De Belgische opstand Verbazing In Oostflakkees' gemeenteraad over nieuwe bushalte scheepsbouw-ijzerwerkers konstruktie-baiikwerkers DREGHT METAAL ^COUPON Bibliotheek Ouddorp in Oude Tonge op 22 oktober (zowel nieuwbouw als reparatie) CldCir, lassers Wy zoeken voor een vast dienstverband nog een aantal geschoolde vakmensen met ruime ervaring. Zij worden tewerk gesteld op de bij onze stichting aangesloten 24 bedrijven, gelegen in en om Dordrecht. Er is een reiskostenvergoeding, welke vooral bij gezamelijk gebruik van het eigen vervoer aantrekkelijk te noemen is. ZEEUWSE WANDELINGEN Uw huls verkopen TAMBOER KWEKERS MET SCHERP OOG VOOR TOEKOMSTMOGELIJKHEDEN Jazzgymnastiek Sparta Hygiëa l Oostflakkee gaat twee werken aanbesteden HET GEBRUIK VAN ONGEKEURD ZAAIZAAD VAN GRANEN De Muzikale Fruitmand Bladzij 2 .^EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag, 17 oktober 1980. Het begon juist 150 jaar geleden en daarom wil il^ er een paar artikelen over schrijven. Speciaal de gebeurtenis sen in 1830 in Zeeuws-Vlaanderen. In 1815 werd Napoleon op 18 juni bij Waterloo beslissend verslagen en naar het afgelegen eilandje St. Helena ge voerd, waar hij in 1821 gestorven is. De grote mogendheden in Europa waren bang dat er later weer eens een derge lijke dictator in Frankrijk zou opstaan. Daarom werd op het Congres te Wenen besloten het vroegere Noord- en Zuid Nederland tot één koninkrijk te vereni gen. Dan lag er aan de noordgrens van Frankrijk tenminste een sterk land, dat niet zo gemakkelijk te veroveren zou zijn als tv/ee afzonderlijke staten. Onze vorst Willem I v/erd koning over beide landen. Slecht contact Tussen beide volkeren boterde het niet, de verschillen waren te groot. Al lereerst het verschil in godsdienst. Bel gië was voor het grootste deel rooms en dat is nu nog het geval. Toen ging de honing zich bemoeieri r^^* upleiumg van gees rej'ij Ken en dat viel helemaal verkeerd. Aan de oude hogeschool te Leuven stichtte hij een afdeling, die CoUegiune pbilosophiuni genoemd werd. Daar moesten de aanstaande geestelij ken 2 jaar studeren voordat ze aan liun eigen opleidingen verder konden gaan. Geen verstandig besluit. Ook werden in Gent en Luik twee nieuwe universiteiten opgericht, waar aan ook Nederlandse professoren les gaven, zoals b.v. de bekende protestant se Thorbecke, later in ons land een be kende minister. Dan hebben we de taalstrijd tussen Frans en Vlaams, die tot op dit ogen blik nog niet voorbij is. Frans was de taal van België, het Vlaams werd als een minderwaardig soort dialect be schouwd. Koning Willem wilde hieraan een eind maken. Hij verordende dat in de provinciën Oost- en West Vlaande ren, Antwerpen en Limburg alle offi ciële stukken in het Vlaams moesten verschijnen. De tegenstand was zo groot, dat hij later zijn besluit moest intrek ken. In ons land werd toen trouwens ook nog veel Frans gesproken, het was ook de taal van het hof. Het zou nog tientallen jaren duren voor beide talen gelijke rechten kregen. Zowel de r.k. als de liberalen waren anti-Oranje en meer Fransgezind. Dat er gezegd werd: Holland is „vergroot" met België, klonk hun.ook niet aange naam in'de oren. IVIen wilde liever een r.k. koninlïrijk België met Brussel als hoofdstad, dat niets met ons land te maken had. Na een revolutie in Frankrijk in 1830, probeert men het ook in Brussel. Op 24 augustus was de koning jarig, maar er werden geen feestelijkheden gehouden, men vertrouwde het niet, er broeide wat. De volgend^ avond brak het on weer los. In de schouwburg te Brussel had men een stuk opgevoerd, dat een opstand in Napels voorstelde („la muet- te Portici"). Zoiets kon men hier ook wel eens doen. Er werden plunderingen en vernielingen aangericht, er klonken kreten dcor de stad: „Weg met de Ko ning! Weg met de Hollanders!" De po litie deed