EIIAriDEII - niEUWS Welke houding ti/dens hei iiggen 7 Overdenking Fond tegen Vitesse HET ENiaE RUSTPUNT uit de Heilige Schrift 3e blad Vrijdag 10 oiktober 1980 No. 4933 We horen van tijden, tijden zo bang, vol mateloos lijden. Wie zal toch bevrijden? het duurt al zo lang Je zou willen vluchten, maar ach waar dan heen Geen plek in het leven die rust ons kan geven, ik vind er niet één. Niet vluchten, maar blijven, blijven bij 't Woord door God ons gegeven. Hij gaf ons het leven dat Hem toebehoort. Bij Hem is er sterkte, sterkte en kracht, Een schuilplaats, de beste, een veilige veste, bij dag en bij nacht. LANERTA INGEZONDEN Miljoenen gevouwen handen Uw huis verkopen TAIMBOER Intermezzo-heren wacht zware taak DUIVENNIEUWS Kampioenschappen 1980 P.V. de Postduif INGEZONDEN RPF: belangrijkste partij III Vrijwel elke leverancier van bedden laat via tekeningen of foto's zien virat de meest ideale lighouding is n.1. op de zgde. Dat is natuurlek wel aar-, dig, maar 'n mens ligt niet ktmstant op zyn 7,y^ sommige mensen zelfs nooit. Wat men bedoelt te zeggen is, dat de lighouding zo „natuurlek mogelijk" moet ziiin. Geen extra I)elasting van de rugwervels en steun op elke plaats van het lichaam, in welke houding ook. Een matras dient zo soepel te zijn dat elke druk wordt opgevangen, zonder dat daardoor een verdere vervorming van de matras (maar ook van het lichaam) plaats vindt. Begrijpelijk dat hier ook het lichaamsgewicht medebepalend zal zijn. Iemand van ruim 100 kilo zal een diei)e indruk maken, waar een ander van 50 kilo bovenop blijft liggen. Vandaar dan ook dat het ligkomfort op een TWEE persoonsmatras mede af hankelijk is van de partner. Wanneer er een behoorlijk verschil in gewicht is zal men eerst goed moeten overwegen wat de beste aanschaf is. Allebei apart ligt dan wel voor de hand, maar als je dat nou niet wilt, wat dan? Twee aparte matrassen is natuurlijk een oplossing, want men kan nu ieder voor zich de soepelheid van de matras bepalen. Een andere oplossing zou kun nen zijn om een harde drager te nemen met daarop een goede schuimrubber of koudschuimmatras. Maar er is nog iets wat van invloed kan zijn op de vering en dus op de lig houding en dat is het overtrek. Zoge zegd de damast die vaak nog mooi door- gestikt en zelfs extra gevuld wordt. Iedereen kan begrijpen dat zo'n strakke overtrelc, met weinig stofrek, niet de meest ideale bekleding is om een zo groot mogelijk rendement van de ma trasvering te hebben. Eigenlijk is die bekleding hoe mooi ook een onding. En nu komt het grap pige: door de opkomst van de verstel bare matrasdrager, is de logische kon- sekwentie dat de matras zelf ook aange past moet worden, wil hij mee kunnen in al die verschillende standen. Dit vraagt naast een aangepast Interieur (binnenwerk) ook een overtrek dat geen problemen geeft. Dit kan van strech- materiaal zijn, rekbaar naar alle kan ten, maar ook een aparte manier van aanbrengen van het overtrek is een op lossing waardoor een zekere meegaand heid bereikt wordt. U ziet om tot een juiste lighouding te komen zijn er nogal wat zaken waar mee men rekening moet houden. Zo kan het ook voorkomen dat men op medisch advies moet liggen op een aangepaste matras en drager. Wan neer er lichaamsklachten tijdens het lig gen optreden, is het verstandig om kon- takt m^ een