Ds. Lam deed intrede als geest, verzorger van „de Samaritaan" en „de Goede Ree" G.M.cle Jongfe karels autoschade Juwelier Briljant Fecsfelijhe mode inérofemafen Ljohnson Schoonheids-adviseuse. Leyke job inuwvrgetyd. Sommelsdijk VOOR AL UW BLOEMWERK BLOEMENHUIS KORTEWEG Sfeervolle uitavond in het Diekhuus m feestelijke avondjaponnen en Gekledejaponnep'' en pakjes, avondrokken (ook lang) in de maten 42 t/m 54. Ook speciale) heupmaten. Hillevliet 101, tel. 852564 Mathenesserweg 8, tel. 371413 Rotterdam. ▼Hl Boekhoudingen en Belastingzaken Administratie- en Belastingadviesbureau Vooijs van Houwelingen Met ingang van 3 januai 1981 verhuizen wij van Voorstraat 16 naar KEIZERSTRAAT 16c te STELLENDAM Ons nieuwe telef oonnumer wordt 01879 - 1091 Wij houden spreekdagen op iedere dinsdag en vrijdag en tevens mede voor de visserij iedere zaterdag van 9.00 - 17.00 uur Op de overige werkdagen zijn wij telefonisch bereikbaar op nummer 020 -116599 Johnson 6 topkwaliteit en loge prijs Jachtservice Flacquee EIKEN MEUBELEN HENK HOEVE ZOON Dam- en Schaakver. „Ontspanning'' te Ouddorp Abonneert U op yyEEIanden-nieuws'' Antennes aan voorwaarden gebonden „Ellanden-nleuws" Orif lame, de persoonlijkste kosmetika uit Zweden OOLTGENSPLAAT DE POST ROND KERST Verg. „Schuttevaer'' Flakkee Dinsdag, 23 december 1980. „BILANDEN-NIBU WS^ Bladzij 8 Het Verzorgingshuis „de Goede Ree" en het Verpleeghuis „de Samaritaan", samen schuilend onder de parapluie van de Hervormd Diaconale Gezondheids zorg hebben een nieuwe eigen geeste- lijli verzorger in de persoon van ds. H. J. Lam. Na zondagmorgen door zijn va der bevestigd te zyn deed ds. Lam zon dagmiddag intrede als „predikant voor bijzondere werkzaamheden", daartoe geroepen door de Herv. Gem. van Som- melsdqk. Zou een „gewone" gemeente niet minder bezwarend zgn geweest voor een beginnend predikant die in ja nuari a.s. pas 25 wordt Ds. Lam ervaart zijn jeugdigheid al lerminst als een beletsel tot een goed contact met de veelal oudere bewoners van de beide instellingen. De praktijk heeft hem dat trouwens al geleerd; waar zijn levenservaring tekort schiet neemt hij een luist'rende houding aan en dat blijkt heel effectief te zijn. Im mers vindt hij wordt er te weinig naar de ouden geluisterd: „ik ben een van de weinigen die geacht mag wor den tijd te hebben voor de mensen; ze mogen beslag op mij en mijn tijd leg gen en dat geeft een basis van ver trouwen", heeft ds. Lam ervaren in het anderhalve jaar dat hij al in „de Sama ritaan" heeft gewerkt. Overigens vinds ds. Lam het nauwe- lijlis relevant wat hij te zeggen heeft, veel meer gaat het erom wat het Woord te zeggen heeft, ook en juist in die si tuaties waarin de bewoners van „de Goede Ree" en „de Samaritaan" ver keren. Opgenomen in een vrij jong team van verzorgenden die elk op hun ter rein hun therapieën toepassen heeft ds. Lam daarin zeker óók een inbreng met het hen voorleggen van de meest blijde boodschap, zoals hij dat ook zondag middag in de intrede-dienst deed; de komst van Jezus Christus in het vlees en de daardoor mogelijk geworden red ding van zondaren. Ds. deed dat spre kend uit 1 Joh. 4 vers 14 en 15: „En wij hebben het aanschouwd en getuigen, dat de Vader Zyn Zoon ge zonden heeft tot een Zaligmaker der wereld. Zo wie beleden zal hebben dat Jezus de Zoon van God is ,God biyft in hem en Hij in God". Tot het in de tekst genoemde belijden, werd door ds. Lam in de prediking krachtig opgeroepen omdat de belofte van de tekst immers slechts hen geldt die tot die belijdenis gekomen zijn dat Jezus de Zoon van God is. „Hoe zouden we zonder die belofte het leven en straks het sterven aandurven; hoe an ders door rouw en aanvechting heenko men?" vroeg ds. ieder af, erop wijzend dat in de verzekerdheid van de belofte „God blijft in hem en hij in God" geen