DE TALBOT 1100. "ZJahnsan @TALBOT i Keukencentrum Tieleman. K«,\\ V een eerlijke zaak. keukencentrum tieleman bv melissant ^:^z^ Visser Johnson 6 toplovaliteit en lage prijs c. esselinic en zn b.v. Bladzij 2 .JIILANDEN-NIEUWS" Vrijdag, 14 november 1980. Spartanen winnen eerste prijzen Ruiterbewijzen foij manege „Oostmoer^' iVleer oesterpercelen in de Oostersclielcle JAARLIJKSE DANKDAG VOOR GEWAS EN ARBEID IN ST. ANNALAND *N GROTE AUTO VOOR DE PRIJS VAN EEN KLEINE. Autobedrijf Kastanjelaan 4143, Tel. 01870-3094 Middelhamis Adoptie maar dan Ervaringen van ouders met een geadopteerd kind DAMIMEN „DENK EN ZET" GEIVIEENTE DIRKSLAND Tijdelijke bouwvergunning een wereld van verschil Jachtservice Flacquee Gemeente Middelhamis Dienende in alle ootmoedigheid Kom nu kijken en keuren in de toonzaal want lekker luxe De tijd van de eenvoudige wastobbe lieeft afgedaan. Douchen en baden is een dagelijks plezier geworden. En dat geldt zeker voor het baden en douchen in kleur, versierd met prachtige tegels is nu mooi betaalbaar. w £52. op de vloer en tegen de wanden. Baden in weelde is nu mogelijk tegen een schappelijke prijs. Kom maar eens kijken in de toon zaal. 25 Kritische vragen die keukenkopers aan hun leverancier zouden moeten stellen. :ife Tieleman Altijd Jazeker m; V-; V Afgelopen zaterdag, 8 november, wer den er in de Olympiahal te Middelhar- nis door het rayon Goeree Overflakkee onderdeelswedstrijden georganiseerd. Voor de jeugd van 8-12 jaar was dit het laatste evenement in 1980. Met 28 Spartanen werd er deelgenomen en bij de meisjes wisten Netty v. d. Valk en Kitty Barkel op de onderdelen brug- ongelijk en kastsprong een 1ste prijs te bemachtigen! 's Morgens om 9 uur was de wedstrijd al begonnen en de Sparta nen waren 's middags ingedeeld. Aan gemoedigd door belangstellenden op de tribunen werden de oefeningen op de verschillende toestellen voor de jury geturnd. Bij sommige deelnemers(sters) speelden de zenuwen een grote rol en werden de oefeningen niet naar wens en beste kunnen uitgevoerd. Maar toch was het enthousiasme er niet minder om en werd er met spanning op de prijsuitreiking gewacht. Even na drie uur was het zover! De heer Looy maak te de uitslag op de verschillende onder delen bekend en mevr v. d. Oever hing de winnaars de medailles om. Ruim 40 gymnasten kwamen voor een óf meer prijzen in aanmerking en natuurlijk krijgen alle deelnemers (op les) een di ploma uitgereikt. De uitslagen zijn: Jongens: ringen, brug, kast: J. Verhage 7.5, 6.8, 5.5; H. Spelt 7.0, 6.4, 6.1; M. Ger- lings 6.8, 6.0, 6.7; brug en kast A. Ze venhuizen 6.9, 6.3 punten. Meisjes, kast en mat: J. v. d. Slik 7.1, 6.5; S. v. Dijk 6.6, 5.5; C. Albregts 5.7, 6.3; M. Oud 5.4, 6.1; 1. Slooter 6.9, 6.5; J. v. Katwijk 6.1, 6.0; M. Keuvelaar 6.9, 6.2; A. Kroos 5.6, 6.6; M. v. d. Tonne- kreek 6.6, 5.7; K. Janssen 5.2, 5.0; E. Melissant 5.3, 5.8; D. Jongejan 6.9, 6.7; K. Barkel 7.8, 6.9; M. v. Nierop 7.0, 6.9; A. Verbiest 6.9, 6.8; T. Polder 6.5, 6.3; Brug-ongelijk en mat: N. v. d. Valk 8.6, 7.0; M. Fopma 7.1, 6.9; balk en brug- ongelijk: C. Jordaan 6.8, 6.0; A. v. d. Veer 6.4, 6.3; C. Vogelaar 7.0, 6.6; M. Jacobs 7.6, 6.9; brug-ongelijk en kast: A. Visser 6.6, 6,6; K. Voerman 6.1, 5.0 punten. Voor de „ouderen" is