EiüviiDEn-niEm/s 132ste Alg. Jaarvergadering van ,,Schüttevaer'' MUS ONROEREND GOED Te gast bij jubilerend Werkendam openstelling Streek Museum Goeree-Overflakkee De heer M. K. A. van de Weghe overleden HANS Kerkstraat Sommelsdijk Prinses Beatrix Fonds in het zilver |Uw huis verkopen TAMBOER Bouwer van model Haringvlietsluizen voor de „Delta-Expo" E.O. familiedag lezing over paddestoelen WONINGEN: ZOMERWONINGEN: WINKELPANDEN: PAKHUIS: BOERDERIJEN: Deskundige bemiddeling bij: ZOEKEN WIJ PANDEN MUS ONROEREND GOED VAN DE BER6H00GTE DERDE BLAD VRUDAG 1 MEI 1981 No. 4988 Op donderdag 7 en vrijdag 8 mei a.s. zal in de sporthal „De Crosser" te Werkendam de 132ste Algemene Ledenvergadering van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" gehouden worden. Dat de afdeling Werkendam dit jaar als gastheer optreed heeft zijn reden. Op II januari 1980 was het 75 jaar geleden dat door een aantal schippers een afdeling werd opgericht. Contributie één gulden per jaar. De vereniging groeide tot ongeveer 90 leden en dit aantal bleef tot 5 jaar geleden stabiel. Onder voorzitterschap van de heer J. A. de Waal kwam er meer leven in de brouwerij en vanaf 1975 tot heden steeg het aantal tot 200 leden en men zit er momenteel al ver boven. Eén der grootste De afdeling Werkendam is dan ook een der drie grootste afdelingen van de lande lijke „Schuttevaer". Naast de Biesbosch- haven is er weer al dringend een tweede grote haven nodig, omreden het aantal schepen qua grootte en in aantal steeds uitbreidt Door de afdeling zelf is het 75-jarig bestaan al in de eerste week van januairi herdacht. Aan 27 leden die 25 jaar of langer lid van de vereniging is toen tijdens het jubileumdiner de bekende „Schutte vaer kop en schotel" uitgereikt De heer Chr. Cornet Sr. was zelfs 60 jaar lid. Het oudste lid was het Aannemingsbedrijf De Klerk, die van het eerste uur in het leden- register stond ingeschreven. Deze jubileum-bijeenkomst werd ook bezocht door het gemeentebestuur van Werkendam, een gemeente die heel veel voor de schippers en hun schepen doet Burgemeester CD. van Oosten bood het gemeentewapen aan. Ook was de lande lijke voorzitter van „Schuttevaer", mr. J. C. W. van Dam op deze vergadering aanwezig. Hij werd toen al geconfronteerd met de plannen van Werkendam om het congres aldaar te houden. Men heeft heel grote plannen voor 7 en 8 mei. De verga der-ruimte biedt alleen al vele mogelijk heden. In de sporthal „De Crosser" (ge- noemd naar mensen die in de oorlogsjaren levensgevaarlijke pendeldiensten tussen bevrijd en bezet gebied onderhielden) kan gemakkelijk 500 bezoekers herbergen en dan is er nog voldoende plaats voor een aantal van 50 tafeltjes. Op de avond van donderdag 7 mei wordt het diner gehouden in het Kalkoenrestaurant de Brabantse Biesbosch" te Werkendam (nabij de Kop van 't Land). Programma Het programma voor dit twee-daags congres ziet er als volgt uit Donderdagmorgen vanaf 9.30 uur wor- den de huishoudelijke zaken behandeld en is er een bestuursverkiezing. 's Middags om 2 uur begint de openbare vergadering, die door een groot aantal gasten zal wor den bezocht Na behandeling van enkele voorstellen zal door de heren P. Zwager, chef van de afdeling uitvoering kust- en scheepsradio der P.T.T. over het onderwerp „Marifo- nie tb.v. de binnenvaart" en J. M. Kath- man, chef afdeling nautisch-technische planvorming en reglementering van de afdeling K.S.R., over het onderwerp „Het varen met radar" een inleiding gehouden worden. Na afloop van de vergadering worden de gasten ontvangen door het gemeentebe stuur van Werkendam in het gemeente huis. Vrijdag vanaf 9 uur wordt het congres voortgezet. Na de koffietafel is er om 1 uur een vaartocht door de Brabantse Bies bosch. Op donderdag zal ook het muziek corps „Irene'.' om circa 6.15 uur nam. present zijn