*U^ Gewijzigde spaarrente bij de Rabobank nutotllV2% Rabobank Q El Garage Knöps b.v. NIEUWS ÏWI* uit de kerken Intergemeentelijke ,,Asconed" schaakcompetitle il i i ^^Voorlichtingsavond" Fietsencontrole op de scholen Toewijzingsbeleid w.b.v. ,,Beter Wonen" ,,De Ronde Boom official GM-Dealer Sint Annaiand helpt Polen é^ii\ NISUWJAARSKAARTSN Langeweg te Middelharnis V.V. ,,De Putter" Ouddorp Bladzij 2 „EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 1 DECEMBER 198i SINT ANNALAND Polen maakt een moeilijke tijd door. De dagelijkse voedselvoorziening kaapt met grote moeilijkheden. Lange rijen mensen voor lege winkels. Aan de meest een voudige produkten is gebrek. Op vele plaatsen in ons land zijn de handen ineen geslagen om voedseltransporten naar Po len te sturen. Graag willen wij dat ook vanuit Sint Annaiand doen. Het vervoer gaat via Bergen op Zoom, waar men al ervaring heeft met voedseltransport naar Polen. Half december vertrekt er een grote vrachtwagen waarmee ook gaven en giften naar Kostryn gaan, 40 km van de Poolse grens. Een plaatselijk comité, be staande uit burgemeester, een arts, een sociaal werkster en een pastoor zorgen voor de verdeling. Er is in Polen grote behoefte aan koffie, thee, suiker, cacao, rijst, meel, macaroni, spaghetti, bloem, slaoie, melkpoeder, peulvruchten, rook worsten, pakjes soep, vis in blik en kaas. Vleeswaren in blik of vacuum verpakt, broodbeleg, zoals chocolade pasta, vlok ken, jam, hagelslag en ook wat snoep is van harte welkom, want de meeste men sen- als er tenminste brood is - eten droog brood zonder boter of beleg. Kaarsen (want de elektriciteit valt vaak uit), waxinelichtjes, lucifers, tandpasta, shampo, zeep en waspoeder zijn ook wel kom. Levensmiddelen dienen houdbaar verpakt te zijn. Wie in plaats van in natura en bijdrage in geld wil geven, ook dat is van harte welkom. Van het geld wordt bij de winkels in Sint Annaiand voedsel ge kocht. Donderdag 3 december gaan vijf groepen vrijwilligers vanaf zes uur 's avonds op pad. Men hoopt, dat men Polen niet in de steek zal laten, die in 1944 ook Sint Annaiand mede van de Duitse bezetters bevrijdden. In het comité hebben zitting M. C. Polderman, HoUaereweg, 2324; J. C. Kooijman, J. Mariapolder, 2396; J. J. Burgers, 2333; J. Vroegop, Javadijk, 2814; W. A. Boogaard, Voorstraat, 2243; en W. Heijboer, Ring, 2752. SINT ANNALAND Uienveiling van donderdag 26 novem ber 1981. Uien, maat veertig opwaarts. Klasse twee N.L. 22,60 Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer: zestig ton. in samenwerking met de K.N.S.B. Niet minder dan 327 nederlandse ge meenten nemen deel aan deze competitie die doorloopt tot ver in het voorjaar van 1982. Alle verliezers vallen af en doen aan de 2e ronde niet meer mee; na 40 zetten zullen grootmeesters de stellingen bezien en waarderen (verloren, gewonnen of remise; bij remise volgt loting). Per werkdag wordt in de lunchpauze telkens 1 zet doorgetelefoneerd. Na 6 zetten is de volgende stelling ontstaan (zie onderstaand diagram). Zwart „opende" strategisch met de Winawer-variant van het FRANS en week meteen af naar een zij-variant (Neo- Romantisch) c5 x b4 en niet (Klassiek) c5 X d4 waarbij zoals gebruikelijk het witte centrum wordt aangetast. Het voordeel van de tekstzet is dat zwart een pion wint en dus thans materieel gezien op voordeel staat.... doch het witte paard kan nu naar b5 en op d6 schaak geven waardoor de zwarte rochadestelling wordt aangetast Maar