,/k Ga wel zitten, kom me maar halen met een tank! FOTO STRIP- VER- HAAL Woning Kantongerecht Sommelsdijk: Veehouders kregen flinke boetes opgelegd. |Uw huis verkopen TAMBOER BOEKBESPREKING: j Braderie kleurwedstrijd Juwelier Keuvelaar Veel bezwaren tegen bouwplannen in Sint Annaland „De Kriekel" hervat de lessen. CRUISE VOOR HALF GELD „Eilanden-nieuws" geboortekaartje TE KOOP twee onder één kap BladzU2 .EILANDEN-NIEUWS' ^9 De koebeesten zullen vanuit de wei stellig verbaasd hebben opgekeken toen ze vrijdagmorgen tegen alle regels in hun eigenaren de gebroeders Arie en Teunis-Jan B. in 't goeie pak voorbij zagen snellen. De heren maakten overigens geen uitstapje tot eigen vermaak maar ze maakten een gedwongen gang naar het kantongerecht waar ze door de Officier mr. Scheffers en Mr, Schravendijk, de kantonrechter, werden verwacht Er viel met de ijverige veehouders een wrang appeltje te schillen want de heren leken even voorbij de hebben gezien dat in het afgelegen hoekje Sommelsdijk waar zij hun bedrijf hebben ook wetten en verordeningen gelden die op straffe van een fikse boete moeten worden nageleefd. Omdat ze 't één nalieten werden ze met't ander geconfronteerd, elk een geldboete van 1600 gulden hoezeer ze zich ook eendrachtig hadden verdedigd,... verd. ontkennen, daar was wel degelijk Tegen de Hinderwet en tegen de Wo ningwet hadden ze gezondigd. In een van hun gebouwen hadden ze een te zware electromotor in bedrijf zonder daarvoor een vergunning ingevolge de Hinderwet te hebben. M.b.t de Woningwet hadden ze niet voldaan aan de voorwaarde in de al gekregen bouwrvergunning dat ze zouden melden wanneer een betonnen constructie gestort zou worden waardoor - voor de dienst gemeentewerken - een controle mogelijkheid had ontbroken. Overigens waren de heren niet zo over tuigd van hun falen; trouwens, ze konden het maar moeilijk vatten dat de buurman geklaagd had terwijl die zelf ook een bedrijf heeft en wat de Hinderwet betreft stellig ook boter op z'n hoofd heeft. Bij nader inzien was duidelijk geworden dat het eigenlijk meer om de stank van de gier ging dan om het geluid van de motor en .'t speet de mannenbroeders dat het tot een conflict met de buurman was gekomen. Inmiddels was de Hinderwetvergunning aangevraagd en de broers hopen daar het beste van. Eerder hadden ze die aanvrage niet kunnen doen, zo zeiden ze, omdat ze eerst precies wilden weten hoe ze de nieuwbouw het beste zouden kunnen in richten. Over het storten van de vloer zonder dat aan Gemeentewerken te melden waren Officier en kantonrechter evermiin te spreken: „U gaat uw gang maar en u laat de Gemeente maar schrijven" zo berispte hen de kantonrechter over het wat eigen gereide gedrag van de broers: „U leeft er kennelijk maar wat op los". Dat laatste wilden de gebroeders overigens nadrukke lijk ontkennen. Mr. Scheffers eiste tegen elk van hen voor elk van de beide overtredingen een geldboete van 1000,per persoon derhalve 2000,voor de beide tenlaste gelegde en bewezen geachte feiten. De kantonrechter maakte er voor elk 2 x 800,van. T. J. pleitte zich niet vrij van schuld aan de stort van de betonconstruc- tie t.b.v. een nieuwe woning voor zijn broer. „Het wordt zijn woning en ik hielp alleen maar...." probeerde hij, maar zijn poging strandde. P. V. uit Middelhamis stond terecht omdat hij, tegen de in Dirksland geldende kap-verordening in, een aantal wilgen had geveld, al bleef verd. dat met klem ont kennen. Hij had ze niet geveld maar gesnoeid en dat leek hem een verschil van dag en nacht, „want" zei hij: „als je een paar jaar wacht zijn de bomen weer net zo groot als ze geweest zijn!" ,,Hoe groot zijn ze dan wel geweest?" wilde de kantonrechter weten. Verd. V. schatte