Tweemaal f 500,- boete; waar kan ik ze halen I FOTO BUNKERS Bladzij 2 ,JEir,ANDEN-NIEUWS» Dinsdag, 18 november 1980. KANTONGERECHT SOMMELSDIJK ff KERSTPAKKETTEN EN RELATIEGESCHENKEN De tijd voor kerstpakketten en relatiegeschenken is weer aangebroken. Voor U misschien nog vroeg maar voor ons een aktuele zaak. We hebben ook dit jaar weer een prachtige show opgezet in allerlei prijsklasse's. Daarom nodigen wij U uit op onze geweldige show. Onze deur staat van maandag tot en met zaterdag voor U open. U kunt ook een afspraak met ons maken, zodat U rustig Uw keus kunt bepalen. De show wordt zoals vorige jaren weer gehouden in de kantoor hal van onze ijsfabriek, Oost-Havendijk 8 te Dirksland. DEN HERTOG DELICATESSEN DIRKSLAND Tel. 01877 - 1968 - 1051 Opzien tegen de avond-MAVO dan eerst een „opstap-cursus'' NI EUWS uit de kerken Intermezzo heren 1 herwint terrein GOEDEREEDE WIJZIGING SPREEKUUR BURGEMEESTER Derde toerustings bijeenkomst over „Zending en Evangelisatie" |Uw huis verkopen TAIVIBOER Dam- en Schaakver. „Ontspanning" te Ouddorp Nieuws uit Zeeland ISRAEL Beleidsverandering bij de Ned. Stichting „Verpleegkundigen voor Israël" (V.V.I.) Zanguitvoering Excelsior van 22 t/m 29 november Zaterdag 22 november de GEHELE DAG DOORLOPEND DEMONSTRATIES door Rollei-deskundige ii^ Een komplete ROLLEI-SHOW van alle artikelen: van de eenvoodigBte Meinbeeld tot de duurste prof. kamera van de eenvoudigste diaprojector tot de meest ingewikkelde A.V.-projectie KONSTANTE VERTONING van mijn safaj-i-dia's Tijdens de Rollei-week KORTINGEN tot 40% Type F van 379,— NU 225,— Adviesprijs NU P 300 A 245,— 175,— P 300 AF 349,— 250,— P 355 A 297,— 215,— P 355 AF 419,— 300,— P 360 AF 614,— 440,— -^ Maak gebruik van deze UNIEKE AANBIEDINGEN IEDEREEN is welkom, ook NIET-KOPERS Bij alle aankopen EXTRA VERRASSING Hobbemastraat 49 Westdijk 7 Middelhamis 01870 - 2461 De beste zaak voor beter fotowerk De Ouddorpse jongeman K. F. M. die ook de vorige zitting tereciit stond i.v.m. het zonder vergunning uitoefenen van een slijterij in de Ouddorpse West straat en toen opgezadeld werd met twee geldboetes van elk 500,is in de j.l. vrijdag gehouden kantongerecht- zitting precies dezelfde weg gegaan. An dermaal zal hij twee van die forse boe tes moeten betalen maar nu voor het laatst omdat hij ten einde raad zijn be drijf heeft gesloten. Het enige waarvoor de verd. nu nog belangstelling had was voor de vraag waar hy die te betalen duizend gulden halen kan „Ik ben momenteel werkloos en niet in het genot van een uitkering" maakte de verdachte duidelijk; „waar kan ik geld voor die boetes halen?" „'t Ja... overpeinsde kantonrechter Mr Schravendijk, „dat vermeldt de historie niet..." Overigens wilde Mr. Schraven dijk de verdachte wel enigermate tege moet komen door de eis van de Offi cier, twee boetes van elk 600,te re duceren in een uitspraak van tweemaal 500,„Het is nu eenmaal wettig en overtuigend bewezen dat het tenlaste gelegde gebeurd is". Sherry van de SRV. In zijn rijdende SRV winkel had J. S. uit Dirksland alcoholhoudende dranken voorradig gehad, wat flessen sherry en wijn die door de politie in beslag waren genomen omdat verd. daarvoor geen ontheffing had. Die ontheffing is ook niet in het bezit van zijn inkooporgani satie, zoals