RICHTSPECIALIST karels autoschade WOORD DAAD lanna' SchoEenplan Haïti Damvereniging „DENK EN ZET'' Uw huis verkopen TAIVIBOER Uitslag gevelpuzzeiwedstrijd van de Rabobank KERSTAVOND PLATTELANDSVKOUWEN „MIDDEN FLAKKEE" Wedstrijd voor Kreatieveling Ereplaats op Huishoudbeurs Eén van ée grootste moeilijkheden waarmee men vroeger na een aanrijding te mal<en kreeg, was afwijking in de maatvoering. Met name onderstel en wielstanden konden na een „klapper" zo uit het lood staan, dat er geen kruid meer tegen gewassen bleek. Met de komst van de hydraulische richtbank is dit probleem nu volledig opgelost. Bij Karels Autoschade staat zo'n richtbank en lopen een paar vakmensen die hem virtuoos kunnen bedienen. Dit betekend, dat men uw auto na een aanrijding weer exact dezelfde maatvoering kan geven overeeni<omstig de specificaties van de fabrikant. Een absolute voorwaarde voor een veilig voertuig. Best iets om even bij stil te blijven staan als het eenmaal zover is Langeweg 30 NIEUWE TONGE Telefoon: 01875 1396 FQCWA Abonneert U op y,Elianden-nieuws'' -Vrijdag, 12 december 1980. ,j:iLANDEN-NIEUWS" Bladzij 3 Zoals U wellicht bekend is, wordt morgen, zaterdag 13 december, de ak- tie periode afgesloten. In de loop van twee maanden, we begonnen op zaterdag 12 oktober met een zangavond in de Herv. Kerk van Dirksland, is er van alle kanten een stroom van giften, opbrengsten van rommelmarlilen, kaarten-, prikkaarten-, oliebollen-, erwtensoepakties enz. enz. in de richting van de Rabobank te Stel- lendam gevloeid. Al vele malen is op deze plaats van dankbaarheid getuigd jegens alle spon tane reakties, die het comité kreeg op haar plannen voor deze „grote" aktie. Ook dit keer is het saldo weer groter en hebben we redenen tot dankbaarheid. Begrijpelijk is de stroom zo vlak voor het einde niet zó sterk meer, maar toch zijn nog weer een paar flinke „drup pels" binnengekomen. Vooraf 2 zaken if Vanaf vandaag verkrijgbaar de L.P. (Muziekcassette) waarvan we mel ding maakten in het zgn. „Haïti- krantje". Die hem al hoorden zijn er „weg" van. De prijs is 19,90 zowel voor L.P. als voor M.C. Hebt U al besteld, dan wordt deze door de plaatselijk contactpersonen z.s.m. bij U thuis bezorgd. Vergat U te bestellen of zoekt U nog een pas send geschenk' Er is een flinke voor raad op Flakkee, dus Dringend verzoek: Willen al diege nen, die nog gelden af te dragen heb ben, bestemd voor deze aktie, dat nu doen. Dit i.v.m. het bekendmaken Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" d.d. 8-12-1980. D.E.Z. B.D.V. II 8-12 A. Verlome H. Groenendijk 1-1 Afdeling II P.v an Brussel M. van Lente 1-1 N. Quispel I. Koese 0-2 A. Krijgsman H. Koese 0-2 J. Lodder A. Knape 1-1 Afdeling III W. Vroegindeweij S. Hoogzand 0-2 J. Kamp T. van Brussel 1-1 H. Schellevis L. Taaie 1-1 C. Vogelaar J. Verbiest 1-1 Afdeling IV W. Nelis R. Jacobs 2-0 J. Koppelaar C. v. d. Bos 0-2 J. V. d. Kooij L. Kievit 2-0 N. Kievit G. Zaaijer 1-1 H. Noordijk J. Groenendijk 2-0 IVI. Breeman J. Holleman 1-1 J. de Rooij L. van Erkel 0-2 van de definitieve stand door onze penningmeester. Oude Stand 2 giften van 1 gift van Priklcaarten Herkingen Totaal 44.059,04 25,— 50,— 608,50 708,50 44.767,54 NIEUWE STAND Toezeggingen Bazar Sommelsdijk dz 1200,— Stroopwalelaktie Jongere Vrouwenkring Oude Tonge 725, Rek. nr. van de giro 2 2 2 5 2 Rabo bank Stellendam, rek. nr. 361.313.772 t.n.v. Woord en Daad Goeree Overflak- kee „Scholenplan Haïti". Het conaité. In de maand oktober organiseerden de Rabobanken op Goeree Overflakkee, Schouwen Duiveland en Tholen/St. Phi- lipsland een gevelpuzzeiwedstrijd. Wie mee wilde doen, moest een zestal vra gen