EIIAriDEII - niEUWS Bevestiging en intrede iond. H. Mast Zorgeloos met uw eigen auto. OUfOpQ OHpltt// t repetitie-ochtend jeugdkoor z 2e blad Vrijdag 10 april 1981 No. 4983 PREDIKBEURTEN ZEELAND E.H.B.O. afd. M'harnis-S'dijk 11 aprilopen huis Nederlandse land en tuinbouw Zware kabeljauw Open VOLLEYBAL Spannende dag voor tweede teams intermezzo OUDERAVOND „PRINS MAURITSSCHOOL" Damvereniging „DENK EN ZET'' Woe nsd aga vo n d kreatief allerlei SLUITING POSTKANTOREN OP GOEDE VRIJDAG Als u vanaf het begin tot het einde van uw vakantie niets t& nnaken wilt hebben met vaste vertrektijden van touringcar of vliegtuig, maar het zalig op uw eigen manier en in uw eigen tempo wilt doen is de vakantie met uw eigen auto natuurlijk de meest ideale oplossing. Toch moeten er een aantal zaken van te voren geregeld worden. Overnachtingen en/of verblijf in uw^ eindbestemming bijvoorbeeld. Niets is vervelender om 's avonds geen hotel meer te kunnen krijgen omdat alles vol zit. Dat hoeft ook niet: kom (snel) met ons praten, wij helpen u aan zo'n zorgeloze en vrije vakantie! ^.s^^^^^^^^pii; da's vééT vEricantie voor je geld! Zesde omloop van IVIenheerse De stoffige mens 1 3 H 5 6 7 8 9 JO DE LIER - NIEUWERKERK - DIRKSLAND Zondag 5 april j.l. had in de Hervorm de Kerlc aan de Hoofdstraat te De Lier (Westland) de bevestiging en intrede plaats van kand. H. Mast uit Nieuwer- kerk a.d. LFssel. In deze gemeente met 3000 hervormden en twee predikants- plaatsen werd in de vacature van ds. W. G. Gerritsen, die naar Alblasserdam vertrok, een jaar na zijn vertrek voor zien. Bqna 1000 mensen hadden zich zondagmorgen naar deze oude dorps- kerk begeven om van de bevestiging getuige te zijn. Als b'evestiger trad op ds. C. A. Korevaar uit Rotterdam-Cen trum, de mentor van kand. Mast, on der wiens leiding hü vicaris is geweest. Deze kerk heeft nog een historie. Te genover de kansel is er een gebrand schilderd gedenkraam ter gedachtenis aan de laatste pastoor, die de eerste pre dikant werd, n.l. ds. Vos, welke in 1570 de marteldood stierf in Den Haag. On der het zingen van Ps. 122 1 en 2 be trad ds. Korevaar de kansel. Na stilge bed, votum en groet, het lezen van de Wet en twee Schriftgedeelten, hield ds. een predikatie met als thema „Waakt en bidt", tekst Matth. 26 41a. Na een appellerende, vermanende en vertroostende bediening van het Woord las ds. Korevaar het bevestigingsfor mulier, waarop kand. Mast instemde met „Ja, ik van ganser harte". Handoplegging Aan de handoplegging die hierop volg de namen deel: de bevestiger ds. C. A. Korevaar; en vervolgens de predikanten De Jong (De Lier); Gerritsen (Alblas serdam); van Wingerden (Zijderveld); van Vuren (Kamerik)Westerhout (Lien- den) en Verboom (Daarle). Na het amen van de dienstdoende ouderling zong de gemeente staande zijn nieuwe predikant Ps. 87 3 toe. Hierna sprak ds. Korevaar nog een persoonUjk woord. 's Middags deed ds. Mast in een volle Domkerk van De Lier zijn intrede, waar voor hij als tekst had gekozen 1 Korin- the 39. Met grote aandacht werd de predikatie gevolgd, waarin spreker heen wees naar het kruis van Christus voor verloren zondaren. Door de dienstdoende ouderling werd ds. en mevr. Mast hartelijk welkom geheten door kerkeraad, gemeente en kollega's, waarna hij verzocht te zin gen Ps. 121 4. In zijn dankwoord richtte ds. Mast zich tot zijn mentor, de plaatselijke pre dikant, de gemeente, de