((-u<rr Handwerkshow Fa. Borgi^^rff bleek schot i;i de roos Herv. Jeugdwerk Dirksland kon „de kelder uit 26e jaargang Dmsdag 25 november 1980 No. 4946 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Virschijta tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond Agrarisch Jongerencontact Goeree-Overflakkee EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN GOEDEREEDE Boterletterverkoop yyWoord en Daad'' Zanguitvoering in Dirksland Ijitermate geslaagd Algemene lieffing Landbouwscliap ook in 1981 niet omhoog Vergunning verdiepen vaargeul Goereese Gat GYMNASTIEKLESSEN VOOR DAMES IN GOEDEREEDE UITSLAG SPREEKWOORDEN WEDSTRIJD NMS NIEUWE TONGE Vleugel aan „de Wiek'' in gebruik genomen. Uw huls verkopen TAMBOER Afscheid ds. P. Blok IVian (77) op snorfiets dood na aanrijding POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sonimelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacüe) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per nun, BiJ! contract speciaal' tarief. Momenteel is men op G.-O. bezig met de oprichting van iiet Agrariscli Jonge ren Kontakt, of te wel AJK. Deze ge spreksgroepen houden zich vooral bezig met de problematiek van de jonge boer zoals b.v. bedrijfsovername, ruilverka veling, prijsvorming enz. In den lande is hier grote belangstel ling voor. Op Flakkee echter is het AJK nooit goed van de grond gekomen. We willen het, juist in deze niet gemakke lijke tijd voor de jonge ondernemers, toch weer gaan proberen, maar dan met een andere opzet. We hebben gemeend dat het goed was een onafhankelijke vereniging naast de bestaande plattelands jongeren organi saties in het leven te roepen, omdat we toch dezelfde belangen hebben. Wij heten u hartelijk welkom op onze eerste vergadering die gehouden gaat worden op: donderdag 27 november in Café „De Kok" te Sommelsdijk Aanvang 8 uur. Op deze eerste avond wordt er een film getoond over de EEG, met name het structuur en prijsbeleid en waarin ver schillende boeren uit de EEG-landen aan het woord worden gelaten. Met discusie ter afsluiting. Dirksland, donderdagavond 7.30 uur ds. F. Blok (afscheid). Ooltgensplaat, woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. DIRKSLAND Beroepen. Op de gisteravond ge houden ledenvergadering werd uit het gestelde dubbeltal ds. A. Hoogerland van Krabbendijke en ds. A. Moerkerken van Nieuw Beyerland, laatstgenoemde predikant beroepen. Herkozen werden de ouderlingen A. H. ten Hove, J. A. Kardux en J. A. Struijk en de diakenen F. Bechtum, K. v. d. Hoek en A. Koole. In het kader van de aktie voor de scholenbouw in Haïti willen we in Goe- dereede een aktie houden door het ver kopen van boterletters. Deze letters, van lOC/o amandelspijs, kosten een tientje. Donderdagavond hopen we D.V. de letters in Goedereede te verkopen (de stad) en zaterdagmorgen op het Ha venhoofd en in de Oostdijk. Tevens is er zaterdagmorgen in het zondagsschoolgebouw gelegenheid om boterletters te kopen en wel van half elf tot twaalf uur. Het is mevr. Borgdorff andermaal ge lukt de aandacht van honderden en via de krant worden dat er duizenden op haar winkels en het daarin aanwezi ge royale assortiment te vestigen. In haar vak-kring wordt ze dan ook ge waardeerd als de vrouw die het „zelf doen" uitstekend weet te stimuleren 't geen trouwens ook interessant hlijkt te zijn voor de omzet in de Borgdorff win kels waarvan er meerdere op het eiland en daarbuiten zijn. Thans werden aller ogen gericht op een handwerkshow, voor het eerst in de plaats van de tradi tionele modeshow van zelfgemaakte kleding. Drie maanden geleden werden de creatieve dames en heren uitgenodigd een werkstuk te maken en die oproep werd in het Flakkeese land goed ver staan! Bij tientallen kwamen de aan meldingen binnen hetgeen de veronder stelling wettigt dat er op Flakkee enorm veel handvaardigheid bedreven wordt. De show die gisteren in „Vita Nova" te Sommelsdijk werd opgezet gaf daar een allerduidelijkste demonstratie van. In. vakkring werd het initiatief van mevr. Borgdorff bijzonder gewaardeerd en daardoor slaagde ze er in een tot oor delen wél-bevoegde jury samen te stel len in de personen van de ontwerpster van trend-m'odellen van Nomotta-Scha- chenmayer mevr. v. d. Venne, voorts de Utrechtse handwerkonderwijzeres mevr. Buvenot en dhr. Kurte, de ontwerper van handwerkpakketten van Nomotta, een select drietal dat zich met veel ge noegen en bewondering aan het jureren zette. 