Bloemen, cadeaux en waardering voor jubilerend.dokterspaar Boot TIP VAN TOYOTA No. 4956 CSEÏR. STREÏEIKBLAD OP GEEJIFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLAKDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond FLAKKEE BELEEFDE EEN KNAP ONRUSTIGE JAARWISSELING; POLITIE LOSTE ZELFS WAARSCHUWINGSSCHOTEN DIRKSLAND: |yw hyis verkopen? TAMBOER WIJZIGING SPREEKUUR BURG. GOEDEREEDE DONDERDAG 8 januari 1981 's-morgens om 9 uur Als U GOED EN GOEDKOOP wilt winkelen. Als U prettig winkelen op prijs stelt.' Als U al Uw boodschappen dicht in Uw buurt wilt kopen, dan is dit Wij zullen U graag ontvangen Fam HAMEETEMAN, Weststraat 25, Ouddorp Bedankt voor het vertrouwen wiat U ons gaf in 1980. Wij wensen allen EEN VEEIUG 1981 Ook in 1981 weer tot uw dienst Toyota en Mercedes-Benz dealer SOMMELSDIJK Bijeenkomst „de Hoop'' in Ouddorp Opening Herv. Jeugdgebouw Steilendam AFSCHEID DS. WILLEMSEN J POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Soramelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 Bank Raba Middelhamis Relc no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 10,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. „Knap onrustig", zo mag de jaarwis seling op Flakkee worden getypeerd. Met name heeft Nieuwe Tonge dit jaar de kroon gespannen. Daar drong de jeugd dermate op dat twee politieagen ten elk een waarschuwingsschot losten waarvoor de meute vervolgens graag opzij ging. Dat de gemoederen in Nieuwe Tonge zich zouden ontladen werd al wel ver wacht. Tegen twaalven werden er dan ook vier politiemensen heen gedirigeerd waarvan er aanvankelijk twee afvielen doordat ze naar een verkeersongeluk op de Lorredijk werden geroepen. De twee voor Nieuwe Tonge beschikbare politie mensen zagen zich voor een horde van plm. 150 jongeren geplaatst die hevig agressief deed. Er werd niet alleen met vuurwerk, maar ook met bierflesjes gegooid en zelfs met stokken en kettingen gesla gen. De jeugd die op de Hoogte een autowrak in brand gestoken had pro beerde aanvankelijk de bluspogingen van de brandweer te verhinderen. Het stoken was aanvankelijk toegelaten, maar toen er gevaar voor de omgeving ging bestaan werd besloten in te grij pen hetgeen niet anders dan met grote moeite gelukt is. Nadat het autowrak was geblust en was afgevoerd droeg de jeugd opnieuw brandbare spullen aan en andermaal werd op de Hoogte een flinke fik ge stookt. Het politieleger, aangevuld met de manschappen die in het aanzienlijk rustiger Middelhamis - Sommelsdijk konden worden gemist en drie collega's uit Numansdorp, toen dertien man, sterk besloot toen korte metten te maken, te meer daar van de zijde van de jeugd de agressie voort bleef duren. De politie moest zich verweren tegen een regen van vuurwerk en projectielen waarvan er meerdere pijnlijk doel troffen. Met drie politiewagens werd het strijdtoneel benaderd en via de mega foon werd het de jeugd duidelijk ge maakt dat het nu uit moest zijn. Met de gummiknuppel in de aanslag deed de politie vervolgens een uitval waarbij harde klappen zijn gevallen. „Sommigen zijn er op handen en voeten vandoor ge gaan", vertelde ons een ooggetuige... De volgende dag zijn meerdere knapen door de politie verhoord over hun aan deel in de ongeregeldheden. In Middelhamis, waar het vorig jaar erg onrustig was zelfs werd er toen met molotow-cocktails gegooid bleef het redelijk rustig. Wel werd op ettelijke plaatsen gestookt maar de jeugd betoon de zich bij de nadering van politie en brandweer niet agressief. Waar de bran den geen gevaar opleverden werd de jeugd de lol gegund, op plaatsen -waar het uit de hand dreigde te lopen, zoals bij de Sommelsdijkse molen waar de rijbaan werd geblokkeerd, werd door de brandweer geblust en werden de spul len afgevoerd. De jongeman Leo Zweerus liep bij het stoken ernstige brandwonden aan zijn handen-; en in mindere mate aan het gezicht op. Weinig problemen totdat om 04.00 uur brand werd gemeld in een werkkeet