rondom afgebeelde gevels uit de eigen streek oplossen. Tevens moest er een slagzin worden afgemaakt. De gevelpuzzeiwedstrijd was een aan vulling op de traditionele spaarweek van de Rabobank, die dit jaar in het teken stond van „Nederland Gevel- land". De prijsvraag is meer dan een succes geworden. Er kwamen vele goede in zendingen met leuke slagzinnen binnen. Het was dan ook niet gemaltkelijk voor de jury om uit al die inzendingen de uiteindelijke prijswinnaars te selek- teren. Na veel wikken en wegen zijn ten slotte de volgende prijswinnaars uit de bus gekomen. Onze gelukwensen De hoofdprijs, een 3 daagse trip naar Londen of Parijs werd gewonnen door A. F. PoUie te Oud Vossemeer. Op Goe ree Overflakkee vielen twee 2e prijzen (een dagtrip Amsterdam voor 2 perso nen), t.w. mevr. Groeneveld-v. d. Bijl te Ooltgensplaat en J. Smitshoek te Sommelsdijk. Vervolgens drie 3e prijzen (een rond vlucht boven het eiland), t.w.: P. v. d. Groef-van Dam te Herkingen, J. C. Volwerk te Sommelsdijk en A. Brink man-Menheer te Stellendam. Er vie len drie 4e prijzen (fotocamera voor di- rect-klaarfoto's) t.w. bij zr. Gorissen te Dirksland, Jolanda van Splunder te Ouddorp, fam. Hameeteman te Oude Tonge; voorts zes 5e prijzen (boeken) t.w. bij Huib Tanis te Goedereede, A. Lokker te Goedereede, C. J. de Geus te Dirksland, J. J. Peeman te Sommelsdijk, J. D. V. d. Welle te Oude Tonge, J. N. Kastelein-Braber te Sommelsdijk. De Nederlandse BondvanPlattelands- vrouwen afd. Midden Flakkee hoopt haar jaarlijkse Kerstavond te houden op woensdag 17 december a.s. in de Ir. J. B. Mijs Landbouwschool aan de Langeweg te Sommelsdijk. Aanvang half acht. Belangstellenden hartelijk welkom. Handvaardige kreatievelingen kun nen in de wintermaanden hun ideeën uitleven in de Nationale Wedstrijd Vrij etijdsbesteding, welke de Huishoudbeurs te Amsterdam nu al voor de 24e ach tereenvolgende keer organiseert. Men kan werkstukken vervaardigen op de volgende gebieden: haken, breien, kantklossen, borduren, weven, wand- kleden en macramé, poppen maken, houtarbeid, boetseren en keramiek, wer ken met diverse materialen, inleg- en mozaïekwerk, snijden, gutsen en beeld houwen in hout en steen, modelbou'w (schepen en andere modellen), werk stukken van metaal, schilderen (olieverf en akuarel), tekenwerk, hout- of lino- snede en fotowerk. Voor jongeren beneden de 16 jaar is er een afzonderlijke kategorie. De werkstukken dienen gemaakt te zijn in het tijdvak tussen april 1980 en april 1981. Deelname is mogelijk in ten hoogste drie kategorieën, doch per groep kan slechts één werkstuk worden inge stuurd. De beste inzendingen, aan te wijzen door een deskundige jury, zullen in een speciale expositie op de Huishoudbeurs 1981, van 3 t/m 12 april a.s. in de RAI, te zien zijn. Aanmeldingsformulieren voor deze wedstrijd kan men aanvra gen bij het sekretariaat van de Inter nationale Huishoudbeurs, Postbus 70501, 1007 KM Amsterdam, tel. 020 - 725376. i^y^^^^j.!j;^^^||ij^^ij-?%^j4 autorichtspecialist De beginletters vormen een tekstge deelte uit Psalm 139. Dit raadsel werd ingezonden door Francina Huijsen. EEN JARIGE Beste vrienden en vriendinnen; er kwamen vele brieven binnen. Veel dunne, dikke, klein en groot; Er waren witte, geel en rood. En allen goed geadresseerd, en ook voldoende gefrankeerd. Je weet het dus, de P.T.T. Die rekent één brief dan voor twee. Die jongens daar zijn glad niet mis. Of dat 't nu voor je Ome is... dat is 't niet wat hen interesseert. Hij moet voldoende gefrankeerd. Werk daarom allemaal steeds mee, want 't kost je oom z'n port'monnee. Nu volgt decemberraadsel twee, vermaak je daar een poosje mee. DECEMBERRADSEL 2 1. zoon van Eli 2. huisbewaarder van Abraham 3. vader van Samuel 4. zoon van Salomo 5. zoon van Seth (Gen. 5) 6. engel die aan Maria verscheen 7. bekend woord uit Prediker 8. dochter van Jacob 9. schoondochter van Naomi 10. koning van de Amorieten (Num. 21) 11. koning van Damaskus (2 Kon. 15) 12. knecht van Eliza 13. edelsteen (Jes. 54) 14. richter 15. schenker aan het hof van Arthasas- ta 16. op weg naar deze stad werd Paulus bekeerd 17. berg bij de vlakte van Jisreël (Richt. 