niets, de garnizoens-comman- dant evenmin. Het begin van de schei ding. Belgische aanvallen We keren nu weer ten-ig naar Zeeuws Vlaanderen. Hoe zou de bevolking van dit oude Staats Vlaanderen staan tegen over deze opstand? Hier woonden nogal wat oorspronkelijke Belgen, zowat al lemaal rooms. Maar er waren slechts weinig die sympathie hadden met de opstandelingen. Op 7 oktober 1830 werd uit alle ge meenten een adres aan de Koning ge stuurd, dat ze bij Nederland wilden blijven. Om een mogelijke Belgische aanval te kunnen weerstaan, werden in de meeste plaatsen burgerwachten opgericht, bestaande uit vrijwilligers. De geest onder .hen was goed. Jammer dat ze veel te weinig wape nen hadden. Smeekbeden om hulp naar de andere kant van de Schelde lever den weinig resultaat op, zodat men zich een beetje vergeten en verlaten gevoel de. De vice-admiraal Gobüis te Vlissingen heeft gedaan wat hij kon: hij stond 100 man af om het fort Frederik Hendrik bij Breskens te bezetten. Later heeft hij nog eens wat troepen gestuurd. Hij kon er niet meer missen. Maar door deze hulp deed hij toch belangrijk werk, om de moed onder de bewoners van Zeen"-^ Vlaanderen wakker te houd"»- Op 16 oktober deden ongeveer 100 Belgen, onder b°vel van Ernest Grégoi- rp o^n ar("^ mct ccn avontuurüjk le ven, een inval. Ze bezetten IJzendijke, waar de Belgische vlag op de toren werd gezet. De volgende dag vertrok Grégoire naar Sas van Gent, maar hij beloofde terug te zullen komen. Van deze korte afwezigheid m.aakten de troepen uit het fort Frederik Hendrik gebruik om de Belgische vlag in IJzendijke van de to ren te halen. Grégoire hield zijn woord. Op 22 ok tober kwam hij terug, hees opnieuw zijn vlag op de toren en trok verder, naar Oostburg. Hier werd bij het nade ren van de Belgen de alarmklok geluid en de Ijurgerwacht maakte zich gereed. Twee Belgen kwamen het dorp bin nen, op zoek naar burgemeester Calten- fels. Dat was een flink man, die door zijn vastberaden optreden voor dit deel van onze provincie van groot gewicht is geweest. Hij bevond zich juist op straat bij zijn woning. Met de soldaten ging hij mee naar Grégoire die zich buiten het dorp ophield. Grégoire begroette hem met de bood schap dat hij dit deel van Vlaanderen in bezit kwam nemen. De burgemeester zette hem uiteen, dat dit gebied een deel van Zeeland was en vroeg hem naar zijn lastbrieven. Zo praatten de burgemeester en de Belgische bevelhebber langs elkaar heen. Het gesprek had geen resultaat. Daarom ging Grégoire naar het stadhuis om te proberen of hij met de wethou der meer bereiken kon. Maar deze liep er niet in en verklaarde alles over te laten aan de burgemeester, die als gij zelaar bij de Belgen had moeten blijven. Grégoire had hier dus evenmin succes. Inmiddels waren de soldaten uit Bres kens van het fort Frederik Hendrik ge alarmeerd en onder kapitein Groene- veld naderden ze Oostburg om hulp te bieden. Nu was het gauw gedaan met de Belgische aanmatiging. Na een kort gevecht sloegen ze op de vlucht en via Waterlandkerkje bereiliten ze hun land weer. Ze hadden 5 doden en enkele gewon den en moesten nog een tiental krijgs gevangenen in Nederlandse handen ach terlaten. Middelburg L. van Wallenburg Op de zojuist verschenen kleuren- wandplaat „Bloemenhwekerij in de gla zen stad" is het tuinbouwbedrijf van de gebroeders Con en Wim Persoon te Honselersdijk in het Westland afgebeeld. Het ligt vlakbij de nog steeds groeien de veiling CCWS (Coöperatieve Centrale Westlandse Sierteeltproduktenveiling). Ze zijn op deze plaats terecht geko men, toen het bedrijf dat ze van vader hadden overgenomen het veld moest ruimen voor de veilinguitbreiding. In april 1975 gingen de kassenbouwers aan het werk en in november van dat jaar hebben de broers hun nieuwe glazen tuin officieel in gebruik genomen. In