Nog even en dan weer naar huis goed jeugd- hoekje s w Oud Dirkslander Jan Kastelein: van Oom Ko u 6 n bladzü 3 Jk ,EILANDEN-^nEywy: vpïinAn 14 AUGUSTUS 1981 rouwd...." Toen wij op de Straatdijk wandelden kwam een man naar mijn toe en hij zeide: „Hello Jan kent u mij nog?" Ik vraagde voor zijn naam, en het was Han de Jong, nog een oude vriend van vroeger, en tóen kwam Gerrit Vellekoop daar ook bij staan, en wij hadden daar veel schik toen wij daar stonden te praten van die vele jaren terug. In die tusschen tijd ging mijn vrouw in een winkel op de Straatdijk presentjes koopen, en ik ging daar haast met een leege portemenue van daan hoor. Zij kon well geen Hollands praten maar zei kon well HoUandsche presentjes koo pen hoor. Ha. Ha. Alles goed hoor, en zij had mooie dingen gekocht Het werd nu tijd om weer terug te gaan naar de Wer- naarlaan en Lijsterbesthof naar onze familie. Het begon te regenen en wij zijn nat thuis gekomen, en die oude knieën en beenen van mijn vrouw konden haast niet meer gaan, en zij was te zwaar voor mij haar te dragen hoor! Ik zal daar wel later van hooren denk ik???? Maandag middag Mei 26 gebruikte ik de fiets van Han Kaslander en fietste ik naar Sommelsdijk. Dat was heel wat beter dan vroeger toen ik fietste op die grintweg naar Sommelsdijk en Middelhamis. Het was alles prachtig mooi gemaakt, en ik was weer veilig in Dirksla'nd terug gelcomen. Mijn vrouw was alles bereid te maken voor onze reis naar Amerika Mei 27. Nog een dag in Dirksland, en dan Woensdag morgen op pad naar Schiphol en dan terug naar ons huis in Amerika. Maandag Mei 25 Onze lieve God had ons weer rijkelijk gezegend in zijn goedertierenheid met een fijne nacht slaap, en gezondheid een an dere dag te beginnen. Ik had mijn vrouw belooft dat ik zou haar op de straaten van Dirksland laten loopen, en dan zou ik haar vertellen wat ik daar gedaan had vroeger en wat ik op de Straatdijk had uitgevoerd. Mussen in de winkels gooien 's avonds. Wat ondeugt toch hé? Ja mar ik was niet alleen die dat kattekwaad uitvoerde. Mijn vrouw kon nog al aardig goed loopen met haar kreupele beenen en zeere knieën. Maar zachtjes aan, en dan zal dat wel gaan. Nu eerst op de Rink een beetje rond loopen, en ik vertelde haar dat vroe ger als een kind was ik altijd op het ijs op die kerkgracht schaatsen rijden, en later schotjes loopen als dat ijs gebroken was. Toen loopte wij naar de Zomerstraat naar die mooie slagerij van den heer Kievit, en daar werden wij gevraagd koffie te drin ken. Dat was zeer plezierig en dat was een goed bakje hoor vrouw Kievit. Dank u daarvoor. Nu gaan wij naar de Voorstraat en daar een beetje rond loopen. Het was 55 jaren geleden toen ik daar op die straaten van Dirksland fietste. Als ik en mijn vrouw op die straaten van Dirksland loopte dacht ik „hoe kan dat toch zijn dat ik ben hier 55 jaren geleden van Dirksland naar Amerika gegaan in 1925, en nu sta ik hier op de zelfde straaten met mijn vrouw, van 43 jaar getrouwd, en „ik heb het nog nooit be- Dinsdag mei 26 Het was prachtig mooi weer die dinsdag, en nu zijn wij van plan naar Middelharnis te gaan om daar eenige dingen te koopen voor onze vrienden en Icleinkinderen in Amerika. Het was daar ook alles veranderd in Middelharnis, en alles was zoo prachtig mooi. Dat was de eerste maal dat ik op die Zandpad in Middelharnis liep in 55 jaren. In 1925 was ik met de boot van Middelharnis naar Hellevoetsluis gegaan, en dan van daar met de trein naar Rotterdam, en dan met het Schip de Volendam naar Amerika. Zoo ik had nog nooit veel van mijn vaderland gezien, alleen maar