t.b.v. vestiging van magazijn Prachtige dierenkalender 1981 i*^^ Qa Gideons ^^Ontspanning" te Ouddorp Medische diensten van Bask)-CaiTip: RAAD MIDDELHARNIS Middelharnis' gemeenteraad heeft in de gisteravond gehouden raads vergadering besloten tot verkoop van grond op het industrieterrein ten behoeve van de bouw daarop van een magazijn voor de HEMA. Alhoe wel in de toelichting van het CoUege duidelijk was aangekondigd dat het ten dezent de bouw van een magazijn betrof stipuleerde de raad met nadruk dat het bedrijven van detailhandel op het industrieterrein door het stellen van voorwaarden in de koop-overeenkomst uitgesloten dient te worden. Opname van deze voorwaarde werd door het College toe gezegd. Vereniging de Nederlandse PREDIKBEURTEN Oud papier orgel Ger. Gem. Stad a.h. Haringvliet Dam- en Schaakver. Abonneert U op „Eilanden-nieuws" Verkrijgbaar bij: Functionele foundation 3-0 voor Sparta heren OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN - LANGSTRAAT Gezellig reisje met gasten van het Rode Kruis OOLTGENSPLAAT VOOR BEROEP BEDANKT Bladzij 2 „EILANDEN-NKEUWS" Vrijdag, 3 oktober 1980. HEMfl koopt grond te Middelharnis Overigens was de raad het er al bij eerdere verkopen over eens geworden dat het bedrijven van de detailhandel op het industrieterrein moet worden uitgesloten, zodat aan zgn. „witte win kels" of „weide-wlnkels" door het stel len van voorwaarden vooraf de kans ontnomen wordt zich op relatief goed kope industriegrond te vestigen. Ove rigens kon de raadsvoorzitter burg van Welsenis verklaren dat de HEMA der gelijke plannen allerminst koestert en bij het overwegen van een vestiging toch een plaats temidden van de midden stand zou willen. De raad bleek toch wat geschrokken en meerderen £)edongen dat bij volgen de verkopen tevoren duidelijk zal wor den gemaakt dat aan het bedrijven van detailhandel niet te denken valt. Dat bleek het gevoelen van de gehele raad zodat raad en middenstand geen zorgen meer behoeven te hebben dat het indus trieterrein ooit een witte winkel zal bergen. Daartoe zal ook het bestem mingsplan waarin dat nog niet ver boden wordt worden gewijzigd om dat er tevoren enkele verkopen hebben plaatsgevonden waarin bovenbedoelde voorwaarden nog niet werden vastgelegd De haven van Stad Een bedrag van 100.000 werd gevo- teerd voor de verlenging van de ooste lijke havendam van de haven van Stad aan 't Haringvliet tot de lengte van de westelijke dam. De verlenging zal moe ten voorkomen dat de haventoegang steeds volslibt zoals thans het geval, zeer ten ongerieve van de beroeps- en ple- ziervaart. De Watersport ver. „Water stad" heeft het gemeentebestuur bij herhaling op de ondervonden moeilijlc- heden gewezen waarom thans werd be sloten tot de grondige aanpak die welis waar een ton zal kosten maar alle kans biedt op een definitieve oplossing. Ove rigens mag er van de Overheid geen cent terug worden verwacht omdat niet kan worden aangetoond dat de verzan ding een gevolg is van de afsluiting van het Haringvliet, al lijkt dat dan ook erg waarschijnlijk. Stadtenaar dhr T. Arensman dacht van wel: „Vroeger werd er om de 4 of 5 jaar eens gebaggerd en dat was vol doende, maar nu zou er jaarlijks twee keer gebaggerd moeten worden, waarin zou dat anders zitten dan in de aifslui- ting?" vroeg hij de raad af. Dhr P. Tiggelman, eveneens Stadte naar dacht evenwel in een andere rich ting. Volgens hem wordt de verzanding in de hand gewerkt doordat de haven niet meer zo intensief bevaren wordt als vroeger het gevaL Toen woelden de vrachtschepen de bodem los waardoor het zand weer wegspoelde. Overigens was dhr Tiggelman helemaal akkoord, ook al zal de gemeente het zelf moeten betalen. „Een verkeersdrempel in de