die maand stonden de eerste rozen erin en waren de chrysanten halverwege de teelt. Het bedrijf beslaat 26.000 vierkante meter, verdeeld over vijf eenheden van acht kappen. In het midden bevindt zich een ruimte waarin de bloemen worden gesorteerd en verpakt en in vrachtau to's geladen. Ook bevinden zich hier een koelruimte, een vertrek waar de com puter met toebehoren staat en een kan tine waar brood wordt gegeten en waar een kopje koffie kan worden gedron ken. Gemiddeld biedt het bedrijf werk aan acht personeelsleden, losse en vas te krachten. „Zomers heb je een paar parttimers erbij", vertelt Con, en 's winters kun je met een heel klein kop peltje af". Wie deze centrale ruimte binnengaat, ziet aan zijn linkerhand de rozenstrui ken door de glazen wanden en rechts de chrysanten in verschillende groei- stadia. Geknipt De rozen worden elke dag, zeven da gen in de week, geoogst. „Geknipt", zeggen de tuinders, want er wordt een speciale tang- bij gebruikt. Zodra het 's ochtends licht is, begint deze rozenoogst. De rozen worden vervolgens gesorteerd op lengte en in containers gezet. Dan v/orden ze in bosjes van twintig gebun deld die met plakband bijeen worden gehouden. Dat bundelen gebeurt voor een spiegel zodat tegelijkertijd kan wor den gecontroleerd of er niets aan de bloemen mankeert. De bossen worden verpakt in een geplastificeerde karton nen doos, die waterbestendig is. Met doos en al worden ze in het water ge zet in afwachting van vervoer naar de veiUng, wat vijf dagen per week ge schiedt. Tijdens die wachtperiode staan ae (in het water) in een koelcel. Heel vroeg in de morgen vertrekken ze naar de veiling. Daar moeten ze om vijf voor zes gereed staan om hun weg op de wa gentjes die langs de veiUngklok voeren te beginnen. Het knippen van de rozen moet afhankelijk van het jaargetijde soms tweemaal per dag gebeuren. Thans, in het najaar, is eens per dag voldoende. Herfst De chrysantenteelt is erop gericht het gehele jaar chrysanten te produce ren. In de natuur gebeurt dat alleen in het najaar en daarom wordt met behulp van plastic gordijnen in de chrysanten afdeling op kunstige wijze de daglengte van de herfst nagebootst. Wanneer de teler dat zorgvuldig doet en op doel treffende wijze zijn planten de indruk geeft dat het steeds herfst blijft, kan hij vijf of zes dagen per week chrysan ten oogsten. In dit bedrijf heeft Wim de verant woordelijkheid voor de rozenaf deling en Con is belast met de chrysantenteelt. Bij het oogsten van de chrysanten wor den twee systemen toegepast. Onder elke kap wordt maar één kleur geteeld en van deze bloemen worden op verplaats bare tafels bossen gemaakt. Het tweede systeem is dat vijf verschillende soorten chrysanten in bossen worden gemengd. Maar dat gebeurt alleen in de zomer. De bossen gaan in plastic zakkqen en elke zak bevat vijf takken. Potplanten De chrysantenafdeling is echter aan zienlijk ingekrompen. Broer Con heeft na tien jaar chrysantenteelt het plan opgevat over te schakelen op potplan ten. Hij verwacht hiervoor in de toe komst een betere markt. ,,Maar", zegt hij, „het gaat me toch wel een beetje aan het hart dat de chrysanten ver- Vlak voor de zomervakantie, op don derdag 26 juni 1.1. werd er in de gym zaal, 0.1. school aan het Beneden Zand pad de eindles jazzgym gegeven. Ieder een was daar van harte welkom en de Spartanen demonstreerden daar wat ze het afgelopen seizoen o.l.v. Janneke Peeman hadden geleerd. Over belang stelling viel niet te klagen! Men kreeg een algemene indruk, hoe het op zo'n les toegaat. Na een inleiding en grond- gymnastiek (wanning-up en lichaams- beheersing) kregen we enige jazzoefe- nlngen te zien. Dit alles op fijne, afwisselende mu ziek. Deze openbare jazzles was een sukses! Ruim een maand na de vakantie werkt dat sukses nog na, want enige weken