het op 10 meter, hij had ze om meer licht in zijn tuintje te hebben „gesnoeid" tot 1.20 meter boven de grond, al sprak het procesverbaal van een hoogte die varieert van 70 cm. tot 1.20 meter. „Al die meters stam die nu weg zijn, hebt u die gesnoeid met een snoeimes?" infor meerde mr. Schravendijk, maar dat moest een zaag aan te pas moeten komen „Het gebeurde allemaal op mijn eigen grond, dat kan de burgemeester niet zeg gen want hij liet een heel stuk groen verwijderen van voor zijn woning en dat is grond van de gemeente, krijgt hij nou ook nog een bekeuring?" wilde V. graag we ten. Verd. liet weten dat hij in Dirksland steeds dwars gezeten werd en dat daar een aantal mensen met fascistische neigingen rondlopen, „christelijke communisten en christelijke socialisten". „Staan er nou nog meer bomen?" wilde de Officier weten, hetgeen verd. kon be vestigen: „die laat ik als herinnering staan". De Off. had aanvankelijk aan een voor waardelijke straf gedacht, „maar" dacht hij: „dat heeft geen zin meer nu ze toch zijn omgehakt". „Gesnoeid" verbeterde verdachte V, goed op zijn qui-vive. „Zes bomen zo „gesnoeid" is zesmaal overtreding van de kapverordening; dat wordt/ 300,rekende de Officier voor. „Geeft niks, doe mar, betalen doe ik toch nooit'" zo wond verd. zich op: „in de oorlog hebben ze wat met me gesjouwd, m'n broer is gesneuveld en m'n zoon moest naar Nieuw Guinea, alles voor vrede en recht maar 't is hier niet te vinden, hier is geen recht'" „Doe d'r nou maar vijf tientjes bij omdat ik dat heb gezegd" nodigde verd., nog eens bena- dmkkend nooit en nooit te zullen betalen. „Ik ga gewoon weer een paar dagen lekker zitten, maar je zal me wel met een tank moeten komen halen. De kantonrechter maakter er 400, van maar daar deed hij Pleun geen plezier mee; vijf tientjes erbij had hij eervoller gevonden.... Hij gaat in hoger beroep trouwens. n- tl j Fietsje te hard Een jongeman, scholier nog, had in Dirksland een pietsje te hard gereden, 130 inplaats van de maximum toegestane 50. De politie had dat geconstateerd door de verd. te volgen waarbij de snelheidsmeter zowel in de Staverseweg als binnen de bebouwde kom rond de 130 km per uur had geschommeld. De jongeman wilde er overigens niks van weten: ,,'t Is buiten de bebouwde kom 70 en binnen de bebouwde kom 50 geweest hield hij vol. „Ze hebben maar gegist". „Toch kan het 130 geweest zijn" hield de kantonrechter hem voor. „Of 20" probeerde de verdachte maar dat leek hij toch zelf ook niet te kunnen geloven. Het proces-verbaal leerde dat de politie de jongeman over een afstand van plm. 5 km had gevolgd en toen staande had kunnen houden. „Bar en boos" mompelde de kanton rechter. Omdat de snelheidsmeter in de politiewagen niet geijkt is wilde Officier en kantonrechter verdachte niet op de kilometer precies vastprikken maar sa men waren ze het er over eens dat ver dachte vele malen te snel gereden had. „Mooi verteld allemaal; ik wist al bij voorbaat dat ik toch geen gelijk zou krij gen" morde verdachte. „U bent scholier en U zit niet zo royaal in de centen?" veronderstelde de Officier hetgeen bleek te kloppen. Zijn eis tot een geldboete van 300,met een onvoor waardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid kwam bij de verd. hard aan. „Die kan ik niet betalen en die zal ik dus moeten gaan pikken" maakte hij bekend. „Het is zo erg dat ik een stevige boete opleg" maakte dhr. kantonrechter duide lijk. Hij vonniste tot een geldboete van 250,met handhaving van de onvoor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid die voor verd. over 28 dagen van kracht zal worden. Binnenkort zal hij voor een elders gepleegde snelheidsover treding ook nog terecht moeten staan. Ook te hard.... Heel