het eiland van Flakkee. Maar nu heb ik dat mooie land van Holland gezien hoor. Wat een prachtig land is mijn oude Vaderland. Ik had ook nog fotoos genomen van die haven Mid- delhamiss voor onze foto albums. In de winkels van Middelhamiss maakte wij kennis met menschen die onze geestelijke stukjes in het Eilanden Nieuws lezen, en zij vertelde ons dat zij werden daar zeer rijkelijk van gezegend. Wij zijn ook naar de oude molen in Sommelsdijk gegaan, en daar zijn wij naar boven geklommen. Het was nu onze laatste dat in Dirksland want morgen gaan wij reisen naar Amster dam, en dan om twee uur vliegen wij weg naar Amerika. Nu weer terug naar Dirksland en dan alles bereid maken voor onze reis naar huis in Amerika. Ik had belooft nog een andere oude kamaraad te bezoeken in die oude^^buurt waar ik vroeger woonde. Zijn naam is Cor Ardon. Daar hebben wij gezellig koffie gedronken en ook Psalmen gezongen als Cor speelde het orgel. Zijn vrouw had ons een lekkeY bakje gemaakt, en dan natuurlijk gepraat van onze jonge jaren in Dirksland. Het was zeer gezellig, en dank u voor die vriendelijkheid. Nu daar was nog een ding dat ik zou doen voor dat wij naar Amerika terug gaan morgen, Mei 27. Ik gebruikte Han Kas lander zijn fiets en toen ging ik eerst naar de Geldersen dijk naar de boerderij van Kardux. Vroeger werkte ik daar in het land met mijn vader in het land van Koman. Ik nam daar een paar fotoos van het land, en dan weer terug naar de Geldersen dijk. Vroeger woonde mij opa en opoè in die kleine huisjes die daar nog staat. Sommige waren onbewoonbaar verklaard, maar ik kon zien dat iemand woonde in het huisje van opa en opoe Jan van Broekhoven. Ik klopte aan de deur en een jonge man deed die deulr open. Ik maakte mij bekend en toen vertelde ik hem dat ik was van Amerika, en dat vroeger mijn opa en opoe woonde ift dat huisje. Hij gaf mij de gelegenheid naar binnen te komen. Het was well een beetje veranderd maar nog het zelfde huisje van mijn groot- Vader en grootmoeder Jan van Broek hoven. TAejj ik en mijn broer Stoffel vroeger naar opoe en opa op bezoek kwamen kregen wij een brokje van opoe. Dan met haar tanden brak zij dat in half en ik kreeg een helft daar van en mijn broer die andere helft, en dan gingen wij weer vroHjk naar huis. Ik zal nu het heele dorp van Dirksland rond fietsen voor dat iJc naar Amerika terug zal gaan. Eerst naar de Straatdijk, en de Voorstraat, SchuUe- pad. Achterdorp, de Rink, de Hooge weg. De oude molen van Landheer, en die watermolen, en nog veel meer andere plaatsen. Maar nu nog een plaats waar ik heen zal gaan en dat is dat kleine huisje op de Tuinstraat waar ik was geboren Augus tus 5, 1907. Het was ook well verbouwd aan de buiten kant, maar ik zal ma^ eens aan die deur kloppen. Een jonge man antwoordde mijn geklop en ik maakte mij bekend, en vertelde hem dat ik was van Amerika, en dat ik was in dit huisje geboren Augustus 5, 1907. Ik werd gevraagd binnen te komen en ik kon haast mijn tranen niet terug honden als ik dacht dat onder dat zelfde dak 73 jaar geleden had ik mijn geboorte geschrei laten hooren, en nu 7 3 jaar later stond ik in dat huisje, en ik had natuurlijk veel ge voelswaarde daarvan. Ik kon dat huisje haast nietverlaten. Die jonge man was een schoolmeester in de openbare school in Dirksland. Ik dank u voor uwe vriende lijkheid. Ik ging daar met groote blijd schap vandaan als ik dacht aan mijn lieve vader en moeder. Ik was twee of drie jaar oud toen zij van daar verhuisde naar de steeg, van waar ik in 1925 naar Amerika was gegaan. Wie had dat ooit gedacht dat dat kleine