van bouwbedrijf Mans, staand in het best. plan Sommelsdijk Zuid. De brandweer van Sommelsdijk had een en ander vrij snel onder controle, maar tegen 8 uur 's morgens was het weer mis en brandde de keet dan ook geheel af. In de hele gemeente Goedereede bleef het vrij rustig. In de Ring van Ouddorp werd weliswaar gestookt maar de brandweer bleef in de buurt om bij het ontstaan van gevaar in te kunnen grij pen. Het enige incident dat zich daar bij voordeed was dat een jongeman een rotje naar een politieman gooide. Het ding ontplofte gevaarlijk dicht bij het gezicht van de wachtmeester en tegen de jongeman is dan ook proces verbaal opgemaakt. Geen problemen in Melissant en even min in Dirksland. De in de omgeving van de Heul wonende inwoners zagen de laatste jaren de jaarwisseling met angst en vreze tegemoet maar dit jaar hebben ze opgelucht adem kunnen ha len. Er werd geen massa banden vr- stookt en de gevels, ruiten en stoepen kwamen dan ook niet onder een dikke laag roet te zitten. Kennelijk was de oproep van het Col lege van B en W zich dit jaar van het stoken te c.thouden, terwlUe van de omgeving, in goede aarde gevallen. De buurtver. „West" had een stookplaats aanglegd in het best. plan „Molenzicht", maar toen we daar kwart over twaalf een kijkje namen troffen we bij de brand alleen maar twee- kleine jonge tjes In Oude Tonge geen grote gebeurte nissen; wel wat ruiten gesneuveld uit het oude gemeentehuis, wel wat ver keersborden ontwricht en wel wat ge stookt, maar voor het overige geen pro blemen. In Achthuizen werden wat ver nielingen aangericht, waarbij o.a. een telefooncel het moest ontgelden. Ooltgensplaat hield zich redelijk rus tig en zo was het ook in de nog niet genoemde dorpen Herkingen, den Bom mel en Stad. maar Stad aan 't Haring vliet zou op de nieuwjaarsochtend nog wat beleven... Een logeetje uit Dordt, een knaapje van 10 a 12 jaar, had nog wat rotjes beschikbaar. Omdat hij wilde schuilen tegen de harde wind kroop hij in een landbouwwagen die was geladen met afvalmateriaal uit de garage van BMW dealer A. J. v. Rumpt. Dhr C. v. Rumpt, die het knaapje bezig zag sommeerde hem daar weg te gaan, maar het kwaad bleek al te zijn geschied. De van olie doordrenkte materialen hadden vlam ge vat en de brandw. moest uitrukken om het ontbrande spul te blussen. Het werd op een veld uitgestort waar het nog ge ruime tijd heeft liggen smeulen. De gewaarschuwde politie begaf zich naar het adres waar de jeugdige dader logeerde.T oen die de politie zag nade ren was hij wijs genoeg om de rotjes die hij nog in zijn zak had snel weg te werken. Het meest geschikte plaatsje leek hem de niet brandende open haard en inderdaad..., het vuurwerk bleef daar onontdekt, totdat... Totdat 's avonds de open haard w^erd ontstoken waarbij al snel de knallen door de ka mer daverden. Met de logeerpartij van het ventje schijnt het toen snel gedaan te zijn ge weest; hij werd bij zijn lurven gepakt en naar huis gebracht...! A.s. vrijdag 9 en volgende week vrij dag 16 januari zal het spreekuur vai.' burg. van Velzen niet op de gebruike lijke middaguren -, maar 's morgens van 10 tot 11 uur worden gehouden. EXTRA KERKDIENST GER. GEM. Nieuwe Tonge: woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg (bev. ambtsdr.). In de drukte van hun praktijk zouden dokter en mevrouw Boot wellicht de zil veren mijlpaal van het 25-jarig doktersjuhileum voorbij zijn gesneld ware het niet dat uit de patiëntenkring de sympathieke gedachte gerezen was het doktersecht- paar een feestelijk intermezzo te bereiden. J.l. zaterdagraiddag werd aan die ge dachte gestalte gegeven in de vorm van een allerhartelijkste huldigingsreceptie tijdens welke dokter en mevrouw Boot nadrukkelijk te horen kregen hoezeer Dirks land het met hen getroffen heeft. Trouwens wanneer de woorden onuitge sproken waren gebleven dan zouden ze nog op veler gezichten te lezen zijn ge weest 't Was in het prille begin van het nieuwe jaar een hartverwarmende