EIIAIIDEn - niEUWS RICHTSPECIALIST karels autoschade WOORD DAAD SLECHT SEIZOEN 3e blad Vrijdag 14 november 1980 No. 4943 Ledenwerfaktie van het Nederlandse Rode Kruis Eén sneeuwbui maaict nog geen winter Uw iiuis vericopen TAIVIBOER SCHOLENPLAN HAÏTI GEWELDIG, in één woord Intermezzo dames blijven in problemen Eén van eie grootste moeilijkheden waarmee men vroeger na een aanrijding te maken kreeg, was afwijking in de maatvoering. Met name onderstel en wielstanden konden na een „klapper" zo uit het lood staan, dat er geen kruid meer tegen gewassen bleek. Met de komst van de hydraulische richtbank is dit probleem nu volledig opgelost. Bij Karels Autoschade staat zo'n richtbank en lopen een paar vakmensen die hem virtuoos kunnen bedienen. Dit betekend, dat men uw auto na een aanrijding weer exact dezelfde maatvoering kan geven overeenkomstig de specificaties van de fabrikant. Een absolute voorwaarde voor een veilig voertuig. Best iets om even bij stil te blijven staan als het eenmaal zover is FQCWA Onder het motto „HET RODE KRUIS ZEGT NOOIT NEE, ZEGT U GEEN NEE TEGEN HET RODE KRUIS", zal in de derde week van november een grote landelijke aktie plaats vinden om leden te werven voor het Rode Kruis. De aktie is toegesplitst op woensdag avond 19 november. Op deze avond zul len alle Rode Kruis besturen in het hele land aan de telefoon zitten om U, voor zover U nog géén lid bent, als lid te no teren. Eigenlijk is iedereen wel doordrongen van het belang van het Rode Kruis. Iedereen koestert sympathie voor deze organisatie, welke hulp biedt aan ieder een die dat nodig heeft, ongeacht geloof, ras of politieke overtuiging. Sterker nog: dankzij de ongelooflijke inzet van honderdduizenden vrijwilligers over de gehele wereld en de donaties van vele sympathisanten, heeft het Rode Kruis nog steeds volstrekte onafhankelijkheid weten te behouden. Wat doet het Rode Kruis? Wel, in de allereerste plaats valt te denken aan de Internationale hulpverlening, waarbij voedsel, kleding en medische hulp en onderdak naar rampgebieden over de gehele wereld worden gestuurd. Dan de bloedtransfusiedienst, waarbij tijdens Plasma-avonden honderdduizenden do nors geregeld bloed aftappen voor transfusies en de bereiding van de me dicamenten. Het Rode Kruis korps staat belangeloos klaar bij rampen, evene menten, manifestaties, koopavonden voor gehandicapten, op strandp. de de 4- daagse, etc. In het kader van het Welfa re werk brengen wekelijks duizenden vrijwilligsters een bezoek aan o.a. zie ken, gehandicapten, bejaarden die be hoefte hebben aan kontakt etc. Dan niet te vergeten de boottochten met het Rode Kruis schip „J. Henri Du- nant" voor langdurige zieken en gehan dicapten. Voor hen beschikt het Rode Kruis ook nog over 2 vakantiehuizen, te weten de Valkenberg bij Arnhem en IJsselvUet bij Zwolle. Ook de jeugd wordt gestimuleerd on der het motto kijk eens om je heen en help eens een handje in Jeugd Rode Kruis verband. Jeugd en jongeren hel pen op hun manier andere jongeren thuis of in instellingen. Dit zijn slechts enkele taken van het Rode Kruis, taken welke veelal bealngeloos door vrijwilli gers worden verricht. Voor het uitvoeren van deze taken is echter ook geld nodig. Van daar dat het Nederlandse Rode Kruis U verzoekt lid te worden, en dat kan op 19 november Na een mooi najaar zijn we verrast met een dik pak sneeuw. Iedereen die van plan was de tun „winterklaar" te maken, is achter geraakt met het werk en er is-onzekerheid ontstaan ten aan zien van het planten van bloembollen. Maar wij kunnen u geruststellen. Zodra de grond in uw tuin weer nor maal bewerkbaar is, kunt u nog rustig bloembollen planten en deze zullen het a.s. voorjaar ongetwijfeld een goed bloeiresultaat geven. Wel is het verstan dig de geplante bloembollen met een laagje isolerend materiaal te bescher men tegen