kindje Jan Cornelius Kastelein zoon van Kees Kastelein en Betje van Broekhoven was daar in dat kleine huisje in Dirksland geboren om het Evangelie van Jezus Christus te gaan prediken in dat groote land van Amerika. Dank zij God daarvoor. Ik dacht aan die woorden van God's Woord in Jeremia 1 4-5, waar deze woorden staan geschreven: „Het Woord des Heeren kwam nu tot mij. Eer Ik u vormde in de moederschoot, heb Ik u gekend, en eer gij voortkwaamt uit de baarmoeder, heb Ik u geheiligd, tot een profeet voor de volkeren heb Ik u gesteld". Dank u daar voor Ueve Vader. Dat kleine kindje van die tuinstraat van Dirksland heeft nu dat Evangelie van Jezus Christus haast 50 jaaren gepredikt in het groote land van Amerika en andere landen. Mijn hart is vol als ik daar over denk wat onze lieve God voor mij heeft gedaan. Ik had nu over het heel dorp van Dirks land gefietst en de oude plaatsen gezien waar ik vroeger speelde, en ook een beetje kattekwaad uitvoerde. Ach ja, dat hoort daar toch alles bij nietwaar? Nu tot ziens Dirksland, en misschien ook nooit meer. God weet dat het best. Nu naar mijn kosthuis met een vol hart en een leege maag. Mijn vrouw had al die koffers al ingepakt en morgen woensdag mei 27 is het de tijd naar huis te gaan in Amerika. Wij danken alle orize familie leden voor wat zij voor ons gedaan hebben. Het is alles zeer gezellig geweest voor mij en mijn vrouw, en onze zoon Jan en zijn vrouw. Hartelijk dank voor alle uwe lief de, en de vroolijkheid dat wij met jullie allen hebben gehad. Het kon niet beter. Komt nu maar naar ons huis in Amerika en dan zullen wij dat zelfde voor u allen doen. Ook hartelijk dank tot al mijn oude kamaraden en voor de vriendelijkheid dat ik van u allen hebt ontvangen. Ik ben ook zeer dankbaar voor het Eilanden Nieuws en het bestuur dat ik in die fijne krant kan schrijven van het Evangelie van Jezus Christus. Ik heb veel menschen ontmoet die daar door gezegend worden. Dank u heer Grinwis voor u fijne krant. Daar is geen betere tijd om het Evangelie van Christus te prediken dan op deze huidige dag wanneer wij dat nog doen kunnen. Wij gebruiken de kranten, de radio, T.V. en alle andere middelen het Evangelie van Jezus Christus te prediken. Deze laatste avond in Dirksland ver gaderde wij met onze familie leden in het huis van Han en Greta Kaslander. Het was een fijne plezierige avond voor ons allen. Nu vroeg naar bed een beetje te slapen en dan mijigen D.V. op weg naar Amsterdam Mei 27-1981Wat 'een reis is dit geweest die laatste drie weken van Mei 6 tot 27, en alles is zoo goed gegaan zonder ongelukken zyn wij weer veilig van de hooge bergen af gekomen in Switser- land. Nu voor dat wij naar ons bed zijn gegaan deze laatste avond nam ik God's Woord, en leesde onze reiziger Psalm. Dat hadden wij al jaren gedaan in al ons reizen in het groote land van Amerika. Psahn 121 1-8, waar wij lezen deze wonderlijke woorden: „Ik hef Mijn oogen op naar de bergen, van waar zal Mijn hulp komen? Mijn hulp is van de Heere Die Hemel en aarde gemaakt heeft. Hij zal niet toelaten, dat uw voet wankelt, uw Bewaarder zal niet sluimeren, zie de Bewaarder van Israël sluimert, noch slaapt. De Heere is uw Bewaarder, de Heere is uw schaduw aan u rechter hand. De zon zal u des daags niet steken, nog de maan des nachts. De Heere zal u bewaren voor alle kwaad. Hij zal u ziel bewaren. De Heere zal uw uitgang, en uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid". Prachtig niet? Dank u lieve God voor al dat daar in die Psalm staat geschreven, en dat wij hebben dat al die veel jaren met ons op weg