andere koUega predikanten, koster, organist, catechi- santen, verenigingen en in het bijzon der tot de wederzijdse ouders de f am. Mast uit Nieuwerkerk en de f am. Wol- fert-Troost uit Dirksland, die zich vol ledig hebben ingezet om zijn studie mo gelijk te maken, waarvoor hij hen har- - HERV. GEMEENTEN THOLEN - ZONDAG 12 APRIL 1981 THOLEN 9.30 uur en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger. POORTVLIET 10 uur en 18 uur ds. Tj. de Jong. SCHERPENISSE 9.30 uur en 14.30 uur ds. D. Budding. SINT MAARTENSDIJK 9.30 uur en 14.30 uur ds. J. van Loon. STAVENISSE 10 uur ds. W. Goris sen en 18 uur ds. M. v. d. Velden uit Driebergen. SINT ANNALAND 10 uur en 18 uur ds. M. D. Geuze. OUD VOSSEMEER 10 uur en 18.30 uur ds. Th. v. d. Heijden. SINT PHILIPSLAND 9.30 uur ds. P. Vermaat uit Veenendaal en 14.30 uur ds. T. van Bennekom uit Oolt- gensplaat. SINT ANNALAND Uienveiling van donderdag 2 april 1981. Uien, maat 40 opwaarts, klasse twee N.L.: 52,10. Uien, drielingen, maat 35/40 opwaarts, klasse twee N.L. 30,Uienprijs per 100 kilogram. Aan voer: 20 ton. De volgende personen behaalden hun EHBO diploma; De dames: G. M. Admiraal-Kroom- berg, A. A. Auperlee-Jansse, A. de Kei zer-de Gans, M. de Lange-Wisse, G. J. Viaanen-de Wit, L. van Wezel; voorts de heren W. Auperlee, J. W. Drooger, C. P. Verolme, J. v. d. Welle (cum laude) en A. van Wezel. Docent voor de cursus was dr. Wierin- ga jr. en praktijk instructeur dhr. L. Dijkgraaf. Het examen werd afgenomen door dr. Verweij, Ouddorp en mevr. de Looze- Knöps te Oude Tonge. MTDDELHARNIS OPEN JEUGDWERK Op zaterdag 11 april hopen we weer een vaste avond te houden. Voor deze avond hebben we meneer en mevrouw Versteeg uitgenodigd. Zij willen ons iets laten zien over een kindertehuis in Hon garije, waar zij gewerkt hebben. Daar naast ook over het werk voor de on dergrondse kerk, dat in Hongeraije ge daan wordt. Ook OUDEREN zijn op deze avond van harte welkom vanaf 19.30 uur in „de Hoeksteen"! Tot ziens telijk dankzegde. Na het slotlied Ps. 92 7 en 8 legde ds. Mast voor het eerst de Zegen op zijn nieuwe gemeente. Toespraken In het gebouw „De Rank", waarin tussen de beide diensten de gasten vor stelijk werden onthaald op een brood maaltijd etc, volgde na de middagdienst een nadere kennismaking met de fam. Mast-Wolfert. Ook werden hier nog enkele toespra ken gehouden. Allereerst door burge meester Bockhoven (ook afkomstig van Nieuwerkerk a.d. IJssel), door de plaat selijk geref. predikant ds. van Leeuwen, ds. D. J. Cuperus, de wijkpredikant te Nieuwerkerk, door de vader van ds. Mast, de heer J. Mast, ouderling te Nieu werkerk en tot slot door ds. de Jong van De Lier, die zijn koUega namens de classis, de Ring en de overige kollega's hartelijk verwelkomde. De hele Nederlandse land- en tuin bouw houdt open huis. Dat gebeurt op zaterdag 11 april. Van honderden boer derijen en tuinbouwbedrijven in bijna alle provincies gaan die dag de deuren open voor iedereen die zelf wil zien waar het voedsel en de bloemen en planten nu eigenlijk vandaan komen. Het is voor het eerst dat tuinbouwbedrijven, vee- houderybedrijven en akkerbouwbedrij ven gezamenlijk en op een en dezelfde dag open huis houden. De tuinbouw kent al enige jaren de actie „Kom in de kas". Vorig jaar trok deze landelijke manifestatie meer dan honderdduizend belangstellenden. Kijken naar het werk van boeren en tuinders", zo staat er op