angst meer hoeft te bestaan voor het naderen van de levensgrens. God en de mens gaan dan weer sa men in een band die nooit verbroken zal worden: „Laat U dan nooit van de Heere Jezus vandaan houden of -halen", riep ds. op zijn prediking laten uitmon dend in een: „dank zij de Vader Die de Zoon zond, dankzij Christus Die Zaligmaker werd en dank zij de Heilige Geest die leert te belijden: „Jezus mijn Heiland, groot is Uw liefde; U kwam op de wereld om haar van zonden eeuwig te bevrijden. In zijn prediking had ds. gemaand zichzelf als „de wereld" te herkennen, een bekentenis die onder de prediking wordt aangezegd en kan worden geleerd „In de prediking worden we met ons zelf geconfronteerd als haters en te genspelers en met onszelf in conflict gebracht", aldus ds. die met zijn pre diking evenzeer had laten weten dat er desniettemin een belofte geldt voor die „wereld", de zondaar die de Zaligma-. ker aanschouwt niet afstandeüjk en door de Heilige Geest, letter voor letter geleerd, van Hem getuigt en zich heeft laten overtuigen. Toespraken. Na de prediking heeft ds. Lam zich in een korte toespraak tot meerderen van de aanwezigen gericht. Allereerst deed hij dat tot zijn vader en moeder; zijn vader dankend voor de bevestiging in het ambt en zijn beide ouders dan kend voor de ervaren zorgen en bege leiding bij de studie. Voorts richtte hij zich tot de collega predikanten die aan de handoplegging hadden deelgenomen; de kerkeraad van Sommelsdijk en het bestuur en de HDG Stichtingsraad, hen dankend voor de ontvangen benoeming waaruit een vertrouwen spreekt dat ds. van harte hoopt waar te maken. Na zie hte hebben gewend tot het Col lege van B en W, de kerkeraden uit de gemeente en van het eiland, de collega Ring-predikanten en de afgevaar digden van de Classis besloot ds. met een warm welkomstwoord tot de be woners door hen direct of via de huisomroep zich nu eindelijk als „dominee" te presenteren waarmee voor veel van de bewoners nu duide lijkheid is gekomen; 't is voortaan niet meer menheer, maar „dominee". „Maar", zegde ds. Lam hen graag toe: „een dominee mag allerminst een „mijnheer" zijn, hij moet een dienaar zijn", zich aldus graag aan de bewoners aanbeve lend. Ds. vroeg om een voortdurend gebed voor hem en hen die in het ambt staan om te besluiten met een liefdevol woord tot zijn vrouw, haar vragend hem steeds tot steun te willen zijn. Ds. Beens, predikant van de Herv. Gem. van Sommelsdijk sprak namens de Classis, de Ring en de Herv. Gem. van Sommelsdijk, ds. in deze verban den welkom hetend. Ds. Beens wenste zijn jonge collega de beste wensen toe op zijn ambtelijke weg waarin hij de jeugdigheid van- ds. Lam eerder als een voor- dan als een nadeel aanmerkte: „zo hebt U nog alle kans U te laten vor men op een wijze die Hem welbehaag- lijk is", aldus ds. Beens. De zwaarte van het werk van ds. Lam vermoedend wenste spr. hem daarbij veel sterkte toe, en een blijvende bereidheid de ganse Heilige Schrift te laten spreken. „Moge God Uw arbeid zegenen zodat de helende kracht van Christus gezien-, ervaren en geloofd worde." Dê.'J.' T. Cazander, predikant-voorz. van de Stichting HDG en geestelijk ver zorger van „het Oudeland" sprak ds. Lam vervolgens toe. Zinspelend op ds. Lams' benoeming tot predikant „voor bijzondere werkzaamheden" wees hij er op dat niettemin het bijzondere van hft ambt is dat het zo gewoon is; in de liefde de hartelijldieid en in geloof te staan dichtbij de ander, soms met- en soms zonder woorden". Ds. Cazander kon zijn jonge collega nu al voorzeggen dat ook hij te maken zal krijgen en dat her haaldelijk met de moeilijkheden van het ambt waarin hij de moed en het geloof zal verliezen, „maar", zo sprak ds. Cazander een Sciiots oud-prediker na: „Preek dan totdat je gelooft en als je gelooft preek dan omdat je