Dirksland is niet bang en laat de vijand komen. Er zou bv. kunnen volgen: 7.Pb5 Pc6;8.Pf3 a6;9.Pd6+ Kf8; 10. Ld3 b3-h; 11. Kfl Lc7 en als we daarna een partij om het kampioenschap van de USSR zien waarin de groot meesters Boleslawski en Katalimow tegen elkaar speelden zitten wij exact op hun üjn. Na 19 zetten werd deze variant als volkomen gelijkwaardig gekwalificeerd. Maarrrr.... heeft Nigtevegt niet de be-' schikking over deze vrij jonge schaak- opening-theorie en spelen zij bv. iets an ders, dan staat Dirksland zonder meer beter en dat belooft veel moois voor de komende dagen. Wij houden U graag op de hoogte. Zijn er Dirkslanders die willen mee denken? Dat kan. Neem contact op met de heer C. Blijenberg van Alg. Zaken alwaar ook de stelling op een mooi bordje prijkt) en geef Uw zet te kennen. Mogelijk wordt die ooit nog eens gedaan. Hup Dirksland, laat het niet bij die ene pion! J. C. Hollander (contact pers.) Gemeente Dirksland. Wit: Gemeente Nigtevegt (Utr.) Zwart: Gemeente Dirksland. stand na de 6e zet van zwart. Vereniging van Varlcensliouders „De Zuid-Hollandse Eilanden" Belangstellenden worden uitgenodigd tot het bijwonen van de 2de voorlichtings avond in dit winterseizoen op donderdag 3 december 1981, des nam. 19.30 uur in Café „De Kok", Kade 49 te Sommelsdijk (tel. 01870-2242). AGENDA: 1de heer A. Verburg van het Produkt- schap voor Vee- en Vlees zal een in leiding verzorgen met als titel: „Kooplui, kilo's en kwaliteit" Over dit onderwerp heeft U de laatste tijd in de vakbladen wel het een en ander kurmen lezen. PAUZE en DISCUSSIE 2. De heer S. J. Hoefman, bedrijfsvoor- lichter voor zuidelijk Zuid-Holland zal ook dia's vertonen. „Een plaatje met een praatje" over actuele onderwerpen betreffende de varkenshouderij. 3. Rondvraag en sluiting. In verband met de hoge kosten voor verwarming zal daar speciaal aandacht aan worden besteed bij de te vertonen dia's. GOEDEREEDE Obligaties uitgeloot Vorige week zaterdag zijn door de Scou ting groep Goedereede de navolgende obligaties a 25,uitgeloot. Ze kunnen tegen overlegging worden verzilverd bij de penningmeester dhr. Dul, Jongkoenstraat Goedereede. De nummers zijn: 342,277,60,142,182,59,284,237,55, 360, 22, 157, 217, 339, 9, 215, 77, 274, 101, 289, 362, 3,235, 245,238,207,53, 119, 17, 269, 83, 7, 150, 226, 297, 385, 379, 115, 30, 93. Werkloosheid door vertraging Door vertraging in de werkzaamheden aan de Oosterschelde afsluiting zullen volgende week vijfhonderd van de zes honderdvijftig betonwerkers aan de Deltawerken zonder werk komen. Maandag 30 november is de laatste van de 66 betonnen peilers die een integrerend onderdeel van de afsluiting vormen ge goten. Na de afbouw van deze pijlers valt er een gat in de betonconstructie werkzaamhe den van 1 Vi jaar. Aan minister Zeevalking zal nu worden gevraagd de voorgenomen bouw van een nieuw dienstgebouw voor de bediening van het sluitingsmechanisme op het eiland Neeltje Jans vervroegd uit te voeren. Een deel van de mensen (die een bij zondere vakkennis hebben) zouden aan het werk kunnen blijven. Onderzoek naar vis Westerschelde De Delta Federatie, een bundeling van Hengelsportverenigingen in het Delta ge bied, zal hetRIVO(RijkstInstitiiut Visse rij Onderzoek) in IJmuiden vragen een onderzoek in te stellen naar de conditie van de vis in de Westerschelde. Sportvissers vangen vis in deze rivier die zeer mager is, of die vlekken op de huid vertonen. Ook wil men enkele beroepskrachten aanstellen