HEMA vestiging moet voor Middelliarnis nieuwe treicpleister worden ECONOMIE FGTO- STRIP- VER- HAAL PREDIKBEURTEN Alleen flakkeese werknemers op de bouw Het fijnste voorde kleinste Gevonden en verloren voorwerpen Eilanden-nieuws familieberichten Inca-lelle nieuw wapen in concurrentiestrijd Abannementf 1,— per kwartaal duurder Ais de bodem van de scbatl(ist zichtbaar wordt Bladzij 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRUnAG 4 DECEMBER 1981 Bij het voorstel tot verkoop van grond ten behoeve van een Hema vestiging in Middelharnis heeft Middelharnis' gemeenteraad gis teravond nog eens omstandig ge filosofeerd over de gevolgen van de voorgenomen plannen. Dat die vrij ingrijpend zullen zijn werd door ieder onderkend zij het ook dat het merendeel van de heren raadsleden de gevolgen voor de plaatselijke middenstand heel positief taxeren. Er zou een eind kunnen komen aan de trek van de consument naar Hellevoet- sluis en Zierikzee, een trek die kennelijk goeddeels op de zich daar bevindende Hema vestigingen is gericht. Overigens maande dhr. Hoogzand nou ook weer niet al te veel van de Hema te verwachten. „Want je krijgt er echt niks cadeau!" stelde hij vast. Dat maakte duidelijk dat dhr. Hoogzand niet al te enthousiast is over de Hema komst maar wetend dat het overgrote deel van de bevolking de komst toejuicht wilde hij zich zeker niet tegen de plannen verzetten. Het verkoopt voorstel (1200 m^ a 375,per m^) bracht een aantal leden tot de vraag wat inmiddels bekend is geworden over de evt. verontreiniging van de grond i.v.m. de vroegere aanwezigheid van de Gasfabriek aldaar. Weth. Kievit gaf uit een op 11 december is het blad voor uw Meer dan tien jaar lang zijn planten- veredelaars en bloementelers bezig ge weest een nieuw produkt voor de bloe- menmarkt (vooral de exportmarkt) te ont wikkelen: de Inca-lelie. Ondanks veel teeltmoeilijkheden is de produktie nu op gang gekomen: in 1980 werden al 50 miljoen bloemstelen verkocht. De op lossing voor de teeltproblemen is vooral te danken aan ir. C. Vonk Noordegraaf, teeltkundig onderzoeker van het Proef station voor de Bloemisterij in Aalsmeer, aldus een persbericht van de Landbouw hogeschool. Hij heeft zijn onderzoek sa mengevat in een proefschrift waarop hij aan de Landbouwhogeschool promoveer de. Aangedreven door stijgende energieprij zen en toenemende concurrentie uit het buitenland zijn de bloemtelers op zoek gegaan naar een snijbloem die geen hoge temperatuur vraagt en die niet zo gemak kelijk in een ander klimaat (bijvoorbeeld in het sterk concurrerende Israël) te telen is. Ze kozen de Inca-lelie Alstroemeria is de officiële naam) die in het wild vooral in Chili en Brazilië voorkomt, omdat deze veel bloemstengels per plant geeft, lang houdbaar is, er enigszins exotisch uitziet, erg geschikt is als corsage en zeer goed in ons klimaat past. Bloemtelers die over rolkassen beschik ken, kunnen de bloem grotendeels buiten telen; alleen als de bloemen verschijnen is er bescherming tegen de invloeden van het weer nodig. Nu de teeltmoeilijkheden overwonnen zijn, neemt de produktie per jaar met 8 a 10% toe en binnen niet al te lange tijd zou deze bloem de populaire roos en de gerbera wel eens naar de kroon kunnen steken. In ons eigen land is de Inca-lelie (waarvan overigens nog niet zeker is dat het werkelijk een lelie is) nog weinig bekend. Pas de laatste tijd begint de bloemenhandel aarzelend deze bloe men in te slaan. te houden bijeenkomst tussen TNO, Emgo en Gemeente nu al prijs dat de verwachting is dat van verontreiniging in een meer dan toelaatbare vorm geen sprake lijkt te zijn. De Emgo is bij een en ander betrokken als eigenaresse van het naastgelegen ter rein dat de gemeente wil aankopen voor de vestiging van de Gemeenschapsbiblio theek. Ook wanneer de koopakte nog niet