dreigde er een ledenstop! Maar, doordat per 9 oktober gebruik gemaakt kon worden van de L.T.S. gymnastiek- zaal, konden de groepen gesplitst wor den. Janneke geeft nu les op de donder dag van 18.30 - 19.30 uur (joneeren tol 18 jaar) en van 19.30 - so.dO en 20.30 - 21.30 uur (bovp" ie 18 jaar). ■VVil jp ooK naar jazzgym of een proef- Ipc meemaken, dan kan dat! Kom naar de mooie nieuwe gymnastiekzaal van de L.T.S. aan de Schoolstraat (Ingang sportzaal rechts naast het nieuwe ge bouw). Voor de les op 20.30 - 21.30 uur kfen men onaangekondigd „binnenvallen", voor de twee voorgaande uren graag eerst even kontakt opnemen met Janne ke Peeman, Pr. Beatrixlaan 1, tel 01870 - 3168 in Middelharnis. De jazzgymmers houden geen Herfstvakantie zodat be langstellenden, óók op donderdag 23 ok tober welkom zijn. RAYON ONDERDEELWEDSTRIJDEN Deze worden op zaterdag 8 november a.s. in de Olympiahal te Middelharnis gehouden. Spartanen, geboren in 1969 t/m 1972 mogen hieraan meedoen. Er moeten twee toestellen geturnd worden, drie of vier mag ook. De meisjes kunnen kiezen uit balk, brug-ongelijk, mat en kast en de jongens uit rek, ringen, brug, kast en eveneens mat. Het is een indivi duele v/edstrijd en de deelnemers kun nen dus kampioen per onderdeel (toe stel) worden! Met 28 Spartanen is voor deze wedstrijden ingeschreven. Degenen die aan de onderdeelwed strijden en K.N.G.V. Tumproeven (22 november) meedoen, hebben géén Herfstvakantie, overige gymmers wel, van 2,0 t/m 24 oktober! OOLTGENSPLAAT - DEN BOMMEL Binnenkort zullen burgemeester en wethouders van Oostflakkee twee wer ken aanbesteden. Op dinsdag 21 oktober a.s. des nam. om 2 uur zal in het Raadhuis, Kaai 2 te Ooltgensplaat in het openbaar worden aanbesteed het aanbrengen van 1000 m- glooiiing van betonblokken, 1350 m'-^ stalen damwand, 12 stuks vloedpa- len, 14,5 ton plaat- en profielstaai, het baggeren van 25000 m^ specie, alsmede het uitvoeren van bijbehorende werken in de haven van Ooltgens plaat. Op dinsdag 4 november a.s. des nam. 2 uur zal eveneens in genoemd Raad huis in het openbaar worden aanbesteed het bouwen van een acoommodatie (een nieuw verenigingsgebouw grenzende aan de gymzaal aan de Schaapsweg) ten behoeve van het verenigingsleven te Den Bommel. De bibliotheek in de consistorie van de Gereformeerde kerk is met ingang van 23 oktober weer elke donderdag avond geopend van 7 tot 7.45 uur. In gang achterzijde aan de Dorpstienden. Op vertoon van de lidmaatschaps- kaart van de Chr. Provinciale Biblio theek Centrale kunnen boeken worden geleend. In samenwerking met de bi bliotheekcentrale kunnen zowel in de consistorie als in de bibliobus boeken worden afgehaald en ingeleverd. Jeugdlectuur en wetenschappelijke boekwerken zijn uitsluitend in de bi bliobus verkrijgbaar. Contributie 10, per jaar. 65-jarigen en ouder half tarief en met bejaardenpas 1,per jaar. Jeugdigen tot 18 jaar gratis. De bibliobus staat elke vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur op het parkeerterrein aan de Dorpstienden. ,~^>-,^.jg;.-.. - dwijnen. Vooral ook omdat het mijn eigen afdeling was. Je gooit eigenlijk ook veel kennis weg. Als je iets anders begint, zoals ik nu met de potplanten, moet je leergeld betalen. Je doet in het begin veel dingen verkeerd". Het is echter kenmerkend voor de ondernemers in de glazen stad, dat ze een scherp oog hebben voor mogelijk heden die de afzet biedt en dat ze be reid zijn zich snel in een andere teelt te bekwamen. Er wordt hard gewerkt in de glazen tuin van de gebroeders Persoon. Ook al neemt een computer heel wat werk aan de klimaatbeheersing en het voeden van de planten uit handen, de mens kan niet worden gemist. „Er worden heel wat uren gemaakt", vertelt Con, „maar we hebben een prettig koppeltje men sen met hart voor de zaak". De plaat van de hloemenkwekerij