Ifl^ksf Drog. Hisschimöller Kom nu naar Annette Natuurlijk ANNETTE Zandpad 90 MIDDELHARNIS Comité Hulp aan Polen Renault 9 Ramoco b.v. Tóch ratten zegt van Prooijen COATSal.es 20% KORTING rO I U'DUELLi t-retr'"'""' Nieuwe Rumptstail ontlergrondwoeler werkend in de open voor achter het trekkerwiel Flakkee beleefde rustige Nieiiw|aars- nacht zonder grote excessen. 75cent Uw huis verkopen TAMBOER JAPONNEN 2 halen 1 IjCtaldl Van 4 inbrekers 2 - na brokkenrit - gepakt Uitzending familie G. J. van Steenbergen Stoffelijk overschot in visboot aangetroffen 54e Jaargang DINSDAG 5 JANUARI 1982 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS f 11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. REVUE kleurenfoto's zijn erg voordelig! Zandpad 18- Mïddelharnis - tel. 01870 - 2441 NIEUWE TONGE Oud papier: D.V. a.s. vrijdagavond 8 januari wordt weer oud papier opgehaald. Graag gebundeld gereed zetten s.v.p. MELIS SANT Kerkdienst Ger. Gem. in Ned.: Don derdagavond 7.30 uur ds. M. van Beek van Opheusden. DIRKSLAND Ook na het geruststellende antwoord van het College dat het met de veronderstelde rattenplaag toch waarlijk zo'n vaart niet loopt heeft raadslid van Prooijen de pen nog niet laten rusten, zij het ook dat hij eerst de feestdagen en de jaarwisseling over zich liet komen: „ik verlangde naar rust en gezelligheid in gezin en familie wat ik in ruime mate heb gekregen" zo licht van Prooijen zijn ietwat verlate reactie toe. Het College krijgt vervolgens om standig te lezen dat niet hij (van Prooijen) maar zij (B en W) overdrijven omdat dhr. van Prooijen zich N.B. zelf weet te her inneren dat dertig jaar geleden de gebr. Nachtegaal al over rattenoverlast klaag den. Nog twee jaar geleden heeft een mevr. „staan schreien" op het spreekuur van de burgemeester, ten einde raad als zij was over de rattenoverlast Na die klacht is er onder de vloeren een mengsel van glas, zand en beton gestort, ondringbaar voor de ratten maar - ....zo zegt van Prooijen - „zij die van hun huis geen bunker maakten hebben nog steeds die overlast Hij pleit daarom voor de aanleg van een stuk riool vanaf het zgn. Rode hein tot aan de Boomvliet waarmee z.i. een dertig jaar oude rattenplaag zou zijn op gelost OC»3TFLAKKEE Dieven rist hoge snelheid langs vsütie-afzetting De dieven c vorige week in de nacht van woensdag op aonderdag een inbraak pleegden in textielhuis van Rossum te Ooltgensplaat en daar ter waarde van 35.000,aan spijkergoed en pantalons meenamen zijn in hun vluchtwagen met hoge snelheid langs de in de Langeweg opgezette politiecontrole gereden om, met gedoofde lichten, in 't duister te ver dwijnen. •Ook op het kruispunt bij de Hellegatdam was inmiddels poligie gearriveerd maar daar heeft de wagen zich niet laten zien zodat met spijt moest worden vastgesteld dat de daders in een gestolen dure BMW met Duits kenteken waren ont komen. De wagen was 's avonds in Steen bergen gestolen. Terwijl de inbraak nog aan de gang was werd de politie al gealarmeerd op welk bericht de Combi zich vanuit Oude Tonge naar Ooltgensplaat spoedde. In de Lange weg naderde een wagen waarvan kon worden verondersteld dat het de dieven waren waarom de bemanning van de po litie-Volvo de wagen stopte en het zwaai licht aanzette. Door de andere wagen werd daar evenwel anders op gereageerd. De lichten gingen uit en met een snelheid die op 150 km per uur werd geschat joeg de wagen via de berm langs de dwars- geplaatste Volvo. Er werd geen gebruik gemaakt van de vuurwapens waarover stellig ook de daders zullen hebben be schikt De gedupeerde is tegen diefstal verzekerd. DamesmantelstotlOO,— KORTING Regenmantels normaaL26^?