verd. veronderstelde. Overigens liep de schade nogal los, de 11 flessen werden verbeurd verklaard en dat betekent een schadepostje van royaal zestig gulden. Verd. werd op de koop toe nog een manier aan de hand gedaan om het vervoer van flessen al coholica te legaliseren. Wanneer hij aan de hand van een geschreven bestelling aan kan tonen dat ze voor een bepaalde klant bestemd zijn worden ze bij con trole ongemoeid gelaten. De bestel ling moet natuurlijk wel helemaal waar zijn...! Beter maar kraken. Verd. J. J. V. d. B. thans inwoner van Goedereede een status die hij, ko mend van elders, had moeten bevech ten was verbaliseerd omdat hij in de februarimaand van 1978 een zomerwo- ning op Pinusoord had bewoond zon der zijn hoofdverblijf elders te hebben. „Ik kon toch slecht buiten gaan zit ten..." was verdachtes repliek en daar hadden de heren wel begrip voor. Ech ter moesten zij zich houden aan de Gem. verordening die het 's winters bewonen van een recreatiewoning verbiedt, „maar", zo vroegen ze verd. „had een hotel dan niet in del ijn gelegen?" „Voor driehonderd gulden in de week?" bitste verd. terug. Nee, 't leek hem beter dat hij de woning maar zou hebben gekraakt, „dan doen ze je niks terwijl ik het nu keurig gehuurd heb en daarvoor word beboet!" De eis luidde 150,3 dagen, de uit spraak 125, Mazzel. Pure mazzel had R. H. K. uit Den Bommel. Hij had weliswaar 160 inplaats van de maximum toegestane 100 km per uur gereden maar een fout in de tenlastelegging noopte de Officier hem vrij te' spreken; „helaas", vond Mr. Scheffers die vond dat verd. het toch wel erg bont had gemaakt. Hij waar schuwde hem dan ook dat zijn overtre ding wel te boek blijft staan om alsnog gevolgen te hebben wanneer verd. weer eens voor een snelheidsovertreding voor het hekje zal naoeten verschijnen. 't Werd inderdaad vrijspraak, zeer tot opluchting van de verd. die aanvanke lijk nog wat had tegengestribbeld met een bewering dat de snelheid niet echt zo hoog was geweest maar het er voorts graag bij liet... J. V. V. B. uit Middelhamis kwam er minder genadig af. Hij had in Dirks- lands bebouwde kom maar liefst 109 km per uur gereden inplaats van de max. toegestane 50 en dat kwam hem thans duur te staan. „Een vrij ernstige over treding", beoordeelde de Officier, een fikse boete van 300,eisend. Het excuus dat verd. aanvoerde kreeg weinig gehoor, hij zou snel naar een klant hebben gewild die met een kapot te auto op een boothelling in Stellendam stond en wat paniekerig zijn hulp had iageroepen. „Als er nou levens in gevaar zouden zijn geweest en als het inplaats van in de bebouwde kom nog eens op een auto weg was geweest, nou ja..." overdacht de kantonrechter die nu nauwelijks cle mentie kon betonen. Uitspraak 275,— subs 6 dagen met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor 4 maanden. B. C. van Es uit Nieuwe Tonge zou bij het binnenrijden van Middelhamis 74 inplaats van max. 50 hebben gereden, maar verd. was daar vooralsnog niet van overtuigd, nu niet en toen niet. Echter was hem destijds geen antwoord gegeven op zijn vraag waar de meetap paratuur stond opgesteld en dat had hem de mogelijkheid ontnomen ter plekke na te gaan of er misschien een verwisseling in het spel was geweest. „Ter hoogte van de landbouwschool reed ik 50 waarom ik