MEDEWERKERS BODEMONDERZOEK AKTIE 68 UITZENDBURO FEESTELIJKE AANBIEDINGEN 5,981 Goed idee: Zwemvereniging „De Gooye" Dirksland werd kampioen 1,98 3,751 2,85 J Fa. H. Verbrugge en Zn. Foto GENIUS Vertederende Geboortekaartjes KERSTBOMEN BANKSTEL Goud, het toverwoord van de nieuwe KerstkoUektie! FAMILIEBERICHTEN voor sfeervolle dagen Bij 25 gulden boodschappen Vanaf heden Pimpernel Hoveniers b.v. slaaplcamer- ameubiement partij overliemden voor één tientje fa. H. Verbrugge Zn. Adverteert in Eilanden-nieuws Van de tonnen voedingsmiddelen die door de christelijke scholen op Flakkee zijn ingezameld voor de bevolking van Polen is j.l. zondag 2,5 ton aan een kerkelijke Gemeente in de stad Poznan overhandigd. Vandaaruit zou het onder de hulpbehoevenden worden verdeeld. Het werd er gebracht door dhr. J. van Alphen, schoolleider van de Groen van Prinstererschool te Middelharnis en dhr. Iman Ras uit Sommelsdijk uit wiens loonbedrijf een Volkswagen vracht wagentje werd gebruikt, ten dele overigens, omdat het halver wege zou stranden. Vrijdagmiddag werd vanaf het „depot" op Goeree-Havenhoofd vertrokken, in gezelschap van de Zaandamse leraar dhr. Booman die al eerder contacten met Polen legde en dhr. G. Kaai uit de Oostdijk die al 9 jaar lang contacten met Polen onder houdt. Dhr. Booman was met een Simca 1308 met aanhanger waarmee 900 kilo levensmiddelen werden vervoerd. Dat klein konvooi vertrok vrijdagmiddag van af het Goereese Havenhoofd om al kort daarna, op de Groene Kruisweg in een file te raken en onderweg naar de grens door sneeuwbuien te worden geplaagd. Toch verliep de tocht van Oberhausen naar de DDR grens redelijk voorspoedig maar in het laatste plaatsje op West Duits grond gebied sloeg de pech toe en bleek de Volkswagen van dhr. Ras een kapotte ver snellingsbak te hebben. Het was toen nacht en er moest afgewacht worden tot zaterdagmorgen de garages weer open zouden gaan. In Haelmstaedt kon een Mercedes be stelbus worden gehuurd waarin de heren van Alphen en Ras hun kostbare vracht overlaadden waarna de reis kon worden vervolgd. De Oostduitse grensposten voerden een 3 uur durende controle uit waarin beiden ook grondig werden ge fouilleerd. Uit de broekzak van dhr. Ras kwam als verdacht voorwerp een stuk cer- velaatworst (een hartige hap voor onder weg) tevoorschijn waarvan zelfs de Oost duitse grenswachters de humor inzagen. Na 225 km door Oost Duitsland te heb ben gereden arriveerden de heren van Alphen en Ras (de beide andere waren doorgegaan) aan de Poolse grens waarna nog een afstand van 180 km naar de stad Poznan restte. „Een eenzame weg met weinig verkeer en sneeuwstormen" zo herinneren ze zich die naargeestige rit waartegenover de ont vangst weer allerhartelijkst was. Die kwam zondagmorgen nadat ze in een hotel even hadden geslapen en zich hadden kunnen wassen. De beide flakkeeërs arri veerden bij de protestantse gemeente juist toen er een kerkdienst gehouden werd en samen hebben ze nog in 't Pools meegezongen. Het was goed om de vrien- denhand te kunnen reiken en de duidelijk heersende nood iets te kunnen lenigen. In het hotel kon aan het personeel wat wor den gegeven en dat werd in de grootst mogelijke dank aanvaard. Via de predikant Kus kreeg de nu