gepasseerd zou zijn is de Emgo bereid een deel van het terrein t.b. v. parkeeraccomo- datie in gebruik te geven ter compensatie van dat deel van het huidige terrein waar op de Hema zal komen. Het bed is derhalve voor de Hema ge spreid; geen der omwonenden heeft be zwaar aangetekend, verondersteld mag worden dat er een aantal mannen en vrouwen werk zal vinden en dat de ves tiging een publiekstrekker zal blijken te zijn waarbij ook de gevestigde midden stand wel zal varen. ,,Wij zien het althans als een enorme trekpleister en ons Win kelcentrum heeft die stimulans hard no dig", verdedigde weth. L. C. Kievit. Gevraagd werd ook naar evt. verkeers maatregelen om het publiek een veilige oversteek van het Boven Zandpad naar de Hema vestiging aan het Beneden Zand pad te bieden. Weth. Krijgsman verzekerde daarop dat de commissie Verkeer zich daarop bezint waaruit wellicht t.z.t. voorstellen zullen vloeien. Bouw- en Houtbond F.N. V.: Het bestuur van het rayon Goeree- Overflakkee van de Bouw- en Hout bond F.N.V. heeft aan de Gemeen tebesturen, de Woningbouwvereni gingen en het bestuur van het Rust huis „de Goede Ree" (i.v.m. reno vatie van het huis) een schrijven gericht waarin voorstellen worden gedaan om bij het uitvoeren van bouwplannen geen andere dan flakkeese aannemers te betrekken. Het dunkt het voornoemde bestuur dat daarmee een daad zou worden gesteld in het terugdringen van de werkloosheid in de bouwsector op Flakkee. De voorstellen luiden: a. zoveel mogelijk de aannemers op het eiland bij de aanbestedingen in de bouwnijverheid te betrekken en bij gunning de aannemers en onderaanne mers te verplichten voor de uitvoering van het werk eerst werknemers van het eiland - en pas daarna van elders aan te nemen. Het verzoek is ontleend aan de praktijk dat werknemers van het eiland die elders werken het eerst ontslagen worden omdat ze i.v.m. vervoerskosten te duur zouden zijn; zo verklaart het bestuur dat vraagt om aller medewerking. w w *S? W w 'X* *X* w w 'X' w W Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keus uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij GEBRS. DE WAAL SOMMELSDIJK Raad Dirksland Iciest voor dierenbescherming In navolging van de gemeentebesturen van Goedereede en Middelharnis heeft de gemeenteraad van Dirksland nu ook een adres aangewezen voor de opvang van zwerf- en afstanddieren voor welke de zorg ingevolge het honden- en katten- besluit tot een gemeentelijke taak zal worden. Gekozen werd voor het sub-opvang centrum van de fam. v. d. Berg aan de Westdijk te Melissant waarvan ook de dierenbescherming steeds gebruik heeft gemaakt. In de toelichting van het College werd nog een vergelijk gemaakt met de aldaar te berekenen pensionprijzen t.o.v. de ta rieven van het dierenpension ,,Ons Eiland" te Oude Tonge dat ook als op vangcentrum candidaat heeft gestaan tot dat het een aantal weken geleden plots klaps door de eigenaar werd verlaten. Met Dirkslands raad koos ook de gemeente raad van Goedereede voor het opvang centrum te Melissant. Middelharnis koos voor Oude Tonge terwijl van Oostflak- kees' gemeenteraad nog een uitspraak zal gevraagd worden. Kerst- en Nieuwjaarskaarten Maastrichtse Bonds- spaarbanl( overweegt samenwerl(ing met Centrumban[( De Maastrichtse Bondsspaarbank te Maastricht en de Centrumbank te Nieu- wêgein hebben besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid en wen selijkheid van een nauwe samenwerking. Ter bevordering van een volledige finan ciële dienstverlening acht de Maastrichtse Bondsspaarbank het gewenst tot schaal vergroting over te gaan. In een samengaan met de Centrumbank beoogt de Maastrichtse Bondsspaarbank de continuïteit van de bedrijfsvoering op lange termijn te waarborgen, zulks mede in het belang van de medewerkers. Inmiddels zijn de Ondernemingsraden, de