4) 18. verloste Jeremia uit de kuil (Jer. 38) 19. weigerde David voedsel te geven (1 Sam. 25) 20. land vloeiende van melk en honing 21. man van Naomi 22. Koning die het volk van Juda weg voerde 23. één van Paulus leerlingen (Hand. 20) 24. tegen dit volk streed Ehud 25. deed Eliza op het water drijven EXTRA DECEMBERRAADSEL soort kist vethoudende vloeistof veel gedronken drank houten vat deel van de hals smart bang, kinderachtig karakter latwerk lang stuk hout groot water grondsoort reinigingsmiddel vloeibaar mengsel (is de kool niet waard) De antwoorden in de juiste volgorde zetten. Dan is op de middelste vakjes van boven naar beneden te lezen een soort groente. Extra punten 20. Op 21 december hoopt Cobie van Loon haar verjaardag te vieren. Namens alle raadselvrienden en vriendinnen wensen wij Cobie een goede verjaardag toe. Wij hopen dat je nog vele jaren de ze gedenkwaardige dag mag beleven Cobie. De Heere Die alles regeert en bestuurt mocht je nog vele jaren deze dag te herdenken geven. Ons leven heeft Hij immers in Zijn hand? Voor onze raadselmakkers die Cobie een leu ke kaart willen sturen: Het adres is: Cobie van Loon, Lauwerijnstraat 21, 3244 XB Nieuwe Tonge. BRIEFWISSELING Annemarie v. d. Veer - Herkingen: De kinderen van Van der Veer, die waren nu de eersten weer. Dat 's meen ik niet de eerste keer. Die dames trekken wel van leer. De cijfers waren dus weer „meer" En mogen ook nu niet meer „neer" 't Zou pijnlijk zijn, en dat doet zeer! Marleen v. d. Veer - Herkingen: Je bent zo pas nog ziek geweest, daarna op school nog wat gefeest. En ook nog (dat vind ik niet wijs) wat wezen schaatsen op het ijs. Als dat nu maar niet merkbaar wordt, straks aan de cijfers op 't rapport. Leendert van Wezel - Stellendam: 't Wordt inderdaad al heel erg koud. Ik merk dat jij daar veel van houdt, Want je verlangt naar sneeuw en ijs. Haast iedereen zingt deze wijs. Maar zit je 's morgens vroeg op pad. De wegen zijn dan spiegelglad. Geloof gerust, dan is 't geen pret. Maar ja, dan lig jij nog op bed! Corine Vader - Nw. St. Joosland: Je voelt goed dat het winter wordt. Maar je hebt een reuze goed rapport. Twee negens en een acht of vijf. Die zomaar voor wat tijdverdrijf voor wiskunde een zeven haalt, waar iedereen haast nog voor straalt. Helaas, je oom die draagt geen pet. 'k Had die voor jou vast afgezet. Addy v. d. Velde - Yerseke: 'k Ben erg benieuwd naar je rapport. Je weet nog niet hoe of dat wordt? Maar heb je goed je best gedaan. Dan zie je mooie cijfers staan. En straks maar zingen, beste nicht, De Kerstvakantie is in zicht! Hannie Grin wis - Ouddorp: Jouw cijfers waren keurig, zeg. Ik zag zelfs nog een tien. Ja, zo'n rapport, dat kan je wel aan ieder laten zien. 'k Zie vele zevens en een acht. Je hebt je best gedaan. En als je zo je best blijft doen, zal je steeds overgaan. Andrea van Dijk - Dirksland: Oom Ko die heeft het al gezien. Vakantie houden wordt een tien. 'k Zag zevens, negen en een acht; Je hebt het al heel ver gebracht. En ook nog op de schaats gestaan. Is dat toch ook wel goed gegaan? Want ijs, het blijft toch altijd glad. 