S.G.P. fractie neemt geen verantwoordelijkheid voor begroting '81 Openb. Onderwijs Ooitgensplaat komt niet in een iirotje tereciit Diir. T. van Prooyen onstuimig afgezwaaid als voorzitter Woningb. ver. „Dirlisiand" 26e jaar^aiig Dinsdag 16 december 1980 No. 4952 CHR. STEIEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-H0L1.ANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VtrschiftU tweemaal per weekdinsdag- en vrifdagaoond ZIE ONZE JUBILEUMKRANT van 19 t/m 31 december bij Opel-dealer GARAGE KNÖPS B.V. Langeweg 113 MIDDELHAENIS Tel. 01870 2222 RAAD MlDDELHARNISi '-k Te weinig bezuiniging toegepast. Gemeente IVliddeiharnis In verband met de beide kerstdagen zal het huisvuil in de week van 22 tot en met 26 december a.s. als volgt worden opgehaald: Maandag 22 december Sommelsdijk ten noorden van de Kon. Julianaweg Dinsdag 23 december De gehele kern Middelhamis Woensdag 24 december Sommelsdijk ten zuiden van de Kon. Julianaweg Nieuwe Tonge Battenoord Het woonwagencentrum Stad aan 't Haringvliet De buitenroute's B W stellen raad gerust FLORA BASTIANA IN STELLENDAM EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN 40-jarig jubileum L. de BlaeiJ THEMA-AVOND OVER „JALOEZIE" POSTBUS 8 3240 AA MIDDELJIARNIS Redactie en administratieLangeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rafao Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9.50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per mm. Bij! contract specdaat tarief. Grote Onelshow i Tydens een marathon-zitting die tot 's nachts half één duurde heeft Middel hamis' gemeenteraad j.l. donderdag de gemeentebegroting 1981 ongewijzigd vastgesteld, maar dat zonder de mede werking van de 4 man tellende SGP fractie. Genoemde fractie trok die uiter ste consequentie uit het feit dat B en W in een te geringe mate gevolg hadden gegeven aan de uitvoering van een be zuinigingsplan zoals door dhr. J. H. Koppelaar in diens alg. beschouwing voorgesteld. De bezuinigingen zouden goed zyn geweest voor een besparing van 3,5 ton met gebruik waarvan de be groting een batig slot van 100.000, zou hebben gehad. De thans vastgestelde begroting ver toont een geheel ander beeld. Welis waar kon die sluitend worden gemaakt maar niet anders dan door aanwending van 2,5 ton uit de saldi-reserve. Inplaats van genoegen te nemen met een derge lijk geflatteerd beeld had dhr. Koppe laar in zijn beschouwing een aantal be zuinigingen voorgedragen, o.a. op de dienst Openbare Werken, het onderhoud van scholen, het uitvoeren van besnoei ingen in het Welzijnswerk en het weer berekenen van de rente op structurele basis waarmee een eerlijker beeld ver kregen zou worden dan met het thans ingevoerde systeem van anuïteit. Om ook in de komende jaren meer ruimte te scheppen dacht dhr. Koppe laar aan de besteding van de zwembad reserve aan b.v. de aanpassingswerken t.b.v. de riolering en een matiging van de uitbreiding van het personeelsbe stand. Uit de beantwoording van het College bleek dat de suggesties alleen gevolgd worden waar het de onderhoudssector van scholen betreft. M.b.t. de gevraagde bezuinigingen op Openbare werken ver klaarde de voorz. burg van Welse- nis een andere opzet en een betere kostenbewaking in te zullen voeren, maar die toezegging was de SGP onvol doende omdat de invloed daarvan op de begroting 1981 nog niet merkbaar zal zijn. De conclusie van de SGP fractie was dan ook dat voor de opzet van de begroting 1981 geen verantwoordelijk heid kon worden gedragen waarom deze fractie zich van goedkeuring onthield. Het was deze fractie ook onvoldoende dat de raadsvoorz. de toegezegde Inves teringsnota nog „voor de zomervacantie" in 't vooruitzicht stelde; ook dat werd een te lang uitstel bevonden. Het niet instemmen met de begroting betekende voor de SGP fractie ook dat niet accoord werd gegaan met de voor gestelde verhoging van de Onroerend Goed belasting. „Geen belastingverho ging zonder de toepassing van duidelijke bezuinigingen" luidde de argumentatie. De