EIIIVnDEI1-niEUW5 Drie-dimensionaal torenspel foto Blankers Schijfremmen maken ver2Drging van de Eend npg gpedkoper. De nieuwe schij^remde Eend%iaf f 9 540,-. Open School Goeroe Overflakkee Keur-kollektie houten lijsten reparaties |Uw huis verkopen TAMBOER Spannend nieuw spel: Een 2e kans voor volwassenen die nog willen leren De kerk is present voor de Nederlanders in Spanje Nieuw opieidingssysteam voor motorrijders in aantoclit Bosdreef 1 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1357 en 01871 - 1297 No. 5022 Langewegll2 Middelharnis Tel. 01870-3927 Hervatting bejaardenwerk VANAVOND BEIAARD-CONCERT IN GOEDEREEDE opleiding voor het diploma Itreatieve handvaardigheid. technieken o.a.keramische werkvor men, mozaïk, gutsen, werken met libo gips. textiele werkvormen: weven, macra- mé, sieraden maken, papier karton, leerbewerldng, druk technieken: lino, batikken, stof druk ken. inlichtingen: w. j. okker, gladiolen- straat 12, sonunelsdük, 01870 - 3044 jfl 6^ Westdijk 7 ^v L_^d>' Middelharnis Klank- en lichtspel Rhoon Juwelier Briljant niet bIJ ons gekocht. Nolleweg dicht voor zwaarder dan 2.5 ton Eén van de vrolijkste vierwielers in het vaderlandse verkeer, de Eend, heeft weer nieuws om van te glunderen: hij is voortaan uitgerust met schijfremmen vóór, waardoor hij nóg goedkoper in on derhoud is. En dat, terwijl de2e goedkoopste 4-deurs auto met open dak, al zo'n porte monnee-vriendelijk vervoermiddel was. Hij vraagt maar een beetje benzine om een heel eind te reizen en zit plezierig laag in de motorrijtuigenbelastingen verzekering. Waardoor u voor een alleszins rede lijk, zeg maar gerust laag bedrag in een auto kunt rijden die volkomen van deze tijd is. Kijk maar eens wat u allemaal krijgt voor de laagste kilometerprijs in Neder land: schijfremmen vóór, radiaalbanden, 4 portieren, lichtmetalen motor, voorwiel- royale garantie van Gtroën, hoge inruilwaarde. aandrijving, onafhankelijk geveerde wielen. Neem de nieuwe schijfgeremde Eend 3-punts roigordels vóór; oprolbaar ün- eens mee uit voor een kennismaking. En nen dak, stuurslot, van binnenuit verstelbare ontdek hoe u in de auto met de laagste km- kopkmpen, ruitesproeier, verstelbare prijs prinsheerlijk kunt rijden, voorbank op rails (Spédal), stoelen (Club), Prijzen exclusief afleveringskosten en uitneembare achterbank, Kroongarantie, de ML-tectyl-behandeling. CITROEN ^2 CV DERDE BLAD VRUDAG 28 AUGUSTUS 1981 Sinds kort is er een nieuw spannend gezelschapsspel verkrijgbaar: Jumbo's Torenspel. Het spel is drie-dimensionaal uitgevoerd en bevat een toren, waartegen vier ladders worden geplaatst. Vier houten ridders moeten proberen die toren te ver overen door stapje voor stapje hun ladder te beklimmen. Zij worden echter bedreigd door een torenwachter, wiens rondgang op de trans van de toren wordt bepaald door het gooien met een dobbelsteen. Hij loopt rond op de torentrans waarop acht vlakjes zijn gemarkeerd, afwisselend wit en in de kleuren van de ridders. De spelers gooien om beurten voor hun ridders. Komt de torenwachter hierdoor op een wit vlak, dan mag de betreffende ridder een sport op de ladder omhoog. Komt de torenwachter echter op een gekleurd vlak, dan wordt de daarmee corresponderende ridder genadeloos en onder grote hilariteit van de tegenspelers via een vernuftig mechaniekje met ladder en al omlaag geworpen en kan weer hele maal van onder af aan beginnen. Hoewel fabrikant Hausemann Hotte (Jumbo) het spel aanbeveelt voor kinde ren vanaf vijf jaar, zullen volwassenen hier zeker ook plezier aan beleven. Geschikt voor twee, drie of vier spelers. Verkrijgbaar bij speelgoedzaken en speel goedafdelingen van warenhuizen voor 34,50, inclusief een forse toren, kunststof ladders, houten ridders en torenwachter en een gebruiksaanwijzing in zeven talen, waardoor het ook met