wat milder waren Off. en kanton rechter tegenover mevr. P. B. uit Stad aan 't Haringvliet die eveneens in 't Dirks- landse Korteweegje te snel had gereden, 102 inplaats van de toegestane 50. Ze vertelde op weg te zijn geweest naar Melissant om daar bij een boer, die ze niet eens wist te wonen, een takel te halen om een zieke koe te kunnen helpen. „Die stumperd had hulp nodig; ik heb drie weken naast'r gezeten" zo lichtte mevr. de heren in. „Ach nee...." verzekerden ze had er natuurlijk geen erg in gehad dat het zo hard was gegaan, „'k Vind het nog knap, op zó'n klein eindje zó hard" liet ze weten. Het had haar dan ook zeer verbaasd dat ze was aangehouden: „D'r stond er daar een wijd te zwaaien en ik dacht, waar ist' r nou weer brand". De Officier eiste 150,waarop de kantonrechter tot 125,vonniste. „Geld bij U?" was de vraag. „Jawel" antwoordde de blijmoedige verdachte; „van pa meegekregen". Veel te zwaar geladen De wagen van transportbedrijf van Rumpt uit Ooltgensplaat die was aange houden door de Verkeersinspectie was nie zomaar een beetje teveel geladen. De ene keer zat er zelfs 95% teveel suikerbieten op wagen en aanhanger, de andere keer Uep het af met een overbelading van de wagen met 63%. Chauffeur v. d. M. had daar bij zijn werkgever weinig eer mee ingelegd want het ging weer kostbare centjes kosten terwijl ook in het trans portwezen de tijden wel eens beter zijn geweest. Raadsman van Kampenhout wees in zijn verdediging op de machteloosheid van de werkgever die toch niet elke vracht kan gaan controleren. Het onachtzaam om gaan met de tachograaf door sommigen van de chauffeurs had dhr. v. R. ook al vele duizenden guldens gekost. De Officier eiste tegen de chauffeur v. d. M. die overigens nu een andere werkgever heeft, een beldboete van 250,en tegen transporteur van R. 500, De kantonrechter vonniste chauffeur v. d. M. tot 250,— en van R. tot tweemaal 300,—. Verkeerd ingehaald Op het moment dat hijzelf werd inge haald was M. L. K. zelf, in zijn zwarte Chevrolet aan een inhaalmanouevre be gonnen waarbij hij in confrontatie was gekomen met de zich al naast hem bevin dende auto, waarvan de bestuurder ver wondingen opliep. Dhr. van Kampenhout trad als gemachtigde voor K. op. Na een uiteenzetting van het gebeurde te hebben gegeven gaf van K. toe dat zijn cliënt naar de kale letter van de wet schuldig moet worden geacht, maar dat het wél zo ge weest moet zijn dat de inhalende gele Toyota moet hebben geflitst. Mr. Scheffers achtte het tenlastegelegde bewezen: „Normaliter verbind ik een voorwaardelijke ontzegging aan de te hef fen boete maar gezien de werkzaamheden van verdachte zou dat wel een erg kwalijke zaak zijn" overwoog de Officier, daarom volstaand met een geldboete van 300, „Met enige tegenzin zal ik dan de voor waardelijke ontzegging maar inslikken" besloot Mr. Scheffers, ziend ook op het zo goed als blanco strafblad van verdachte. De kantonrechter vonniste tot 275, A. M. de Moor-Ringnalda 'T LICHTSCHIP en 'T HAVENTJE Uitg. T. Wever, Franeker. Vijfde druk. 351 pagina's. Prijs gebonden 24,50. Een familieroman in twee delen. In het eerste deel woont de familie Dam met zeven opgroeiende kinderen in het Licht- schip, een huis in Den Haag. Een gezin waarin de gewone problemen van alle dag voorkomen, maar waaraan ook de zorgen van de jaren dertig niet voorbijgaan. Wat gevreesd werd gebeurt: vader Dam wordt werkeloos. Door alles heen is er echter het vertrouwen op Gods leiding en de erva ring van Zijn trouw, 't haventje is een huis in een dorp dicht bij de zee, waarin vader en moeder Dam met hun twee jongsten hun intrek hebben genomen nadat de andere kinderen getrouwd zijn. Ook hier blijkt kleine kinderen, kleine zorgen, gro te