een eventuele volgende vorstperiode. Indien u nog geen bloembollen heeft gekocht is ons advies: Koop ze snel en plant ze direct, zodoende profiteert u ook van kleur en fleur in uw yoorjaarstuin. (Internat, bloembollencentrum) SINT ANNALAJNTD Gouden bruiloft: Het echtpaar G. van Oeveren-J. P. van Oeveren-van der Klooster uit de Weststraat te St. Anna- land zal D.V. op vrijdag 14 november a.s. vijftig jaar getrouwd zijn. De heer van Oeveren was destijds schipper op de „Kleine Cornelia" van 110 ton, de „Grote Cornelia" van 275 ton,, de „Spe- ra" van 350 ton, waarna zijn zoon op de „Spera" ging varen. Toen heeft de heer van Oeveren nog enige tijd geva ren op een kleiner scheepje, de „Varia tie". Het echtpaar, dat beide 72 jaar is, heeft twee kinderen en zeven kleinkin deren en woont al ruim twaalf jaar aan de wal. Beiden genieten nog een uitste kende gezondheid. 1980 's avonds op een heel eenvoudige manier: n.l. het bellen van de Rode Kruis afde ling in Uw woonplaats. Elders in dit blad vindt U een adver tentie waarin dit telefoonnummer is vermeld. Bent U nog geen lid? Besluit dan om nu of op 19 november 1980 's avonds te bellen en meld U aan voor een jaarlijkse bijdrage aan deze organisatie. Wilt U meer weten over de aktiviteiten van .het Rode Kruis, of wenst U doku- mentatie over b.v. Orgaan donatie. Ro de Kruiswerk in het Algemeen, etc. zo kunt U ook uiteraard ook met dit num mer kontakt opnemen. Een goed verstaander zal inmiddels wel begrepen hebben, dat we ook honden hebben, naast al het buiten gebeuren. Over die twee ras- boeven zou zonder moeite een heel boek-vol te schrijven zijn. Maar hier is dan een honde-verhaal. Nee, het zat dit jaar niet mee, met de beesten. Van de vijf ooien bleken er drie „leeg" te zijn in voorjaar. De vierde kreeg twee dode lammetjes en de vijfde slechts één lam. Je kan dus gerust spreken van een slecht jaar. De kippen deden het ook niet al te best: kloek liep weg van het nest en met de ganzen wilde het ook niet vlotten: twee vrouwtjes. Om toch wat klein „grut" om handen te hebben, en ook een beetje aangelokt door de hoge prijzen die voor ras-puppies betaald worden, leek het een goed idee het seizoen door de honden goed te laten maken. Nog nooit bij stil gestaan hoe dat in zijn (of haar?) werk gaat. Ja, van een reu en een teef weet ik wel; en dat die twee bij elkaar moeten komen ook. Maar hoe krijg je een goede aanstaande vader te pakken? Daartoe is een officiële weg. Die moet bewandeld worden en dat de den we (baas en teef) dan ook. Ten eerste moet de Raad van Kinoio- gisch Beheer in Amsterdam op de hoogte gebracht worden van de plan nen. Die verwijzen door, naar de betreffende klub van het soort hond (voor elke hond is een klub). Een alleraardigste dame legde ik mijn snode plannen voor en via haar kreeg ik het adres van de eigenaar van een reu, die kampioens- bloed in de aderen heeft en best bereid was daarvan wat af te staan. Nou zegt dat kampioen me niks, maar het is toch mooi meegenomen. Na kennismaking bleek, dat dat kampioens-bloed duur betaald dient te worden: enkele honderden guldens moest ik neertellen voor het „uit stapje" van de teef. Maar goed, ze zeggen, dat je het maar één keer doet, dus vooruit dan maar. De datum werd (onder voorbehoud) afge sproken en de ,;deal" was gemaakt. Nu maar wachten op de loopsheid van de teef. Als alles verkeerd gaat, gaat ook werkelijk Mies verkeerd! De loops heid was gepland in mei, dan zouden 9 weken later de puppies komen zodat we niet met vakantie zouden kunnen, maar dat namen we voor lief. Maar in mei? Niks! Juni? Niks! Juli dan? Niks! Enfin, het werd augustus, we hadden gerust met vakantie kunnen gaan! Maar toen kon het uitstapje dan gemaakt worden; de teef gaat naar de reu. Baas een flinke buidel geld mee en wij naar Gouda, want daar woonde het viriele gevaarte. Hoe dat