op zaterdag 22 november a.s. het laatste gymnastiek- evenement van dit jaar. In de sporthal te Oude Tonge worden dan de K.N.G.V. turnproeven afgenomen. Met 17 Sparta nen hopen wij de proeven in de klasse A4 en A6 met sukses, af te leggen. Zaterdag 8 november werd door de „Stichting Recreatie Ruiters" in mane ge Oostmoer van 26 amazone's en rui ters examen afgenomen voor het be halen van het Ruiterbewijs, met als resultaat dat alle kandidaten geslaagd zijn. Hier volgen de namen: Elmy V. Brandwijk, Joke Buijsse, H. Cramer, J. Cramer, Nelly Driece, Jo- landa v. Dijk, Leny Eggermont-de Best, Carla Groenewoud, Liesbeth Hagoort, Edith Jacobs, Anne Kamp, Geert-Jan V. Kempen, Wim v. Kempen, Anne Krui- der, Sandra Lokker, Heidy Mijnders, Wijnand Mijnders, Toni Moerenhout, Dick Okker, Hanneke Reys, P. Schilder, Nadine Slis, Renee Slis, Woudy v. d. Sluis, Willeke Troost, Janny Wijnhoff- Lokker. In het voorjaar wordt er weer met een nieuwe cursus Ruiterbewijs gestart. Een ieder die interesse heeft kan hier inlichtingen voor krijgen bij: „Manege Oostmoer" Oostmoersedijk 2a Tel. 01871 - 1505 Stad aan 't Haringvliet PREDIKBEURTEN ZEELAND ZONDAG 16 NOVEMBER 1980 NIEUWERKERK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Plante, Oosterland eGref. Kerk (N'kerk - O'land) 10 uur ds. P. J. Moet, Berkel, bev. ambts dragers en 5 uur ds. v. d, Waal, Mid delhamis Geref. Gemeente 9.30 en 3.30 uur ds. M. J. van Gelder Geref. Gem. in Ned. 9.45 en 3 uur leesdienst. De Tweede Kamer heeft met algeme ne stemmen, een motie van ir. H. van Rossum (mede ondertekend door de ka merleden Eversdijk (CDA) en Blaauw (VVD) aangenomen dat er meer oester percelen moeten komen in de Ooster Schelde en met de Oosterschelde wordt dan bedoeld de Yersekse Bank. Terecht stelde de heer van Rossum dat het Ministerie van Landbouw en Visserij te voorzichtig was met het uit geven van nieuwe percelen, door uit te gaan van een achterhaalde situatie, na melijk de algehele afsluiting van de Oosterschelde met een dichte dam. Hadden de oesterkwekers die toen ko zen voor beëindiging van hun bedrijf, omdat Ze redeneerden, we moeten in 1978, de oestercultuur in de Oosterschel de toch opgeven, geweten dat de Oos terschelde zou open blijven, dan hadden ze zeker anders beslist. Waar de vertegenwoordigers van het Ministerie van Landbouw en Visserij dus Directie Visserijen wel mee scher men is altijd, dat die kwekers die voor gaven hun bedrijf te willen beëindigen, een tegemoetkoming daarvoor hebben gekregen in de vorm van een schade uit kering. Het zal ons daarom benieuwen in hoeverre het Directie Visserijen nog zal gelukken de motie door dit argument te ontkrachten, c.q. niet uit te voeren. Minister Braks (nog niet zo heel lang minister) was kennelijk ook niet juist voorgelicht, toen hij stelde dat de nog overgebleven gronden niet tot de beste behoorden, van de Oosterschelde om oesterteelt uit te oefenen. Was hij beter ingelicht, dan zou hij weten, dat op deze percelen, tot 1963 altijd met succes was gewerkt, maar dat VERVOEX dit ge deelte van de Yersekse Bank heeft la ten vervuilen, door het niet tijdig schoon te vissen. Te hopen is, dat ook het tweede ge deelte van de motie, meer mosselperce len in de Oosterschelde, op korte