buitenlandse gasten gespeeld kan worden of aan hen cadeau worden gedaan. Bij Jumbo's nieuwe, spannende Torenspel moeten de spelers met hun houten ridders de toren veroveren door ze stapje voor stapje de ladder te laten beklimmen (zie detailfoto onder). De ridders worden daarbij bedreigd door de torenwachter, wiens rondgang op de trans (zie detailfoto boven) wordt bepaald door een dobbelsteen. Komt de wachter op een gekleurd vlak, dan wordt de corresponderende ridder genadeloos en onder grote hilariteit van de tegenspelers met ladder en al omlaag geworpen. Zie het artikel in deze krant! Kosten 60,per jaar inclusief gebruik van leermaterialen. Informatie en aanmelding dagelijks tussen 9.30 - 12.00 uur. Tel. 01870- 3927. Informatiespreekuren: Maandag 31 augustus: Middelharnis, Langeweg 112, 's avonds 19.30 - 20.30 uur. Herkingen, „Ons Huis", 's avonds 19.00 - 20.00 uur. Dinsdag 1 september: Nieuwe Tonge, ,,Ons Dorpshuis", 's avonds 19.30 - 20.30 uur. Ooltgensplaat, „'t Centrum", 's avonds 19.30 - 20.30 uur. Woensdag 2 september: Stad aan 't Haringvliet, „Het Trefpunt", 's avonds 19.30-20.30 uur. Dirksland, „Onder de Wiek", 's avonds 19.30 - 20.30 uur. Donderdag 3 september: Melissant, „Melishof', 's avonds 19.30 - 20.30 uur. Den Bommel, Ver. gebouw Beneden Oostdijk 82, 's avonds 19.30 - 20.30 uur. OOSTERLAND Geslaagd voor bouwkundig uitvoerder Onze dorpsgenoot, de heer M. P. Capel- le, metselaar, slaagde bij de gehouden examens te Hilversum, uitgaande van het K.O.B. (Stichting Kader en Ondeme- mersopleiding Bouwbedrijf K.O.B.) voor het diploma Bouwkundig Uitvoerder. De heer Capelle ontving zijn opleiding te Goes, waar hij ook weer verder studeert. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 30 augustus 1981 OOSTERLAND - Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Plante - Ger. Kerk: Gezamelijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk aldaar - Ger. Gem. 10.00, 14.30 en 18.30 uurlees- diensten-OudGer. Gem. 9.30,14.30 en 18.30 uur leesdiensten. STAD AAN 'T HARINGVLIET Op woensdag 2 september dan gaan de bejaardenmiddagen weer van start. Nieuwe bezoekers van harte welkom. Aanvang 13.30 uur. Op maandag 14 september is er handen arbeid. Aanvang 13.30 uur. Bejaarden- gym. Aanvang 15.30 uur. Steeds meer Nederlanders brengen de zomervakantie door in het zonnige Span je, het liefst uiteraard aan de kust. Maar ook elk jaar trekken velen voornamelijk oudere echtparen en alleenstaanden naar de Spaanse kust om dat wat men noemt te „overwinteren". Vooral na de Kerst enjaarwisseling gaan velen genieten van het milde klimaat in Spanje, om dan in maart of april weer naar Holland terug te keren. In allerlei kranten, tijdschriften en vooral in damesbladen zijn van tijd tot tijd ent housiaste verhalen over deze „overwinte raars" gepubliceerd. Zelfs de televisie trok naar Spanje om de belevenissen van de zonzoekers vast te leggen. Wat echter nog te weinig bekendheid kreeg, is dat ook de Nederlandse kerken in Spanje aktief zijn. Al vele jaren bestaat in Nederland de Stichting voor Evangeli sch Pastoraat onder Nederlanders in Spanje. Deze interkerkelijke Stichting is ontstaan nadat op verschillende plaatsen in Spanje gemeenten ontstonden. De Stichting is een schakel tussen Nederland en de betreffende gemeenten en verleent o.a. bemiddeling bij predikantsvoorzie ning. Momenteel worden op zondag kerk diensten gehouden in de kustplaatsen Be- nidorm, Torremolinos, Fuengirola, De- nia. El Atabal en Mallorca. Predikanten van verschillende kerkformaties stellen zich voor enkele maanden beschikbaar om pastoraal werkzaam te zijn onder landgenoten, vooral onder hen die voor wat langere tijd naar Spanje gaan. Naast de kerkdiensten worden er ook vaak in de week nog aktiviteiten ontwik keld, zoals koffie-ochtenden of contact middagen. Soms is er ook