meen dat de po litie een vergissing heeft gemaakt", hield verd. ook nu vol, hoger beroep overwegend tegen het nu gehoorde von nis van 80,subs 2 dagen. Die schuchteren die best de avond- MAVO zouden willen volgen maar de beslissende stap nog niet waagden uit vrees dat ook daar alle begin moeilijk, zoniet te moeilijk zal zijn wordt spoe dig een perspectief geboden in de komst van een nieuwe „opstap-cursus". Een welkome springplank die de deelnemers in 5 maanden tijd geschikt maakt om met alle kans op succes de avond-MA VO binnen te stappen. Zelfs de meest bedeesden behoeven de opstap-cursus niet te schuwen want tempo en niveau zijn geheel op hen afgestemd. De mensen uit de avond MAVO prak tijk, met name directeur C. Briek uit Oude Tonge werpen het middel van de opstap cursus in de strijd tegen het veel gehoorde „niet durven". Talrijke ge vallen zijn dhr. Briek bekend waarin het volgen van de avond MAVO werd nagelaten uit vrees dat die opleiding te hoog zal reiken. Veelal heeft men de lagere school periode al geruime tijd achter de rug waardoor de drempel naar de MAVO te hoog bevonden wordt; de opstap-cursus komt er om die drempel te effenen. Immers, de avond MAVO zou aan meerderen dan het huidige aan tal cursisten goed zijn besteed. Op Flakkee bestaat een redelijke be langstelling voor het volgen van de avond-MAVO en dat om verschillende redenen. Soms is het mavo-diploma (volstrekt gelijkgesteld aan het diploma van de dag-school) nodig om een pro motie te bereiken en weer anderen wil len hun kermis vermeerderen om de kinderen bij hun studie de helpende hand te kunnen bieden. Talrijk zijn de overige motivaties die ertoe hebben ge leid dat de lopende cursus 80 leerlingen telt. De drie-jarige cursus wordt t.z.t. met een officieel examen afgesloten maar men kan ook het examen beperken tot die vakken waarin men zich het sterkst weet. In principe kan ieder met een lage re schoolopleiding op de avond MA VO terecht met een goede kans de op leiding met succes te volgen. De drie jarige cursus vraagt per week 3 school- avonden van elk 3,5 uur. De opleiding te Middelhamis kan inmiddels terugzien op een groot aantal leerlingen van wie verreweg de meesten zijn geslaagd; op Flakkee ligt het percentage geslaagden hoog t.o.v. meerdere andere gebieden in den lande, kennelijk omdat de Flak- keeër gemotiveerd aan de studie gaat. Weinig zorg derhalve om hen die de avond MAVO drempel eenmaal over stapten, hun aantal steeg dit jaar met 30"/o, maar meer zorg nog om hen die nog onvoldoende van eigen kunnen overtuigd zijn. Voor hen de opstapcursus die bij gebleken belangstelling en dat moeten er minstens 12 zijn in januari van start gaat. De cursus vraagt één studie avond van 3 uur per week. Volgend jaar mei zullen de opstap-cursisten dan zover zijn dat ze zich voor de avond MAVO op kunnen geven. De eigen-kosten zullen gering zijn; wel dient men de boeken zelf aan te schaffen maar het overige kan met NED. HERV. KERK Beroepen te: Bergambacht J. den Hoed te Sliedrecht; als pred. directeur van Bond Inw. Zending J. Vroeginde- wey te Emmeloord. Aangenomen naar: Ede J. Westland te Amersfoort; Westbroek kand. G. Wassinkmaat te Veenendaal; Middel- harnis L. Quist te Opheusden. Bedankt voor: Huizen en Voorthui- zen A. W. v. d. Plas te