m-^ Mooi cadeau voor Eleosschool te Sommelsdijk Verbouw Rabobank Ooitgensplaat gericht op nog betere dienstverlening .Jhyübergia" Voor kerstbomen Verschijningsdata ^f\\(h Jhunbergia'' zijn i Tuincentrum Uit opbrengst Kinderzegels: Ellanden-nleuws"* S4e Jaargang DINSDAG 15 DECEMBER 1981 No. 5052 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Onthulling kunstwerk aan de Ciir, Mavo „Het Spectrum" te Stellendem Een kunstwerk in de vorm van een monumentale muurschildering, vervaar digd door Anne P. Boer te Rotterdam zal donderdag, 17 december a.s. worden ont huld door de heer P. Krijgsman te Middel hamis. De heer Krijgsman is vele jaren lid van het bestuur geweest, tevens voorzitter tijdens het laatste cursusjaar 1980/1981 In de meeste gevallen wordt een dergelijk kunstwerk vervaardigd en aangebracht tijdens de opening van het nieuwe gebouw of kort daarna. Dat dit handwerk eerst in veel later stadium wordt gerealiseerd, heeft te maken met verschillende proce durele kwesties. De onthulling zal plaatsvinden 's mor gens om 10.45 uur in het schoolgebouw in aanwezigheid van het bestuur, de leraren, de leerlingen, overig personeel van de school en een aantal genodigden. DIRKSLAND Kerstfeestviering: De bijz. basis school „Prins Maurits" viert a.s. donder dagvond met de kinderen kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7 uur. Belang stellenden zijn op deze avond hartelijk welkom. Puzzeltheek In MIddelharnIs Al enkele jaren kunnen enthousiaste puzzelaars (jong en oud) hun hart ophalen aan de puzzeltheek die de Stichting Wijk- groep Middelhaf nis-Zuid heeft in de Mei- doomstraat 10a te Middelhamis. Elke vrijdagavond van 7 tot half 8 kan men puzzels lenen. Een nieuwigheidje is, dat wanneer u slecht ter been bent of om wat voor andere reden niet in staat bent naar de puzzel theek te komen, er een mogelijkheid is dat mensen van de wijkgroep de puzzels bij u thuis brengen en later weer ophalen. Heeft u belangstelling hiervoor en woont u in Middelhamis of Sommelsdijk dan kunt u kontakt opnemen met Liesbeth Gerlings, tel. 3352. In plaats van vrijdag 25 december en 1 januari is de puzzeltheek verschoven naar woensdag 23 en 30 december van 7 tot half 8. Gezamelijke Kerstzangdlenst in MIddelharnIs De Hervormde Exodus Gemeente, de Remonstrantse Gemeente, de Gerefor meerde Kerk en de R.K. Kerk houden ook dit jaar weer een gezamenlijke Kerst zangdlenst en wel op vrijdag 18 december as. tel9.30uurindekerkLangeweg50te Middelhamis. Bijbellezing, gebed en zang zijn gekozen rond het thema „Wandel in het licht". Medewerkenden aan deze dienst zijn: De Cantory van de Remonstrantse Gemeen te 0.1.V. mevr. Oosterloo en hetEnsemble voor muziek en zang o. 1. v. de heer C.J.M, de Neeve. Iedereen die met ons mee wil zingen en bidden is van harte welkom. De opbrengst van de koUekte is na aftrek van de kosten voor het kinderfonds Unicef. Stripboeken ruilbeurs Middelhamis, Wykgroep-Zuid Ruilbeurs van stripdoeken voor de jeugd wordt gehouden op dinsdag 22 december 's middags van 2-4 uur, in het Buurthuis Meidoomstraat 10a (Pippeloentje). Stripboeken, zoals Donald Duck, Tina, Eppo, Bobo enz, kunnen gemild en ge kocht worden. Heb je niets in te leveren, dan kost een 'stripboekje 0,25. Grote stripboeken zoals Suske en Wiske 1, groot en klein, moet u bij Pr. Bernhardstraat 17 OOLTGENSPLAAT Tel. 01873 - 1788 Ter informatie van onze adverteer ders, bezorgers en abonnees delen wij mee dat in de Kerstweek het in die week enige nuihmer van ons blad zal verschijnen op woensdag 23 december. Het daaropvolgende Oudejaars- nummer hopen we uit te brengen op woensdag 30 december. Abonnees die buiten de dorpen wonen en de krant per post