=^NU10","" Kinderconfectie sterk afgepüjsd Stoffen de gehele voorraad HALVE PRIJS Schoenen en laarzen, voor slechts erkele tientjes Wacht niet langer voor Uw maatjar uit is. Wellicht heeft u op de één of andere wijze gehoord dat er vanuit Goeree Over- flakkee hulp aan Polen wordt geboden. De heer Kaai uit Goedereede bracht al meerdere malen levensmiddelen en kle ding naar Poznan. De School met de Bijbel te Melissant onderhoudt contacten met een familie in Wejherowo, bij Gdansk. Via de Groen van Prinstererschool in Middelharnis werd een aktie gehouden onder de christelijke lagere scholen, die ruim 10 ton levensmiddelen opleverde. In de kerstvakantie werden deze door de heren Kaai, Manger, Arensman, Mackloet, Poppe en Van Alphen in Polen gebracht. Modehuis Buijsse, aannemer A. Mans en loonbedrijf I. Ras, stelden hier voor auto's ter beschikking. Inmiddels werd op initiatief van de heren Kaai, Ras en Van Alphen een comité in het leven geroepen, dat de naam draagt Hulp Aan Polen. Dit comité heeft zich aangemeld bij het Rode Kruis. Het streven is zo lang als mogelijk en nodig is, levensmiddelen, geneesmidde len, kleding en schoeisel naar Polen te brengen, en wel naar de bovengenoemde steden. Ongetwijfeld zullen er op ons eiland meer commissies bezig zijn akties voor Polen voor te bereiden. Het comité Hulp Aan Polen verzoekt allen die iets op touw willen zetten, het volgende: Breng ons van uw bestaan op de hoog te. Sluit u bij ons aan. Laten we alle akties binnen één organisatie brengen, zodat we van elkaar weten wat er ge daan wordt voor Polen, en wanneer. Het is niet onze bedoeling u initiatieven uit handen te nemen, wel die te bun delen, te coördineren. Contactadressen vindt u onderaan dit bericht. Tenslotte maken we alle lezers van dit bericht er op attent dat er deze week in de Het comité HULP AAN POLEN be staat momenteel uit 9 personen. De kern groep bestaat uit de volgende drie; G. Kaai, Oostdijkseweg 71, Goede reede, tel. 01879 - 1670. I. Ras, Langeweg 111, Sommelsdijk, tel. 01870-2392. J. van Alphen, Westdijk 23, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 1300. OOSTFLAKKEE Van de 4 Amsterdammers (in leeftijd variërend van 18 tot 20 jaar) die vorige week dinsdagnacht in Goes inbraken in een electrozaak en daar 6 videorecorders stalen, zijn er mede door toedoen van de Groep Oude Tonge van de Rijkspolitie twee aangehouden. Rijdend in een snelle gestolen Opel werden ze al door de Goese politie achtervolgd maar die ver loor afstand door de enorme snelheid waarmee de Open er, richting Flakkee, vandoor ging. Bij Oude Tonge wachtte evenwel een politiewagen maar het ge geven stopteken werd genegeerd. Inpiaats van te stoppen vloog de wagen het busstation op (het was 's nachts na enen) om met hoge snelheid door het daar geplaatste hek met twee betonnen palen te vliegen waarna de weg naar de Julianaweg weer open lag. Daar werd de Open toch gestopt waarna de mannen er vandoor gingen, althans, de vlucht van één van he n werd door de politie gezien. Later in de nacht kon er een worden aangehouden, vanuit een adres in de Julianastraat had hij een taxi gebeld maar na de taxi reed voor hem ook de politiewagen voor. Nadat enkele politiemensen waren op geroepen werd een zoekactie door het dorp gehouden waarbij op het Kaaiplein een Fiat 127 met twee inzittenden werd aangetroffen. Met hoge snelheid ging die er vandoor maar kon met toen nog één inzittende nabij Numansdorp worden aangehouden. Beide aangehoudenen werden door de Goese politie mee genomen. Naar de overige twee werd tevergeefs gezocht. EXTRA KERKDIENST GER. GEMEENTEN MELIS SANT- zaterdagavond 7.00 uur student C.J. Meeuse van Ridderkerk. HERKINGEN Ophalen oud papieK Morgen (woensdag) wordt weer oud papier op gehaald door en voorde Pr. Joh. Friso- school. Men hoopt te beginnen om 6 uurs avonds bij de school. Wilt u het papier graag goed gebundeld gereed zetten s.v.p. Auto van het jaar Stad aan 't Haringvliet Bel 01871 - 1662 voor proefrit Ds. J. C. Wolthers wordt in Oude Tonge begraven De emeritus Herv. predikant ds. J. C. Wolthers, op nieuwjaarsdag op de leeftijd van 88 jaar in zijn woonplaats Bunnik overleden, zal morgen, woensdag in Oude Tonge worden begraven. Het was de wens van de overledene in Oude Tonge ter ruste worden gelegd, de plaats waar hij van 1952 tot 1957 predikant was. Vooral de rampperiode heeft toen een emotionele binding gegeven. In die periode, waarin hij in het verdronken dorp op post bleef is ds, Wolthers'velen tot steun geweest In de Herv. kerk zal om half 2 een rouwdienst beginnen, geleid door ds. Kool uit Utrecht en de plaatselijke predikant ds. P. de Jager. MELISSANT