arts (orthopedist) te zoe ken en hem dan precies te vertellen hoe waarop men ligt en welke dan de klachten zijn. Soms is de aan schaf van een andere matras en/of dra ger al voldoende om voor altijd van die klachten af te zün. De rol van adviseur mag in deze me dische gevallen nooit door de fabrikant of winkelier worden overgenomen. Het gaat nog steeds om een derde deel van het leven- BINNENVERING RUBBER, FOAM OF KAPOK Om hieruit een juiste keus te doen is echt niet zo eenvoudig. Er is namelijk nogal wat verschil tussen de matrassen onderling (die dus van hetzelfde prin cipe uitgaan) er zijn hard- en zachtve- rende matrassen hoge en lage. Een slechte binnenveringsmatras (en die zijn er, net zo goed als bij de foam- matrassen) gaat op de duur inzakken of ruisen. Vaak is deze minimaal afge dekt en ligt daardoor koud, omdat de lucht tussen de vering steeds wordt verplaatst. Vooral bij onverwarmde slaapkamers is deze afkoeling goed merkbaar. Ook het steun effekt is ab soluut onvoldoende. Bij de betere ma tras heeft men keus uit verschillende mogelijkheden: 'n kompleet gevlochten veersysteem in stalen raamwerk gevat en soms zelfs uit een dubbele veren draad bestaande; losse veren die aan elkaar verbonden zijn en daarna van een stalen band voorzien; losse veertjes die stuk voor stuk in zakjes zitten en daarna aan elkaar worden bevestigd; Interieurverzorger P. van Zielst was zo vriendelijk een aantal ar tikelen samen te stellen over de aspecten van het slapen en daar mee van het bed. Deze week de derde aflevering die we door de andere artikelen zullen laten vol gen zodat de lezer een totaal taeeld zal krijgen misschien lei dend tot een betere en gezondere nachtrust? losse veertjes die in uitgestansd foam- materiaal worden geplaatst. En dan zijn er nog andere methoden. Elk systeem heeft zo zijn eigen karak teristieken, terwijl de manier van fa briceren sterk prijsbepaiend is. Een binnenveringsmatras voldoet het best op een verende ondergrond. Toch blijft de matras de belangrijkste funktie vervullen en die dient dan ook met zorg gekozen te worden (zie ook bij lattenbodems). Matrassen van synthetisch foam zijn warmer dan een rubber of binnenve ringsmatras. Nu behoeft dit niet altijd als een bezwaar te worden gezien en voor de kouwelijken onder ons is zo'n matras juist ideaal. Dit soort matrassen wordt aangebo den in verschillende stramheden (soe pelheid) welke wordt uitgedrukt met een getal. Om dit even uit te leggen: het getal geeft aan het gewicht per kubieke meter materiaal. Zo is er keus uit de stramheden 20, 30, 35, 40, 45, 50 en 60 en u weet dan dat 'n 20 matras gemaakt js van materiaal dat geschuimd 20 kilo per kubieke meter weegt. Dus op matrasdikte lichter zal zijn dan een 45 matras van dezelfde dikte. Omdat dit synthetisch schuimmate- riaal niet verend van zichzelf is, de aan wezige luchtcelletjes (miljoenen) geven de vering, bestaat er meer kans op kuil- vorming bij de lichtere en mindere kwa liteiten. Er is dan meer lucht dan ma teriaal. Om kuilvormlng te voorkomen moet van dezelfde kwaliteit basisma teriaal een grotere hoeveelheid wor den genomen. Het soortelijk gewicht van het geschuimde materiaal moet ho ger zijn. De matras zal dan ook harder zijn. Harder en zachter wordt echter niet alleen door het soortelijk gewicht be paald, maar ook