door de raadsmeerderheid wel ge accepteerde verhoging zal voor 1981 een meeropbrengst van 123.200,geven. Tot dusver gold de volgende heffing: voor de feitelijke gebruikers 2,33 (voor elke volle 3.000,— van de heffings grondslag) en voor de zakelijk gerech tigde 8,28. De nieuwe tarieven werden vastgesteld op resp. 2,80 en 8,69 waaruit een relatief zwaardere belasting van de gebruiker blijkt. Het tarief voor de feitelijke gebruikers steeg dan ook met 20''/o, voor de zakelijk gerechtigden met 5%. De WD fractie vond dat een compliment aan het College waard. De raadsmeerderheid ging accoord met de aankoop van een deel (2,2 ha.) van de grond en van de opstallen van Flakkee Zaden aan de Dorpsweg te Sommelsdijk voor een bedrag van 500.000,— B en W stelden de raad die aankoop voor omdat er met aanwending van de betreffende grond een aantrek kelijke afronding van het woongebied kan worden bereikt. Binnen het College bleek de veronderstelling te leven dat de bedrijfsruimten weer zouden kunnen worden verhuurd en dat er best een be drijf voor geïnteresseerd zou kunnen worden. Het leek de SGP fractie toe dat het lang zoeken zal worden omdat welk be drijf dan ook dat zich temidden van een woonomgeving bevindt aan de meeste strenge eisen onderworpen zal worden. De SGP fractie meende dan ook niet met de aankoop in te kunnen stemmen, ook niet toen weth. Kievit erop wees dat het wat moeilijk lijkt te zullen gaan met de grondaankoop t.b.v. het plan Staver- seweg. De grond van Flakkee Zaden is goed voor de plaatsing van 70 woningen en dat zou bij stagnatie van het plan Staverseweg een welkome uitwijkmo- gelijkheid zijn. Afscheid seqretaris van Bodegraven. De raadsvoorzitter deed aan het eind van de vergadering mededeling van het feit dat gemeentesecretaris J. W. van Bodegraven thans de laatste raadsver gadering in functie had bijge woond. Per 1 januari treedt dhr. van Bodegraven vervroegd uit waarbij hij te kennen heeft gegeven geen officieel af scheid te willen maar in stilte te ver trekken zoals hij destijds ook gekomen was. De voorz. besloot dan ook zijn dank woord aan dhr. van Bodegraven met een „vaarwel!" Wederkerig dankte dhr. van Bodegraven de raad voor de ervaren DIRKSLAND KERSTWIJDING „PRINS MAURITSSCHOOL" De jaarlijkse kerstfeestviering met de kinderen van de „Prins Mauritsschool" zal morgenavond woensdag plaats vinden, om 7.00 uur in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente. Belangstellen den zijn er hartelijk welkom. '>^«.-«^«.^>'«^«^«^%^«^«^«.^..^»^«.^.^>^«^^^ vriendschap en voor de vnjze waarop aan de ontslagaanvrage was meege werkt. Flakkee bij Rijnmond Burgemeester van Welsenis kon moei lijk heen om de critiek die het College geworden was na de publicatie van een persbericht waarin het College een na drukkelijk pleit voerde voor aansluiting van Flakkee bij Rijnmond, dit naar aan leiding van het ingediende Wetsontwerp dat Flakkee bij Zeeland wil voegen. Het werd het College kwalijk genomen dat in het bericht de schijn werd gewekt dat de totaliteit van Middelhamis' raad hrt met de keus voor Rijnmond eens zou zijn terwijl de meest krappe meerder heid maar van dat gevoelen is geweest. De WD diende een motie in waarin een veroordeling van het College door klonk maar die werd weer ingetrokken toen de raadsvoorz. spijt betuigde en toegaf dat het inderdaad beter zou zijn geweest tenminste de fractievoorzitters te hebben geraadpleegd. De fracties van de PvdA en de WD in Oostflakkees' gemeenteraad hebben ty- dens de j.L donderdagavond gehouden raadsvergadering de overige fracties da nig tegen de haren ingestreken door te verlangen dat „de scholenkwestie" als afzonderlek agendapunt behandeld zou worden. Het lukte om dat gedaan te krijgen doordat bq de gehouden stem ming ook wethouder Kroon toegaf wat hem een dankbare glimlach opleverde van de dames van de oudercommissie die op de publieke tribune de spanning beleefden. CDA'er Moerenhout dacht ook al dat juist door de aanwezigheid van de dames PvdA en WD