Grote stroklamp afgebrand In de Nieuwjaarsnacht is een grote stro klamp met een waarde van naar schatting 20.000,— in vlammen opgegaan. De klamp, eigendom van de gebrs. Witvliet uit Melissant stond onder aan de buiten dijk op een plateau waar een aantal jaren geleden een proefboring werd verriclït Er wordt rekening gehouden met brandstich ting al is het vooralsnog onduidelijk wat het motief zou zijn geweest. De brand was door de heersende mist niet op afstand zichtbaar zodat die ook in het dorp niet is opgevallen. Rumptstad b.v. te Stad aan 't Haringvliet zal tijdens de Landbouw RA.I. 1982 een wentelploeg tonen, waarbij aan de ploeg een ondergrondwoeler is gemonteerd die in de open voor achter het trekkerwiel werkt Deze woeler breekt de door het trekkerwiel aangedrukte grond op. Dat dit de meeste ideale manier én plaats van ondergrondwoelen is behoeft geen betoog. Daarnaast kunnen op de ploegen ook de „normale" ondergrond- woelers worden gemonteerd op 't rijtje af hebben we de politiebureaux op Goeree Overflakkee gebeld om de gebeurtenissen uit de Nieuwjaars nacht te horen, maar't werd een alleszins mak verhaal waarin geen kwalijkte uitschieters voorkomen. Gelukkig maar Alleen in Ouddorp ging het wat uit de hand lopen toen er na het tamme vuurtje op de parkeerplaats „Dorpstienden" in de Kerkring gestookt ging worden. Naarmate er strobalen aan werden gedragen en er autobanden aan te pas kwamen steeg de overmoed van de stokers in woord en daad en vooral om hun grote mond werden twee jeugdigen meegenomen voor gratis logies in de politiecel. Ze bleven er een nachtje over, verstoken van de oliebollen en een drankje van welk laatste ze overigens al genoeg hadden gehad. Geen problemen in Goedereede, op Goeree Havenhoofd en op Stellendam waar een fikje werd gestookt op de tra ditionele plaatsen. In Melissant, ooit berucht om zijn ton- nenbranden waarbij teertonnen en auto banden werden gestookt, werd in 't geheel niet gestookt of het moest de stroklamp van de gebr. Witvliet zijn. Door de han gende mist werd die brand evenwel aan het gezicht onttrokken. In Dirksland wat vreugdvuur op de Kaai met aubobanden en een oude auto maar toen de politie en brandweer meenden dat het uit moest zijn was het snel gedaan. In Herkingen werd ook wat gestookt en ging de vlam in een slooppandje aan de Peuter- dijk. In Sommelsdijk en Middelhamis liep het weliswaar uit de hand maar ook hier kon een confrontatie tussen politie en jeugd voorkomen worden. De brandweer van Sommelsdijk kon echter pas om 4 uur- en die van Middelhamis 's morgens om half zeven inmkken. Zelfs aan 't eind van de rit werd voor het gemeentehuis nog een vat olie en een partij autobanden onder schept, klaar om in brand gestoken te worden. In Nieuwe Tonge bleef het rustig, er werd niet gestookt maar er sneuvelde een ruit bij schildersbedrijf Vos. In Oude Tonge werden wat mitjes van het Herv. Verenigingsgebouw ingegooid en wat verkeersborden omgebogen. In Achthuizen werd een fik gestookt die door de brandweer werd uitgespoten. Naar de politie werden wat flessen en stenen ge gooid maar daar waren slechts losse flod ders. in Den Bommel brandde een houten berging bij de kleuterschool af Er waren wat spullen in geborgen voor buiten spelen. Aan brandstichting kan zeker worden gedacht In Ooltgensplaat tenslotte was het ook vrij mstig al sneuvelden ook daar weer een aantal verkeersborden en werden weer héél wat gejes verhangen. SOMMELSDIJK Begin januari hoopt de familie G. J. van Steenbergen te Sommelsdijk door de Ge- ref Zendingsbond (G.Z.B.) ter beschik king gesteld aan de Hervormde Kerk van Oost Afrika, te vertrekken naar Kenya. De heer van Steenbergen hoopt in Pokot aan het zendingswerk deel te nemen, in het kader van de vorming en de opbouw van de gemeente aldaar. De kerkeraad van de Hervormde Ge meente te SommelsdijkenhetBestuur van de G.Z.B, nodigd een ieder uit tot het bijwonen van de uitzending van de familie van Steenbergen, welke zal plaats hebben D.V. woensdagó januari 1982, vanuit het midden van de Herv. Gemeente Som melsdijk. Deze is bereid om als zendende gemeente te fungeren. De dienst, waarin