r Blusgroep Dirksland in z'n nopjes met nieuwe tankautospuit Aantal varkens dood bij brand in mesterij te Stad icri-hc^ Raad Goedereede wil met C.N.S. kleuterschool Stellendam niet te hard van stapel lopen iMfl1B!|WEEKN04 Bosland BV Ouddorp Volgende week weer bazar in ,pde Samaritaan" Uw huis verkopen TAMBOER 54e Jaargang DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 No. 5028 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 10.- PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Goerees' gemeenteraad heeft donderdagavond duidelijk gemaakt niet kort voor de raadsvergadering nog met een nieuw voorstel te willen worden geconfronteerd, zeker niet wanneer daaraan bovendien de toegezegde documentatie ontbreekt. J.l. donderdagavond was dat het geval met het voorstel een crediet van 90.000,beschikbaar te stellen voor het plegen van bouwkundige voorzieningen aan- en de inrichting van de gemeen schapsruimte van de C.N.S. school te Stellendam om daarin de eigen kleuterschool te kunnen starten. Rond vijf uur was dat voorstel bij de raadsleden in de brievenbus gevallen. Te laat, vond men en waarom die haast Zowel het betreffende Ministerie als de Inspectrice zouden telefonisch „groen licht" hebben gegeven voor de start van de school, zelfs al op de peildatum 14 okto ber, maar hoezeer wetii. Visser het gezag van die toezegging ook verdedigde, de raad wilde een duidelijker houvast.... „Ik wil dat eerst zwart op wit bevestigd zien" maakte dhr. B. Noorthoek duidelijk. Hij vroeg zich af waarom er nu zoveel haast zou moeten worden gemaakt: „het cursusjaar is al begonnen en er is niet één kleuter thuis moeten blijven". Hij vond dat het voorstel door de haast die gemaakt wordt het idee van een brandbrief krijgt waarmee z.i. toch wel wat bedenkingen worden gewekt. Die spitste dhr. Noort hoek toe op de cijfers die worden ge noemd, eerst wordt een minimum aantal van dertig verondersteld, dan een vermin dering tot 20 en nu al zouden 15 kleuters voldoende zijn om de school te kunnen beginnen. Weth. Visser trachtte de raad ervan te overtuigen dat er geen enkele vrees hoeft te bestaan dat het met de toezegging van de Inspectrice en van het Ministerie noch met de gemaakte prognoses niet goed zou zitten. Ook is het juist dat met 15 kinderen begonnen kan worden; zelfs heeft de In spectrice geadviseerd op 14 oktober te beginnen terwille van de uitkering van het Rijk en het leek dhr. Visser dat er geen beletselen zijn die de raad af zouden moeten schrikken. Temeer omdat de CNS het wettelijk recht heeft de kleuterschool te stichten en de integrale toch steeds dichter bij komt „Toch blijf ik bedenkingen houden", hield dhr. Noorthoek staande: „als het een eerlijke zaak is waarom komt dan niet alles op tafel; als die documentatie aan het Ministerie verstrekt kon worden dan kan dat toch ook aan ons?" zo vroeg hij het College af Dhr. Nijdam (PvdA) dacht er al niet anders over, wetend dat aan een telefo nisch gedane toezegging geen rechts kracht kan worden ontleend. „Zouden wij op zo'n basis een beslissing moeten ne men? Ik weiger aan dat geforceerde gedoe mee te doen" stelde dhr. Nijdam met nadruk vast. Hij vond het een minachting van het raadslid om als College te ver onderstellen dat de raad zomaar, uit de losse pols een beslissing zou nemen. Ook mevr. Grinwis en dhr. Reus, beiden uit de PvdA fractie waren die mening toegedaan. Dhr. Reus herinnerde weth.