een kleine bibliotheek. Vaak is er ook een centraal adres waar men in geval van nood kan aankloppen om hulp. Denkt U alleen maar eens aan een plotselinge ziekte. Waar woont een dok ter? Waar is een ziekenhuis? Hoe maak je een dokter duidelijk wat er aem de hand is? Allemaal vragen waarmee met U op het contactadres kan helpen. Zo probeert de Stichting voor Evange lisch Pastoraat onder Nederlanders in Spanje, de E.P.N.S., samen met de ge meenten in Spanje, gestalte te geven aan de kerk voor onze aldaar verblijvende landgenoten. Voor nadere informatie kunt U terecht bij de secretaris van de Stichting: Ds. B. van Ginkel, Nieuwe Beerschoten B 21 te Zeist, telefoon 0340^ - 16610. Vanavond, vrijdag, van 7 tot 8 uur zal het voorlaatste beiaard-concert van het bijna voorbije zomerseizoen worden gehouden door beiaardier Jan Bezuyen uit Ouddorp. Het programma luidt: 1Hemony SuiteA. de Klerk 2. Volksliedjes 3. Sonatine II op. 15M. Giuliani 4. Bekende werken vanBach 5. Werken uit DelftsbeiaardboekJoh. Berghuys 6. Dorische SuiteL. 't Hart 7. Volksliedjes 8. Werken vanHandel 9. RondinoWagenaar J*»»4^4HHHHHH>.»*»4^***»»»*#»»»* org. Zweeds en Italiaans import alle maten uit voorraad leverbaar p—1 Studio-Color ^gftk Hobbemastraat 49 Een werkgroep bij de directie Verkeers veiligheid (Verkeer en Waterstaat) gaat een systeem voorbereiden voor de oplei ding van motorrijders. In dit systeem zal het zelfstandig oefenen worden beperkt. Dit wordt alleen mogelijk na een gedegen opleiding. De werkgroep, waaraan ook niet-ambte- lijke deskundigen deelnemen, wil ook een basisprogramma voor het lesgeven aan kandidaat-motorrijders opstellen. Men probeert nog dit jaar met een aantal con crete maatregelen te komen. Een rapport van de Permanente Contactgroep Ver keersveiligheid (PCGV) vormt het uit gangspuntvoorde werkzaamheden van de groep. De achtergrond van dit iniatief schuilt in de zorg over het toenemend aantal ongevallen, waarbij motorrijders zijn betrokken. Daarbij gaat het vooral om jeugdige mannelijke bestuurders van omstreeks twintig jaar. De stijging van het aantal ongevallen kan aan de ene kant worden toegeschreven aan de groeiende populari teit van de motorfiets en de technische ontwikkeling van dit voertuig. Aan de andere kant kan de oorzaak worden ge zocht in onvoldoende goede opleidings- mogelijkheden. De meeste motorrijders bereiden zich zelfstandig voor op het rij examen via een voorlopige oefenvergun ning, die op aanvraag bij de burgemeester te krijgen is. Op zaterdag 29 augustus a.s. en vervolgens op alle zaterdagavonden tot half oktober a.s. wordt achter het Kasteel van Rhoon, Dorpsdijk 63 in Rhoon het KLANK- en LICHTSPEL wederom uitgevoerd. Aanvang uitvoeringen om ongeveer 21.30 uur. Toegangsbewijzen a 4,en voor kin deren tot 16 jaar 2,verkrijgbaar bij: - de Gemeentesecretarie van Rhoon, Rijsdijk 15, tel. 01890 - 5844. - de V.V.V. in Rotterdam, Stadhuisplein 19, Rotterdam, tel. 010 - 136000 - 's avonds voor het begin van de uitvoe ring in de hall van het kasteel. Duur van de uitvoering circa 50 minuten. Het kasteel van Rhoon is gemakkelijk per metro bereikbaar. Westdijk 13-15, Middel harnis, tel. 01870-3665. Voorstraat 26, Stellendam, tel. 01879-2242. Havenplein 1, Zierikzee, tel. 01110-5900. Verzorgt alle soorten aan horloges, sieraden en Wokken. Ook al heeft u de ze Gratis prijsopgave. MELISSANT Gedeputeerde Staten hebben goedkeu ring gehecht aan het raadsbesluit de Nolleweg te Melissant gesloten te ver klaren voor vervoer dat zwaarder is dan 2.5 ton. Een blijvend gebruik door zwaar vervoer zou de fundering van de vrij smalle weg aantasten en de weg deformeren, waarom het verbod wordt bevestigd in het belang van de bruikbaarheid en de instandhou ding van de Nolleweg. Autobedrijf Hesselink

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 9