weer complete deputatie zondagmiddag het be richt dat de noodtoestand was afgekon digd en dat het daarom verstandig leek Polen zo snel mogelijk te verlaten. Zon dagmiddag om half 3 werd weer uit Poz nan vertrokken en nog zondagavond kon de grens worden gepasseerd. Onderweg heeft men troepenverplaatsingen gezien, tientallen tanks en kanonnen reden rich ting Poznan. In het stadje Haelmstaedt werd de ge huurde Mercedes bus weer ingeleverd en stapten ook de heren van Alphen en Ras in de wagen van dhr. Booman uit Zaandam waarmee men gistermiddag (maandag) in Goeree arriveerde waarmee een enerve rende reis ten einde was. De VW is door een hulpdienst opgehaald en voor reparatie naar garage van Geest gesleept. Het ligt in de bedoeling dat er in de Kerstvakantie nog een tocht gemaakt zal worden met de levensmiddelen die nu nog op Goeree-Havenhoofd zijn opgeslagen. Een advertentie in Eilanden- nieuws heeft altijd succes Adverteert in Eilanden- nieuws Per 4 januari 1982 hebben wij te OOLTGENSPLAAT EN OMGEVING werk voor ervaring niet noodzakelijk voor de assistentie bij de kabel- en boor- ploegen. (geen graafwerk). Dit projekt duurt ca. 3 maanden. Goede beloning en alle sociale voorzieningen Reiskosten en onkosten worden vergoed. 'Als u geen bezwaar hebt tegen buitenwerk kunt u voor verdere informatie bellen met Mijnsherenlaan 223 D ROTTERDAM Tel. 010-863422 DAMVER. ,,DENK EN ZET" DINSDAG 15 DECEMBER 1981 ,EILANDEN-NIEUWS" Bladzij 3 Heden werd tot onze diepe droefheid van onze zijde weggenomen onze geliefde broeder, zwager en oom PIETER RAZENBERG in de ouderdom van ruim 77 jaar. Sommelsdijk: J. Holleman-Razenberg C. Helleman Rotterdam: L. J. Razenberg C. Razenberg-Dubbeld Sommelsdijk, 11 december 1981 Verpleeghuis „De Samaritaan" Correspondentie-adres: C. Holleman, Stoofhoek 31, 3245 XR Sommelsdijk De begrafenis heeft heden dinsdag 15 december plaats gehad op de algemene begraafplaats te Som melsdijk. U vindt ze bij GEBR. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 te Sommelsdijk pakje ROOMBOTER a 250 gram (echte boter) voor Zwarte Kip ADVOKAAT Loopt zo lekker langzaam; R 7 R fles 0,5 liter.J.^ U. f --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Z.--------------- Douwe Egberts KOFFIE Goudmerk Snelflltermaüng j[ Tijdelijk met dubbele waardepunten; pak 250 gram.^^24" Irish Coffee ROOMIJSTAART een beroemde ^staart, met vanille-aroma en Irish CofFee-saus;Kerstprijs...A25' Vif KERSTPUDDING voor een exclusieve pudding Voor 1 a l>/i liter melk; met zakje echter bitterkoekjes en suikerdrageesper pak BINNENWEG 9 SOMMELSDUK '^4■'^■'^f.^.lt.l^l^4.>^l^■>^>^■'^'^4■'^'^'^>^■•^■'^^■>^^^4■>^■'^>^•^4■'^'^4■'^^^ plak al die leuke foto's van het jaar 1981 in een mooi foto-album. Zo'n jaar uit uw leven is best een album waard! Er is een rijke kollektie bij: Straatdijk 5 DIRKSLAND Tel. 01877 - 2150 Jan Deugtstraat 15 3249 AH Herkingen Tel. 01876 - 420 TE KOOP i.g.st. Tel. 01870 - 3280 TE KOOP bestaande uit 2 pers. led. met bed, 2 nachtkastjes, 2 stoelen en 2 deurs linnenkast, tevens 2 pers. ledikant (kompleet) met nachtkastje, ronde tafel en kaptafel en 1 pers. ijzeren ledikant (kompleet) CENTRIFUGE eiken DRESSOIR en SCHILDERIJ Tel. 01871 - 1283 Door waterschade gaan eruit