vertegen woordigers zich zo lieten gaan. De fracties van de PvdA en WD had den het College een brief geschreven waarin ze een nadere uiteenzetting van de „scholenkwestie" vroegen. Voor een deel van de raad hoefde dat allerminst want dat deel SGP, PCP en CDA had er alle begrip voor dat het College nog weinig toe zou kunnen voegen aan de informatie die tijdens de vorige raadsvergadering al was verstrekt. Toen zegde het College toe met de betrokke nen in overleg te zullen treden. Inmid dels was dat met een van de partijen, het bestuur van de chr. school gebeurd. Het gaat om de huisvesting van de openbare lagere school. In december 1978 besloot de raad tot nieuwbouw maar men had zich toen dermate verga loppeerd dat GS daar zomaar niet mee instemden. Er was nauwelijks een plan, alleen maar een besluit dat spoedheids- halve genomen was i.v.m. een dreigende Ministeriële beschikking die de scho lenbouw er niet gemakkelijker op zou maken. Inmiddels zijn B en W vanaf het Mi nisterie met de boodschap thuisgekomen eens te onderzeeken in hoeverre het be staande schoolgebouw aan de P. Bigge- straat zou kunnen worden aangepast voor de huisvesting van geïntegreerde kleuter- en basisonderwijs. En dat was schrikken in de Plaat want dat leek een bom te leggen onder alle nieuwbouwplannen. De enige die bij zo'n ontwikkeling goed garen zou spin nen zou de christelijke school zijn want aan die toch al nieuwe school zouden nog eens enkele nieuwe lokalen voor kleuteronderwijs worden toegevoegd. PvdA en WD hieven in de vorige vergadering al een krachtig protest aan en hun brief, toegevoegd aan de inge komen stukken, was daar een verleng stuk van. De heren wensten een nadere informatie waarbij ze zich niet door an deren tot kalmte lieten manen: „laat B en W nou eerst even de tijd om het voldoende te onderzoeken om dan met een gedegen informatie te komen!', raadde dhr. Moerenhout, maar nee, 't hielp niet, ook niet het soortgelijke pleit van dhr. J. van Dam (SGP). De raad werd het er niet over eens of het een agendapunt zou moeten worden waarom er gestemd werd; de uitslag 7-6 was goed voor een aparte behan deling van de brief die door dhr. Moe renhout als „zielig" werd beschouwd. Ook dhr. L. Hokke meende dat die niet van emoties ontbloot is, hij achtte de materie nog niet rijp voor behande ling en illustreerde dat met de waar schuwing dat de vrucht te vroeg geplukt dreigt te worden. Overigens kon dhr. Hokke de emoties wel een plekje geven, „want" zei hij, „in december 1978 hebben we tot nieuw bouw besloten en nu lijkt het precies de andere kant op te gaan". Dhr. G. Poortvliet (PvdA) bleek daar ook door bezig gehouden te zijn, niet nu voor het eerst maar dhr. Poortvliet kon aan de hand van de notulen ver wijzen naar twee eerdere datums waar op hij naar de voortgang van de nieuw bouwplannen had geïnformeerd, zonder daar overigens hoopgevende informatie over te hebben gekregen. Nu wilde hij graag in concreto van de voorzitter weten wie er op het idee gekomen is dat de bestaande school wel licht geschikt gemaakt zou kunnen wor den en om het „waarom" hield dhr. Poortvliet sterk bezig. Hij pinde het College dan ook vast op de raadsuit- spraak van december 1978 en dhr, Poort vliet had graag gewild dat het College dat de medewerkers van de Minister had voorgelegd als afwijzend antwoord op de suggestie het oude gebouw aan te passen. Voor alles stelde de voorzitter, burg. van der Harst dat het zeker niet het Col lege is geweest dat op het idee gekomen is maar dat dat vanwege het Ministerie is aangesneden o.m. omdat dat de hoog ste kansen op een snelle integratie zou geven. „Men heeft ons dat beleefd en netjes voorgelegd en we zijn dan ook niet met deuren slaand en vloekend het gebouw uitgegaan" gaf de voorzit ter te kennen. Overigens had het College DIRKSLAND Met zóveel scherpe pflltjes in zijn vlees had'ie tenminste wat gewond ktm- nen kijken, maar zelfs dat deed Ten nis van Prooijen niet toen hy zaterdag middag bij zijn afscheid als