Zuster Josine Ondernemersver. Goedereede LET OP MEDEWERKERS RODEMONDERZOEK AKTIE 68 UITZENDBURO esamaritaan RUIME ZEGE GOOD-LUCK 1 jonge mensen Woord en Daad Een kans om te overleven Deja debuteert op Heimtextil Frankfurt Bladzyj 2 ,EILANDEN-NIEUWS" WOENSDAG 23 DECEMBER 1981 ROTTERDAM Het is voor de eerste maal, dat Dehnert Jansen B.V. uit Rotterdam, deelneemt aan „Heimtextil", de internationale vak beurs voor woning- en huishoudtextiel, die van 13 tot en met 17 januari 1982 in Frankfort gehouden wordt. Op deze beurs, die voor geheel West Europa van toonaangevend belang is, komt Deja uit met verrassend nieuwe collecties gordijn- en meubelstoffen, wel ke bedoeld zijn voor zowel de verkoop op de Nederlandse markt als voor de export „Heimtextil" is de beurs bij uitstek om er nouveauté's te presenteren en omdat veel woninginrichters gevoelig zijn voor trend matige verschuivingen, staat Frankfort doorgaans boven aan hun lijstje, want uiteindelijk wordt het modebeeld nergens zo benadrukt als daar. Aan de andere kant wordt meer dan ooit ingespeeld op de behoefte van de consument aan behaag lijkheid, waarbij met name de energie besparing een niet geringe rol speelt. Aan de kwaliteit en het warmte-aspect wordt grote waarde gehecht en het is dus niet verwonderlijk, dat voor natuurlijke vezels veel belangstelling bestaat Dergelijke materialen zijn in elk geval ruimschoots terug te vinden in het leve ringsprogramma van Deja. Met het af stemmen op de vraag naar kwaliteitstabie- le stoffen heeft dit bedrijf thans eencoUec- tieopbouw weten te realiseren, waarmee op de concurrentie, internationaal gezien, zelfs een beduidende voorsprong' kon worden verkregen. En door steeds ge specialiseerde artikelen en noviteiten te brengen, kan voorshands een rendabele prijzenstructuur worden gehanteerd. Eco nomisch gezien ook een bijzonder belang rijk facet! Dam- en Schaakvér. „Ontspanning'^ te Ouddorp Uitslagen van 14 december 1981: Dammen C. Mierop - J. Visbeen0-2 K. Westhoeve - A. van Huizen O - 2 K. Tanis - L. Moerkerk1-1 C. Akershoek - G. Tanis0-2 A. Meijer - C. Tanis0-2 Schaken J. Meijer - J. Grinwis0-1 C. Wassenaar- K. v. d. WendeVi-Vi P. J. Glerum - E. Santifort0-1 J. Santifort - M. Breen0-1 J. Tanis - T. Draper'/z - i4 J. W. J. Breve - G. Rietdijk1-0 OOLTGENSPLAAT Verkiezing ambtsdrager: In de her vormde kerk is er nog één vacature voor ouderling (vac. T. F. Okker). Als kandi daten zijn door de kerkeraad gesteld: M. Donkersloot Jzn. en F. Oosterlee(Alph.). De verkiezing zal plaats hebben maandag 28 december des nam. van 3 tot 4 uur ens avonds van 6.30 tot 7.30 uur in de consis toriekamer. Gezien het succes, dat Dehnert Jan sen op andere grote internationale beur zen mocht boeken, mag zeker veronder stelt worden, dat de grond die men nu in Frankfort onder de voet gekregen heeft, de basis zal vormen voor het verstevigen van de zakelijke contacten. „Heimtextil" is dagelijks geopend van 9.00 - 18.00 uur. De toegangsprijs, mits tijdig besteld bij „Frankfurter Messe Ne derland" in Amsterdam (020 - 644466) bedraagt 18,per persoon; aan de loketten ter plaatse DM 22, Zij was geen jong zustertje meer. Zij had vroeger haar zwakke en zieke moeder verzorgd en verpleegd met al de liefde van haar hart. Na haar sterven was de begeerte gekomen om het lijden van de naaste verder naar vermogen te helpen verzachten. Daarom ging zij in dienst bij het ziekenhuis. Thuis was ze gewoon geweest veel zelfstandig te regelen. Doch in het ziekenhuis was zij gebonden aan de orders der doktoren en tevens aan de vele voorschriften van het ziekenhuis. Dit gaf nog wel eens strubbelingen. De geneesheer-directeur zei er van: ,,Ze is