Haal 'em er uit d":Vê^de_ Voormalige telefooncentrale wordt Rooms Katholieke kapel Bouw Veren, gebouw vordert snel, toch nog 'n Ie steen I hittbredrtse C/S-l-W^V garage 26e jaargang Vrijdag 6 maart 1981 No. 4973 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEIEUWSE EILANDEiN Verschijnt tweemaal per ijoeékdinsdag- en vrijdagavond de speciale krant van DORPSWEG 28-34 Te L 01870-4436 SOMMELSQiJK U kunt er geld mee verdienen!! it Voor al uw I AUTO-SCHADE f en REPARATIE van gelaagde autoruiten - GARAGE KNöPS B.V. t LANGEWEG 113 TEL. 01870 Directeur gemeenschap van scholen benoemd ORANJEVERENIGING VERTOONT FILM EEUWFEEST BRUINISSE Faxpost vanuit postkantoor te iVliddelharnis Er was j.l. dinsdagmiddag heel wat fantasie voor nodig om de han deling zoals gepleegd door burg W. M. v. d. Harst serieus te nemen. Met het leggen van een eerste steen wordt normaliter het begin van een bouw gemarkeerd, maar dhr v. d. Harst legde zijn „eersteling" terwijl het bouwwerk, het nieuwe verenigingsgebouw aan de Schaapsweg te den Bommel, al goeddeels opgetrokken is en zeUs het dak al is aange bracht! In grote tevredenheid over het snelle bouwtempo werd het „eerste-steen ceremonieel" serieus gespeeld met het aanbrengen, in de hal, van een herinneringstegel, waarop 's burgemeesters daad vermeld. it it "1 voor tSie zéketheuii 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD Fanfare-orkest De Hoop - Stellendam in ,fde Samaritaan"* -k it Goede waardering bij y^blinde" broodkeuring POSTBUS 8 ^240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratieLangeweg 13, Eommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 -- Bank Raba Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 10,~ PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. OOLTGENSPLAAT OUD-INWONEES OVERLEDEN Op 22 februari j.l. overleed op de leeftijd van 80 jaar, dhr Petrus Johan nes Pranciscus Koster, echtgenoot van mevr. J. A. Koster-Vermaat, wonende Laan van Meerdervoort 1259 te 's-Gra- venhage. De crematie vond plaats op donderdag 26 februari in Nieuw Eyk en Duynen, aldaar. De heer Koster was vroeger klerk ten kantore van notaris Chr. Akkerman. Aan het verenigings leven van de dorpsgemeenschap nam hij aktief deel. Op 1 maart j.l. overleed op de leef tijd van 72 jaar dhr Roelof de Kruif, echtgenoot van mevr. H. M. de Kruif- Tilema, eerder gehuwd geweest met mevr, J. C. M. Ripet (overleden), wo nende Lunterenstraat 273 te 's Graven- hage. De begrafenis vond plaats don derdag 5 maart op Oud Eik en Duinen, aldaar. Vooraf werd een dienst van Woord en Gebed gehouden in de Op- standingskerk. Daal en Bergselaan 50. De heer de Kruif, drager van de Ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nass;j.u in goud, was in de der tiger jaren bij de Rijkspolitie te Oolt- gensplaat e.o. Op 2 maait j.l. overleed op de leef tijd van 72 jaar dhr Jan van der Vliet Mzn., echtgenoot van mevr. J. C. v. d. Vliet-Koldijk, wonende Roos en Doorn hof 37 te Harderwijk. De crematie heeft plaats gehad donderdag 5 maart in het crematorium „ölandhorst" te Lely stad. De overledene was tot aan zijn pensionering werkzaam als uitvoerder bij het Wegenbouwbedrijf Bruil te Ede. O UDD OEP Het bestuur van de R.K. kerk te Mid delhamis heeft de voormalige telefoon centrale aan de Stationsweg te Ouddorp aangekocht met de bedoeling daarin een R.K. kapel te stichten. Kort na Pasen zal die al in gebruik kunnen worden genomen. De P.T.T. die i.v.m. de bouw van een nieuwe voorziening (achter het politie bureau) de centrale aan de Stations weg niet meer nodig had heeft die mid dels een advertentie te koop aangebo den met een drietal inschrijvingen als resultaat. De Stichting Maatschappelijk Werk-, de directe buurman dhr. D. Sperling en het R.K. kerkbestuur schre ven in waarvan de laatste met het hoog ste bedrag a 30.100,— B W hebben inmiddels vergunning tot de interne aanpassing van het ge bouwtje gegeven. De nieuwe bestem ming is conform de in het bestemmings plan vastgelegde bestemming van „open bare voorziening". Met een nuttige oppervlakte van 50 m^ biedt de kapel straks ruimte aan 35 a 40 bezoekers, een getal dat uitgebreid kan worden door de plaatsing van ex tra banken