Goerees' raad vindt dat de markt moet blijven Politieman doet reuze vannst i>c Raadsleden enquêteerden zeifs maktbezoekers 1 Het zou wat overdreven zijn te beweren dat tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering half Goeree op de publieke tribune zat, maar druk was 't er wel! Het was duidelijk dat het zou spannen over het voortbestaan van de weekmarkt in de komende wintermaanden waarom vele Groereeërs de gang naar het gemeentehuis maakten om daar beur telings hoofdschuddend en instemmend de besprekingen te volgen. De markt moet bUjven, dat was vóór alles duidelijk toen de diverse fracties hadden gesproken. En de markt blijft dan ook, jazeker Verbruikcijfers van alle personenwagens verzameld in publicatie Zitten tijdens het ambtsgebed Aanpassing haven Ooitgensplaat aanbesteed Brusselse meubelweek feestelijk omlijst PREDIKBEURTEN Aanpassing postzegel in verband met nieuwe tarieven it Ellanden-nleuws'' l@cfis€he diensten Bladzij 2 „EILANDEN-NIEUWS' Vrijdag, 24 oktober 1980. Daarom, omdat 10 van de 12 aanwezi ge raadsleden meenden dat de seizoen- markt die tot eind oktober zou duren snel nioet worden omgezet in een week markt, zodat de standhouders zich niet tot volgend jaar zomer weg hoeven te scheren en het Goereese volk van de wekelijkse gang naar de markt versto ken zou zijn. Het was in de raad als op de markt, een kwestie van loven en bie den waarbij de standhouders..., eh de raadsleden hun verhaal zo goed mo gelijk trachtten te verkopen. Ze hadden nogal wat informatie, de dame en de heren raadsleden; een paar brieven van de Ondernemersver. Goede- reede, een schrdijven van de Markt- commissie en twee brieven van de Ka mer van Koophandel en dat alles had het er niet eenvoudiger op gemaakt. De Goereese Ondememersver. liet we ten dat 7 leden voor een weeionarkt konden zijn maar dat er 3 tegen waren. Uit een oogpunt van collegialiteit moest het dan toch maar niet van een week markt komen. De marktkooplui wilden daarentegen wel degelijk doorgaan en de Kamer van Koophandel adviseerde om het met een „uitgeklede" markt te wagen, een markt waarop alleen die artikelen te koop zouden zijn die in Goeree niet verkrijgbaar zijn. Op hun tafel vonden de raadsleden een nader schrijven van de Kamer van Koophan del waarin ze adviseerde toch maar weer van de idee van een uitgeklede markt af te stappen omdat nadere infor matie had aangetoond dat de standhou ders daar helemaal niks voor voelen. „Zodat op het advies moet worden te ruggekomen en alsnog wordt gevraagd van het instellen van een weekmarkt in de winterperiode af te zien." En daar zat dan de raad, met tweeërlei advies en van de zijde van het College tweeërlei voorstellen. De meerderheid van het College wenste de markt in de komen de wintertijd te stoppen, wethouder Vis ser daarentegen meende dat wel dege lijk moet worden doorgegaan. De kelen werden ter discussie geschraapt Dhr Nijdam (PvdA) beet de spits af, maar dat leek hem niet zwaar te vallen. Hij kon de raad n.l. kond doen van een zelf gepleegde enquête 's morgens op de markt. Door dhr Nijdam waren vijf tig willekeurige marktbezoekers ge vraagd naar hun mening. Dhr Nijdam vond dat die enquête moest omdat „het publiek" in de brievenstroom de grote afwezige was geweest, welnu... Van de 50 ondervraagden vonden er 47 dat de markt in elk geval moest bUjven, slechts één, de 51e meldde zichzelf met de me ning dat de markt moest stoppen. De argumenten van de voorstanders waren: de gezelligheid, het ruimere aanbod en de billijke prijzen. „Wanneer de markt zou worden opgeheven gaat men weer naar elders en die energie zouden we toch minstens moeten sparen!" vond dhr Nijdam, sterk pleitend voor het omzet ten van de seizoenmarkt in een week markt. Handtekeningen