kinderen, grote zorgen. Het zijn twee gezellige boeken die men in één adem uitleest, dat bewijst trouwens ook wel de vijfde druk! Bovendien verha len met een boodschap. In dit kerkelijk- gereformeerde milieu wordt tot in de kleinste dingen gerekend met God en Zijn Woord, en worden de kinderen niet losge laten, ook al zijn ze getrouwd en ook al slaan sommigen van hen verkeerde wegen in. De compositie is niet altijd even sterk. Aan het begin van het tweede boek schrij ven we al het jaar 1938. het leven gaat verder en de jaren eveneens. Maar we krijgen geen woord te horen over de mobi lisatie en de oorlog, die toch ook aan dit gezin niet voorbijgegaan zullen zijn! Bo vendien is de beschrijving van sommige ingrijpende gebeurtenissen toch wel erg vluchtig. Het loopt ook allemaal érg goed af.... Een dochter en een schoonzoon wier huwelijk stukgegaan was en die geschei den waren komen weer bij elkaar. De oudste zoon die met alles had gebroken vindt zijn geloof terug. De jongste zoon die niet aan de slag kon komen krijgt werk en mag op kosten van een ander gaan stude ren. Uiteraard kan het geloof nooit teveel verwachten, maar dit is allemaal nèt iets te mooi om waar te zijn. Overigens: twee boeken, zonder veel pretenties, maar mèt inhoud. W. V. G. THOLEN Parkeerproblemen: De bewoners van de Kon. Wilhelminastraat kampen al geruime tijd met parkeerproblemen voor woningen en garages. Van gemeentewege zal door middel van een uit te voeren reconstructie deze kwestie worden opge lost. Zonder vergunning van B en W Verd. T. wonend te Oud Beijerland had in Ouddorp een horeca-bedrijf- het Chi nees restaurant boven de Massa Markt - geëxploiteerd. Inmiddels had hij wel het diploma behaald en dat was, zo leek het de Officier, „het begin van een vergunning; verd. zal nu nog een drankvergunning moeten hebben. De eis van de Officier luidde een beld boete van 1000,waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Verd. vond het nogal veel en hij klaagde over de moeilijke exploitatie omdat hij zondags niet geopend mag zijn. De kan tonrechter kwam hem nog wat tegemoet door de boete tot 800,te reduceren. A. de G. had in Ouddorp het restaurant „de Flipjes" geëxploiteerd zonder in het bezit van een vergunning van B en W te zijn. Verd. had het gedaan omdat de exploitant door overspannendheid was uitgevallen. Inmiddels had verdachtes echtgenote het diploma behaald maar een vergunning had verd. niet meer behoeven te vragen omdat de zaak inmiddels was verkocht. Wel werkt hij er nog, in loon dienst en dat was voor de Off aanleiding om verd. te adviseren een vergunning alsnog aan te vragen. Hij kwam er af met een geldboete van 220, Jury: secr. middenstSndsvereniging L. Vroegindewey; bekend dorpsschilder A. Boogerman. Hoofdprijs: Claudia Bakker, Suffndus- straat 61, Sneek; 8 jaar. Zij krijgt zo'n geweldige Pontiac Quartz horloge toegestuurd, met volledige garan tie en twee jaar verzekering tegen verlies en diefstal. 5 troostprijzen voor: Peter de Blok, Rembrandtlaan 98, Middelhamis; 5 jaar. Ceasar Kleywegt, Dubbele Ring 12, Sommelsdijk; 6 jaar. Jolanda de Jonge, 1 e Stoofweg 10, Dirks land; 8 jaar. Anette Klepper, W. de Jagerstraat 56, Stellendam; 11 jaar. Jeanette Nagtegaal, Elzenlaan 3, Mid delhamis; 12 jaar. Voor hen ligt een set viltstiften klaar bij: Juwelier Keuvelaar. De winnende tekeningen zijn te bezichti gen in de etalage. SINT ANNALAND Vertraging bouwplannen gemeenschapscentrum in Thools dorp De plannen voor de bouw van een ge meenschapscentrum in Sint Annaland verlopen allerminst voorspoedig. Nu al staat vast, dat er een vertraging van zeker een halfjaar zal optreden. En het gemeen tebestuur houdt er, weliswaar niet hardop uitgesproken, rekening mee, dat