voorz. van de WoningbouviTver. „Dirksland" door velen genadeloos op de korrel werd ge nomen. Zonder zichtbaar letsel schudde hij ze af, temeer genietend van de bal-, sem waarmee de diverse sprekers hem minstens zo gul overgoten. Aan het eind van het afscheidsfeest („feest" mocht het van hém zijn) wist ieder van Prooijens „gewoontes" die hem met z'n 67 jaren opmerkelqk vitaal hebben ge houden. In die speelsheid dook hij in een zee van hem betoonde sympathie, daar uit met een „toedeloe'oet" weer opdui kend, aldus zijn bijnaam schromeloos onthullend Dhr. H. L. van Kampenhout, collega voorz. van „Sommelsdijk" had het ge raffineerd op die onthulling aangestuurd. „Na zo'n loopbaan heb je recht op een wapen met blazoen met de wapenspreuk „tout a nous" had hij de scheidende van Prooijen voorgelegd en als goed ver staander had deze daarit^ de toedeloet klanken goed beluisterd. Overigens vond dhr. van Kampenhout het afscheid ne men maar wat droef, maar nee..., van Prooijen dacht daar heel anders over: „...een mens moet weten van komen en van gaan, wie dat niet kan heeft niet goed geleefd!" gaf dhr. van Prooijen te kennen. Hoe hij zijn bestuurlijk leven hij was vanaf 13 maart 1951 werk zaam in het belang van de Volkshuis vesting heeft geleid hadden talloos velen kunnen volgen en meerderen van hen wilden daar thans graag een boekje over open doen. In 't laatste hoofdstuk zat steevast de climax, maar eerst moest van Prooijen goed voor schut... Als een „vat vol tegenstrijdigheden" werd hij afgeschilderd door collega voorzitter van „Middelhamis", dhr. Stuurman, die ook namens de federatie van woningbouwver. op Flakkee sprak: „van Prooijen moet afslanken maar hij eet als een dijkwerker; hij veroordeelt het kapitalisme maar enige bezitsvor ming is hem niet onwelgevallig; hij is sober maar zit vol show; hij citeert de Bijbel zowel als Marx; hij noemt zich een eenvoudig arbeider maar hij voelt zich in avondkleding nog wel thuis in het duurste gezelschap; hij is voor oorlogs SDAP'er maar hij versmaadt een goeie borrel niet; hij is democraat maar- wU best ook wat macht; hij is voorts stoer en sterk maar hij kan ook heel ontroerd zijn...", zo somde dhr. Stuurman op, dat alles niet van horen zeggen maar uit geheel eigen waarne ming. „Als er ooit eens oorlog uit mocht breken tussen België en Nederland dan moeten ze Teun generaal maken en 't is zo opgelost!" raadde dhr. Stuurman „Jonge's zou 'ie zeggen tegen de zuiderburen: „nemen juUie nou wat van onze lekkere mossels, dan nemen wq wat van juUie's frite en 't oorlogvoeren zou zó vergeten zijn!" aldus typeerde dhr. Stuurman de gebruikelijke opstel ling van dhr. van Prooijen, vaststellend dat de volkshuisvesting van Dirksland zich toen allerminst sterk gevoeld, hoe dan wel...? de positie waarin we een ver ondersteld beleid moeten voeren is die van dat jongetje dat alles wat hij viil aan zijn vader en moeder moet vragen en bij hen ook om wat zakgeld terecht moet" illustreerde de voorzitter. De voorzitter pleitte ervoor te waken tegen een „opstand" op grond van ver keerde inzichten en spr. hoopt dat in een gesprek met de oudercommissie op 19 december ook verder te bepleitten. Wanneer oudercommissie, schoolraad en gemeenteraad een persé „nee" laten ho ren dan zal ook dat aan de Minister worden overlegd om het dan voorts aan de Minister te moeten overlaten. De voorz. benadrukte dat het College tn dezen geen enkele verkeerde stap heeft gezet waarom het College dan ook niets verweten mag worden. Sterker nog: „het was niet een idee van de raad-, maar een voorstel van het Col lege om (in december 1978) tot nieuw bouw te besluiten!" stelde de voorz met nadruk vast. Overigens waarschuwde hy ook tegen een al te grote aversie tegen een evt. aanpassing van de bestaande school om dat dat heel grondig zou gebeuren: „denk niet dat de Inspecteurs die school gebouwen afkeuren om de aanwezigheid van krimpscheurtjes genoegen zouden nemen met krotbouw in Ooitgensplaat" zo stelde de voorzitter de raad