is (tegen kostprijs) verkrijgbaar door vijf gulden over te maken op postgiro 53 6616 van de Stichting Public Rela tions Land- en Tuinbouw te Den Haag, o.v.v. „Bloemenkwekerij". Men krijgt het 80 cm brede en 60 cm hoge affiche dan opgerold in een koker thuisge stuurd. Het was tijdens de vorige week don derdagavond gehouden raadsvergade ring met name raadslid Luijendijk (PvdA) die zich met grote verbazing af vroeg hoe de vervoersmaatschappij ZWN ooit had kunnen besluiten langs de invoegstrook langs de Provinciale weg een nieuwe bushalte aan te leg gen. De consequentie beziend dat de passagiers die daar uitstappen te voet de drukke weg over moeten steken, juist daar waar het het allerdrukst is, dacht cihr. Luijendijk dat de ZWN in dezen volkomen handelt tegen de recla meslogan dat het openbaar vervoer vei lig zou zijn. Hij dacht dan ook dat er passagiers zullen zijn die nu ze te voet over moeten steken liever de auto nemen omdat ze zich daarin toch veiliger wanen. De halte, hier gefotografeerd is overi gens alleen functioneel voor hen die, komend uit de richting Rotterdam, na bij de Schaapsweg uit willen stappen omdat hen daar particulier vervoer (eigen auto of fiets) wacht. Buspassagiers voor Den Bommel of Ooltgensplaat kunnen tot aan de halte Oude Tonge blijven zitten waar ze tn een andere bus over kunnen stappen. Dat iiet gevaarlijk is om daar over te steken blijft overigens zonder kijf Er zijn aanwijzigingen dat het gebruik van eigen zaaizaad bij wintertarwe de laatste jaren toeneemt in Nederland. Het is van belang, dat de akkerbouwer erop wordt gewezen, dat het gebruik van eigen zaaizaad ten sterkste moet worden afgeraden. Hiervoor zijn ver schillende redenen aan te geven. Zaaizaadontsmetting Het komt voor, dat akkerbouwers ei gen consumptietarwe als zaaizaad ge bruiken en de ontsmetting zelf ter hand nemen. Afgezien van de risiko's, die ontsmetttng op eigen bedrijf zonder ade quate apparatuur kan opleveren voor de gezondheid van de teler, zal het zelf ontsmetten van zaaizaad meestal on voldoende resultaat hebben. Niet alle korrels worden voldoende ontsmet, ter wijl een deel van het zaad, dat met een overmaat aan ontsmettingsmiddel in aanraking komt, kiemkrachtschade kan oplopen.- Het gebruik van ontsmettingsmidde len op kwikbasis voor zaad dat bestemd is voor consumptieteelt is niet toege staan. Dit is wel toegestaan voor de pro- duktie van Elite- en Super Elitezaad. Er zijn tot dusverre weinig niet-kwikhou- dende ontsmettingsmiddelen in de han del, die afdoende bescherming bieden tegen bijv. fusarium nivale in tarwe en strepenziekte in gerst. Het is in dit verband goed erop te wijzen, dat de zaadprodukties Elite en Super Elite worden uitgezaaid met uit gangsmateriaal dat met kwikhoudende ontsmettingsmiddelen is behandeld. Ook worden de generaties, voorafgaand aan Elite, van alle granen ieder jaar met Vitavax tegen stuifbrand ontsmet. De Op woensdagavond 22 oktober a.s. houdt de Evangelische Omroep een gro te Koor- en Samenzangavond in het ka der van het radio-programma „De Mu zikale Fruitmand", dat iedere vrijdag morgen van 9.00 - 10.00 uur wordt uit gezonden. Deze avond wordt gehouden in de Ned. Herv.- Kerk aan de Kerkring en het begint om acht uur. De toegang is vrij. In verband met de radio-opnamen wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Op deze avond zullen liederen gezon gen worden voor zieken in Oude Tonge en omgeving. Medewerking aan deze avond verlenen: ds. T. W. van Benne- kom uit Ooltgensplaat en ds. P. de Ja ger uit Oude Tonge, die beiden een meditatie verzorgen en verder: het Gere formeerde Kerkkoor Woerden en het Gereformeerde Evangelisatiekoor, beide onder leiding van Carel Chr. Schulz; Klaas Jan Mulder, orgel; Ko v. d. Kolk, trompet; Bep van Rij, presentatie en Arie Pronk heeft de