vakbonden, de SER-fusiecommissie, De Nederlandse Bank, het Ministerie van Economische Zaken en de Nederlandse Spaarbankbond op de hoogte gebracht. De Maastrichtse Bondsspaarbank heeft 27 medewerkers, een balanstotaal van 105 miljoen, een reserve van ruim 2 miljoen en toevertrouwde middelen ten bedrage van 100 miljoen. De Centrumbank kwam recentelijk tot stand door het samengaan van de Spaar bank Rotterdam, de Centrumbank te Am sterdam en de Bondsspaarbank te Breda. In september werd een onderzoek naar een samenwerking aangekondigd met de Centrale Volksbank te Utrecht, terwijl in november een samenwerkingsonderzoek met de Stichting Spaarbank Goeree Over- flakkee te Middelharnis werd gepubli ceerd. nnassaal Kerstconcert in de l^ed. Herv. Keric van Tholen Op zaterdag 12 december a.s. heeft concertcommissie „Organum" uit Har- dinxveld-Giessendam een Advent-Kerst- concert georganiseerd in de Ned. Herv. Kerk van Tholen. Aan dit concert wordt meegewerkt door het Chr. Gem. koor V.Z.O.S. uit St. Philipsland en het Smal stads mannenkoor uit St. Maartensdijk onder leiding van Jan Wesdorp, Margje van den Heuvel, alt, Herman van Vliet, orgel en Ds. Wüllschleger, meditatie. Het prachtige programma zal worden afgewisseld door samenzang van bekende kerstliederen. De toegangsprijs is 3,De kerk is open om 19.00 uur. Aanvang 19.30 uur. Het abonnement op ons blad zal zeer noodzakelijkerwijsvol gend jaar met één gulden per kwar taal moeten worden opgetrokken. Het is vooral de exceptionele stij ging van de papierprijs die zo'n verhoging onontkoombaar maakt hoezeer het ons ook bezwaart U ermee te moeten confronteren. Een geste onzerzijds is dat we met de verhoging beneden het door de Mi nister van Economische Zaken toe gestane bedrag zijn gebleven. Wanneer U weer zo vriendelijk wilt zijn het nieuwe abonnements bedrag voor volgend jaar ƒ11, per kwartaal of/44,voor een heel jaar) bij vooruitbetaling te voldoen(giro 167930 of Rabobank 34.20.01.108) dan hebt U ons al weer reusachtig geholpen en be hoeft de éénmansadministratie niet te worden overbelast. We rekenen graag weer op Uw medewerking en op 't feit dat U er volgend jaar weer bij wilt zijn, want heus; U weet méér als U Eilanden Nieuws leest Inflatie, werkloosheid, hoge energiekos ten.... allemaal akelige zaken waarmee we zo langzamerhand hebben leren leven. Er is echter nog een ander economisch pro bleem dat in de westerse wereld steeds vaker de voorpagina's haalt en menige regering ten val brengt: de overheids begrotingen en -uitgaven. In de afgelopen jaren zijnde uitgaven van de Europese regeringen gestadig gestegen omdat de mensen steeds meer voorzie ningen eisen en vele economen van me ning zijn dat overheidsinvesteringen de economie, produktie en werkgelegenheid kunnen stimuleren. Volgens een rapport dat de Commissie van de Europese Ge meenschappen onlangs heeft gepubli ceerd, is het aandeel van de overheids uitgaven van de Tien in de totale goe deren- en dienstenproduktie de afgelopen twintig jaar gemiddeld van 33 tot bijna 50% gestegen. Uit de statistieken van dit rapport blijkt dat dit dat dit niet zozeer toe te schrijven is aan de traditionele activiteiten van de overheden, zoals bestuur, wetgeving, de fensie, huisvesting en financiële steun verlening, als wel aan hun acties op het gebied van de gezondheidszorg, sociale zekerheid en, zij het in mindere mate, het onderwijs. Tot 1974 waren de inkomsten uit de directe en indirecte belastingen hoog ge noeg om de stijgende overheidsuitgaven te dekken. Maar door de economische re cessie die volgde op de eerste oliecrisis stagneerden de belastingopbrengsten. Sindsdien kampen bijna alle Europese landen met een aanzienlijk begrotings tekort. Hoewel de Britse regering erin slaagde haar uitgaven sterk te besnoeien en Duits land en Italië in iets mindere