't Bleek overigens geen gemakkelijke taak om uit ver over de honderd in zendingen de besten te kiezen maar na de nodige spanningen kwam de volgen de lijst tevoorschijn. We maken er met ere melding van. Er waren vijf cate gorieën waarin de prijzen als volgt wer- de toe gekend: Knoopwerk: Ie prijs dhr. Auperlé te Oude Tonge 2e prijs mevr. v. d. Spaan te Melissant 3e prijs mevr. Appel, Middelhamis. Haken: Ie prijs mevr. Hameeteman, Middelhamis 2e prijs mevr. Lok ker, Den Bommel 3e prijs dhr. Grootenboer, Melissant. Dames- en herenkleding gebreid: Ie prijs mevr. Haasbroek, Den Bommel 2e prijs mevr. Kievit, Den Bom mel' 3e prijs mevr. Gebuys, Mid delhamis. Kinderkleding: Ie prijs mevr. Drooger, Herkingen 2e prijs mevr. v. d. Berg, Middelhamis 3e prijs meirr. Vroegindeweij, Middelhamis. Borduren: Ie prijs mevr. van Dijk, Som melsdijk 2e prijs mevr. Charité, Sirjansland 3e prijs mevr. Poort- vliet, Dirksland. Mevr. Borgdorff even pronkend met andermans veren, het prachtige Soedan wandtapijt gemaakt door Auperlé (rheumapatient N.B.) te Oude Tonge. Een uniek zanggebeuren, zo kunnen we de zanguitvoering van de gemengde zangvereniging Excelsior op vrijdag 21 november 1980 in de Schakel te Dirks land wel bestempelen. Allereerst trad Excelsior zelf op o.l.v. hun dirigent dhr L. M. Gebben. Het koor zong o.a. Der frohliche Musicus; Mensen geeft elkaar een hand en Heilig, heilig, heilig. Ver volgens het Mannenkoor Ons Koor uit Sommelsdijk o.l.v. dhr G. Zoon. Daama kwam het 70 leden tellende Chr. Jeugd- koor Vivace uit Z'wijndrecht o.l.v mevr. de Swart. Het koor begon met een aan tal Franse en Duitse liedjes. Na de pauze zongen de kinderen een aantal volksliedjes. Zij besloten hun op treden met een unieke lichtshow waarin zij o.a. zongen De Lentewals en Edel- weisz. Tot slot zongen Excelsior en Vi vace samen het Panis Angelicus uit de Messe Solennelle van Gesar Franck. Het gezellig samenzijn werd verzorgd door het dansorkest de Medleys. Excel sior mag terugzien op een geslaagde winteruitvoering. Het niveau van de algemene heffing van het Landbouwschap gaat volgend jaar evenals in 1980 niet omhoog. Dat is tenminste het advies van het Dage lijks Bestuur ^an het Landbouwschap aan het bestuur, dat op woensdag 3 december a.s. de begroting 1981 zal be handelen. Wat betreft de algemene hef fing worden de inkomsten van het Landbouwschap geraamd op 24.953.350,De lasten worden begroot op 25.161.650,waardoor een tekort ontstaat van 208.300, Als het bestuur het voorstel van het Dagelijks Bestuur volgt, zal dit tekort worden gedekt door een gedeeltelijk ge bruik van het voordelig verschil o-ver het jaar 1979. Uit de rekening 1979 is gebleken, dat de werkelijke baten en lasten over dat jaar een voordelig ver- schU laten zien van 998.300,In voor gaande jaren werd het positieve saldo toegevoegd aan de financieringsreserve. Nu zal het voordelige verschil over 1979 echter worden bestemd ter financiering van komende begrotingsjaren. De Rekening van inkomsten en uitga ven over 1979 en de begroting 1981 zijn inmiddels aan het bestuur aangeboden en liggen voor een ieder ter inzage in het landelijk kantoor van het Land bouwschap, Raamweg 26 'in Den Haag. Daar is ook een exemplaar van beide verkrijgbaar. Moest in de j.l. donderdag te Goe dereede gehouden raadsvergadering door de raad nog druk gespeculeerd worden over de op handen zijnde uit dieping van de vaargeul in het