^. Visser aan diens toezegging dat geen be slissing zou worden gevraagd wanneer niet alle gegevens binnen zouden zijn. Nu werden die gemist. Weth. Visser verklaarde dat te betreuren en hij greep graag de suggestie aan op heel korte termijn een spoedeisende vergade ring te houden waarop de raad wél kennis zal kunnen nemen van de verlangde be scheiden. Dat de nieuwe kleuterschool geld zal kosten wilde weth. Visser aller minst ontkennen: „de integratie van jullie school heeft ook veel gekost", wierp hij dhr. Noorthoek nog voor de voeten. Tot verdere gevoeligheden zou het niet meer komen omdat tot het houden van een spoedeisende vergadering werd besloten. Een investering die op wat guldens na tweehonderd-duizend gulden heeft gekost, Dirkslands nieuwe Mercedes 1017 F-36 tank auto spuit, is zaterdagmiddag officieel in gebruik genomen. Het trotse voer tuig werd rijkelü'k besprenkeld met regenwater en dat overkwam ook de genodigden die op het terrein voor en naast de Victoriahal, waar het ceremonieel plaats vond, kennis maakten met een volwassen bui. Zouden de heren raadsleden die hebben voorzien en zou dat de reden zijn geweest van hun bijna collectieve afwezigheid? Alleen raadslid P. J. Koningswoud schit terde door aanwezigheid en misschien was het daarom dat brandweercomman dant C. Hakkenbrak hem, samen met burg. Bos en gem. secretaris Noordhoek een brandweerjack omhing, voor de aan schaf waarvan dezelfde gemeenteraad enige tijd geleden een crediet voteerde. Overigens waren ook de beide wethouders present en met de manschappen van Dirksland, Herkingen en Melissant werd de hal van de Hulpverleningsafdeling toch Commandant Hakkenbrak (l) overhandigt, voor het front van de nieuwe wagen, de sleutel aan bevelvoerder Vos. wel gevuld toen voor het neerplensende hemelwater moest worden geschuild. Het ceremonieel bestond uit de over handiging van de sleutel door burg. Bos aan Commandant Hakkenbrak, die de sleutel vervolgens weer overdroeg aan Dirksland's bevelvoerder J. Vos. Die handeling werd gevolgd door een bezichti ging van het nieuwe voertuig en de Com- mandowagen en het Hulpverleningsvoer tuig van de regio Noordelijke Delta bij welke Dirksland zich heeft aangesloten. Beide wagens kunnen bij calamiteiten in de regio, derhalve ook in het Dirkslandse worden ingezet. Een levensechte oefening volgde waarbij zowel met het hulpver leningsvoertuig als met Dirkslands nieu we blusvoertuig werd gedemonstreerd. Bij die gelegenheid stelde burg. Bos het nieu we alarmeringssysteem in gebruik door via de centrale de in Dirkslands gewenste hulp te melden waarna de wagens met gezwinde spoed vanaf de Victoriahal naar het oefenterrein kwamen. Terug in de kazerne werd door burg. Bos een terugblik gegeven op de komst van het nieuwe voertuig, doorhem het sluitstuk" van de gemeentelijke brandweervoorzie ning" genoemd. „Voor een kleine ge meente als Dirksland is zo'n aanschaf een hele hap uit de beurs", zo bezag dhr. Bos, Terwijl de vlammen toesloegen en de rook verstikkend werd lukte het steeds meer varkens naar buiten te krijgen. Bijeenkomst „Onder Ons" Hallo, wie wil er van de alleenstaanden om de 14 dagen eens gezellig uit. Kom dan naar de Vereniging Onder Ons". Want op 25 september geven wij weer zo'n gezellige avond. Tot 8 uur in Het Diek- huus, Kerkepad 1Middelharnis. Ini. tel. 01870-4399-5404. SINT PHILIPSLAND Geslaagd: De heer J. M. Steijn slaag de aan de rijkspolitieopleidingsschool te Hom voor het examen politie diploma A. nu tevreden vaststellend dat de gemeente Dirksland „in grote trekken" gesteld staat, ook wat betreft het alarmerings systeem (010 - 292929) waarmee het jarenlang problemen heeft gegeven. Commandant Hakkenbrak kon met s'burgemeesters constatering geheel in stemmen, en hij gaf daar uitdrukking aan door in dhr. Bos het gehele gemeente bestuur te bedanken voor de betoonde zorg voor goed brandweermaterieel. Dhr. Hakkenbrak, hij neemt per 1 januari a.s. na 35 brandweerjaren afscheid, vergeleek de voorzieningen die er nu zijn