ter mijn wordt uitgevoerd. Ten onrechte verschuift Minister Braks, dit branden de probleem, tot na de afsluiting, een pertinent onjuist standpunt. THOLEN Afscheid na 25 jaar school schoon maken: Mevrouw M. Soomers-van Trijen heeft na 25 jaar dagelijks de openbare lagere school „Ter Tolne" hel pen schoonmaken haar werkschort aan de kapstok gehangen. Bij haar afscheid hadden de leerlingen en personeel een erehaag gevormd. Voorts moest zij nog een door de leerlingen vervaardigd standbeeld onthullen. In de school wer den voor haar toneelstukjes opgevoerd en liedjes gezongen. 's Avonds was er voor het personeel, bestuur, oudercommissie en genodigden een receptie. SINT ANNALAND Ulenveiling: van dinsdag 11 novem ber 1980. Uien, maat veertig opwaarts, klasse twee N.L.: 44,50. Uien drielin- gen, maat vijf en dertig/veertig op waarts, klasse twee N.L.: 36,80. Uien- prijs per kilogram. Aanvoer: veertig ton. De j aarlij Icse Dankdag voor Gewas en Arbeid zal D.V. in St. Annaland ge houden worden op woensdag 19 no vember a.s. In de Ned. Herv. Kerk wor den de diensten gehouden om 10 uur en des avonds om 19 uur met als voorgan ger ds. M. D. Geuze. In de Ger. Gem. zijn de diensten om 9.30 uur, 14 uur en 18 uur, met als voorganger ds. W. Hage uit Kruiningen. In de namiddagdienst van 2 uur zal de Heilige Doop bediend worden. In de Ger. Gem. in Ned. zijn er om 9.45 uur en 2.15 uur leesdiensten en des avonds om 19 uur (zeven uur) gaat ds. M. van Beek uit Opheusden voor. Elke 1100 geeft u volop de ruimte: plaats voor vijf en hun bagage. Handige en pral<tische neerl<.lapbare achterbank. Wijdopenende achterdeur Zeerbij-de- tijdse techniek.Dwarsgeplaatste 1.118 cm^ motor Voorwielaandrijving. Rembekrachtiging. Een verbruik van maar 1 op 13,9 bij 90 km per uur constant. 1100 LE. 3- of 5-deurs. Met o.a. elektrische ruitesproeiers, mistlamp, achterruitverwarming, moquette vloer bedekking, voorstoelen met verstelbare rugleuning, rolgordels. 1100 GLS. De best uitgeruste 1100. Vijf deuren. Kindersloten op de achter portieren. Sigarette-aansteker. K/ok/e. Dagteller Hoofdsteunen. Wisser/vi/asser op de achterruit. En halogeen vèrstralers. 1100 Tourist De stationcar met de luxe van een personenauto. Maar met meer laadruimte. Bij neergeklapte achterbank een lange, vlakke laadvloer Twee uitvoeringen: de LE en de GLS, beide 5-deurs. Talbot geeft a/s eerste Franse auto merk 6 volle jaren garantie op de carrosserie tegen doorroesten van binnenuit. 6 Jaar rijden zonder zorgen, slechts om de 15.000 km een grote onderhoudsbeurt en natuurlijk de persoonlijke service van uw dealer. Vanaf 11.690,-^^Sinclusief BTW. Afleveringskosten t 302.70. Uw Talbot dealer Onder deze titel verscheen zojuist bij uitgeverij Samson een publikatie waarvan drs. J. van Deth, tot voor kort directeur van de Nederlandse Stichting voor Interlandelijke Adoptie en Jeugd welzijn in zijn ten geleide schrijft: „De verschijning van de Nederalndse verta ling van dit boek kan dan ook gezien worden als een zeer waardevolle aan vulling op de serieuze pogingen die in Nederland worden ondernomen om as pirant adoptiegezinnen optimaal op de komst van hun kind uit de Derde We reld voor te bereiden en na aankomst te begeleiden bij vragen en problemen die zich