de affiches, die j evenals vlaggen en aanwijsborden het publiek de weg naar de bedrijven op het platteland zullen wijzen. In ver schillende gebieden zijn auto- en fiets routes langs akkerbouw-, veehouderij en tuinbouwbedrijven uitgezet. Wie een boerderij of tuinbouwbedrijf dat aan de nationale open dag meedoet bezoekt, krijgt ter plaatse een kleurrijke, geïl lustreerde folder met allerlei informatie over de Nederlandse land- en tuinbouw in het algemeen en de akkerbouw, vee houderij en tuinbouw in het bijzonder. Bovendien kan iedereen meedoen aan een prijsvraag. Hieraan zijn indrukwek kende prijzen verbonden, zoals een jaar lang iedere week gratis een bos bloemen, een winter lang boerenkool met worst, een jaar lang iedere dag een liter melk, genoeg uien om een maand lang te huilen, 365 eieren, een jaar lang iedere week een kip, een zomer lang ijsberg sla, een huis vol planten en het is maar een greep uit de prijzenpot 1000 rode rozen. Voorts is er een bijzon dere, extra prijs: een bloem die naar de winnaar of winnares wordt genoemd. Wie de boer opgaat (of de kas ingaat), wacht een bijzondere belevenis. Er is namelijk ontzettend veel te zien in de stal, op het erf, in de wei, op de akker, in de kas en in de schuur. En het boe ren- of tuindersgezin weet alles te ver tellen over wat er op het bedrijf alle maal wordt geproduceerd en waarom, maar vooral ook wat er nodig is om die dingen te kunnen produceren. Het lijkt zo rustig op het platteland, maar in werkelijkheid bruist het in de agrarische wereld van de activiteiten. In Zuid Holland zijn boerderijen en tuinbouwbedrijven te bezichtigen in Hazerswoude, Reeuwijk, Kethel, de Hoeksewaard, Roelofarendsveen, Rijnsburg, Nootdorp, op Voome Put ten en in 's Gravenzande. In Noord Brabant zijn op 11 april al leen bedrijven rond Breda te bezoe ken. Op 17 mei is een groot aantal boerderijen en tuinbouwbedrijven te bezoeken rond Cuyk, Eersel, Eindho ven, Helmond, in het land van Maas en Waal, rond Nijmegen, Roosendaal en Uden. In Zeeland zijn tuinbouwbedrijven te bezoeken rond Kapelle en Middel burg. Hebt U het ook gelezen? Dat bericht in het algemeen dagblad. 5 Enorme vangst: een kabeljauw J 4 van 26 pond. Zou het toeval zijn, 4 dat diezelfde spo(r)tvisser 's och- J tends bij de visafslag te Stellen- J 4 dam bij één van de vissers de 4 grootste kabeljauw kocht, die hij 5 aan boord had? J 4 Wat vindt U van zo'n (sport) 4 visser? Bedenk er zelf maar een 5 benaming voor. Gelukkig was het J geen lid van onze vereniging Uit „Deltavissers" J NIEUWE TONGE; Zaterdagmorgen 4 maart 1981 Het was zaterdagmorgen een gezelli ge drukte rondom het verenigingsge bouw „ELIM". Het pas opgerichte Jeugdkoor „JONG ADVENDO" hield haar eerste „open repetitie". Om even na half tien opende de voor zitter van het koor, de heer Piet Koert, de ochtend met ons op de gebruikelijne wijze. Waarna hij het woord gaf aan de voorzitter van het eveneens nog niet zo heel oude grote mensen koor" „AD VENDO"; de heer D. Schellevis uit Oude Tonge. Spreker memoreerde vanaf de op richting van het „GROTE ADVENDO" tot de oprichting van het „KLEINE ADVENDO" en sprak zijn vreugde uit over het tot stand komen van de op richting van beide koren. „Het is", aldus spreker, „een zeer goede zaak als we in deze tijd van ver val dit nog mogen beleven". Veel dank richtte hij ook aan het adres van de heer 't Mannetje die met veel enthousiasme