gelooft". Het werk van ds. Lam toespitsend op de „bijzondere werkzaamheden" in de Stichting wees ds. Cazander erop dat onze tijd wordt gekenmerkt door be dreigingen in de grenssituaties van het leven, zowel bij het begin als bij het eind daarvan. Temidden daarvan wil de HDG zijn als een eiland in de zee van de secularisatie van de naam van Chris tus, gestalte gevend aan Zijn barmhar tigheid. Dat is een uitdaging, een op dracht en een bijzondere roeping. Ds Cazander verzocht de aanwezigen die nieuwe predikant wie dat werk wacht toe te zingen Ps. 134 3. De klassieke avond (op 16 dec. j.l.) in het diekhuus was zeer de moeite waard. Op het programma stonden werken van Boccerini, Paganini, Britten, Ibert e.v.a. De uitvoerenden: Jan en Kora van Dijk; Joosje Brouwer; Jeanette Knoi- V. d. Beid brachten dit met veel enthou siasme en inzet. Er werd gemusiceerd in allerlei combinaties van gitaar, cla- vecimbel, viool en zang. Bij elk stuk werd een uitvoerige toe lichting gegeven over de componist en de inhoud van de muziek en tekst. Het publiek had hier veel waardering voor. Al met al een zeer geslaagde avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. Staf Diekhuus GEItfEENTESECRETARIE OOSTFLAKKEE GESLOTEN Overeenkomstig de richtlijn van de Minister van Binnenlandse Zaken, heeft het College van Burgemeester en Wet houders van Oostflakkee besloten, dat op 2 januari 1981 de kantoren van de gemeente voor het publiek gesloten zul len zijn. BRILJANT SEIKO BRILJANT SEIKO Westdük 13 - 15 IVflDDELHARNIS TEL. 01870 - 36 65 FUiaal: Voorstraat 26, STELLEND AM Havenplein 1, ZIERIKZEE, tel. 01110 - 5900 Dealer van: Seiko - Citizen - Enicar - Plato - Omega - Onsa - Etema - Commodoor enz. Exclusieve gouden-, zilveren en briljanten SIERADEN KLOKKEN diverse merken Groot assortiment SPORTPRIJZEN OHiaS XNvniaa OHias INiVflIHa TERUG NAAR DE NATUUR De natuurgeneeswijze neemt een sfeeds grotere plaats in en geen wonder wanneer u de fantastisclie resultaten verneemt van hen die één van de meer dan verschillende kruiden recepten bestelderi, o.a. maagzweer, niersteen, reu- matiek, gewrichtsreuma, schildklier, slapeloosheid, suiker, spataderen, verma gering, zenuwen, enz. Alle soorten zijn verpakt in kuren voor een maand f 12,50 (verzendk. inbegr.). Nieuw: de soorten ver magering, zenuwen en vochtafdrijvend nu ook in tabletvorm. Maand- kuur f 15,-. Vermeld wel duidelijk welke soort U wenst. DROGISTERIJ SIKKING Barrevoetestr. 4 Haarlem Tel. 023-312883 Giro 190609 modellen van 2 tot 235 pk een wereld van verschil Westhavendyk 6 - Midaelharnis 01870 3458 - 3877 Daar zijn wij groot In. Voor een pracht koUektie SLAAPKAMERS. en Een grote sortering PLINTKASTEN. of Een enorme keuze BxVNKSTELLEN. sn TlentaUen EETHOEKEN. Voor betaalbare prijzen Moet U in NUMANSDORP zijn. Bij aankoop worden Uv/ onkosten vergoed. Wij ruilen ook Uw oude meubelen in. Voorstraat 13-1S-29 Torenstraat 49 Tel. 01865 - 14 38-2914-17 84 INTERIEURVERZORGERS NUMANSDORP S NIEUW! Wat een ellende na een aanrijding. Wagen een poosje kwijt en van alles te regelen met de verzekering. Bel Karels Autoschade in zo'n situatie. Hij kan u snel door de eerste moeilijkheden heen helpen, want Karels is een all-round schadebedrijfHij haalt uw beschadigde voertuig op, vult het schadeformulier in en geeft u tegen geringe vergoeding een leenwagen mee. En terwijl u weer op verhaal komt is Karels al met grote slagvaardigheid aan de gang om uw voertuig weer „als nieuw" te maken. Want dat kunnen ze bij Karels Auto schade toch niet laten I! Langeweg 30 NIEUWE TONGE Telefoon: 01875 - 1396 Uitslagen van 1 december 1980: dammen A. Meijer K. Westhoeve 1-1 J. Moerkerk A. van Huizen 0-2 L. MoerkerkJ. ten Hove 1-1 C. Tanis 'L. Grinwis 2-0 G. Tanis P. van Dam 2-0 H. Tanis C'. Akershoek 1-1 K. Tanis J. Visbeen 1-1 schaken