Geïntegreerde Openbare School te Oude Tonge totaal uitgebrand Samenkomst te Goedereede uitgaande van de Stichting „In de Rechte Straaf Levend gemaakt met Christus. 22 SEPTEMBER 1981 „EILANDEN-NIEUWS" Bladzj^ FAMILIEBERICHTEN Zondag 20 september j.l. herdachten onze geliefde 'S ouders en grootouders S D. Vroegindeweij :i:j A. Vroegindeweij-Verhage de dag, waarop zij 30 jaar geleden in het huwelijk S werden verbonden. ij: Dat zij nog lang voor elkaar en ons gespaard mogen blijven, is de wens van hun kinderen en klein- S kinderen g: I Sjaan en Piet S: Rinus S Anja en Jan Mascha ;:j Adrie S RJa Sommelsdijk, september 1981 ïij Anjerstraat 18 S Heden nam God onverwacht tot Zich, Zijn kind, mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder GRIETJE MIEROP echtgenote van J. M. van Seters op de leeftijd van ruim 75 jaar. J. M. van Seters D. B. Lugtenburg-van Seters C. Lugtenburg B. D. de Geus-van Seters J. W. de Geus P. C. van Seters L. P. van Seters-Nagtegaal C. A. Rietdijk-van Seters J. Rietdijk en kleinkinderen 3247 AP Dirksland, 21 september 1981 Prins Bernhardlaan 43 Gelegenheid tot condoleren in „Onder de Wiek", Ring 57 te Dirksland donderdagavond van 7 tot 8.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben vrijdag 25 september 1981 des nam. 2 uur op de algemene begraafplaats te Dirksland vanuit „Onder de Wiek". Aanvang rouwdienst in „Onder de Wiek" om 115 uur. Geheel onverwacht heeft de Heere weggenomen, onze geliefde nicht AAGJE MOUSES echtgenote van Leendert Wandemaker op de leeftijd van 63 jaar. Wat zij voor ons heeft betekend, zal ieder begrijpen, die haar van nabij heeft gekend. Sterke de Heere haar man en kinderen in dit grote verlies. A. Noorthoek-Moijses M. Noorthoek-v. d. Maas A. C. Kievit-Noorthoek G. Kievit J. Noorthoek W. M. Noorthoek-v. d. End C. Noorthoek C. A. Noorthoek-van Bruinisse B. L. Noorthoek M. P. Noorthoek-de Jong Stellendam, 21 september 1981 Met diepe ontroering geven wij u kennis dat de Heere, plotseUng, van ons heeft weggenomen onze geUefde zuster en schoonzuster A. WANDEMAKER-MOIJSES echtgenote van L. Wandemaker in de ouderdom van ruim 63 jaar. Sterke de Heere haar man, kinderen en klein kinderen. Stellendam: J. Brinkman-Moijses A. Brinkman Stellendam, 21 september 1981 Geheel onverwacht werd uit ons midden wegge nomen, onze immer moedige schoonzuster, tante en oud-tante AAGJE MOUSES echtgenote van Leendert Wandemaker Stellendam: A. van Dam-Wandemaker Adr. van Dam Leentje en Dick Piet en Bep Aty en Mariene Stellendam, 21 september 1981 Met leedwezen namen wij kennis dat mevr. A. WANDEMAKER-MOUSES van wie wij zoveel steun ondervonden, door de onverbiddelijke dood is weggenomen. Haar steun aan onze vereniging was een voorbeeld voor velen. Onze gedachten gaan uit naar haar man, kinderen, schoonzoons, kleinkinderen, en verdere familie. Wij wensen hen veel sterkte toe in deze smartelijke dagen. Bestuur, dirigent en leden van Fanfare-orkest „De Hoop" Stellendam, 21 september 1981 Tot onze diepe droefheid nam de Heere, geheel onverwacht van ons weg, onze lieve tante A. WANDEMAKER-MOUSES Wij hopen ha-ar in dankbare herinnering te houden. J. v. d. Ree-Brinkman A. V. d. Ree Teunis Anja Stellendam, 21 september 1981 Zelfs in de donkere nacht van haar leven, is er een ster der hoop. CORNELIA POLDER weduwe van Johannes Gerardus Knops Geboren 31-5-1898 Overleden 21-9-1981 Onze lieve moeder is zo als haar leven was, rustig en kalm van ons heengegaan. Ze laat een grote leegte achter. Haar kinderen, CA. van den Ingh-Knops H. van den Ingh 21 september 1981 Vroonlande, flat 125 3247 BV Dirksland Correspondentie-adres: H. van den Ingh, Vlasgaarde 6, 5345 AV Oss (N.br.) De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 24 september a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Dirksland, vanuit Vroonlande, Staakweg 5. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden verzocht om 10.15 uur aanwezig te zijn voor het bijwonen van de rouwdienst. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Met diepe droefheid geven wij U kennis dat de Heere onverwacht van ons heeft weggenomen onze nicht AAGJE MOUSES echtgenote van L. Wandemaker op de leeftijd van ruim 63 jaar. N. Kievit-van Weezel A. van Weezel H. J. Keijzer-Moijses St. Keijzer Stellendam, 21 september 1981 DANKBETUIGING Bij de brand die gisteren ons bedrijf heeft getroffen werden wij door velen daadwerkelijk geholpen. We denken daarbij aan de blusploegen van Stad aan 't Haringvliet, Middelhamis en Sommelsdijk die alles in het werk stelden om de brand te beperken en de vele particulieren die niet aarzelden de handen uit de mouwen te steken bij het in veiligheid brengen van de bedreigde dieren. Voor dat alles onze grote waardering en hartelijke dank. fam. T. Bestman Stad aan 't Haringvliet, september 1981 STAD AAN 'T HARINGVLIET KERKDIENST: Donderdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan student T. M. van Dijk. Er is in de voorbije nacht van maandag op dinsdag maar zeker ook vanmorgen, toen van het ge beurde nog onwetende moeders hun kinderen naar school wilden brengen, een schok door Oude Tonge gegaan! Tijdens een hevige brand die rond half vier vannacht ontstond is het scholencomplex van de geïntegreerde openbare basis- en kleuterschool „Het Startblok" aan de Van Galenstraat totaal door het vuur vernield. Het enige wat be houden bleef was een deel van de administratie, waaronder de rap porten en een in de hal aanwezige verzameling foto's die de bouw van de school in beeld brachten. Al het overige is verloren gegaan. Dat betekent dat 7 lagere school lokalen en 2 kleuterlokalen, de entree en de ge meenschapsruimte helemaal zijn uitge brand, met alles erin. De brandweer die tegen vieren werd gewaarschuwd en snel ter plaatse was was niet bij machte ook nog maar iets te redden. Het vuur, dat begonnen moet zijn in de zuid-west hoek, waar ook de personeelskamer zich be vindt verspreidde zich dermate snel dat het niet te stoppen was. Dhr. Reijntjes, de schoolleider heeft het gebeurde verbijsterd gadegeslagen en te midden van de belangstellenden kon je vanmorgen horen dat meerdere bij de school betrokkenen hun emoties niet kon den bedwingen en hun tranen de vrije loop lieten. De restanten boden ook een maca bere aanblik. De basis- en de kleuterschool worden bezocht door 240 leerlingen en het zal een hele improvisatie betekenen om die bin nen het dorp onder te brengen, en hen van leermateriaal te voorzien. Het scholen complex werd deze week precies vijfjaar geleden in gebruik genomen. Naar de oorzaak van de brand wordt vandaag door de technische recherche een onderzoek ingesteld. Geruchten gaan dat er een pyromaan aan het werk zou zijn geweest maar vooralsnog ontbreekt voor die ver- onderstelling elke grond. Een overzicht van het geteisterde schoolcomplex. Afwachtende kinderen tegen het decor van hun verbrande school. Bij de blussingswerkzaamheden werd samengewerkt door de blusploegen van Oude Tonge en Den Bommel. De brand weer was gewaarschuwd door omwonen den die door het springen van het venster glas waren gewekt. Het nablussingswerk door Oude Tonge heeft tot vanmorgen voort geduurd, gadegeslagen door de school jeugd waarvan de meesten erg onder de indruk waren van het gebeurde. Cursus Vergader- en discussie techniek Door de afd. Goedereede van D'66 wordt in Goedereede een cursus Verga der- en discussie techniek gehouden waar voor een bekwaam docent is aangetrok ken. De cursus begint a.s. vrijdagavond om half 8 in de Pausenkamer van „de Gouden Leeuw" te Goedereede en is voor belangstellenden van welke signatuur ook toegankelijk. Op 2 oktober volgt nog een cursusavond en op 3 oktober een hele cursusdag. Het te betalen cursusgeld bedraagt 20,to taal. t99 In het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente te Goedereede hebben vrijdagavond j.l. de aanwezigen een rijke prediking van Gods ontfermende genade meegekregen naar huis. Het uit genade zalig worden, en het alleen door de verdienste van de Heere Jezus, stond centraal in deze samen komst Het evangelie van Gods genade voor zondaren kan ook de mens van de 20e eeuw niet missen. Alleen door de gemeenschap met Christus kan er bevrijding komen van onder de heerschappij der zonde in ons leven. lingen van de Stichting „In de Rechte Straat". Deze doelstellingen zijn in drie punten samengevat aan rooms-katholieken het Evangelie bekend te maken, zoals dit voorname lijk door de reformatie werd her ontdekt; priesters en kloosterlingen, eventueel ook leden, die om des gewetens wille de r.k. kerk verlaten, geestelijk, moreel