1-^^r Goeree-HaYenlioofd bijzonder ingenomen met nieuwe „Eben Haëzerscbool" RENAULT SHOW RAMOCO b.v. 10 Tel. 01871 - 1662; 01870 - 2561 26è jaargaiig "^x.''a' 2F-?-'. .V Dinsdag 14 oktober 1980 No. 4934 C3HR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUnVHOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VèTschifnt ttoeemad per weekdinsdag- en vrifdagaoond DE ,^OHANNA HENDRIKA'' M.D. KOMT ERAAN Hl erfstvakailtie aktiviteiten voor kinderen SEMPRE troef op solistenconcours te Maassluis Ver keerscu rsus Nieuwe Tonge Uw iiuis verkopen TAMBOER Nieuwe slagerij in Dirksland Sara's tent Dierenbescherming Geen eigenaar van gestolen spullen Burg. V. Velzen verrichtte lilli^S vrijdag middag de opening van 10 t/m 18 oktober R 4 GTt, R 5 GTL, R 14 GTL, R 18 GTS, R 20 TD, R 20 GTD, R 20 TX, Fuego 2 liter TX en binnenkort ookR 18 Diesel, R 18 Turbo, Traffic en Master bestelwagens. Stad aan 't Haringvliet EXTRA KERKDEENSTEÏN GEREF. GEMEENTEN POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Hedactie en admijiistratieLangeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacUe) tel. 01870-3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 9,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 29 cent per mm. Bij! contract speciaal tarief. Middelhamis mag, wanneer althans het weer niet al te zeer tegen zal zitten, rekenen op de homst van de voormalige vissersloep de M.D. 10, een van de beug- sloepen waarmee rond de eeuwwisse ling vanuit Middelhamis de visserij tüerd beoefend. De „Johanna Hendrika" zal na 64 jaar de thuishaven weer te rugzien na een bevKigen bestaan dat haar jarenlang in Noordelijke wateren bezig hield, totdat ze enkele jaren gele den werd herkend als zijnde een en ongetwijfeld de laatste Middelhar- nisse vissersloep waarna ze naar Neder land werd teruggebracht waar ze nu, vanuit Staveren chartertochten maakt. In Middelhamis heeft een comité van geinteresseerden zich beijverd om de oude sloep nog een keer in de thuisha ven terug te halen, vooral voor de nog in leven zijnde oud-vissers die zeeën van herinneringen hebben aan de voor malige visserij. Het comité heeft dan ook gemeend om de meest vitalen van deze visserij veteranen aan boord van de sloep te nodigen en daar nog eens een hartversterkertje te drinken en aan te zitten aan een sobere maar smakelij ke maaltijd in de sfeer van vroeger. Dat wdrdt wellicht een nostalgisch hoogte punt van-het bezoek aan Middelhamis. Overigens krijgt iedereen die dat wil in de week van 20 tot en met vrijdag 24 oktober gelegenheid het schip te bezoe ken, helemaal gratis, dankzij de spon sors die door het comité snel werden gevonden. Dat zijn de familie Kolffnazaten van de redersfamilie die het schip destijds liet bouwen, de Nutsspaarbank te Mid delhamis (thans Stichting Spaarbank Goeree-Overflakkee), de fa. den Her tog te Dirksland, die jong als ze is nooit enige relatie met de Middelhamisse visserij had maar de oud-vissers graag de sensatie van het weerzien gunt, de Rabobank te Middelhamis, de Fogem (Onroerend Goed) en de Gemeente Mid delhamis. WelUcht zullen nog niet alle kosten kunnen worden gedekt maar mo gelijk zijn er nog onder de Middelhar- nisse zekenmensen of particulieren die hvn steentje bij willen dragen. Zij zou den dat blijde bericht door kunnen ge ven aan een van dé comité-leden, de heren F. Nipius, L. X. den Hollander, Aai Boogerman en A. J. Grinwis. Inmiddels is een concept programma samengesteld dat er als volgt uitziet, maar op onderdelen nog gewijzigd zou kunnen worden wanneer de omstandig heden dat vragen. De sloep zou misschien nog zaterdag 18 oktober binnen kunen lopen, maar omdat dat op een laat tijdstip