fauSneéMse Concertzaal in Middelharnis; hartewens van Cult Kring „de Welle" Visser Opvangcentrum „Goedereede" voor Vietnamezen Berging van Rotterdams havenslib in iiet Greveiingenmeer Foto GENiUS Garage KNÖPS B.V. Ijf) 'U^^ e Voor volgend jaar weer interessant programma. L i Autobedrijf „De Koning komt' Onze SHOWROOM VARKENSHOUDERIJ EN COMPUTER KERSTCONCERT in Ned. Herv. Kerk te Dirksland Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond voor tMe jékahadl Artotheek /■--.„ PEUGEOT TALBOT Avondpuzzelrit L.J.C. De laatste lierinnering in gem. Goedereede en Meiissant coilecte voor Poien Aktle voor het verenigingsgebouw Door het bestuur van de Watersportvereniging „Herkingen" is aan het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond het volgende schrijven gericht: is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend Trekking grote verloting V.V. „De Putter", Ouddorp Middelharnis - Sommelsdijk DUIVENSPORT 54e Jaargang VRIJDAG II DECEMBER 1981 No. 5051 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. WKJERLMG 3 - MIDDELHARNS -TEL. 01870-2518 iSS)®®®®®®®®®®!! Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD Vele decennia lang kon de flak- keese mens zich behelpen met de uitingen van eigen cultuur maar die werd ontoereikend naarmate de ontwikkeling zich voortzette en er nieuw bloed van elders toestroom de. De Zeeuwse Volksuniversiteit telde in haar gloriejaren vele be langstellenden van Flakkee en weer anderen trekken voor een concert naar de Rotterdamse Doelen maar veel méér voor de hand zou het liggen de diverse uitingen van kunst en cultuur in „eigen huis" te noden. De Stichting Culturele Kring „de Welle" te Middelharnis waarvan de bestuurderen de behoefte hebben gesignaleerd gaat zich ook in het volgend jaar daarmee energiek be zig houden, kunst en cultuur naar Flakkee waar zo mag worden verondersteld op een potentieel van 450 a 500 geïnteresseerden mag worden gerekend. Wat dat aantal-, gebaseerd op ervarings cijfers elders, gaan de bestuurderen uit wanneer ze praktisch werken maar zeker ook warmeer ze hun dromen dromen. De stichting van een heuse concertzaal met meerdere honderden plaatsen is er daar één van al durft de voorzitter dokter J. J. Wieringa met grote stelligheid in de rea lisering ervan te geloven. „Over een aan tal jaren" zegt'ie ervan waarbij de blik dan gaat in de richting van het terrein aan het Beneden Zandpad waar ook de Ge meenschapsbibliotheek zal komen. Ook de Culturele Raad van Zuid Holland zal met het verlangen worden geconfronteerd en de bestuurders wachten met enige verwachting het aanstaande gesprek met deze Raad af. Zolang de flakkeese Concertzaal nog geen gestalte heeft gekregen is „de Welle" blij met andere geschikte locaties zoals de aula van de Technische School en ....N.B. de raadzaal in het Gemeentehuis. De raadzaal is weliswaar sfeervol maar kan weinig mensen bevatten, de aula biedt wel de gewenste ruimte maar schiet weer tekort waar het de aankleding betreft. Desniettemin wordt er graag gebruik van gemaakt met het wenkend perspectief van een concertzaal voor ogen. „De Welle" is alvast aan 't sparen geslagen voor een concertvleugel, een noodzakelijk instrument voor de aanschaf waarvan 25 a 30.00Ó,op tafel zal moeten komen. De eerste zesduizend gul den zijn al binnen, dankzij de giften van enkele flakkeese service-clubs en musici. Bij vrijwel elk concert is de aanwezigheid van een vleugel onontbeerlijk en terwille van het nagestreefde niveau zal de aan schaf onontkoombaar zijn. 