't Bleek een goed idee, zo'n hobby-expositie te Dirksland Rabobank O Nachtkleding van ten Gate is mode om van te dromen. A ^^Algemene vergadering van de Rabobank Textielhuis MODERN P De veelzijdige kwaliteit van ten Cate. VRUDAG 22 MEI 1981 „EILANDEN-NIEUWS' bladz.3 Op Zijn tijd en op Zijn wijze nam de Heere weg, onze lieve zorgzame „opa-Goes" DIRKTANIS We zullen opa erg missen. Nelleke en Kristine van der Plas Klaske en Wim Tanis Goes, 21 mei 1981 Heden werd uit onze familiekring weggenomen onze geliefde oom, de heer JOHANNES VAN GULIK echtgenoot van C. H. de Koning eerder weduwnaar van Sophia Visser in de ouderdpm van bijna 90 jaar. fam. Wielhouwer Sommelsdijk, 20 mei 1981 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven en deelneming ons betoond na het overlijden van mijn innig geliefde vader en schoonvader, onze broeder, behuwd- broeder en oom DIMMEN BRUGGEMAN weduwnaar van Maria van der Wende betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Inzonderheid onze dank aan dr. Jansen te Ouddorp, dr. Hartman en verplegend personeel van het Ikazia ziekenhuis te Rotterdam voor de medische verzor ging. Alsmede ds. Aangeenbrug en Kerkeraad van de Hervormde Gemeente te Goedereede voor de pastorale begeleiding en dhr. J. Kleijn voor de nette verzorging van de begrafenis. Uit aller naam: Wilna en Jan Goedereede, mei 1981 LUCHTJES IN HUIS VAAK HEEL ONAANGENAAM Nieuwe methode om nare luchtjes onopvallend te verdrijven Wat doet u tegen nare luchtjes in huis? Het raam open zetten is niet altijd moge lijk en een spuitbus heeft alleen een kort stondig effect Wat we eigenlijk nodig hebben, is een middel dat een perma nente geurcamouflage garandeert. Dat bestaat nu: een klein, handig en onopval lend doosje, dat onder de naam Stick up in de winkels ligt. Het doosje is voorzien van een plakstrip om het makkelijk te kunnen bevestigen op elke plaats waar u dat nodig vindt Overal in huis kunnen luchtjes voor komen. In de keuken na het koken van kool of bietjes, na het frituren of het fruiten van uien. In de kamer door het roken van sigaren of sigaretten. Bij de hondemand. Rond de pedaalemmer en bij de vuilnisbak. In het toilet... De ramen open zetten? Dat helpt natuurlijk, maar het kan niet altijd. Het kan gaan tochten, het kan te koud zijn en het kan ook buiten allesbehalve lekker ruiken. Wie bij een drukke verkeersweg of onder de rook van eeïi fabriekscomplex woont, zal daar zeker van kunnen mee praten. Ook wie een vochtig huis bewoont - waar wel eens een beetje muffige lucht kan hangen - zal beslist niet altijd de ramen willen open houden. Nieuw doosje met plakstrips Momenteel worden in ons land nog veel spuitbussen gebruikt om de atmosfeer in huis „schoon" te krijgen, maar „vaste" luchtverfrissers zijn daarnaast sterk in opkomst In Engeland en Frankrijk wor den zulke verfrissers al in meer dan de helft van de huizen gebruikt En in de Verenigde Staten zelfs al in ruim driekwart van de huizen. Ook in ons land is zo'n luchtverfrisser verkrijgbaar onder de naam Stick up: een probate oplossing om snel een einde te maken aan allerlei ongewenste geuren, wekenlang achter elkaar. Stick up van Airwick zit in een klein rond doosje, dat u praktisch niet ziet maar wel merkt Met de plakstrip kunt u het gemakkelijk overal ophangen waar luchtjes op de loer liggen: in de keuken, het toilet de gang, onder het deksel van de vuihiisemmer, in de kelder of zelfs in de auto wanneer het daar niet fris zou ruiken. Regelbare luchtverfrissing U kunt