ont vangen zuUenbeide nummers der halve voor de feestdagen kunnen ontvangen. Kerstwijding in Middelhamis De leeriingen van de Groen van Prins- tererschool houden D.V. vrijdag 18 de cember samen met hun ouders en belang stellenden een kerstwijding in de Neder landse Hervormde Kerk van Middel hamis. Deze samenkomst is via de kerktelefoon te beluisteren. Op alle aangesloten adres sen wordt een programmaboekje ge bracht. De collecte, die deze avond ge houden wordt, is bestemd voor Polen. U bent van harte welkom Kerstwijding ,,Het Spectrum'' te Stellendam Vrijdag 18 december 's morgens om 10.30 uur hopen we als leraren en leer lingen onze jaarlijkse kerstwijding te hou den, die tevens de afsluiting is van het jaar 1981. Kerstzang door de aanwezigen, zowel als door een leerlingengroep o.l.v. de muziekleraar, de heer M. v. d. Veer zal een mittie plaats op het programma krijgen. De meditatie zal worden uitgesproken door de direkteur, de heer H. A. van den Tol: Christusfeest 1981; wij willen leven We hopen dat de ouders en de leerlingen, evenals voorgaande jaren een ruimte bij drage zullen leveren in de collecte, waar van de opbrengst dit jaar met name be stemd zal worden voor de nood in Polen. Extra voorziening openbaar vervoer Ouddorp - Stellendam v. v. wordt door de Z.W.N, verzorgd. Normale vertrektijd uit Ouddorp: 10.17 uur van de Bemhardweg. Directeur W. Veldhuis van de Eleosschool, de school voor zeer moeilyk lerende kinderen, heeft gistermorgen een Middelharnisse deputatie, bestaande uit een aantal dames en een heer, een allerharte lijkste ontvangst bereid. Vol ver wachting klopte 't hart van de ac tieve schoolleider die door de komst van het gezelschap herinnerd werd aan een brief die hy in september dit jaar schreef aan het Ned. Comité Kinderpostzegels, nadat hij uit de documentatie gelezen had dat niet alleen Verenigingen e.d. maar ook scholen een verlanglijstje kunnen sturen en verlangens waren er te over. „We hebben een fijne school en er is veel in geïnvesteerd maar er blijven altijd nog onvervulde wensen" zo overwoog dhr. Veldhuis en hij verstoutte zich tot het schrijven van de brief waarvan het onder ste regeltje luidde dat met de vervulling van zijn wensen een bedrag van mim zes duizend gulden gemoeid zou zijn. Niet mis natuurlijk en zelf begreep dhr. Veldhuis dat ook best maar het antwoord dat zou volgen stelde hem allerminst teleur; toch nog spullen voor de school ter waarde van 4300,tot de aanschaf waarvan het anders nog lange niet gekomen zou zijn. Een houten klimhuis, een schommelstel ling, een kruiwagen en een autobiel (niet automobiel) waren de cadeaux die als een verlaat St Nicolaasgeschenk nog sym bolisch werden aangeboden, een taak die graag werd waargenomen door mevr. Lankhorst, echtgenote van de directeur van het Postkantoor te Middelhamis. De heer en dames in haar gezelschap hadden Mevr. Lankhorst overhandigt de enveloppe met het goede bericht aan dhr. Veldhuis. Geheel links dhr. G. C. Joppe, voorz. van het schoolbestuur. vrijwel allen met de PTT te maken door welke relatie zij betrokken zijn bij de verkoop van kinderzegels en thans nog wenskaarten die ze in de hal van het postkantoor te koop aanbieden. De geste aan de Eleosschool zal worden betaald uit de opbrengst van de verkoop van kinderpostzegels en de dames hadden dat graag in de krant Niet om zelf op de foto te komen, daar was zelfs heel wat overredingskracht voor nodig maar om den volke te laten weten dat het goed is om kinderzegels te kopen. Dhr. Veldhuis, helemaal in z'n nopjes met het aange bodene, zal dat graag bevestigen. Er is stellig heel wat op te noemen wat Ooitgensplaat niet heeft-, maar tenminste heeft ze een