zou zijn heeft het comité de voorkeur gegeven aan de komst op maandag. Men stelt zich voor vanaf het Havenhoofd de komst van de sloepe gade te slaan wan- De werkgroep „kinderklubwerk" van het Diekhuus organiseerde voor de kin deren: op Woensdag 22 oktober een kinderfilm festival (tekenfilms), in de filmzaal van het Diekhuus. Aanvang 14.00 uur, einde 16.00 uur, entree 1,50. op vrijdag 24 oktober een fijne herfst- vakantiedag met binnen- en buitenge- beuren, voor 6-12 jarigen, rond het thema „herfst". Entree 2,50. Om 10.00 uur wordt er vanaf het Diekhuus ge start met een speurtocht, er wordt ge- lunched op het Diekhuus, waarvoor en kele behulpzame ouders zich enige iiren boven dampende pannekoekpannen heb ben gebegen. 's Middags gaan wij dan kreatief aan de slag met het herfstmateriaal en daar na mogen de kinderen zelfbedachte to neelstukjes opvoeren. Rond 16.00 uur hopen wij dat de kin deren moe, wellicht wat smoezelig, maar n& een dag van fijne ervaringen, het pad naar huis kiezen. Marianne, Jannie, Annette Nelleke, EUy, Herien Klaaske 0,JA... Weet U nog van de kinderklubs? (zie ■ons programmaboekje) „de knutselklub" op woensdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur: 6-12 jaar „de snuffelkrant" op donderdagmiddag van 15.20 - 16.30 uur: 7 - jaar „de vrijdagklub" op vrijdagmiddag van 15.30 - 17.00 uur: 9-12 jaar neer die uit de richting Haringvlietdam komt zeilen. Dankzij de medewerking van de gemeente zal het mogelijk zijn, dat de sloep ligplaats neemt voor hotel Jacobi waar haar een officieel welkom wacht. Aai Baogerman heeft toegezegd daar de stem van het volk te zullen vertolken. Dinsdag kan het schip de hele dag worden bezocht. Jammer dat de scholen vrij ziin maar misschien kan het onder wijzend personeel de grotere kinderen toch opwekken een kijkje aan boord te gaan nemen zodat ze voortaan weten hoe een Middelhamisse vissersloep er uit zag en misschien is ook nog te zien onder welke omstandigheden de vissers moesten leven. Woensdag de 22e wordt de grote dag voor de oud-vissers. Zij worden rond half twaalf aan boord verwacht en het zal rond twee uur zijn dat ze weer ver trekken, naar het comité vurig hoopt blij nog eenmaal de sfeer van toen te hebben geproefd, waarna ze wellicht voor goed afscheid zullen nemen van het beeld dat hen zoveel moeilijke jaren zo vertrouwd was. Donderdags en vrijdags bestaat weer voor ieder de gelegenheid aan boord een kijkje te nemen. O.m. zal er via de video een film te zien zijn van SaU Amster dam waaraan ook werd deelgenomen. Zaterdags gaat de sloep weer vertrek ken, naar men hoopt uitgeleide gedaan door velen die dat beeld niet willen missen en het op foto en fUm vast zul len leggen. De M.D. 10 wacht derhalve een spontane ontvangst en ze zal ook weer spontaan worden uitgezwaaid. We zijn met ongetwijfeld velen van U zeer benieuwd naar het ouwetje waarover vele zeeën ztjn heengegaan maar dat nochtans ongebroken is gebleven. Stoer als de mannen die haar hebben gevaren maar waarvan velen inmiddels wel zijn heengegaan. MIDDELHARNIS/MAASSLUIS Zaterdag j.l. werd in gebouw „De Ark" te Maassluis, door het Gewest Zuid-West Nederland van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekvereni gingen in samenwerking met de muziek vereniging Rust na Arbeid te Maassluis, het jaarlijkse ANUM-solistenconcours gehouden. Op dit concours waren weer diverse prijzen te verdienen, nl.: de jeugdprijs, voor de deelnem.er(ster)s jon ger dan 18 jaar voor het hoogste aantal punten, de ensemble-prijs, voor het trio kwartet, of kwintet met het hoogste aantal punten, en de hoofdprijs de Jac. Mulderwisselprijs, voor het hoogste aan tal punten van het gehele