genomen als onze reisgenoot in Amerika en andere landen. Zegend nu alle onze familie leden hier in Dirksland en in al die andere plaatsen op het Eiland Flakkee ent ander plaatsen in Holland. Gaat weer met ons als wij naar Amerika terug reizen en dat wij weer veilig naar ons huis zullen terugkèeren in Upland, Indiana U.S.A. Zegend het Eilanden Nieuws als onze vrienden deze reis met ons kunnen volgen in die fijne krant Zegent het bestuur van het Eilanden Nieuws, en zegend U Woord als dat daar in wordt geschreven door verschillende predikers. Wij danken U voor ons mooi oude Vaderland, en voor alles dat wij konden genoten deze drie weken. Wij danken u daarvoor, in den Naam van onze Heiland Jezus Christus. Amen. Woensdag Mei 27 Ik en mijn vrouw werden al vroeg wak ker, en begonnen ons bereid te maken alles in te pakken. Het was mooi weer, en wij hadden een goede nacht slaap gehad. Onye zoon Jan en zijn vrouw logeerden bij Gijs en Betje Olivier, en onze lieve familie hadden zeer goed voor ons ge zorgd. Daar komt onze taxi hoor Jan en zijn vrouw met de kleine volkswagen. Die kleine auto had ons overal veilig heen gebracht in al die landen. Wij danken onze geliefde familie leden Gerad en Jaan van Eek van Amsterdam dat wij die auto van hun konden gebruiken voor onze reis door Europa. Dank u Gerad en Jaan. Onze koffers zijn nu weer aan boord de kleinen auto en wij zijn bereid Dirksland te verlaten. Nog even een foto nemen van die familie, en een beetje omhelzing en een paar zoentjes, en ik en mijn vrouw vonden onze plaats weer achter in het honde hokkie. Daaaaaaag Dirksland. Daaaag. Tot ziens hoor. Wij zijn in Amsterdam aangekomen om 10 uur bij Gerad en Jaan van Eek. Om 10.30 uur zijn wij naar Schiphol gegaan om alles klaar te maken voor die vlucht naar Amerika. Wij hadden gevraagd voor die zelfde plaatsen boven op het vliegtuig, en die plaatsen werden ons gegeven. Nu all de koffers weg gebracht, en nu was daar nog tijd met onze familie Van Eek en Roel Jcoffie te drinken. Dank u weer voor alles, en ook Nellie en haar man, en alle andere familie leden. Het werd nu tijd aan boord te gaan en onze fSamilie te verlaten. Het was prachtig moed weer om te vliegen en wij waren zeer tfij dat wij die zelfde plaatsen weer hadden boven op de kop van het groote vliegtuig K.L.M. 747. Nog 15 minuten en dan gaan wij hoor. Ja hier komthet hoor. „Dames en heeren welkom aan board de K.L.M. Maak nu uwe veilig- heidsgordels Vast Wij wenschen u allen een goede rei» naar de stad van Chicago. Goede reis". Daar gaan wij naar de landingsstrook. Nog een poosje wachten tot dat het woord komt van die vlieg toren. Daar komt het, en nu gaan wij. Sneller en sneller, en dan; „Hup daar gaat die de lucht weer in". Nu vliegen wij over de stad van Amsterdam, en dan naar de bolken. Daag Amsterdam. Tot ziens. Het duurde niet laQg en wij waren over de Noordzee. Wij gaan hoger en hooger en nu zijn al die wolken onder ons, en wij konden niets meer zien. Alles werd kalm aan board en veel menschen waren al in slaap gevallen. Toen wij van Amerika naar Amsterdam reisden had ik de groote gelegenheid tus schen in die twee piloten te zitten in de cockpit Ik had nu weer die gelegenheid als wij terug vlogen naar Amerika, en het was die zelfde piloot maar niet hetzelfde vliegtuig. Wij hadden daar een gezellige üjd Hollands te praten. Wij vlogen over Iceland, en Groenland en over Canada naar de stad van Chicago. IJet eten aan board was zeer smakelijk, en alles was zeer vriendelijk. Nu hoorde ik over de luidsprekers: „Dames en heeren, wij ho pen in nog een half uur