die een studie gaan maken over het aantal visplaatsen en de verdeling daarvan over de verschillende wateren. De Delta Federatie is voorstander van een zoute Grevelingen ook voor de toe komst, maar men zal een studie maken, waarin de noodzaak van deze stelling wordt vastgelegd. Voor uw Drukkerij Gebr. de Waal Langeweg 13 SOMMELSDIJK Nieu w modelboek ter inzage M.i.v. 24-11-1981 zijn een aantal rentetarieven gewijzigd. Termijnplanbrieven in coupures van f 1.000,-, f 5.000,- en f 10.000,- Looptijd2jaarIiy4% Looptijd 3 jaarIiy4 Looptijd 4 jaar11V4% Looptijd 5 jaar vastIiy4% Looptijd 6 jaar vast111/4% Spaarrelceningen met een vaste termijn Looptijd 1 jaar vastIiy2% Looptijd 2 jaar vastIiy2% Looptijd 3 jaar vastIiy2% Looptijd 4 jaar vastUViJo Looptijd 5 jaar vastIiy2% Looptijd 6 jaar vastIiy2% De overige spaarrentepercentages zijn ongewijzigd. bank voor oplettende spaarders Weer geen winst voor Intermezzo-heren De Intermezzo-heren zijn er vrijdag weer niet in kunnen slagen om met winst thuis te komen. Deze keer was Broleco uit Vlaar- dingen te sterk voor de Flakkeese heren, die tot nu toe nog geen duidelijk beeld hebben kunnen geven van wat ze eigenlijk in hun mars hebben. De wedstrijd van vrijdag werd geken merkt door goed spel van beide partijen. Intermezzo wist al snel in de eerste set een riante voorsprong van 2 - 8 op het score bord te brengen. Deze voorsprong kon door Broleco niet meer in gevaar worden gebracht, zodat Intermezzo deze set zon der oimodig puntenverlies in een 9-15 winst kon omzetten. Ook in de tweede set was het niveau van het volleybal vrij hoog en Intermezzo kon ook nu door attent spel een 2-6 voor sprong nemen, maar ditmaal stak Broleco een stokje ervoor door na een time-out sterk terug te komen; zij zagen zelfs kans om deze set in hun voordeel te beslissen met 15 - 11. Na deze opleving van Broleco kon Inter mezzo er niet meer toe komen om het spel naar zich toe te trekken; hoewel ze bleven doorgaan om alsnog een set te pakken waren de gasten er niet toe in staat om Broleco te weerstaan, zodat deze ploeg ook de derde en vierde set, en daarmee de wedstrijd, won: 3-1. Het eerste damesteam van Intermezzo heeft na de goede wedstrijd van de vorige week een flinke tegenslag gehad, doordat in Breda met 3-0 van Brevok werd verloren. De Bredase dames lieten er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was, wat ze dan ook in korte tijd in cijfers uitdrukten. In nog geen drie kwartier werd Intermezzo naar een hard aankomende nederlaag gespeeld: 15 - 5, 15 - 6, 15 - 6. Heren 3 draait nog steeds erg goed mee in de kop van de derde klasse. Zaterdag werd in Bruinisse thuisclub Kwiek zonder problemen met 0-3 verslagen. De set standen spreken voor zich; 5-15,5-15, 10- 15. Van de jeugd presteert het meisjes C- team nog steeds erg goed. Volley/v, d. Berg werd met een goede serve en leuk spel met 0-3 verslagen, zodat de Inter- mezzo-ers in hun klasse de koppositie blijven bezetten. Zaterdag 12 december zijn er weer thuis wedstrijden voor Intermezzo, en dan wor den hopelijk weer de nodige punten bin nen gehaald. Bijeenkomst CBTB West Nederland in Den Bommel In het Ver. gebouw „de Bommelstee" te Den Bommel wordt a.s. donderdagavond een gezamenlijke bijeenkomst gehouden van de CBTB leden van Flakkee, de Hoekse Waard, West Brabant en St. Phi- lipsland, Het thema van deze avond is: „de ontwikkeling rondom onze landbouw gronden". Sprekers zijn de heren L. Troost, dir. adviesbureau