Binnenweg 9 Sommelsdijk 3 Flal(l(eeërs wat verlaat uit Polen terug Terecht, want goud betekent in deze donkere dagen een straaltje zonneschijn, zodat u zich met onze KerstkoUektie, nóg feestelijker voelt. Net als de "gouden" accessoires kunt u deze mode natuurlijk ook na de feestdagen uitstekend blijven komblneren. Wij wensen ueen fijn Kerstfeest vraagt u naar Franta Wildmann Donderdag 17 december zijn wij in Ooltgensplaat voor nadere informatie voor de industrie De zwemvereniging „De Gooye" uit Dirksland behaalde zaterdag 12 december j.l. het kampioenschap in de D-afdeling van de competitie van de Zwembond Rotterdam en Omstreken. De club deed dat op grandioze wijze, namelijk door in alle wedstrijden de overwinning te behalen. De laatste wedstrijd werd gehouden in Barendrecht en de in vorige wedstrijden al verworven voorsprong van 181,9 pnt. op de Z.C. Rijnmond uitRotterdam werd nog uitgebreid tot 197,8 pnt. Samen met Rijnmond promoveert De Gooye nu naar de C-afdeling. Omdat het de eerste keer was dat aan deze competitie werd deel genomen mag dat gerust een bijzondere prestatie worden genoemd. Na afloop van de laatste wedstrijd bood Rijnmond haar felicitaties aan, vergezeld van bloemen en een herinneringsvaantje. Zij waren ook vorigjaar tweede en hadden gehoopt dit jaar het kampioenschap te behalen. Dat zou ook zeker zijn gebeurd, ware het niet dat De Gooye kwam op dagen en met de eer ging strijken. Rijn mond hoopte op even sportieve ontmoe tingen in de C-competitie. 's Avonds vierde de Z.C. „De Gooye feest in „De Schakel" die vol was met leden, ouders en genodigden. Voorzitter P. de Man schetste in zijn welkomstwoord de historie van dit kam pioenschap waarvan ze een jaar eerder niet zouden hebben durven dromen. Dit succes was volgens hem te wijten aan een aantal factoren zoals inzet, training, kracht, tactiek en begeleiding. Dat zou bijna een ideaalbeeld oproepen, maar dat was zeker niet de bedoeling. Als alle andere verenigingen heeft De Gooye evengoed haar problemen. Nuchter blij ven is daarom het allerbeste. Hij eindigde met een woord van dank aan allen die meewerkten aan het behaalde succes en bood de trainers en die leden die volgend jaar geen deel meer uitmaken van de wedstrijdploeg een bloemetje aan. Daarna sprak Burgemeester H. Bos de vereniging toe. Hij noemde het behalen van dit kampioenschap door de jongste zwemclub van dit eiland een unieke pres tatie, die stellig in zwemkringen verbazing zal hebben gewekt. Het is ook een unicum voor Dirksland dat een vereniging het kampioenschap behaalt in een andere tak van sport dan in Dirksland gebruikelijk. Hij wenst de vereniging namens het ge meentebestuur veel succes toe in de C- afdeling. De heer D. de Bonte, voorzitter van de Stichting Zwembad Dirksland, feliciteer de De Gooye namens het Stichtingsbe stuur en bood daarbij een mooie electro- nische stopwatch aan. Zwembad en zwemclub kunnen elkaar niet missen, al dus de heer de Bonte. De zwemclub heeft het bad nodig maar maakt, zeker vanwege de nu geleverde prestatie, goede propa ganda voor het zwemmen en derhalve ook voor het zwembad. Hij hoopte op een blijved goede samenwerking in de toe komst. Mej. J. Gorissen, oud-wijkverpleegster in Dirksland en