het dirigentschap op zich heeft genomen en wenste hem veel sterkte toe in deze arbeid. Hierna hebben de kinderen laten ho ren en laten zien wat er alzo al geleerd is. En dat was naar onze begrippen en kennis niet weinig. Het twee-stemmig zingen met kinde ren leek ons een hele opgaaf, en we be wonderen de dirigent voor zijn geduld en uithoudingsvermogen om de „man nen" zoals hij ze een paar keer noemde dit (de tweede stem) aan te leren. De „dames" eerste stem klonk naar ons gevoel heel zuiver en beschaafd wat naar onze mening ook een vereiste is bij zingen. Wat ook opviel was dat alle kinderen niet alleen enthousiast maar ook zeer oplettend aandacht gaven aan de diri gent. In het verloop van de ochtend bleek wel dat de dirigent dezelfde discipline eiste van het jeugdkoor als van het „grote koor". Eveneens bleek in de loop van de och tend dat zulks zijn uitwerking dan ook niet mist, als we zagen hoe bijna feil loos alles „verliep" toen het gehele jeugdkoor naar voren moest om daar enkele versjes te zingen. Onze bewonde ring voor zulk een orde Als laatste stukje werd gezongen „Daar boven juicht een grote schaar" het refrein van dit versje wat door de jongens werd aangevuld met hun toe komstige mannenstemmen deed ons de gedachte uitspreken en wensen dit Jeugdkoor van bijna 70 leden, en het „grote mensen koor" met 65 leden, nog eens te mogen horen en zien in onze prachtige Ned. Hervormde Kerk. De voorzitter bracht aan een ieder dank voor hetgeen gebracht was, niet in het minst aan de bezoekers (totaal 80 bezoekers) voor hun belangstelling ge toond. Een bezoeker. De laatste thuiswedstrijden, die In termezzo zaterdag a.s. speelt, zullen in het teken staan van de mogelijke kam pioenschappen van zowel het tweede heren- als het tweede damesteam. Bei den staan in hun klasse bovenaan met twee punten voorsprong op de concur rentie, zodat voor beide een gelijkspel voldoende zal zijn om zich kampioen te noemen. Vooral bij de dames wordt een eventuele promotie met vreugde tege moet gezien, omdat dit eindelijk het gro te gat tussen de eerste twee dames teams eens een beetje zou dichten. Dames 2 speelt om 13.30 uur tegen Kangoeroes 2, een middenmotor, waar tegen de uitwedstrijd eerder dit seizoen met 1-3 werd gewonnen. Heren 2 zal het om 13.30 uur opnemen tegen degra datie-kandidaat Pollux. Eerder dit sei zoen sloten de heren de uitwedstrijd met een 0-3 zege af. Heren 1 treed in zijn laatste wedstrijd aan tegen Hou Stand, een ploeg die vlak onder de heren staat, zodat een interes sante ontmoeting tegemoet gezien mag worden. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Jongens A 1 komt uit tegen Rivo, de strijd tussen de nummers vijf en zes van de Topklasse. Het andere Topklasse team, jongens A 2, is al gedegradeerd, en is daormee het enige Intermezzo-team, dat een klasse terug moet. Bij winst op Ibis 2 eindigt Meisjes A dit seizoen op de tweede plaats, een erg goed resultaat voor deze jonge ploeg. Het volledige programma luidt als volgt: 10.00 Jongens BI VC Goeree 10.00 Meisjes B Beursgroep/A 10.00 Meisjes C Data C/DVO 2 11.00 Meisjes A Ibis 2 11.00 Jongens Al Rivo 12.00 Jongens A 2 Libanon 12.00 Heren 4 Spivo 6 15.00 Heren 5 Spivo 5 15.00 Dames 4 Spivo 3 16.15 Heren 3 Kangoeroes 2 16.15 Damesi 3 Spivo 4 DEN BOMMEL De OLS „Prins Maurits" te Den Bom mel heeft op 3 april j.l. haar jaarlijkse ouderavond gehouden. De belangstelling