door de aard van het basismateriaal. De techniek staat daar bij niet stil. Geldt dit voor het veel gebruikte po- lyeter, daarnaast zoekt men ook naar andere sjTithesche basismaterialen. Koudschuim is weer zo'n andere vorm van synthetisch matrasmateriaal die kwa vering ligt tussen de hardere foammatras en zacht rubber. Bij koud schuim treedt vrijwel nooit kuilvor- ming op, er is een zeer grote mate van soepelheid en de prijs ligt tussen een (goede) foam en rubbermatras. De ont wikkelingen die zich bij dit materiaal voordoen geven aan dat hier een ge duchte konkurrent van binnenvering en rubber is gekomen. Natuur latex is verend van zichzelf. Neemt men een bal rubber van bv. 1 kUo en tevens een bal polyvinyl (waar de andere schuimmatrassen van worden gemaakt) van hetzelfde gewicht en laat men die van een hoogte naar beneden vallen dan stuit het rubber weer hoog op terwijl het polyvinyl een gat (of deuk) in de bodem maakt. Rubber is temperatuurregelend, voelt niet warm aan en is blijvend veerkrach tig. Kuilvorming treedt dus niet op, al thans niet bij de betere kwaliteiten. Om tot matrasmateriaal verwerkt te wor den moet het rubber met vulmaterialen vermengd worden waarna het wordt op- geschuimd. Afhankelijk van deze vulstoffen en mate vsm schuimen, krijgt men een zwaardere (stuggere) en/of soepelere matras. Kapokmatrassen worden nog maar weinig aangeboden, hoewel ze nog wel op bestelling leverbaar zijn. Kapok ligt in eerste instantie vrij hard, maar toch treedt vrij snel kuUvorming op, die door middel van bijvulling weer verdwijnt. Kapok geeft een behaaglijke warmte, is weldalig bij reumatiek, maar kan be zwaarlijk zijn voor mensen die aller gisch reageren op stof. De prijs ligt ook vrij hoog. Het is duidelijk waarneembaar, dat er verband bestaat tussen „het bijna niet meer bij te houden" werk van de honderd bijbelgenootschappen in de we reld en de door de Wereldbond van Bij belgenootschappen gevraagde voorbede, meer in het bijzonder op de EERSTE zondag van de maand. Voor deze zondag wordt telkens een aantal landen onder de aandacht ge bracht van de medelevende müjoenen bijbellezers. Voor de maand oktober zijn dit de Zuid Amerikaanse landen Co lombia, Venezuela, Peru, Equador, Bo livia, Chili en Argentinië. Vooral jonge mensen in die landen zouden zo gaarne, naast de bestaande vertalingen in de traditionele Spaanse taal, welke naar hun mening verouderd zijn, de bijbel willen lezen in een taal welke hun hart raakt. Wij weten alle maal, dat elke taal een slijtage onder hevig is. Met andere woorden, dat die in de loop van de tijd veroudert. Het is net als bij onze kleding. Wij dragen niet meer de kleding van bijvoorbeeld de middeleeuwen. De belangstelling voor nieuwe verta lingen van de bijbel in de wereld is dan ook zo groot, dat het niet meer bij te houden is. Bij de verspreiding daarvan in genoemde landen kunnen de bijbel genootschappen rekenen op de hulp van vrouwenorganisaties. In CHILI b.v. van de organisatie „Vrouwen in aktie" met 10.000 leden. In BOLIVIA maakten de dames zich ver dienstelijk bij het verspreiden van bij belverhalen in ziekenhuizen, winkel centra, stadions en bij parades, waarbij de dames vooral voor de kinderen „oog en hart" hebben waarvan vijftig procent jonger is dan 15 jaar op een bevolking van 5.789.000. We schreven