haven Wij ontvingen het 32-ste jaarverslag 1979 - 1980 van de vereniging De Ne derlandse Gideons, Sportlaan 976 te 's- Gravenhage, postgironummer 53.98.98. Deze vereniging heeft tot doel de ver spreiding van de bijbel in hotels, in zie kenhuizen, op schepen en in gevange nissen. Thans zijn aanwezig in 1.918 hotels/motels/pensioris 65.780 bijbels 180 ziekenhuizen 13.041 bijbels 50 gevangenissen 1.503 bijbels 17 schepen 4.542 bijbels 2.165 84.866 bijbels Beschikbaar zijn de bijbel (Nieuwe Testament en de Psalmen) in het Neder lands, het Evangelie van Lucas in het Duits, Engels, Frans en Nederlands, en een Engelse uitgave van de gehele bij bel. Uit een geregelde controle blijkt dat de bijbels veel worden gelezen. In 1979 werden 6.119 bijbels geplaatst. Nu in toenemende mate ook de ziekenhuizen van bijbels worden voor zien, is het devies der vereniging niet alleen: In elke hotelkamer een bijbel, maar ook: In elke ziekenhuiskamer een bij bel! zie ik niet zo zitten", gaf ook dhr Hoog- zand te kennen. De raadsvoorzitter wees er tenslotte nog op dat de verlenging in wezen een herstel van de vroegere situatie is om dat de dam vroeger aanzienlijk langer was dan nu. Door de jaren heen is een gedeelte echter steeds verder wegge zakt. Geen grote antennes op de daken De raad oordeelde dat B en W terecht vergunning hebben geweigerd aan de Woningbouwver. Middelharnis die dat t.b.v. een aantal huurders had ge vraagd voor de plaatsing van meer dan 3 meter lange antennes op de da ken. Voor dat formaat antennes is n.l. bouwvergunning nodig. B en W had den in hun weigering gewezen op de mogelijkheid tot plaatsing van een an tenne in de achtertuin, ook minder fraai maar minder storend voor de omgeving dan wanneer de pieken op de daken prijken. Overigens vond een deel van de raad dat zo kwalijk niet, zeker niet wanneer, zoals in een van de gevallen de anten ne al vele jaren op het dak heeft ge staan. Het was dhr. Jacobs die meen de dat er in die lange tijd een bepaald recht is gegroeid waaraan naar het hem leek nu niet meer getornd moet worden. Dhr. Jacobs dacht dat de betrokkene in hoger beroep een goede kans zou ma ken zijn antenne te mogen handhaven. Ook dhr. Hoogzand had niet zoveel bezwaar al gaf hij toe dat een kastanje boom oneindig veel mooier is dan een sprieterige antenne. „Ze zijn niet mooi, maar in de achtertuin vind ik ze net zo lelijk als op de daken", stelde dhr. Hoogzand vast. Van hem dan ook geen bezwaar tegen plaatsing op de daken als er tenminste geen storing voor de om geving optreedt en er maar deugdelijk materiaal wordt gebruikt. Burg. van Welsenis was overigens weinig geïmponeerd door de gedemon streerde toegevendheid. Hij riep de raad op zich te houden aan wat in de bouw verordening wordt bepaald. Wanneer daarmee niet zo serieus meer zou wor den genomen zou dat een stuk rechts ongelijkheid betekenen jegens hen die zich tot dusver wel aan de bepalingen hebben gehouden. Gevraagd naar de mogelijkheid tot invoering van een cen traal-antennesysteem herinnerde de voorz. aan het onderzoek dat in op dracht van de Emgo heeft plaats ge vonden. De resultaten waren weinig op wekkend omdat een van de Duitse zen ders door een Belgische zender wordt weggedrukt. De heren Kersbergen, Jacobs en Hoog zand verklaarden zich tenslotte tegen de gevraagde gegrondverklaring van de weigering. „Niemand van de betrok kenen zal geweten hebben dat voor het oprichten van een antenne een bouw vergunning nodig was", veronderstelde dhr. Jacobs, door de voorz. nog eens duidelijk gemaakt dat vergunning al leen nodig is wanneer de antenne een hoogte van 3 meter overschrijdt. Situatie in Nieuwe Tonge Aan het verzoek van het bestuur van de Ver. voor Prot. Chr. basisonderwijs