was erg groot. De kinderen van klas 1, 2 en 3 speel den het toneelstuk „Fijn dat er kabou ters zijn", en klas 4, 5 en 6 „Rovers en Juwelen". De kinderen gedroegen zich als ech te toneelspelers en kregen dan ook een daverend applaus. Ook werd er een ver loting gehouden waarvan de prijzen be schikbaar waren gesteld door de mid denstand. Al met al was het een ge slaagde avond, waarin de kinderen het middelpunten waren. Uitslagen d.d. 6-4-1981. Afdeling I I. Mackloet J. Smalheer 2-0 Afdeling II P. Bakker J. Lodder 1 - 1 Afdeling III A. v. d. Sluijs T. van Brussel 1-1 L. Taaie W. Vroegindeweij 1-1 M. Klink J. Verbiest 1 - 1 Afdelmg IV J. Koppelaar M. Breeman 0-2 J. de Rooij H. Noordijk 0-2 N. Kievit J. v. d. Kooij 1-1 L. Kievit L. van Erkel 1-1 L. van Erkel W. Nelis 0-2 J. HoUeman R. Jacobs 1-1 L. Kievit J. Koppelaar 1-1 H. Noordijk M. Breeman 0-2 Nacompetitie B. Vis N. Quispel 2-0 F. Noordijk W. Vroegindeweij 1-1 In afd. I is I. Mackloet als 3e geëin digd. In afd. II heeft A. Knape beslag ge legd op de 3e plaats. In afd. III is M. Klink 3e geworden. In afd. IV is J. v. d. Kooij kampioen geworden, terwijl C. v. d. Bos op de 2e plaats geëindigd is en M. Breeman op de 3e plaats. MIDDELHARNIS Het is weer lente, tijd om fijn in de tuin te werken, buiten te lopen en te genieten van het eerste voorjaarsgroen. Ook binnenshuis kan de lente gevierd worden; om u hierbij een handje te hel pen, organiseert Het Diekhuus een kur- sus bloemschikken in 3 lessen n.L 22, 29 april en 6 mei mei a.s. In deze kursus zal aandacht besteed worden aan het maken van een stukje, het kreatief werken met een boeket, welke bloemen en takken combineren wel en wat verdraagt elkaar niet, een stukje achtergrondinformatie enz. De woensdagavond kreatief is bedoeld voor al die mensen, die er eens een avondje uit willen zijn, met anderen in een gezellige sfeer, iets kreatiefs doen zonder dat het al te ingewikkeld be hoeft te worden. Tijdens de kursus wordt er ook een (gratis) kopje koffie gedronken. De avond duurt van 20.00 tot 21.30 uur. De kursus Bloemschikken brengt aan kosten met zich mee 25,Hierbij in begrepen is al het benodigde materiaal, en de koffie. Wel dient u zelf voor een bakje of vaas te zorgen. In verband met de grote belangstel ling voor onze kreatieve woensdagavon den, dient u zich op te geven vóór 17 april bij Het Diekhuus, Kerkepad 1 te Middelhamis tel. 2400. Op Goede Vrijdag 17 april a.s. zal het postkantoor in Middelhamis na 17.00 uur gesloten zijn. Dit betekent dat de vrijdagavondopenstelling komt te ver vallen. De sluitingstijden van de overige post- inrichtingen op Goeree Overflakkee on dergaan geen wijzigingen. wg zijn lid van de ANVR. Met alle ingebouwde zekerheden voor a (Personenvervoer sedert 1873) Rijksstraatweg 15, Hellevoetsluis. Tel. 0I^83-123fl Koopmanstraat 7, Brielle. Tel. 01810.S155 Op 30 april, Koninginnedag, wordt weer de jaarlijkse door volleybalver eniging Intermezzo georganiseerde „Om loop van Menheerse" gehouden. De rou te van 6.900 meter voert vanaf de Olym- piahal rond de bebouwde kom van Mid delhamis en Sommelsdijk terug naar de sporthal. Er is weer een splitsing gemaakt in een wedstrijdloop, met als limiet 30 mi nuten, en een prestatieloop, waarover men een vol uur mag doen. De start van de wedstrijd loop zal zijn om 11.15 uur, terwijl de prestatielopers een uur later om 12.15 uur zullen vertrekken. Het in