concours. Na de optredens van de 22 deelne mers werden aan het eind van de mid dag de punten en prijzen bekend ge maakt. De ere-prijzen waren voor: Ester Bosch op Alt-saxofoon, die met „Anda- luze" van Granados 98,5 pnt behaalde in de jeugdafdeling. Verder werd de ensemble-prijs met 108 pnt en lof van de juiy gewonnen door het koperkwia- tet van Sempre Crescendo, bestaande uit Arie Noordijk en Pim Schrijver, kor net, Arnold van Lente, althoorn, Rien de Waard, trombone en Pim van Lint tuba. Het gespeelde werk was het „Ada gio en Allegro Moderato" van Victor Ewald. Tenslotte ging de wisseltrofee voor de tweede keer naar Arie Noordijk die op kornet met „Facilita" van Hart- mann 108,5 pnt en lof van de jury be haalde. Hij werd echter wel op geringe afstand gevolgd door zijn kornet-collega Pim Schrijver, die vriend en vijand ver raste door met/ de „Nightingale" van Moss slechts een halve punt minder te behalen, nl. 108 pnt met lof der jury. Naast deze genoemde Sempre-solisten namen nog deel: Arie Noordijk en Pim Schrijver als kornet-duo in „Concertino" van Riccius met 104 punten. Marlies van Lente als sopraan sax-solist in „Love's old sweet sony" van Molley met Oa^pimten. Arnold van Lente als althoom-solist in het „Hoorn-concert no. 1" van Mozart met 90 punten. Rien de Waard als trombone-solist in „Auld Long Syne" van Hartmann met 80,5 pxmten. De jury werd gevormd door de heren Kokelaar en Posthumus. De concours pianiste was mevr. Rinia van Nauta- van Kreulen. De afdeling Nieuwe Tonge van Veilig Verkeer Nederland gaat weer een ver- keerscursus organiseren. Deze cursus zal over tien avonden "worden verdeeld, te beginnen op een maandagavond in november. De cursus zal onder leiding staan van dhr van Tol uit Rotterdam, die op des- kimdige en gezellige wijze les geeft. Onnodig te benadrukken, dat we vol ledig rekenen op voldoende deelname, ook kandidaten uit Middelhamis en Sommelsdijk zijn van harte welkom. De kosten zuilen het U niet kunnen beletten, want die bedragen 5,per avond. U kunt zich zo spoedig mogelijk op geven bij mevr. Koppenaal, Molendijk 142, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 1232 De ambachtelijke slager A. de Vries uit Sliedrecht heeft tengevolge van pla nologische maatregelen moeten omzien naar een nieuwe plaats van vestiging die hij, op advies van de Kamer van Koophandel heeft gevonden in Dirks land. Hij hoopt zich in de november- maand te vestigen in het in oude stijl herbouwde pand op de Voorstraat, naast de Centra supermarkt. „We gaan er te gen een leuke prijs een goed stuk vlees verkopen", zo neemt dhr. de Vries zich voor. Zijn slagerij wordt andermaal am bachtelijk wat inhoudt dat veel vlees waren en worstsoorten in eigen slagerij worden gemaakt. MIDDELHARNIS Woensdag 15 oktober ben je weer van harte welkom in het vrouwenkafé „Sa- ra's tent". Zoals je wellicht weet is er iedere eerste woensdag van de maand „open" avond (gewoon gezellig wat drinken en babbelen) en iedere derde woensdag van de maand een themar avond. Ditmaal wilden wij het hebben over „schuldgevoelens". Samen met Rennie Lammers gaan wij hierover discussieren. Wy zijn ons ervan bewust dat dit geen makkelijk ondeiwerp is. Maar juist het praten het elkaar kan zeer verhel derend werken. Via de meningen en „schuldgevoelens" van anderen kim je vaak jezelf herkennen en zie je dat je toch niet alleen staat. Het thema begint om ongeveer 20.30 u\ir, maar je bent al vanaf 20.00 uur van harte welkom. Hopelijk tot ziens, de Werkgroep Vei-mlst: Zwarte, gecastreerde kater, •7 jr. van camping „Het Oude Nieuw- land" te Ouddorp. Bij aantreffen gaarne bericht aan fam. van Rumpt, Hellehoek 49, Zwarte waal, tel. 