'k Heb daarvoor nooit een tien gehad. Jacqueline Hameete - Stellendam: 't Was druk met verjaren in 't ouderlijk huis. Je moeder en vader, en opa incluis. Met allen van harte gefeliciteerd. De jaren bij allen met één jaar vermeerd. De cijfers gestegen, dus steeds weer vooruit. Dat is moet ik schrijven een heel goed geluid. „Tweelingen" - Yerseke: Mijn allerbeste Zeeuwse mensen, nog dank voor jullie goede wensen. 't Is hier als in het Zeeuwse land, maar winter weer aan alle kant. Zo gaat dat steeds weer ieder jaar, We nemen dat steeds jaarlijks waar. Tenminste als wij dat beleven. Niet ieder mens is dat gegeven. De dames hebben zich vermaakt. Hun plichten echter niet verzaakt. Hoe 't is gegaan, en wat het wordt. Dat zien we straks wel aan 't rapport. ALLEMAAL de hartelijke groeten van jullie Oom Ko Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken, üw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie EUanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld.. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepu bliceerd. PEER AAN STEFANOOT Wij hebben in 1969 een oude stefanotis gekregen en die bloeit elk jaar, maar nu hangt er een grote, groene peer in, van 10 cm lang. Wat kan ik daarmee doen? Antwoord: Het is natuurlijk de zaad bol van uw Stephanotis floribunda. U kunt er jonge plantjes mee gaan opkwe ken, maar dat is een lange omweg, om dat het twee jaar duurt voor u uit dat zaad een behoorlijke plant hebt ge kweekt. Wilt u het toch proberen, dan moet u eerst wachten tot ze rijp is, het geen u kan zien aan de kleurverande ring in december/januari. U snijdt de vrucht dan open en droogt de zaden, die zich daarin bevinden, door ze een paar dagen open en bloot in een schotel in de verwarmde kamer te leggen. Na drie weken bewaren kunt u ze in een bakje met tuinaarde doen, waarin 2 cm zand u moet ze één cm diep leggen en de bak afdekken met plastic of glas. U lucht, zodra de zaadjes gaan kie men. Als de zaadlobjes goed ontwikkeld zijn, zet u ze stuk voor stuk over in kleine potjes en die houdt u weer warm in de verwarmde kamer. Verplant ze regelmatig in een groter potje. Volgen de zomer hebt u dan half volwassen plantjes. De verdere behandeling is ge lijk aan die van de moederplant. De beste kamertemperatuur is 20 (hooguit 21) graden C. GEEUWZIEKTE Onophoudelijk moet ik geeuwen. Het begint 's morgens al en duurt de hele dag. Ik vind het hinderlijk. Hoe komt het eigenlijk? Is het van verveling dat iemand geeuwt? Antwoord: Geeuwen is een bijzonder ingewikkelde kwestie en er zijn heel wat spiergroepen bij betrokken. De prikkel tot geeuwen ligt in ons bloed. Zodra daar het zuurstofgehalte iets daalt, ontstaat al een geeuwneiging. Hierbij wordt de mond wijd openge sperd en na een korte inademing volgt een zeer uitgebreide en diepgaande uit ademing die vaak goed hoorbaar is. Dat is echter zeer gezond; u verwijdert er restlucht mee, die anders in de longen achter zou blijven. De prikkel komt uit het bloed en gaat uiteraard via de ze nuwen. Die zenuwen kunnen de prikkel echter slechts doorgeven onder zeer spe ciale omstandigheden, n.l. als het li chaam in rust is. Er wordt nergens erger gegeeuwd dan in bed! Ook als men stil zit komt het, somstot ergernis van predikanten e.a. sprekers. Het hoeft echter niets met verveling van doen te hebben, al kan het er mee gepaard gaan. Wilt u het per sé tegengaan, neem dan meer beweging. Maar nogmaals, geeuwen is helemaal niet ongezond. Er v/as vroeger wel een geeuwziekte, maar dat was geeuwen van de honger! Door ondervoeding kan het bloed n.l. óók de geeuwprikkel geven. Maar als u niet te mager bent: er ge woon om lachen. Er zijn wel ergere din gen. LEREN