't Zal trou wens een zorgelijk bezit zijn zolang het niet in de meest geëigende ruimte, met een constante temperatuur, kan worden ge plaatst. „De Welle" die nu eenjaar draait heeft in het bijna voorbije jaar al meerdere activiteiten gepleegd en voor 't volgend jaar staan er al weer andere te boek: de uitslag van een tekenwedstrijd voor de jeugd tijdei^s de Nieuwjaarsreceptie van het Gemeentebestuur in de aula van de Technische School op welke avond ook gezongen zal wofden door „Ons Koor", „Ons Koortje" en gemusiceerd door „Sempre" Crescendo". Op 16 januari vervolgens een uitvoering door het koor van P. Wessels met Rinus Verhage, clavecimbel en Paul Kievit, orgel. Op 4 maart komt de voordrachts kunstenaar Henk van Ulsen naar Middel harnis en in mei volgt in de raadzaal een concert door drie befaamde gitaristen. In de maanden januari eil februari zullen er ook enkele schoolconcerten worden gegeven. Er v/oi Jit'ok met de gedachte gespeeld een zogeheten artotheek te beginnen, on der te brengen in de nieuwe bibliotheek aan het Beneden Zandpad. „Kunts te leen", zo mag de idee vrij vertaald worden omschreven.' Tegen een geringe ver goeding kan men werkstukken van kuns tenaars voor een bepaalde periode huren om ze daarna weer in te ruilen voor een ander. Het is een manier om de kunst onder de mensen te brengen waarvan elders veel gebruik wordt gemaakt. In het vooijaar zal er ook een bijeen komst worden belegd die zal moeten lei den tot de oprichting van een Vrienden kring van „de Welle". Tegenover de do natie van deze vrienden wordt hen op de toegangsprijzen voor de te houden eve nementen reductie verleend. Het is trou wens het streven van „de Welle" om voor ieder de toegangsprijzen zo laag mogelijk te houden. Ook 65-f--ers en houders van het Cul tureel Jongeren Paspoort genieten re ductie. De jongeren worden zeer beslist niet uitgesloten en het „Welle" bestuur is zeker bereid ook evenementen in hun belangstellingssfeer te organiseren, zelfs wordt eraan gedacht een vertegenwoor diger van de jongeren in het bestuur op te nemen. Het bestuur bestaat thans uit dokter Wieringa (voorzitter), mevr. van Wel- senis (secretaresse), dhr. P. Zoomers (schoolzaken), A. Gravendeel (muziek), mevr. Zoomers (C.J.P.), Mr. J. Hem- penius (finaricieen), mevr. v. d. Wende (kinder en jeugdzaken) en dhr. M. Stout- jesdijk (artistieke begeleiding). Aan de inwoners van de gemeente Goedereede, Nu de opvang van Vietnamezen in de gemeente Goedereede ten einde loopt 15 december zullen de laatsten vertrekken) bedanken -wï^ allen inwoners van deze gemeente (Goedereede, Ouddorp, Stellen- dam) voor de medewerking en hulp, die U ons en de Vietnamezen hebt gegeven. Wij denken hierbij ook aan de geldelijke bijdragen en de giften in natura, die U ons gaf. Velen hebben de Vietnamezen geholpen met het wegwijs maken in dit voor hun vreemde land met andere gebruiken. Vier gezinnen zijn in Dirksland geplaatst en enigen in Middelharnis. Zij zullen zeker nog wel eens in Ouddorp komen kijken. Een groep is naar Kerkrade gegaan, anderen zijn naar Den Briel, Poortugaal, Rhoon, Nieuwerkerk a.d. IJssel en de gemeente Borssele verhuisd. De meesten kunnen zich redelijk aanpassen. Sommigen hebben werk, andere studeren of bekwamen zich voor een vak. Nogmaals danken wij U voor uw vriendelijke hulpvaardigheid, waardoor wij vele moeilijkheden konde oplossen. De Kerngroep van het Opvangcentrum „Goedereede" /-■-■' A s 4- 4- 4- 4^ 4- 4 4^ 4- 4- 4- 4- 4- 4' 4- 4- M M Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870-3094 MIDDELHARNIS OOLTGENSPLAAT „De Koning komt" is dit jaar het thema van de kerstfeestviering met de kinderen van de Chr. School „De Hoeksteen". Deze samenkomst zal gehouden worden donderdag 17 december des nam. 7 uur in de Ned. Herv. Kerk. Medewerking verlenen: drs. J. H. Becker opening; M. J. van Dam, organist, terwijl het programma verder bestaat uit samen zang, declamatie en blokfluitspel. Alle belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Via de drie kerktelefoons zal dit programma worden uitgezonden. OOLTGENSPLAAT Dé avondpuzzelrit, georganiseerd door de L.J.C, zal gehouden worden vrijdag 18 december a.s. De inschrijving staat open van 19.30 tot 20.30 uur bij Hotel Marion (Jacobi) te Middelharnis. Gestart wordt er om 20.00 uur. y■'^'^■'^'^'^■***'^***'^'^*f'^***'^'^■'^*^ om nog fotowenskaarten te bestellen. Als u deze week bij ons langs komt kunt u ze nog op tijd in huis hebben. StraatdijkS Tel. 01877 - 2150 DIRKSLAND l^lfl^.l^J^.J|.l^l^l^l^lfl^.l^4.l^l^l^■4■>^'^'^'^'^'^'^>^*■ Naar aanleiding van een