Een van de Goereese dames had zelfs een handtekeningenaktie op touw gezet. Alhoewel in elke woning slechts één handtekening werd gevraagd leverde de aktie toch nog 399 handtekeningen op, welke door dhr Nijdam aan de raads voorzitter, burg van Velzen werden overhandigd. Dhr V. d. Laan (SGP) probeerde ook enig licht in de zaak te laten schijnen al moest hij vaststellen van de gevoerde correspondentie weinig meer te begrij pen. Uit de tweeslachtigheid van het advies van de Ondernemersver. conclu deerde dhr V. d. Laan wel dat de za kenmensen een onberekenbaar volk zijn, waarmee dhr v. d. Laan overigens niet wilde zeggen dat ze niet zouden kun nen rekenen. Uit eigen waarneming wist dhr v. d. Laan dat zowel door de bevolking, de marktkooplui maar ook door de middenstanders de lof van de markt is bezongen. Het was hem be kend dat de middenstand er zeker ook profijt van heeft ondervonden en nu de bevolking aan de markt gewend en gehecht is geraakt vond dhr v. d. Laan het niet juist er een punt achter te zetten. „De markt blijkt in een behoefte te voorzien; door de kleinschaligheid van het winkelapparaat was er altijd te weinig concurrentiemogelijkheid", stelde dhr v. d. Laan vast. Zijn slotcon clusie was dan ook dat de markt gewild is, dat de mensen aanzienlijk minder naar elders uitzwermen wat toch als een voordeel voor de plaatselijke mid denstand kan w:orden uitgelegd, waar om een weelunarkt een redelijlï alter natief is voor de geringe concurrentie mogelijkheid die Goeree biedt. Dhr v. d. Laan wilde dan ook een weekmarkt en geen uitgelilede! Vertier en gezelligheid Dhr van Oosterom (PCP) bleek ook al begeesterd door het marktgebeuren: „de bevolking is er blij mee, de markt brengt vertier en gezelligheid en het is goed toeven rond de haven. De ver standhouding tussen de marktkooplui en de burgers is uitstekend en de prij zen die gevraagd worden staan het pu bliek goed aan", zo argumenteerde dhr van Oosterom de door hem waargeno men „grote tevredenheid" over de aan wezigheid van de markt die hij dan ook niet graag meer zag verdwijnen. Dhr van Oosterom meende evenals de vorige sprekers dat de middenstand zeker niet slecht is met de markt, wellicht daarom deverdeelde meningen terwijl moest worden aangenomen dat de Kamer van Koophandel ook niet afwijzend staat, al deed het laatste schrijven wel weer an ders vermoeden. Het pleit van dhr van Oosterom ging dan ook in de richting van voortzetting van de markt: die steekt in een goeie jas die we dan ook niet uit moeten trekken. Een uitgeklede markt is geen markt; als we de jas uittrekken wordt het er een koude en ongezellige bedoening." Andere mening De raadsvoorzitter meende er toch heel anders over te moeten denken, zeker wanneer hij de positie van de plaatselijke middenstand in ogenschouw nam, „Laten we één ding niet vergeten", zei hij; „wanneer we de markt z'n jas uittrekken moge het koud en ongezellig zijn, het zou verschrikkelijk koud en ongezellig worden als door de handha ving van de markt een middenstands- bedrijf zou moeten verdwijnen!" Dhr van Velzen meende dan ook dat in de door dhr Nijdam gehouden enquête de Goereese vrouw ook gevraagd had moe ten worden hoe ze over die mogelijke consequentie het verdwijnen van winkels dacht. De voorz waarschuw de de raad dan ook ten stelligste tegen die mogelijke gevolgen wanneer de markt doorgang zal vinden. Samen met weth Voogd wilde de voorz. het dan ook bij een seizoenmarkt houden. Hinken op twee gedachten Wethouder Visser keek er heel wat minder somber tegenaan en hij veegde zowat de vloer aan met de „adviezen" van de Kamer van Koophandel, een Instituut dat ten dezent duidelijk op twee gedachten hinkt, zoals dhr Visser dat ook meende te kunnen zeggen van de plaatselijke