hierboven „het bijna niet meer bij te houden werk". Wanneer je leest wat er de laatste jaren en op het ogenblik gaande is in de wereld van het vertalen van de bijbel en het ver spreiden daarvan moet je constateren, dat God „de geest der genade en der gebeden" (Zacharia 12 10) heeft uitge goten over de volkeren. Vaak moeten we denken aan hetgeen in Habakuk wordt gezegd: „want Ik doe een werk in uw dagen, dat gij niet zoudt geloven, wanneer het verteld wordt" „want de aarde /al vol worden van de kennis van des Heeren heerlijkheid, gelijk de wateren die de bodem der zee bedek ken". „Voor het eerst", zo lazen we in het jaarverslag van het Ned. Bijbel Genoot schap, sedert de middeleeuwen ver scheen het nieuwe testament in het Ar meens, voor het allereerst de bijbel in het Moldavisch dat gesproken wordt in het gebied van de Sovjetunie dat grenst aan Roemenië. Voor het eerst sedert de Septuaginta wordt het oude testament in het Grieks vertaald. Voor het eerst sedert de Reformatie werden nieuwe vertalingen gepubliceerd in Polen, Hon garije, Tsjechoslowakije en enkele ta len die In Joegoslavië worden gespro ken". Wat zou het fijn zijn geachte lezers en lezeressen wanneer u en zeer vele anderen plaats zouden nemen in het grootste leger, dat ooit op de been is gebracht. Een leger, waarin mensen uit niet minder dan honderd landen en vol keren zich verenigd hebben. Mensen, die slechts één wapen hanteren en wel dat van de gevouwen handen. Met die handen bidden om de komst van Gods rijk door het verbreiden van Zijn Woord onder ALLE volkeren, ALLE natiën en in ALLE tongen en talen. Bijvoorbeeld iedere eerste zondag van de maand. In een volgend artikel hopen wij u iets te vertellen wat er gaande is in CHINA met zijn één miljard inwoners Wat daar de „gevolgen" zijn van de „aktie" miljoenen gevouwen handen. A. Morgen, zaterdag, speelt Intermezzo haar eerste serie thuiswedstrijden in de sporthal in MiddeUiamis. De heren van het eerste team zullen dan in het strijd perk treden tegen Lekkerkerk 2. een ploeg die vorig seizoen op gelijke lioog- te met Intermezzo eindigde. De ontmoe ting vorig seizoen eindigde in een 3-2 overwinning voor Intermezzo, dat met in hun gelederen Joop van Rumpt en André Driesse, beiden gekomen van Li banon, uitkomend in de derde divisie, zeker niet zwakker dan vorig jaar ge acht mag worden .Toch zal de wedstrijd van morgen een goede graadmeter zijn om de verwachtingen van het seizoen aan te toetsen. Het eerste damesteam zal uitkomen tegen De Zebra's, een ploeg die vorig seizoen laag eindigde, en waartegen de dames toch wel een zeer goede kans maken. Het volledige programma luidt: 10.00 Meisjes C DDL 2 10.00 Jongens B2 SVH 10.00 Meisjes B DDL 11.00 Meisjes A Setpoint 11.00 Jongens BI Spivo 2 11.00 Jongens A2 Rivo 12.00 Jongens Al Delta 12.00 Jongens A3 Setpoint 12.00 Heren 5 Setpoint 2 13.30 Dames 4 Hollemare 2 13.30 Heren 2 Spivo 2 13.30 Dames 1 De Zebra's 14.45 Dames 2 Kangoeroes 3 14.45 Heren 4 Ibis 4 15.45 Heren 1 Lekkerkerk 2 16.15 Dames 3 Setpoint 2 16.15 Heren 3 Setpoint SINT ANNALAND Ulenveilüig: van dinsdag 7 oktober 1980. Uien maat veertig opwaarts 0,31. Uien drielingen, maat 35/40 0,17. Uienprijs per kUogram. Aanvoer 125 ton. 2 Koningen 2 9 „Het geschiedde nu, als zij overgekomen waren, dat Elia zeide tot Elisa: Begeer, wat ïk u doen zal, eer ik van u ge nomen worde. En Elisa zeide: Dat toch twee delen van uw geest op mij zijn. We horen in de tekst twee zaken: 1. Elia's laatste vraag. 