het doosje helemaal of gedeelte lijk open zetten: zo ver als werkelijk noodzakelijk is om storende luchtjes effec tief te bestrijden. In een pakje van 4,25 zitten twee doosjes, haast geen geld om uw huis langdurig vrij te houden van ongewenste luchtjes. U icunt kiezen uit drie geuren: citroenfris, zomertuin en dennegeur. Voor meer informatie: de heer R. Klaarenbeek, Intradal N.V., Postbus 69, 3800 AB Amersfoori:. Telefoon 033 - 3 88 22. Het is GOED en Goedkoop winkelen in de 21 filialen van DELTA CENTRUM met z'n 2000 m^ per vestiging GEMEENTE DIRKSLAND Burgemeester en Wethouders van Dirksland roe pen sollicitanten op voor de functie van TYPISTE die zal worden belast met alle voorkomende type- werkzaamheden. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van een MAVO-diploma (of gelijkwaardige opleiding) en een type-diploma. Enige ervaring strekt tot aanbeveling. Het salaris bedraagt minimaal 1038,- en maxi maal 1872,- bruto per maand, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de afdeling personeelszaken, tel. 01877 - 1233 toestel 28. SolUcitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad, te richten aan het College van Burgemeester en Wethouders, Voorstraat 15, 3247 CD Dirks land. Rietmatten Rietplaten Tuinschotten Tuinhekken Pergola's Schaaldelen Palen Spoorbielzen Koolteer Bitumen Carbolineum Copperant C. DE RUITER PhilipshooQesweg 3 Dirksland - Tel. 01877-1661 ZIERIKZEE RPF bijeenkomst in Zierikzee „Politieke partijen, die zich enerzijds furieus weren om de kernwapens uit Nederland te verwijderen en anderzijds geen enkele aandacht besteden aan de bescherming van het ongeboren kind, komen niet geloofwaardig over". Dit zei RPF-lijsttrekker Meindert Leerling maandagavond in Zierikzee. Ook de RPF is ernstig bezorgd over de geweldige dreiging van de kernwapens. Hoe ernstig die op zich echter is, het gaat daarbij nog maar om dreiging, terwijl in de kwestie van de abortus provocatus nu al dagelijks sprake is van moord op grote schaal. Wie echt op Bijbelse gronden bezorgd is over de bedreiging van het leven moet volgens Leerling in de eerste plats een eind willen maken aan de moord op ongeboren kinderen en wezenlijke hulp willen geven aan de vrouw in nood. Middelharnis: De organisatie van een hobby-exposi tie zoals die woensdag in het Diensten centrum werd gehouden blijkt een reu ze idee te zijn geweest. Dat vinden niet alleen de dames, die in het Centrum de leiding hebben, ook de exposanten heb ben het zo ervaren, blij als ze waren met de gelegenheid met de dierbare hobby en de resultaten daarvan eens buiten de eigen kring te kunnen treden. Er kwam een geïnteresseerd publiek op de expositie af en de exposanten hebben hun mondje dan ook geducht moeten roeren. Eén ding hadden ze gemeen, ze kregen allemaal een grote bewondering voor wat ze met veel vlijt kundigheid en geduld in elkaar hebben geknutseld. Dat gold zowel voor de geëxposeerde schilde rijen als de echt werkende stoom- en dors machines, de prachtige stoeltjes- en friese klok, de scheepsmodellen en het houtsnij werk. Er blijkt op Flakkee heel wat te worden gehobbied en een expositie als deze is zeker dienstig tot het uitwisselen van ervaring en kennis. De expositie viel samen met een ver- ^koopdag van gemaakte goederen op de bejaardenmiddagen zodat het in het Dienstencentrum gezellig druk was en voor volgend jaar een herhaling dan ook voor de hand ligt Dhr. Kievit maakt een praatje over zijn favoriete hobby, het houtsnijden. Met het deelnemen aan