middenstanders die voor het overgrote deel vóór een weekmarkt zijn maar uit solidariteit met hun col lega's die markt toch verre willen hou den. Omdat hij met die twee adviezen niet uit de voeten kon had dhr Visser het oor maar te luisteren gelegd bij de bevolking vanwaaruit hem duidelijk was gemaakt dat de markt moet blij ven, zoals hij dat ook terugvond in een ontvangen brief. „De Goereese huis vrouw is markt-prijsbewust geworden en wanneer ze in Goeree niet meer te recht kunnen gaan ze toch naar elders!" voorzag dhr Visser waarom hij de ne ring liever in Goeree wilde houden. Hij stuurde daarom aan op voortzetting van de markt en niet op een uitgeklede markt, „want", zei dhr Visser: Op 28 oktober zal de voorzitter van de afdeling auto's van de RAI aan minister Tuijnman (Verkeer en Waterstaat) het eerste exemplaar overhandigen van een boekje met brandstofverbruikscijfers van auto's. Deze publicatie, aangevuld met tips voor zuinig rijden verschijnt in een oplage van 100.000 exemplaren en wordt op ruime schaal verspreid. Het brandstofverbruik onder verschillende omstandigheden van vrijwel alle in ons land verkrijgbare personenauto's staat in dit boekje opgetekend. Via gestandaardiseerde testritten in de stad, bij 90 km/uur en bij 120 km/uur (de zogenaamde ECE-A70 tests) heeft men de verbruikscijters verzameld. In april 1981 zal een lijst met aanvullingen en wijzigingen worden gepubliceerd. Volgend jaar oktober verschijnt een geheel nieuwe uitgave. Op die manier probeert men de verbruikscijfers up-to- date te houden. Het boekje is een uitgave van de mi nisteries van Economische Zaken en van Verkeer en Waterstaat, de RAI en de Stichting Voorlichting Energiebesparing. Het kan gratis worden afgehaald bij de balie van de ANWB-kantoren en KNAC agentschappen. Voorts ligt het boekje ter inzage bij de dealers. Schriftelijk kan de uitgave worden aangevraagd bij SVEN, postbus 503, 7300 AM Apeldoorn. De publicatie van de verbruikscijfers kan men zien als een vervolg op eerder verstrelïte voorlichting in velerlei vorm over zuinig autorijden. In ons land heeft men thans ca. 4,3 miljoen personenwa gens. Per jaar worden tussen de 500.000 600.000 nieuwe auto's aangeschaft. De thans gepubliceerde verbruikscijfers kunnen de automobilisten helpen bij de keuze van een nieuw voertuig. Gisteravond bleek dat de dis cussie over het al of niet zitten blijven tijdens het door de voor zitter uitspreken van het ambts gebed niet zal worden vervolgd. Die vraagstelling was actueel geworden nadat de PvdA leden weigerden te staan nadat dat in het reglement van orde geboden werd. Op aandrang van de Minis ter werd besloten die verplicht- stelling te schrappen. Vorige raadsvergadering werd vanuit de raad gepleit voor een uniforme opstelling maar men is het niet helemaal eens geworden. Het was gisteravond niet meer al leen de PvdA-, maar nu ook de VVD en 2 leden van de PCP frac tie die bleven zitten. Het gebed werd staande aangehoord door de beide wethouders en de SGP le den. „mtkleden doe je als je gaat slapen, maar we willen geen slapende markt maar een levende. Ik heb wat steekproe ven genomen waaruit me gebleken is dat de marktkooplui de Goereese markt de aardigste markt vinden die er is met een bevolking om te zoenen!" „Doorgaan met de markt", adviseerde dhr Visser dan ook, er allerminst van overtuigd zijnd dat er ook maar één middenstan der aan zou gaan als die zich tenminste ook prijsbewust opstelt Hij wist dat in „de Gouden Leeuw" 's morgens het marktlied was aangehe ven, gedirigeerd door een raadslid: „Dodewaard gaat dicht, maar Goe- rees' markt blijft open, het hele jaargetij kan men in Goeree kopen". Ook in tweede instantie maakte het overgrote deel van de raad zich sterk voor de omzetting