01887 - 3072. Opgevangen: Jonge, chocoladekleu- rige Siamese poes. Inl. fam. Meuleman, Hofdijksweg 20, Ouddorp, tel. 01878 - 1086. OPBRENGST KOLLEKTEN De gehouden koliekten voor de die renbescherming brachten op: in Melissant 253,17 in Dirksland 1.205,— Allen die gaven en meewerkten, heel hartelijk dank. STELLEND AM: De politie te Ouddorp vraagt zich af van welke automobilist de spullen zijn die vorige week biJ een aantal knapen in HeUevoetsluis werden teruggevon den. Ze bekenden in Stellendam meer- dere^ auto's te hebben opengebroken in de eerste week van de oktobermaand en de meeste spullen zijn alweer bij de eigenaars terug. Die stonden op het politiebureau te boek omdat de gedu peerden aangifte van de diefstal hadden gedaan. In minstens één geval is dat niet gebeurd waarom de politie nu nog zit met een zwart verbandkussen, een oranje sleepkabel in plastic tasje, een pechlamp, tevens lantaren, oranje met wit, een instructieboekje van een Peu geot. De auto moet hebben gestaan in de Gladiolenstraat nabij de kruising met de Brielsestraat. Nadere inlichtingen omtrent het gevondene worden ver strekt via tel. 01878 - 1244. het nieuwe schoolgebouw. Met het „Eben Haëzer" op de Uppen en in het hart de bede dat God hen ook verder zal geleiden heeft het bestuur van de Chr. „Eben Haëzerschool" op Goeree Havenhoofd en met haar het onderwijzend personeel, de ouders en de kinderen het nieuwe schoolge bouw in gebruik genomen. Dat gebeur de j.l. vrqdagmiddag in een sfeer van grote vreugde om nu al het derde schoolgebouw in het ruim vijftigjarig bestaan, maar evenzeer in een erken ning van de grote verantwoordelijkheid voor de aan de school toevertrouwde kinderen. Die laatsten, afkomstig van het Ha venhoofd zelf maar ook uit christelijke gezinnen uit Goedereede en de Oostdijk verleenden heel spontaan hun bijdrage aan de openingsplechtigheid terwijl ze ook al in de feestkrant van hun gevoe lens hadden blijk gegeven. Die gevoe lens bleken velerlei: „...de oude school zat helemaal te bibberen van ankst", schreef Arien Louis, terwijl Kora Tanis wat minder sentimenteel o<rer de verla ten school deed en daarom neerpende dat ze best aan de afbraak mee wilde helpen. Unaniem waren de loftuitingen over het verblijf in de nieuwe school en ieder die vrijdagmiddag het nieuwe gebouw binnenstapte kon dat helemaal begrij pen, vooral zij die de oude situatie hebben gekend, een semi permanent schoolgebouw dat voor 25 jaar bestemd was, maar 30 jaar meeging, zij het dan ook dat het gebouw toen boordevol gebreken zat... Geen wonder dan ook dat bestuurs voorzitter F. van der Laan woorden van dank sprak tot allen die aan de realise ring van het nieuwe gebouw hadden meegewerkt, niet in de laatste plaats het gemeentebestuur döt, de onderlinge verschillen even opzij zettend, in grote eensgezindheid het crediet verstrekt had, op een strategisch moment kort voordat een bouwstop werd afgekon digd.. Dat was eind 1978; op 3 april van dit jaar ging de eerste spade de grond in en aannemer Osseweijer uit Oude Ton ge voldeed voorts keurig aan zijn toe zegging dat de school voor half October gereed zou zijn, een critieke datum die op straffe van het derven van bijna een ton aan subsidie niet overschreden mocht worden. Met het lezen van Ps. 138 bracht dhr. v. d. Laan ook dank en lof aan Hem Die alles wel heeft gemaakt en in Wiens Naam het bestuur verder hoopt te gaan, dankbaar om de ontvangen zegeningen, wetend dat Hij het ook zal voleinden. Vanuit die dankbaarheid kon door de aanwezigen ook van harte w^orden inge stemd met de gezongen verzen 12 en 14 van Ps. 118, In zijn openingswoord gedacht dhr. V. d. Laan ook de oud bestuurders