leiding van de samenzang. ervaring heeft geleerd dat dit een uit stekende manier is om besmetting met stuifbrand tegen te gaan. De akkerbou wer die herhaald gebruik maakt van ei gen consumptietarwe, kan irj onnodige problemen komen door het optreden van planteziekten. Sortering De aanwezigheid van een te kleine fraktie in het zaad zeer kleine of beschadigde kerels kan een onvol doende veldopkomst en daarmee op brengstdepressie tot gevolg hebben. De NAK-normen op dit gebied bieden een goede garantie, dat de teler zaaizaad van goede kwaliteit ontvangt. Schadelijke onkruiden Schadelijke onkruiden, bijv. wilde ha ver of kleefkruid, kunnen opbrengstde pressie of onnodige extra kosten voor herbicide-behandeling tot gevolg heb ben. Kleefkruid wordt in praktijkperce len veelal nauwelijks opgemerkt, maar kan zeer snel een ernstig probleem wor den, wanneer kleefkruiden opnieuw met het zaaizaad worden uitgezaaid. Ook op dit gebied garanderen de NAK-normen de teler een goed produkt. Kosten van het zaaizaad De akkerbouwer tilt vaak zwaar aan de kosten van het zaaizaad, terwijl de ze kosten vrijwel in het niet vallen, ver geleken bij de kosten van herbiciden, fungiciden, groeiremmers, enz., die in de moderne tarweteelt overigens veelal preventief en zonder veel overweging van de noodzaak ervan worden toe gepast. Het is uiteraard af te wijzen dat een teler, die wel bereid is om zeer hoge kosten te maken aan diverse kultuur- maatregelen, zichzelf bij voorbaat al een slechte start bezorgt door het gebruik van ongekeurd zaaizaad. Kiemfcraclit Bij gebruik van ongekeurd zaaizaad wordt in het algemeen geen kiemkracht- kontrole uitgevoerd. Het risiko is niet uitgesloten dat consumptiepartijen de NAK-normen niet halen. Bijv. wanneer het produkt met een te hoog vochtge halte is geoogst en daarna onoordeel kundig is gedroogd, of wanneer te veel korrelbeschadiging in de dorstrommel is opgetreden. Dit seizoen dient men in divers teeltgebieden rekening te houden met een behoorlijke aantasting van fu sarium, waardoor de partijen eeii hoog percentage kiemschimmels bevatten. Raszuiverheid Vooral bij herhaald gebruik van eigen zaaizaad loopt de teler het risiko onge wild met een „rassenmengsel" opge scheept te raken. De NAK-normen op bet gebied van raszuiverheid zijn in meerdere opzichten nog aanzienlijk strenger dan die van de keuringsdiens ten in andere landen. Waarom zou de teler zich een dubieuze start bezorgen door het gebruik van ongekeurd zaaizaad? Door de aankoop van NAK-gekeurd zaaizaad ontvangt hij een produkt dat aan de volgende voorwaarden voldet; zorgvuldig geoogst, gedroogd en opgeslagen met zorg geschoond vakkundig ontsmet nauwkeurig gecontroleerd op kiem- kracht, raszuiverheid en de afwezig heid van schadelijke kruiden. De teler die niet het risiko wil lopen dat het ras dat hij wil zaaien uitver kocht is, wordt aangeraden tijdig zaai zaad te reserveren. In geen enkel Euro pees land behalve Nederland kent men het systeem dat telers laat in het, seizoen, liefst één of twee dagen voor de uitzaai, zaaizaad kunnen bestellen en dan nog mogen verwachten dat het ge wenste produkt inderdaad kan worden geleverd. SOMMELSDIJK VERKOPING VROUWENVER. De Ned. Herv. vrouwenvereniging, „Liefde vindt werk", hoopt op D.V. woensdag 22 oktober haar jaarlijkse verkoopdag te houden in „Vita Nova", aarivang half drie. Naast de verkoop van handwerken e.o. verkopen we ook dit jaar weer gebakken vis, oliebollen, bloemen enz. Na afloop om negen uur wordt de uitslag van de verloting bekend ge maakt. U bent allen hartelijk welkom. postbus dOO- 330()AX DORDRECHT Maasstraat 18 ftel. 078-135011 UHir inlichiingen SiMion naar posihiis 9(X) .V^OO A.\ Dordrecht Naam Adres W ooiiplaals Beroep "7?--------------- Leeftijd:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 10