voorgaat ds. A. Beens te Huizen (oud-predikant van Sommels dijk) wordt gehouden in de hervormde kerk te Sommelsdijk Aanvang nam. 7.30 uur. Na afloop is er gelegenheid om in het Verenigingsgebouw „Vita Nova", Van Aerssenstraat, de heer en mevrouw van Steenbergen de hand te drakken. Fanfareorkest De Hoop uit Sf dam geeft Nieuwjaarsconcert Op 8 januari a.s. om 19.30 uur verzorgt De Hoop een concert in samenwerking met Brassband Rijnmond uit Rotterdam. Voor het eerst in 5 jaar zal het concert gegeven worden in het door eigen leden gerenoveerde Haegse Huus. Deze avond kunt U tevens kennis maken met de op 19 december j.l. benoemde dirigent, dhr. A. Stolk. Ooic zult U kunnen kennis maken met de twee jeugdgroepen van De Hoop. De toegang tot deze avond is gratis. Het programma luidt als volgt 1. 2 e jeugdgroep o. l.v. dhr. A. vanNoort. 2. Ie jeugdgroep o.l.v. dhr. A. Stolk. 3. Fanfareorkest De Hoop o.l.v. dhr. A. Stolk. 4. Brassband Rijnmond o.l.v. dhr. D. Oosterman. De uit te voeren werken zijn o.a.: A. Moorside Suite - Holst Cabaret - John Kander Music of the four winds - Roger Roger Rhapsodic in brass - Goffin La Gazza Ladra - Rossini We hopen dat U deze avond in grote getale aanwezig zult zijn. Bestuur Fanfareorkest De Hoop OUDE TONGE Echtpaar Holt bij botsing om het leven gekomen Opper Holt, die in het begin van de zeventiger jaren gestationeerd was in de groep Oude Tonge van de Rijkspolitie en van daar in febmari 1976 vertrok om met zijn bevordering tot adjudant groeps commandant van Borculo te worden is vorige week dinsdag bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zijn vrouw over leed na twee dagen aan de opgelopen verwondingen. Hun dochter Hettyu (ge huwd en wonend in Denemarken maar i.v.m. de feestdagen thuis) kwam er vrij wel ongedeerd af De wagen waarin de fam. Holt reed was na een slip op de gladgeworden weg tegen een boom terecht gekomen. DEN BOMMEL - STEENBERGEN Dodelijlc ongeval Op oudejaarsavond omstreeks 7.15 uur reed de 72-jarige ongehuwde A. P. Stout- jesdijk commissionair in hooi en stro, wonende Kranendijk 10 te Achthuizen op de Steenbergseweg te Dinteloord tegen een boom, met het gevolg dat hij overleed. De heer Stoutjesdijk, die op weg was naar zijn zuster te Steenbergen om daar de jaarwisseling door te brengen heeft ver moedelijk een hartaanval gekregen en verloor daarbij de macht over zijn stuur. Een automobilist die achter hem reed zag het ongeval gebeuren. Maandag 4 januari j.l. heeft de be grafenis plaats gehad te Den Bommel, vanuit het „Westerlicht". OUDE TONGE De eigenaar van een op het Haventerrein staande metalen visboot, dhr. van Kleef te Oude Tonge, heeft gistermiddag toen hij zijn bezit inspecteerde in de boot een stoffelijk overschot van een man aan getroffen. De man lag mggelings onder de metalen huif en deels onder het zeil en zou wellicht nog langere tijd onopgemerkt zijn gebleven als niet juist de eigenaar een kijkje was komen nemen. In de kleding van de man werd een papier aangetroffen waaruit zijn waarschijnlijke identiteit kon blijken. Het adres wees naar een alleen wonende 37 jarige Rotterdammer. In de loop van vanmorgen zou in het politielaboratorium te Rijswijk sectie worden verricht op het stoffelijk over schot Alhoewel de man „onder verdachte omstandigheden" werd gevonden lijkt al les erop dat hij een natuurlijke dood is gestorven. Er zijn althans geen uiteriijke sporen van geweld aangetroffen. van elk merk kteurnega- tieffilm ais u uw volle film bij FOTO-QUELLE inlevert voor ontvifikkelen en afdrukken! U bespaart direkt f 2,95 of meer, omdat u elders beslist duurder uit bent. Vergelijkt u maar! Daarmee bespaart u nog eens extra! Ze zijn er reeds vanaf DAT KAN ALLEEN BIJ HET GROOTSTE FOTOHUIS TER WERELD! Bl^^HM^ ^^■■■g INTERNATIONAL ^■^■^^■■■i^BBPI In 9 landen van de wereld. streekbladen een aankondiging komt voor een nieuwe, eilandelij ke aktie, die op maandag 11 januari van start zal gaan. Mogen we als comité uw steun en mede werking ondervinden? Dan kunnen we gezamenlijk een deeltje van de Poolse bevolking enige hulp bieden. 4 4 ï^^^^^^i^^ii

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1