EEN BIJZONDER KONSERT IN STAD AAN 'T HARINGVLIET Medische diensten EEN HALF MILJOEN OPELS KADETT BINNEN IS MAANDEPI DIPLOMAZWEMMEN DIRKSLAND Abonnementsgeld vastgesteld irwar in aanhef verslag ;,Polder Goeree" UITSLAG VERLOTING Een kerstplaat via de huisomroep HET KIIKVENSTER •k HOKKENSHOW VAN „DE REISDUIF NIEUWERKERK (Z) UIT VERBAND GEREF. GEM. IN NED. In de rij van vele kerstkonserten in deze periode werd zaterdag 13 december j.l. in de Nedriands Hervormde Kerk te Stad aan 't Haringvliet een kerkkonsert gegeven, dat toch wel een bijzonder konsert genoemd mag worden. Deze avond werd verzorgd door 2 koren, t.w. het jeugdkoor „Cantate Do mino" te Middelharnis o.l.v. dhr. P. H. Wessels en een kamerkoor o.l.v. dhr. R. Verhage. Het kamerorkest „de Drie klank" te Middelharnis werd eveneens gedirigeerd door dhr. Verhage. Verder waren de trompetsoli voor rekening van de heren H. Kom en H. Mackloet, als organist was Ab Vroegindeweij aanwe zig, terwijl het klavecimbel werd be speeld door Marjan van Neuren en Paul Kieviet. Voor een volledig gevulde kerk werd dit konsert door het jeugdkoor geopend met „Cantate Domino" van de Noord- Duitse organist en komponist Dietrich Buxtehude. Met dit 3-stemmige werk dat a capelle (dus zonder begeleiding) w-erd gezongen, werd fraaie Barokmu ziek ten gehore gebracht. Deze muziek werd zeer zuiver vertolkt en vormde mede daardoor een goede opening van dit konsert. Hierna volgde van Const. Chr. Dede- kind het „Bereitet dem Herm den Weg" naar Jesaja 40 3, 4 en 5. De beide boek delen van dit stuk in 3-stemmige zet ting omsloten een 2-stemmig midden deel. Bij deze uitvoering viel een goede artikulatie op. De klavecimbel, die bij dit werk te beluisteren was, werd gebouwd door de oud-Flakkeënaar Cees Bom te Schoon hoven. Met dit enerzijds krachtige, an derzijds toch ook subtiele instrument bleek het zonder bezwaar mogelijk te zijn, de gehele kerk te .bespelen". Vervolgens presenteerde het orkest zich met het fluitkonsert in G van G. Ph, Telemann. Dit werk bestaat uit 3 delen: een allegro ma non tropppo, waarmee het orkest aanvankelijk aan de ruimte moest wennen, een rustig adagio en tenslotte een allegro, waarin de gehele groep muzikaal spel liet ho ren. Als 3e programmapunt voor jeugd koor en orkest klonk het Latijnse: Lau- da Sion Salvatorem Looft Christenen uw Heiland eveneens van D. Bux- tehude. De verschillende delen werden steeds ingeleid door de 7 strijkers van het orkest. Het „tegenspel" voor het koor lag bij de basso continuo, die zoals ge bruikelijk wordt gevormd door de cel liste en de klaveciniste. Enkele solo partijen in het stuk werden vertolkt door 2 sopranen vanuit dit koor, die zowel door helderheid als door een goede voordracht opvielen. Juist bij dit stuk was een goede ekspressie van het koor te bemerken. Hierna was het nieuwe orgel van Stad aan 't Haringvliet te horen bij het Conserto in G van J. S. Bach. In een geheel volle kerk, zoals deze avond het geval was, laat dit werkstuk van Leeflang en Keyzer zich horen als een rond instrument. De plezierige speelaard van deze nieuwe aanwinst sloot goed aan bij het plezierige, konsertante stuk muziek van Bach. Onwillekeurig ver gelijkt men dit met de orgelkonserten van zijn tijdgenoot G. F. Handel en bespeurt dan meerdere punten van overeenkomst. Het Ie deel allegro werd speels ge bracht door de verscheidene klavier- en maatwisselingen. Helaas klonk de af sluiting iets gehaast. Het grave boeide door zijn zangerigheid. Het slotdeel presto werd spontaan vertolkt; de tin telende muziek kwam goed tot uiting. Vervolgens konden de aanwezigen luisteren naar het Ie openbare optre