EIÜVriDEft-flIEUWS Bemanning politie-combi door 't oog van een naald. HEROPENING 28 aug. '81 Wiebeke Reimers WINTER-KOLLEKTIE 1981'82 Middelharnis - Nieuwe Tonge: VAKANTIE Spartanen voorbij |Uw huis verkopen TAMBOER modehuis Middelharnis-tel.: 2596 BRILLEN BERGMANS-OPTIEK No. 5018 De stalen buizen waren door de auto heen gepriemd. Met de rechter zijkant tegen de afrastering. GOEDEREEDE met onze modische voor dames en heren. Graag tot ziens in onze vernieuwde zaak. Woningbouw VERVOLGVERHAAL 2e blad DINSDAG 18 AUGUSTUS 1981 De bemanning van de VW-Passat van de Rijkspolitie te Middelharnis - aan het stuur Wmr. I. Wijdema uit Middelharnis en als bijrijder wmr. van Dijk ui Oude Tonge - zijn donderdagmiddag, toen ze bij Nieuwe Tonge botsten door het oog van de naald gegaan. Toch liep het af met een hoofdwonde en een pijn lijke voet voor wmr van dijke; de bestuurder kwam er zelfs helemaal ongeschonden af...! De Passat reed over de paralelweg rich ting Middelharnis. Het ging mis op de kruising achter benzinestation Nelisse toen dhr. T. van Zielst, komend uit de richting dorp, met zijn trekker de paralel weg wilde oversteken. Met de voorop geplaatste bak gaf hij de langskomende Passat een duw in de linkerflank, waar door de wagen een zet naar rechts kreeg en tegen de langs de weg geplaatste afraste ring werd gesmakt. Enkele betonnen pa len knapten af, maar 't grote gevaar zat 'm in de stalen buizen waartussen het gaas van de afrastering was gespannen. De bovenste buis drong via de gesprongen voorruit de wagen binnen tot op de achter bank toe. De onderste buis kwam via de rechter voorwiel-kast de wagen in. POORTVLIET Jachthond Pascha verongelukt De Duitse Staande Langhaar Pascha van Notterveld van de heer W. van Doorn is 's avonds bij het uitlaten vlak bij huis door een onbekende automobilist aange reden. Zwaar gewond werd het dier naar een kliniek gebracht, waar de dierenarts een gebroken rug constateerde zodat red ding niet meer mogelijk was. Pascha van Notterveld behoorde tot één der grootste topjachthonden van Neder land en kreeg in 1979 op de wereldkam pioenschappen het predikaat van Groot Natuurlijk Aanleg. 't heeft weinig gescheeld of wmr. van Dijk was aan de stalen buis gespiest; die raakte nog zijn hoofd waardoor een vleeswonde ontstond die door dokter de jager is gehecht. Het is waarschijnlijk de onderste buis ge weest die een van de voeten van dhr. van Dijk heeft geraakt en daarin een kneuzing heeft veroorzaakt, desniettemin kan van het gebeurde gezegd worden dat het bij zonder goed afliep. De auto raakte totall- loss maar die had al 230.000 km gelopen. De zomervakantie, die voor de meeste Spartanen na de MENEERSENSE AVONDVIERDAAGSE begon, loopt teneinde! Met ingang van MAANDAG 17 AUGUSTUS worden alle leden van de gymnastiekafdeling van SPARTA HYGIEA weer op de lessen en traunin- gen verwacht. Er is tussentijds géén ver andering in het lesrooster gekomen, dus alle Spartanen komen weer op dezelfde dag, tijd en bij dezelfde leiding en gym zaal/sporthal, als voor de zomerstop. Per SEPTEMBER zullen degenen die door leeftijd, prestaties of door kombina- tie met andere sporten, naar andere groe pen overgaan. De meisjes die in juni voor de jeugdtrai- ning werden geselekteerd, worden naast van 16.30 - 17.30 uur verwacht (L.T.S.) De JAZZGYMNASTIEK start één week later, namelijk op donderdag 27 augustus a.s. van 18.30 - 21.30 uur in de gymzaal van de o.l. school aan het Bene den Zandpad. Alle leden, maar vooral de Spartanen die mee willen werken aan de OPENDAG van de sport, die op zaterdag 29 augustus in de OLYMPIAHAL te Middelharnis wordt gehouden, ziet