langs de wanden. Het voornemen bestaat om er al thans in het seizoen elke zaterdag avond om C ^ur een dienst te houden. In het hoogseizoen zal die zaterdag avond-dienst gevolgd worden door een zondagse dienst omdat de praktijk heeft geleerd dat in het zomerseizoen een RK kerkdienst door 70 a 80 belangstellenden wordt bezocht. Die praktijk werd opgedaan in de ja ren dat aanvankelijk in „Topershoedje" en later in de Evangelisatie-tent diens ten werden gehouden. De in Ouddorp woonachtige Rooms Katholieken die normaliter kerken in de kapel te Melissant zullen dat wellicht buiten het zomerseizoen blijven besten digen, omdat het moeilijk zal zijn op de zaterdagavond een voorganger in Oud dorp te krijgen. De kapel zal heel sober zonder hei ligenbeelden worden ingericht waar door het mogelijk zal zijn dat ook ande ren van de beschikbare ruimte gebruik maken. De centrale die als R.K. kapel zal voortbestaan; aan het (exterieur wordt niets veranderd. ss^Sm 2222 MIDDELHARNIS X Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Rotterdam en omgeving heeft tot directeur van de Christelijke Gemeenschap van Scholen „Angelus Meruia Hellevoetsluis" be noemd de heer J. S. Westerveld, thans belast met de dagelijkse leiding van de dependance van scholengemeenschap „Angelus Meruia" aldaar. Zoals bekend zal met ingang van 1 augustus 1981 de MAVO-afdeling van deze dependance een zelfstandige status krijgen, terwijl het de bedoeling van het bestuur is ook de HAVO-dependance zo spoedig mogelijk aan de zelfstandige school toe te voegen. Vooruitlopend daarop is bovengenoem de gemeenschap van scholen opgericht zodat het mogelijk zal zijn de onderwijs kundige opbouw van o.a. de meerjarige burgperiode gestalte te kunnen bUjven geven. De heer Westerveld is reeds sinds 1975 als adjunct-directeur aan de Christelij ke Scholengemeenschap „Angelus Me ruia" verbonden. Hij heeft na het be halen van het gymnasiumdiploma Fran se Taal en Letterkunde gestudeerd aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. De heer Westerveld is 43 jaar. De installatie van de nieuwe directeur zal gelijktijdig plaats vinden met de of ficiële opening van de nieuwe gemeen schap van scholen, welke datum zal wor den vastgesteld wanneer de geplande uitbreiding van het gebouw zal zijn vol tooid. OOLTGENSPLAAT Heden vrijdagavond om 8 uur wordt er in Hotel „Hobbel" een ledenverga dering gehouden van de Oranjevereni ging „Ooltgensplaat". Het bestuur heeft zich de medewerking kunnen verzeke ren van het gemeentebestuur van Brui- nisse, die voor deze vergadering de film „500 jaar Bruinisse" zal afstaan. Aktueel in verband met het herden ken „vijf eeuv/en St. Adolfsland" in september 1981. Ook zal gesproken worden over het programma 30 april 1981. Naast de gebruikelijke verslagen zal er een bestuursverkiezing plaats hebben. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de heren K. Braber en C. de Bonte. Als kandidaten zijn gesteld de heren J. P. G. Visseren en J. M. (Coby) van der Vliet. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren W. de Bonte Jzn. en J. Witte. Op 2 maart 1981 is PTT begonnen met een twee jaar durende proef met Fax- post, een nieuwe dienstverlening van PTT. Drs. A. W. van Ommeren, hoofddirec teur Post van de PTT, heeft deze nieu we dienst in gebruik gesteld door ver zending van het eerst faxbericht vanuit Harlingen naar Rotterdam. Op 211 postkantoren en de telegraaf- kantoren in Amsterdam en Rotterdam kunnen vanaf die datum schriftelijk be richten worden aangenomen, die vervol gens middels facsimile worden overge bracht naar het faxpostkantoor in, of zo dicht mogelijk bij, de plaats van bestem ming. Vandaar wordt het faxpostbericht per expressepost bij de geadresseerde afgeleverd (of kan worden afgehaald) terwijl het origineel aan de afzender wordt teruggeven of als brief aan hem wordt teruggestuurd. Dankzij deze nauwe samenwerking tussen Telecommunicatie en Post kun nen berichten binnen 4 uur na aanbie ding bij de geadresseerde zijn afgele verd. Facsimile is het best te beschrijven als kopiëren op afstand. Het bericht dat in het verzendende facsimile-apparaat wordt ingevoerd, komt in kopie-vorm tevoorschijn bij het