Rijssen; Ame- muiden G. S. A. de Knegt te Barne- veld; Huizen A. de Reuver te Capelle a/d IJssel. Jubileum: Ds. W. van Hennekeler is 25 jaar predikant. Hij diende de ge meenten van Molenaarsgraaf, Vreeswijk, Zwartebroek en Loon op Zand. Meteren en Eest: Wegens vertrek naar Reeuwijk, nam ds. R. van Laar af scheid met een prediking over Jacobus 2 8-9. GEREF. KERKEN Beroepen te: Bennekom W. Blanken te Groningen; Naaldwijk W. Griffioen te 's Gravenhage; Buitenpost J. Ubels te Amersfoort; Kampen J. ter Horst te Amersfoort; Barneveld G. Peddemors te Holten. Overleden: Op 56 jarige leeftijd overleed vrij plotseling ds. R. Toorman te Twijzel. Hij werd in 1963 predikant bij de Chr. Geref. Kerk te De Krim. In 1972 ging hij over naar de Geref. Ker ken en diende nog de kerken van Nieu we Weerdinge en sinds vorig jaar die van Twijzel. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te: Eemdijk en Waarden burg kand. J. Krijtenberg te Zwolle; Helpman G. Zomer te Rijnsburg; Em meloord en Middelburg A. van Houdt te Rozenburg. Bedankt voor: Hoogeveen G. Zomer te Rijnsburg; Rijnsburg (als miss. pred.) P. Trimp te Leerdam. NED. GEREF. KERKEN Overleden: Op 81 jarige leeftijd over leed ds. J. van Dijk em pred, te Hellen- doorn. Hij was predikant te Duurswou- de, Schildwold en Heerenveen, waar hem in 1964 emeritaat werd verleend. Op 69 jarige leeftijd overleed ds. L. J. Goris em. pred. te Wezep. Hij diende vanaf 1943 de kerken van Emmererf- scheiderveen en van 1949 - 1979 die van Wezep. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Utrecht-N P. van Zon neveld te Domspijk; Enschede-W J. Westerink te Urk-O. Bedankt voor: Oud Beyerland H. Klomp te Zwaagwesteinde. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: H. I. Ambacht N. W. Schreuder te Goes; Hilversum R. Boo gaard te Leiden. Bedankt voor: Rotterdam-Zuidwijk R. Boogaard te Leiden; Brakel J. Mol te Rijssen; Oosterland E. Venema te Drachten; Scheveningen D. Rietdijk te Vlaardingen. Na een slechte competitie-start schij nen de heren van Intermezzo de slag eindelijk weer te pakken te krijgen. Vo rige week sleepten zij door goed spel één punt in de wacht in de zware uit wedstrijd tegen Sliedrecht Sport, en za terdag j.l. zetten zij hun goede prestaties voort in de wedstrijd tegen WHV. En dat terwijl de heren Joop van Rumpt en André Driesse moesten mis sen, en Cees Arensman geblesseerd op de bank zat. aDt het inpassen van nieuwe spelers uit het tweede heren team geen probleem gaf bleek al dade lijk in de eerste set. WHV werd met goed aanvalsspel onder druk gehouden, en kwam dan ook niet verder dan zeven punten. In de tweede set was dat anders. An snel keek Intermezzo tegen een achter stand aan, die zelfs tot vier punten uit groeide. Een time-out bij 8-12 bleek echter wonderen te doen. Intermezzo kwam sterk terug en pakte ook deze set, met 15 - 13. e laatste set verliep als de eerste. Een degelijk spelend In termezzo liep simpelweg over WHV en wist zijn eerste 3-0 overwinning bin nen. De dames boden goed party aan kop loper Viano. Na twee sets ging de strijd nog gelijk op, maar toen was het Viano dat doordrukte en de wedstrijd met 3 - 1 in haar voordeel besliste. Afgelopen zaterdag stond in het te ken van de ontmoeting Intermezzo- Sparta. Zes teams van beide verenigin