BANKSTEL Hoe moet je een rundleren bankstel onderhouden? Antwoord: Als het écht rundleer is, verdraagt het slecht vocht. Daarom moet u er van de aankoop af voor zor gen, dat het gehele bankstel regelmatig wordt ingevet. Transpirerende mensen laten dagelijks vocht achter. Ook andere gebruikers kunnen wel eens zweten, of met natte kleren in zo'n leren stoel te recht komen. Denk maar eens aan de natte broekspijpen van de heren na een regenbui. Voorts wordt er wel eens met dranken gemorst en dat niet alleen door kinderen of bij een verjaarsvisite. Con troleer daarom dagelijks of er doffe of vochtige plekken zijn ontstaan in uw bankstel. Het vocht moet direct worden opgeno men en deze plekken kunnen maar het beste zo gauw mogelijk met een vleugje (niet veel) kleurloze bijenwas worden ingevet. Doet u dat niet, dan wordt het beste leer spoedig lelijk en gaat het bar sten en op de duur scheuren. We raden zuivere bijenwas aan, omdat deze niet zo afgeeft op de kleren. Er zijn diverse soorten meubelwas in de handel op basis van bijenwas, maar vaak is daar een bepaalde geur- of kleurstof aan toege voegd. Kleurloze bijenwas is prettiger in het gebruik, omdat u dan geen kleur verschil ziet als u kleine plekjes behan delt. Doe het altijd 's avonds als de gebrui kers vertrokken zijn. De was kan dan 's nachts intrekken en de volgende dag is uw bankstel weer voor gebruik ge reed. Mocht het inmiddels vaal zijn ge worden, dan kunt u het natuurlijk in een was zetten die de juiste en gewenste kleur heeft. Zonodig moet u dat na en kele weken herhalen. Een vleugje was beschermt het rundleer enige tijd tegen uitdrogen, scheuren en barsten. Krasjes kunnen met gekleurde was worden bij gewerkt. Gebruik geen stofdoek op uw bank stel, want ais het vet is, zal het uit de gebruikte doek een deel van het stof aantrekken, dat dan op het leer blijft kleven. En met een schone stofdoek wrijft u die broodnodige vetlaag juist weg. Wrijf het leer liever af en toe op met de vet tige lap, waarmee u af en toe zo'n mini maal vleugje bijenwas op bepaalde vlek jes hebt gebracht. En houd uw huisdie ren uit de buurt, want hun nagels kun nen lelijke krassen (of erger) veroorza ken. CV.-TRUBBELS Als wij 's morgens de thermostaat hoog zetten slaat de ketel aan en wordt ons huis goed verwarmd. Dan wordt het te warm en slaat de thermostaat af. De temperatuur daalt dan tot 15 graden al vorens de cv. weer aanslaat. Dat is echter te koud voor ons. Wat is daaraan te doen? Antwoord: De thermostaat regelt de cv. Hij slaat dus niet af, maar wel de brander in uw c.v.-ketel. Maar daar zal het wel niet om gaan. Uw thermostaat deugt niet en moet bijgesteld worden of vervangen. Als het goed is kan hij zó afgesteld v/orden, dat de temperatuur in de kamer waar de thermostaat hangt, oploopt tot bijv. de 22 graden waarop u hem hebt staan. Hij kan dan zó afgesteld worden dat hij bij 20 graden (laten we veiligheidshalve zeggen 19,5) weer de brander doet aanslaan. Nu uw hele,cv. is betaald en u geen garantie meer hebt, zal dat iets kosten. Maar veel zal dat toch niet zijn. Wij raden u dus aan, die thermostaat toch door een vakman te laten bijstellen. Kan dat niet, laat hem dan verwijderen en regel de tempera tuur met de knoppen op de radiatoren. Dat kan n.l. ook. GROENE AARDAPPELEN We hebben een flinke partij aardappe len in huis genomen, maar nu is een deel zoeter geworden en andere vertonen een soort groene plekken. Kan dat kwaad? En hoe voorkom je dat? Antwoord: De beste temperatuur om aardappelen te bewaren, ligt tussen de 5 en de 7 graden Celsius. Is die tempera tuur hoger, dan gaan ze snel uitlopen en worden ze zacht en