om de „Schuttevaer mars" te blazen. Voor de dames zullen er enkele excursies worden georganiseerd. Zij kunnen met bussen naar de waterbekkens in de Bies bosch, of naar Waalwijk en Oosterhout. Op vrijdagmiddag gaat men gezamelijk de boottocht door de Biesbosch maken. Voorstellen Voor dit congres zyn er in totaal 189 voorstellen door de diverse afdelingen ingediend. Vorig jaar waren er 212 voorstellen. Van deze 189 voorstellen zuller er 90 op de vergadering worden behandeld. De overige voorstellen zijn reeds door het gemeentebestuur of de afdelingen in behandeling genomen of worden behandeld na de jaarvergade ring. Ook van de afdeling Goeree Over- flakkee zal een deputatie dat congres bezoeken. Per 1 mei is het Museum weer open. Naast de reeds bekende opstelling in 18 diverse afdelingen zijn er enkele veran deringen aangebracht Er zijn nu mooie vaandels van verschil len verenigingen tentoongesteld terwijl de vorig jaar verkregen kaasmakerij attribu ten nu compleet, en in een aparte afdeling zijn opgesteld. Een bezoek is het meer dan ten volle waard. In de hal vindt U enkele fraaie arresleden met bijbehorende tuigen en een uniek tegeltableau met de voorstelling van Salomo's eerste rechtspraak. Tevens het fraaie model van de „zeven Provinciën" waarop Michiel Adriaansz. voer. Het kabinet is gevuld met oude kledingstuk ken, wat zeker de dames zal aanspreken. In afdeling 2 de landbouw. In een vitrine de op schaal gemaakte werktuigen welke 100 jaar en langer geleden gebruikt wer den. Een kleine boerenwagen en een scha- renslijpwagen welke de ouderen zich nog wel kunnen herinneren. Afdeling 3 is de bekende en beroemde dorpswinkel, geheel compleet met flessen zuurtjes en koektronmiels, weegschaal, koffie molen, tabakskastje, kortom alles zoals het 80 jaar geleden was. Afdeling 4, de visserij met fraaie mo dellen van de Middelhamisse vissloepen en voorwerpen welke aan boord gebruikt werden. De vrachtvaart wordt vertegen woordigd door het fraaie klipper model „Vertrouwen". Hal 5 laat de martelwerktuigen zien van de schandpaal. AfdeUng 6/7 is het originele Flakkeese huisje, het voorhuis, de keuken met ge bruiksvoorwerpen en de kamer met 2 bedsteden, alles in d« staat zoals het in grootmoeders tijd was. Daarna gaan we 2 trappen op om in afdeling 8 en 9 oude ansichten van alle dorpen te bekijken, watersnood foto's, foto's van de Rotterdamse Tramweg Mij. en in een vitrine voorwerpen van de tram rijtuigen. Op 3 mei 1956 werd naar aanleiding van de toen heersende polio-epidemie, de grootste die in Nederland voorkwam, - 2200 patiënten - het Nationaal Fonds voor de Bestrijding van de Kinderver lamming geconstitueerd. De Stichtingsakte werd verleden op 11 september 1956, terwijl de naam gewij zigd werd in Stichting Prinses Beatrix- Poliofonds. Eén van de financiële aanzetten was de radio-actie „goed-zo", die door de heer Bodegraven werd gepresenteerd. In 1962 werd de naam gewijzigd in Stichting Prinses Beatrix Fonds, omdat de doelstelling niet beperkt bleef tot poUo, maar uitgebreid kon worden tot andere doelgroepen. De belangrijkste daarvan zijn op dit ogenblik multiple sclerose, aangeboren spasticiteit, spina bifida (zgn. open rug), de spierdystrofieën en sinds kort de ziekte van Parkinson. Elk jaar houdt het Prinses Beatrix Fonds in september haar landelijke collecte die dit jaar door extra publiciteit via radio en televisie in de derde week van september begeleid zal worden. Het Prinses Beatrix Fonds hoopt dat juist dit jaar veel collectanten zich zullen willen inzetten om het Prinses Beatrix Fonds een extra ruggesteuntje te geven, opdat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer kan laten schijnen! OUDVOSSEMEER - Gouden feest - Het echtpaar L. Verkerke-M. W. Feijtel hoopt op 7 mei a.s. zijn 50 jarige echtver eniging te vieren. Receptie is er in het hervormd verenigingsgebouw. 