de leiding graag op de lessen verschijnen! Trouwens, iedereen, die wat proeflessen bij wil wonen, en/of op zaterdagmiddag 29 augustus wil kijken of meedoen met gymnastiek, volleybal, basketbal of jazz- gym, is van harte welkom! OOSTERLAND - Brandweer gealarmeerd naar Ouwerkerk - De Duivelandse brandweer werd op maandagmiddag omstreeks half drie ge alarmeerd naar een boerderijtje tussen Nieuwerkerk en Ouwerkerk, staande aan de Rampertsedijk. Er was een brandmel ding binnengekomen dat de schuur daar ter plaatse in de lichte laaie stond. Toen de brandweer arriveerde bleek men echter maar war rommel aan het verbranden te zijn - de vreemde bewoners waren zich van geen kwaad bewust en stonden ver wonderd te kijken, naar later bleek hadden omwonenden de brandweer gewaar schuwd, denkende dat er iets loos was. Nu het zo gelegen was waren de brandweer lieden spoedig vertrokken. De politie stel de een onderzoek in naar de toedracht van de zaak. OUD VOSSEMEER - Gewond bij autobotsing - De heer W.M.B, uit Rotterdam raakte zaterdagavond gewond bij een botsing op de Broekseweg tussen Oud Vossemeer en St. Annaland. Met snijwonden in het gelaat werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. Het onge luk gebeurde doordat CR. uit Bruinisse met zijn auto iets over het midden van de weg reed en tegen de auto van B reed. De wagen van B werd totaal vernield, die van R werd lichtbeschadigd. SCHERPENISSE Rijden op kruin van dijk verboden Voor het met bromfietsen rijden op de kruin van de Gorishoeksedijk werden door de rijkspolitie vier bekeuringen uit gedeeld. STAVENISSE Verbetering Voorstraat en Pilootweg De gemeente Tholé'n wil dit jaar nog de Voorstraat gaan verbeteren en in verband met de voltooiing van de bijzondere lagere school de Pilootweg verbreden. - Gevonden en verloren - VERLOREN: 1 kussen van een bankstel, bruin leder met doek; Suède portemon nee, inh. 35,- en twee sleutels; Verzeke ringsplaatje van een brommer merk Peu geot; 1 trainingjack; 1 paar gymschoenen; 1 rode damesportemonnee inh. 1 giropas 35,-; 1 groene canvastas met inh. schoolreisspullen boekje van school; 1 paar gymschoenen; 1 kaart van het kadas ter; 1 zilveren dameshorloge; 1 kinderwa gen; 1 Duitse herder reu (zwart) 7 jaar naam: Tarzan; 1 leesbril merk Pierre Garden; Zwarte herenportemonnee 3 vakken inh. 27,50; 1 rijbewijs BE; Grijze roodstaart papegaai; 1 bruine da mesportemonnee inh. 16,- pasfoto's en een sleutel; 1 zilveren schakelarmband met naamplaatje zonder naam erop; 1 zilveren schakelarmband met naamplaat je met daarop „Sjaan"; 1 roodkleurig kinderbroekje; 1 zwart gebreid vest; 1 gouden armband 18 karaats; 1 rood trim- vest tabata; 1 Knipportemonnee kleur bruin met sleutels erin; 1 giropasje 1 makropasje in zwart etui; 1 tekkel ruig- harig -I- halsband met drie penningen naam: Timmy; 1 sleutelbos met sleutels vano.a. een Peugeot 505;gouden heren zegelring aan de binnenzijde „van altijdde jouwe"; 1 30 meter lange meetband; 1 kentekenplaat BV-53-96; hond, witte Ierse setter, grijze halsband met adres; 1 lange zwarte suède jas Merk: de Bijenkorf; 1 klein bruin portemonneetje inh. 7 5,- reparatiebrie^e; 1 bruin leren portemon nee inh. rijbewijs, kentekenbewijs 82-BU- 20 giropas enz.; 1 kentekenbewijs GL-24- ZB giropas, rijbewijs in bruine portemon nee; 1 bos sleutels met Opel sleutels eraan; 1 Herdershond, reu halsband met naam en adres; 1 bruine portemonnee met klep inh. 150,- bankpasje no. 54650; 1 zilveren schakelarmband met naam plaatje met daarop de naam „Anja"; 1 rode plastictas met identiteitskaart van verliezer; 1 kleine grijs/bruine Yorkshire terrier; 1 gouden speld met