2. Elisa's antwoord op die vraag. Nu Elia's laatste vraag. Elia staat onder ons bekend als de rnan Gods. Hij is een strijdbaar man voor de zaak des Heeren. Hoe heeft hij het in de kracht van God niet op durven nemen tegen 450 Baai-priesters? Wat heeft hij niet gezegd tegen koning Achab? Achab, die de wijngaard van Naix>th onrechtmatig had toegeëigend? Is er grote verandering opgetreden na de boodschap, die EUa heeft ge bracht? Zijn er velen tot geloof geko men? Heeft er een nationale bekering plaatsgehad? Staat de dienst van God weer in het middelpunt? We lezen er niets van. Het tegendeel van een natio nale bekering kunnen we constateren. De koningen van Israël verzinken in een afgrond van misdaad en zonde. De veel i)elovende bekering op de Karmel blijkt alleen lippentaai geweest te zijn: „De Heere is God". Het blijkt een ritseling geweest te zijn. Er zit geen climax in het optreden van Elia. Er wacht geen glorietis aftreden. Er zijn geen ordever sierselen uit te delen. Het is geen mach tig slotstuk. Toch, Gods werk mislukt niet. Gods Raad zal bestaan, Hij zal al Zijn welbehagen doen. Gods werk gaat door. EHia heeft een opvolger. Elisa volgt zijn meester. Hij is gezalfd tot zijn opvolger. Hij mag de fakkel van het Woord van God verder dragen. Elisa is niet alleen. Er zijn in het land ook profetenscholen gesticht Hier krijgen de aanstaande profeten him theologische scholing. Het toont èns, dat Gods werk doorgaat. Dat is ook tot troost voor Elia. De één zal zaaien, een ander zal maaien. Het welbehagen Gods, gaat door Zijn hand gelukkiglijk voort. Daar valt een dienstknecht van God buiten. Zelfs een dienstknecht als Elia. Het afscheid nadert. Elia zal heen gaan. Het zal op een bijzondere vnjze zijn. Nu is Eüa aan zjjn afscheidsreis bezig. Hij bezoekt de profetenscholen nog eenmaaL Eerst te Gilgal Hij komt ook in Bethel, daar staat ook zo'n school. Wanneer ze hier zijn gekomen, raadt Elia zijn knecht aan, om maar hier te blijven. Eüsa is vastbesloten. Hij zal zijn meester niet verlaten. Hij zal trouw blijven. Elia's God, dat is zijn God. Deze God zal meegaan in de meest moeilijke omstaindigheden. De school wordt bezocht. EUsa wordt opgehouden. Er wordt hem een vraag gesteld. „Of hij wel weet, dat zijn heer van hem weggenomen wordt?" Elisa weet het. De proleten moeten zwijgen. Er zijn zaken, waarover niet te discus siëren valt. Elisa weet het. Hij loopt toch niet met zijn bevinding te Koop. Nu volgt het laatste bezoek. De laatste school wordt bezocht. Deze staat in Je richo, de grensstad van Israël. De stad, die het eerste na de intocht in de han den van de Israëlieten viel. Het is Elia's laatste stad, die hij bezoekt. Ook hier weten de proleten van Elia's afscheid. Weer stelt Elia die zelfde vraag aan zijn opvolger. Eüsa is vast besloten. Hij zal zijn meester volgen tot het einde toe. Vast klinkt zijn stem: „Ik zal u niet verlaten". Drie keer is hij beproefd. Drie keer is Elisa de vraag gesteld. Hij volhardt. „En zij beiden gingen heen". Vijftig profeten volgen van verre. Zij volgen op afstand. De Jordaan vormt geen ob stakel op de weg van Elia en Eüsa. De samengerolde jas van Eüa wordt op