het nog wel eens langer kan duren. Want het aantal bezwaren en de hardnekkigheid, waarmee ze hun verzet gestalte geven, nopen niet tot optimisme. De gemeente Tholen heeft al mim twee jaar geleden de voormalige ijsbaan aan de Hoenderweg aangekocht. Alles afwegend was dit volgens de bestuurders de meest ideale plek om een gemeenschapscentmm (en daaraan vast een sportzaal) te bou wen. Aanvankelijk wilde het gemeente bestuur het gebouw opnemen in het ont- werp-bestemmingsplan „Kom", maar om de realisatie van het gemeenschapscen tmm te versnellen tilden B en W dit gedeelte uit het bestemmingsplan. Voor het bespoedigen van de bouw sprak een aantal zwaarwegende argumenten. Zo was het gymnastieklokaal, waar twee la gere scholen en het verenigingsleven uit Sint Annaland gebraik van maken, door de onderwijs inspectie afgekeurd. (Be doeld wordt de sporthal aan de Bieren straat). Ook het dorpshuis verkeerde niet meer in een al te goede staat. En boven dien huisde de bibliotheek, bij gebrek aan een geschukt onderkomen in een nood gebouw. Bezwaren Alles pleitte met andere woorden voor het toepassen van de zogenaamde artikel 19 procedure (een mogelijkheid om snel een bouwvergunning te kunnen verlenen). Maar het gemeentebestuur schrok toch lichtelijk van de grote stroom bezwaren, die in de brievenbus viel. Door de band genomen vreesde men verkeers- en ge luidsoverlast. Het gemeentebestuur gooide alsnog het roer om: met het grote aantal bezwaren in het achterhoofd had het namelijk weinig zin om bij gedeputeerde staten aan te kloppen voor een verklaring van geen bezwaar. Dus werd het gemeenschaps centmm opnieuw in het ontwerp-bestem- mingsplan „Kom" ingepast. De voorge schreven ter visie-legging leverde onge veer vijfentwintig appellanten op. De gemeenteraad verklaarde ongegrond, maar bijna alle appellanten gingen bij het provinciaal bestuur in beroep. Momenteel wacht het gemeentebestuur op een beslis sing van G.S. Deze kan mogelijk nog enige maanden op zich laten wachten. Geeft de provincie haar fiat en blijven Kroon-beroepen achterwege, dan kan, bij wijze van spreken, direct met de bouw worden begonnen. Grond en geld zijn aanwezig. Maar de kans, dat enkele be zwaarden hun strijd tot bij de Kroon voortzetten, is niet alleen een denkbeel dige. En dat zou de bouw wel eens met een paar jaar kunnen rekken. li^Bil De zomer is de tijd om er op uit te trekken. De een zoekt het in een heer lijk dagje nietsdoen aan het strand of op de hei. Een ander gaat juist op pad om iets te ondernemen, waar je normaal niet aan toekomt. Voor deze mensen hebben we een goede üp: maak eens per auto of trein een tocht langs de oude steden van ons land en neem daarbij vooral de camera mee. Want er is nog zoveel moois te zien en te fotograferen. Een vriend van ons heeft het gedaan en kwam enthousiast thuis met een serie foto's. Het bleek, dat hij een zwak heeft voor oude gebouwen en dat hij daar al een verzameling foto's van had. De meest-geslaagde plakte hij in een al bum met een beschrijving er bij van de plaats, de bouwstijl en andere bij zonderheden. niNSPAG 18 AUGUSTUS 1981 Ouddorp - Goedereede: Sportveren. „de Kriekel" is gisteren maandag 17 augustus in Ouddorp en Goedereede weer gestart met de lessen. De aanvangstijden zijn als volgt: OUDDORP: maandag 16.00 - 17.00 meisjes 8-10 jr. 17.00 - 18.00 meisjes 10-12 jr. dinsdag 15.45 - 16.45 jongens en meisjes 6-7 jr. 16.45 - 17.45 kleuters vaf 4 jr. 17.45 - 18.45 meisles 12-16 jaar 19.00 - 20.00 meisjes 12 en ouder (turnen) 20.00 - 21.00 jazz (25 augustus) woensdag 10.10 - 11.00 dames conditie verbetering (2 sept.) 17.00 - 18.00 meisjes turnen 18.00- 19.00 meisjes 19.00- 20.00 meisjes 20.00 - 21.00 heren conditie training 