den van het kamerkoor. De samenstel ling van dit koor is als volgt: 5 sopra nen, 3 alten, 4 tenoren en 4 bassen. Voor deze avond stonden een viertal werken uit de 15e en 16e eeuw op het programma, t.w.: a) „Also hat Gott die Welt geliebt" van Helnrich Schütz. b) ,,Or avons nous de nos oreilles" (psalm 44) van J. P, Sweelinck. c) „Vom Himmel hoch da komm ich her" van Johann Eccard. d) „Gehet hin und saget Johanni wie der" van Melchior Franck. Stuk voor stuk kan men hier spreken van boeiende en goed in het gehoor lig gende werken. De muziek van Schütz en Eccard zijn 5-stemmige zettingen. In de Franse Psalmen van Sweelinck wordt men steeds weer geroerd door de won derschone polyfone zeggingskracht, die onze voorouders reeds ten uitvoer brachten. In het algemeen kwamen de genoem de 3 werken tamelijk hard over. Trekt men een vergelijking met het jeugd koor, dan bemerkt men dat deze jon gelui met veel minder volume minstens even duidelijk en beslist meer beschaafd overkomen. Een stuk ervaring van het jeugdkoor zal hier zeker debet aan zijn. Hiermee mag niet worden gesteld, dat het koor niet tot goede prestaties kan komen. Juist het werk van Franck viel op, doordat het erg mooi werd uitge voerd. Het sterk/zacht effekt kwam goed tot uiting, terwijl de goede discipline binnen het koor ook hierbij merkbaar was. De symfonie in F van de Engelse komponist William Boyce werd door het orkest met overgave gespeeld. Helaas viel ook bij dit werk weer op, dat het gelijktijdig beëindigen van het slotak koord nog enige aandacht verdient. Sprankelende muziek viel te beluis teren in het trompetkonsert in bes van Antonio Vivaldi. Hoewel de beide trom pettisten aanvankelijk zich aan de ruim te moesten aanpassen, werd ook het eerste deel allegro geïnspireerd uitge voerd. Het meegaande klavecimbelspel van Marjan van Neuren mag hierbij ze ker worden genoemd. Na een kort largo volgde het 2e allegro. Op virtuoze wijze werden door de trompettisten diepte- effekten bereikt. Onder de bezielende leiding van dirigent Verhage werd in goed samenspel fijn gemusiceerd. Daardoor vormde de uitvoering van deze heldere, vrolijke muziek één van de hoogtepunten van deze avond. Het jeugdkoor liet zich daarna nog horen ui een drietal Kerstwerken: a) ,,Siehe, dein König kommt zu dir" van Wolfgang Briegel. b) „Il est né", een oud-Frans Kerstlied op een eenvoudige, zeer bekende melodie. c) „Herders, Hij is geboren", Oud- Vlaams Kerstlied. Zonder uitzondering werden deze werkjes soepel en zuiver gezongen. Als afsluiting van dit konsert volgde nog het ,,Stimmet Hosianna an" even eens van Briegel. Dit werd door jeugd koor en orkest uitgevoerd. In goed sa menspel vertolkten zij deze erg aan sprekende muziek. D 4 verzen van dit loflied werden elk voorafgegaan door een muzikale inlei ding door het orkest. De wijze van uit voering mag een fraaie afsluiting wor den genoemd van dit kerstkonsert. Zoals reeds vermeld werd het konsert gegeven in een geheel gevulde kerk. Ik ben ervan overtuigd, dat dit de beste stimulans voor de uitvoerenden is om enthousiast verder te studeren. Beide koren, het orkest en de diverse solisten zorgden voor een breed, muzikaal pro gramma op een behoorlijke nivo. Daarom mag zeer zeker worden ge sproken van een bijzonder konsert. M. T. C. V. D. van zaterdag 20 tot maandag 22 dec. ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman en v. d. Doel, tel. 01877 - 1412 b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddags 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 - 1306. APOTHEEK „MENHEERSE'-' J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Visser, tel. 01874 - 2091 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Schilder, telefoon 01874 - 2441. Tot zaterdag 12.00 uur ook dhr. Tjebbes, tel. 01870 - 2966. WIJKKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandagl morgen 8.00 uur heeft dienst zr. v. d. Bok, tel. 01879 - 2090. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Knaape, tel. 01873 - 2060. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: KRUISVER. OOSTFLAKKEE Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 Ongewenst zwanger Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van maand van 14.00 - 17.00 uur in het dienstencentrum. THOLEN Verpleeghuis S.V.R.Z.: In de gemeen teraad van Tholen hebben de fracties van de S.G.P. en het C.D.A. een drin gend beroep gedaan op het college van B en W om alles in het werk te stellen het nieuw te bouwen verpleeghuis van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland op het eiland Tholen te doen bouwen. Als dit absoluut niet mogelijk is dan in elk geval de ziekenboeg in het bejaardentehuis ,,Ten Anker" in Tholen te blijven handhaven. Glasbakken: De gemeenteraad ging maandag accoord met het plan om op Tholen 10 zgn. glascontainers te plaatsen en wel 3 in Tholen, 2 in St. Maartensdijk en in Poortvliet, Scherpenisse, Stave- nisse, St. Annaland en Oud Vossemeer ieder 1 bak. De bakken worden binnen kort geplaatst. ZONDAG 21 DECEMBER OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doops gezinde gem. 9.30 uur dhr Modder- kolk Geref. Kerk 10.00 uur dhr Visser; 17.00 ds. A. J. J. v. Noord Geref. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. M. Aangeen- brug. STuJi^i^ENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. v. Noord; 16.00 uur ds. A. J. Krol,Go- rinchem. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dhr P. Wilstra, St. Anthoniepol- der; 18.00 uur ds. K. Schipper, Dor drecht Geref. Kerk 9.30 uur ds. Goudswaard; 17.00 uur lezen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Dries- sen, Moerkapelle. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden; 18.00 uur ds. D. Dekker Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Eerw. heer A. H. Veldhuizen; 18.00 uur kand. L. Groenenberg Geref. Gem. 14.30 uur ds. H. Ligten berg; 18.30 uur ds. M. J. v. Gelder. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. J. P. Lam, Putten; 18.00 uur Eerw. heer J. Kot Re monstrantse gem. 19.00 uur mevr. ds. T. Elders-Mayer. DE SAMARITAAN 14.30 uur ds. H. J. Lam, intrededienst. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uur ds. A. Beens Herv. Exodusgem. 10.00 uur ds. T. H. Oostenbrug Ger. Kerk vrijgem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. V. d. Sloot Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur kand. J. van Wallinga, Ter Aar Chr. Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. L. W. V. d. Meij, Zaamslag Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees- dienst. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Born Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur le zen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. A. Vos; 18.00 uur ds. P. de Jager Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Willemsen Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. G. Pet, Hellevoetsluis Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur le zen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. P. de Jager; 18.00 uur ds. A. Vos Geref. Kerk lu.uu uur lezen; 18.00 uur dhr Lergner, Rotter dam. