Vivo Voogd geheel verbouwde TUSSENWONING HONDA 500 WONING Kantongerecht verslag Bestel uw VISITE KAARTJES bij drukkerij Gebrs. de Waal Langeweg 13 Sommelsdijli FAMILIEBERICHTEN Door 's Heeren goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een zoon en broertje Marinus Johannes MARINUS Adrie en Ineke v. d. Bos-Kievit Leen 17 augustus 1981 3248 BM Melissant Hazelaar 7 ijl zoon en broertje il Marinus Adrianus Wij noemen hem Richard Piet en Janny Buscop Elma Oude Tonge, 17 augustus 1981 •x Grijsoord 14 lx Tijdelijk adres: Ziekenhuis „Bethesda", Dirksland Hedenmorgen nam de Heere, in het ziekenhuis „Bethesda" te Dirksland, uit ons midden weg onze have vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, zwager en oom GERRIT BUTH sedert 1929 weduwnaar van Dirkje van der Sluijs in de ouderdom van ruim 84 jaar. Zie die hem van nabij gekend hebben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Middelharnis: G. Buth A. W. Buth-Otte C. Buth-van der Groef J. Vink klein- en achterkleinkinderen 17 augustus 1981 Verzorgingshuis „De Goede Ree", Hollands Diep, kamer 115, 3245 XN Sommelsdijk Correspondentie-adres: G. Buüi, Kastanjelaan 46, 3241 BJ Middelharnis Gelegenheid tot condoleren woensdag 19 augustus a.s. van 19.00 tot 20.30 uur in de bovenzaal van het verzorgingshuis „De Goede Ree". De begrafenis is bepaald op donderdag 20 augustus om 14.00 uur op de algemene begraafplaats „Vre derust" te Middelharnis, vanuit de aula van het verpleeghuis „De Samaritaan" waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Hedenmorgen nam de Heere, in het ziekenhuis „Bethesda" te Dirksland uit ons midden weg onze lieve en onvergetelijke opa GERRIT BUTH sedert 1929 weduwnaar van D. v. d. Sluis in de ouderdom van ruim 84 jaar. Dick en Rien (Erwin en Arno) Arie en Corrie (Gerben) Gert en Heleen (Gertjan en Mirjam) Wim en Marja Martin en Erma Geb en Anneke (Patrick) Diana en Wenny (Hans) Middelharnis, 17 augustus 1981 DANKBETUIGING Mede namens onze kinderen willen we allen die met ons 25-jarig huwelijksjubileum ons met post, bloe- men en kado's hebben verrast heel hartelijk dank zeggen. L. W. van Alphen J. van Alphen-Kalle Nieuwe Tonge, augustus 1981 Duivenwaardsedijk 6 TE KOOP van particulier zeer mooie ruime gelegen aan rustige straat in Dirksland. Tel. 01877 - 2383 Prijs N.O.T.K. Drie auto^s botsten bij Oude Tonge Op de Provinciale weg bij Oude Tonge had zaterdagavond even na 9 uur een botsing plaats waarbij drie personenauto's betrokken werden en tengevolge waarvan drie inzittenden naar het zie kenhuis werden vervoerd. Twee anderen werden door de plaatselijke arts verbonden aan de opgelo pen verwondingen. Het ongeluk gebeurde toen een inwoner van Utrecht met zijn wagen vanaf de paralelweg de hoofdrijbaan opreed op het moment dat uit tegen gestelde richting twee auto's naderden die een inhaalmanoeuvre hadden ingezet en daarom op de linkerbaan reden. De auto van de Utrechtenaar en de eerste van de beide inhalers, een automobilist uit Vlissingen reden op elkaar in, waarna de auto die achter de Vlissinger had gereden ook op zijn voor ligger botste. De Utrechtse bestuurder, de Vlissin ger en een 10 jarig ventje dat bij hem in de auto zat werden naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Het ventje had inwendig letsel opgelopen. Plotseling nam de Heere uit ons midden weg onze geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder HUBERTHA TAALE weduwe van Hubrecht v. d. Doel op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam: A. V. d. Doel Haamstede, 14 augustus 1981 Bemardstraat 19 De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 19 augustus a.s. om 15.00 uur op de alg. begraafplaats te Haamstede. Vooraf wordt om 14.00 uur een rouwdienst ge houden in de Ned. Herv. Kerk te Haamstede. Heden behaagde het de Heere plotseling uit onze familiekring weg te nemen onze zuster, schoon zuster en tante HUBERTHA TAALE weduwe van Hubrecht van den Doel in de ouderdom van 78 jaar. Middelharnis: N. Taale-de