Grondzaken, dhr. H. van 't Land, secretaris Grond zaken CBTB en dhr. W. M. van Herk, lid Grondkamer Zuid Holland. Er zal ruim gelegenheid worden gegeven met de spre kers van gedachten te wisselen. INGEZONDEN: Geachte redactie. Langs deze weg wil ik toch even reageren op het stukje fietsencontrole op de basis school van vrijdag 27 november j.l. Hierin werd vermeld dat het resultaat bedroe vend was. Er werd dan ook een beroep gedaan op de ouders om hun kinderen niet met een slechte fiets te laten rijden „een goede zaak". Maar ik vraag me toch af of dit helemaal de schuld van de ouders is. Want een oude brik zonder rem of licht dat kan natuurlijk niet, maar hoe zit het met de nieuwe fietsen. De meeste ouders die een nieuwe fiets voor hun kind kopen, denken dat deze 100% is en dat mag je dan toch ook wel verwachten. Maar dan komt de fiets- keuring op school. Pa kijkt voor alle zeker heid nog even bel en licht na en denkt „niks in de weg", tot zoon of dochter zeer teleurgesteld zonder sticker thuiskomt, want dat blijkt dat de meeste nieuwe kinderfietsen niet voorzien zijn van een wit achterspatbord. Dit is voorgeschreven en dan kun je een fiets niet goedkeuren. Oké, maar om ongelukken en teleurstel ling te voorkomen zou het toch zo moeten zijn dat een fiets die in Nederland ver kocht wordt ook aan de gestelde eisen voldoet (misschien kan Veilig Verkeer hier iets aan doen). Ik wil met dit schrijven geen kritiek leveren want er zijn teveel slechte fietsen, maar als ik lees dat er van de 600 fietsen ca. 240 zijn afgekeurd zijn er geloof ik toch dat veel ouders net als ik hebben gedacht dat de fiets van hun kind in orde was. Met dank voor plaatsing. D. Both-Vroegindeweij INGEZONDEN: Hierbij wil ik ingaan op de ingezonden stukken (Eilanden Nieuws van 27 no vember) n.a.v. de woningtoewijzing in de gemeente Goedereede. Allereerst wil ik zeggen dat het schrijven van zowel de heer Hoogenraad als van de heer Wolf beiden van een politieke stel ling zijn, wetende dat Grinwis zijn stand punt is, nooit de politiek aan te halen in de woningbouwvereniging. Grinwis is de man die de woningbouwvereniging enige jaren geleden uit het slop heeft getrokken. Iedereen weet nog dat op de toen ge- houe man die de woningbouwvereniging enige jaren geleden uit het slop heeft getrokken. Iedereen weet nog dat op de toen ge- hour was. Toen op die bewuste vergadering Hoo genraad verweer mocht voeren, bleek hij echter het hazenpad gekozen te hebben, en daarmee het „brandend schip" achter zich te laten. Nu durft hij op een dergelijke ingreep, weer van de heer Grinwis, toch weer zijn gal te spuwen. Echter al hetgeen wat hij wil zeggen is, dat hij het Grinwis persoonlijk zeer kwa lijk neemt dat hij toendertijd gewipt is. Wil Hoogenraad zich thans rehabilite ren? Ik heb uit de brief van Grinwis en de heren Hoogenraad en Wolf begrepen dat het opnieuw niet goed gaat bij de woning bouwvereniging en daarom vind ik het zeer juist van Grinwis dat hij thans weer het heft in eigen handen neemt om het dagelijks bestuur te bewegen nu eindelijk eens te gaan werken op een goede manier. Ik vind dat wanneer ook deze keer weer blijkt dat er een onwil is bij het dagelijks bestuur van de woningbouwvereniging dat het dan maar beter kan opstappen. Als ik de brief van Hoogenraad vergelijk met de brief van Grinwis, dan maak ik daaruit op dat er in de brief van Grinwis degelijk wordt ingegaan op de wezenlijke belangen van de zaak, doch Hoogenraad