in de stad van Chicago aan te komen. Ik hoop dat liet is een plezierige reis geweest voor u allen, maakt nu u veiligheidsgordel vast". Nu moesten nu kaarten invullen voor het Amerikaanse costum kantoor. Den heer K. Kievit, de slager van Dirksland had ons een stuk leverworst mee gegeven. Een van die vragen op dat papier was: „Hebt gij vleesch in u koffers van een dier?" Ik antwoordde natuurlijk: „Ja". Ik moest dat mooie stuk in Chicago achter laten hoor heer Kievit Jammer toch. Dank u toch voor dat, en misschien sommige men schen in Chicago hebben daar lekker Dirksland^che leverworst gegeten die avond! Het vliegtuig gaat nu neder dalen naar het vliegveld in Chicago. Nu zijn wij weer aan Amerikaansche grond, en het was een fijne reis van Amsterdam naar Chicago. Onze vriend van onze zoon Jan van Wheatön, Illinois kwam met onze auto, en alle onze koffers nu weer oplad#n voor de laatste maai. Wij gaan nu naar huis. Het was nog 200 milen van Chicago naar ons huis in Upland, Indiana. Het was onge veer 10 uur die avond toen wij in Ijpt dorp, Beste vrienden en vriendinnen, daar zijn we dan weer met het jeugdhoek- je. De vakantie zit ér weer op. Termiinste, voor oom Ko. Maar voor jullie gaat het ook al opschieten. Toch nog fijn vakantie weer geworden hé. Zelfs heel erg warm geweest Wat zijn jullie wel bruin gewor den in de vakentie. naar alle kanten zijn jullie uitgevlogen. Van het oosten naar het westen, en van het westen naar het oosten. Zelfs naar het buitenland. Er zullen er van jullie ook wel zijn, die niet zover zijn geweest Misschien helemaal niet weg geweest zijn. Maar toch een fijne vakantie gehad. Dat kan immers! Je hoeft geen verre reizen te maken om een fijne vakan tie te hebben. Oom Ko kan het wel merken dat jullie vakantie hebben, want er zijn niet zoveel brieven binnengekomen. Er zullen er nu nog wel wat in de bus vallen, maar vast niet van allemaal, kan het goed begrijpen hoor. En dan nog voor de liefhebbers, denken jullie nog om een vakantieopstel? Is niet verplicht, mar het zou wel fijn zijn. We wachten het maar af. We gaan nu aan het werk. Hier volgt dan het eerste raadsel voor de augustusmaand. AUGUSTUSRAADSEL 1 J li 10 4 to tM i 7 11 l^ 11 i l(> II .r 11 K J J3 S a. bijeenbrengen, oogsten! Lev. 25 b. het50ejaar, jaar der vrijlating; Lev. 25 c. door koning of koningin geregeerd land Dan. 2 d. iemand die onwaarheid spreekt psabn 116 e. boomsoort; groeit in de laagte. Jes. 55 f. levensbehoefte; het allenodigste. 2 Kron. - Psalm 72 g. ambt in de kerk. Jac. 5 h. ander woord voor aartsvader. Hand. 2 i. blaasinstrument Jozua 6 j. weefsel van een spin. Jes. 59 k. uiterste wil. Hebr. 9 1. model; patroon. Ex. 25 Jullie begrijpen al waar het om gaat Als de twaalf vragen goed zijn beantwoord, moetje de letters die op de cijfers komen te staan in volgorde zetten. Je leest dan een teks uit psalm 34. Gevraagd; alle woorden en de tekst BRIEFWISSELING Jaap Joppe - Dirksland. Je was net even te laat, zodoende kon je niet meer mee voor de vakantie. Het „regentikken op de dakraamruit" was spoedig voorbij en inmiddels ben je onder het „aerpelen" wel wat bruiner gestoofd. De cijfers zijn goed Jaap, nu zo ook HAVO 3, en je glijdt er doorheen. Ben je na de E.O. dag nog naar andere bestemmingen geweest in de vakantie? Hoor ik wel nader van hé! Anja Joppe - Dirksland. Heb je een fijne verjaardag gehad Anja? Leuk da.t die net in de vakantie valt Of heb je verjaar dag gehouden in de „aerpels"? Neen toch? Ook al een keurig rapport, zo probe ren te houden ook in de toekomst als je naar de andere school gaat Anja! Kan je