gerust. Hy stemde overigens graag in met het ideaalbeeld: een nieuwe geïntegreerde openbare school en het beschikbaar ko men van de huidige lokalen voor andere doeleinden! Toch verheelde de voorz. niet wat te vrezen voor de gevolgen van een al te nadrukkeiyk „nee" aan de Minister, „want", overwoog de voorzitter: „zou den we dan niet bet risico lopen dat de Minister ons helemaal geen-, of op veel langere termijn goedkeuring geeft?" De vraag moest thans onbeantwoord blijven. Op 19 december volgt een ge sprek met de Oudercommissie bij welk gesprek ook de aanwezigheid van dhr. van Veen van de Ver. voor Openbaar Onderwijs op prijs zal worden gesteld. met het werk van deze „levenskunste naar" zeker is gebaat geweest. Dhr. Stuurman zegde namens de federatie toe het ere-lidmaatschap voor dhr. van Prooijen in overweging te zullen nemen. Grote waardering oogstte dhr. van Prooijen ook van de zijde van het ge meentebestuur, verwoord door burg. H. Bos die hem zelfs graag als „onze vriend" aansprak. Het leek wat para doxaal toen burg. Bos een gelukwens uitsprak maar die leek de burgemeester alleszins op z'n plaats wanneer hij be zag onder welke omstandigheden dhr. vÊin Prooijen afscheid nam, vitaler dan ooit en beschikkend over een onover troffen daadkracht! Anderzijds wist dhr. Bos dat van Prooijen als voorzitter van de Woningbouwver. als „stootpaal" heeft moeten fungeren, maar dat hij ander zijds de critiek niet heeft geschuwd. Met waardering maakte dhr. Bos mel ding van meerdere briljante momenten uit de bestuursloopbaan van dhr. van Prooijen, zoals de reconstructie van de Wemerlaan. „Hij is van het fliereflui terstype maar hij heeft het besturen in de vingers; hij noemt zich een sociaal democraat maar hij is meer een libe raal-autocraat!" had dhr. Bos waarge nomen, vaststellend dat het niettemin uitstekend was gegaan. Ook mevr. van Prooijen werd in de waardering betrok ken, „want", voegde dhr. Bos van Prooijen toe: „zonder deze vrouw op de achtergrond had U nooit zó'n bestuurder kunnen zijn!" Zoon Leen die mede namens de ove rige gezinsleden sprak bleek rhetorisch niet voor zijn vader onder te doen want hij vermaakte de zaal kostelijk met z'n kijk op pa die hoe bestond het tussen de bedrijven door ook zo nu en dan nog tijd had gehad voor z'n kinder schare. „Moeder was getrouwd met een soort kostganger die kwam eten, drin ken en slapen en slapen kon'ie niet, zo kort na 't vergaderen, vandaar!" zo stelde hij wijsgerig de wording van het gezin vast. En over pa's vele bestuursactiviteiten: „...als hij thuis was spraken we hem met voorzitter aan, overeenkomstig zijn plaats aan tafel; hij zat-, maar ook hij at de maaltijden voor!" Leen waardeer de zijn moeder als groot psychologe die pa steeds weer had opgekrikt wanneer dat nodig was en 't was duidelijk dat hij best trots was op zijn beide ouders die samen veel voor de Dirkslandse ge meenschap hebben betekend. Op de fiets zullen ze samen door Dirkslands dreven kunnen gaan want zowel dhr. als mevrouw van Prooijen kregen elk een prachtige nieuwe fiets. Eerst mevr. van Prooijen, waarbij dhr. van Prooijen er haastig bij was te veron derstellen dat'ie wel achterop ging, maar ook voor hem rolde een prachtige fiets de zaal binnen. „Bij het beoordelen van weigeringen van bouwvergunningen door B en W kunt je ter plekke gaan kijken en met ,the people" spreken", zo haalde dhr. D. A. H. van Dis hem over de hekel, herinnerend aan van Prooi jens' gewoonte zijn discussie met wat Engelse woorden te larderen. Als Pres. Commissaris van de Wo ningbouwver. was dhr. van Dis overi gens hogelijk te spreken over wat de scheidende voorzitter voor de Ver. en daarmee voor de Volkshuisvesting in Dirksland heeft betekend: „...U wist een sociale bewogenheid te combineren met een zakelijk inzicht" complimenteerde hem dhr. van Dis. Aan mevr. van Prooijen die dikwijls alleen in het gezin was geweest wan neer haar man zich aan de gemeenschap verdienstelijk maakte bood dhr. van Dis graag een nieuwe fiets aan, haar wel waarschuwend dat er met een fiets moeilijk over een rechte streep te rijden is. 