briljantje waaiermodel; 1 biljet van 25,-; 1 licht bruine leren portemonnee inh. 45 DM en studentenpasje; 1 pony walkie talkie K2 Hrm sticker; 1 bruine portemonnee inh 50,- pasje voor de bank, foto's en reke ningen; 1 herenbril donker montuur;' 1 langwerpige portemonnee bruin 3-vaks met enige papieren en wat zilvergeld; 1 roodbruine langharige hond. Husky met halsband en vlooienband 60 cm hoog; 1 lipssleutel; 1 bruine map met4 lipssleutels gereedschap met sticker Boele Bolnes; 1 bruine portefeuille inh paspoort, rijbe wijs, inentingsboekje enz.; 1 biljet van 25,-; 1 geelgouden trouwring met inscrip tie „Jopie" datum; 1 witgouden hals ketting waar 10 a 12 briljantjes aanhan gen; 1 zilveren armband met knipslotje geen inscriptie; 1 jongenshorloge merk Montino; 1 bloedkoralen armbandje met goud om en om; 1 zwarte portemonnee dubbel open te klappen inh 84,-; 2 baddoeken en 1 zonnebril (goudkleurig) en lichtgroene geslepen glazen; 1 bruin- lederen portemonnee inh 130,-; witte leren teenslippers; 1 bruine portemonnee inh 200,-, 1 sleutel van Honda; 1 bos sleutels van diverse sloten ook van een auto;-! plasticbal wit/zwarte strepen op schrift ,,EspaAa"; 1 dameshorloge me- taalkleurig merk Times; 1 blauw dames- vest maat 38/40 stof: wol; 1 wit dames- vest; d.b. portemonnee inh 400,- -I- kleingeld en mariabeeldje in kokertje; 1 gouden halsketting met hangertje met diamantje; 1 zwart/ bruine portemonnee inh strippenkaart, donatiebewijs, twee sleutels; 2 werpmolens 1 zwarte en een bruine verpakt in doosje en etui; 1 bruine knipportemonnee inh verzekeringsbewijs bromfiets 4-35,- naamplaatje; 1 los bengelslot met sleutel; 1 bruine klappor- temonnee inh 75,- zwemabonnement op naam; 1 blauw mapje met inhoud twee Eurocheques; 1 opvouwbare wandelwa- gen blauw/wit gestreept; 1 herenhorloge merk Seiko; 1 registratiebewijs van een speedboot nr YE 36-72, plasticzak, wa terpomptang 200,-; 1 roer van water vast meubelplaat kleur: hardhout -I- alu minium helmstok; 1 dameshorloge me- taalkleurig merk Pontiac; 1 bruinieren herenportemonnee inh 130,- kwitan tie en verzekeringsbewijs; 1 donkerbruine handtas inh portemonnee, sleutels en zie- kenhuiskaart; 1 rode kater met blauw tuigje kijkt scheel, spitse kop??????; 1 grijze kat klein geen halsband; 1 licht blauw portemonneetje inh 30,- huisdeur sleutel mogelijk een foto; 1 kwartshorloge a 710 bss; 1 zwart polstasje inh rijbewijs, paspoort/kentekenbewijs, visvergunning, 2 giropasjes; 1 bruine leren herenporte- monnee mn a:)\},- -r identiteit bloed groep; 1 kleinbeeldkamera Minox gl tasje erornheen; 1 verrekijker merk Habicht in bruin foedraal en bruine tas; 1 donkerrode portefeuille inh kentekenbewijs en rijbe wijs en 30,-/40,-; 1 leesbril bruin mon tuur half brilletje; 1 briljant uit ring glas- kleurig; 1 giropas nr. 2127084; 1 sleutel hanger (anker) met 3 sleutels; 1 bruine herenportemonnee inh 1 giropas nr 258083; 1 digitaal polshorloge duikers horloge Belinda metalen baijd; 1 plastic tas inh geel regenjack met zwarte strepen en groene regenbroek; 1 gouden armband, close for ever (slavenarmband) glad en egaal rond; 1 gouden kinderarmbandje met inscriptie „Irma"; 1 Rebun zonnebril; 1 d.br. enveloppetasje inh kettinkje (wit goud) met briljantje, 2 trouwringen Yvon ne en Peter 13-6-'80, dupont aansteker, make-up spullen, gouden kettinkje met lepeltje kruisje, knipbeurs met 1700,- kleingeld erin; 1 hangertje met daarin twee tandjes in goud gezet; 1 zilveren armband, 2 snoertjes; 1 rood ski-pak maat M zwart ritsje blauw van binnen; 1 bril met zilver kleurig montuur; 1 bruin knipportemon- neetje inh nieuw briefje van 100,- -|- 