1 trap weer terug en we komen in afdeling 10 bij een vitrine van de schutterij met een zeldzaam mooi vaandel, schutterskraag enz. In afdeling 11 de opgravingen uit Goe- dereede waaronder het 1800-1900 jaar oude Romeins aardewerk. Afdeling 12 laat ons mooie vaandels zien, en een pracht vitrine met oude poppen en kleer- tjes. De archeologen ver. toont ons op afd. 13 de interessante opgravingen van de laatste 10 jaar. In afdeling 14 waant de oudere bezoeker zich terug in de school met houten banken, leien, het aap, noot, mies bord en de oude schoolplaten. De handbrandspuit vindt U in afd. 14 terwijl in de andere hoek de kaasmakerij een plaats vond. We gaan nu weer een trap op en komen in een dorpsstraat bij avond. De straatlantaarns branden, en wanneer U door de ruitjes loert ziet U de wagen maker, de klompenmaker, de molermia- ker, de zeilmaker in hun werkplaatsen. 2 winkeltjes, 1 van potten en parmen en 1 winkel van „elle goed" en garen en band, alles in een romantische sfeer. Nu 2 trappen af, en de smederij met oude werkbank en travaille laat U zien hoe de smid de hoefijzers in het vuur pasklaar maakt In 18 afdelingen vindt men voor elk wat wils, en U hebt U zelf en eventueel Uw gasten een onvergetelijke middag be zorgd. De openingstijden zyn: ledere middag van 2-5 uur, terwijl het op woensdagmorgen van 10-12 uur ook ge opend is. Zondag en maandag gesloten. Lidmaatschap 10,- per jaar. Scholen kunnen met 2 klassen het Mu seum bezoeken tegen een donatie van 50,- per jaar. Groepen, zoals scholen en verenigingen kunnen ook buiten de openingstijden te recht, wilt u dan een afspraak maken met de suppoost, tel. 01870 - 3778. Op 24 april is na een langdurige ziekte op de leeftijd van 76 jaar overleden, de heer Marinus Karel Adrianus van de Weghe, echtgenoot van mevr. M. A. J. v. d. Weghe-Korting, wonende in het Rusthuis „Ter Mantelinge", kamer 16 te Domburg (Zld.). De heer Van de Weghe kreeg grote bekendheid als bouwer van enkele indrukwekkende Maquettes op waterstaatkundig gebied en met name van de Deltawerken. Als Zeeuw van geboorte was de he^r de bouw van zijn eerste werk een maquette - van de stormvloedkenng m de Hollandse IJssel bij Krimpen a/d IJssel. Met sluis- wachter van Holtum werd eerst het werk bezichtigd en de maten opgenomen, waarna met de bouw werd begonnen. Zijn hobby kreeg bij Rijkswaterstaat be kendheid en een der functionarissen, Ir. W. Metselaar zag in hem niet slechts een knutselaar maar een „echte bouwer". Moreel en financieel aangemoedigd werd het werk voltooid en op 11 februari 1966 werd het model in het bijzijn van Ir. Volker, de direkteur-generaal van Rijks waterstaat overgedragen in het Museum van Onderwijs in de Hemsterhuisstraat te 's-Gravenhage. De maquette van 15 m lang, 4V4 m breed en bestaande uit 66 delen werd gemaakt uit beton en hout, daar staal de maquette ontilbaar zou maken. Er werd 2300 uren aan gewerkt. Haringvlietsluizen na de bouw van de hefbrug over de Oude Maas bij Spijkenisse (die inmiddels is afgebroken) begon de heer Van de Weghe in 1976 aan zijn grootste werkstuk, de bouw van de HaringvUetsluizen. Deze arbeid duurde 7 jaar, waarvan 1 jaar nodig was om het cpmplex in werktekening te zetten. Inmiddels was de heer van de Weghe gepensioneerd en had hij de han- Van de Weghe al vóór de watersnood ramp van 1953 sterk geboeid door het vraagstuk van de afsluiting van de zee armen. Het spel van land, water en wind dreef hem naar de boulevard van Vlis- singen. Zijn werk bracht hem naar Noord Hol land waar hij van zijn 51 arbeidsjaren er 48 werkte in een gieterijbedrij f, waarvan de laatste 19 jaar aJs vormer (bouwen van gietvormen) in de gieterij van de Neder landse Dok- en Scheepsbouw Maat schappij (N.S.D.M.) te Amsterdam. Op de zolder Het gezin Van de