Goereese Gat, een dag later, vrijdag, heeft de Minister aan alle onduidelqkheid een eind gemaalit door aan de fa. Boele ver gunning te verlenen voor het uitdiepen van de geul tot 5 meter. Er zal 1,2 mil joen kubieke meter zand vrij komen. Met ingang van donderdag 8 januari 1981 zal, in de nieuwe sporthal te Goe dereede, gymnastiekles voor dames wor den gegeven. De lesen worden gegeven van 18.30 - 19.30 uur aan alle dames vanaf 18 jaar. De kosten voor deze lessen zijn 10,per maand (geen inschrijfgeld). Naast grondoefeningen zal er ook veel gedaan worden met de gymnastiektoes- tellen die in de sporthal aanwezig zijn en kan er zo nu en dan met muziek worden gewerkt. Een afwisselend pro gramma dus, waaraan iedereen veel plezier kan beleven en tevens een avond lekker in beweging is. In verband met het afhuren van de sporthal is het van belang dat U zich zo spoedig mogelijk opgeeft. Dit kan telefonisch 01879 - 2523, of schriftelijk bij Maria Dirks, Bosweg 3a, 3253 XA Ouddorp. De uitslag van de spreekwoordenwed strijd georganiseerd door de NMS i.v.m. de opening van het nieuwe kantoor van H. V. d. VaUc te Nieuwe Tonge is als volgt: 1. Korina Kom, 24 goed 2. Mw. Luchtenburg-v. d. Ochtend, 23 goed 3. Faulus Jan Looij met 22 goed (hierbij moest worden geloot, omdat er meerder inzenders waren met 22 goed). Zö die het Hervormde Jeugdwerk in Dirksland een goed hart toedragen en dat bleken er velen te z^n zgn zaterdagmiddag spontaan en dankbaar aanwezig geweest bij de opening van de nieuwe jeugdaccomodatie, gebouwd aan het Herv. Verenigingsgebouw „Onder de Wiek", 't Bleek gegaan te zijn zoals in Lukas 14 geïnstrueerd, waar erop wordt aangedrongen eerst de kosten te overre- kenen alvorens een toren te bouwen: „opdat niet misschien, als hij het fon dament gelegd heeft en niet kan vol eindigen allen die het zien hem begin nen te bespotten De Bouwcommissie, voorgezeten door dhr. D. Leeflang bleek zich dat bijbel woord terdege te hebben aangetrokken en spot bleef dan ook verre, daarentegen wel grote waardering voor de manier waarop de plannen waren geirealiseerd waardoor de Dirkslandse Herv. Jeugd „de kelder uit" kon. Onder de roep „help ons de kelder uit!" had de jeugd een succesvolle fi nanciële actie gevoerd. Tot dusver im mers speelden de jeugdactiviteiten zich nog in de kelder van „Onder de Wiek" af, een weinig eigentijdse accomodatie, waar men dan ook helemaal op uitge keken was, vooral toen de contouren van de nieuwe zaal zichtbaar werden. De laatste loodjes in de kelder wogen zwaar..., maar het karwei dat de bouw commissie klaarde loog er evenmin om. De voorzitter van de Stichting Jeugd werk ds. M. van der Linden bracht de heren daarvoor zijn grote waardering maar ds. had een woord met een nog diepere betekenis. In een korte over- DIRKSLAND De kerkeraad der Geref. Gemeente geeft morgen(woensdag)avond gelegen heid om afscheid te nemen van ds. P. Blok i.v.m. zijn vertrek naar Capelle a.d. IJssel. Deze gelegenheid wordt van 7 tot 9 uur gegeven in het verenigings gebouw „Rehoboth". Donderdagavond om half 8 hoopt ds. Blok in een afscheidsdienst voor te gaan. MIDDELHARNIS VOOR BEROEP BEDANKT Ds. H. Ligtenberg, pred. der Ger. Ge meente, heeft voor het beroep van de gemeente Oudemirdum bedankt. De 77-jarige W. Tij 1 uit Nieuwe Tonge is zondagmiddag om tien over drie in het verkeer om het leven gekomen. Hij werd, toen hij rijdend op zijn snorfiets vanaf de Capelleweg bij Oude Tonge de Provinciale weg wilde over steken, door een naderende auto ge schept aan de gevolgen waarvan de be jaarde man ter plaatse overleed. Kennelijk had dhr. Tijl de twee rij banen willen oversteken om via de pa rallelweg weer richting Nieuwe Tonge te rijden. Al bij de eerste oversteek werd hij aangereden. De automobilist is eenj inwoner van Rotterdam. Zijn auto, een Renault 16, werd vrij zwaar beschadigd. I denking over de wijze les uit Lukas 14 wees hij de ook aanwezige jeugd