een uitstekende zuster, maar soms erg lastig". Dit veranderde zelfs met de jaren niet Dit blijkt het het volgende voorval. Op kamer 60 was patiënte van Dam, lijdende aan een ongeneeslijke kwaal. Echter werden op deze kamer steeds weer patiënten gebracht, die na de operatie uit hun narcoseslaap tot ontwaken zouden geraken. Zuster Josine wist hoe moeilijk haar 74 jarige patiënte het dan vaak had. Ook nu weer, toen ze zuchte; „de hele morgen al!" Zulks was geen opstandigheid, maar moede berusting. De zuster zei: „maar weer proberen te doen, of u het niet hoort". De dokter kwam net op de kamer. De oude vrouw vroeg: „dokter worden ze beter?" Deze gaf direct geen antwoord. Zij hield echter aan: ,,ze zullen toch niet sterven hier bij mij?" De dokter: „och, waarom zouden ze sterven, en nu zoet zijn hoor oudje!" De zuster ging de dokter na en vroeg weer:worden ze beter?" „Dokters weten ook niet alles", ontweek hij. „En als het misgaat worden ze tijdig weggebracht". De zuster weer bits:zeker net als vorige week!" De dokter: „dat was niette voorzien. Wat wilt ge toch? daar is niets aan te doen". Zij antwoordde: „Kamer 85 is vrij". Hij haalde de schouders op en zei: ,,welMcht vanmiddag weer bezet en bovendien het is 2e klasse", w Allerlei gedachten kwamen bij de zuster op. Voor het eerst na 5 jaar '|- ziekenhuisdienst zou ze nu de a. s. Kerstdagen doorbrengen bij broer Henk en diens vrouw en kinderen. En nu dit Het prettige vooruitzicht daaraan werd vergald door haar zorg, dat het oudje haar die dagen zo zou missen. Ze herhaalde: „Kamer 85 is vrij, en als het om dat armzalige geld gaat, dan zal ik dat wel betalen! al was het alleen maar voor de Kerstdagen". De dokter:Sommige vrouwen blijven altijd lieve, beste kinderen. Maar toch we doen het niet Daar is geen beginnen aan", en hij liep verder. Op dat ogenblik haatte de zuster de dokter, ja het hele ziekenhuis met haar starre voorschriften. En daar ging er een belletje. Het was van 't oude dametje. „Wat is er?" vroeg ze fleurig. „Je moet niet boos zijn.... dat ik belde.... ik was alleen.... maar zo bang op eens. Omdat die daar.... zo stil is". Zuster Josine lachte, terwijl deernis krampte in haar keel. „Dat is ook wat, als ze schreeuwt is 't niet goed! en als ze stil is, is 't ook niet goed. Je bent me een lastige tante!" „O nu is 't weer over. Waimeer ga je weg en vindt je het prettig?" De zuster: Ja erg prettig om dan bij mijn broer en zuster met hun kinderen te zijn. Maar nu moet ik verder, want om 4 uur vertrek ik". Des middags trok ze de zware ziekenhuisdeur achter zich dicht. Met zorg verrichtte ze nog enige inkopen en dan spoedde zij zich naar de familie met de gedachten aan vroeger Kerstfeest in de intieme huiskamersfeer thuis. Moeder vertelde dan het eeuwig nieuwe Verhaal en Vader aan het orgel. Daar kon geen ziekenhuis zaalfeest aan tippen. En zo kwam ze dan bij haar familie, waar ze in een diepe fauteuil voor de electrische haard kwam te zitten en wachtte nu maar af. Een prima verzorgde maaltijd volgde. Daarna nam haar broer een tijdschrift, en schoonzus scharrelde wat heen en weer, en liet haar het van Henk gekregen kerstcadeau zien, een bontjas (Persianer). 