de Jordaan geslagen. Er komt een pad door de Jordaan. Zij komen aan de overkant. Daar gaan ze beide tesamen. Een groot geheim vervult hun hart. Elia spreekt nog eens. Hij stelt een vraag aan Elisa. Hoeveel zullen ze niet met elkaar hebben gesproken? Hoeveel vragen zal Eüa niet aan zijn opvolger hebben gesteld? Nu de laatste vraag. Elia's laatste vraag. Zo luidt deze vraag: „Begeer wat ik doen zal, eer ik van bij u weggenomen worde". Elisa mag een laatste wens doen. Wat heeft Elia weg te geven? Was er heel wat te verdelen? Was er wat van hem te ontvangen? Zo kijken wij. Wij kijken, wat er te verdelen is. Wij letten op schatten van geld en goed. Hoe vaak wordt het ver driet niet vergeten, als de notaris komt? Hoe vaak wordt er niet alleen aan men sen gedacht in hun ouderdom, als er nog wat te verdelen is? Wij spreken dan van een „suikeroom" of „-tante". Hoe vaak is het erfhuis al ter sprake ge weest, voordat het sterfhuis is? Wat let ten Wij toch op schatten, waar de mot en de rust bij kan en ze kan verderven. Hoe kleeft onze ziel aan het stof, door de zonde. Blijkt uit onze begeerte niet, dat wij uit de aarde aards zijn? Dat ons hart niet uitgaat naar de dingen van „boven", niet naar de zaken van Gods Korünkrijk, Wat is dat arm. Wie zijn hart hieraan hecht, zal met de we reld vergaan. Het zal ons niet in het sterven kunnen baten. We zullen dit alles aan anderen moeten overlaten. Wat verschrikkelijk arm, eeuwig arm. Elia, wat heeft hij te verdelen? Dat schijnt nogal wat te zijn. Eüa schijnt onbeperkt te kunnen vragen: „Begeer, wat ik doen zal". Elia legt zijn knecht geen enkele beperking op. Hij zegt niet: „Dat kun je niet vragen, of dat". Be geer... Heeft Elia veel uit te delen? Zal Elisa een rijke erfenis ten deel vallen? Elia wat heeft hij? Wat zal dat u tegen vallen. Elia is in materieel opzicht zeer arm. Waar is zijn huis? Waar is zijn proviandvoorraad? Waar is zijn geld? Waar is zijn kleding? Waar zijn zijn perkamenten? Waar is zijn studeerka mer? Zijn huis... in de woestijn, bij de beek Krith, bij een weduwe in Sarepta- Sidonis, onder een jeneverstruik. Hij heeft geen eigen huis. Hij heeft nog niet eens een huurhuis. Zijn proviand, daar moet hij elke dag voor zorgen. Elke dag moet hij uit de hand van God leven. Zijn geld, dat bezit hij niet. Zijn kle ding? Hij heeft altijd dezelfde kleder dracht. Dat is een kameelharen mantel met een gordel. Een modieuze garde robe valt er niet te erven. Zijn perka menten? U zult ze tevergeefs zoeken. Elia's laatste vraag... Laat het geen valse hoop wekken. Het vraagt geen hart en oog voor de dingen van de we reld. Het vraagt geen oog voor zaken, die voorbijgaan. Alle aandacht wordt gevraagd voor geestelijke zaken. Is dat niet veel belangrijker? Want, wat zal uw hart en oog op aarde nevens God tooh lusten? Wat is er buiten God, waar u werkelijk in kan rusten? U denkt het wel. Wij zoeken het buiten God. Wij zoeken rust in onze „ontspanning", in onze wijze van recreëren, buiten God om. Hierin is geen werkelijke rust. EUa maakt zijn testament openbaar; „begeer". Het is een geestelijk testa ment. Het zijn geen materiële zaken, die hij aan Elisa kan geven, geen spaar bankboekje, geen huis, niets van dat alles. Wat is uw vraag? Hoe krijg ik aan dacht voor het geestelijke? Hoe wordt mijn hart van al dat materiële