1 biljet van 5,- en nog wat los geld; 1 zwarte portemonnee inh 600,- en 25 ,- los geld met pasfoto's;l paar zwarte he rensandalen maat 44/45; 1 zwarte heren portemonnee inh 18,-, kaartjes van de pont, pasf., verzekering van de brommer, 1 paarse schaal met lila stippen; 1 tas voor filmkamera behoort bij Fujica filmappa raat; 1 zilveren schakelarmband met vei- ligheidskettinkje; 1 leesbril, donkerbruin montuur; 1 bruine polstas inh bril, rij bewijs, kentekenbewijs, A.N.W.B. lid- maatschapskaart, 5 of 6 cheques, porte monnee met 700,-, papieren van koop handel en agenda; 1 zwart/witte kater 4 jr. in geel tuigje met witte vlooienband, witte neus met zwartpuntje en zwarte staartmet wit puntje; 1 lipssleutel nr. 2000; 1 zwaard van een surfplank merk Mistral, klap- zwaardje wit/geel; 1 badpak lichtblauw met opzij witte strepen; 1 leesbril met hoornen montuur kleur donkerbruin; 1 paar zwarte sloffen; 1 gouden ringetje met een roosje van bloedkoraal; 1 Quarts horloge merk U W W met metalen band; 1 dameshorloge metaalkleurig; 1 rijbewijs in bruin leren mapje 2 girobetaalkaar ten foto's en giropas; 1 biljet van 100,- en een horloge; mapje verz. van een Solex agenda op naam van de ver- Uezer -I- cheque 506,- A.B.N.; 1 kopie deel III 83-UJ-89 van een Fiat 127; 1 oranje paddie; 1 groene paraplu met hou ten handvat; 1 blauw spijkerjasje met „André Nelis" erop maat 152/164; 1 leesbril, half brilletje metalen montuur met bruine oorstukjes; wit jasje met cein tuur met aansteker maat 40; 1 Duitse staander, groot, langhaar 5 jaar, reu, rode halsband, gecoupeerde staart; 1 rode kater 4 maanden; 1 goudkleurig dames horloge, automatic, ovaal/rond; 1 sleutel MELISSANT - Hervatting repetities - De Chr. Gem. Zangver. „Vaya Con Dios" hervat a.s. donderdag 20 augustus haar repetities. De repetities worden gehouden in het verenigingsgebouw „Melishof' aanvang 20.00 uur. nieuwe leden zijn van harte welkom. THOLEN In de jaren 1981 tot en met 1984 wil de gemeente Tholen in de stad Tholen 195 woningen bouwen, in Poortvliet 35, in Scherpenisse 63, in St. Maartensdijk 129, in Stavenisse 26, in St. Annaland 81 en in Oud Vossemeer 65. Er zijn vijf typen woningen en wel: woningwetwoningen, premie A wonin gen, premie B woningen, vrije sectorwo ningen en woningen voor 1 en 2 persoons- huishoudens. Dit jaar gaat het om 279 woningen, in 1982, 1983 en 1984 elk jaar 105 wo ningen. met zwarte hanger voor auto; 1 gouden halsketting met een gouden kruis eraan; 1 zilveren aansteker met inscriptie „vader en moeder" -(-jaartal, in zwart leren hoes; 1 bril met dubbele focus glazen blank bruinachtig montuur bovenop een meta len rand, metalen poten met bruine oor stukjes; 1 zwart leren knipportemonnee inh 8,-; 1 be taaipas van de Nutsspaar- bank no. 829505644. Gevonden voorwerpen opgegeven by de groep Goedereede: 1 biljet van/10,-; 1 goudkleurig sieraad behorende bij een ring; 1 lichtbruine por temonnee met opdruk; 1 popje; 1 dui kersmes met opschrift; 1 radiomodel pols horloge; 1 zonnebril; 1 filmkamera; 1 horloge zilverkleurig; 1 bahco sleutel; 1 kan landbouwvergif; 1 verlengsnoer, 1 bruine handtas met inhoud; 1 lipssleutel; 2 maal een biljet van 100,-; 1 sleutel hanger met sleutels; 1 bril; 1 verzeke ringsplaatje nr. JJV-992; 1 trainingsjack; 1 zwarte portemonnee; 1 zwart mapje met 2 sleutels; 1 bos sleutels van verchillende auto's, met leren voet; 2 sleutels; 1 roei boot (jol); 1 paar groene laarzen; 1 rode tas met inhoud; 1 bril; 1 kralenportemon- nee; 1 klapportemonnee met inhoud; 1 zwarte portemonnee met inhoud; 1 fiets- sleutel; negatieven in een busje; porte monnee met inhoud; 1 bril; 1 bril; 