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van i^en- nekom Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur dr. J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dhr C. B. van Gils, Wad- dinxveen. De Opel Kadett heeft een bijzonder produktie rekord bereikt. Sinds de in- troduktie van de Kadett in september 1979, zijn reeds 500.000 stuks geprodu ceerd van dit succesvolle model. Het halfmiljoenste exemplaar liep onlangs in de Opel fabriek te Bochum van de band. Nog nooit in de geschiedenis van Adam Opel heeft een nieuw model in een zo korte periode deze mijlpaal be haald. De Kadett is niet alleen in Duitsland een groot succes, maar even eens in de rest van Europa; 51 Vo van de produktie werd geëxporteerd. In Nederland werden van deze nieu we Kadett sinds de introduktie ruim 43 000 exemplaren verkocht. Hiermee is dit Opel model opnieuw de populair ste auto in ons land. Opel bezet deze positie nu al voor het 21e achtereen volgende jaar, hetgeen een opmerke lijke prestatie genoemd kan worden in Eiiitnrnnhipl pec-bi'prlenis Voor de laatste keer in 1980 is 13 december het diploma zwemmen weer geweest. Het examen werd afgenomen door: Mej. H. van Manen en Dhr. J. D. Costeris. Namens de K.N.Z.B. functio neerde dhr. J. van Son. Alle kandidaten slaagden resp. 50 voor A, 42 voor B en 18 voor C. DIRKSLAND BIBLIOTHEEK. Met het oog op de kerstdagen donderdag en vrijdag is er gelegenheid tot boekenruilen op a.s. woensdag op de gebruikelijke uren, Ka poenstraat 2. MELISSANT Geslaagd: Een dezer dagen slaagde onze vroegere dorpsgenoot Dankert van Dis voor het doctoraal examen pharma- cie. Wanneer we bij het bepalen van het abonnements-tarief voor vol gend jaar de richtlijnen van de Minister van Economische Zaken zouden hebben gevolgd, dan zou den we aanzienlijk hoger uitge- l<omen zijn dan de 40,waarop het jaarabonnement thans kan worden vastgesteld. We meenden aan onze lezers verplicht te zijn om goed op „alle kleintjes" te let ten waardoor een beperking be reikt lï;on worden. Beleefd vragen we U ons het bedrag bij vooruitbetaling te doen toekomen op onze Girorekening 16 7 9 3' O of op onze Bankreke ning 3420.01.108. U zoudt onze ad ministratie bijzonder gerieven wanneer U zoudt willen overgaan tot betaling van het jaarbedrag ineens waardoor onzerzijds met één afboeking volstaan kan wor den maar wanneer dat Uwer zijds bezwaarlijk zou zijn is een kwartaalbetaling a 10, zeker niet minder welkom. Overigens is betaling ineens wel voordeliger voor hen die aan de deur een kwitantie wordt aange boden omdat elke kwitantie belast is met een incassorekening van 30 cent. Terwille van een verdere kostenbeperking zouden we juist deze abonnees willen adviseren betaling van het jaarbedrag in eens te overwegen. Onze hartelijke dank bij voor baat Bij het ter hand nemen van de eerder afgedrukte voorpagina bleek dat in de aanhef van het artikel over de ophef fingvergadering van de Polder Goeree" de regels door elkaar lopen. De aanhef moet aldus gelezen worden: „Alsof door nieuwe machthebbers het erfland stout zal worden ingenomen", zó ontgoocheld heeft de Ver. Vergade ring van de „Polder Goeree" j.l. dins dagmiddag de laatste openbare ver gadering afgehandeld. Per 1 januari itnmers zal de Polder niet meer zijn, om met het Waterschap Elakkee te zijn opgegaan (enz.) Ook in het laatste vetgedrukte gedeelte komen wat missers voor. Ge sproken wordt over een vet all-in Wa terschap; uiteraard moet dat zijn een evt. all-in Waterschap. Uitslag verloting ,,Nut en Genoegen", Ouddorp. Trekking van j.u. zaterdag 13 december op de grote tentoonstelling: Ie prijs no. 1143 2e prijs no. 2213 3e prijs no. 1944 4e prijs no. 1789 5e prijs no. 1777 6e prijs no. 1559 7e prijs no. 1591 8e prijs no. 1690 9e prijs no. 2238 10e prijs no. 1512 lie prijs no. 