Weghe woonde te Landsmeer en op de zolder begon de heer Van de Weghe zijn hobby uit te leven, n.l. de bouw van Maquettes. Daar in zijn woning Melkkruitstraat 6 werden zijn plannen verwezenlijkt. Na veel lezen en het inwinnen van informatie begon hij aan Ook dit jaar hoopt men van regio Goeree Overflakkee weer een bustocht te organi seren naar de op zaterdag 30 mei te houden E.O. familiedag in de Jaarbeurs hallen te Utrecht Het thema van deze dag zal zijn; „Jezus zegt Ik ben de Alpha en de Omega, de Eerste en dé Laatste, hetBegin en het Einde". We hopen dat het dit jaar ook weer een fijne dag zal worden met de vele sprekers, koren en samenzang. Voor de kinderen vanaf 4 jaar is er een speciale kindersamenkomst in een van de grote hallen. Om met de bus mee te kunnen naar Utrecht kunt U zich hiervoor opgeven bij fam. de Keizer, Elzenlaan 22, Middel- harnis. Tel. 01870-3620. Onkosten voor de bus zijn 17,- per persoon. Kinde ren tot en met 9 jaar 8,50. den vrij om zich dagelijks met zijn hobby bezij te houden. In april 1974 werd de kroon op het werk gezet en verhuisde het werkstuk van Landsmeer naar Stellendam waar het een plaats kreeg in het Informatie centrum „Delta-Expo". Op woensdag 10 april 1974 droeg de bouwer van het werk, het werk over aan Rijkswater staat In b^zijn van de Minister van Verkeer en Waterstaat, dhr. T. Wester terp schonk hü deze maquette aan de Deltadienst, wat vanzelf in grote dank werd aanvaard. De bouwer heeft zelf vele weken bezig geweest om het werk^ stuk aldaar te monteren. Gewicht van 6000 kg. De maquette heeft een lengte van 17 meter, er zijn 3 kubike meter rivierzand en 10 haaltjes cement in verwerkt. Het ge heel bestaat uit 165 delen en weegt 6000 kg. Het aantal werkuren is ons niet be kend. Bij zijn werk heeft de heer Van de Weghe veel steun ondervonden van zijn echt genote. De maquettes die hij gemaakt heeft vertegenwoordigen een waarde van tienduizenden guldens. Zoals gezegd liet Rijkswaterstaat zich niet onbetuigd in het financiële en het materiële. Het is een indrukwekkende prestatie van iemand die in zijn dagelijkse arbeid op een geheel ander terrein werkzaam was. De maker was bezield door het Delta plan en na de overdracht vestigde hij zich met zijn gezin in zijn geboorteland, de stad Middelburg die het echtpaar enkele jaren geleden verwisselde voor het Rusthuis „Ter Mantelinge" te Domburg. De cre matie had plaats maandag 27 april te Middelburg. De vele duizenden, mogelijk de tien duizenden die de „Delta-Expo" te Stel lendam bezoeken mogen genieteii en zullen versteld staan van de volharding en de interesse die de heer Van de Weghe voor zijn streek en mitsdien voor de grootste waterstaatswerken heeft ge had. Op donderdag 7 mei a.s. zal de vereni ging voorNatuur- en Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee een lezing, met dia's, verzorgen over het onderwerp „Paddestoelen". Spreker op deze avond is dhr. G. J. Keizer uit Poortugaal (lid van de Mycolo- gische Vereniging. De avond zal worden gehouden in hetzaaltje naastde R.K.-kerk aan de Langeweg te Middelharnis; aan vang 20.00 uur. Paddestoelen is als onderwerp voor som migen alleen bekend via de kabouterver haaltjes, maar voor anderen, de padde stoelkenner (mycoloog) is het een kleur rijke, veelzijdige werkelijkheid. Paddestoelen zijn de sporenvormende vruchtlichamen van een aantal schimmels of zwammen. Deze schimmels zijn een belangrijke schakel in de verteringsketen van organische materialen. Hoewel Goeree-Overflakkee niet zo ge zegend is met „de vruchten" van schim meldraden, zijn er toch wel plaatsen waar ze hier voorkomen. Uiteraard biedt deze lezing ook de moge lijkheid tot het stellen van vragen. Het tweede deel van deze avond is het formele gedeelte waarin de jaarvergade ring van de vereniging gehouden zal wor den. Geïnteresseerden in Paddestoelen of in het werk van de vereniging zijn op deze avond van harte welkom. De toegang is gratis. MIDDELHARNIS: Ring 36 DIRKSLAND: Winterstr. 