losge maakt? Door de kracht van de HeiUge Geest en het Woord. wordt vervolgd Ooltgensplaat T. W. v. B. V.D.M. Het Brabantse land bezongen om zijn lange nachten is een uitzonderüjk ont spanningsgebied. Vooral in de driehoek Breda - Baarle-Nassau - Tilburg is het goed toeven en dat is ook ontdekt door Boerke Jacobs, de vroegere bewoner van het tramstation te Achthuizen. Ze ventien jaar geleden trok hij naar het plaatsje Rijen om er een geweldig culi nair bedrijf te stichten. Op onze tocht naar duivenkampioen Machielsen uit Rijen waren we even te gast bij de voormalige Flakkeeënaar die ons tegen bijzonder lage prijzen een fantastische maaltijd voorschotelde. We werden in onvervalst Flakkees toegesproken, want vele vroegere eüandbewoners hebben op een dwaaltocht naar de „Efteling" of in de Brabantse bossen, de weg naar Boer ke Jacobs voedinsspeciaUteiten gevon den. Aldus gevaarlijk afgeladen togen we naar de renstal van groenteman P. Machielsen uit Rijen. Al jaren streek- vedette bij de Zuidnederlandse duiven- bond en dit jaar voor het eerst overge gaan naar de zaterdagvliegers. Meteen hebben ze daar goed schrik gekregen van de man uit Rijen, want al op een der eerste vluchten begon hij in afde- lingsverband met de nrs. 1 t/m 12 en speelde er twintig bij de eerste veertig. Op de Brabantse goudenringenvlucht Melun won hij de helft van de gespon sorde prijzen en de balans opmakend aan het eind van het seizoen, bleek dat bijna alle piepers en dat waren er 90, in groot verband vier of meer prijzen had den gewonnen. Vitesse Onaangewezen: 1 Comb. Polder; 2 Han de Vos; 3 Hans Groenendijk. Vitesse Aangewezen: 1 Han de Vos; 2 Comb. Polder; 3 Hans Springvloed Dubbeld Jr. Mid Fond Onaangewezen: 1 Comb. Pol der; 2 Han de Vos; 3 Hans Groenen dijk. Mid Fond Aangewezen: 1 Comb. Pol der; 2 Bas V. d. Doel; 3 Han de Vos. Fond Onaangewezen: 1 Comb. Polder; 2 Han de Vos; 3 Hans Groenendijk. Fond Aangewezen: 1 Comb. Polder; 2 Han de Vos; 3 Jaap Jongejan. Algemeen Oud Onaangewezen: 1 Comb. Polder; 2 Han de Vos; 3 Hans Groe nendijk. Algemeen Oud Aangewezen: 1 Comb. Polder; 2 Han de Vos; 3 Bas v. d. Doel. Jonge Duiven Onaangewezen: 1 Han de Vos; 2 Comb. Polder; 3 Hans Groe nendijk. Jonge Duiven Aangewezen: 1 Han de Vos; 2 Bas v. d. Doel; 3 Comb. Pol der. Navluchten Onaangewezen: 1 Han de Vos; 2 Comb. Polder; 3 Hans Spring vloed Dubbeld Jr. Navluchten Aangewezen: '1 Han de Vos; 2 Comb. Polder; 3 Gebr. v. d. Sluis. Generaal Onaangewezen: 1 Comb. Pol der; 2 Han de Vos; 3 Hans Groenen dijk. Generaal Aangewezen: 1 Han de Vos; 2 Comb. Polder; 3 Bas v. d. Doel. UITSLAG VERLOTING P.V. DE POSTDUIF Prijswinnende loten zijn: 1948, 1844, 1641, 1709, 1757, 1860, 1718, 1780, 1212, 1859. Zijn jonge „8087901", gouden ringen dragen het jaartal „80", is kandidate voor de titel gouden crack fondclub Zuid Nederland. Ze won op de vluchten boven 300 km tegen gemiddeld 2000 dui ven een Ie, 2e, 9e en 49e prijs. Wat is de oorsprong van deze feno- minale piepers? Machielsen heeft jaren lang sterk gespeeld met de soort van Louis van Loon uit Poppel en met dui ven van de Smet-Matthijs uit Semmer- sake. Hij won er talrijke huishoudelijke artikelen en een kleuren TV mee. De sympathieke groenteman en duivenken- ner bij uitstek weet, dat het moeUiJker is kampioen te büjven dan te worden. Daarom