nu eenmaal kunnen voordoen". Zo dient deze uitgave twee doelen. Het al op voorhand informeren, zodat aspirant adoptie-ouders zich vooraf zul len realiseren waar zij voor kunnen komen te staan. Wie zich, na lezing hiervan, in alle eerlijkheid kan afvra gen of hij of zij nog steeds volledig achter het plan staat nu een kind uit de Derde Wereld te adopteren, loopt in ieder geval niet het risico dat hij of zij een eenzijdig beeld heeft van wat het adoptief-ouderschap in de praktijk al lemaal kan inhouden. Eveneens is dit boek van groot belang voor hen die reeds een kind geadopteerd hebben. Door uitgebreid adoptief-ouders aan het woord te laten over hun erva ringen, kan men in de eigen situatie problemen herkennen en oplossen. Het idee dat men niet geïsoleerd met problemen kampt, doch dat die in veel gevallen met anderen gedeeld worden kan verhelderend en ondersteunend werken. Ter completering is een overzicht van voor adoptie belangrijke adressen opge nomen, Margot Weyer Adoptie maar dan Ervaringen van ouders met een geadopteerd kind. 149 pagina's prijs 24,75. PREDIKBEURTEN ZEELAND ZONDAG 18 NOVEMBER 1980 OOSTERLAND Ned. Herv. Kerk 10 uur drs. E. M. de Weerd uit Breda en 6 uur ds. Hilhorst uit Kloetinge Ger. Kerk Gezamelijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerkgebouw aldaar Ger. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. J. Driessen uit Moerkapelle, 2.30 uur leesdienst Oud Ger. Gemeente 9.30, 2.30 en 6.30 uur leesdiensten. SINT ANNALAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. M. D. Geuze en sav. 6 uur ds. A. B. Cysouw van Sint Phi- lipsland Gereformeerde Gemeente v.m. 9.30 uur, nam. 2 uur en sav. 6 uur leesdienst Gereformeerde Ge meente in Nederland v.m. 9.45 uur, nam 2.15 uur en sav. 6.15 uur lees dienst. WOENSDAG 19 NOVEMBER 1980 DANKDAG VOOR GEWAS EN ARBEID SINT ANNALAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur en sav. 19 uur ds. M, D. Geuze Gereformeerde Gemeente v.m. 9.30 uur, nam. 14 uur en sav 18 uur ds. W. Hage van Kruiningen (nam. 2 uur bed.' H.D.) Gereformeerde Gemeente in Nederland v.m. 9.45 uur, nam. 14.15 uur leesdienst en sav 19 uur ds. M. van Beek van Opheusden. THOLEN Verkeerscontrole, 29 bekeuringen: Bij Scherpensse op de Provincialeweg en de Langcweg heeft de groep Tholen van de rijkspolitie bij een gerichte ver keerscontrole tegen 29 bestuurders pro ces-verbaal opgemaakt. De groep Tho len kreeg medewerking van de ver- keersgroep Middelburg, medewerkers van de dienst motorrijtuigenbelasting en verkeersinspectie Zeeland. In totaal werden er 250 voertuigen bekeken. Naast de 29 bekeurden kregen nog 13 bestuurders een waarschuwing. Bij de voertuigen werden verschillende gebre ken geconstateerd, zoals remmen, kop pelingen en banden. Verschillende be stuurders konden niet de vereiste pa pieren vertonen, overtredingen van rij tijdenbesluit. Voorts waren er 3 opge voerde brommers en van ruim 70 perso nen wordt nagetrokken of zij het juiste bedrag aan belasting hebben voldaan. Alcoholcontrole: De rijkspolitie hield in de nacht van zaterdag op zondag op Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" d.d. 10-11-1980. Afdeling I C Polder J- van Hoorn 1 - i J.' Smalheer I. Mackloet 2 - o B. Vis C. Spee 1 - 1 