Gans Middelharnis: J. J. Taaie Sommelsdijk: J. Faasse en kinderen 14 augustus 1981 Heden behaagde het de Heere plotseling uit onze familiekring weg te nemen, onze schoonzuster en tante HUBERTHA TAALE weduwe van Hubrecht van den Doel in de ouderdom van 78 jaar. Arnhem: J. C. v. d. Doel Sommelsdijk: P. v. d. Doel v. d. Put K. V. d. Polder-v. d. Doel Middelharnis: A. Zaayer-v. d. Doel P. Zaayer Zeist: A. Baane-v. d. Doel A. Baane Arnhem: M. v. d. Doel neven en nichten 14 augustus 1981 Bedroefd geven wij u kennis, dat na een moedig gedragen lijden van ons is heengegaan mijn innig geliefde man, onze broer, zwager en oom CORNELIS VAN DEN HOEK op de leeftijd van 73 jaar. Uit aller naam: E. van den Hoek-Sauer Middelharnis, 12 augustus 1981 Vissersdijk 17 De crematie heeft plaats gehad op maandag 17 augustus in het crematorium Maeterlinckweg 101, Rotterdam-Zuid. DANKBETUIGING De blijken van medeleven en deelneming, ont vangen na het onverwachte overlijden van onze onvergetelijke zoon, broer, zwager en oom AART WILLEM SOETEMAN waren zo talrijk, dat het ons niet mogelijk is op een meer persoonlijke wijze te reageren. Daarom betuigen we U langs deze weg onze hartelijke dank. Het hartelijk medeleven in deze voor ons zo moei lijke tijd is ons tot een grote steun geweest. fam. Soeteman Oude Tonge, augustus 1981 Bastingstraat 2 OUDDORP Tel. 1686 - 2376 1 kilo fijne RIBLAPPEN12,98 100 gram Varkensschnitzel2,09 500 gram Super-Hamlappen7,99 t——m TE KOOP in SOMMELSDIJK inlichtingen tel. 01870 - 3858 iiji DANKBETUIGING S; Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te g bedanken, willen wij allen ook namens onze ouders heel hartelijk bedanken voor de mooie kado's in welke vorm dan ook, die wij op onze huwelijksdag van u mochten ontvangen. |:j: Kees en Heleen Sperling-Tanis Ouddorp, augustus 1981. Havenweg 24 EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. B. Reinders van Hardinxveld-Gies- sendam. MELIS SANT - zaterdagavond 7 uur ds. J. J. Tanis van Wageningen. OUDDORP- woensdagavond half 8 ds. J. de Pater van Krimpen a.d. IJssel. Plaatst uw fa m ilieberich ten in Eilanden nieuw s TE KOOP 28000 km. Met div. accessoires 850,— Tel. 01878 - 2154 Adverteert in Eilanden- nieuws Dierenbescherming Opgevangen: in de Ger. Kerk te Middelhar nis een 3 mnd. oude kater. Inl. fam. v. d. Berg, Westdijk 15, Dirksland, tel.01877- 1232. In het kantongerecht verslag, opgenomen op blz. 2 in dit blad, is een zetfout blijven staan. Die vindt men in de 2e kolom, 5 regels boven het in die kolom geplaatste kopje. V. werd niet gevonnist tot 400,maar conform de eis tot/300,— i:!: God Die leven gaf en in Zijn goedheid leven spaarde, verblijdde ons met de geboorte van een w®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® 't A UTOWINKEL TJE komt tegemoet aan de toenemende vraag van de„zelfsleute- laar" naar goedkope onderdelen vooralle merken auto's. Iedereen kan nu ruimschoots van de vaak zeer lage onderdelenprijzen van 't Auto winkeltje profiteren. Elke week hebben wij bovendien een spe ciale ^Sleutelaanbieding" met extra voordelige artikelen. Kijk vooral naar de week-reklame in de krant en op de camping! Zijn uw voeten erg ver moeid, dan helpt een bad in citroenwater heel goed. Uitgezaicte icnieën in heren- pantalons kunt u voorko men door aan de binnen kant een stukje zijde te naai en. Worden de Icnoppen van uw geranium spoedig geel, dan Is dit een teken, dat ze te warm staat. Wanneer een dier veel aan hout knaagt, is dit een teken van verlangen naar wat zout. Vetvlekken in niet of moei lijk wasbare stoffen kunt u betten met tetra of benzine. De plekken bestrooien met talkpoeder of malzena en dit na 1 dag wegborstelen. Indien groenten of vruchten aanzetten, neemt u ze direct van het vuur en zet u de pan in een bak met koud water. De aangezette groenten zul len dan weer loslaten. Stof moet u niet uit boeken kloppen, doch wegblazen met de stofzuiger. U voor komt daarmee het loslaten van de bladen of het uit el kaar gaan vap de