op Gereformeerde Grondslag tot het verlenen van medewerking tot vervan ging van de cv. ketel van de Oranje Nassauschool, werd geen gevolg gege ven. Geargumenteerd werd dat de kos ten van vervanging van de ketel be horen tot de kosten van de instandhou ding van de school waarvoor immers jaarlijks een exploitatievergoeding ex. art 101 van de Lager Onderwijswet wordt verstrekt. Bij inwilliging van het verzoek zou aldus het College een dubbele vergoeding worden verstrekt waarmee de normen zouden worden overschreden. De raad bleek het geheel met deze lezing eens. Dhr. van Alphen was de enige die enig commentaar leverde, al was de strekking daarvan naar 's voor zitters constatering nauwelijks aan de orde: er is iets mis op deze school waar na de vacantie 62 leerlingen zich heb ben afgemeld", constateerde dhr. van Alphen. Het zijn volgens hem niet al leen gevolgen van financiële aard die zich zullen laten gelden maar ook laat die scheiding diepe sporen na in de menselijke betrekkingen in Nieuwe Tonge. „Er zijn bovendien verontrus tende geluiden over financiële tekorten, al behoort de controle op de uitgaven niet tot de competentie van de raad of van het College", begreep dhr. van Al phen. „U bent wat buiten de orde of op het randje daarvan, maar dat neemt niet weg dat u voor een deel zeer ware woorden hebt gesproken", zo volstond de voorz. ,'V7<>.:Na^9vi>N3<>£s5>Sc>SS3s^^ SÏ3S!S5S5SSS5SS5S*5S5SS!SS?SSÖS!S«5^^ 5vX3s3\aNÏ>OÖÏiSSc)vR ZONDAG 5 OKTOBER OUDDORP Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doops- gez. gem. 9.30 uur ds. M. C. Malie paard, Pernis Geref. Kerk 10.00 uur (verg.geb.) dhr A. v. d. Schee; 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. M. Aangeen- brug. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. Verheul, Zeg veld Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord; 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse. MELISSANT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. J. Plomp, Werkendam; 18.00 uur ds. H. F. Klok Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. M. van der Linden; 18.00 uur ds. D. Dekker Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur Eerw. heer A. H. Veld huizen Geref. Gem. 10.00 uur lezen; 18.30 uur ds. M. J. van Gelder. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. dr. J. van Eek, Lex- mond; 18.00 uur kand. D. Siefaelink, Brakel Remonstrantse gem. 10.00 uur ds. J. Laforêt, Rotterdam. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. Willemsen. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H. F. Klok; 18.00 uur ds. G. C. de Jong Herv. Exodusgem. 10.00 uur ds. M. M. de Jong, Amstel veen Geref. Kerk vrijgem. 10.00 en 15.00 uur ds. H. W. Noordman Geref. Kerk 10.00 (H.A.) en 17.00 uur ds. A. V. d. Waal Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 unr ds. P. Roos, Harder wijk Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 10.00 uur kand. Lam; 18.00 uur ds. J. Willemsen Geref. Kerk 10.30 en 18.00 uur kand. J. H. Becker, Ooltgensplaat Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Geref. Kerk 10.00 uur lezen; 18.30 uur ds. A. v. d. Waal. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Ben- nekom Geref. Kerk 9.00 en 15.30 uur (jeugddienst) kand. J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen. LANGSTRAAT Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Eerw. heer H. P. Wilstra, St. Anthoniepolder. Het is alweer bijna een maand gele den dat een ploegje mensen bij de in woners van Stad aanbelden om oud pa pier in te zamelen. Het was echter niet voor niets! Met man en macht is er ge sjouwd aan zo'n dikke 4500 kg. Deze formidabele opbrengst overtrof werke lijk de stoutste verwachtingen. Vandaar