met die in 1975 toen er nog van zeer oud materieel sprake was. In de tussenliggende jaren werd het ge meentebestuur bereid gevonden nieuwe blusvoertuigen en nieuwe bluspakken aan te schaffen, waar nodig de garages aan te passen en dhr. Hakkenbrak vond dat, aan de vooravond van zijn afscheid een har telijk woord van waardering waard. Namens de Ver. van brandweercom mandanten op Goeree Overflakkee werd een gelukwens overgebracht door dhr. M. Peekstok, commandant te Middelharnis. Dhr. Peekstok signaleerde dat Dirksland nu wél-voorzien is waarin hij niet alleen voor de Dirkslandse bevolking maar ook voor de genabuurde gemeente(n) een ge ruststelling zag omdat hij, wanneer nodig, stellig op wederzijdse hulp zal kunnen worden gerekend! „Laat mij maar tobben", zo heeft var kensmester T. Bestman blijkens een groot bord aan zijn woning zijn var- kensmesterij aan de Oostmoersedijk ge noemd, maar wanneer daar ook gister morgen gevolg aan zou zijn gegeven dan zou dat voor tien- en misschien zelfs honderdtallen mestvarkens de verbran- dingsdood hebben betekend. Doordat er snel hulp was bleef het aantal slachtoffers van de uitslaande brand tot ca. zeven varkens beperkt. Door de technische recherche is gistermiddag een onderzoek ingesteld naar de mogelijke oorzaak van de brand waarbij een bergschuur geheel verloren ging. Daarin waren ca. dertig varkens ondergebracht. Helpende handen probeerden kort na het uitbreken van de brand, even voor negen uur, de varkens uit een aangrenzende mest-stal te halen, maar de dieren werkten eerder tegen dan dat ze spontaan naar buiten liepen. Niettemin gelukte het ze naar buiten te krijgen en in een naast gelegen wei onder te brengen, een voor zorgsmaatregel die werd genomen omdat het vuur dreigde over te slaan. Enkele kwamen in een drassige mest- opslagplaats terecht waar ze de kop net boven konden houden; ze werden er met een grijper uitgehaald. (Vervolg aan de binnenzijde, 1 e kolom) Marien v. d. Slik stelde zich dapper te weer; zó zag hij er uit na zijn zoveelste redding. Campina ijs Artland gekookte boerenochlerham Echte Landrauchschinken! In „de biejekurf', de zaal voor bezigheidstherapie in het Verpleeg huis „de Samaritaan" wordt door een aantal bewoners dezer dagen ijverig gewerkt aan de artikelen die op de bazar van vrijdag 2 en zater dag 3 oktober te koop zullen wor den aangeboden. Met inspanning wordt geknutseld aan kabouterar- tikelen want de bazar krijgt als thema „het Kabouterbos" mee Dat betekent dat er kabouterpoppen te koop zullen zijn, dat er kabouter-kleuren- platen voor de jeugd zullen zijn en dat er een kabouter-decor komt waarachter men met het gezicht in de uitsparing onder een kaboutermuts op de foto kan! In het streven om de bazar zoveel mogelijk ook financieel te doen slagen gaan helpers zaterdagsmorgens (3 oktober) met een paddestoelkar met oliebollen door het dorp. Er wordt voorts een loterij gehouden en het rad van avontuur zal zoveel moge lijk draaien, alles om de kas van de Welzijnszorg te spekken. Uit die kas wor den uitstapjes en ontspanningsactiviteiten voor de bewoners betaald. Wie nog klein spul (geen grote meubelen e.d. meer) wil aanbieden voor de aan de bazar verbonden rommelmarkt wordt verzocht daarvan via de receptie kennis te geven. Het wordt dan graag opgehaald. Tel. nr. 01870-2500. POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS •kcdaclic en adminislratie: Langewcg 13. Sommelsdijk Tel. (01870)2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) lel. 01870^ 3392 (]iro 167930 - Bank Rabo Middelharnis Rek. no 3420.01 .108 Ui ALLEEN GELDIG OPDO.VR.ENZA. OP=OP aardbeien of vanille literbak 100 gram :229 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 1