erop dat God daarin wil zeggen dat half werk tot mislukken gedoemd is en dat zij die Hem willen volgen evenmin met „half werk" toe kunnen. Ds. hoopte dat de nieuwe accomodatie met genoegen gebruikt zal gaan worden maar dat er op de acti-viteiten die erin plaats zullen -vinden ook en vooral ze gen zal rusten. Voor dhr. Leeflang was het een eer volle taak om als voorzitter van de in februari van dit jaar gevormde bouw commissie opening van zaken te geven, temeer omdat daaruit mocht blijken dat het er financieel niet slecht voor staat. Dat bleek voor een groot deel te danken aan de betoonde zelfwerkzaam heid waardoor voor tientallen duizen den guldens kon worden bespaard. Meerdere bedrijven leverden hun ar tikelen tegen wat dhr. Leeflang noemde een „schappelijke" prijs en de vaardige handen van de heren C. van Prooijen en J. Bestman zorgden voor de aanleg van electriciteit en sanitair, T. en P. de Jong verzorgden het schüderwerk en dhr. W. Wolfert legde de centrale verwarming aan. 't Werd allemaal graag gedaan en de tegenslagen die evenzeer moesten wor den geïncasseerd vermochten de goede stemming niet te drukken werden wel eens al de wenkbrauwen gefronst... Zoals toen bleek dat er extra voorzie ningen t.b.v. de kluis moesten worden gemaakt en een nieuwe kluisdeur moest worden aangeschaft die zesduizend gul den duurder was dan geraamd. Ook het pannendak van „Onder de Wiek" en de bedekking van het platte dak bleken >te moeten worden vernieuwd, aanpassin gen waren er nodig in de oude „Wiek" en inclusief de bouw en inrichtingskos ten steeg dat tot een bedrag van 199.340,De zelfwerkzaamheid bleek zelfs 48.000,te hebben bespaard. Dankbaar maakte dhr. Leeflang in zijn overzicht gewag van de giften die waren ontvangen, zoals 10.000,plus een goedkope lening van 30.000,van het Nat. Ondersteuningsfonds ,',Jantje Beton". Een bedrag van 16.910, kwam van de Jeugdraad als opbrengst van velerlei activiteiten en ter plekke tien DiiK in ae nieuwe accomoaane. vertelde dhr. Wolfert dat de busjes die voor dit doel waren uitgereikt ook nog eens 2.250,hadden opgeleverd. De bouwcommissie bleek al doende de middelen aardig bij elkaar gesprok keld te hebben en eigenlijk rest alleen nog de aflossing van de lening van „Jantje Beton". Met genoegen ging dhr. Leeflang tenslotte over tot het spreken van een persoonlijk dankwoord tot de velen die zich bijzonder hadden inge spannen om het werk, zo goed, en zo goedkoop mogelijk uit te voeren. De een had zijn kennis in dienst ge steld zoals dhr. Mijnders die de archi tectuur had verzorgd, de ander, zoals G. V. Dongen, had zijn vrachtwagens be schikbaar gesteld en zand aangeboden. Corrie en Simon Matslnger die zich tij dens de bouw steeds voor de taak ge steld hadden gezien de „oude" Wiek weer tijdig schoon te maken werden verrast met een prachtige plantenbak. Het deed dhr. Leeflang tenslotte een ge noegen vast te stellen dat Heiv. Dirks land voor de kerk en voor het jeugd werk graag nog de handen uit de mou wen steekt. „Dank voor de gegeven kracht en de betoonde lust en liefde", aldus dhr. Leeflang, voorop stellend dat het de Heere is geweest die het alles mogelijk heeft gemaakt. „Moge Hij Zijn zegen geven opdat het moge strekken tot eer en verheerlijking van Zijn nooit genoeg volprezen Naam". Onderscheiding. De Stichting Jeugdwerk bleek de voorzitter niet zomaar te laten gaan. Op het podium, ten aanschouwe van de zaal werd dhr. Leeflang door ds. v. d. Linden onderscheiden in de Huisorde van de Kelder, een ludieke afsluiting van een periode die voor de betrokkenen bijzonder spannend is geweest. „U was een goed voorzitter, maar evenzeer een goed na-zitter", zo illus treerde ds. V. d. Linden de ijver waar mee dhr. Leeflang tot voortgang had aangespoord. Ds. v. d. Linden speldt dhr. Leeflang de versierselen op behorend bij de benoeming in de huisorde van „de kelder".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1