rimpelig. In uw geval bent u blijkbaar verrast door de vroeg in gevallen vorst. De temperatuur in de kelder kwam onder de 4° en daar door werden de bovenste piepers te koud en kregen ze een zoete smaak. De groe ne plekken worden veroorzaakt door te veel licht. Zoals u wel weet, moeten aardappelen in een goed geventileerde, koele en don kere ruimte liggen. Het licht, dat door de kelderramen valt, is vermoedelijk de oorzaak. De vruchten bevatten nu het giftige solanine en die groene plekken moeten volledig worden w^eggesneden voor u ze gaat gebruiken. Ook moeten ze zorgvuldiger worden ontpit. U moet de lichtinval door de kelderramen be perken en bij vorst de voorraad tijde lijk moeten afdekken, maar beide maat regelen zodanig, dat de partij toch vol doende geventileerd wordt. CENTEN REINIGEN Ik heb zo'n honderd centen van 1948, die erg vuil zijn. Ik heb ze met petro leum en koperpoets niet schoon kunnen krijgen .Wat kan ik er mee aan? Antwoord: Muntenverzamelaars lo pen de rillingen over de rug, als u kostbare muntjes op die manier te lijf gaat! Wilt u straks goed geld maken voor munten, laat ze dan zoals ze zijn. De echte verzamelaar behandelt ze lie ver voorzichtiger. Moeten de centen be slist schoon, wrijf ze dan in met zuur vrije vaseline, laat die enige dagen of w^eken intrekken en veeg dan eens met een schoon watje de vaseline met het vuil weg. Er blijft dan een ragdun vet- filmpje over dat het brons van de lucht afsluit en verdere oxydatie verhindert. AANDEEL VROUW Hoe is in 1981 het aandeel van de vrouw in een zaak, als zij in de seizoen tijd dagelijks zo'n tien uur meewerkt en buiten het seizoen helemaal niet? Antwoord: Er wordt niet naar seizoe nen gekeken, maar naar het totale aan tal werkuren over het gehele jaar. Be steedt uw echtgenote minstens 1750 uren aan uw onderneming in 1981, dan wordt haar een derde van de winst toegere kend met een minimum van 2.250, en een maximum van 26.955,Heeft zij tussen de 875 en 1750 uren meege werkt, dan wordt een vijfde van de winst als haar aandeel beschouwd met een minimum van 2.250 en een maxi mum van 16.176,Besteedt zij min der dan 875, maar wel méér dan 525 uren aan uw zaak, dan wordt haar door de fiscus een negende van de winst toe gerekend met een minimum van 2.250,- en een maximum van 5.396, CAPPUCCINO Hoe maken ze in Italië toch die heer lijke Kapoetsjino? Antwoord: Het Italiaanse woord is cappuccino en dat betekent Kapucijner (monnik). Naar de bruine kleur van zijn pij is ook koffie met melk daar zo ge noemd. U vindt die koffie waarschijnlijk zo lekker, omdat ze extra sterk is en de bittere smaak van die sterke koffie wordt weggenomen door toevoeging van slagroom en extra suiker. Bovendien wordt de koffie aan veel buffetten be reid op de manier van de „espresso" o.m. met stoom die door een vol bakje koffie wordt geblazen. U kunt het zelf wel namaken, door veel meer bonen (van goede kwaliteit) te nemen dan andere en koffie te zetten die zo'n drie maal sterker is dan u ge wend bent. U krijgt dan wel meer cof- feïne, room en suiker naar binnen, dus drink er niet teveel van! Overigens krijgt u geuriger koffie van verse bonen dan van de zakjes poeder die u dagelijks gebruikt. PREDIKBEURTEN ZEELAND ZONDAG 14 DECEMBER 1980 NIEUWERKERK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. J. Baas, Burgh Ge- ref. Kerk (N'kerk - O'land) 10 uur dhr. A. A. van Honk, Yerseke en 4 uur dhr. P. V. d. Kraan, Rotterdam Geref. Gemeente 9.30 en 3.30 uur ds. M. J. van Gelder Geref. Gem. in Ned 9.45 en 3 uur leesdienst. Ss5^5s^5s5>5^5s5\5^5^^5s5s^5s5^:5:?S\^^^^S^5ï

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 6