de expositie hebben de deelnemers hun bereidheid getoond hun kennis ook aan anderen, geïnteresseerd in dezelfde hobby, over te dragen. Vele beginnelingen komen moei lijk van de grond omdat het hun aan de juiste materialen en adressen ontbreekt De exposanten bleken woensdag ook op dat punt mededeelzaam, waarom onder staand hun namen tb.v. hen die de heren om meer informatie zouden willen vragen, o.a. waren er: Mevr. Groenendijk, schilderijen; dhr. M. Kievit houtsnijwerk; S. Kievit klokken; allen te Sommelsdijk - dhr. P. v. d. Valk, Middelharnis, stoommachines. Belangstelling voorde dorsmachine van dhr. V. d. Valk (r). Leerling is van mening dat de kembe- wapeningskwestie in de huidige verkie zingscampagne teveel wordt verheven tot vraagstuk nummer één en bovendien wordt gecimplificeerd. Men gaat voorbij aan de macht van de zonde in de wereld en daarbij heeft met geen juiste visie op de taak van de overheid om de burgers te beschermen tegen buitenlandse agressie. „Onze vrijheid wordt op allerlei manieren bedreigd door de atheïstische macht van het communisme. Die macht is uit op de wereldheerschappij, waar geen ruimte zal zijn om God in vrijheid te dienen. De overheid moet daarom onze vrijheid op verantwoorde wijze verdedigen", aldus Leerling. Voor die verdediging heeft de overheid de zwaardmacht gekregen, zij het dat die macht wel genormeerd is. Een kernoorlog zou de Bijbelse normen voor oorlogvoering ver overschrijden. Daai^om wil de RPF de rol van het kernwapen terugdringen en in elk geval de massa' vernietigingswapens, die alleen geschikt zijn om steden en industriecentra te ver nietigen, opruimen. Dat mag echter niet ten koste van onze defensie gaan; daarom moet de conventionele bewapening op peil gebracht worden, zeker wanneer we letten op de voorsprong die het Warschau pact daarin heeft. De RPF-lijsttrekker ging in zijn betoog ook in op het standpunt van zijn partij inzake de economie. „Vaak wordt de RPF verweten, dat zij een liberale visie op de economie heeft. Dit is echter niet waar", aldus Leerling. De RPF wil vanuit een Bijbelse visie radicaal andere wegen wij zen en daarbij de verantwoordelijkheid van het individu meer benadrukken. De .overheidsinvloed moet worden terugge drongen. Dat is beslist niet hetzelfde als de liberale visie, waarin de overheid geen enkele rol zou moeten spelen. Volgens de RPF heeft de overheid de taak om corri gerend en stimulerend op te treden bij het vaststellen van lonen en prijzen, zij het op het niveau van de bedrijven en niet lan delijk. Het RPF-verkiezingsappél volgde op het tweede werkbezoek van het duo Leerling en Wagenaar aan de provincie Zeeland. Tijdens dat bezoek bezochten zij de stormvloedkering in de Oosterschelde. Uitvoerig lieten zij zich op het werkeiland Neeltje Jans voorlichten over de ontwik keling en de problemen van de aanleg van dit gigantische kunstwerk. Ter sprake kwam ook de schelpcultuur, die van levensbelang is voor dorpen als Yerseke en Bruinisse. In het RpF-verkiezings- programma staat daarover, dat die schelp- cultuur waar mogelijk moet worden ge handhaafd, ook na de afsluiting van de pijlerdam. Voorzieningen, die daarvoor nodig zijn, moeten door de overheid worden gefinancierd. SINT ANNALAND De heer P. van 't Hof definitief kantoorhouder P.T.T. De heer P. van 't Hof, is met terug werkende kracht per 1 mei 1981 benoemd als definitieve kantoorhouder van het postkantoor in de kern St Annaland als opvolger van de heer Abr. J. Scherpe- nisse, die de december 