meer dan prachtig Rabobankgebouw met een dito ingericht kantoor. Directeur en medewerk(st)ers genieten er elk van de luxe van een nieuw bureau en de nieuwste apparatuur die ove rigens niet werden aangeschaft om 't mooie ervan maar om zo effe- ciënt mogelijk te kunnen werken, zoals bestuursvoorzitter dhr. Jac. van Nieuwenhuijzen vrijdagmid dag bij de feestelijke heropening verzekerde. De heropening, ge pleegd door burg. W. M. v. d. Harst was niet minder dan een plaatselijk gebeurtenis waarbij de hele bevol king was betrokken, al was het al leen al door de Kerstster die huis aan huis was aangeboden. De Rabo biedt echter zoveel meer en om dat plaats te kunnen geven was uit breiding van het Bankgebouw on ontkoombaar Een klein halfjaar lang was 't breken en bouwen maar wat er tenslotte uit tevoor schijn kwam werd vrijdagmiddag door burg. V. d. Harst een „paleisje" genoemd waarmee de geleverde prestatie door ar chitect Koole en de bouwers uit het eigen werkgebied hoog werd gewaardeerd en geen wonder. Het kantoor zal optimaal dienstig kunnen zijn in het steeds meer vertakte bankgebeuren. Meer dan voor heen is er alle plaats voor privacy waar voor enkele ruimtes beschikbaar zijn en bestuursvoorzitter van Nieuwenhuijzen bleek op dat alles bijzonder trots te zijn. Met genoegen zag hij dan ook op het steeds groeiend balanstotaal, de groeien de spaartegoeden en het groeiend aandeel van de Bank in het geldverkeer en de EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN STAD A.H. HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. OOLTGENSPLAAT- woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Klaaswaal. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. G. Mouw van Tholen. NIEUWE TONGE Kerstfeest Vrijdagmiddag om 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk met de kinderen van de Oranje Nassau basisschool het kerstfeest gevierd worden. Ook belang stellenden worden er graag verwacht. HERKINGEN Kleding voor Max Tailleur: De Max Tailleurstichting die zich bezig houdt met de zorg voor rheumapatiënten kan steeds gebraikte kleding gebruiken. Wie iets aan te bieden heeft kan dat afgeven bij de fam. Kagchelland, Volkerakstraat 2 alhier. J telt-duizenden abonnee's J en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als X huis-aan-huis gelezen DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor 2 katertjes en 1 poesje (3 mnd.) Inl. Mevr. Bmggeman, Schoolstraat 40, Stellendam, tel. 01879 - 2732. DIRKSLAND Uitslag verloting P.V. „De Snelpost". Ie prijs nr. 706; 2e prijs nr. 755; 3e prijs nr. 479; 4e prijs nr. 1145; 5e prijs nr. 1406; 6e prijs nr. 1163; 7e prijs nr. 579; 8e prijs nr. 838; 9e prijs nr. 158; 10e prijs nr. 17. Prijzen kunnen worden afgehaald bij A. Zoon, Kapoenstraat 4, na 6 uur's avonds. Kerstconcert 1981 Goedereede Op D.V. zaterdag 19 december wordtin het verenigingsgebouw „Oostdam" te Goedereede een kerstconcert gehouden m.m.v. de Chr. Gem. Zangver. „Goede reede" te Goedereede, Vaya Con Dios" te Melissant, V.Z.O.S. te Oosteriand, „Soli Deo Gloria" te Klaaswaal. Sopraan mevr. P. van Huizen-van Dam, orgel: Sjaak Melissant. Algehele leiding: Diri gent Jaap Zuidgeest. Aanvang 20.00 uur. Entree 2, Kaarten verkrijgbaar bij L. Visbeen-Ta- nis, Bernhardstraat 5, Melissant Krenten-mik-aktie Sempre Middelhamis - SommelsdykInde week van 21 december a. s. zullen de leden van de Kon. Fanfare „Sempre Crescen do" weer met de originele flakkeese kren- ten-mikkèn langs de huizen gaan. Deze broodjes, welke door bakker Wesdijk uit Middelhamis zullen worden gebakken, kosten ook dit jaar slechts 2,50 E.e.a. komt ten goede aan de opleiding en begeleiding van de vele jeugdige muzi kanten