probeert die goed geformuleerde bewe ringen te kleineren en maakt er niets zeggende woorden van. Ik heb alle lof voor de moed van Grinwis om de leden van het dagelijks bestuur, maar ook an dere belanghebbenden, te wijzen op hun verantwoordelijkheden en daar ook naar te handelen. Het lijkt wel of deze bestuur ders een machtspositie willen innemen ten koste van de belangen van de woning bouwvereniging. De brief van de heer Wolf had maar beter niet geschreven en geplaatst moeten worden, gezien het feit dat hij zelf al schrijft dat hij onbevoegd is om hierover te oordelen. Laat hij dan zijn mond houden! Of wil hij een hard wer kende man op deze wijze in een kwaad daglicht stellen? Grinwis van mij mag je en ik weet dat vele leden (en ook buitenstaanders) het met mij eens zullen zijn!!! K. Heerschap Brielsestraat 23 Steliendam. Hallo jongens en meisjes van Flakkee Zaterdag is de Sint er weer En hij brengt voor iedereen wat mee Toe.... vraag het thuis, tank er 's een keer. Mobilstation Zaterdag is de Sint van 9.30 uur tot tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur bij ons aanwezig Onze showroom is in het teken van de Sint hij weet dat u er iets vindt er zijn vele speciale aanbiedingen in accessoires, nieuwe of gebruilcte auto's. Tot ziens a.s. vrijdag of zaterdag bij Langeweg 113, MIDDELHARNIS, tel. 01870 - 2222 Inruil - Financiering - Leasing - OK-garantie Verhuur van sneeuwkettingen en Ski-imperials NED. HERV. KERK Beroepen te: Lunteren: K. ten Kloos ter te Oosterwolde (GLD.); Sebaldebu- ren, part-time, G. F. Smaling te Wieren; Woerden (wijkgemeente centrum) L. J. Geluk te Zwolle; Nieuwe-Pekela G. van Asselt, kand. te Hardenberg; Oud Beyer- land E. M. Bakker te Veenendaal. Aangenomen naar: Poederoyen G. Schaap, kand. te Huizen; Zuilichem- Nieuwaal, L. Schaafsma, kand. te Leek. Bedankt voon Zwartebroek P. Mole naar te Groot-Ammers. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar gesteld: F. Bergsma- Haverschmidt, Veldspaatstraat 142 te Groningen; P. G. Pranger, Gerrit Langendijk 47, Den Burgh. GERE F. KERKEN Beroepen te: Kampen (part-time H.B.O. pastoraat) mevr. D. W. Havinga, kand te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; Loenen aan de Vecht F. J. Mourié te Pretoria (Zuid Afrika) van de Nederduitsch Geref. Kerk, die dit beroep heeft aangenomen; Lemelerveld E. V. E. Wijnands, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; Zuidland J. Chiria te Wieringerwerf; Rozenburg G. H. Schou ten te Delfzijl, die dit beroep heeft aan genomen; De Wilp (Gr.) mevr. G. Tip, kand. te Utrecht. Aangenomen: de benoeming tot pre dikant bij de Evangelische Kirche te Ge- steig bei Gestaad (Zwitserland) P. E. R. Keizer te Bussum. Bedankt voor: Alphen aan de Rijn N. R. Nieuwenhuis te Emmeloord. CHR. GEREF. KERK Beroepen te: Gorinchem H. Fahner, kand. te Nunspeet. Bedankt voor: Broeksterwoude J. Jonkman te Almelo. OUD GER. GEM. IN NEDERLAND Bevestiging en intrede ds. A. v. d. Meer: Op vrijdag 20 november j.l. werd ds. A. v. d. Meer bevestigd als predikant der Oud Ger. Gem. in Ned. te St. Philipsland door ds. J. van Prooyen te Rhenen. Als tekst voor de prediking had ds. van Prooyen gekozen Filippenzen 2 vers 29. Achtereenvolgens stond hij stil bij: Een vriendelijk verzoek en bij een ernstige vermaning, 's Avonds preekte ds. V. d. Meer (gekomen van Rijssen) intrede Uw huis verkopen TAMBOER De V.V. „De Putter" te Ouddorp orga niseert haar jaarlijkse tentoonstelling weer op vrijdag 4 