schrijfgeld bedraagt resp. 3,50 voor de wedstrijdloop en 2,50 voor de presta tieloop. Vorig jaar was het de Puttershoekse J. Dalmeijer, die als eerste finishte in de wedstrijdloop; zijn tijd was 22 minu ten en 30 seconden, 8 seconden boven de snelste tijd, die in 1979 gemaakt werd door Johan Verolme: 22 min. 22 sec, wat neerkomt op een gemiddelde van 18,5 km per uur. Iedere week is het hetzelfde liedje, we moeten de stofdoek weer ter hand nemen, willen we de boel tenminste een beetje schoon houden. Natuurlijk zijn er tapijten, dekbedden of dekens die meer stof veroorzaken dan andere soor ten, maar tegen het stof dat de mens zelf veroorzaakt kunnen die tapijten en de kens niet op volgens een medewerker van het Londens „Clinical Research Cen tre". Dr. Raymond Clark beweert namelijk dat 70''/o van de „huis"-stof veroorzaakt wordt door huidschilfertjes. Het men selijk lichaam stoot zo'n 50.000 micros copisch kleine deeltjes af per minuut. De hele huidlaag vernieuwt zich van binnen uit binnen de 7 tot 10 dagen. Als we weten dat bij een volwassene de op pervlakte van de huid tussen de vijftien en twintigduizend vierkante centimeter is, dan betekent dat iedere 7 tot 10 da gen in elk geval heel wat stof. PLATTELANDSVROUWENBOND AFDELING MIDDEN FLAKKEE De Ned. Bond van Plattelandsvr^ wen afd. Midden Flakkee hoopt op d/ derdag 16 april a.s. weer te vergadé in het Dienstencentrum aan de Do( chemsestraat te Middelhamis, aani 19.45 uur. 1 Fa. Visser, Tapijthandel te Somm dijk, zal deze avond voor ons veri gen, en laat een en ander zien en hd over Oosterse tapijten. Gasten en Introducé's hartelijk vA kom. Beste jongelui, het wU nog niet zo erg vlotten met het weer. Het blijft maar bewolkt, en het is nog steeds erg koud. Toch zie je nu overal de lenteboden. Veel lammetje zie je huppelen in de wei of aan de dijk. Er zijn er weer heel wat. In de tuin zie je ook reeds heel wat bloeien. Struiken en bomen gaan aan het uitbotten, heesters die al in knop staan, maar ook reeds bloeien. Alles in de natuur komt tot nieuw le ven. Alleen op het land is er nog niet veel te zien. Zo hier en daar gaat men het proberen. Het wachten is op zon en wind. Wij zullen daar maar niet op wachten. Wij kunnen zonder zon ook wel werken. Het nieuwe raadsel bestaat uit plaatsnamen. Echt niet zo moeilijk, maar de atlas zal er misschien aan te pas moeten komen. APRILRAADSEL 2 Bij juiste invulling is op de middelste verticale lijn de naam te lezen van een (toekomstige) polder. JARIGEN Er zijn weer twee jarigen te vermel den. Het zijn Addy v. d. Velde en Fran- cina Huijsen. Addy is jarig op 13 april en j Francien op 15 april. Zij willen allebei heel graag veel kaarten ontvangen. Daarom geven we nu eerst de adressen ook maar, anders weten jullie niet hoe je er een kaart moet krijgen. Hun adressen zijn: Addy V. d. Velde, Kaaistraat 4, 4401 CH Yerseke. L romeins cijfer voor 1000 2. klein riviertje in Zuid Holland 3. plaatsje in Groningen, bekend uit de Kerkgeschiedenis 4. plaats in Zuid Holland, bekend om zijn boomkwekerijen 5. in deze plaats sprong Jan van Schaf- felaar uit de toren 6. een deel van Gelderland (jam) 7. Zeeuwse plaats aan een kanaal 8. plaatsje in Noord Holland (boven Alkmaar) 9. plaats in Utrecht 10. dit is een eilandje geweest 11. romeins cijfer voor 500 Francina Hupsen, Fr. van Borselen- straat 42, 3244 XE Nieuwe Tonge. Van harte gefeliciteerd met jullie