dat de orgelcommissie van de Ger. Gem. graag weer een beroep op uw oude kranten doet. Morgen is het weer de eerste zaterdag van de maand en zal dan weer een aan tal mensen zich inzetten om het oud pa pier op te halen. Laat u ze niet voor niets komen? Uitslagen van 22 september 1980: dammen C. Akershoek K. Westhoevè afgebr. P. van Dam J. Visbeen 1-1 L. Grinwis K. Tanis 0-2 A. Meijer C. Tanis 0-2 J. Moerke rk L. Moerkerk 2-0 J. ten Hove A. van Huizen 2-0 schaken J. Grinwis J. Soeteman V2 - V2 M. Breen N. A. L. van Doorn V2 - Va C. Wassenaar J. W. J. Breve afgebr. J. Meijer D. Sperling 1-0 Jac. Tanis J. van der Woude 1-0 Uitslagen van 29 september 1980: dammen K. WesthoeveL. Moerkerk 1-1 C. Tanis J. Moerkerk 1-1 G. Tanis A. Meijer 1-1 H. Tanis A. van Huizen 2-0 J. Visbeen L. Grinwis 2-0 C. Akershoek P. van Dam 1-1 schaken K. V. d. Wende C. Wassenaar V2 - V2 J. W. J. Brevé J. Grinwis 0-1 J. Meijer E. Santifort 0-1 P. J, Grinwis J. v. d. Woude 1-0 De Nederlandse Vereniging tot be scherming van dieren heeft andermaal voor het komende jaar een prachtige dierenkalender gereed die iedereen die van dieren houdt graag aan de wand zal willen hebben. Na gebruik behoeft de kalender niet te worden weggegooid, integendeel; van elke maand kunnen twee prentbriefkaarten worden uitge- scheurd! Op die manier heeft men regelmatig een mooie kaart om te versturen en voor wie dat incalculeert zal de prijs van 7,50 (afgehaald o.a. bij mevr Elvé te Dirksland) voor deze prachtige kalen der allerminst een bezwaar zijn. De foto's zijn van een bijzondere kwaliteit en dikwijls laten ze een duidelijk geliak- kig dier zien. Helaas, de werkelijkheid heeft de samenstellers van de kalender geboden ook de andere zijde te laten zien, vei^waarloosde dieren die weinig van de mens te verwachten hebben of het moest zijn dat de dierenbescher- toing nog tijdig weet in te grijpen. Om het werk blijvend mogelijk te maken is de verkoop van vele kalenders nodig. Hoe onzorgvuldig en onverantwoord meerder mensen met hun dieren om gaan moge en moet ook blijken uit de aanwezigheid van vele honden en poe zen in de kennel bij de fam. van den Berg te Melissant, tel. 01877 - 1232. Misschien is de a.s. dierendag mor gen, 4 oktober voor iemand aanlei ding een honde- of poezebeest een nieuw thuis te geven? Sl;iC^c^£^^s^^^^c^c^c^c^c^^^ van zaterdag 4 tot maandag 6 oktober. ARTSEN Middeihamia - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overi ge uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Buth, tel. 01877 - 1183 van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, telefoon 01870 - 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Stolk, tel. 01877 - 1770 b.g.g. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Melissant, tel. 01875 - 1390 b.g.g. 2007. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: KRUISVER. OOSTFLAKKEE Dienst heeft zr. van Dam, tel. 01873 - 1510. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Stichtmg KRAAMCENTRUM Goeree en Overflakkee Telefoon 01887 - 1275 Ongewenst zwanger Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur in het dienstencentrum. Camp-korset. Miljoenen vrouwen dragen een Camp korset. Omdat het perfect past, figuurproblemen oplost en ook comfortabel zit. Dankzij het vermaarde vetersysteem is elk Camp korset heel makkelijk verstelbaar en past dus altijd - op elk uur van de dag. In vele maten en uitvoeringen. modehuis Middelhamis-tel.: 2596 De eilandenontmoeting tussen Sparta en V.C. Goeree heeft de meer gerouti neerde thuisclub' met 3-0 gewonnen. Door direkt de eerste set met 15 - 3 te winnen, toonden de mannen uit Mid delharnis, dat ze de derby wilden win nen. En hoewel V.C.G. in de laatste sets meer tegenpunten