1 beige portemonnee met inhoud; 1 kettinkje met naam eraan; 1 paars sleuteletui met sleu tels. Voor naar Gratis computerogentest Hofdgksweg 12 - Ouddorp de gewone les, ook op dinsdag 18 augustus door INGRID LANG Uit het Zweeds vertaald door C. Ploos van Amstel-de Jong J. N. Voorhoeve Den Haag ----- 24----------------------------------------- De huizen van Eikesjö schemerden ver weg tussen het groen, en door de berken op de laan, die naar de hoofdweg voerde, zag ze de muren van de kerk. Die lag er maar een paar steenworpen achter. Het was wonderlijk hier op het grasveld te staan en om je heen te kijken. Eikesjö lag midden in een dicht bos van eiken, platanen en linden, het was daar veel minder open dan hier op Vang. Je kon hier gemakkelijk ademhalen, omdat de hoeve zo fris en vrij lag. Wonderlijk dat ze hier nooit eerder een voet gezet had, terwijl ze toch vroeger zoveel in deze streek had rondgezworven. Ze kende Gunnar Vium verder alleen van verhalen. Hij zou een enthousiast jager en visser zijn naast zijn gewone werkzaamheden voor de hoeve, en had als hobby het onderzoeken van de geschiedenis van de streek. In een geïllus treerd blad had ze eens in een foto reportage van de hoeve gezien dat hij ook een kunstverzamelaar was een een zeld zame collectie schilderijen had. Ze keek nog een keer over het grasveld, waar een groep bruine en witte ganzen in het groen liep, vrolijk snaterend en bui gend met hun halzen, als er iemand voor bij kwam. Een jong meisje in een blauwe jurk en een wit schortje deed de deur open, toen ze de klopper had laten vallen. Wiebeke gaf haar visitekaartje en zei, dat ze graag de eigenaar wilde spreken als hij tenminste thuis was. i Het meisje draaide het kaartje een paar maal om, keek Wiebeke aan en ging daarna naar binnen. Een ogenblik later kwam er een kleine, grijze dame in een zwarte japon met hoge hals aan de deur. Dat mo.et de huishoudster wel zijn, dacht Wiebeke. „Ik ben Hilda Borgen, de huishoudster van Vium", zei ze en gaf Wiebeke de hand. „Als u even binnen wilt wachten, dan zullen we vragen of Vium komt. Hij is in het veld met de bindmachine. E r is nu in de maaltijd veel te doen, en er is steeds weinig hulp op het land". Ze ging opzij en liet Wiebeke langs haar in een portaal met een trap, die voerde naar de tweede etage. Maar Wiebeke kon merken, dat ze haar scherp opnam. Een harnas stond midden tussen twee deuren recht tegenover de voordeur, en aan de muur hingen allerlei soorten jacht- gereedschap, messen, geweren en tassen, tussen trofeeën als elandenhuiden, ren diergeweien en afijeeldingen van jacht honden in zwarte lijsten. ,,Ik kom misschien wat ongelegen. Zou ik niet even naar het land kunnen gaan en daar met Mijnheer Vium spreken?" vroeg Wiebeke. ,,0, nee, het is daar veel te modderig", antwoordde de huishoudster en keek veel betekenend naar haar schoenen. Ze deed een van de beide deuren open en verzocht haar daar zo lang te wachten, dan zou Vium wel gauw komen. Wiebeke nam plaats op de haar aan geboden stoel. Toen ze alleen was ge bleven, keek ze het vertrek eens rond. Het was een diepe, lage kamer met meubels van berkenhout in biedermeierstijl, paar- deharen bekleding op de sofa en een paar Hollandse kopergravures aan de muur. In de lage vensterbanken stonden fuch sia's en cactussen met roze bloemen. Een deur stond open naar het terras en de tuin. Een bloedrode wilde wingerd hing in de deuropening en zwaarbeladen appel- takken tekenden zich tegen de lucht af. Hefrgeluid van de bindmachine klonk haar vanuit de verte tegemoet. Het biedermeierinterieur van de kamer werd alleen verbroken door een paar