best hoor. Je gaat zeker op de fiets naar Middelhamis? Klazina Joppe - Dirksland. Je hebt de laatste rit op de lagere school heel goedje best gedaan Klazina. Op bijna alle vakken is een vooruitgang te zien. Goed gedaan hoor, en straks zomaar verder gaan. Ook nuttig werk verricht in de vakantie. Zijn jullie nog van het eiland geweest in de vakantie? Op het eiland kan je je ook wel vermaken hé. Berend de Boer - Drachten. Jij bent dus uit Friesland op Flakkee aan het logeren? Van Flakkee gaan ze naar Friesland! Vreemd hé! Je kon het best vinden in Dirksland heb ik gelezen. Ja, het Greve- lingenstrand weet oom Ko ook wel. Het kan daar best druk zijn Berend. Pracht cijfers heb je op je rapport jö. Keurig hoor. Straks wordt het een beetje moeilijker, maar dat geeft voor Berend niet! Annemarie v. d. Veer - Herkingen. Een fijne vakantie gehad Annemarie? En heel goed getroffen met het weer. Dat is al heel wat waard als je van huis bent Heerlijk uitgerust voor de komende werkweken, je kan er nu weer tegen. Je brief was nog volledig in vakantiestemming. Erg leuk hoor. Oom Ko wacht nu op de nadere berichten, want je hebt me nieuwsgierig gemaakt! Marleen v. d. Veer - Herkingen. Wat een glunderende brief zeg; de vakantie stemming komt je tegemoet Marieen. Ik zie je bruin worden en genieten. Je weet het heel goed te demonstreren, niet alleen in het onder woorden brengen, maar ook in de uitvoering van je brief. Hartelijk dank ook voor de kaart die ik van jullie mocht ontvangen. Het was wat warm om te fietsen hé. Chris Ras - Yerseke. Daar hebben we weer een rasechte Zeeuw; van harte wel kom in onze raadselklub Chris. We zullen hopen dat je een trouw lid mag worden. Beginnen gaat wel, maar volhouden hé. je hebt een fijne vakantie gehad lees ik in je brief. Een opa met een vrachtauto en een opa met veel schapea Daar zal oom Ko later wel meer van horen. Groetjes aan allemaal hoor! Francina Huijsen - Nieuwe Tonge. Hartelijk dank voor het uitgebreide vakan tieverslag. Heb het even opzij gelegd, want er zullen er nog wel meer komen. Gefeliciteerd met hetbehalen van je type diploma Francina. Met lof geslaagd, schitterend. Trouwens, je rapport mag er ook zijn hoor. Wat een mooie cijfers zeg. Kan niet beter. Na de vakantie zomaar doorgaan Francina! ALLEMAAL: Nu de vakanties er bijna opzitten is het een mooie gelegenheid om met ons Jeugd- hoekje mee te gaan doen. Regeknatig vallen er wat ouderen af, en we zouden toch graag het aantal deehiemers op peil houden. We geven daarom nog een keer de spel regels. 1. iedereen die kan lezen en schrijven kan met ons hoekje meedoen. 2. iedere week wordt een raadsel ge- plaats. 3. zoveelmogelijk wordt iedere maand nog een extra raadsel gegeven. 4. de oplossingen worden met punten gewaardeerd. Net als op school. 5. voor de Extra raadsels worden extra punten toegekend. Hoeveel, dat wordt er bij vermeld! 6. iedere goede oplossing geeft 10 pun ten. Dat is dus per maand bij 4 opgaven 40 en bij 5 opgaven 50 punten. Bovendien wordt maande lijks ook een aantal punten gegeven voor net en/of duidelijk schrijven. 7. de oplossingen worden eens in de maand ingezonden. Als er meerdere deelnemers in een gezin zijn, dan kunnen die in één envelopp^ worden ingestuurd! 8. bij 400 punten.wordt een prijs toege kend. Overblijvende puntipn worden overgeschreven naar de volgende maand. 