zowel vroeger als nu een vurig propagandiste voor de zwemsport, bood de vereniging eveneens haar geluk wensen aan die ze vergezeld deed gaan van een geschenk onder couvert. Ze hoop te dat dit een begin kón zijn van een fondsje ter bestrijding van de hoge ver voerskosten, verbonden aan het zwem men incompetitieverband. Tevens hoopte ze nog lang getuige te mogen zijn van de successen van De Gooye. De heer D. de Bonte kwam nogmaals aan het woord, maar nu in zijn hoedanig heid van voorzitter van het bestuur van de Rabobank Dirksland. Namens de be- heerscoUeges van die bank bood hij de vereniging symbolisch een aantal sweat shirts aan, bedrukt met de clubnaam zodat de wedstrijdploeg tijdens de komende wedstrijden wat minder anoniem kan zijn dan in het afgelopen jaar. Trainer Jan-Dirk Costeris overhandigde namens hem en trainster Conny Wielaard aan Mark Nederlof de door hen uit geloofde beker voor het lid dat in het afgelopen jaar het trouwst de trainingen bezocht. De heer de Man dankte daarna alle sprekers voor hun woorden, gelukwensen en geschenken. Hij betreurde het dat er, ondanks het feit dat ze waren uitgenodigd, van geen enkele andere Dirkslandse sportvereniging enig blijk van belangstel ling was. Wel stelde hij het bijzonder op prijs dat er afgevaardigden aanwezig wa ren van de zwemverenigingen „De Scho- tejil" uit Middelharnis en „de Stelle" uit Stellendam die hij tevens bedankte voor de ontvangen bloemen. Die dank was er ook voor de bloemen van de familie Wie laard. De zwemvereniging uit Hellevoetsluis moest vanwege de weersomstandigheden verstek laten gaan, maar had ervoor ge zorgd dat hun in dichtvorm opgestelde felicitatietoespraak per expressepost was bezorgd hetgeen zeer op prijs werd ge steld. Deze vereniging deed ook voor het eerst aan de D-competitie mee en be haalde waarschijnlijk een zeer verdienste lijke 7e plaats van de 23 deelnemende ploegen. Hierna zorgden de leden van de ver eniging voor een gezellig programma voor de rest van de avond. Marlies Bestman en Nanette de Man schetsten hoe hun gesprekken over de zwemclub zouden kunnen verlopen om streeks het jaar 2040, wanneer hun klein kinderen lid zouden zijn van De Gooye en deze vereniging deelnam aan de A-com petitie. Jaap Verolme en het gemengd koor „De Gooye" brachten een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd lied ten ge hore en Bastiaan de Man verzorgde een quiz. De trainer had enkele spelletjes georganiseerd en de muzikale omlijsting werd verzorgd door Martin Jelier en Hen ri de Roo. Omstreeks elf uur kwam er een einde aan een bijzonder geslaagde viering van het kampioenschap van Z.C. ,,de Gooye". Afdeling I P. van Brussel - C. Spee1-1 B. Vis - I. Mackloet2-0 J. van Hoorn - H. Koese1-1 P. van Brussel - H. Koese1-1 Afdeling II M. van Lente - C. Polder2-0 I. Koese - P. Bakker2-0 A. V. d. Sluijs - J. Lodder2-0 M. Klink - A. Krijgsman1-1 Afdeling III C. V. d. Bos - S. Hoogzand0-2 G. V. d. Sluijs - T. van Brussel1-1 M. Breeman - J. Verbiest1-1 Afdeling IV H. Schellevis - W. Nelis2-0 R Jacobs - G. ZaaijerO - 2 J. Holleman - J. Groenendijk2-0 N. Kievit - H. NoordijkO - 2 L. Bolier - J. de Rooij1-1 L. van Erkel - A. Campfens0-2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 3