en financieel steunen; voorlichting te geven omtrent het rooms-katholicisme aan niet rooms katholieken, alsook mede te werken aan de verdieping van het Bijbelse en reformatorische besef van hen, die in het Protestantisme geboren zijn. De heer Veldhuizen wees op de crisis situatie waarin uitgetreden priesters vaak verkeren. Dat heeft ook ds. H. J. Hegger, de predikant-direkteur van de Stichting, persoonlijk ervaren. Niemand kan deze nood dan ook dieper peilen dat hij en deze mensen terzijde staan. De Stichting heeft een zeer breed werkterrein. De opvang en begeleiding vraagt om speciaUsme. Het geloofsleven is nog vaak verduisterd door veel bijgeloof. Het werk is een opdracht dat ons gebed en financiële steun hard nodig heeft. De bijeenkomst werd mede opgeluisterd door het Chr. Gemengd Zangkoor onder leiding van de dirigent Rinus Verhage. Voordag het slotwoord door de heer Veldhuizen werd uitgesproken zong dit koor Ps. 96, 100 en 117. Voor het slotwoord nam de heer Veld huizen tot uitgangspunt het voorgelezen schriftgedeelte Efeze 2 vers 1 t/m 10. De mensen uit Efeze waren eertijds dood door de zonden en misdaden. Dat moet ook van ons gezegd worden. Het kan zijn dat we de leer van de Reformatie zijn toegedaan en toch niet leven uit de genade van Christus. Ons is nodig de totale vernieuwing die Gods Geest werkt in de Wedergeboorte. Nadrukkelijk verbindt Paulus het levend gemaakt zijn aan Chris tus. Dat is de Bijbelse en Reformatorische toonzetting. Buiten Christus is er geen war geestelijk leven. Wat zijn wij als zonen der reformatie helaas al te zeer van dit bijbelse spoor afgegleden. We hebben de wedergeboorte vaak te veel van Christus afgetrokken in prediking en pastoraat. Dan krijgen we levendgemaakte mensen zonder echter in Christus te geloven. Vrienden dat kan niet, dat is niet bijbels en reformatorisch. Levend gemaakt met Christus, zegt Paulus. De Heilige Geest brengt tot het geloof in Christus. In Hem is de levensvemieuwing en de levensheili ging. Paulus stelt de genade tegenover eigen verdienste. Uit genade alléén worden we behouden! Moest er van ons één nagelschrap bij, dan was het voor altoos een verloren zaak. Dan beroofden we ook Christus van Zijn eer. Nu ligt de zaligheid vast in Christus. Ik heb niets mee te brengen en ik hoef ook niets mee te brengen. Christus alles, ook voor mij. O, wat betekent dat een bevrijding, wanneer de Heilige Geest daarvoor ons oog opent. De zekerheid der genade ligt vast in Christus volbracht werk! Door onze tranen en droefheid is geen zekerheid te verkrijgen. Geen vastheid in iets wat van ons is. Worstelt U ook met de vraag: Hoe krijg ik daar nu persoonlijk deel aan? Bedenk dan, dat het geloof geen prestatie van Uzelf is. Neen, niets uit U, het is Gods gave, die gewerkt wordt door de Heilige Geest. Calvijn zegt ergens: tot het geloof komen is tot het Woord komen. Juist het geloof, zegt Calvijn, sluit alle verdienste van de mens uiL Zou geloven niet daarom voor ons mensen zo moeilijk zijn, omdat we daarbij altijd denken aan een prestatie van onszelf? Geloven is echter komen met ons lege, arme hart tot Christus. Uit sluitend op Gods genade en de verdienste van Christus zich verlatend. Dat was het geloof van de tollenaar, van de verloren zoon, van de moordenaar aan het kruis en de stokbewaarder, aldus de heer Veld huizen zijn indringend en getuigend slot woord besluitend. Het comité mag met dankbaarheid terug zien op een gezegende samenkomst. Jammer dat de opkomst wat tegenviel. Ondanks dat, bracht de koUekte toch nog het mooie bedrag op van 825,50 Boven dien werd voor 400,aan boeken verkocht, waarvan de netto opbrengst aan de Stichting ten goede komt. Voor degenen ook buiten Goedereede die het werk van de Stichting „In de Rechte Straat" financieel willen steunen geven we graag ons bankrekeningnummer door. Dat luidt: 3420.58.533 t.n.v. Co mité „In de Rechte Straat" bij de Rabo bank te Middelhamis. Giro van de bank is 34.61.24. Voor Uw financiële steun zeggen wij U bij voorbaat zeer hartelijk dank! De Heere moge ook deze avond dienst baar gesteld hebben tot uitbreiding van Zijn heerlijk Koninkrijk. Deze bijeenkomst had ten doel om meerdere bekendheid te geven aan het werk van de Stichting „In de Rechte Straat". Als spreker voor deze avond was uit