actie die is gestart voor hongerig Polen op de Chr. Mavo-school te Steliendam, wordt er in de week van 14 t/m 19 december een collecte gehouden in de Gemeente Goe dereede en in de plaats Melissant Als u aan deze actie mee wilt doen, kunt u dit doen door geld te geven. Wij hopen op een goede opbrengst. NIEUWE TONGE D.V. woensdag 16 december worden er weer oliebollen gebakken in „Elim". Natuurlijks is er ook te koop: kruidkoek, cake, oud-hoUandse wafels, advokaat en kruukplaetjes. De verkooptijden zijn: van 9.30 uur tot 12.00 uur. Van harte aanbevolen De Grevelingeii Een gebied om van te water- J tanden in een tijd als de onze 4 met zijn enorme bevollcings- 4. dichtheid en schreeuwend natuur- gebrek, schreef Kees Hana in 1963. 4. stratie, i uit het boek „de Grevelingen Illustratie, getekend door Adri Vogelaar, 4 4- 4- huidige economische situatie nu reeds consequenties - Onze jonge vereniging heeft al jaren te maken met bepaalde subproblemen; door het opwerpen van dijken rondom het havenslibbekken kunnen deze pro blemen toenemen. - uit onze werkwijze blijkt steeds weer dat ook de rijke fauna en flora bij onze vereniging hoog in het vaandel staan geschreven. Concluderend kan dus worden gesteld dat onze vereniging zich tegen het be doelde plan zal verzetten en via bevoegde instanties bezwaren zal indienen. Wij verzoeken u van de inhoud van dit schrijven goede nota te willen nemen en vernemen gaarne van u welke stappen in deze genomen dienen te worden. Watersportvereniging „Herkmgen Ons verenigingsbestuur heeft min of meer verontrust kennisgenomen van het plan dat is ontworpen door Ir. A. J. Lindenbergh uit Oostvoome; volgens dit plan zou in het Greveiingenmeer geduren de een tijdsbestek van twintig jaar 80 miljoen kubieke meter van het meest giftige slib uit de oude havens van Rotter dam in het Greveiingenmeer opgeborgen kuniien worden zoals gepubliceerd in Eilanden Nieuws, d.d. 4 december, over genomen uit het Rotterdamse Nieuwsblad d.d. 30 november 1.1. Volgens de heer R. A. C alkoen, lid voor de V.V.D. in de Rijnmondraad kan, wan neer de kust van Voorne uitgekozen wordt voor de berging van havenslib een fiks aantal bezwaarschriften worden ver wacht; dat zou een vertraging van jaren opleveren. Wij vragen ons wel af welk aantal be zwaarschriften groter zal zijn of welke vertraging van langere duur, indien de gedachten uitgaan naar de Grevelingen. In eerste instantie zal de Watersport vereniging „Herkingen" zich uiteraard ook tegen deze plannen verzetten en wel om de volgende duidelijke redenen: - de goede naam van het mooie Greve iingenmeer zal zondermeer worden aangetast De toenemende animo van Watersporters voor dit prachtige Wa tergebied zal afnemen; e.e.a. zal juist in deze tijd consequenties geven op finan cieel-economisch gebied. Voor diverse verenigingen c.q. gemeenten geeft de LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Iste prijs, lotnr. 00680; 2e prijs, lotnr. 01118; 3e prijs, lotnr. 01408; 4e prijs, lotnr. 01502; 5e prijs, lotnr. 01758. Prijzen afhalen bij Th. Grinwis, Wilhel minaweg 34, Ouddorp. Het verwerken van gegevens van var kens per computer heeft het laatste jaar een grote vlucht genomen. Reeds een groot deel van de deelnemers aan de deelboekhoudingen varkenshou derij is overgegaan op verwerking per computer. De deelnemers krijgen hierbij vaker (drie of vier keer per jaar) inzicht in de bedrijfsresultaten. De ervaring heeft geleerd dat bij een goede beoordeling van ,de cijfers en daardoor bijsturen in de bedrijfsvoering, eenduidelijke verbetering van de resultaten mogelijk is. De kosten betekenen slechts een fractie van wat er met enige technische verbetering op het bedrijf kan worden bereikt Voor 1982 zullen deze kosten, wellicht afhankelijk van de bedrijfsomvang, tussen 100,— en 200,— per bedrijf liggen. In het werkgebied van het Consulent schap voor Noord- en Zuid Holland en Utrecht nemen thans 170 bedrijven deel aan de" computerboekhouding. Door de goede ervaringen is besloten om definitief met de handmatige verwerking te