ontvangende fax-apparaat. De over brenging geschiedt langs de normale te lefoonlijnen. Na het „kopiëren" is het origineel weer voor de afzender be schikbaar. Elke vorm van schriftelijke informatie tot maximaal A4-formaat (21 x 29,7 cm) kan worden overgebracht, gedrukt, ge typt, geschreven, of getekend. Een eer ste pagina van dit formaat kost 15, Elke volgende pagina kost 5, Voor korte informaties is een zoge naamd „Faxpostblad" uitermate ge schikt. Dit gratis verkrijgbare Faxpost blad biedt ruimte voor een bericht met een maximale omvang van 13,5 x 15,5 centimeter en kost 12,50. Gedurende het proces van overbren ging per Faxpost is het bericht in han den van PTT-ambtenaren, die het op zijn technische kwaliteiten zullen moet beoordelen. De' privacy van de afzender en ge adresseerde wordt maximaal gewaar borgd, evenals bij bijv. het overbrengen van telegrammen. Geregistreerd worden alleen naam en adres van afzender/ge adresseerde, alsmede bepaalde dienst- gegevens, maar niet de inhoud van het bericht. Op Goeree Overflakkee is het post kantoor te Middelhamis als faxpost-, kantoor aangewezen^ DEN BOMMEL: „'t Is een beetje halfslachtige situ atie", moest dhr v. d. Harst zelf ook vaststellen terwijl hij vanaf de metsel- plaats al in de toekomstige ruimten kon blikken. „We zouden eigenlijk al een bezichtiging kunnen houden", stel de hij laconiek vast en metterdaad over tuigden de aanwezigen zich van de wél uitgedachte indehng van het nieuwe gebouw en de snelle aanpak door het Thoolse aannemersbedrijf VEBO, waar voor dhr V. d. Harst alle waardering had temeer omdat het duidelijk is dat het Bommelse verenigingsleven reikhalzend uitziet naar de aanwezigheid van een goede ruimte waarin vergaderingen en uitvoeringen kunnen worden gehouden. Het nieuwe verenigingsgebouw wordt een éénheid met het bestaande gym nastieklokaal. Het gym-lokaal blijft in funktie maar kan met een ingreep het aanbrengen van een bescherming voor de vloer funktioneren als grote zaal, waarin moeiteloos meerdere hon derden stoelen kunnen worden ge plaatst. In de nieuwbouw komt voorts een zaal met 80 stoelen en het bestuur van de Stichting Verenigingsgebouw hoopt dat de beschikbaarheid van zo veel zaalruimte in eigen dorp de trek van bruiloften naar b.v. Stad aan 't Haringvliet zal doen verminderen en straks zelfs geheel zal voorkomen. 't Heeft lang geduurd vooraleer de Bommelsegemeenschap enig resultaat zag van de gemeentebestuurlijke plan nen tot de bouw van een nieuwe acco- modatie van welke verwikkelingen burg V. d. Harst een kort resumé gaf. Er was zo verzekerde dhr v. d. Harst „lang en diepzinning" over gesproken en zelfs werd er een bestemmingsplan voor gewijzigd maar de plannen liepen tenslotte alle stuk toen duidelijk werd dat het Ministerie geen subsidie zou verlenen. Toch besloot het gem. bestuur de plannen door te zetten en er werd tenslotte toch een krediet beschikbaar gesteld toen was vastgesteld dat de bouw het best plaats kon vinden bij het bestaande gymnastieklokaal. Aan mevr. Arensman gaf burg v. d. Harst de eer het eerst dat idee te heb ben geopperd. Aanvankelijk kreeg die gedachte onvoldoende aandacht, „want" erkende dhr v. d. Harst, „eerst hebben we het wat vergeten omdat we het zo druk hadden met onszelf en met onze eigen ideeën, maar 't blijkt nu een pracht oplossing te zijn!" Met zijn me de-Bommelaren was dhr v. d. Harst bijzonder ingenomen met de voorspoe dige bouw en het feit dat het gemeen tebestuur met de kredietverlening had ingestemd, daarmee een daad stellend tegen de ook in het streekplan Zuid Holland Zuid gevestigde regel dat klei ne kernen dikwijls niet al te best worden bedeeld. Bij het ontbreken van een winkel is zo'n kleine kern aange wezen op een rijdende winkel, bij ge brek aan een bibliotheek op een biblio- bus, maarzo had de raad zich ken nelijk gerealiseerd het is onmogelijk het met een rijdend verenigingsgebouw te moeten stellen. Het gemeentebestuur is er zich van bewust dat de exploitatie van het ge bouw verliesgevend zal zijn en dat er van het gemeenschapsgeld bijgepast zal moeten worden, gezien het inwo nertal van den Bommel, ruim twaalf honderd en de aanwezigheid van al een kerkelijk