van de seizoenmarkt in een weelcmarkt en die verhouding werd in de uitslag van de stemming te ruggevonden: 10 voor en 2 (weth Voogd en dhr A. de Jong) tegen. Bestendiging van de volledige mairkt derhalve. „Het zal een niet onaanzienlijk deel van de inkomsten van de middenstand doen wegvloeien", voorzag de voorzitter ook weinig content met de „conflictsitu atie" die o.m. door het tweeërlei schrij ven van de Kamer van Koophandel was gewekt.Overigens begreep dhr van Vel zen best hoe dat zo kon komen: „de Ka mer heeft enerzijds de taak de straat handel en anderzijds de middenstand te beschermen." Overigens zal alvorens de raad definitief kan beslissen de Kamer van Koophandel alsnog om advies wor den gevraagd. Zo wil dat de procedure. „De raad gehoord hebbend moet dat advies wel gunstig zijn", dacht mevr. Grinwis ervan. De seizoenmarkt werd daarom thans met een maand verlend. DIRKSLAND AFSCHEID DS. P. BLOK Ds. P. Blok, die het beroep van de gemeente van Capelle a. d. IJssel heeft aangenomen, hoopt op D.V. donderdag avond 27 november a.s. afscheid te ne men van zijn eerste gemeente. Op D.V. dinsdag 2 december zal de bevestiging en intrede plaatsvinden in zijn nieuwe gemeente. Aannemers hadden grote belangstelling voor dit werk. In opdracht van de Gemeente Oost- flakkee werd door Rijkswaterstaat in gevolge art 3, lid 2 van de Deltawet op dinsdag 21 oktober j.l. op het Raadhuis te Ooitgensplaat in het openbaar aan besteed de aanpassing van de haven te Ooitgensplaat Voor deze aanbesteding bestond een grote belangstelling. Er kwamen 27 bil jetten uit de bus. De laagste inschrijver was de Firma W. Mooijaart te Oude Tonge met de Firma A. Mans Zn. te Middelharnis voor een bedrag van 614.000,—. De overige inschrijvers waren: Van Oord, Utrecht-Odijk (alternatief) 621.000,— Dijkers en Pijl B.V., Middelharnis 621.800,— J. G. Nelis B.V., Haarlem 628.000,— Aann. bedrijf L. A. Mooijaart, Oude Tonge 634.000,— Aann. bedrijf A.V.K. B.V., Oude Tonge 639.000,— Van Oord, Utrecht-Odijk 641.000,— Fa. Bezuijen B.V., Ouddorp 659.000,— De Voogd, Grijpskerke 661.000,— Van de Herik's Aann. bedrijf, Sliedrecht 664.500,— De Jager en Klein B.V., Oud-Beijerland 687.000,— Visser Werkendam B.V. 688.000,— Fa. N. Kraaijeveld, Sliedrecht 691.770,— Aann. bedrijf Van Oord B.V. Werkendam 695,000,— Aann. bedrijf Schouwen- Duiveland B.V. Zierikzee 697.000,— P. K. Kraaijeveld, Sliedrecht 698.000,— Gebr. de Koning B.V., Papendrecht 710.000,— Fa. Haklïers-Schermers, Werkendam 711.000,— Kraaijeveld, Barendrecht 713.200,— J. D. Janse, Middelburg 718.000,— Van der Straaten, Hansweert 725.000,— J. Jonker, Oude Tonge 750.000,— Fa. J. C. A. v. d. Doel, Oude Tonge 767.102,— Aann. bedrijf Verboom, Maasland 784.000,— Gebr. Van Oord, Werkendam 822.000,— Osseweijer Oude Tonge B.V. (alternatief) 825.000,— Osseweijer Oude Tonge B.V. 850.000,— De begroting werd niet bekend ge maakt. Over de gimning wordt door B en W een dezer dagen beslist. Het is geboden om met sportvissers wat voorzichtig te zyn omdat ze een potje visserslatijn niet schuwen en zelfs een eerbaar politieman als dhr. Gaa senbeek uit Nieuwe Tonge stond niet boven alle verdenking toen ons zijn reu- zenvangst werd gemeld! Hij zou iets ko lossaals aan de haak geslagen hebben, maar dat bleek nou eens geen spatje overdreven Een snoek van 24 pond en 3 ons werd door dhr. Gaasenbeek gevangen in een watering nabij Numansdorp waar hij samen met een collega aan 't vissen was. Reuze sensatie uiteraard toen na zo'n zes tot acht minuten strijd de reuze- snoek met het schepnet uit het water getild kon worden met zijn volle lengte van 1.16 meter. Op zo'n kolossale vangst was allerminst gerekend, er werd gevist met een klein haakje waarin als aas L i .'Lx'X ROTTERDAM Op