die destijds, in 1925 bij de oprichting van de school en voorts in het verdere be staan van de school betrokken waren, waarbij hij ook met dankbaarheid te rugdacht aan de oud hoofdondenvijzer dhr. Snijder die de school vele jaren voortreffelijk heeft gediend. Het deed dhr. V. d. Laan goed te kunnen consta teren dat, hoezeer ook veranderingen hebben plaatsgevonden de grondslag on veranderd is gebleven, t.w. het geven van onderwijs ook uit het Woord van God. De laatste Burgemeester van Velzen die vervol gens het woord voerde slaakte geen zucht van verlichting toen hij consta teerde dat de nieuwe ,,Eben Haëzer school" de laatste was van het door de gemeente te realiseren scholenbouvvrpro- gramma;zelfs verklaarde hij met wat weemoed bezet te zijn nu deze bijzonder enerverende periode ten einde loopt, maar zeker ook wanneer hij terugdacht aan o.a. wijlen Wout 't Mannetje wiens hartelijke wens het was geweest dat de nieuwe school op het Havenhoofd zou komen, wetend dat de school als een slagader voor deze gemeenschap zou zijn. Met het bestuur was de burg. er bij zonder mee ingenomen dat de school op het Havenhoofd gerealiseerd is temeer omdat duidelijk is dat de beslissing daartoe op het juiste moment was ge nomen. In dat verband prees dhr. van Velzen de gemeenteraad voor de inge nomen beleldsUjn dat het onderwijs in de gemeente op een zeer goed peil moet staan. Dat ten behoeve van het onder wijs de hand niet op de knip wordt ge houden mocht blijken uit 's burgemees ters opsomming van de kosten van de gepleegde scholenbouw, ruim een mil joen voor de „Eben Haëzerschool" en 7,5 miljoen voor de andere scholen en dat in een gemeente met vrij lage ge meentelijke belastingen, al voegde dhr. van Velzen daar voorzichtig aan toe nog niet te weten of dat ook zo zal kunnen blijven: „als er wat bij zou moeten we ten we in elk geval dat het goed besteed is" stelde dhr. van Velzen vast. Hij wenste het bestuur en het onder wijzend personeel voorts alle goeds toe: ,.U hebt nu als stimulans een prachtig gebouv/ en goede leermiddelen en bo vendien het Boek der Boeken dat zegt dat de vreze des Heeren het beginsel van alle wijsheid is; zó geleerd kan de jeugd de toekomst in!" Toch een klacht Burgemeester van Velzen moest spijtig genoeg ziJn feiicitatiewoord besluiten met een klacht over het op treden van de wat oudere jeugd op het Havenhoofd. Met klem riep dhr. van Velzen op de school en haar omgeving onberispelijk te houden opdat niet straks een hek van 2 meter hoog rond om de nog aan te leggen tuin zal moe ten worden geplaatst: „Op het Havenhoofd wonen overwe gend beter gesitueerden wat niet aan de ouders, maar wel aan de portemonnee van de jeugd te merken is. Ze denken dat dat ook bij anderen, zoals de Over heid het geval is", zo begon burg. van Velzen zijn klacht om die te vervolgen: „...nergens wordt er zoveel kapot ge maakt als op het Havenhoofd, door de wat grotere jeugd. Hier ligt een taak voor de ouders en voor het onderwij zend personeel de vemielzucht te doen afnemen opdat er straks een mooie open tuin kan worden aangelegd". De bur gemeester had gezegd! Vervolg achterzijde van dit blad. „»va( zuiien ae meisjes tiansen, wat zullen de jongens juichen", zo speelde de jeugd op het schoolplein. Twee meisjes (rechts) torsen de grote sleutel waaruit burg. van Velzen de echte sleutel tevoorschijn haalde. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur student T. M. van Dijk, Dirks land. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. OUDE TONGE.— woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (voorber. H.A.) OOLTGENSPLAAT donderdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 1