verenigingsgebouw. Daarom werd nu al de bevolking opgeroepen de exploitatie van de gebouwen van harte te steunen en als bewijs van tevreden heid over de aanwezigheid van ook de nieuwe accomodatie, er straks een heel goed gebruik van te maken. In het oude verenigingsgebouw wer- len de goede woorden nog even „nat" remaakt. De beheerder had het m'et een >Ioemetje best gezellig gemaakt maar ;en goed beschouwer had maar een half 3og nodig om te zien dat een nieuw ge bouw geen overbodige zaak is. Burg. V. d. Harst terwijl hij de gedpnkstppTi bpvpo*i«rt. VINGERUNG 3-MIDDELHARNIS-TEL.01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau Na een intensieve studie op het schit terende werk Resurgam van de compo nist Eric Ball geeft Fanfare-orkest „De Hoop" een drietal concerten ter voor bereiding op het topconcours te Arnhem op 21 maart a.s. Op zaterdag 7 maart treedt het orkest op in het verzorgingstehuis „De Samari taan" te Sommelsdijk, aanvang 14.30 uur. Ook publiek is daar van harte wel kom. Vrijdag 13 maart is er een concert in Rockanje (verenigingsgebouw), aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 20 maart zal dan nog een openbare repetitie plaatsvinden in het Haegse Huus te Stellendam, aanvang 19.30 uur. Dirigent, bestuur en leden hopen dat ieder die het orkest een warm hart toe draagt, deze concerten zal bezoeken. Mocht U alsnog besluiten om mee te gaan naar het topconcours te Arnhem op 21 maart a.s., bel dan even onze pen ningmeester, dhr. T. C. van Es, tel. 01879 - 2459. MELISSANT VERKOPING VROUWENVERENIGING De vrouwenverg. „Draagt elkanders lasten" der Ger. Gem. hoopt D.V. dins dag 10 maart haar verkoping van ge maakte goederen te houden in het zaal tje van de kerk, Beatrixlaan 2. De verkoopuren zijn 's middags van 2.30 - 5 uur en 's avonds van 7-9 uur. U bent hartelijk welkom. MIDDELHARNIS BINNENHAVEN GESTREMD In verband met onderhoudswerk zaamheden en het leggen van een zin ker ten behoeve van de rioolwater-zui veringsinstallatie zal het peil in de bin nenhaven van Middelhamis zodanig worden verlaagd, dat de scheepvaart in de periode van 15 maart t/m 15 april 1981, of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal blij ken, zal zijn gestremd. POORTVLIET Botsing. Op de kruising Kadijk, Tichelaarsweg en Schapenweg kwamen zondagmiddag twee auto's met elkaar in botsing. A. S. uit Zierikzee kwam van de Tichelaarsweg en wilde over steken naar de Schapenweg. Hij ver leende hierbij geen voorrang aan E. K. uit Oud Vossemeer die met zijn auto over de Kadijk reed. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor, maar beide wagens werden flink beschadigd. J.l. dinsdag is onder de bakkers van Goeree Overflakkee een zgn. „blinde" broodkeuring gehouden. De te beoorde len broden worden daarbij uit de gew^o- ne dagelijkse productie gehaald; de keuring is bovendien onaangekondigd; ze stond onder toezicht van Gist Diederik uit Dordrecht. De keurmeesters hebben het brood van de betreffende bakkers van goede kwaliteit bevonden en ze kenden dan ook hoge waarderingen toe. De voorz. van de bakkers-patroonver eniging, dhr. Heestermans uit Oude Tonge maakte dinsdag de 3 besten be kend. Als eerste kwam het wit en bruin van gebr. de Vries uit Goedereede uit de bus; voor de heren de Vries een mooie afsluiting van hun bakkersloopbaan nu zij de zaak per 1 april a.s. hebben ver kocht. De 2e prijs ging naar bakker B. Wes- dijk te Middelhamis die slechts één puntje minder dan de winnaar had ge scoord. De 3e prijs was voor bakker Heester mans uit Oude Tonge, die slechts 3 pun ten minder dan de winnaar had be haald. De organisatie berustte bij bakker Troost uit Stellendam die daarom van deelname was uitgesloten. THOLEN Pistoolpatronen gevonden. Bij de haven hebben zondag spelende kinde ren ongeveer 150 patronen gevonden. Het waren patronen voor een parabel lum (half automatisch pistool). De pa tronen zijn overgedragen aan de explo sieven opruimingsdienst. Ook maandag werden er nog patronen gevonden m het opgespoten zand. Dit zand is af komstig van zee. Men neemt aan, dat de patronen in zee zijn gedropt en nu opgezogen zijn met het zand.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 1