de door Brussels International Trade Mart georganiseerde meubelweek (van 4-11 november) speelt de creatievi- teit weer een grote rol. Honderden nieu we collecties worden tijdens deze perio de aan de handel aangeboden, waarbij vooral de eerste dagen door de beroeps- tnkopers uit binnen- en buitenland be schouwd worden als de belangrijkste, omdat de exclusiviteiten juist dan nog interessant zijn. De samenwerking met de nabjj-gelegen Eeuwfeestpaleizen en de daar plaats vindende „Vakbeurs van het Meubel" (6-11 november) hebben deze manifestatie al eerder bestempeld tot een der meest vooraanstaande meu- belevenementen van Europa, mede door de overzichtelijke presentatie van vele andere woninginrichtingsaccessoires. De verwachtingen zijn hoog gespannen, hetgeen opgemaakt wordt aan de feest- amblance die speciaal de meubelverdie- ping C van de Trade Mart beheerst. Deja is Intussen ook naar deze etage verhuisd; de showroom van dit Rotter damse meubelstoffenbedrijf dat zich uiteraard hier beter thuis voelt dan op de lager gelegen etage waar schoenen en dergelijke verkocht worden is thans gesitueerd W Cambridge 440 en beslaat daar 140 m^. De helft hiervan wordt benut voor meubelbekledings- stoffen, terwijl de resterende ruimte in gericht is voor de verkoop van gordijn stoffen. Gedurende het meubelgebeuren in november worden echter alleen novitei ten op het gebied van meubelstof ge toond. Enerzijds een zelfdragende can vas voor meeneemmeubelen en ander zijds enkele hoogwaardige artikelen voor toepassing op stijlmeubelen, waar onder de fraai ogende „Amparo", een klassieke streep met de optiek van an tieke chenillestof. Verder de „Fabiola" in de groep poolstoffen, zijnde een be drukte katoenen velours voor tweezits- bankjes, eiken meubelen en rotan, wel ke voorshands leverbaar is in 2 kleur- stellingen. Opvallend is, dat de modegevoeligheid in stoffen toeneemt, ofschoon het kleu renbeeld bij tweedstoffen min of meer ongewijzigd schijnt. Pastelgetinte ve lours daarentegen is helemaal „in" en daarvan zijn meerdere voorbeelden aan wezig. Een feit is, dat Deja door een re presentatieve deelname aan deze meu belweek een goede bijdrage heeft gele verd om een vermeende eentonigheid te doorbreken. ZONDAG 26 OKTOBER 1980 OUDDORP Ned, Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doops- gez. gem. 9.30 uur dhr F. J. Modder- koLk, Zaamslag Geref. Kerk 10.00 uur ds, P. Bijl, Heinenoord (verg.geb.); 17.00 uur ds. A. J. J. v. Noord (H.Doop) Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur kand C. Sonnevelt, Zoetermeer. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Eerw. heer A. H. Veldhm- zen; 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. Oorschot; 18.00 uur ds. M. B. V. d. Akker, Boven-Hardinx- veld Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. V. Noord; 17.00 uur ds. P. Bijl, Hei nenoord. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. Aangeenbrug; 18.00 uur Eerw. heer A. H. Veldhuizen Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. D. Dekker; 18.00 uur ds. M. van der Linden Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. W. Arkeraats, Katwijk; 18.00 uur ds. A. Beens Remonstr. gem. 10.00 uur ds. J. Klijnsma. DE SAMARITAAN 10.15 uur dhr G. Meuleman. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. G. C. de Jong; 18.00 uxor ds. C. Oorschot Herv. Exodusgem. 10.00 uur ds. A. Carstens Geref. Kerk vrijgem. 10.00 en 16.30 uur lees- dienst Geref. Kerk 10.00 uur dhr H. Hondius, Oost-Souburg; 17.00 uur dhr H. J. de Haan, Bodegraven Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur lees- dienst Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. D. J. Budding, Scherpenisse Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Willem- sen; 18.00 uur ds. W. Altena, Eethen Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur (ju- bileumdienst) ds. A. Trapman, Ben- nekom Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Geluk, Giessen- burg; 18.00 uur ds. A. Vos Geref. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moo- lenaar, Ulvenhout. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom; 18.00 uur ds. J. de Vreugd, Bodegra ven Geref. Kerk 9.30 uur dhr A. V. d. Schee, Spijkenisse; 17.00 uur ds. J. Noordhoff, Tielt (België) Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur dhr W. Groenenboom, Ca pelle aan de IJssel. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Oud Geref. Gem. 3 x lezen Geref. Gem. in Ned. 3 x lezen. In verband met de op 7 januari 1981 ingaande nieuwe posttarieven, ver schijnt er een postzegel van 65 cent. Omdat er nog geen ontwerp voor de permanente konmginnezegels met de beeltenis van koningin Beatrix beschik baar is, wordt de frankeerwaarde van de „inhuldigingszegel" veranderd in 65 cent. Deze nieuwe zegel vervangt de inhuldigingszegel van 60 cent. De af beelding en het formaat blijven onge wijzigd. Ook komt er een nieuw postzegel boekje, waarin de inhuldigingszegel overigens niet wordt opgenomen, omdat het formaat daar niet geschild: voor is. Gekozen is voor een zodanige samen stelling van waarden dat het tarief van 65 cent gevormd kan worden. Het tarief voor de luchtpostbladen gaat van 80 naar 85 cent. Omdat er voorlopig nog geen lucht postblad van 85 cent voorradig zal zijn, moet het oude blad met 5 cent worden bijgefrankeerd. een klein voomtje maar de vreetgrage snoek liapte al snel toe... Sportvissers Gaasenbeek, voorzitter van de 535 leden tellende Zeehengel- sportver. en fervent zeevisser heeft met deze vangst ook zijn reputatie als zoet watervisser nadrukkelijk gevestigd. De snoek zal worden geprepareerd om als tastbaar bewijs van de gedenkwaardige vangst voort te blijven bestaan! »l telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen van zaterdag 25 tot maandag 27 oktober ARTSEN Middelharnis - Sommelsd^'k: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. Kempen, tel: 2710. Dokter v. Kem pen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirlcsland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft ,dienst dokter Boot, tel. 01877 - 1227. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter v. Rijswijk, tel. 01879 -. 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts V. Overbeeke, tel. 01877 - 1457 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Vuik, tel. 01870 - 2897. Tot zaterdag 12.00 uur ook dhr Tjebbes tel. 01870 - 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herlcingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Stolk, tel. 01877 - 1770 bgg. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Melissant, tel. 01875 - 1390, bgg. 01875 - 2007. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooitgensplaat: KRUISVER. OOSTFLAKKEE Dienst heeft zr. Timmerman, tel. 01873 - 1319. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 Ongewenst zwanger Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Heijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17;00 uur in het dienstencentrum. DE M.D. 10 VERTREKT MAANDAGMORGEN De M.D. 10 die sinds dinsdagmiddag een bezoek brengt aan Middelharnis gaat maandagmorgen weer vertrekken, althans wanneer het weer dat mogelijk maakt. Intussen is het bezoek zo over stelpend geweest dat de schipper een re geling heeft moeten treffen. Morgan, zaterdagmiddag zal de M.D. 10 nog tot 4 uur kunnen worden be zocht. HERKINGEN Beroepen: Bij de Ger. Gemeente is als herder en leraar beroepen ds. J. Ka rens van Opheusden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2