ma nifestatie die zich in „de Schakel" vol trok. Het begon al met de aanbieding van een prachtig bloemenboeket aan mevr. Boot en het eindigde met een stroom geschenken waarvoor de patiën ten uit Dirksland en Herkingen graag hun financiële steentje hadden bijge- OPENtl UW WINKEL! Dorpsweg 28-34 Tel. 01870-4436 Vanwege de Stichting vrienden van „de Hoop" zal a.s. donderdagavond in Ouddorp een voorlichtingsbij eenkomst worden gehouden. Mede aan de hand van video-opnamen zal een blik worden gegeven in het werk van „de Hoop" welke een boerderij exploiteert waar slachtoffers van drugs en drank een heilzame therapie volgen om hen van hun problemen te verlos sen. Tot dusver kon helaas niet ieder die aan het tradi tionele Dordtse adres aanklopte worden geholpen; de nieuwe boerderij die 't Anker is genoemd heeft wel de beschikbare ruimte. Om ook de nodige financiën bij elkaar te krijgen or ganiseert „de Hoop" tal van acties (o.a. grammofoon platenverkoop) en presenteert ze zich zoals a.s. don derdag in Ouddorp naar buiten om anderen voor hun idee te winnen. De bijeenkomst wordt gehouden om half acht in de zaal van de Geref. Kerk. THOLEN Verblindende verlichting: De afd. St. Philipsland van de Kon. Ned. Schippersvereniging Schuttevaer heeft een klacht ingediend tegen de overlast die de schippers on dervinden van de lichtmasten op de voetbalvelden aan de Zoekweg. Ook automobilisten ondervinden hinder van de ver blindende lichten. Voorts wees Schuttevaer er nog op, dat er bij de vluchthaven te Tholen nog steeds geen telefooncel is geplaatst. De aanvraag is goedgekeurd en de telefoon komt dan bij het oliedepöt van Vebo aan het eind van het schiereiland. dragen. Bovendien gaven demiate velen gehoor aan de nodiging van de huldi ging getuige te zijn dat de royale zaal van „de Schakel" tjokvol liep en dhr Bas van Dongen, als spreekbuis van het huldigingscomité alle welsprekendheid te baat moest nemen om de massa men sen aldus te dirigeren dat het program ma zonder hiaten kon worden afge werkt. Dat betekende dat er ook ge sproken zou worden al werd het spre kerskoor tot enkelen beperkt gehouden, 't Bleek 'em dan ook veel meer in de diepte dan in de lengte van de toespra ken te liggen Dhr van Dongen ging daar zelf in voor, in een korte beschouwing terug ziend op het begin van dokter Boot's praktijk in Dirksland, in 1955, als op volger van zijn vader wijlen dr. P. Boot die vanuit Veenendaal in 1929 naar Dirksland was gekomen om de praktijk van dokter Snijders-de Vogel over te nemen. „Evenals uw vader dat was bent u een zeer kundig en bekwaam arts en staat u bij de gemeenschap in hoog aanzien!" zo complimenteerde dhr van Dongen de jubilerende dokter Boot, hem waarderend ook om zijn beschei denheid welke er zo was gevreesd oorzaak van zou zijn geworden dat het jubileum in stilte voorbij zou zijn ge gaan. Het opgerichte comité had even wel geoordeeld dat dokter Boot recht had op méér waarom tot de huldigings bijeenkomst was besloten. Terwijl dok ter en mevr. Boot op vakantie waren viel er een oproep tot medewerking in de brievenbussen en die bleef niet on beantwoord; dhr van Dongen kon er met dankbaarheid en met de daad van getuigen, want al snel volgden er pracht tige cadeaux Een bijzonder fraai uitgevoerde en complete wereldatlas, „waarin zowel Brazilië als Herkingen terug te vinden zijn", een pracht kijker op statief voor het op afstand bespieden van vogels, een pick-nick tafel en een diareportage met het vervaardigen waarvan foto Ge nius druk bezig was en tenslotte voor elk een nieuwe fiets, op een zeer origi nele manier de zaal binnen gereden. Dat werd ingeleid door de roep of er een dokter in de zaal was want zo A.s. vrijdagmiddag 9 januari om 3 uur hoopt de Stichting Herv. Jeugdraad Steilendam het nieuwe jeugdgebouw aan de Bosschieterstraat te laten ope nen door burg. G. van Velzen, 's Avonds wordt er een spel-avond georganiseerd voor de clubleden, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 