ver jaardag dames. De Heere geve dat jullie deze dag nog vele jaren mogen her denken. Wij wensen jullie een fijne en goede verjaardag toe, en vanzelf ook de ouders onze hartelijke gelukwensen. KASTANJEKNOPPEN Nu draagt het zwart kastanjehout aan flanken en aan toppen mahoniebruin en kleverig de duizend dikke knoppen. Die zullen in 't begin van mei al zwellend openbreken. Dan komt uit ied're zware knop een parapluutje steken. Een paraplu van heel fijn groen met wollig dons erover, met zeven baantjes en een steel: 't eerste kastanjelover. En later branden, groot en trots tussen de groene blaren aan elke tak, tot in de top de blanke kandelat-en. (C. Wilkeshuis) BRIEFWISSELING Addy v. d. Velde - Yerseke: April wordt inderdaad een drukke maand voor je Addy! Naar de cijfers te oordelen hoef jij je niet zenuwachtig te maken. Zeldzaam mooi is je rapport. Van oom Ko ook een tien hoor Het zal wel een hele verandering zijn wanneer je naar de andere school zal gaan. Maar zover is het nog niet Addy Hannie Grinwis - Ouddorp: i Dat kan nu weer om buiten gymnastiel te doen Hannie. We gaan een mooie tijo tegemoet, en we zullen maar hopen dat. we een zonnige zomer krijgen. Is je! zusje al beter? Dat valt niet mee om de bof te hebben. Je bent ook al aan het j, blokfluiten; maar jullie clubje is niet zo erg groot Hannie Corine Vader - Nw. St. Joosland: Je hebt het er goed afgebracht met maar één „blaar" op de 25 km. Dat zouden er twee zijn op de 50. Ja, zo kan je dat uitrekenen. Of het klopt met de werke lijkheid?? Ik vind het maar een hele „tippel" Corine! Met zulke cijfers kan het best Atheneum worden Corine. Heb je al een beslissing genomen? Bij ons is het nog geen „lenteweer" geweest. Maar dat komt wel hoor Leendert van Wezel - Stellendam: Ik geloof graag dat het mooie boeken zijn, maar ik ken ze niet Leendert. Je hebt ook nog veel kaarten ontvangen van de raadselmakkers? Dat vind ik erg leuk, dat ze je niet vergeten hebben. Het is een goede verjaardag geworden. Wat een kado's heb je gehad zeg. Anja Mierop - Ouddorp: Er zijn al veel lammetjes Anja. Je kan ze tegenwoordig bijna overal zien. Het zijn inderdaad lenteboden. Het zal voor jou in de toekomst dus MAVO worden? Daarvoor moeten jullie zeker naar Stel lendam? Je buurman zal wel blij zijn dat je niet meer op zijn land kan varen. Het was wel een beetje TE nat Anja Willy SLnke - Waarde: Alle raadselvrienden en vriendinnen die Willy een kaart hebben gestuurd voor haar verjaardag worden daarvoor hartelijk dank gezegd. Het is een fijne verjaardag geworden Willy. Je dacht dat je niet zo vroeg was met inzenden, je bent één van de eersten! Jullie krij gen de krant inderdaad wel laat, zeg. Dat moet anders kunnen. De fout zit wel bij de. post vermoed ik. Jan V. d. Doel - Nieuwe Tonge: Ook al zoveel kaarten gehad op je ver jaardag, en zelfs nog van een onbekende oom. Dat is zomaar een oom die aan de kinderen een kaart stuurt. Je moet die oom ook eens een kaart sturen, dat vindt hij vast heel fijn. Niet vergeten hoor. Het is een heel goede verjaardag geworden Jan. Je zal een nieuwe fiets krijgen. Als je van je eigen geboorte datum aftrekt 5-2-49, dan weet je het WIE WEET DIT Wie mij één dag heeft gemist. Hoor ik erbarmenjk klagen. Maar wie mij heeft, probeert beslist, Mij spoedig te verjagen. ALLEMAAL de hartelijke groeten van oom Ko

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 5