21.00-22.00 heren donderdag 15.45 - 16.45 jongens middengroep 16.45 - 17.45 jongens tumen 19.30 - 20.30 dames 20.30-21.30 dames vrijdag 16.00 - 17.00 jongens aanvangsgroep vanaf 6 jr. GOEDEREEDE: dinsdag 16.00 -17.00 kleuters vanaf 4 jr. 20.00-21.00 dames donderdag 16.00 - 17.00 6 t.m. 8 jaar jongens en meisjes 17.00- 18.00 9 t.m. 10 jaar jongens en meisjes zaterdag 10.30- 11.30 11 t.m. 16 jaar jongens en meisjes (start 1 september) Gezien de grote belangstelling voor de gymnastiek het afgelopen seizoen, wordt er ook dit jaar weer een cursus gegeven. Start van deze groep dinsdag 6 oktober van 21.00 - 22.00 uur in het gymlokaal aan de Dorpsweg. Nieuwe leden voor alle groepen zijn van harte welkom en kurmen zich opgeven bij: Ineke Hoogenraad, tel. 01878-1444 Riet Hameeteman, tel 01878-1414 len Grinwis, tel. 01879-2701 Teneinde een groter publiek in de gele genheid te stellen kennis te maken met een cmise-vakantie, komt Chandris Zeerei zen in Amsterdam met een bijzondere, eeiunalige aanbieding. Voor de 15-daagse craise van zaterdag 12 september a.s. vanaf Amsterdam naar de noordelijke hoofdsteden zal bij gelijk tijdige boeking van 2 personen in een 2- persoons buitenhut voor de eerste passa gier een tarief gelden van 4545,-, terwijl de tweede gratis meekan. in feite betaalt ieder dus de halve prijs. Tijdens deze reis met het m.s. „The Victoria" bezoekt men achtereenvolgens: Oslo, Kopenhagen, Gdynia/Gdansk, Stockholm, Leningrad, Helsinki en Visby (Gotland). Op de temgweg vaart men door het Kieler Kanaal. In de prijs zijn alle voorzieningen aan boord - als ontbijt, lunch, souper, de shows, filmvoorstellingen, ligstoelen, sauna, zwembad e.d.- inbegrepen; exclu sief de drankjes aan de bar en de wijnen (tegen tax free prijzen) bij het eten. Voor inlichtingen en boekingen kan men terecht bij de reisbureaus of Chandris, Pasagiers Teiininal, O. Handelskade 9, Amster dam, tel. 020 - 220873. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen Wat een boeiende hobbydachten we toen we dat al bum doorkeken. En wat wordt er in Nederland veel ge daan aan de restauratie van historisch waardevolle ge bouwen. We kozen uit zijn koUektie drie foto's, die dat in beeld brengen. En die laten zien welke soorten ge veltjes er in het verieden werden gebouwd. De eerste foto is genomen in Nijmegen twee mooie oude hui zen met een halsgevel. De tweede foto is het Koren- dragershuisje in Franeker met een verlengde halsge vel en een mooie gevelsteen. Die gevelsteen vertelde onze vriend was nodig om een huis te kunnen herkennen. In die tijd hadden de huizen nog geen nummers. De derde foto is geno men in Hoorn. Het ging vooral om de drie trapgevel- tjes, die aan de Gouden Eeuw herinneren. Wie óók zulke plekjes wil bezoeken en dan met mooie foto's thuis wil komen: er is een set van elf foloroutefolders, waarin veel van deze en andere fotogenieke plekjes worden aangegeven. U ontvangt ze als u f9,50 over maakt op giro 338 van de Stichting Amateurfotografie in Amsterdam. SINT ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 14 augustus 1981. Doré eerste soort 0,35 Doré apart 0,31 Doré drielingen 0,20 Doré kriel 0,80 Gloria eerste soort 0,27 Gloria apart/0,23 Bintjes eerste soort/0,27-/ 0,29 Bintjes tweede soort/ 0,25 Bintjes apart/ 0,16 - 0,18 Bintjes bonken 0,39-/0,40 Eigenheimers/0,25-/0,34 Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: 110 ton. Uw geluk met de geboorte van uw kleine maakt u met een welverzorgd bekend. Drukkerij Gebrs. de WAAL wil er graag voor zorgen. De nieuwste modellen snel leverbaar. Langeweg 13 Sommelsdijk Prijs nader overeen te komen. Emmaweg 2 OUDDORP Tel. 01878 - 2078 praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 2