10 januari is iedereen wel kom op het dan te houden „open huis" van 2 tot 4 uur 's middags. Zaterdag avond 10 jan. wordt om 7.00 uur 's avonds weer Instuif gehouden. STAD AAN 'T HARINGVLIET Morgenavond woensdag zal om 8 uur in „'t Trefpunt" een bijeenkomst worden gehouden waarop afscheid ge nomen zal worden van ds. J. Willem- sen in verband met diens a.s. vertrek naar Klundert. heette het er waren twee mensen onwel geworden. Twee brancards v/er- den dokter Boot daarop onder de neus gereden met het verzoek zich over de patiënten te ontfermen. Er kwamen ten slotte twee prachtige fietsen uit tevoor schijn en ook dat was een graag aan vaard geschenk. Met de goede woorden was het overi gens nog allerminst gedaan. Burg H. Bos had er nog heel wat in petto toen hij zich in een drieërlei kwaliteit tot dokter en m.evr. Boot wendde. .A.ller- eerst deed hij dat als voorzitter van het ziekenhuisbestuur, dokter Boot dan kend voor de inbreng die hij als lid van dat bestuur geeft welke in de kring van niet-medici bijzonder wordt ge waardeerd. „We koersen met veel ge rustheid op uw kompas!" verzekerde hem dhr Bos. Voorts sprak dhr Bos als voorz. van de Rode Kruis afdeling in het bestuur waarvan dokter Boot een gewaardeerde plaats inneemt en ten slotte vertolkte dhr Bos de gevoelens van het gemeentebestuur, dokter Boot dankend voor de vele adviezen waar mee hij het gemeentebestuur in zijn rol van gem. geneesheer, heeft gediend. Namens de drie genoemden bood burg Bos dhr en mevr. Boot cadeaux aan. I Woorden van hoge waardering en goede vriendschap werden, namens alle f lakkeese doktoren, gesproken door dok ter de Jager uit Nieuwe Tonge. Dhr de Jager wist collega Boot uit het goede hout gesneden waardoor hij hem niet alleen als huisarts -, maar zeker ook als begeleider kon waarderen, zich be wust van de grote verantwoordelijkheid en de problemen die er zijn niet uit de weg gaand. Dhr de Jager onderstreepte zijn gelukwens met een platenbon. Dhr D. Goekoop uit Goedereede sprak een gelukwens namens de Lions orga nisatie Goeree-Overflakkee, met waar dering sprekend over de rol die dokter Boot o.a. gespeeld heeft in de realise ring van de vakantiewoningen voor ge-. handicapten. Dankwoord Dokter Boot bleek door al de ge hoorde loftuitingen niet buiten de schoe nen te zijn gaan staan, getuige de dank baarheid die hij in zijn dankwoord neerlegde. Daarom wilde hij van ver dienste weinig horen, wetend dat het hem geschonken werd al zo lang en dat met grote voldoening arts te heb ben mogen zijn. Zelf volgde dokter Boot destijds zijn vader op maar geen van de drie zonen Boot heeft de medicijnen studie gekozen zodat dokter Boot in de kring van zijn gezin geen opvolger meer zal hebben. Zoon Pieter is eco noom, zoon Willem Jan studeert tro pische bodemkunde en kwam voor de feestdagen over uit Brazilië waar hij stage loopt en de jongste zoon, Gerrard, studeert rechten. Terug naar het dank woord van dokter Boot waarin hij de sprekers dankte voor de gesproken woorden en geuite wensen. Inzonder heid verklaarde dhr Boot het bestuurs- lidmaatschap van het ziekenhuis met genoegen te vervullen, temeer omdat de bouw van het Ziekenhuis in 1929 door zijn vader dr. Boot was begeleid; vader Boot was ook de eerste geneesheer-di recteur van het ziekenhuis geweest. Dhr Boot beëindigde zijn dankwoord met een hartelijk woord aan de muziekver. „Amicitia" die hem en de zijnen op vrolijke klanken hadden vergast en tenslotte sprak dhr Boot zijn waarde ring uit voor de gekregen ontvangst, niet precies wetend wat hij de „samen zweerders" die een en ander klaarge speeld hadden, zeggen moest. Het bleek allemaal grotelijks te zijn gewaardeerd en dat was het comité voldoende Comitéleden waren de dames mevr. Leeflang, mevr. van Zwoll, mevr. Tor- reman en de heren B. van Dongen, W. den Hertog, J. Lodder, O. de Ridder en A. J. Schouten,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1981 | | pagina 1