'n Zalig ding gewoon! Maar jij krijgt ook nog wat hoor! De kinderen hadden nieuw speelgoed gekregen en speelden daarmee nu boven bij de daar geplaatste kerstboom. Maar plotseling als een onoverkomelijke moeheid plofte het op zuster Josine neer. Is dat nu Kerstfeest oude stijl, zoals vroeger met Vader en Moeder. Met tranen, liep ze de kamer uit, de gang in. Ze vond daar het telefoon toestel, draaide een nummer, vroeg: is Kamer 85 nog vrij? Keerde in de kamer terug en zei, ik ben opgebeld (je moet bij afwezigheid altijd adres opgeven) ze hebben in 't ziekenhuis mij nodig. Ik ga nu, en dan tot straks of tot morgen! „Wat een baan", sprak broer Henk. In het ziekenhuis aangekomen, ging ze zich direct verkleden; zonder van iemand gezien te worden, kwam ze bij haar oude patiënte. „Zuster, jij!?" „Moetje horen. Dokter heeft me geroepen. Ik moetje naar een ander kamertje brengen. Daar kun je rustig liggen"Toen het oudje daar in haar ledikant heen gerold was, zei ze: „o, maar wat goed van de dokter!" Zuster Josine dacht nog terloops, o wat ging dat jokkentje me dit keer gemakkelijk af. Daarna las de zuster haar, evenals moeder vroeger haar de gewijde Kerstgeschiedenis voor, tot het moedertje in slaap viel. De deur ging open. De dokter, de directrice en een zuster. Een, ik zou haast zeggen vijandige stilte! Zuster Josine werd zich weer meester. U hoeft niets te zeggen. Ik weet volkomen dat ik onvergeeflijk buiten mijn boekje ben gegaan. Maar ik kon niet anders. Ik dien dan ook hierbij mijn ontslag in". De dokter, hij zweeg. Zij zei nog: „ik heb nog één verzoek, laat zij deze kamer houden tot ze sterft Ik sta in voor de kosten. E n zeg haar niets, u hebt dit voor haar gedaan. En zij is u daar hoogst dankbaar voor. Laat haar dat denken, en u blijft bij haar en ik ga weg". De dokter stak haar de hand toe, en zei: „dat is goed, maar van de extra kosten betaal ik de helft. Zuster Josine: „het spijt me". Werkelijk", vroeg ze, „dat ik wegga?" „Nee", zei hij, „dat ik vanmorgen direct geenja gezegd heb op je verzoek". Veenendaal, Kerst 1981 L. W. M. M.i.v. 4 januari 1982 zullen de winkels in Goedereede om 17.30 uur gesloten zijn i.p.v. om 18.00 uur. Van 1 april t/m 30 september tot 18.00 uur. 31 december 1981 17.00 uur GESLOTEN. 2 januari 1982 alle winkels de gehele dag GESLOTEN. Wij hopen u met deze mededeling van dienst te zijn geweest. Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1982. POORTVLIET Uitbreiding bijzondere ideuterschooi geeft opsciiudding De uitbreiding van de bijzondere kleuter school te Poortvliet heeft nog al wat opschudding teweeg gebracht bij de on derwijs inspectie in Zeeland. Volgens de inspectrice drs. mevrouw W.P.Bouwman is het schoolbestuur door de mazen van het net gekropen. Het schoolbestuur wil meer bouwen dan volgens de wet is toe gestaan en dit desnoods uit eigen zak betalen. De aanvraag voor uitbreiding werd in 1979 afgewezen en in oktober 1980 opnieuw en in maart 1981 voegde een persoonlijk gesprek op het ministerie. Duidelijk werd dat het ministerie niet meer wilde toestaan dan een uitbreiding van 170 vierkante meter. Het blijkt dat het schoolbestuur de kans heeff gezien de geldende voorschriften te omzeilen en de kans bestaat dat de overheid straks „ja" moet zeggen. De inspectrice neemt de zaak hoog op. Mocht het bestuur van de bijzondere school zijn plannen kunnen waar maken, dan ontstaat en een scheve verhouding met het openbaar onderwijs. B innen de inspectie is er het wat gebouwd, maar altijd volgens de voorschriften. OOLTGENSPLAAT Kerstavond in de hervormde kerk Op donderdag 24 december a.s. des nam. 7.30 uur zal er in de hervormde kerk een kerstzangavond gehouden worden met de volgende medewerkenden: Ds. H. Jongebreur, drs. J. H. Becker, Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet, Chr. Gem. Zang vereniging „Jubilate" en het Kinderkoor „Jubilate", beiden te Ooltgensplaat, or ganist dhr. L. Barendrecht te Middel- harnis, algehele leiding dhr. C. C. v. d. Heuvel, dirigent De toegang is vrij. Een ieder is hartelijk welkom. OOLTGENSPLAAT Kerstfeest zondagscholen: Op 2e Kerstdag vieren de Zondagscholen het kerstfeest op de volgende uren: nam. 2.30 uur in het kerkgebouw van de Geref Gemeente; nam. 4 uur in de hervormde kerk. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. THOLEN Voedseltransport toch naar Polen: De vrachtauto van de firma Schot uit Tholen, bestuurd door de heer K. Vrijsen uit Gilze Rijen is donderdag toch nog naar Polen vertrokken en de grens gepasseerd richting Radomsko. De wagen was ge laden met 26 ton levensmiddelen, schoe nen enz., ter waarde van ongeveer 100.000,— De chauffeur melde telefo nisch, dat aan de Poolse grens alles moest worden gecontroleerd omdat er geen vol doende beschrijving bij zou zijn. De mili tairen controleerden de pakketten op in houd. De personenauto met de bege leiders pastoor A. v. d. Brule, en de dames CSchoone en EDeurloo mocht de grens niet over. Korfbalnieuws In een aantrekkelijk wedstrijd heeft het eerste team kans gezien een ruime 11-4 zege te behalen. Al direkt na het beginsignaal kreeg de thuisclub enkele kansjes, het was aan voerster Marjo de Zout die via een door loper de score opende. 1-0. Good-Luck bleef doorgaan en via de geheel vrijstaande Leo Grootenboer werd het 2 - 0. In deze fase van de strijd leek het erop dat Ventura Sport totaal zou worden weg-' gespeeld, na een kwartier schoot Petra Vermeulen van afstand raak. 3-0. Bij deze stand nam Good-Luck wat gas terug, wat een enorme fout bleek te zijn, want binnen enkele minuten bracht Ven tura de balans weer in evenwicht 3-3. Opnieuw trok Good-Luck het spel naar zich toe en bracht door tempowisselingen en goed kombineren de Ventura-defensie aan het wankelen, de geroutineerde Lenie Jongejan maakte hier dankbaar gebruik van en bracht met twee afstandschoten de stand op 5 - 3. Op slag van rust speelde Leo Grooten boer zijn tegenstander uit en maakte be heerst 6-3. Na de rust hetzelfde spelbeeld, de Ven tura-defensie probeerde nu met hard spel de doelpuntenmachine van Good-Luck te stoppen, echter de goed leidende scheids rechter greep in en kende Good-Luck een strafworp toe die werd gemist Pas na 10 minuten kwam er verandering in de stand door een afstandschot van Leo Grootenboer. 7-3. Good-Luck speelde nu oppermachtig en kwamen gemakkelijk tot scoren, via doel punten van Petra Vermeulen 2x, Leo Grootenboer en Ron Stout werd het ver diend 11-4. Jeugdselektie Ook de jeugdselektie kwam binnen de lijnen, zij moesten tegen koploper Snel uit Dordrecht In de eerste helft speelden zij wat terug houdend, toch bracht Jaco Faase zijn ploeg op voorsprong. Tot de rust had Snel het betere spel en bouwden een 1-3 voorsprong op. In de tweede helft speelde de ploeg van coach Verhage harder en vanaf de stip schoot Bennie Vis 2 - 3 in. In de laatste minuut wees de scheids rechter opnieuw naar de stip. Joke Keu velaar bracht hiermee de verdiende gelijk maker op het scorebord. OOSTFLAKKEE Ophalen huisvuil: Men wordt er nog maals op gewezen dat het huisvuil in- plaats van vrijdag 25 december (1ste kerstdag) op maandag 28 december wordt opgehaald. Vergadering ,,Schuttevaer" Goeree Overfiaidfee De afdeling Goeree Overflakkee van de Koninklijke Schippersvereniging „Schut- tevaer" komt op dinsdag 29 december a.s. des nam. 2.30 uur in Café „Sport", Kaai, te Oude Tonge in jaarvergadering bijeen. De agenda vermeld o.a. de jaarversla gen, verslag Algemene Vergadering te Werkendam, voorstellen voor de vol gende Algemene Vergadering en ver kiezing afgevaardigden. In het bestuur zijn twee leden aftredend, n.l. dé heren H. Hartog en Alb. ter Steege, die beiden herkiesbaar zijn. |Uw huis verkopen TAMBOER POORTVLIET Ongeval, twee gewonden: Door nog onbekende oorzaak reed woensdag de bromfietser J. J. U. uit