gen troffen elkaar, drie maal met suc ces voor de thuisploeg, twee maal voor de gasten, terwijl één maal de punten werden gedeeld. Topper was wel de herenwedstrijd In termezzo 2, de koploper, tegen Sparta 1, de nummer vier van de ranglijst. Het werd alleen in de eerste set een spek takel. Snel spel en lange ralleys brach ten een voor het pubiek aantrekkelijk schouwspel en voor Sparta een 0-1 voorsprong. In de daaropvolgende drie sets stelde Intermezzo echter orde op zaken en hield de punten alsnog in eigen huis: 3-1. Ook het tweede damesteam doet het nog steeds goed. Het Brielse TOP werd hun volgende slachtoffer, het werd bin nen drie kwartier met 3-0 ingepakt. Het spreekuur van de burgemeester op vrijdag 21 november a.s. wordt niet gehouden van 2.00 tot 3.30 uur, maar van 1.30 - 2.30 uur. 50,al gedekt worden. Aanmelden kan bij: dhr. Briek, tel. 01874 - 1215 of op de Avond-mavo, de openbare mavo te Middelhamis: tel. 01870 - 2590 of per soonlijk, van 18.00 - 21.30 uur of aan het privé adres van dhr. Briek, Washing- tonstraat 17 te Oude Tonge. D.V. woensdagavond 19 november 1980 cm acht uur zal in „De Hoeksteen" te Middelhamis de derde van een 4-tal toerustingsbij eenkomsten gehouden worden. Deze bijeenkomsten worden georgani seerd in samenwerking met de Her vormde Bond voor Inwendige Zending (I.Z.B.) voor evangelisatiecommissies, zendingscommissies, kerkeraadsleden en belangstellenden. Het thema van deze derde avond is „Hoe geven wij ons geloof door". De vierde en la.atste bijeenkomst zal gehouden worden op 14 januari 1981 en niet zoals eerder gemeld op 10 decem ber. Uitslagen van 3 november 1980: Dammen A. Meijer P. van Dam 0-2 J. Visbeen J. Moerkerk 2-0 C. Tanis K. Tanis 1-1 J. ten Hove H. Tanis 2-0 L. Grinwis G. Tanis 0-2 Schaken C. Wassenaar J. Grinwis 0-1 J. Soeteman J. W. J. Breve afgebr. N. A. L. van Doom L. Jongkoen V2 - V2 L. Jongoen N. A. L. van Doom 1-0 P. L. Glerum M. Breve 1-0 J. Meijer Jac. Tanis 1-0 Uitslagen van 10 november 1980: Dammen A. van Huizen L. Grinwis 0-2 L. Moerkerk J. Visbeen 0-2 K. Westhoeve C. Tanis 0-2 A. Meijer J. ten Hove 2-0 C. Akershoek G. Tanis 0-2 P. van Dam H. Tanis 2-0 Schaken K. V. d. Wende J. Soeteman V2 - V2 M. Breen J. W. J. Breve 1-0 J. Grinwis L. Jongkoen 1-0 C. Wassenaar N. A. L. van Doom 0-1 THOLEN Politieauto tegen boom: Dinsdag avond is de 19 jarige wachtmeester C. van R. van de groep Tholen der rijks politie onder St. Annaland op de Oude Zeedijk door gladheid van het wegdek in een slip geraakt en tegen een boom terecht gekomen. De politiman liep een hersenschudding op. De naast hem ge zeten opperwachtmeester D. kwam met de schrik vrij. Als gevolg van de vette klei (peeslik) is de patrouillewagen in een slip ge kanteld en botste met het dak tegen een boom. De wagen werd onherstelbaar beschadigd. De brandweer is geruime tijd bezig geweest met het afschrappen en schoonspuiten van het wegdek. De politie onderzoekt wie er verant- woordehjk is voor de kleitroep op de weg. Oefenpoppen E.H.B.O.: Het bestuur van de afd. Stad Tholen van de E.H.B.O. heeft twee oefenpoppen aangeschaft. De ene pop is een vol-automatische „Re cording resusci Anne" en de andere een baby-pop. THOLEN Dankdag: Woensdag 19 november wordt er op het eiland Tholen en op St. Philipsland de