verder in het werk ging zd ik u besparen, cd wil ik er wel aan toevoegen dat het niet het leukste klusje van die dag was, maar dit terzijde. Zijn hond vond mijn hond wat aan de magere kant, zodat we meteen begonnen om extra voer te verstrek ken. Elke dag een dubbel portie en dat negen weken lang. Of ze dikker werd? Ja, natuurlijk. Het was voor ons alleen de vraag waarvan. Van het eten of van de embryo's. Hoe kan je dat trouwens zien, of een hond drachtig is? Wij in ieder geval niet. Het toeval wilde, dat ik met de andere hond de dierenarts moest be-^ zoeken en toen hebben we haar gelijk meegenomen. De dierenarts kon het ook niet zien, maar, zo zei hij, soms kan je het een week van te voren nog niet zien. Met deze geruststellende mededeling keerden wij huiswaarts. Toen „haar dagen vervuld" waren, zogezegd op alle dag liep, moest er een werp-kist klaar staan. In de kamer natuurlijk want we wilden niets missen. De zeer handige plaatselijke timmerman heeft zo'n kist in elkaar getimmerd, we hadden er dies aan gedaan. Alle af spraken werden omstreeks die tijd afgezegd. Nou, we hadden gerust naar de Himalaya heen en weer kunnen gaan, want er kwam niks, dat voelde u wel aankomen. Wat gek, zei de eige naar van de reu, dat is hem (de reu) nog nooit overkomen. Waar dat aan lag kon hij niet zeggen, maar intussen: weg dekgeld, weg kist, weg illusie, weg seizoen. Alles zit tegen met de beesten. Zo langzamerhand ga ik me toch afvragen hoe dat nou komt. Bij een ander gaat alles van zelf. Voor een verklaring houd ik mij aanbevolen. De Bonte Hond A.s. zaterdag 15 november Stroopwa felverkoop te Middelhamis, huis-aan- huis. Elke week is er toch wel een bepaalde spanning omtrent de berichten, die de penningmeester van het Comité ons zal verschaffen over de stand op de bank. Deze week mogen we weer erg dank baar zijn. Het is geweldig, zoals er op alle plaatsen van Flakkee wordt ge werkt. Kinderen, mannen, vrouwen, ja zelfs tot de bejaarden toe, doen mee. Het is echt een aktie geworden waar jong en oud aan meewerkt. Er zou een heel lang verhaal te maken zijn (ver slagen van akties, markten e.d. zijn er genoeg), maar we willen liever snel overgaan tot de verantwoording van de stortingen en de toezeggingen. VORIGE STAND 16082,51 Giften 6 x 25,— 150,— 1 X 20,— 20,— 1 X 200,— 200,— Herv. Gem. Nieuwe Tonge 1744,55 25,— 10,- Boekenbeurs Groen van Prins- tererschool Middelhamis 681,14 Herv. Gem. Sommelsdijk 1485,30 Oliebollenaktie Ooltgensplaat 1637,— Herv. dienst Goedereede 786,75 NIEUWE STAND 22822,25 1) Verkoop handgemaakte artikelen Goedereede 565, 2) Verkoop handgemaakte artikelen meisjesver. Ouddorp 334,50 Toezeggingen Chr. Géref. Vrouwenvereniging Middelhamis 600,—r Jongensclub Sommelsdijk 402,25 Aanvulling op een reeds vermelde gift van Sommelsdijk 268,89. Dit is een koUekte op een bejaardenmiddag ge weest. Geweldig Weer heel hartelijk dank aan allen Om volledig te zijn, vermelden we ook nu weer het rek. nr., want we zijn er nog niet (niet ondankbaar bedoeld, echt niet). Giro 22 2 52. Rabobank Stellen- dam Bank no. 361.313.772 t.n.v. Woord Daad Goeree Overflakkee „Seholen- plan Haïti". Het comité. NIEUWERKERK OUDERAVOND CHRISTELUKE SCHOOL Onder voorzitterschap van dhr. J. J. Folmer werd in de grote zaal van „Ons Dorpshuis", een ouderavond gehouden. Geopend werd met schriftlezing, psalm gezang en gebed. Na notulen, jaarver slag en overzicht der financiën, volgde de bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar waren voorzitter Folmer en penningmeesteresse mevr. J. Flikweert- Klinken. Na de pauze sprak meester Zwart over Creatieve Handvaardigheid terwijl de vakonderwijzeres mevr. Ren- ties-Flinkweert de activiteiten rondom het onderwerp begeleidde. Na dit gebeuren werden de ouders een uur lang creatief aan het werk gezet, hetgeen zeer geslaagd bleek. Er werden diverse werkstukken gemaakt en later werden deze onderling bekeken. Tenslotte eindigde de voorzitter van het schoolbestuur met dankgebed. Het was een zeer geslaagde ouder avond. BIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN MIDDEN FLAKKEE De Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Midden Flakkee vergadert op 19 november a.s. in de Ir. J. B. Mijs- school, Langeweg 107, Sommelsdijk, aanvang 19.45 uur. Het onderwerp van deze avond is „Het Milieu, hoe en waarom, en wat doen we er mee?" in geleid door prof. van Poederooijen. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld.. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepu bliceerd. ALPACA Ik heb een bestek gekocht van alpaca. Volgens mijn verloofde is het verzil verd. De winkelier noemt 't nieuwzilver, maar mijn ouders houden vol, dat 't nik kel is en dat ik het moet ruilen. Antwoord: U hebt een uitstekende keus gedaan en moet dat bestek beslist niet ruilen. Uw verloofde en de winke lier hebben beiden gelijk. Alpaca is verzilverd nieuwzilver. Het nieuwzilver is de naam voor een legering van koper met nikkel en zink en wel 55 a 60% roodkoper, 12 a 26"/o nikkel en 19-31»/o zink. Die percentages variëren naar het fabrikaat. Deze legering is erg sterk, d.w.z. sterker dan zuiver koper of echt zilver zijn kan. De naam nieuwzilver dankt het aan de kleur. Door de verzilvering lijkt het op echt tafelzilver, maar u be hoeft het niet te poetsen. STOOMVERSTOPPING Ik heb een stoomstrijkijzer, maar de gaatjes daarin raken geregeld verstopt. Mijn leverancier zegt, dat het komt door de kalk in het leidingwater waar ik woon, en dat ik beter gedestilleerd kan gebruiken. Dat kan duur worden. Weet u iets beters? Antwoord: Met gedestilleerd bedoeld uw leverancier natuurlijk geen sterke drank, maar gedestilleerd water en dat is bij de drogist verkrijgbaar. Misschien heeft uw man het ook in huis voor het bijvullen van zijn auto-accu. Voorts kunt u het dooiwater uit uw koelkast gebruiken. Uw strijkijzer moet wel koud zijn als u het vult. RECHTS MELKEN Boeren vertelden mij, dat zij altijd rechts melken omdat 't beter uitmelkt. Volgens mij kan het geen verschil ma ken, omdat mens én rund beide sym metrisch gebouwd zijn. Waarom dan niet links? Antwoord: Een koe heeft twee voor spenen' en elke koe geeft méér melk uit de vóór- dan uit de achterkwartieren. Om dit verschil zo weinig mogelijk te doen oplopen, melkt men eerst vóór. In tussen staan de achterkwartieren onder druk, zodat de melkvorming daar wat afgeremd wordt. Bovendien wordt de melkvorming vóór nog iets bevorderd doordat men er „terugkomt" bij het uit melken, soms wel twee- of driemaal. Welnu, als de voorspenen leeg zijn, han gen die niet meer in de weg als je met de hand de achterspenen pakt. Zou de melker links zitten, dan kreeg hij bij het melken van de voorkwartieren erge last van de achterkwartieren, want die han gen wat lager. Hij zou dan in verleiding komen deze het eerste te melken, wat fout is. Tenslotte moet men bij rechts melken de verst afstaande speen met de rech terhand pakken en dat „handt" ook be ter dan met de linker, omdat de mel ker uit hygiënische overwegingen liever tegen de flank van de koe aanleunt dan tegen de achterbenen. MOEDERPOES Onze poes kreeg zeven jongen, maar ze heeft blijkbaar te weinig melk. Wat kunnen we die kleintjes bijvoeren? Antwoord: De eerste weken uitslui tend kattenmoedermelk, want koemelk bevat voor deze diertjes te weinig eiwit, vet en melksuiker. U kunt bij grote die renzaken pakjes kattenmoedermelk ko pen (Welpi-cat) en daarop vindt u ook de juiste verhouding aangegeven voor de leeftijden van 1 dag tot 6 weken. Ook voor de moederkat is deze bijvoeding nuttig als zij geworpen heeft. Zijn de kittens circa vier, dan kunnen ze vast voedsel gaan eten, zoals ge weekt brood. Geef ze zo mogeUjk