genodigd ds. R. van Kooten, Hervormd predikant te Zeist en voorheen te Goe dereede. Als thema was boven het referaat ge steld: „Zo vader, zo zoon?! Uitgangspunt voor de ontvouwing van het thema was in het bijzonder vers 39 uit Johannes 8: „Zij antwoordden en zieden tot Hem: Abraham is onze vader. Jezus zeide tot.hen: Indien gij Abrahams kin deren waart, zo zoudt gij de werken van Abrahams doen". Op een zeer indringende wijze werden de aanwezigen de vraag aan het hart gelegd, of wij in de praktijk van ons leven, nog werkelijk zonen der reformatie kunnen worden genoemd. In ons leven geworteld in het Evangelie van vrije genade? Dat is een vraag die diep insnijdt in ons leven. Straalt die genade door in het leven van alle dag zodag anderen daar iets van merken? Kent U persoonlijk het leven der reformatie? Dan gaan onze heilige huisjes er aan en blijft er alleen genade voor een goddeloze over. In de Reformatie komen we geen schei ding tegen tussen Woord en Geest. De Geest betuigt niet anders dan wat het Woord leert. Weten wij er van dat we geen oprechte traan over de zonde kunnen schreien, zonder de inlijving in Christus? In de Reformatie heeft met name Calvijn grote nadruk gelegd op de heiliging van het leven. Waar liefde in ons hart gekomen is voor de Heere, daar komt ook een sterke drang om in Zijn wegen te wandelen. Is dat er ook in ons leven? Is er een onder zoek of wij in het geloof zijn? Alleen door het geloof is er verbinding met Christus! Daardoor gaat Christus leven in ons hart en begint de oude mens der zonde af te sterven. Dan moet alles van ons er aan, opdat we in Christus opstaan, tot een nieuw leven. Naar de mate we in Christus wassen en toenemen, is er ook de levensheiliging. In de vereniging met Christus wordt de gelovige naar Zijn beeld vernieuwd. Dan gaat Christus ons leven beheersen. Calvijn vat de kenmerken van het leven met Christus ergens in drie punten samen. 1. De zelfverloochening Calvijn zet de geloofsvernieuwing met Christus aan het begin van het nieuwe leven. Alleen door die geloofsvereniging is er droefheid over de zonde naar God die een onberouwelijke bekering werkt tot zaligheid. De Heilige Geest werkt dat geloof door de prediking van het Evan- geUe. Waar Gods Geest werkt daar ver dwijnt het eigen ik uit het middelpunt van ons leven. In die weg krijgen we ook weer oog, voor de naaste, die God op onze weg plaatst. Kreeg deze zelfverloochening ook een plaats in ons leven? 2. Dragen van het kruis Het leven der genade is vaak een moeilijk leven. Juist ook in onze tijd komen we in allerlei situaties steeds meer alleen te staan. Omdat Christus echter onder het kruis gebogen heeft, kan het doopsformulier spreken dat we ons kruis Hem vrolijk dragen mogen. Ziende op het kruis van Christus mag Paulus een welbehagen hebben in verdrukkingen. Gods kind leert onder het kruis ware verootmoediging. Onder kruis en lijden wordt de band aan Christus steeds nauwer aangehaald. 3. Het jagen naar het toekomende leven Verlangen we wel eens om ontbonden en met Christus te zijn? Om van alle aardse banden aan zonde en wereld volkomen bevrijd te worden? Denkt U wel eens aan het jongste ge richt? Lettend op de tekenen van onze tijd dan is de dag van Christus zeer nabij. Dan zal de Engel op de bazuin blazen en verschijnt Jezus gezeten op zijn troon, op de wolken. O! bedenk dat U en ik daar eenmaal voor Hem zullen verschijnen. Voor Wiens rekening zullen we daar staan? Meer dan ooit is een biddend leven ons nodig. Het gebed is de polsslag van het geestelijk leven. Door het gebed mag het kind van God doordringen tot de troon van Genade. Zijn wij zonen van onze reformatorische vaders? Steunt U alléén op Christus? Dan zoekt U naar vervulling van de beloften van het Evangelie in Uw leven. De Hei lige Geest leert ons om onze ziel onvoor waardelijk te verlaten op de beloften van het Evangelie. De Heilige Geest doet uit zien met sterk verlangen naar de ver vulling van deze beloften. Ds. van Kooten eindigde met de vraag: Zijn we zó zonen der reformatie? De leiding van deze avond was in handen van de eerwaarde heer A. H. Veldhuizen uit Herkingen. In zijn openingswoord ging deze zeer informatief in op de doelstel- >;*:*!W:Wft¥w>X"X<'X<«X'W'>X'x¥

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 3