mate de overheidsbestedingen konden beperken, werden Frankrijk, Denemarken, Ierland, Nederland en België met een forse stijging geconfronteerd. In Denemarken, Ierland en de Benelux liggen de overheidsuitga ven ver boven de helft van het bruto nationaal produkt. In Italië, België en Ierland is het verschil tussen de opbrengst uit belastingen en andere bronnen ener zijds en de uitgaven anderzijds gemiddeld veel groter dan in de rest van de Europese Gemeenschap. De meeste regeringen beseffen nu dat een aanzienlijk begrotingstekort zeer na delige gevolgen kan hebben voor de eco nomische groei. De staat moet dan na melijk steeds grotere bedragen lenen waardoor de rentevoet stijgt en de inflatie wordt aangewakkerd. En wanneer een regering dan de belastingdruk verhoogt, wordt er minder verbruikt en geïnves teerd. Het is de vraag of Europa uit deze vicieuze cirkel kan raken. Voedsel- en bloemen- informatie in viditel Heeft u een tv-toestel dat ook geschikt is voor het gebruik van viditel, de electro- nische informatievoorziening van de PTT? Kijk dan eens onder nummer 240: daar zit de Nederlandse voedsel- en bloemenwereld met aanverwante instel lingen. Men kan via nummer 240 meer dan duizend beelden (pagina's) oproepen met informatie over de agrarische pro duktie, de weg die de produkten afleggen naar de klant (verzamelen, verwerken, groot- en detailhandel, verbruik, import, export), over het beleid, de kwaliteit en de controle op ons dagelijks voedsel en over de agrarische sector in het algemeen. Inde op het gebruik gerichte informatie worden twee hoofdrubrieken onderscheiden: namelijk die van „eten en drinken", met onder andere wisselrecepten en voedings informatie uit de verschillende sectoren, waarin o.a. ook het bedrijfschap horeca participieert en het onderdeel „bloemen", bollen en bomen", waarin tips worden gegeven over de verzorging van bloemen en planten in huis en in de tuin. SCHERPENISSE Brand in restaurant: Woensdag avond rond 10 uur ontstond er brand in de keuken van het chinees-indisch restaurant Eiland Tholen aan de Spuidamstraat. De kok, zijn vrouw en hun kind waren alleen in de zaak toen de vlam in een pan sloeg. De kok probeerde met een blusapparaat de zaak te doven. Dat lukte echter niet omdat de afzuigkap de vlam steeds hoger trok. De brandweer werd gewaarschuwd en het korps van St. Maartensdijk was spoedig ter plaatse. Het vuur werd be streden met klein materiaal en was snel geblust. De schade aan keuken en eten- waren wordt geschat op 60.000, MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen in de periode van 4-11 t/m 2-12-1981 Gevonden voorwerpen: Bankbiljet; armband, zwarte kraaltjes, goudslotje; zilveren tientje; jonge kat witte pootjes en groene halsband; rode dames portemonnee; sleutelhanger met hangslot en sleuteltje; bankbiljet; armbandje met div. bedeltjes; sleutelhanger fr. Hobbel met sleutel van auto; handschoen wol/ bruin; bankbiljet; biezenmand; verzeke ringsplaatje SWS-457; bruine vierkante portemonnee met inh.; pukkel met ther- mofles; herenhorloge met zwarte band; gele bromfiets helm; laken en twee slopen merk Damai; rode kinder wanten; sleutel met geel stukje kis; Prisma dameshorloge zwarte band; fietssleuteltje; dameshand schoen bruin suede met bond gevoerd; goudkleurig prisma dameshorloge; sleutel bruin leren mapje; handschoen bruin en lichtbruin; armband zilverkleurig; oranje regenpak in plastic tasje; twee bankbil jetten; sleutel. Verloren voorwerpen: Bruine blokfluit; sleutelbos; bruin vier kant portemonnee met inh. bankbiljet; blauwe collegeschoen maat 33 of 34; goudkleurig riempje; twee zwarte hand vaten v.e. fiets; zwart doosje inh. bril; zilverkleurig ketting opschrift Raoul; Ned. rijbewijs en chauffeursdiploma; Pontiac staal heren horloge; sleutelbos; zwarte herenportemonnee met