band. Gegraveerd koper kan goed worden schoongemaakt met een borsteltje, gedoopt in sterke, warme azijn. Met een flanellen doek nawrlj- ven. Wanneer hete dranken in glazen gegoten worden kan het gevaar van springen van het glas voorkomen worden door het glas op een koud stenen bord te plaatsen. Glazen vazen maakt u mak kelijker schoon door ze met wat water en een handvol rijstkorrels te schudden. Met een heetgemaakte brei naald kunt u lederen of plas tic ceintuurs van een extra gaatje voorzien. Schuifladen glijden niet al tijd even gemakkelijk. Wrijf met een stukje droge zeep langs de glijvlakken. Het eu vel is gauw verholpen. Uw lidcactus moet niet in de felle zon staan en heeft vrij veel water nodig. Glas In lood moet van tijd tot tijd gecontroleerd wor den op kleine afscheidingen tussen het glas en het lood. Tijdige reparatie wordt dub bel vergoed door besparing op de verwarming. Restjes warme melk mogen we nooit bij koude melk voegen. Hierdoor wordt de melk veel sneller aan bederf onderhevig. Voor het nuttigen van rau we groenten kunnen we volstaan met de helft of minder dan de helft van de hoeveelheid, die we nodig hebben voor het bereiden van gekookte groenten. Wanneer u een kluwen touw in gebruik neemt, doet u verstandig deze in een rond passend blikje te doen. Midden in- de deksel maakt u een gaatje, waardoor u het losse einde van de klu wen haalt. De kluwen zal nooit meer onverwachts kunnen aflopen en in de war raken. Marmer kunt u meestal lij men met waterglas of een mengsel van gelatine en a- zijn. Grote marmeren stuk ken worden gerepareerd met gips, met water aange- mengd tot een papje. Vlug werken, want het droogt snel. Kopergroen kan men verwij deren door de plekken bo ven een spiritusvlam te ver warmen en daarbij goed af te wrijven. Verf, waarop een velletje is gekomen, kan men zeven door een nylonkous. Eerst de verf goed omroeren. Smeer de druppeltjes vita mine, die uw huiskat moet innemen, op z'n pootje en u hebt geen moeite de drup peltjes naar binnen te krij gen. Is de jus te vet, maar wel smakelijk, schep de boven ste laag vet er dan af, in- plaats van er water aan toe te voegen. Nikkelen voorwerpen mag u niet in sodawater wassen. Dagelijkse wasbeurt met ge woon heet water en wrijven met een schone doek is het beste middel om deze voor werpen vele jaren 'als nieuw' te houden. Mandjes van teen, raffia en soortgelijk materiaal moeten eerst droog gereinigd, daar na met een vochtige doek afgenomen, en tenslotte be handeld worden met een sopje van alkalivrije wasmid del. Zilverwerk kan heel goed met een stukje schulmplas- tic, in plaats van een doekje gepoetst worden. Schuim- plastic geeft mee en u kunt er mee op de moeilijkste plaatsen komen. Voor uw tollatbanodigdha- dan kunt u een leuke hanger maken. Een rechthoekige lap, waarop u eveneens rechthoekige lapjes stikt van verschillende grootte. Op hangen aan een stokje dat u door een zoom steekt. De geschikste plaats is vlak naast de wastafel. Bittere komkommers legt u, in stukken gesneden, een paar uur in het water en de bittere smaak is verdwenen. Gelig geworden wit marmer wordt mooi wit, door het marmer af te schuren met zeepsop en marmerslijpsel. Daarna op de vlekken een doek leggen, gedrenkt In bleekwater of in een oplos sing van wolbleekmiddel. Tenslotte nabehandelen met schoon water en op wrijven met witte was. Zwart marmer kunt u eerst afnemen met zeepsop, daarna inwrijven met zwarte schoencrème. In laten trek ken en flink uitwrijven. Bij vlam in de pan, direct een goed passende deksel er op en de vlam dooft. Geen water gebruiken. Aanslag op glazen kunt u verwijderen door het glas een kwartiertje in verdunde azijn te leggen en mocht de aanslag ook binnenin zitten, dan ook verdunde azijn in de karaf. Weet u niet meer welk ei rauw en welk ei'gekookt is? Draai elk ei even rond en laat het dan opeens los. Een rauw ei blijft vrijwel dadelijk stil liggen, een gekookt ei draait nog even door.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 4