van Sempre, die steeds weer de aandacht vragen in de vorm van lesma teriaal, instrumenten en uniformen. Benoeming ieraar godsdienst aan ,,Het Spectrum" te Steiiendam Aan „Het Spectrum" te Stellendam heeft enkele maanden geleden de benoe ming plaats gevonden van de heer A. van Herk in de functie van leraar godsdienst In het verleden is de heer van Herk verbonden geweest als leraar logopedie aan „De Driestar^' in Gouda en als docent aan het doveninstituut „Effatha" in Voor burg. Daar hij zijn studie theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht nagenoeg heeft voltooid, richt hij zich thans meer op pastorale arbeid en godsdienstcatechese, waarvan zijn functie aan „Het Spectrum" een onderdeel is. Burg. V. d. Harst beziet met instemming de ontvangen cheques. Naast hem directeur Appelman en geheel rechts dhr. Jac. van Nieuwenhuijzen. verkoop van reizen en verzekeringen. Het gaat de Plaatse Rabovestiging, zoals haar zuster in Stad met wie ze eerder fuseerde, uitstekend en de genodigden zagen dat vrijdagmiddag aan alles af, zo ook burg. v. d. Harst die, even uit de gemeentelijke zorgen, in deze omgeving een wat on bezorgder toon kon aanslaaa Hij deed dat te opgewekter nadat hij voor zijn echt genote uit handen van de 8 jarige Martijn Appelman (zoontje van de directeur) bloemen had gelö-egen en een aantal cheques in ontvangst had genomen waar van de bedragen ten goede komen aan de scholen in het werkgebied. Uit het vroege stadium waarin dhr. v. d. Harst bij de verbouw betrokken was ge weest herinnerde hij zich dat het met de bouwvergunning niet zomaar van een leien dakje was gegaan maar tenslotte was het er toch van gekomen, zeer met in stemming overigens van Oostflakkees' eerste burger, zeker in de wetenschap dat directeur Appelman welgemoed de aan vankelijk aanwezige bovenwoning had verlaten voor een woning aan de Voor straat „Het is niet zomaar een eenvoudig Bankgebouwtje-, maar 't is een bank- paleisje geworden", prees dhr. v. d. Harst en was me dat even een compliment voor allen die bij de bouw betrokken waren geweest? „Aan mijn geestdrift om Bank gebouwen te openen en te heropenen is in Oostflakkee nog geen B ank ontsnapt" rea liseerde zich dhr. v. d. Harst zich rea liserend dat zijn opvolger (per 1 april volgend jaar) maar naar een andere lief hebberij om zal moeten zien om zijn tijd te vullen.... Complimenten liet de burge meester gaarne volgen voor de inrichting, compleet met speelhoek voor de jeugd waardoor het misschien nog eens zo wordt dat de kinderen van de Plaat niet liever dan naar de Rabobank gaan. Zeer er kentelijk verklaarde dhr. v. d. Harst zich voor de gift aan de scholen die altijd wel zo'n douceurtje kunnen gebruiken en de gemeenschap van Ooitgensplaat wenste hij geluk met de nieuwe aanwinst een up- to date Bankgebouw. Meerderen kwamen daarna nog in 't kort aan het woord, o.a. directeur Appelman met het uitspreken van zijn grote waar dering voor het personeel dat zich tijdens de verboüwperiode nogal wat extra moei te en inspaiming had getroost, van di- rectiewege graag met een bloementje ge waardeerd. Voorts sprak districtsdirec teur dhr. Merkx namens Hoofddirectie en Raad van Beheer van de Centrale Bank een gelukwens uit gevolgd door de heren Kardux en Timmer die namens het per soneel een fotoboek van de bouw over handigden en tenslotte aannemer Dors man die terugzag op de periode van ver bouw waarin, zo legde hij nadrukkelijk vast uitzonderlijk goed met architect Koole was samengewerkt Wat met samenwerking was bereikt konden de gemeentenaren 's avonds aan schouwen toen ze gastvrij in het „open huis" werden ontvangen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 1