9. als een raadsel niet helemaal is opge lost en het is tijd van inzenden, dan toch insturen. Je krijgt dan toch een aantal punten voor het gemaakte^; werk. 10. bij iedere inzending een brieQe, an ders weet oom Ko ook niet wat hij schrijven moet' Wie nog niet mee doet, gaat er nu mee beginnen, en die al mee doet, die blijft gewoon meedoen! Allemaal gesnapt? Dan tot volgende week bij leven en welzijn! OOM KO. 01870 2188 middelharnis DIERENBESCHERMING: - Opgevangen - Jong, zwart met wit katje, plm. 9 weken. Inl. fam. Postma, Oud Kraayersedijk 9, Sommelsdijk, Tel. 01877 - 2040. De Flakkeesche Bazar voor Luxe en huish. artikelen Westdijk 49. Tel. 01870 - 2213 MIDDELHARNIS van Upland zijn aangekomen. Dank zij God wij zijn nu haast tiiuis. Ik kon de deur van ons huis niet gauw genoeg open doen. Alles goed in orde zoo als wij het hadden verlaten drie weken geleden. Wij danken u allen familie leden en oude vrienden in Dirksland, Melissant, Hellevoetsluis, Den Haag, Amsterdam, Middelhamis, Zwijndrecht en over het heele mooie land van Holland. Het is alles PRIMA geweest voor ons. Zoodra als wij in ons huis op een stoel zaten dankte wij onze lieve God voor alles dat Hij voor ons had gedaan de laatste drie weken in al ons reizen in Europa. Ik hoop dat al die menschen die van onze reis zullen lezen in Eilanden Nieuws gezegend worden. Het beste van alles voor mij was in myn oude Vader land, en in mijn geboorte plaats Dirks land. God zegene uw allen! Jan Kastelein MEDISCHE DIENSTEN van zaterdag 15 augustus tot maandag 17 augustus 1981 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. d. Peppel, tel. 2117. Dokter v. d. Peppel is woensdag .a.s van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur hebben dienst dokter Zoon, Dirksland, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. v. Rijswijk, tel. 01879 - 1207 Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westo-a, Oude Tonge, tel. 01874- 1259 Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. F. Maas, tel 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel of dienstkastie. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Visser, tel. 01874 - 2091, (van ll.ÖO tot 11.30 üur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Vink en Tjébbgs, tel. 01870- 1297 en 2966. WUKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam - Melissant: Dienst heeft zr. Termaatert, tel. 01879 - 1702. Middelharnis - Sommelsdijk - Dirksland: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. A. H. Stolk, tel. 01877 - 1770 b.g.g. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge - Herkingen: van vrijdagavond l'S.OO uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Vijf huizen, tel. 01870-5398. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooitgensplaat KRUISVER. OOSTFLAKKEE: Dienst heeft zr. Timmerman^ tel. 01873 - 1319. HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" spreekuren OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874-1515. ma, di, wo, vr. van 9.00 - 10.00 uur, ma, WO, do, vr. van 9.00 - 10.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, vr. van 9.00 - 10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, vr. van 9.00 - 10.00 uur, do. van 13.30 - 14.00 uur. Weekenddienst in geestelijke of sociale nood: Tel. 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.45 - 10.00 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870- 4399 en 01870 - 5404 A R 15 V E f C, H L de blokfluit de klarinet in de koffer daarnaast de hobo. de viool en de slrijkstok de akoestiscfie gitaar de weemoedige cello de vleugel soms een harp. heel af en toe een citer een cymbaal daar zit allemaal muziek In voor de jongens van flakkee expresse is verhuizen echt een fluitje van een cent flakkee expresse

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 6