1616 12e prijs no. 1497 13e prijs no. 2262 14e prijs no. 1226 15e prijs no. 2421 Prijzen kunnen worden afgehaald bij: A. Westdijk, Dorpsweg 66 te Ouddorp. DIRKSLAND KERSTZANGAVOND Heden, vrijdag 19 december D.V. om 8 uur zal er in het kerkgebouw van de Geref. Gem. te Dirksland een kerst zangavond gehouden worden. De koren uit Middelharnis en Dirks land zullen dan zingen en ook is er ge legenheid voor samenzang. Er zal tevens een meditaitie gehouden worden. Allen hartelijk welkom. Geef uw Kerstfeest iets waardevols en doe iets voor een ander. Vraag een verzoekplaat aan voor één van onze bewoners of patiënten die via onze liuisoraroepen op 2e Kerstdag een programma uitzenden om 18.00 uur n.m. De huisomroepen zijn: Radio „Dizo" Ziekenhunis Dirksland Radio ,,Hora" Hernesseroord Middel harnis Radio „Rogos" Hervormd Diakonale Gezondheidszorg Sommelsdijk Vul onderstaande coupon in vóór woensdag 24 dec. 18.00 uur met uw wen sen of groeten, of bel ons. Ook kunt u de bon opsturen. Radio Dizo: tel. 01877 - 4452, Postbus 48, Dirksland Radio Hora: tel. 01870 - 3888, Oostha- vendijk 48, Middelharnis Radio Rogos: tel. 01870 - 2500 of 4426, Kon. Julianaweg 59, Sommelsdijk Aanvraag verzoekplaat: Aangevraagd voor* Aangevraagd door* Opmerkingen: MET HARTELIJKE DANK!!! blU; «sp kark Nogmaals: de kernwapens Een politieke uitspraak Vrede Het besluit van de Hervormde Synode inzake de Icernwapens heeft heel wat reakties uitgelokt, zowel positieve als negatieve. Sommige leden van de Her vormde Kerk vonden dat de Synode nu eindelijk eens het juiste woord had ge sproken, anderen waren diep teleurge steld of zelfs verontwaardigd. In ,,De Banier" van 11 december ver tolkt Ds. H. G. Abma op de hem eigen wijze zijn gevoelens. Hij schrijft onder andere: ,,Het besluit viel met meerderheid van stemmen. Driekwart wilde kern wapenen laten verdwijnen, een kwart verklaarde zich tegen. De vraag is of, gezien de zwaargeladen ernst die aan beslissing en besluit vorming Vi^erd toegekend, het moge lijk is zo'n meerderheid het te laten uitmaken. Indien het een beslissing was uit gehoorzaamheid aan Gods geboden, kortom, een geloofsuit spraak, had dan niet meteen die min derheid consequenties moeten trek ken of aan een tuchtmaatregel on derworpen moeten worden?" Dat zijn inderdaad rake opmerkingen. Wanneer de kerk getuigt in gehoor zaamheid aan het Woord of geloofsuit spraken doet, kan dat met driekwart van de stemmen? En is dat kwart dat overblijft dan niet ongehoorzaam of ongelovig? Voor zover mij bekend heeft de Synode over die vraag geen uit spraken gedaan. ■k ir Ik ben het dan ook volledig met Ds. Abma eens wanneer hij opmerkt dat de kerk haar grenzen te buiten is gegaan door een politieke uitspraak te ken schetsen als een geloofsuitspraak. „De kerk heeft zich té zeer en té gemakkelijk in de direlïte materie begeven. In feite de politieke beslis sing de verantwoordelijke personen uit handen genomen en daarenboven hun subtiele werk om kernwapenen terug te dringen gefrustreerd. Ten slotte draagt de overheid het zwaard. Zij heeft dat zwaard niet genomen, het is aan de overheid gegeven, even zeer en op soortgelijlïe wijze als aan de Kerk het zwaard van de Geest, Gods Woord is toebetrouwd. Hoe zou de Kerk gereageerd hebben wanneer de overheid de kerk uitlegging en opvatting en overtuiging had opge drongen inzake dat Woord Gods? De kerk moet zich bij haar leest houden. Het is de kerk niet opge dragen regelrechte uitspraken te doen over het hebben van dat zwaard. De kerk moet de overheid aanspre- ken op haar aard". Ik meen dat Ds. Abma hier een uiterst gevoelige snaar aanraakt. Kerk en Staat hebben