Afdeling II P. Bakker A. Knape 1 - 1 P van Brussel A. Krijgsman 0-2 N. Quispel G. v. d. Sluijs 1 - i A. Knape M. van Lente 1-1 P. Bakker F. Noordijk 2 - o Afdeling III T. van Brussel L. Taaie 2-0 S. Hoogzand C. Vogelaar 1 - i W. Vroegindeweij J. Verbiest 1 - i M. Klink H. Verolme 1 - 1 J. Kamp H. Schellevls 1 - 1 Afdeling IV J. Groenendijk M. Breeman 0-2 H. Noordijk J. Koppelaar 2 - O J. v. d. Kooij N. Kievit 2-0 W. Nelis G. Zaaijer 2-0 L. van Erkel J. Holleman 0-2 R. Jacobs J. de Rooij 2-0 C. V. d. Bos L. C. N. Kievit 2 - O M. Breeman J. de Rooij 2-0 het eiland Tholen een alcoholcontrole. Een bestuurder uit Stavenisse kreeg proces-verbaal. Tevens werden proces sen-verbaal gegeven voor gladde ban den. Voorts werden heel wat waarschu wingen uitgedeeld. De burgemeester van Dirksland maakt bekend, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn aan de heer A. Nagtegaal, Zuid-Spuidijk 33, Dirksland, een tijdelijke vergunning voor de duur van drie jaar te verlenen voor het bouwen van een garage aan de Noord-Spuidijk te Dirksland. Aangezien de voorgestelde bouw in strijd is met het bestemmingsplan Kralingen, 2e herziening", zijn burgemeester en wethouders voornemens de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, inhoudende de bevoegdheid om gedurende een bepaalde termijn, welke ten hoogste 5 jaar bedraagt, vrijstelling te verlenen van de bepa lingen van het bestemmingsplan. Het bouwplan ligt vanaf 17 november 1980 ge durende veertien dagen ter secretarie van Dirks land voor een ieder ter inzage. Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen percelen grond zijn bevoegd om bij burgemeester en wethouders gedurende de genoemde termijn schriftelijke be zwaren in te dienen tegen het verlenen van voornoemde vrijstelling. De burgemeester voornoemd, H. Bos. DIRKSLAND, 13 november 1980. modellen van 2 tot 235 pk Westhavendük 6 - Middelhamis 01870 - 3458 - 3877 Burgemeester en wethouders van Middelhamis maken bekend, dat zij voornemens zijn aan de heer H. A. W. van Rees, Steneweg 29 te Middel- harnis vergunning te verlenen tot het oprichten van een duivenhok achter de woning Steneweg 29 te Middelhamis. De stukken, betrekking hebbende op de bouw- aanvraag, liggen met ingang van 17 november t/m 3 december 1980 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schrifte lijk bezwaar bij ons college indienen tegen de voorgenomen beslissing. Middelhamis, 13 november 1980. Burgemeester en wethouders voor noemd. De burgemeester, L. J. van Welsenis De secretaris, J. W. van Bodegraven. Dezer dagen verschijnt Verslag van de begrafe nis van Ds. L. GEBRAAD in leven predikant van de Oud Gereformeerde Gemeente in Ned. te St. Philipsland. Het boekje (112 blz.) met foto en gebonden in zwarte balacronband be vat eveneens 3 preken van deze leraar. j U kunt het boekje bestellen door storting van 17,50 op postrekening nr. 490835 van RABO- Bank Tholen/St. Philipsland onder vermelding „boekje Ds. Gebraad". BAlffiJV «iO^ Molenweg 28, 3241 LH Middelhamis. Postbus 513240 AB Middelhamis, bon in open envelop zenden aan antwoordnummmer 26, 3240 VB Middelhamis. STUUR MIJ UW INFORMATIE OVER tegels P isolatiemateriaal D badkamers Q plafonds G afwerkmateriaal D open haarden* D dakramen D garagedeuren naam:9 adres: postcode:tel,: plaats:----------------------------------------------- We gewaai Ja 20 jaar 1. Is de keuken van uw keuze wel een merk-keuken? 