wat fijngemaakt rauw vlees (tartaar), ge kookte vis of liga aangemaakt in lauwe melk. Alles zonder zout. Zolang ze niet zelf kunnen drinken, voert u de poesjes met een pipetje of poppenzuigflesje. GOUD VERKLEURD Ik kocht in ItaUë en gouden arm- band,m aar nu zitten de schakels vol groenachtig en zwart vuil. Hoe moet ik ze schoonmaken zodat het goud niet wordt aangetast? Antwoord: Veel goud kan er niet verloren gaan bij een schoonmaakbeurt, want uit uw beschrijving maken wij op, dat het een (te) duur betaalde koperen armband is. Dat is het risico bij die „koopjes" op buitenlandse markten en bij zgn. smokkelaars! Leg deze armband gerust een nachtje in een bakje met petroleum. Al het kopergroen en het zwarte vuil laten dan los. Als de scha kels daarna goed droog gewreven zijn, kunt u ze voorzichtig poetsen met een héél klein beetje koperpasta. Dit mid del mag beslist niet tussen de schakels komen, anders krijgt u opnieuw viezig heid. Na het poetsen zal uw kostbare armband weer goudgeel glimmen als destijds bij aankoop. GERANIUM Toen ;k een prachtig bloeiende gera nium uit de keuken had overgebracht naar de zitkamer, deed ze het opeens niet meer. Wat kan er mee gebeurd zijn? Antwoord: Vermoedelijk is uw zitka mer veel warmer en daardoor droger dan de keuken. Voor een pelargonium zonale is de beste kamertemperatuur zo'n 18° C en besUst geen 20 of 23° C. Veel kamerplanten hebben last van dgl. droge v/armte. Stook 's winters dus minder hard en verstuif vocht, ook met het oog op de mensen, dieren en meu bels in de kamer(s) en zet zulke pelar goniums 's zomers in de tuin of op 't bal kon. PRIJS DE BUIS Toen wij ons nieuwe kleurentelevisie- toestel thuis kregen, bleek na het uit pakken een (te) goed klevend prijsje op de beeldbuis geplakt te zijn. We kregen het er met moeite af en kijken nu elke avond tegen een smerige plek aan. Hoe krijgen we die weg? Antwoord: Zulke zelfklevende eti ketten, stickertjes en ook de lijm ervan kunt u vrijwel aUeen verwijderen met aceton. Dat is het middel waarmee de dames oude nagellak van hun nagels verwijderen. Omdat de ondergrond dik glas is, kunt u de restanten lijm er zo mee wegvegen. Als de winkelier het etiketje op het hout had geplakt, dan zou het méér moeite kosten de vlek te verwijderen. Overigens zijn wij het met u eens, dat een prijskaartje aan een koordje aan een knop van het toestel de voorkeur verdient. Maar de moderne apparaten met afstandsbediening hebben geen knoppen meer... PUZZEL-AFTREK Ik speel mee in puzzel-acties en plak veel extra postzegels op tientallen brief kaarten met de oplossing. Dat is alle maal voor een goed doel. Kan ik dat geld voor die postzegels aftrekken voor de belasting, zoals giften aan andere liefdadigheidsinstellingen? Antwoord: Niet alle giften voor lief dadigheid zijn aftrekbaar. Het moeten schenkingen zijn aan instellingen met dat doel en daar vallen de genoemde uitgevers van die tijdschriften beslist niet onder. In hun statuten staan heel andere doeleinden. Bovendien is uw bijdrage geen eigen lijke gift, indien daar een méér dan te verwaarlozen kans op een winst tegen over staat. En de belastingdienst erkent uitsluitend giften waarvan schriftelijke bewijsstukken aanwezig zijn, dus geen verstuurde briefkaarten. Hoe u het ook wendt of keert, de door u genoemde uit gaven kunnen u geen recht op aftrek bezorgen. JULIANA-MUNTEN Worden munten met kop van Juliana erop goud waard als de nieuwe munten van Beatrix uitkomen? Antwoord: Zoals het er nu voorstaat juist helemaal niet. Meer mensen dan ooit hebben munten van 1980 gespaard om straks snel rijk te worden. Maar de Rijksmunt te Utrecht slaat nog steeds munten met beeldenaar van Juliana met jaartal 1980 en zal dit in 1981 blijven doen, zolang de munten met beeldenaar van Beatrix nog niet in omloop komen. Het aantal munten met jaartal 