inh. en betaalpas nutsspaarbank; ierse setter rood-bruin 4 jr. oud; zilveren armband met drie bedeltjes; gouden manchet knoop; doorgestikte want; bruine porte monnee met inh.; gymschoen maat 40 lichtblauw met witte strepen; spaarbank boekje no 118380 Dirksland; giropas; rood plastic regenpak met grijze strepen maat 44/46; zwarte damesportemonnee met inh. en rijbewijs; giropasje; twee auto sleutels citroënlabel; plastictas inh. bruine trainingsbroek en groen shirt; verzeke ringsplaatje FNX-309 Yamaha; friese stabee hond zwart/wit halflang haar Bram genaamd. Er zijn van die uitgesproken fotogenieke onderwerpen, die veel mensen naar de camera doen grijpen. De vakantie is er één van. En een bloemen corso of het Sint Nicolaasfeest. En ook de winter zorgt er voor dat veel ca mera's actief worden. Want die alledaagse en meestal niet bijzondere omgeving, waarin we het hele jaar door leven, wordt door een witte vlok- kenlaag ineens bijzonder. Omdat alles zo mooi wordt, pakken we de foto- of filmcamera om dat vast te leggen vóór het is veranderd in een grauwe modderlaag of is weggesmolten. De winter is trouwens niet alleen mooi als het heeft gesneeuwd. Ook de vorst en zelfs een lichte rijp kunnen zor gen voor verrassende fotografische resultaten. Allereerst een tip voor wie graag mooie sneeuwfoto's maakt. Dat kunt u - om een zo groot mogelijk contrast te verkrijgen - het beste doen vóór tien uur 's morgens of na twee uur 's middags. Sneeuw en ijs geven het mooiste reliëf als u gebruik maakt van een lage zonne stand. Als u een automatische camera hebt: vertrouw bij sneeuw niet op de automaat, want die is afgesteld op normale lichtomstandigheden. Schakel de tegen- lichtcorrectie in of stel de belichting in op een lagere lichtgevoeligheid. En dan de onderwerpen. De winter is er in zoveel ge daanten, dat het niet moeilijk is om dit seizoen in beel den te vangen. Het kan zijn zo'n foto van een echt-hol- lands landschap, dat door de sneeuw een extra aan trekkelijkheid krijgt. Dat kunnen zijn een paar zwa nen, onwennig lopend op zo'n schotsenveld. En als u zo gelukkig bent, dat u naar de wintersport gaat: ook daar is er voor de fotograaf veel te genieten, zeker als u met het tegenlicht speelt en dan met zo'n plaatje thuis komt. Zendschip van Veronica wordt niet gesloopt Enkele weken geleden kocht de scheepsslopers- firma M. van der Marel en Zonen te Vianen het schip dat als laatste dienst deed, als zendschip voor Veronica, toen deze zender nog illegaal moest worden beluisterd, met de bedoeling het te slopen tenzij er alsnog een koper zou komen opdagen. Deze koper is gekomen in de persoon van de heer Groenewegen uit Zoutkamp, die het schip gaat inrichten als discotheek en restaurant. De Norderney zoals het schip thans heet ligt thans zonder masten in de Vlucht- haven te Zijpe. De masten zijn er afgehaald om onder diverse bruggen door te kunnen, maar het schip zal in Zoutkamp weer geheel in oorspronkelijke staat worden opgetuigd. Zondag 6 december 1981 Tweede Adventszondag OUDDORP- Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uureerw. hr. G. Meuleman; woensdag 9 december: 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee - Doopsgez. Gem. 9.30 en 18 30 uur dhr. W. H. Kroon, Huizen. GOEDEREEDE - Herv. Kerk 10.00 uur ds. Chr. van der Valk, Sirjansland en 18.30 uur ds. B. J. van Vreeswijk, Zetten-Andelst, eerste koU. zondags school. STELLENDAM-Herv. Kerk 10.00 uur ds. B. J. van Vreeswijk en 18.00 uurds. L. Quist, extra koll. vrije zitplaatsen- Ger. Kerk 10.00 uur dhr. v. d. Schee, Spijkenisse en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uurds. A. Vlietstrajr., v.m. bed. H.A. en nam. nabetr. H.A.; extra koll. vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. G. J. Smouter, Rhoon en 17.00 uur nog onbekend. DIRKSLAND - Herv. Kerk 