L. Jongkoen J. Grinwis V2 - V2 N. A. L. van Doom J. W. J. Breve 1 - O Uitslagen van 8 december 1980: dammen J. Moerkerk K. Westhoeve 0,-2 L. Moerkerk A. Meijer 0-2 C. Tanis A. van Huizen 2-0 G. Tanis J. ten Hove 2-0 H. Tanis L. Grinwis 1-1 K. Tanis P. van Dam 1-1 J. Visbeen C. Akershoek 2-0 schaken J. Soeteman L. Jongkoen 0-1 N. A. L. van Doom J. W. J. Breve V2 - V2 K. v. d. Wende C. Wassenaar 1-0 Uitslagen van 15 december 1980: dammen A. van Huizen G. Tanis 2-0 L. Grinwis L. Moerkerk 2-0 J. Visbeen H. Tanis 2-0 C. Akershoek K. Tanis 0-2 J. ten Hove C. Tanis 2-0 P. van Dam A. Meijer 0-2 schaken J. W. J. Breve J. Soeteman afgebr. J. Grinwis C. Wassenaar 0-1 L. Jongkoen K. v. d. Wende V2 - Va BRUINISSE: De gemeente Bruinisse gaat maatre gelen nemen tegen het plaatsen van an tennes. Men wil dat plaatsen niet zozeer tegen gaan, maar wel aan bepaalde regels binden. Als de hoogte van de voet af gemeten hoger is dan 3 meter zal voor de plaatsing een bouwvergun ning moeten worden aangevraagd. Voor antennes voor de z.g.n. 27 MC zend- en ontvanginstallaties, die ook op Bruinis se de laatste maanden zijn verschenen zal die hoogte zeker een feit zijn. Voor reeds geplaatste antennes mag die aanvraag achterwege blijven en zal een procedure worden gevolgd, waarbij men er van uit gaat, dat de aanvraag heeft plaats gehad. Maar zij moeten dan wel voldoen aan een aantal voorwaar den, die uit de bouwverordening zijn geplukt en die voor belanghebbenden op het gemeentehuis verkrijgbaar zijn. Het op één na laatste artikel waar aan moet worden voldaan luidt: Als nadere eis kan worden gesteld, dat an tennedraden en tuidraden, met het oog op de bescherming van vogels, worden voorzien van ongekleurde kurken op onderlinge afstand van niet minder dan 50 cm en niet meer dan een meter. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen Ook u kunt aardig bijverdienen in uw vrije tijd als Schoonheids adviseuse voor Orif lama (kosmetika uit Zv\/eden). Dat is leuk werk, gezellig onder de mensen. U hoeft zelf niets te investeren en niet deur-aan-deur te verkopen. Orif lame geeft u een goede,] gratis opleiding, u krijgt alle inlichtingen van Mevr. M. Brinkman-Stander LIncoInplein 11 3255 XG Oude-Tonge Tei. 01874 - 1454 Woensdag 24 december is het postkan toor 's middags na 12 uur gesloten. Op zaterdag 27 december is het kantoor van' 9 tot 12 uur v.m. geopend voor spoed zaken en zegelverkoop, etc. Op deze dag wordt er geen bestelling uitgevoerd. Al leen spoedbestellingen en rouwbrieven zullen worden bezorgd. KERSTFEEST ZONDASCHOLEN Op Tweede Kerstdag zullen de kinde ren van de zondagscholen het kerst feest vieren om 2.30 uur in het kerkge bouw van de Geref. Gemeente en om 4 uur in de Ned. Herv. Kerk. Ouders en andere belangstellenden zijn har telijk welkom. OOSTFLAKKEE INZAMELING HUISVUIL De inzameling van huisvuil op vrijdag (2e kerstdag) wordt verplaatst naar maandag 29 december a.s. Op vrijdag 2 januari 1981 zal het ophalen weer nor maal plaats vinden. Neem s.v.p. van deze mededeling goe de nota. De jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Goeree-Overflakkee van de Koninklijke Schippersververeni- ging „Schuttevaer" zal gehouden wor den op dinsdag 30 december a.s. des nam. 2.30 uur in Café „Sport" aan de Kaai te Oude Tonge. Na het uitbrengen van de diverse (jaar)verslagen zal er een bestuursver^ kiezing gehouden worden. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren mr. L. J. den Hollander, M. Oomens, A. Ghijzels en B. Firant. Aftredend en niet herkies baar is de heer K. Kik. Na de pauze kunnen de voorstellen voor de landelijke Algemene Vergade ring worden ingediend. Deze voorstellen moeten schriftelijk worden ingeleverd, waarna gelegenheid is deze modeling toe te lichten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 11