en zaterdag 5 december, wij hopen weer op een pracht van een tentoonstelling die U beslist niet mag missen (zie onze advertentie a.s vrijdag in dit blad voor de openingstijden). Tot ziens, ieder is welkom. uit 2 Korinthe 5 11. Hij bepaalde zijn gehoor bij: 1de heilige wetenschap, die Paulus voor ogen stelt; 2. waarom Paulus de schrik des Heeren voor ogen stelt; 3. de liefdeswens voor de mensenkinde ren. Na de prediking volgden toespraken door diverse personen. De O.G.G. te St. Philipsland had o.a. ds. L. Boone en ds. L. Gebraad als eigen herder en leraar in haar midden. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Rijssen (Zuid) Chr. v. d. Poel te Yerseke; Groningen en Norwich (Canada) A. Moerkerken te Nieuw Beyerland; Hoogeveen (i.s.m. Doven- zorg) Th. van Stuyvenberg te Meliskerke; Hilversum Chr. v. d. Poel te Yerseke. Tweetal te: H.I. Ambacht, J. J. van Eckeveld te Zeist en A. Moerkerken te Nieuw Beyerland. Aangenomen naar: Ermelo J. C. van Ravenswaaij te Temeuzen. Bedanktvoor: OudemirdumC.Wisse te Kootwijkerbroek; Scheveningen P. Honkoop te Kampen; Werkendam Th. van Stuyvenberg te Meliskerke. Verslag van de begrafenis van wijlen ds. A. Vergunst te Rotterdam: Onder grote belangstelling is zaterdagmiddag 28 november het stoffelijk overschot van ds. A. Vergunst ter aarde besteld op de be graafplaats Oud-Kralingen te Rotterdam. Vooraf werd een rouwdienst gehouden in de kerk der Ger. Gem. aan de Boezem singel, waar ds. Vergunst zovele jaren mocht voorgaan. De plaatselijke predi kant ds. A. F. Honkoop leidde deze dienst en sprak uit 1 Korinthe 2 vers 9 en 10a. Als thema voor de prediking had ds. Honkoop: De door God bereide Zalig heid. Ten eerste door Gods Liefde bereid, ten tweede door Gods Geest geopenbaard en ten derde door Gods Kerk verkregen. Namens de gemeenten van Noord-Ame- rika en Canada sprak ds. A. M. den Boer aan de hand van Filipp. 1 vers 21. Ds. K. de Gier voerde het woord namens de gemeenten van Nederiand en ge waagde van een tweeërlei afscheid. Op 7 januari 1981 had hij ook al een woord ten afscheid gesproken, toen ds. A. Vergunst vertrok naar Kalamazoo, niet wetend, dat God Zijn dienstknecht zo spoedig al van zijn taak zou ontheffen hier op aarde. Als huisvriend sprak ds. A. B. v. d. Heiden van Enkhuizen woorden van troost tot mevrouw Vergunst, familie en belangstellenden uit 1 Petrus 1 vers 3 en 4. Een broer van de overiedene, ds. E. F. Vergunst, Herv. pred. te Slikkerveer sloot de rouwdienst en memoreerde, dat zijn broer met volledige overgave aan Zijn Meester zijn taak hier op aarde mocht vervullen, niet van zichzelf, maar uit kracht, die God verieende. Met een groot aantal bussen werden de aanwezigen naar de begraafplaats gere den, waar nog het woord werd gevoerd door ouderiing G. Moerdijk van Kalama zoo in het Engels (vert. door ds. E. F. Vergunst); hij gewaagde van de grote plaats, die ds. in deze korte tijd reeds mocht innemen. Zijn prediking had als grondslag: Jezus Christus enDie gekruist. Ds. E. F. Vergunst sprak in de aula nog tot familie, vrienden en belangstellenden, terwijl een zoon van de overledene H. Vergunst namens zijn moeder en verdere familie de dank overbracht voor de be langstelling en de woorden, die gesproken waren. Ds. Vergunst diende in zijn leven de gemeenten van Zeist, Corsica (U.S.Z.), Rotterdam Centru, Veen en Kalamazoo. Hij mocht de leeftijd van 55 jaar bereiken. ._4—4- M OPEL

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 2