1943 als losse kracht op het postkantoor in de toen malige Bierensstraat in dienst trad. Per 4 mei 1945 werd de heer Scherpenisse, na de bevrijding aangesteld als hulpkracht aan genoemd postkantoor. Zijn defini tieve benoeming als kantoorhouder ging in op 1 mei 1947. In verband met zijn gezondheidstoestand ging hij per 1 mei 1981 met vervroegd pensioen. De nieuwe kantoorhouder kwam in 1954 in tijdelijke dienst op het postkantoor in St Annaland, als hulp kracht Daarna was hij werkzaam op het P.T.T. kantoor voor de belastingzaken in Middelburg. In verband met de automati sering van de P.T.T. kwam de heer van 't Hof in 1966 weer terug naar St Annaland als los medewerker op het kantoor. In verband met de benoeming als wethouder van de heer Abr. J. Scherpenisse werd de heer van 't Hof in 1974 hulpkracht op het kantoor. BERICHT VAN INZET Notaris Mr. G. E. H. ter Braak te Dirksland bericht, dat bij de gehouden Inzetveiling in Café- Restaurant Spruit aan de Kaai te Dirksland, het woonhuis met pakhuis en garage aan de Julianalaan 1 te Dirksland is ingezet op ƒ131.000,- De afslag blijft bepaald op dinsdag 26 mei 1981 om 19.30 uur in voornoemd Café-Restaurant. Evangelisatie- dienst Ouddorp woensdag 27 mei a.s. om 8 uur in de' Doopsgez. kerk aan de Weststraat. Spreker: ds. Joh. Smink van ZWOLLE Ieder is hartelijk welkom. Zoekt u de laagste prijs voor een goede MERKFIETS DELTA CENTRUM TE KOOP 27 MC 22 kanalen bak merk KAISER, een üniair, G.P.A. 27,5 antenne, antenneversterker, voeding Z.G.A.N. Tel. 01877 - 2631 Wie heeft onze parkiet BARRY gezien? kleur blauw. Terug te bezorgen tegen beloning bij: J. VAN SLIEDRECHT Weistraat 24 Nieuwe Tonge Tel. 01875 - 1943 TE KOOP WILLY'S jeep bouwjaar 1955 prijs/4.500,- Tel. 01871 - 1563 Raadhuisstraat 17 3253 AN OUDDORP Tel. 01878 - 1203 DANKBETUIGING Voor Uw blijken van belangstelling en medeleven tijdens haar ziekte en na het overlijden van onze schoonzuster en tante JANNETJE BOSLAND zeggen wij u hartelijk dank. Onze bijzondere dank gaat uit naar de doktoren Bron en Jansen, doktoren en verplegend personeel van afd. B, ziekenhuis Dirksland voor de goede behandeling. Ds. Modderkolk en kerkeraad van de Doopsgez. Gem. voor de verzorging van haai begrafenis. Namens de fam. Bosland Ouddorp, mei 1981 Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisenbank „Dirks land" W.A. haar leden op tot het bijwonen van een algemene vergadering welke wordt gehouden op dinsdag 9 juni 1981 in het verenigingsgebouw „De Schakel" te Dirksland. Aanvang 20.00 uur. Verkorte agenda: 1. Opening 2. Aanwijzing sekretaris en stemopnemers 3. Notulen vorige vergadering 4. Aanwijzing leden, belast met voorlopige vaststelling no tulen 5. Wijziging statuten 6. Machtiging tot het doen verlijden van de notariële akte van statutenwijziging 7. Mededelingen 8. Rondvraag 9. Sluiting De agenda en de volledige tekst van de statutenwijziging liggen vanaf heden voor de leden ter inzage op het kantoor van de bank. Het Bestuur, D. de Bonte, voorzitter R. van Putten, sekretaris. Met de mode van ten Cate gaat u mooi de nacht in. En stapt u fraai het bed uit. U kunt kiezen uit verschiillende modellen. Korte hemdjes om van de eerste zonnestralen te genieten. Beeldschone „robes" voor vrije tijd en strand. Ook in een prachtige, actuele bad stofkwaliteit. Veel te mooi dus om alleen 's nachts gedragen te worden. Kom er gerust mee voor de dag! Pluk de dag met ten Cate nachtkleding van: C8168E

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 3