12 en Z. Spuidijk 27 NIEUWE TONGE: fconinginnelaan 2, Westdijk 17 STAD AAN 'T HARINGVLIET: Zeedijk 36 HERKINGEN: Molendijk 36 en 38 en St Elizabethstr. 23 en Nieuwstraat 4 OUDE TONGE: Bungalowpark Zuiddijk 28 BROUWERSHAVEN: Noorddijkstr. 33 MIDDELHARNIS: Zandpad 34 DIRKSLAND: Achterdorp 14 Handeisterrein Oude Tonge Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland met of zonder enkele ha. landbouwgrond. 2 ha. vrye landbouwgrond op Flakkee. Aan- en verkopen van onroerend goed ^iSÏ^rP BELEGGINGEN x^^^xS BEHEER <^c^^ PACHTZAKEN TAXATIES eveneens voor successie Wegens succesvolle verkopen der laatste maanden ter verkoopbemiddeling POSTBUS 27 DIRKSLAND TEL. 01877 - 1309 yltiilliilltilliilltilitiliallitilii:llliilialli:i(ltilit:ti;ti:^^ VERVOLGVERHAAL doorPAUU Amsterdam - H. A. van Bottenburg N.V. _49------------------------------------ „Dat is ook wat!" „Nu laat ik het dan tegen u ook maar zeggen waar ik bang voor ben, maar u moet me beloven voorlopig te zwijgen, ook tegen moeder. Nu hij zo opeens het hazenpad gekozen heeft, ben ik heel erg bang, dat.... e.... dat er met Marietje wat is. Dat achter dat heftig ziek zijn wat anders zit. Kijk, nu hij gehoord heeft, dat zij er zo ernstig aan toe is, verdwijnt hij spoorloos, dat is niet pluis, daar steekt wat achter. De lafaard is om te beginnen bang \toor mij geworden". „Je moet me niet kwalijk nemen Max, maar je zegt zoveel door elkaar, dat ik er geen touw aan kan vastknopen. Wat heeft dat ziek zijn van Maria nu te maken met het plotseling heen gaan van Hief?" „Maar vader toch! En ja, aan de andere kant kan ik me begrijpen, dat het niet bij u opkomt slecht van Marietje te denken, 't kind, dat jaren lang als eigen kind uw huis in en uit liep". „Maar dat meen je toch niet!" „Helaas ja vader. Ik heb onlangs haar en hem gewaarschuwd. Als die kerel zijn klauwen toch eens naar haar uitgeslagen heeft". „Maar zé heeft toch typhus!" „Ja, ja, daar zal ik achter proberen te komen. Ik ga morgen naar Martigny, dokter Meylan zal me nog wel eens te woord willen staan". „Dus denk je aan.... e....?" „We zwijgen er over, vader, ook tegen moeder en Martha. Als het waar is wat ik denk, is het al voldoende dat u en ik het weten, -later kunt u het aan moeder ver tellen, daar zal het ook veilig zijn". „Wat erg jongen! Wat moet dat straks met Hans?" „Laten we de tijd niet vooruit lopen vader, daar zijn we op het ogenblik niet aan toe". „Je hebt gelijk. Is vrouw Steimle nog in Martigny?" „Ja, die mag daar nog niet weg". „Dat is ook wat voor dat mens! Haar enig kind!" „Ja vader, maar voor Marietje zou 't nog erger zijn als zij zo heenging". „Ja jongen, ja....!" „Ik ga maar weer, vader". „Goed Max. Wanneer ga je naar Mar tigny?" „Morgen vroeg". „Dan hoor ik het wel?" „Ja vader". „Dokter Meylan". „Stettler! Hoe gaat het, man? Ik hoorde laatst datje weer gelukkig getrouwd bent. Weet je waar ik van ophoorde?" „Ik begrijp u". „Datje niet getrouwd bent met 't meisje, dat... e.... eerst scheiding gemaakt heeft tussen jou en je vrouw". „'t Was en is nog altijd de aanstaande vrouw van mijn broer". „Zo, zo, juist, dat was ik blijkbaar ver geten. Wat kan ik voor je doen, want aan je gezicht zie ik, datje me weer nodig hebt. Is er wat met je vrouw?" „Neen dokter Meylan, thuis is alles best. Ik kom voor heel wat anders. U weet natuurlijk de naam niet van 't meisje, dat zoals u zoeven zei, scheiding gemaakt heeft tussen mij en Olga". „Neen inderdaad, die weet ik niet". „Ze ligt op het ogenblik in uw zieken huis" „Zo, wie is dat dan?" „Haar moeder is ook hier, mag niet weg omdat haar dochter zo ernstig is". „Wat! Maria Steimle toch niet?" „Ja dokter, dat is ze. Zij