scoorden, ging de partijwinst toch duidelijk naar Sparta. Wel heeft V.C.G. aangetoond een team met zoveel aanleg te hebben, dat ze ze ker in de 2e klasse thuis horen. Het „debuut" van de oude A-jeugd teams, die nu in de senioren competitie uitkomen was goed, hoewel de dames meer last met hun tegenstander hadden dan de „nieuwe" heren. Dames 2, dat even als vorige week op het eigen toumooi Mevo ontmoette, had geen moeite met de dames uit Zierikzee. Tegen Top, de koploper van het vori ge seizoen, wonnen de jongens B met 3-1. Uitslagen: Heren 1 - VCG 3 - 0 Heren 2 - TOP 4 3 - 0 Heren 3 - TOP 3 0 3 Dames 1 - TOP 3 1 Dames 2 - Mevo 3 0 Jongens B - TOP 3 1 WEER THUIS A.s. zaterdag(morgen) speelt Sparta weer thuis en wel als volgt: 10.00 uur; Heren 2 - Spivo 5 Heren 3 - Spivo 6 Dames 2 - Spivo 3 Jongens B - Vovero 11.30 uur: Meisjes B - Beursgroep Dames 1 - Mevo Heren 1 - Pollux „We gaan nu al 14 jaar in de maand september een reisje maken en het is ons weer zeer aangenaam u allen na mens de afdeling Ooltgensplaat hier in Café-Restaurant „Graaf Floris V" te mogen begroeten", aldus de heer P. Kamp. Deze speech hield hij j.l. zater dagmiddag te Brouwershaven voor een aantal gasten (langdurig zieken en inva liden) die door de afdeling Ooltgens plaat van het Ned. Rode Kruis een reisje werden aangeboden en waarbij voor 1980 de keus was gevallen op de Schouwen-Duiveland route. Op een vraag van het bestuurslid, de heer Kamp hoeveel personen vanaf het begin deze tochtjes hebben meege- maalrt, gingen vijf vingers omhoog. On der het genot van enkele consumpties bedankte de heer Kamp in genoemd restaurant de 14 chauffeurs die gratis hun auto ter beschikking hebben ge steld, waaronder ook enkelen die al 14 jaar hebben „meegedaan". Ook de leden van de Rode Kruisko- lonne waren weer paraat en zorgden er voor dat alles op rolletjes verliep. In deze Schouwen-Duiveland route zijn de mooiste dorpen en het landelijk schoon van dit eiland opgenomen. Vóór dat men de tweede rustplaats aandeed, n.l. in Café-Restaurant „De Blauwe Keet" te Oosterland was een extra rond je gereden over dijken en polderwegen waar velen van het gezelschap nog nooit waren geweest. Nadat de aangeboden consumpties waren genuttigd ging de groep, groot 49 personen, voldaan huiswaarts. In hun woonplaatsen Ooltgensplaat - Acht huizen - Langstraat en Oude Tonge („Ebbe en Vloed"-bewoners, want die behoren er ook bij) werden de gasten, hoogst voldaan over de mooie tocht en de gezellige middag, door de chauffeurs ende Rode Kruishelpers en helpsters omstreeks zeven uur keurig bij hun woningen afgeleverd. Na een hartelijke groet volgde: „Graag tot volgend jaar". NIEUWE TONGE GESLAAGDE VERKOOP De Ie oktober is een waar sukses ge worden op de Chr. Kleuterschool „Ben jamin". Door de enorm grote belang stelling van alle kopers, waren na IV2 uur drukke marktverkoop de kramen van bloemen, bollen, fruit, corsages en tegels, totaal uitverkocht. Ook kon men zijn geld kwijt aan spannende spelen. Onder het genot van een lekker kop je koffie of bowl, kon men het werk van de kleuters bewonderen. De opbrengst was overweldigend; bruto 900,— na aftrek van alle on kosten bleef er 550,over. Heel hartelijk dank van alle kleuters van de Benjamin-kleuterschool. BIJEENKOMST WERKERS IN VERZ. BEROEPEN Op D.V. donderdag 9 oktober zal een bijeenkomst worden gehouden voor werkers in de verzorgende beroepen. Ds. A. Bac zal spreken over „De kin derzegen". Aanvang half acht, in de vergader zaal van de Ger. Gemeente, Chr. de Vrieslaan te Middelharnis. De Herv. predikant ds. T. W. van Bennekom heeft voor het beroep naar de gemeente van Meerkerk bedankt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1980 | | pagina 2