zag hij uit naar nieuw materi aal en vond fondkleppers bij de van Dongens in Oosterhout, bij v. d. Wegen in Steenbergen en snelheidsduivels bij Joh. van Limpt in Reusel. Terwijl andere Uefhebbers fond, dus lange afstandsvliegers en snelheid scherp gescheiden houden, kruiste hij de twee fondstammen tegen de vitesse- Machielsen in het polderland halverwege Rqen Dongen. TÜr specialisten: De Barcelonamannen tegen de Quievrainisten, je moet het maar durven. Maar het resultaat is overwel digend. En dat allemaal gewoon op het schapje, want de groentenbranche is een drukke business en er is weinig tijd voor de duiven. Op puur graan en water en een krop sla uit eigen handel büjkt hij aUe Uef hebbers uit de omgeving met oud en jong de baas. Een factor leek ons bij dit alles van overwegend belang. De duiven zijn ge huisvest onder het ouderwetse boeren dak en ondanks de meest moderne en ingenieuze tuinhekken blijft deze huis vesting ons inziens de meest ideale. Met spreeuwen kan men echter onder de dakspanten ook geen prijzen win nen. In Eilanden Nieuws van 26 septem ber j.l. uit de heer Van Heemst uit Nieuwe Tonge critiek op mijn toespraak als lijsttrekker van de RPF gehouden tijdens de jongste Federatieraadsverga dering. Daarin komen pertinente on juistheden voor. In mijn toespraak heb ik de namen van SGP en GPV alleen genoemd in verband met het abortus wetsontwerp dat beide partijen hebben ingediend. Verder niet. Ik heb gezegd dat de RPF een politieke partij moet zijn die de kracht moet verwachten van het gebed. Gebed van de gehele ach terban. Dat de RPF daarbij uit geloof moet leven zonder te weten wat pre cies de uitkomst van ons werk zal zijn. Dat het een stukje genade is dat we als RPF in Nederland dit werk nog mogen doen en dat dit werk in volle gehoorzaamheid aan Gods Woord moet gebeuren. Dan mogen we zegen ver wachten en met de wetenschap dat de RPF open staat voor iedereen die de Heere Jezus van harte liefheeft en Hem overeenkomstig Gods Woord wU dienen zowel mannen als vrouwen heb ik de conclusie getrokken dat de RPF een unieke partij is en voor mij de belangrijkste partij. Daarmee heb ik niets ten nadele van GPV of SGP ge zegd. De passage over Zuid Afrika is vol ledig uit zijn verband gerukt. Ik heb Zuid Afrika vele malen bezocht, heb begrip voor de geweldige problemen waarmee het land worstelt, heb respect voor alles wat voor niet-blanken is ge daan en nog wordt gedaan en ik wijs elke steun aan een bevrijdingsorganisa tie als het ANC af en veiwerp een boy cot om pressie uit te oefenen volledig. Maar dat neemt niet weg dat ik een systeem verfoei waarbij het ene deel van de bevolking het andere deel door middel van wet apart zet en tekort doet. Discrimineert. Zeker waar dat tot uiting komt in de onderlinge relaties van mens tegenover mens. Een dergelijk gedrag verfoei ik evenzeer als de Jodenvervolging in de Tweede Wereldoorlog. Meindert Leerling Gemeenlandslaan 12 1276 AX Huizen lijsttrekker RPF OPBRENGST COLLECTE NIERSTICHTING 1980 Ouddorp 4034,70 Goedereede 976,65 Stellendam 2057,80 Melissant 2613,10 Dirksland 4846,58 Herkingen 1039,20 Sommelsdijk 2830,50 Middelhamis 5374,30 Nieuwe Tonge 1845,15 Oude Tonge 3274,50 Ooltgensplaat 2120,— Den Bommel 1228,— Stad aan 't Haringvliet 1325,—

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 9