1980 zal dan groter zijn dan van voorgaande jaargangen, met het gevolg dat de waar de voor muntenverzamelaars sterk af neemt. U kunt dit geld dus rustig laten roUen. De Intermezzo-dames hebben ook in hun laatste wedstrijd de reeks van ne derlagen niet kunnen doorbreken. Na de lange reis naar Tilburg kon weer een 3-0 nederlaag op het conto worden bijgeschreven. De wedstrijd tegen Terra Nova begon desastreus met een 15-4 verlies in de eerste set. De tweede bracht wat ver betering: 15 - 9, en het leek of de da mes de smaak steeds meer te pakken kregen. Maar hun opleving was net niet voldoende om de derde set te pakken. Het werd een 15 - 13 verlies. Dames 2 blijft het enige ongeslagen damesteam. In de uitwedstrijd tegen Mevo bleef de schade beperkt tot een 2-2 gelijk spel. Dames 3 won maandag j.l. van Beursgroep/A, terwijl dames 4 in Mevo 3 een te sterke tegenstander vond, getuige de 3 - 1 nederlaag. Meisjes A was het enige jeugdteam dat de wei in mocht. Tegen het Brielse TOP werd de eerste set verloren, maar door hard werken wisten de meisjes alsnog een 3-1 overwinning in de wacht te slepen. Morgen, zaterdag, speelt Intermezzo weer thuiswedstrijden in de Olympia- hal. De aanvangstijden liggen wat later dan gewoonlijk. Het programma luidt: 12.30 Meisjes D Kangeroes 12.30 Meisjes B Sparta/H 12.30 Meisjes El Kangeroes 12.30 Jongens D2 Kangeroes 13.15 Jongens E2 Sparta/H 2 13.30 Jongens A3 HoUemare 13.30 Jongens Al Schovocomba 13.30 Heren 6 Ibis 5 14.45 Jongens B2 TOP 14.45 Heren 5 Sparta/H 3 14.45 Jongens A2 Schovocomba 2 14.45 Meisjes C Data C/D 16.00 Heren 2 Sparta/H 16.00 Dames 2 TOP 2 17.15 Heren 4 Sparta/H 2 17.15 Dames 4 Sparta/H 2 18.00 Heren 1 WHV 19.45 Dames 3 Bemisse 2 19.45 Heren 3 Ibis 3 20.15 Dames 1 Viano OOSTERLAND BEROEPEN PREDIKANT BEDANKTE Enige tijd geleden ■werd door de ker- keraad van de Ger. Gem. alhier een be roep uitgebracht als predikant der ge meente op ds. E. Venema, p>redikant der Ger. Gem. te Drachten. Ds. Venema meende echter voor dit beroep te moe ten bedanken. THOLEN Ouderavond O.L.S.: In het schoolge bouw van de openbare lagere school „Ter Tolne" werd een ouderavond ge houden waarin mevrouw Gemeraad, schoolarts te Halsteren, een lezing hield over haar werk. Bij de verkiezing van oudercommis^ sieleden stelde de heer Joh. Aalbrechtse zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd nu gekozen de heer A. van Schalk. De heer W. van 't Slot werd als commissielid herkozen. EIJ-EXAMEN Waar kan ik een klacht indienen over een rij-examinator? Antwoord: U kunt u met uw klacht wenden tot het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen, P. C. Boutens- laan 1, Rijswijk, tel. 070 - 94 93 70. PLEET Wij kochten een bestek, dat volgens de winkelier van „pleet" zilver gemaakt is. Wat is dat precies en hoeveel zilver zit erin? Antwoord: Het vernederlandste woord pleet komt van het Engelse sil ver plating en dat wil zeggen, dat er een laagje zilver is aangebracht op an der metaal. Een betere vertaling is na tuurlijk: verzilveren, maar blijkbaar wilde deze winkelier het bestek als een soort zUver verkopen. Bij het bedoelde „tafelzilver" gaat men uit van zg. wit- metaal, bestaande uit koper met wat nikkel om het te harden. Als dat gereed is, wordt er een laagje zilver op aan gebracht. Dat getal 90 betekent, dat er 90 gram zilver is gebruikt voor een bijeen be horende lepel en vork. Als het bestek werkelijk van zilver gemaakt was, zou er een lïeurteken van de Waarborg goud en zUver op moeten staan. CARNAVALMUSEUM Is het waar, dat er een camavalmu- seum bestaat? Antwoord: Ja, aan de Plats 11, 6101 te Echt, Limburg. Telefonische inlich tingen kunt u bekomen onder nr. 04754 - 1777. ^-i^'''/}'j}'^''f}-'f3-y^^^^ Langeweg 30 NIEUWE TONGE Telefoon: 01875 1396 autorichtspeciallst

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 9