10.00 uur ds. DDekker en 18.00 uur ds. M. van der Linden, tweede koll. zondags school - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogeriand. HERKINGEN - Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden, bed. H.D. en 18.00 uureerw. hr. A. H. Veldhuizen, extra koll. chr. belangen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. Aangeenbrug, voorber. H.A en 18.00 uur ds. J. van den Bom, bed. H.D.; koll. diakonie. DE SAMARITAAN - 10.15 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen. MIDDELHARNIS - Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong, bed. H.A. en 18.00 uur ds. G. C. de Jong, nabetr. H.A.; extra koll. kerk - Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. H. Huting, Rotterdam - Chr. Ger. Kerk 10.00 uur lezen en 15.00 uur ds. G. Blom, Meerkerk-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v. d. Waal en 17.00 uur ds. P. Blokland- Ger. Kerk(Vrij- gem.) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. A. V. d. Sloot. NIEUWE TONGE - Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van denBorn en 18.00 uur ds. C. Oorschot, extra koll. vrije zitplaat sen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Kerk 10.00 uur ds. H. Jongebreur en 18.00 uur ds. P. de Jager, extra koll. kerk; donderdag 10 december: huwelijksbevestiging Kees van der Maale en Katie Malie paard - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. H. Jongebreur, H.C. Zondag 3, extra maandelijkse koll.- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen -Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uurds. J. Hage. DEN BOMMEL- Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. - Ger. Kerk 10.00 en 16.00 uur drs. A. Moole- naar, Ulvenhout, H.A. OOLTGENSPLAAT - Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. B. van den Akker, Boven-Hardinxveld, bed. H.A. en 18.00 uur ds. W. van Gorsel, Wijk, dankz. H. A.; extra koll. kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 uur drs. J. H. Becker Jr., en 18.00 uur ds. T. Moll, Fijnaart LANGSTRAAT - Herv. Kerk 10.00 en 14.30 uur ds. P. de Jager, v.m. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. SIRJANSLAND - Herv. Kerk 10.00 uur dhr. N. H. Groen en 18.30 uur ds. H. Binnenkamp. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Herv. Gem. Tliolen THOLEN - 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger. POORTVLIET - 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong. SCHERPENISSE - 9.30 en 14.30 uur ds. D. Budding. STAVENISSE - 10.00 uur ds. B. den Butter en 18.00 uur ds. M. A. Jansens, em. pred., uit Tholen. OUD VOSSEMEER-10.00 uurds. Th. v. d. Heijden en 18.30 uur ds. H. de Graaff uit Klaaswaal. SINT PHILIPSLAND - 9.30 en 14.30 uur ds. A. Cysouw. Feestelijk hapjes van de groenteman Op feestelijke dagen gaat het er bij onze voeding nogal zwaar en vet aan toe. Nou is een keertje lekker eten, zonder op de calo rieën te letten, helemaal geen ramp. Maar als de feestelijke aangelegenheden zich opstapelen, zoals in de decembermaand bijvoorbeeld, is het toch zaak wat kri tischer to.v. de voeding te staan. En als dat nu inhoudt, dat er toch smakelijke en gezellige hapjes op tafel kunnen komen is dat mooi meegenomen. Gedachtig de adviezen van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding en met de nieuwe Maaltijdschijf voor ogen heeft de Stichting Propaganda Groenten en Fruit een aantal „Lekkere Hapjes" voor de feestdagen in een folder bijeengebracht. Deze folder wordt door de groenteman aan de consument verstrekt. Mocht uw groenteman de folder niet hebben vraag hem dan aan bij de Stich ting Propaganda Groenten en Fruit, post bus 90403, 2509 LK Den Haag. V ontvangt hem gratis. Drukkerij Gebf. dc Waal Langeweg 13 SOMMELSDIJK Nieuw modelboek ter in/.. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 2