moderne dingen zoals enkele stoelen in groen-beige kleur voor een open haard in de ene hoek. Een rooktafel met een glimmend koperen blad stond daartussen op een groot beren- vel. Op een plank daaronder lagen boeken en tijdschriften. Een grote houthak, ook van koperk stond ernaast. Van het plekje, waar Wiebeke zat, kon ze door een open schuifdeur in een grote kamer met neer gelaten gordijnen en afgedekte stoelen kijken, net zoals in de gouden kamer op Eikesjö Maar wat ze kon zien van de muren, die bijna van de grond tot aan het plafond met schilderijen bedekt waren, was rood. Een klein gedeelte van een bruine vleugel was nog juist zichtbaar. Achterin de kamer, recht tegenover haar, ontdekte ze een nieuwe deur, maar die was gesloten. Ze zat er juist over te denken, of men het haar kwalijk zou nemen, als ze die kamer eens inging om een kijkje te nemen bij de schilderijen, toen de deur van het voor portaal open ging en een lange, gespierde man in de opening verscheen. Hij was in werkkleren met laarzen, die reikten tot aan zijn knieën. Zijn vest en verdere kleren waren overvloedig met ]caf en stro bezaaid; maar zijn houding, het achter- overgeworpen hoofd en de lenige wijze, waarop hij haar tegemoet kwam, ver telden haar meteen wie zij voor zich had. Ze stond op en reikte hem de hand: „Wiebeke Reimers!" Gunnar Vium. Het is mij een ge noegen" Een krachtige handdruk en een buiging, daarna gingen ze tegenover elkaar zitten aan de ronde tafel van berkenhout. Een bloeiende begönia stond er middenop in een oude kruik. Wiebeke keek naar het sterke, gesloten gelaat, de kromme neus en de bruine ogen met de zwaarmoedige blik. Het witte haar was naar achteren ge streken en stak eigenaardig af tegen het bruine gezicht. „Het spijt mij, dat ik u midden in uw werk stoor", verbrak Wiebeke de stilte. „Wij, mensen uit het dorp, denken niet altijd aan al de dingen, die er op het land gebeuren moeten, voordat we er eigenlijk zelf goed mee te maken hebben", ging ze verontschuldigend verder. Hij glimlachte, en onwillekeurig trok die glimlach haar aan. Op dat ogenblik ontdekte ze dat hij charme had. „Och, omgekeerd zal dat ook wel het geval zijn!" zei hij hoffelijk. „Wij denken misschien vaak te weinig aan de zeden en gewoonten van anderen, en dan ergeren we ons aan hen, omdat we ons geen tijd gunnen ze te leren begrijpen. Ik ben overi gens meester over mijn eigen tijd. Is er iets waarmee ik u van dienst kan zijn?" Hij keek haar vragend aan. „Ja, graag! Het is daarom, dat ik u kom lastig vallen", antwoordde Wiebeke. „Weet u misschien iets van de oude geschiedenis over die Franse vrouw, die bekend staat onder de naam madame en die zoveel jaren op Eikesjö rondgespookt heeft? Ik dacht, dat u als onderzoeker en een soort historicus van deze streek wel- Ucht iets van haar zou afweten", voegde ze er aan toe, toen ze zag hoe overrompeld en verward hij er uit zag. „Een onderzoeker en een soort histori cus van deze streek?" herhaalde hij met een lachje. „Wie zegt, dat ik dat ben?" ,,Bent u dat dan niet?" vroeg Wiebeke en staarde hem strak aan. Ze dacht aan de angst van Per Groten voor praatjes van de mensen. „Ja, misschien, hoewel onderzoeker een groot woord is. Ik snuffel maar zo'n beetje; maar madame, die op Eikesjö spookt....!" Hij glimlachte opnieuw. ,,De oude mythe over haar en haar vlucht voor de guillotine kent u zelf waarschijnlijk wel?" Ze knikte. ,,Meer dan dat weet ik ook niet", zei hij langzaam, alsof hij nadacht terwijl hij sprak. ,,Weet u, of er nog iemand leeft van degenen, die vóór mij Eikesjö in bezit heeft gehad?" (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 5