jaarlijkse Dankdag ge houden. De gemeentesecretarie en an dere openbare gebouwen zijn dan ge sloten. Ballon van Chrlstiaan Hameeteman kwam het verste weg: Bij de in de Spet ter gehouden zwemvierdaagse was er voor 150 kleuterschoolleerlingen een ballonwedstrijd. De ballon van de 5 jarige Chrlstiaan van de kleuterschool „De Klimroos" belandde in Alverna bij Nijmegen. De eerste prijs, een tover- kleurblok, was dus voor hem. Vogelvreugd: De leden van Vogel- vreugd kwamen bijeen in Hof van Hol land voor het inleveren van inschrijf formulieren voor de komende tentoon stelling van 19 t/m 22 november. Er werden ongeveer 300 vogels in geschreven. SCHERPENISSE Ontslag garagewerknemers: Bij het Fiat Automobielbedrijf Schipper aan de Kuijpersweg te Goes en het nevenbe- drijf garage Bolier uit Scherpenisse zijn ruim 20 werknemers ontslagen. Het be drijf is in staat van faillissement ge steld. De slechte situatie in de autobranche is mede oorzaak van het faillissement. De ontslagen werknemers moesten zich vrijdag melden op het arbeidsbureau om hun ontslagprocedure verder te regelen. OUD VOSSEMEER Botsing: Bij de Kruising Hogeweg- Roolandseweg gaf P. M. J. W. uit Ber gen op Zoom geen voorrang aan W. F. de K. uit Putte. Een botsing was het gevolg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar er was wel flinke schade aan beide auto's. W. verklaarde tegenover de politie verblind te zijn geweest door de laag- staande zon en de K. niet te hebben ge zien. POORTVLIET Opbrengst verkoping: De door de Hervormde vrouwenvereniging gehou den verkoping in 't Oude Raed uus heeft netto 10.216,80 opgebracht. Daarnaast ontving ds. Tj. de Jong een gift van I 1.000,— Meer steun nodig aan Israël door slechter wordende toestand Als reactie op de noodkreet uit Is raël tracht de Stichting „Verpleegkun digen voor Israël" onder de slagzin „Is raël helpen waar 't meest nodig is", sinds 1977 het groeiend tekort aan ver pleegkundige hulp in Israël enigermate op te vangen, zulks in overleg met het Ministerie van Gezondheid in Jeruza lem. Dit bitter noodzakelijke werk der barmhartigheid, komt ten goede aan le den van alle godsdiensten en nationali teiten. Door de Tweede Wereldoorlog, de oorlogen daarna en de voortdurende spanningen aan en binnen de grenzen, heeft dit kleine land bijzonder veel zie ken en invaliden, terwijl het jaarlijks nog honderden zieken uit Arabische landen opvangt. Bovendien ontstaat met de veroudering van de bevolking een nieuwe behoefte aan verpleegkundige hulp voor bejaarden. Eerst was er een tekort aan verpleeg kundigen, dat mede werd opgevangen door uit Nederland komende verpleeg kundigen, die door bemiddeling van de Stichting V.V.I. tijdelijk werden tewerk gesteld in Israëlische ziekenhuizen in Jeruzalem en Haifa. De grote financieel-economische moeilijkheden in Israël leidden er ech ter toe, dat ook in de Gezondheidszorg verpleegkundige functies rigoureus werden beperkt. Vanaf begin 1980 kon Israël hun sa larissen niet meer betalen en moest het zelfs eigen plaatselijke verpleegkundi gen laten afvloeien. Hierdoor steeg de nood ongekend hoog. De Stichting besloot de volledige kos ten van een aantal plaatselijke ver pleegkundigen op zich te nemen. Deze vorm van hulpverlening ondervond reeds in de loop van 1980 