2. Zijn service onderdelen, zoals scharnieren, ladengeleiders en dergelijke, ook na jaren nog verkrijgbaar als er eens iets vervangen moet worden.-" 3. Hoeveel keukenervaring heeft het bedrijf? 4. Beschikt het bedrijf over een toonzaal met ruim 50 model-, keukens in elke prijsklasse? Ja 5 Is massief eiken ook echt massief eiken in plaats van fineer of kunststof? X''"^'''^^ 6. Is het blad werkelijk watervast, dus echt geen spaanplaat? Uiteraard 7. Als u een tegelblad koopt, krijgt u dan een kompleet betegeld blad of een plank met een doos losse tegels? 8. Is de voorlichting betreffende inbouwapparatuur uitvoerig en kompleet? 9. Krijgt u echt een vakkundig advies voor een doelmatige en passende keuken? Zeker 10. Verzorgt het bedrijf ook de bijkomende werkzaamheden, zoals elektro, loodgieter, betegelen enz.? Ja 11. Krijgt u, als u wilt, gratis advies bij u thuis? Ja 12. Krijgt u een vrijblijvende offerte, kompleet met tekeningen?Logisch toch! 13. Is die offerte voldoende gespecificeerd, kompleet en vergelijkbaar met de officiële fabrieksprijslijsten? Ja 14. Wordt u gekonfronteerd met zelfgemaakte prijslijsten van merkloze keukens, of van zogenaamde" eigen merken? Nee 15. Moet u achteraf nog vrachtkosten of andere bijkomende kosten betalen? 16. Hoeveel moet u verplicht vooruit-betalen? 17. Wie neemt de definitieve maten op en is daarvoor verant woordelijk? Cl of de leverancier? 18. Bent u echt zeker van de toegezegde jarenlange service en garantie? 19. Wordt u bij service-verlening voor elk akkefietje een hoge rekening plus voorrijkosten gepresenteerd? 20. Geschiedt plaatsing (als u dat niet zelf doet) goed, vakkun dig en onder volle garantie? 21. Als u de keuken zelf plaatst, krijgt u dan wel aansluit- tekeningen en eventueel zelfs een plaatsingsadvies thuis? 22. Wordt de inbouwapparatuur gratis thuis gedemonstreerd? 23. Belooft de leverancier niet meer dan hij waar maakt? 24. Wat gaat uw keuken nu uiteindelijk echt kosten? 25. Is de leverancier bereid om de antwoorden op boven staande vragen schriftelijk te bevestigen? Zoja, laat'm dan hier tekenen: Nee Niets Tieleman Maakt u zich maar geen zorgen Kom nou Beslist Natuurlijk Als u dat wilt, ja! Nimmer :/i- *Die prijs is natuurlijk geheel afhankelijk uan uw keuze. Maar zelfs met al die extra zekerheden schuwt Tieleman de priisveraenjlcing niet Als'l maar eerlijke prijzen zijn. ----dige vragen. De antwoorden die Tieleman erop geeft lijken zo logisch. Als u die vragen echter niet stelt, zou u weleens van een koude kermi kunnen thuiskomen. Al heeft u dan we' -'- -»l"■-^'":-^ i:-' -■■-^ j----- die zich bekocht" voelt. Om 't maa ySSl Is die vriendelijke stelt, zou u weleens van een koude kermis !l de zekerheid, dat u beslist niet de enige ben r 'ns heel voorzichtig uit te drukken. klacht het ze met plezie LwwDiucii CM ei gcjusc z n nanaieKening onaer aurven zetten. "-'.-/"/'o.' OPEMINGSTUDEM dirisdJ.tl'"' Vf,|d,!g 9 iO 12 00 uur en IJ 00 I v(i,dayjvoiNd !8 30 21 00 u iale.ddq 10 00 15 00 ui maandag de gehele dag gesU

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 10