't Bleek trouwens meer bedoeld voor de oren van van Prooijen zelf die zich politiek ook wel eens bulten 't lijntje heeft begeven: „...dan zit je links en dan weer eens rechts!" Moge U nog vele tochtjes ma ken waarbij we ook Herkingen en Me lissant aan kunnen bevelen!" zo raadde dhr. van Dis. De volgende fiets werd namens de Ver. aangeboden door de nieuwe voorz. dhr. G. Robijn. In een slotwoord dankte dhr. Robijn dhr. van Prooijen voor zijn enorme inzet waarvan elk van de be stuurders en zeker ook de nieuwe voor zitter veel heeft kunnen leren. „Wanneer we onderweg waren legde hij tot op de openbare toiletten toe nog reuze con tacten!" verklapte dhr. Robijn, vervol gens enkele anecdotes opsommend die nauwelijks kunnen worden doorver teld... Een veelheid van sprekers diende zich aan, allen vol waardering voor de wijze waarop dhr. van Prooijen zijn werk heeft gedaan waarin hij steeds voor ieder bereikbaar was. Voor zijn uitzon derlijke verdienste in het belang van de Volkshuisvesting vsrerd hem door Rayon directeur v/d Lans van het district Zuid Holland van de NWR de penning van verdienste uitgereikt. „Met de toekenning van dit ereteken bent U in de galerij van de groten uit de Volkshuisvesting geplaatst!" zo com plimenteerde hem dhr. v/d Lans. Voorts spraken nog de oud-aannemer A. Troost, mede namens bouwbedrijf v. d. Nieuwendijk, Leen de Berg namens de Buurt ver. „West", dhr. P. de Man namens de Rabobank, Hans v. d. Tol te Delft als architect, dhr. Kösinga van de BEKRO, dhr. Feenstra van het Verwar- mingsbedrijf en dhr. Breederveld na mens het personeel van de Ver. Ieder van hen bood een geschenk aan waaron der de van Prooijens dan ook bijna be dolven werden Het slotwoord was aan van Prooijen himself. Het deed dhr. van Prooijen veel deugd in pais en vree afscheid te kunnen nemen, terwijl het in de actieve periode soms knokken was geweest al heeft dat van Prooijen nooit van zijn standje gebracht te willen vechten voor de goede zaak. Hij achtte de vele ver diensten die hem waren toegezwaaid wat overdreven: „de waarheid ligt in 't midden!" Hij kon 't niet laten ook nu een citaat te bezigen, naar hij zei van Shakespeare: „Ik ben moe, ik ga rusten!" Vrijdag 19 en zaterdag 20 december ligt in de vissershaven van Stellendam de Evangelie-klipper „Flora Bastiana". Bewoners van het westelijk deel van Goeree Overflakkee krijgen nu ook de kans met deze unieke boot kennis te ma ken op vrijdagavond 19 december. Men kan de boot komen bekijken, een kopje koffie drinken, praten, de Isoekentafel bekijken enz. Zaterdagavond is er een speciale avond voor de jeugd. Hoofdmoot van de koffiebaravond is het optreden van de zanger/gitarist Jan van Leeuwen. Aanvang 8 uur. Voor meer informatie omtrent de doel stelling van deze bootactie kun je te recht op de boot zelf. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. Woensdag 24 december 1980 a.s. is het 40 jaar geleden, dat dhr. L. de Blaeij, voorheen onderwijzer in Dirksland en aan de Groen van Prinsterer- en Irene- school te Middelhamis en sinds 1958 leraar A.V.O. aan de Chr. L.T.S. te Axel, in dienst trad bij de Rijksoverheid In verband met dit jubileum wordt hem op vrijdag 19 december 1980 a.s. van 19.00 - 20.30 uur een receptie aangebo den in de Chr. L.T.S., Crijnssenstraat 3 te Axel. U bent dan in de gelegenheid hem geluk te wensen. MELISSANT Ophalen oud papier: Morgen (woens- dag)avond wordt weer oud papier op gehaald. Graag gebundeld gereed zet ten s.v.p. In het vrouwencafé in „het Diekhuus", Kerkepad 1 zal morgenavond woens dag een thema-avond over het ver- schrijnsel „jaloezie" gehouden worden. De avond begint om 8 uur; dames wor den uitgenodigd om over dit onderwerp mee te denken en te praten. OOLTGENSPLAAT Geen bijbelfcring. Door omstandig heden komt de bijbelkring die heden dinsdagavond gehouden zou worden te vervallen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1