zou hier voor typhus liggen, water bij mij niet in wil. En nu weet ik wel, dat het geen gewoonte is een diagnose te zeggen als.... hoe zal ik het noemen, die diagnose geen daglicht kan velen, maar aan de andere kant heeft u recht de juiste toedracht te weten, ten minste als mijn vermoeden juist is". „Kijk Stettier, tussen een vermoeden ergens van hebben en iets zeker weten is een groot verschil". „Daar heeft u volkomen gelijk aan dok ter. Maar-als mijn vermoeden niet op een haast zeker-weten berustte, zou ik niet durven spreken. Zij kan 't u niet peggen omdat zij buiten bewustzijn is en haar moeder weet van niets". „Laat dan eens horen Stetüer, watje te zeggen hebt". „Er was bij ons op de Pas een slecht individu en nu vrees ik, dat.... e.... die de oorzaak van dit ziek zijn is". „Hm!.... niet direct, wel indirect". „Dat komt voor mij op 't zelfde neer dokter". „Je balt je vuist gerust, alsof je dien man zo te lijf zoudt wUlen". „Als ik hem zie, is-ie zijn leven niet zeker". „Kahn aan Stetüer, speel geen eigen rechter en bega in drift geen domheden". „'t Is maar goed, dat die kerel weggegaan is, want ik zou mijn handen niet tiiuis gehouden hebben, dat verzeker ik u." „Vergeet p^ man, dat hier de wil van twee mensen ui 't spel geweest is". „Daar heeft u gelijk aan en toch weet ik, dat die boef haar op 'n ogenblik overvallen is. 't Is jammer van het meisje." „Al is zij dan ook de aanstaande vrouw van je broer, zij neemt geloof ik toch altijd nog een grote plaats in je hart in, Stettier" „Dat doet ze zeker dokter. Daarvoor heb ik eenmaal ook te veel van haar gehouden. Hoewel de macht om scheidmg te rilaken tussen mij en mijn vrouw gelukkig voorbij is. Kan ze weer beter worden dokter?" „Als ér zich niets bijzonders voordoet zeker. We gaan nu al aardig vooruit, nu de directe oorzaak is weggenomen." „Bedoelt u... dat ze er gewoon uitkomt straks?" „Ja, daar kraait geen haan naar, zelfs de moeder behoeft niets te weten, als zij het haar zelf niet vertelt. Wel zal ik als zij beter is onder vier ogen een hartig woordje met haar spreken." „En ik! Want u begrijpt toch zeker wel, dat ik er straks op zal staan, dat zij Hans zijn woord terug geeft." „Zou je het zover wel drijven Stettier? Een ieder kan een fout begaan." „Daar heeft u gelijk aan en daar zal ik haar dan ook vrij in laten, alleen eis ik, dat zij open kaart met de jongen speelt, daar voor is er nu teveel gepasseerd. Maar nu zal ik u niet langer ophouden." „Ik vind het prettig, je weer eens ontmoet te hebben." „Ja, ik ook dokter, alleen de aanleiding tot dit bezoek was nu niet direct plezierig. Hoelang denkt u dat zij hier moet blijven? „Dat is nooit vooruit te zeggen, hoewel, de eclamptica's gaan meest met vier we ken naar huis, thuis nog een poosje dieet houden en het leed is weer geleden." „Dokter Meylan, ik dank u recht harte lijk voor dit onderhoud." -O- Lieve Hans. Laat ik mogen beginnen met je hartelijk te danken voor je goede woorden tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis, voor je goede woorden tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis, voor je brieven en heerlijke pakjes. Dat ik geweldig van die Engelse inhoud genoten heb, behoef ik je zeker niet te zeggen. En nu ben ik, na zes weken dar geweest te zijn, weer thuis, heerlijk rustig bij moeder. Daar heb ik pas beseft wat het zeggen wil, een lieve moeder en een eigen huis te bezitten. Ook jouw moeder is byzonder lief voor mij geweest Eigenlijk heb ik twee tehuizen. En nu ligt het leven weer voor me, andermaal voor me, zou ik haast zeggen, want ik moet opnieuw be ginnen. Dat ik je niet eerder terug schreef na die geweldige verwennerij heeft een bijzondere oorzaak. Of ik niet schrijven kon? Niet mocht? (Wordt vervolgd) >»0gpp0O»»0»OO»< I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 9