beide hun taak en hun opdracht, en beide ontlenen ze die aan het Woord. Hun terreinen raken elkaar en overlappen elkaar soms. Maar de overheid mag geen leeruitspraken doen en de Kerk moet zich onthouden van politieke uitspraken. Anders overschrij den ze de grenzen. En het is wel type rend dat de (Hervormde) Kerk bijna geen dogmatische of leeruitspraken durft te doen, maar wel vlot zich uit spreekt over politieke vraagstukken. Dat noemt Ds. Abma terecht „de over heid hinderlijk voor de voeten lopen". Intussen naderen we weer het Kerst feest, waarop het „vrede op aarde" weer SOMMELSDIJK De P.V. „DE REISDUIF" hoopt haar jaarlijkse hokkenshow te houden op vrijdag 19 en zaterdag 20 december. De heer A. de Boom is aaangezocht de keu ring te verrichten. Het ver. geb. DE FINSE BARAK is geopend op vrijdag van 19 tot 23 uur en zaterdag van 18 tot 22 uur. Zaterdagavond zal er een bonnen verkoop plaats vinden van sterk spelen de liefhebbers. Tevens zal de trekking plaats vinden van de grote verloting. Toegang vrij. NIEUWERKERK De ledenvergadering van de Gere formeerde Gemeente in Nederland te Nieuwerkerk, heeft met meerderheid van stemmen, besloten zich te plaatsen achter de Kerkeraden van Rijssen en Veenendaal en hun predikanten Ds. J. de Groot en Ds. A. Wink. Deze twee predikanten m.aakten zich met hun ker keraden onlangs los van het verband van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Dienstdoende predikanten in de Geref. Gemeenten in Nederland zijn op dit moment nog: Ds. M. van Beek, Ds. A. V. d. Berg, Ds. F. Mallan en Ds. A. van Straalen. In Veenendaal werden reeds op7 de cember kerkdiensten belegd, naast de diensten van de gemeente van Ds. Wink, in gebouw „Elthato". Ook in Rijssen heeft a fgelopen zondag een groepje van enkele tientallen mensen, eveneens zelfstandig, kerkdiensten be legd, naast de diensten van Ds. de Groot en wel in een schoollokaal De gemeente te Rijssen telt 400 zielen, die van Veenendaal ruim 1700 zielen. PREDIKBEURTEN ZEELAND ZONDAG 21 DECEMBER 1980 4e Adventszondag SINT MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 14.30 uur (nabetr.) ds. J. G. van Loon Oud Ger. Gem. 3 x lezen Ger. Gem. in Ned 3 x lezen. SINT ANNALAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. W. J. Gorissen van Stavenisse en sav. 6 uur (bed. H.D.) ds. M. D. Geuze Gereformeerde Gemeente v.m. 9.30 uur, nam. 2 uur en sav. 6 uur leesdienst Gerefor meerde Gemeente in Nederland v.m. 9.45 uur, nam. 2.15 uur en sav. 6.15 uur leesdienst. - HERV. GEMEENTEN THOLEN - THOLEN 9,30 uur ds. J. den Hoed uit Sliedrecht en 18.30 uur ds. L. Wüll- schleger. POORTVLIET g 10 uur en 18 uur ds. Tj. de Jong. SCHERPENISSE 9.30 uur en 14.30 uur ds. C. v. d. Berg uit Rotterdam. SINT MAARTENSDIJK 9.30 uur en 14.30 uur ds. J. van Loon, H.A. en nabetr. STAVENISSE 10 uur ds. M. D. Geu ze en 18 uur ds. S. van TrigtuitAalst. SINT ANNALAND 10 uur ds. W. Gorissen en 18 uur ds. M. D. Geuze H.D. OUD VOSSEMEER 10 uur ds. Th. V. d. Heijden en 18.30 uur ds. D. Scheepmaker uit Dinteloord. SINT PHILIPSLAND 9.30 uur ds. A. Cysouw en 14.30 uur ds. T. W. van Bennekom uit Ooltgensplaat. BRUINISSE voor de Oud Ger. Ge meente hoopt maandagavond 29 de cember om 19.30 uur de heer A. F. V. d. Meer van Kinderdijk voor te gaan in een dan te houden Oudejaarsdienst. in allerlei toonaarden te horen zal zijn. Die vrede wordt niet bereikt door de leuze van het IKV aan te heffen: „De kernwapens de wereld uit, te beginnen met Nederland". Die vrede is verwor ven voor Hem Wiens Naam is „Vrede vorst". Zonder Hem is er geen werke lijke vrede. WAARNEMER

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2