een brede waardering, gezien de binnenkomende financiële steun. Het bestuur besloot de volledige kos ten van één verpleegkundige in de vol gende vijf ziekenhuizen voor haar re kening te nemen: HAIFA: het Elisha Hospital en Beth Joles (bejaardentehuis met open ver- pleegafdeling) Nabij TEL AVIV: het Queen Juliana Parents Home in Herzlia (bejaarden tehuis met open verpleegafdeling) en Assaf Horofeh Hospital JERUZALEM: het Jerusalem Mental Health Center-Ezrath Nashim (de mente bejaarden). Door deze beleidsverandering liepen de jaarkosten zeer sterk op n.l. tot 210.000,— Het uit vrijwilligers bestaande be stuur van de Stichting V.V.I. doet daarom een beroep op de vele Neder landse vrienden van Israël en evenzo op de Kerkeraden en Diakoniën. ver enigingen etc, nu extra te helpen. Is raël is met deze steun gebaat. Door een gift verleende H.K.H. Prinses en Z.K.H. Prins Bernhard hun medewerkmg aan het werk van de Stichting V.V.I. Evenzo vele plaatselijke kerkbesturen. Eén van de bestuursleden, mevr. D. Lilienstem-Schaeffer te Haifa heeft een brede medische taak in Israël. Zij ad viseert het bestuur over de meest ur gente noodgevallen. Daarbij was het Elisha Hospital te Haifa, dat onder Ne derlandse leiding staat. Giften kunnen worden gestort op giro 3 8 8 5 8 4 O ten name van: Penningmees ter Ned. Stichting V.V.I., Alb. Plesman- plein 92, Gouda. De penningmeester, de heer H. Meindert, tel. 01820 - 18579 of Postbus 164 2800 AD Gouda, verstrekt gaarne eventuele nadere inlichtingen terzake, in het bijzonder ook voor even tuele plaatselijke of regionale mede werking. Giften zijn aftrekbaar voor de belastingen en helpen Israël daar waar 't meest nodig is. Het bestuur bestaat uit: Mevr. C. M. Ebbinga Wubben-van Praag te Schiedam, voorzitter. Mevr. Zr. Y. Bartlema, secretaris, Postbus 22314, 3003 DH Rotterdam, H. Meindert, pen-, nlngmeester (zie boven), Mevr. D. Ho- renblas-Wolf te 's Gravenhage, 2e voor zitter, D. Tcrlouw, Bospolderstraat 9, 2912 PB Nieuwerkerk a/d IJssel, 2e penningmeester, A. Wolting te Scheve ningen, alg. adjunct en de leden Mr. J. A. Ebbinga Wubben te Schiedam en Mej. Zr. A. Groeneweg te Rotterdam. Help ons mogelijk te maken, dat de Stichting V.V.I. deze hulp tot uitvoering kan brengen. Wij vertrouwen op uw, zo mogelijk spoedige steun. DIRKSLAND Op vrijdag 21 november a.s. geeft de gemengde zangvereniging Excelsior o.l.v. dhr. L. M. Gebben haar jaarlijkse winteruitvoering in „de Schakel" te Dirksland. Aanvang 20.00 uur. Muzikale medewerking wordt ver leend door het Mannenkoor „Ons Koor" uit Sommelsdijk o.l.v. dhr. G. Zoon en het 80 leden tellende Chr. Jeugdkoor „Vivace" uit Zwijndrecht o.l.v. mevr. de Swart. Dit bekende koor van radio en T.V. geeft behalve een zangprogram ma ook nog een zangprogramma met lichteffecten en volksliederen. Tot slot zullen Excelsior" en „Vivace" samen het Panis Angelicus uit de Messe So- lennelle zingen. Na afloop is er nog een gezellig samenzijn met de Medleys. Kaarten a 5,verkrijgbaar bij dhr. M. Knops, B. C. Zaayerlaan 39, Dirks land of aan de zaal. MELISSANT OPHALEN OUD PAPIER Morgen (woensdag) wordt weer oud papier opgehaald. Gebundeld gereed zetten bevordert een vlotte afwerking. Hartelijk dank. Rollei-week

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2