afvoer van uitkomende grond en opslag of ver nietiging ervan. Echter wordt er voor alsnog rekening mee gehouden dat zelfs dat niet nodig zal zijn en dat de bebouwing op de normale wijze plaats zal kunnen vinden. Het College acht de aankoop in het belang van de gemeente, verbonden aan een passende herinrichting van het onder havige gebied in het kader van de ver betering van de winkel dijkpromenade, waarom zij een voortvarende aanpak ge wenst vinden. „Deze belangen wegen zwaarder zo meent het College dan het eventueel beperkt risico dat toch nog kosten moeten worden gemaakt voor de afvoer van enige verontreinigde grond". In de aula van de Technische School werd maandagavond 4 januari de nieuw jaarsreceptie van het gemeentebestuur in geleid met een concert uitgevoerd door het dameskoor „Ons Koortje", het mannen koor „Ons Koor" en de Kon. Fanfare „Sempre Crescendo". Dat deze manier van recepiëren werd gewaardeerd, bleek wel uit de enorme opkomst van de zijde van de bevolking van de gemeente „Groot Middelhamis". Bij de aankomst in de hal werd koffie aangeboden, terwijl het grote podium in tussen geheel gevuld was door beide koren en „Sempre Crescendo". Burgemeester van Welsenis Ca. 8 uur heette burgemeester van Wel senis de geheel gevulde zaal hartelijk welkom op deze „nieuwjaarsreceptie Nieuwe Stijl". Het gemeentebestuur meende dit jaar eens een andere vorm geving te moeten kiezen voor de ont moeting gemeentebestuur/burgerij in sa menwerking met de culturele kring „de Welle". Concert Daarna werd een programma van een klein uur afgewerkt, afwisselend werd door de beide koren en Sempre C rescendo geconcerteerd. Het slotnummer van Gounod uitgevoerd door alle concerte renden was een waardig einde. Er werd enthousiast gezongen en zeer muzikaal geconcerteerd. Alle hulde voor de beide dirigenten, de heren Zoon en Jongejan, die de aangeboden bloemen zeker hadden verdiend. Nieuwjaarsrede Burgemeester van Welsenis, zei, dat hij ziende op de grote opkomst, mocht spre ken van een succesvolle avond. Volgend jaar weer op dezelfde manier, aldus de burgemeester. Er zijn tenslotte zoveel koren en musici in onze gemeente en dit moet voor hen een uitdaging zijn. Ondanks de beperkte tijd van voorberei ding was dit een proeve wat door amateurs kan worden bereikt. Daarna werd een en ander vermeld over het wel en wee en de plannen van de gemeente. Gezien het feit dat vanavond de koffie en drankjes gratis worden aan geboden, staat de gemeentekas er nog niet zo slecht voor Door de nieuwe ingevoerde belastingen (o.a. rioollasten) krijgt Middelhamis in ieder geval een schone haven terug. Dit zal groots worden gevierd op 15 mei, een dag van ouderwets feesten rondom de haven. De plannen voor het ontspanningscen- tmm „de Staveren" bevinden zich in de laatste fase van afrondende besprekingen. Het strandje aan de haven zal worden uitgebreid, zodat surfers en zwemmers meer ruimte krijgen, en zal een bescheiden toiletgelegenheid worden aangebracht Met het strandje van Stad aan 't Haring vliet zijn wat meer problemen, het op gespoten zand is immers vorig jaar weer weggespoeld, maar er wordt verder ge zocht naar andere oplossingen. In Nieuwe Tonge zal op langere termijn ook wel iets langs het water gebeuren, al blijft het voorlopig nog bij het spoelen der voeten". Op 2 april gaat de Bibliotheek in Middel hamis open. Voor velen een lang gekoes terde wens. In het komende jaar wordt vooral ook inspraak verwacht in het welzijnsplan op sociaal en cultureel terrein. De gemeente wil graag het contact met de burgerij ver stevigen. D.m.v. een schrijven wordt men hierover nader geïnformeerd. Jammer, dat door kranten van buiten het eiland onware verhalen zijn geschreven over het nieuwe gezicht van de Ring in Sommelsdijk. Tenslotte werd dank gebracht aan de musici en de culturele kring „de Welle" voor het initiatief en organiseren van deze avond. Op de achterzijde van het programma stonden de e.k. aktiviteiten van „de Welle" vermeld, o.a. zaterdag 16 januari, uitvoering van het koor „Cantate Do mino" o.l.v. Peet Wessels m.m.v. het orkest van het Kon. Conservatorium in Den Haag, in de aula van de Technische School. De door „de Welle" georganiseerde te kenwedstrijd voor de lagere scholend, thema „Nieuwjaar 1982" was een succes gebleken. Ieder werd uitgenodigd de in zendingen, die in de hal waren tentoon gesteld te bezichtigen. Vervolgens werden DIRKSLAND De Christenvrouw vergadert De afd. „de Christenvrouw" hoopt a.s. woensdagavond weer te ver gaderen, aanvang kwart voor 8 in „Onder de Wiek". Door adjudant Kootstra uit Middelhamis zal ge sproken worden over „Gezag en alles wat daarmee samenhangt". de prijswinnaars bekendgemaakt. Zij zul len worden uitgenodigd op het Gemeente huis hun prijs in ontvangst te komen nemen. Tenslotte sprak mevrouw de Vlugt na mens de uitvoerenden haar dankwoord uit voor het initiatief van de gemeente en de Culturele Kring, waardoor het mogelijk werd voor „ons Koortje" om omstreeks de jaarwisseling een uitvoering te geven. Graag maakte zij van de gelegenheid gebmik, als eerste, de diensten van „Ons Koortje" aan te bieden voor de Nieuw jaarsreceptie van volgend jaar! Zij dankte tevens de dirigenten en leden van Sempre Crescendo en „Ons Koor" voor de pret tige samenwerking. Hierna was er gelegenheid in de hal om de gemeente bestuurderen en mede-bur gers nieuwjaar te wensen, terwijl onder- Unge contacten van bestuurders en bur gerij werden gelegd en verstevigd tijdens het uitbrengen van een toast op het hopen- lijk vruchtbare jaar voor de gemeente Middelhamis. Deze nieuwe vormgeving van de Nieuw jaarsreceptie is dan ook door velen zeer positief ervaren. jü l#4faBVi voor tOle zéhenhetdi Vf^GEBL1^)G 3-MIDOELHARNIS-TEL 01370-2510 B3 E3 ca G3 Q^ca a o OMLAAG MET DIE AUTOKOSTEN Speciaal voor de ,zelfs/eutelaar" ver koopt 't \utomnke\t\e goedkope:orj- derdelen vóór alle merken auto's. Dat betekent flink besparen Een greep uit onze voorraad: Uitlaten Luchtfilters Kontaktpunten Accu's Remsetjes Bougies LampensetS- Trekhaken Waterpompen v-riemen Laksprays Schokdempers Banden Oliën Ol.iefilters Poets- - Gereed- Waterslangen middelen - schappen Radiatoren Hofdijkseweg 6-9 Tel. 01878-1295/2011 OUDDORP J

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1