stoppen. Het boekjaar van de administraties gaat met ingang van 1 januari 1982 samen vallen met het kalenderjaar. Voor de mesterij betekent één en ander dat de thans lopende boekhoudingen per 1 januari 1982 worden afgesloten. De deelboekhoudingen zeugenhouderij worden in mei 1982 voor het laatst handmatig berekend. Voor zowel mesters als vermeerde raars verdient het aanbeveling om per 1 januari 1982 te starten met een com puterboekhouding. Voor informatie kunt U contact op nemen met de bedrijfsvoorlichter varkens houderij, S. J. Hoefman, tel. 01878 -1261 te Ouddorp. Op 18 en 19 december organiseert P.V. „De Reisduif' haar jaarlijkse hokken- show in haar clubgebouw De Finse Barak te Sommelsdijk. Als keurmeester zal op- tredenm de bekende nestor in de duiven- sport de heer van Dongen uit Middel harnis. Zaterdagavond zal de verkoop plaats vinden van bormen voor jonge duiven geschonken door zeer bekende lietheb bers. Na afloop hiervan zal de grote verloting plaats vinden. Ieders belang stelling wordt door ons op hoge prijs gesteld. DIRKSLAND Studievereniging S.G.P.: Maandag avond hoopt de studieverg. der S.G.P. weer te vergaderen in het verg. gebouw van de Ger. Gemeente. Inleider is de heer B. Boot over het onderwerp „Is het einde van de democratie in zicht?" Aanvang half 8, ieder is hartelijk wel kom. OMLAAG MET DIE AUTOKOSTEN Speciaal voor de ,zelfsleutelaar" ver koopt 't Autowinkeltje ^oec/Aope on- derdelen voor alle merken auto's. Dat betekent flink besparen Een greep uit onze voorraad: Uitlaten Luchtfilters Kontaktpunten Accu's Remsetjes Bougies Lampensets Trekhaken Waterpompen V-riemen Laksprays Schokdempers Banden Oliën Oliefilters Poets- Gereed- Waterslangen middelen schappen Radiatoren Hofdijkseweg 6-9 Tel. 01878-1295/2011 OUDDORP Traditiegetrouw zal ook dit jaar in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland weer een jaarlijks Kerstconcert worden gegeven en wel op zaterdag 19 december a.s. De medewerkenden zijn het Chr. Gem. Koor „Sursum Corda" të Dirksland met het Chr. Gem. Koor „SoH Deo Gloria" te Steliendam. Voorts, eveneens uit Stellen- dam, het Chr. kinderkoor „Zangvogel tjes". Bovendien zal deze avond het on geveer een halfjaar geleden opgerichte en momenteel uit 30 leden bestaande Chr. Flakkees mannenkoor debuteren. Voorts verlenen medewerking de alt Huibertha Kievit te Middelhamis, de sopraan mej. J. Kievit te Dirksland, ter wijl als organist is aangezocht de jeugdige Paul Kievit te Sommelsdijk. De Stellendamse koren staan onder lei ding van dirigent C. C. van den Heuvel, terwijl de algehele leiding in handen be rust van dirigent Jaap de Geus te Som melsdijk. Ook de pastor-loei, ds. M. v. d. Linden zal aan deze avond mewerken, niet alleen door deze avond te openen en te sluiten, maar tevens door zijn bijdrage aan de Kerstcantate. Door de organisatoren is een zeer aan trekkelijk programma samengesteld, waarvan de uitvoering zeer zal bekoren. Ook voor samenzang is een grote plaats ingeruimd. „Soli Deo Gloria" zal dit concert openen met de vertolking van een drietal liederen; gevolgd door het Chr. mannen koor dat een zestal liederen ten gehore zal brengen, w.o. een bewerking van dirigent de Geus zelf Voorts „Sursum Corda" met een tweetal mooie liedbewerkingen van J. S. Bach. Vervolgens het kinder koor, dat een aantal fraaie liederen zal vertolken, gevolgd door solistische mede werking van de alt Huibertha Kievit Het sluitstuk van dit concert zal zijn de prachtige kerstcantate van J. Nauta: „Osanna in Exelsis" waarin o.a. de sopraan mej. J. Kievit haar aandeel zal leveren. Aldus een zeer afwisselend programma; een ieder wordt dan ook vanaf deze plaats opgewekt om op deze avond in het kerk gebouw van Dirksland aanwezig te zijn teneinde te kunnen genieten van een fraai Kerstconcert Komt allen Aanvang 20,00 uur. OOSTFLAKKEE Vrijstelling dienstplicht: De minister van defensie heeft voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens kost winnerschap aan Benjamin Roetman te Oude Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 1