Poortvliet op het fietspad van de provinciale weg in op een voetganger. Voetganger J. A. S., ook uit Poortvliet, werd op advies van dr. Padt overgebracht naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom. De bromfietser liep een hersenschudding op. OUD VOSSEMEER Afscheid P. van Westen van Her vormd Zeeland: De uit Oud Vossemeer afkomstige heer P. van Westen, thans wonende te Kloetinge, heeft woensdag tijdens een receptie in restaurant De Wa- terberg in Veei-e afscheid genomen als voorzitter van de Stichting Hervormd Kerkcentrum en van de Provinciale Kerk voogdij Commissie van de Ned. Herv. Kerk. Ongeveer 150 leden van kerkvoog dijen en verenigingen waren naar Veere gekomen om de 68 jarige heer van Westen en zijn echtgenote de hand te drukken. Behalve voorzitter van de twee kerkelijke instellingen was de heer van Westen ook voorzitter van het provinciaal college van toezicht op het beheer der kerkelijke goe deren en fondsen in Zeeland. Samen met de heren van der Perk en Hietkamp heeft d e heer van Westen het initiatief genomen tot de oprichting van de monumenten- wacht en van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. POORTVLIET Lyststrekker C.D.A. Statenverkie zing: Tijdens een besloten bijeenkomst van de leden van de provinciale staten van het CD. A. dinsdagavond in De Prins van Oranje in Goes werd in de vacature van de heer C. Balkenende besloten de heer E. Ph. Nieuwkerk te plaatsen als Ujsttrekker bij de komende verkiezingen voor de pro vinciale staten van Zeeland. De 55 jarige heer Nieuwkerk is directeur van een be drijfin verpakkingsmateriaal te Poortvliet en is al bijna twaal jaar lid van de pro vinciale staten voor het C.D.A. (C.H.U.) Per 4 januari 1982 hebben wij te OOLTGENSPLAAT EN OMGEVING werlc voor ervaring niet noodzalcelijk voor de assistentie bij de kabel- en boor- ploegen. (geen graafwerk). Dit projekt duurt ca. 3 maanden. Goede beloning en alle sociale voorzieningen Reiskosten en onkosten worden vergoed. Als u geen bezwaar hebt tegen buitenwerk kunt u voor verdere informatie belleii met Mijnsherenlaan 223 D ROTTERDAM Tel. 010-863422 vraagt u naar Franta Wildmann Dinsdag 29 december zijn wij in Ooltgensplaat voor nadere informatie Stichting Reformatorische Hulpaktie Giro 3030900 Postbus 560, 4200 AN Gorinchem Telefoon 01830 - 32550 In de Derde Wereld sterven elke minuut 30 kinderen door ondervoeding Vele miljoenen missen ook geestelijk voedsel Geef één of meer warme maaltijden ƒ0,75 Een bundel van liefde (kleding en schoeisel) ƒ15- Een kinderbijbel ƒ10- „Geeft gij hun te eten" mkas 9laa Voor onze opleiding ziekenverzorgende kunnen die zich willen inzetten voor de zieke medemens en die een meer dan gewone belangstelling hebben voor een verzorgend beroep, zich aanmelden als leerling ziekenverzorgende voor onze kursus welke D.V. 1 maart 1982 zal aanvangen en waarvoor nog plaatsen open zijn. Om toegelaten te worden dient rfien: de leeftijd van 17 jaar en 9 maanden bereikt te hebben vóór 1 maart a.s.; een goede gezondheid te bezitten; een positief protestants christelijke levensovertuiging te hebben; na het basisonderwijs tenminste 4 jaar voortgezet algemeen dagonderwijs te hebben gevolgd, afgerond met een diploma, o.a. MAVO, LHNO met 2 vakken op C- en 4 vakken op B-niveau. Schriftelijke aanmeldingen kunnen tot uiterlijk 1 januari 1982 worden ingediend bij de verpleegkundig direkteur. "de Samaritaan" onderdeel van de Stichting Hervormd Diakonale Gezondheidszorg, Koningin Julianaweg 59, 3245 KA Sommelsdijk (Middelharnis), Telefoon 01870-2500 Het moderne komplex IS geheet gelijkvloers gebouwd. ]99

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 14